Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10601) nickwaren válasza Pocee (#10600) üzenetére


nickwaren
tag

A kis Amano-khoz sós víz kell, nem egy egyszerű procedúra, de ha van kedved kísérletezni, akkor megér egy próbát.

(#10602) BiriBum válasza Anulu79 (#10597) üzenetére


BiriBum
őstag

Rátapasztod az akvárium oldalára és kész. Teljesen el kell lepnie a víznek.

(#10603) Pocee válasza nickwaren (#10601) üzenetére


Pocee
senior tag

ajjnemááár.ha dobok konyhasót a vízbe,egy teáskanállal akkor már jóvagyok? :N

Mr.Brightside

(#10604) Anulu79 válasza BiriBum (#10602) üzenetére


Anulu79
addikt

Köszi! Időközben kiokoskodtam a dolgot. Már csak azt nem tudom, hogy a tartozékokkal van-e valami teendőm amiket adtak hozzá. Lehet, hogy holnap csinálok egy képet róluk aztán hátha könnyebb a dolga úgy mindenkinek. :)

(#10605) BiriBum válasza Anulu79 (#10604) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha nem szeretnél levegőt porlasztani vagy "esőztetni", akkor nem kellenek a plusz csövek.

(#10606) Anulu79 válasza BiriBum (#10605) üzenetére


Anulu79
addikt

Én semmi ilyesmit nem szeretnék még csinálni úgy érzem. :)

Viszont volna még egy kérdésem ami mindenkihez szólna. 3 db aranyhakunk + 2 db algázónk van egyenlőre. Mindegyik még csak pár centis. Az érdekelne, hogy milyen halakat lehetne még hozzájuk tenni? A boltban azt mondták, hogy aranyhalak elég csípkedősek és nem sok minden van amit megérné berakni hozzájuk. Sziámi harcoshal vajon ellene velük nyugton? Vagy ami még nekem tetszik az egy fekete színű gülüszemű aranyhal. Ha elférne mind a két újonc a többivel akkor átszaladnék értük DU.

(#10607) Aszfaltbetya válasza Zsombe (#10594) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

Az ancik elvannak olyan vizben is ami nincs levegoztetve, nem igenylik
Bakteriallis fertozes amiert elhullottak

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10608) nickwaren válasza Pocee (#10603) üzenetére


nickwaren
tag

deeemááár.lehetőleg csak finomított jódozott konyhasót használj és púpozott kiskanállal. :N

[ Szerkesztve ]

(#10609) farkas26 válasza nickwaren (#10608) üzenetére


farkas26
tag

én úgy tudom,hogy jódozott konyhasót nem szabad használni,csak sima konyhasót.

"A jövő sem a régi"

(#10610) tajcsi


tajcsi
senior tag

Valakinek vmi szép fatörzs, gyökér stb eladó?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10611) Pocee válasza farkas26 (#10609) üzenetére


Pocee
senior tag

na az baj,mert a környékünkön csak jódozottat kapni,de majd megkérdem keresztapám,hátha maradt ki disznóvágásból sima asztali piszkos konyhasó,az már csakjólesz ;)

Mr.Brightside

(#10612) nickwaren válasza farkas26 (#10609) üzenetére


nickwaren
tag

Jól tudod, csak vicceltem, azért is van offba. Amano lárvákhoz, amúgy is csak tengeri akváriumokhoz való sót szabad használni és még akkor sem 100%-os az eredmény.

(#10613) farkas26


farkas26
tag

Ti milyen külső szűrőt ajánlanátok egy 72l-es akváriumba?

"A jövő sem a régi"

(#10614) tajcsi válasza farkas26 (#10613) üzenetére


tajcsi
senior tag

Eheim 21xx

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10615) mdk01 válasza nickwaren (#10612) üzenetére


mdk01
addikt

Mondjuk ez abban a formában nem volt túl vicces sztem, meg egyértelmű sem...lásd fent ketten, meg én is benéztem a hsz.-t ebben a formában.
Sztem töröltesd vagy irattasd át egy modival.

[ Szerkesztve ]

(#10616) Pocee válasza mdk01 (#10615) üzenetére


Pocee
senior tag

én fullra poénnak vettem,még meg is örültem,hogy nick kollega kapható volt egy kis poénra...vagy nem rám gondoltál?

