Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9201) mdk01 válasza sellerbuyer (#9197) üzenetére


mdk01
addikt

Azért mert a jávai moha tavasztól őszig pihen és nem szabad baxtatni. Téltől tavaszig aktí vekkor lehet szétválasztani és stb.
Nekem is ezért nem lesz most az aksiba majd csak ősszel.

[ Szerkesztve ]

(#9202) sellerbuyer válasza mdk01 (#9200) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Amikor megpusztul a csigusz, az ott maradt házból kioldódik a kálcium-karbonát. Rengeteg csigamentes csigaház = rengeteg kálcium = atomkőkemény víz = halak and növények megmurgelnek. Akvarisztikai alapismeretek (anno legalább is még az volt, mikor nem a netről tájékozódtunk, hanem szakkönyvekből, mivel net még nem is volt). :U

[link]
[link]

(#9203) sellerbuyer válasza mdk01 (#9201) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi! :R Azt nem értem, hogy nálam akkor anno miért nőtt mint a bolond, el kellett tonnaszám ajándékozgatni. Nem foglalkozott az sem tavasszal, sem téllel, csak nőtt-nőtt. :U

(#9204) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Ezt a sziklát eladom, ha érdekel vkit:

Kb. méret: 50x40cm. Találtam olyan köveket, amiket eredetileg szerettem volna, úgyhogy ezt eladom. Kb. egy hónapja vásárolt egyébként, úgyhogy újszerű. Ára: 10e Ft.

(#9205) mdk01 válasza sellerbuyer (#9202) üzenetére


mdk01
addikt

Én pl . ezt csináltam, mert nálunk 24nk-s a víz amit már a 10kg mészkő sem emelt feljebb.

Nekem egyelőre ez az alapismeretem és hosszú távon meglátom mi lesz. Boltba is ezt mondták hogy ez már nem valószínű hogy emelkedni fog meg egy másik fórumba is egy srác előre megmondta és beigazolódott. Akkor igaz az amit mondasz sztem ha mondjuk diszkoszokat vagy más lágy vizet kedvelő halakat tart vki és a 3-5nk-s vízben benne maradnak a csiga/kagyló stb. házak és megemelkedik a vízkeménység.
Az én mészkövem amúgy a tengerpartról származik ez nem tudom mennyire befolyásolja a kioldódást mert sztem egy párezer éve mosta már a sósvíz a felszínét. Kíváncsi volnék erre a kioldódásra, hogy hogyan működik ennek még utána nézek.

Moha: Megmondom őszintén Terra plázán mondta egy növényeket termesztő cég tulaja, mert én is szerettem volna venni, és azt mondta, hogy azt ilyenkor nem lehet bolygatni mert pihennek.

[ Szerkesztve ]

(#9206) sellerbuyer válasza mdk01 (#9205) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Értrem. Hát mohaügyben mindenképpen várok, mást úgysem tehetek.

Csigaház ügyben: mennyiség a lényeg! Ezekből a csigákból, amiről szó van, rettenetes mennyiségek fordulnak elő az akikban (azoknál, akik nem vigyáztak erre, vagy direkt tettek be egy párat, aztán pórul jártak).

Én régen egyszer jártam pórul az ilyen kis csigákkal (tornyos is), az óta olyan szinten odafigyelek erre, hogy bármilyen új növényt teszek be, előtte átvizsgálás, akivízzel átmosás, CIA, FBI, lenyomoztatom, estébé... és csak utána kerül be. Épp ma dobtam ki két kis csigát, mert még így is(!) bekerültek.

A legrosszabb, hogy vérmesebb csigaevőket meg nem telepíthetek, mert almacsigáim vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9207) mdk01


mdk01
addikt

Csigát ki mivel írtja? Sikerült a valiznériával hazahozni egy csomót, pedig rohadtúl nem látszódtak és 3nap után már baromi nagyok és szaporodnak mint a marha. Ezt nem gondoltam volna. :W

Az RC-k viszont remekül pucolják a tőkémről a penészt hála SzalaiG-nek, mivel tőle kaptam tizen pár darabot.:)

(#9208) sellerbuyer válasza mdk01 (#9207) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na tessék...kellett nekünk emlegetnünk! :(

[ Szerkesztve ]

(#9209) albert8 válasza mdk01 (#9207) üzenetére


albert8
addikt

Elsőre azt kell megállapitani, hogy milyen, ha hasznos akkor csak párat kell levadászni.
Pár hsz-el feljebb ugyan ezt kérdeztem.Nézd meg.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9210) sellerbuyer válasza mdk01 (#9207) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha nincs most értékes csigád (pl. almacsiga), akkor érdemesebb vegyszerrel irtanod szvsz. Mert ha csigaevőket telepítesz és később szeretnél értékes csigákat az akiba, akkor a csigaevőktől meg kellene válnod, ami vagy sikerül, vagy nem. A vegyszer meg idővel lebomlik teljesen, ill. vízcserével kikerül. Ez csak az én szerény véleményem. :U

[ Szerkesztve ]

(#9211) mdk01


mdk01
addikt

Nem tudom milyen fajta de nem tornyos hanem ilyen hagyományosan kinéző. Ha megnő lefotózom, ha megélik egyáltalán a holnaputánt. ;]
Azt olvastam hogy a vegyszer nem igazán hatásos bár nekem csak pár napja vannak bent és bár igen gyorsan nőnek és szaporodnak, de ha vmikor, akkor most biztos meglehetne még őket állítani.
Alapból amúgy nem zavarnak a csigák mert a tornyost is bírom, de ne a valiznérián legyen mert elveszti a szépségét.

[ Szerkesztve ]

(#9212) _seth_ válasza mdk01 (#9211) üzenetére


_seth_
veterán

Én anno tablettát dobtam be... szépen nőttek mellette, dobtam be másfélszeres adagot, ettől sem hatódtak meg.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9213) mdk01 válasza _seth_ (#9212) üzenetére


mdk01
addikt

Na ez az ha vissza megyek a boltba csak rám sóznak vmit ami lehet nem is jó.
A botia tetszik csak csapathal így legalább 3db kellene amik nem tudom egy 250l-es aksiba mennyire éreznék jól magukat.

(#9214) sellerbuyer válasza mdk01 (#9211) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Alapból amúgy nem zavarnak a csigák

Majd fognak, mikor százezren lesznek...nagyon hamar... :K
Ne hagyd őket elszaporodni, mert gyorsan rémálommá fog változni a halazásod, most szólok.

Biztosan van valamilyen hatásos vegyszer, csak utána kell nézni.

[ Szerkesztve ]

(#9215) sellerbuyer válasza mdk01 (#9213) üzenetére


sellerbuyer
őstag

[link]

Halnépesség: 200 literre 4-5 hal

(#9216) albert8 válasza mdk01 (#9213) üzenetére


albert8
addikt

Vagy Botia ami nálad úgy látom megoldható 250L-en, vagy helena csiga

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9217) myk74


myk74
senior tag

Nyíregyházán van egy kis kagylótutajom ajándékba,ha valakinek kell szóljon.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#9218) myk74 válasza myk74 (#9217) üzenetére


myk74
senior tag

Meg van a gazdája! :R

Nincs kéz Nincs csoki!

(#9219) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!
Beszereztem 10db kis Sakura garnélát, tegnap be is kerültek az aksiba. Azt hittem, hogy az első pár napban jól elbújnak és nem is látom őket, de nem. Birtokba vették az egész akváriumot, és látszólag nagyon jól érzik magukat.
Mivel még nagyon kicsik, így a szűrőcső kifolyó ágára húztam egy harisnyát, hogy be ne szippantsa őket. Sajnos ez nem jött be, mert pár óra alatt eltömődött a harisnya. Így néz ki a kifolyó csövem. Van valami ötlete valakinek, hogy mit lehetne tenni a harisnyán kívül?

(#9220) sellerbuyer válasza _ATi_1 (#9219) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szúnyogháló or szivacs. De a kifolyó ág hogyan tudná beszippantani őket? Ott olyan kifelé irányuló nyomás van, hogy meg sem tudnák közelíteni a csövet.

Na hát én a 6db RC-mel nem jártam ilyen jól. Nagyon félnek az akiban. Még sötétben is alig jönnek elő. Igazából már azt sem tudom, hogy vannak-e még hatan egyáltalán, mivel max. kettőt látok egyszerre, sőt mostanában már csak egyet...

[ Szerkesztve ]

(#9221) _ATi_1 válasza sellerbuyer (#9220) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Akkor a befolyó ág...Mindig keverem a kettőt. Inkább úgy mondom: Szívó ág. :D
Én is pont ettől tartottam, de úgy látszik, szerencsém van velük. Még a halakhoz is odamentek "barátkozni" :U

(#9222) sellerbuyer válasza _ATi_1 (#9221) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na hát a befolyóágra szűrőszivacsot tudsz venni. Ha meg nem akarod nagyon szűrni vele a vizet, akkor pedig sűrű szövésű szúnyoghálót rákötözöl.