Mr.Brightside

(#10617) nickwaren válasza mdk01 (#10615) üzenetére


nickwaren
tag

Amennyiben zavar, akkor töröltesd, én nem fogom.
A félreértések végett ez most csak mdk01-nek szól!!!!: Viszont javaslom, hogy keres rá a jódozott sóra pl az akvarista.hu-n, annyira gyilkos és veszélyes dolgot nem írtam.;)

(#10618) mdk01


mdk01
addikt

Én nagyjából értem ezt a só dolgot, mert anno olvastam róla, de nem használom, viszont további jó szórákozást.

(#10619) Racze


Racze
tag

Sziasztok!
Nem szeretnék hülyeséget kérdezni, de lehet mégis magától értetődő lesz a válasz, azért előre is bocsi: szóval a kérdésem az lenne, hogy a frissen született guppik tarthatók-e együtt a nagyobb fajtársaikkal, továbbá neonhalakkal, és páncélosharcsával anélkül, hogy reggelinek nézzék őket?! Régebben csak a zebradániókat láttam akció közben, de azok most nincsenek. Ezek hogy tűrik a kicsiket?.... Csak a csigáktól nem félteném őket, azok bűnlassúak :D

****

(#10620) sellerbuyer válasza Racze (#10619) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szia! A guppinál a nőstényeket el kell különíteni szülés előtt, mert a csapat felfalja a kicsiket. Természetesen ha elég bőséges a szaporulat, akkor ez nem tűnik fel, ezért nem szoktak erre gondot fordítani az emberek. A csapat mellett még a páncélos az, ami tutira lerendezi a kicsik sorsát.

Egyébként a zebráknál is pont ez a helyzet, hogy külön ívató medencébe ajánlatos tenni őket, ahol lepotyognak az ikrák egy sűrű rácson, ill. hálón át és nem férnek hozzájuk a szülők. Nekem van ilyenem egyébként, házilag készített, tökéletes, fillérekből elkészíthető. :K Gyárit is lehet kapni, akár nagy akváriumba tehetőt is, nekem az nem vált be, csak a kínlódás volt vele, de láttam olyanokat, akik nagyon ügyesen tudták alkalmazni ezeket. Kb. 600 Ft körül is be lehet ilyet szerezni, műanyag, átlátszó, tapadókorongos. Van akasztósban is, de üvegtetős akihoz az nem jó, mert nem tudod a vízszinthez megfelelően illeszteni és drágábbak is ezek, mint a tapadósok.

[ Szerkesztve ]

(#10621) hoby36 válasza Racze (#10619) üzenetére


hoby36
senior tag

Ha nem tudnak elbújni,akkor a saját anyjuk is megeszi őket.

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#10622) Racze válasza sellerbuyer (#10620) üzenetére


Racze
tag

Sajnos volt egy ilyen sejtésem, köszönöm a válaszokat. Az elkülönítés nem probléma, csináltam már máskor is, de azért mégis kíváncsi voltam, hogy a jelenlegi halaim mennyire tolerálják a kicsiket. Meg egyelőre csak elevenszülőkkel próbálkozom, ott egyből látszik az eredmény (főleg a guppinál), meg az ikrák gondolom szintén ugyanakkora veszélyben lennének.

****

(#10623) Gabesz1019


Gabesz1019
senior tag

Ti milyen algagátlót használtok? Láttam, hogy van tabletta valamint folyadék formájában is. Melyiket érdemes használni? 54 literes az akváriumom.

(#10624) Pocee válasza Gabesz1019 (#10623) üzenetére


Pocee
senior tag

Ebben még kezdő vagyok én is MDK01 kolléga a szaki itt,az a javaslat,hogy nem az algát kell megszüntetni,hanem az algát kiváltó okot orvosolni,nekem volt easy life algexit cuccom,4 hetes kúrát ír,megmondom őszintén semmit nem ért,amit itt kitalálgattunk és változtattam az sokkal többet,mondjuk nekem garnéláim is vannak nem szabadott megnövelt mennyiségekkel dolgoznom,amúgy ha az algexitet beleöntöttem a vízbe az amanok iszonyatosan megkergültek,fel-alá rohangáltak,úgyhogy nem is erőltettem a dolgot.