[ Szerkesztve ]

(#9223) albert8 válasza myk74 (#9218) üzenetére


albert8
addikt

Hallod egyre többen jönnek elő és egyre pirosabbak :D :C .
Csak úgy simán mászkálnak össze-vissza, tiszta jók. :R

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9224) _ATi_1 válasza sellerbuyer (#9222) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Elég fontos lenne a szűrés, mert növényes akvárium. :)
Nézek majd rá valami szúnyoghálót. Egy fokkal jobb, mint a nylonharisnya.

(#9225) myk74 válasza albert8 (#9223) üzenetére


myk74
senior tag

Jó kis állományt kaptál! :C Örülök hogy mindenki jól van!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#9226) mdk01 válasza sellerbuyer (#9214) üzenetére


mdk01
addikt

Utána néztem. A vegyszert utoljára szeretném használni, így benéztem ma a helyi akva boltba és találkoztam élőben a kiszemeltemmel
Botia Macracantha
Vannak kicsi 6-7cm-esek is 1200,- pénzért, de kettő kellene, csak az RC-ket nem tudom mennyire bántja,mert megoszlanak a neten a tapasztalatok.
Lehet beszélek a sráccal és elhozok egyet de csak úgy ha jó áron vissza is veszi ha bántja az RC-ket.
A te linked is jó/jobb(mert kisebb termetű) köszönöm csak nem tudom honnan lehetne venni.

(#9227) mdk01 válasza albert8 (#9216) üzenetére


mdk01
addikt

Ez a helena csiga is jó ötlet és még jól is néz ki.Köszönöm
Alma csigával szemben ez nem mászik ki a vízfelszínre levegőt venni, így nálam szóba jöhet.
Plusz még ez gondolom feltakarítaná a kavicsról a maradék kaját ami megint nem utolsó szempont.
Megnézem ez honnan szerezhető be.

(#9228) albert8 válasza mdk01 (#9226) üzenetére


albert8
addikt

Ez pont a legnagyobb változata a csigaevő botia-nak :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9229) mdk01 válasza _ATi_1 (#9224) üzenetére


mdk01
addikt

Szúnyoghálónál arra érdemes figyelni hogy van a hagyományos(régi módi) aminek a szálai nincsenek összeforrasztva és van a modernebb fajta aminek össze vannak és vmi cérna az alapja ami be van vonva ezzel a műanyaggal.
Lényeg ami lényeg szúnyogháló készítéshez jobb a régi mert ha megfeszíted az 5év múlva is feszes csak a szálai eltudnak mászni ha beleakad vmi, a modernebbet ha megfeszíted akkor fél év és meghullámosodik viszont a szálai nem csúsznak el.
Neked erre a célra sztem az utóbbi jobb lenne, mert a régi fajta szálakra szétesne amint elkezded hajlítgatni, húzogatni, nyújtani. Zöld tuti hogy van az újabbikból, mert az nekem is van itthon.
Mondanám hogy adok, de messze vagy.:)

(#9230) mdk01 válasza albert8 (#9228) üzenetére


mdk01
addikt

Igen, de ha vennék két kicsit amit írtam is amikor megnő vissza vinném a srácnak, vagy eladnám és vennék helyette másik kicsit.
A csiga most talán a legszimpibb , mert nem túl szapora(szaporodás) és takarítana is.
Meg nem akarok sok halat jobban szeretem a csendéletet, elég rohanás van a munkahelyemen.:)

(#9231) albert8 válasza mdk01 (#9230) üzenetére


albert8
addikt

Ez a kis változata, ha gondolod nézz utánna

ÉN is szerintem veszek vagy 3 Helenát és le is van tudva. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9232) _ATi_1 válasza mdk01 (#9229) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszi a segítséget. :)
Megnézem, hogy van-e itthon valamilyen. Egyelőre levettem a harisnyát is, hátha nem férnek bele a szívócső nyílásaiba.

(#9233) sellerbuyer válasza mdk01 (#9227) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Én akvarista.hu-n kismajomm-tól szereztem be kék almacsigákat, amik exkluzívabbak és szebbek, mint a sima sárga. Pénzt sem kellett vinnem neki, Kinder tojást kért. És még Ramikat is hozhattam, szóval nekem nagyon bejött. ;)

Össze nem lehet a kékeket hasonlítani a sárgákkal. Nagyon jópofa, muris a kinézetük és érdekes. Albumomban (amit linkeltem anno) vannak róluk fotók, az egyik a háttérképem is lett, pedig saját fotót nem szoktam Win háttérnek felrakni. A sárgák pont így néznek ki egyébként, csak azokból kb. semmi nem látszik, mert totál egyszínűek, unalmasak, anno sokat tartottam belőlük.

Helenát sajnos én sem tudom, honnan lehetne. :F

Viszont az biztos, hogy a csigaevő csiga használata csigairtásra annyiból mindenképpen jobb, hogy ez nem fogja (tudni) bántani az RC-ket.

[ Szerkesztve ]

(#9234) sellerbuyer válasza mdk01 (#9229) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A teflonos szúnyogháló lehet a legjobb. Ez szürke színű, teflon bevonat van rajta a tűzállóság és a tartósság végett. Jóval drágább, mint bármelyik másik típus, de hát egy akiba viszonylag kevés kell. Lehet kapni Praktikerben, Obiban meg szerintem bármi hasonló helyen, manapság már nagyon elterjedt. Én is ezzel fogok kb. hétvége felé májmohát telepíteni kövekre.

(#9235) mdk01 válasza sellerbuyer (#9233) üzenetére


mdk01
addikt

nem fogja (tudni) bántani az RC-ket.
Igen ez a 3. ok amiért jobb mint a hal.:)

A kék színű is felmegy levegőért?

(#9236) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Skacok, nem szoktam mást ajánlgatni, de van az akvaristán ez a Ganesha srác... Tegnap és ma is vettem tőle növényeket, mert ez valami isteni, amilyeneket ez a srác árul! Tökéletesen tiszta, csiga, alga és mindentől mentesek a növények, szépen fejlettek, gyönyörűek, kifejezetten eladásra termeszti őket. 500 Ft-ért szokott árulni több tövet egyszerre (ezekből tövenként 1.600 Ft lenne kb.!), persze növénytípustól függően, de hát én most a két nap alatt egy ötezrest költöttem nála úgy, hogy be sem volt tervezve. Bocs, hogy ennyit áradozok róla, de ahányszor ránézek itt mellettem az akira, folyton eszembe jut, mert most már gyönyörű ezekkel a (kicsit különlegesebb) növényekkel, amikre egyébként nem lett volna pénzem, boltban megvenni! :K

(#9237) _ATi_1 válasza sellerbuyer (#9236) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Csinálsz egy képet ? :)

(#9238) sellerbuyer válasza mdk01 (#9235) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Jaja, azért írtam, hogy botiával szemben jobb választás.

Igen, színek szempontjából különböznek csak az almacsigák, minden egyéb tulajdonságuk megegyezik. Viszont ez nem csigaevő, ezt viszont bántanák a csigaevők. Ezért írtam régebben a vegyszeres megoldást, mert azzal később ha akarsz, nyugodtan tarthatsz csigát, ha már lebomlott, ill. kikerült vízcserével. Én is úgy vagyok vele, hogy vegyszert csak utoljára, de ha elborítanának ezek a szörnyűséges csigák, az tuti, hogy menne bele mint az atom. Az evős élőlények csak addig jók, míg nem szaporodott nagyon el a csiga. Ugyanis a csigaevők is fogyasztják a haleledeleket és hamar rájönnek ám, hogy az könnyebben szerzett eleség, mint a csiga és inkább az eledelt választják egy idő után és kevés csigát fogyasztanak. Botiám is volt, meg csigaevő csigám is anno együtt, de ama nagy csigainvázióval, amiről már írtam, egyik sem boldogult. Jóllaktak inkább eledellel és max. egy-két csigát pusztítottak, amivel sokat nem értem. Érdemes egyébként ilyenkor teknőst is tartani, így a kihalászott csigákat tudod hasznosítani a tekinél, az nagyüzemben fogyasztja ezeket az értéktelen csigákat, már csak a páncélja miatt is. Nekem anno az invázióban nagy segítségemre volt a királytekim, persze ő sem oldotta meg.

(#9239) sellerbuyer válasza _ATi_1 (#9237) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát csak neked, csak most. :)

Friss, meleg, ropogós: [link]

Ezt úgy tessék nézni, hogy ezek fele egy-két napos telepítésű növény, a többi pedig kb. egy hónapos, szóval mindegyik friss szerzeménynek mondható. Az egy hónaposakból két növény már feszt hozza az új hajtásokat, a többi stagnálni látszik, ezek biztosan nehezebben állnak be. Na szóval a növények kb. 90%-a még nincs beállva. Ha majd elkezdenek fejlődni, szép sűrűek lesznek, akkor lesz igazán szép az aki. De nekem már így is nagyon tetszik ahhoz a viszonylagos ürességhez képest, ami eddig volt (miután kivettem a bujkálót, amit el szeretnék adni.