Mr.Brightside

(#10625) farkas26 válasza Gabesz1019 (#10623) üzenetére


farkas26
tag

Csatlakozom az előttem lévőhöz,hogy az okot kell megszüntetni.
Da ha sok van, elsőként be kell azonosítani,hogy milyen alga?
Alga gátlónak meg ott vannak a halak. :)

"A jövő sem a régi"

(#10626) Pocee


Pocee
senior tag

közben olyan technikai kérdésem lenne,hogy növénytápozásnak van e időbeni szerepe,reggel mondjuk,hogy amikor jön a fény jobban felveszik a tápot,vagy este amikor nem fotoszintetizálnak?
vagy tökmindegy?

Mr.Brightside

(#10627) farkas26 válasza Pocee (#10626) üzenetére


farkas26
tag

szerintem napközben

"A jövő sem a régi"

(#10628) mdk01 válasza Pocee (#10626) üzenetére


mdk01
addikt

Szinte tökmindegy.
A legjobb ha reggel villanykapcsolás előtt pár órával adod akkor kevesebb ideig van feleslegesen a vízben mint ha este adnád, és mire felkapcsolódik a villany már tudják is hasznosítani.
Easy carbo-ra kell figyelni hogy az villanykapcsoláskor, vagy előtte 1 órával mert annak vmi 5-7 óra a lebomlási ideje tehát minél tovább élvezzék a növények.

(#10629) Pocee válasza mdk01 (#10628) üzenetére


Pocee
senior tag

jó,hogy megkérdeztem 2 hónapja este villanyoltás után adtam mindent... :U :U

Mr.Brightside

(#10630) mdk01 válasza Pocee (#10629) üzenetére


mdk01
addikt

Nagy bajt sztem nem csináltál mert akkor is felveszik sztem a tápanyagot(bár nem vagyok növényológus), bár fényben biztosan gyorsabban ezért talán jobb a villany kapcsolás előtt kicsivel.
A carbo az problémásabb.

(#10631) Pocee


Pocee
senior tag

Még egy technikai.
Az aljzatot milyen mélyen szabad bolygatni,mert ugye én vízcserével együtt porszivózom és ha akarom akkor a leszívóban csak egy centire mossa be vagy ha rátekerem akkor közel 20 centire is felszívja magába,kérdés a baktériumok ennek mennyire örülnek.
kb 4-5 centi pro-soil növénytáptalajom van ami nagyon könnyen mozdul.elég a tetejét vagy nyugodtan takarítsam ki mélyen?

Mr.Brightside

(#10632) BiriBum válasza mdk01 (#10630) üzenetére


BiriBum
őstag

A tápsókat folyamatosan veszik fel, de csak fényben fotoszintetizálnak, ergo tökmindegy mikor tápozol. A CO2 az megint más tészta.

(#10633) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Tudtok-e egy jó (lehetőleg 3D és tengeri /is/) akvárium tervező szoftvert, ami ingyenes, vagy "hozzáférhető"? :)

(#10634) mdk01 válasza sellerbuyer (#10633) üzenetére


mdk01
addikt

(#10635) sellerbuyer válasza mdk01 (#10634) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát időközben rájöttem, hogy amit én szeretnék, olyan nincs.

Gondoljatok bele, ha lenne egy olyan szoftver, amibe az akváriumunk összes paraméterét beleírva meg lehetne tervezni az egész, működő rendszert! Az aki méretei, berendezései, élőlények, etetés és az összes egyéb szükséges paraméter megadása után megadná a vizünk nitrát, nitrit és egyéb értékeit, a halaink várható élettartamát, ill. riasztana elhullásveszély esetén, estébé-estébé, plusz persze mindezt 3D-ben megjelenítve, élővilággal, mindennel! Abszolút kivitelezhető!

Akár real-time, akár felgyorsítva évekre előre lehetne szimulálni vele egy az egyben az akink működését, a teljes életét úgy, hogy még akár meg sincs! Gondoljatok bele, mennyi kínlódástól, kísérletezgetéstől, pénzkidobástól, stb. kímélné ez meg az embert! Szerintem ez brutálisan jó lenne... de nincs ilyen sajna. :(

Természetesen nem üveggömbös jóslásról volna itt szó, hanem szakértelemmel, tudományosan megalapozott tervezésről és ennek várható következményeiről. Arról szó sincs, hogy ez kiváltaná a későbbi hozzáértő, saját tapasztalatokon alapuló és gondos akvarizálást. Sőt akár egy online része is lehetne, amelynek segítségével be lehetne küldeni saját tapasztalatokat és sok egybevágó tapasztalat esetén felhasználná a szoftver (persze programozói, fejlesztői segítséggel, nem automatikusan) ezeket a működésében. Persze ezeket a tapasztalatokat a fejlesztők eleve összegyűjthetnék a fórumokról (magyar és külföldiekről egyaránt) és beépíthetnék a programba.

Ez itt egy kezdetleges próbálkozás: [link]

(#10636) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Tegnap indítottam a külső szűrőm arra volnék kíváncsi, hogy mennyi időnként kell tisztítani?
Rétegrend alulról fölfele: ülepítő, krumpliszsák, nagy lyukú szivacs, kis lyukú szivacs, siporax, perlonvatta. Akksi br. 200 liter. Egy belső szűrő motorját használtam fel hozzá ( hailea HL-BT 700 ) az akksi alatt van a szűrőtartály és abban van a motor, így kb. 400-450 liter/óra a teljesítménye.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#10637) Aszfaltbetya válasza Blabcsi (#10636) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

halnepessegtol fuggoen 1-2-3 hetente

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10638) Aszfaltbetya válasza Aszfaltbetya (#10637) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

meg vizcseretol , etetes mennyisegetol

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10639) Pocee válasza Pocee (#10631) üzenetére


Pocee
senior tag

erre valaki?

Mr.Brightside

(#10640) Blabcsi válasza Aszfaltbetya (#10637) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Van benne úgy 8 xifo, 3 db 8cm-körüli anci és 5 3cm körüli anci meg egy albino péncélos.
Naponta egyszer kapnak kaját lámpaoltás előtt fél-egy órával. Csak annyit, hogy pár perc és eltüntetik mind.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#10641) Anulu79


Anulu79
addikt

Kicsit átalakultak a halaim. Vagyis inkább kicserélődtek. Most Dàniók, Mollik, albínó algázó van benne. Az lenne a kérdésem, hogy nekik follyamatosan kell, hogy menjen a levegőztető és a víz szűrő?

(#10642) farkas26 válasza Pocee (#10631) üzenetére


farkas26
tag

szerintem elég csak a tetejét

"A jövő sem a régi"

(#10643) farkas26 válasza Blabcsi (#10636) üzenetére


farkas26
tag

Nem kevés 400-450 liter/óra a teljesítmény, egy 200l aksihoz?

"A jövő sem a régi"

(#10644) Blabcsi válasza farkas26 (#10643) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Nem, ideális a lebontó baktériumok megtelepedéséhez a szűrőközegben.

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#10645) farkas26 válasza Anulu79 (#10641) üzenetére


farkas26
tag

a víz szűrőnek állandóan menni kell,a levegőztetőnek pedig attól függ,hogy menyi növényed van.

A halakról itt tudsz informálódni [link]

[ Szerkesztve ]

"A jövő sem a régi"

(#10646) Anulu79 válasza farkas26 (#10645) üzenetére


Anulu79
addikt

Növény egyenlőre nincs sok. Még csak egy cserepes meg valami hínár féléból van pár darab. :) A nevét mindig elfelejtem.

(#10647) Anulu79


Anulu79
addikt

Ha sűrű aljnövényzetet szeretnék akkor mit ajánlanátok?

(#10648) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

az algazok egyetlen hatranya hogy iszonyat sok amoniat uritenek a vizbe ,
de ez a kulso szurot nem befolyasolja reszedre , max abban hogy szinten szeretnek marha hosszu csikban uriteni es ez szepen tud megakadni a szuro filterekben .

telleg valameik kolleganak esetleg egy 13-15 centis algazo nem erdekes, illetoleg egy szellemkeshal szinten ebben a meretben
valamint nehany anci amiben van fatylas is

sajna nagyon kellene a helyuk

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10649) Anulu79


Anulu79
addikt

Levegőztető mindegy, hogy milyen van bent? Úgy értem, hogy a drágább az tényleg annyival jobb mint az olcsóbb? "Hang" alapján van valami különbség köztük? Esetleg a drágább halkabb is? Most egy noname kagyló formájú van bent.

(#10650) farkas26 válasza Anulu79 (#10649) üzenetére


farkas26
tag

Elvileg van köztük különbség,de a boltban ki lehet őket próbálni,hallgatni.

"A jövő sem a régi"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.