[ Szerkesztve ]

(#9240) mdk01


mdk01
addikt

Csak egy kis info mert én is az utolsó utáni pillanatba tudtam meg és míg el nem felejtem megosztom.
Aki easy carbo-t használ(és sztem a happy carbo-ra is igaz lehet) az vigyázzon, mert se a valiznéria, se a riccia nem bírja és ráadásul az RC garnélák sem!!

[ Szerkesztve ]

(#9241) mdk01 válasza sellerbuyer (#9239) üzenetére


mdk01
addikt

Majd tolok én is fényképet most már ha rendbe jön a valiznéria ,meg összerakodok az aksi körül.:)
A talajod mi?

(#9242) sellerbuyer válasza mdk01 (#9241) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Alul legnagyobb (F3) szemcsés kvarchomok, azon 10kg kisméretű fehér kavics, azon 5kg közepes méretű fehér kavics, azon 5kg nagy méretű fehér kavics, azon 5kg bazalt.

Jaja, toljál fotót majd, jó az ilyen valiznériával is. Érdekes később ezeket visszanézni, mikor már rég másik "fázisában" van az aki. :)

[ Szerkesztve ]

(#9243) albert8 válasza mdk01 (#9241) üzenetére


albert8
addikt

Nekem nagyon jól vannak már egy ideje az RC-k és a valiznéria is csak nő és nő.Semmi bajuk sincs a carbo-tól :N
Nálam pedig ez a felállás:

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9244) _ATi_1 válasza sellerbuyer (#9239) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szép növények. :)
Párat vissza lapoztam a képeid között...jól látom, hogy valami béka-szerűség van az akviban? :D

mdk01: Remélem, hogy nem igaz, mert most szereztem be 10db Sakura garnélát, ami elég közeli rokona a Red Cherry-nek. :F

[ Szerkesztve ]

(#9245) albert8 válasza sellerbuyer (#9242) üzenetére


albert8
addikt

Juuuujjjj az a szürke vagy fekete csiga nagyon durva :Y Ilyet én még sosem láttam. NAgyon széééép :Y

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9246) sellerbuyer válasza _ATi_1 (#9244) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, Afrikai törpe karmosbéka:
[link]
[link]

Régen is tartottam kettőt, most sem bírnám ki nélkülük. :N Olyan szinten idétlen, hogy képes saját magát kinyírni azzal, hogy beszorul valahová. :) Aztán valahogy mindig megoldja. :) A nagy méretű almacsigák néha odanyomják a házaikkal az üveghez... nem érdekes, bírja a gyűrődést... :DD Szóval mókás kis állat. Sajnos kereskedésben kellett ezt a két példányt vásárolnom, így eltart majd még pár hónapig, amíg magukra találnak, addig egyfolytában stresszelnek. Nem találtam tenyésztőnél sajnos sehol sem törpe békát. :(

Nem szeretek semmit sem üzletben vásárolni, mert azoknak az állatoknak kivétel nélkül valami bajuk van, legtöbbször stresszesek. Két bettát és két békucit vettem kereskedésben eddig az egész akimból (kb. 40-50 állat) ez a négy élőlény egyszerűen nem bír magára találni. A többi hal azonnal(!), ahogy beraktam őket belakta az akit, azonnal jól érezték magukat és az óta is szó szerint lubickolnak. Ha tehetitek, tenyésztőtől, vagy másik akvaristától vegyetek/cseréljetek! :K Nagy valószínűséggel a boltban lévő állatok szállításkor elszenvednek valamit, amit nem kéne...

(#9247) sellerbuyer válasza albert8 (#9245) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Egyszerű kék Rejtélyes almacsiga. Tök ugyan az, mint a sárga, csak a sárga nem ilyen izgalmas, mert egyszínű, alig látni a szemét, stb. (épp ezért olcsóbb is egyébként). Ennek meg szépek a színei és ezért jól látni, milyen jópofa teremtés. Tiszta JarJar Bink's a Star Wars-ból. :D Van belőle vagy 6-7 példányom, most nem is tudom hirtelen. :)

(#9248) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Érdemes megnézni: [link]

(#9249) _ATi_1 válasza sellerbuyer (#9246) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Érdekes állatka. :)
Amit tudok, azt én is tenyésztőtől veszem meg, de sajnos elég nehéz minden onnan.
Szerencsére még nem volt gond, legutóbb Otocynclus affinis (Törpe szívóharcsa) halat vettem kereskedésben, de hamar megszokták a helyet, látszólag jól érzik magukat 3 nap után.
Tenyésztőtől most hétfőn vettem Sakura garnikat, ők is nagyon jól érzik magukat. :)

(#9250) sellerbuyer válasza albert8 (#9243) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Annak a növénynek mi a neve, ami beteríti a szikla tetejét? Nem nagyon látni a fotón sajna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.