Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9401) mdk01


mdk01
addikt

Azt szeretném megkérdezni hogy ki milyen tápozást alkalmaz és milyen kemény vízhez?

Kb. 4 fajta algám van és a napokba észrevettem hogy a növények sem az igaziak(anubias, bacopa,viztifű) és arra jutottam hogy a vas hiányzik a növényekből a tünetek alapján. Aztán olvasgattam még a neten és azt olvastam hogy a kemény víz (nálam 24nk) akadályozza a vas felvételét a növények számára. Na most ha nekem nem veszi fel a vasat a növény akkor nem fejlődik és jön az alga. Tápozok, meg carbo-zok de ha csak egy vmi (vas) hiányzik a növényekből akkor nem sokat ér.
Szóval most ennek járok utána hogy mennyire állja meg az elméletem a helyét meg elkezdem lelágyítani a vizet 10-15nk közé.

[ Szerkesztve ]

(#9402) buci30


buci30
addikt

Na összeszedtem magam és vettem egy aksit :)
A 200L-esem nem tudom megcsinálni mert kicsi a hely sajna a lakásba ahova költöztem és ahova szántam nem fér el a bútorok miatt. :(

Így vettem egy 65L-es aksit műanyag fedéllel.
Eddig egy faág van benne meg egy nagyobb lukacsos dísz kő.

Segítsetek ,hogy milyen hallak mehetnek egy ekkora aksiba?
Meg a Vitorláson gondolkoztam de olvastam ,hogy ahhoz kicsi ez az aksi. :(
Kérlek írjatok nekem milyen hallak mehetnek egybe és kb. mennyi mehet bele.
A belső szűrő megy már 2napja de hétvégén venném meg a halakat meg a növényeket bele.
A növények mű növények lesznek.

Neont szeretnék,meg fekete mollit,Szumátrai díszmárna,piros platti .
Aljzat eddig kavics(átmosva) meg rajta piros díszkavicsok.
Aksi

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#9403) nickwaren válasza buci30 (#9402) üzenetére


nickwaren
tag

Az a lukacsos kő igaz nem mész kő? Mivel az emlékeim szerint az általad kinézett halaknak nem igazán lesz jó. A halakat még ne vedd meg, hanem inkább vegyél vízelőkészítőt, mivel műnövényeket (miért egyébként?) akarsz, ezért legalább az adjon egy kis biológiai előkészítést a víznek, szóval még had járatódjon csak be a rendszer. Addig is menj fel pl. az akvarista.hu-ra és olvasgasd az írásokat, akár a kezdőknek szóló pdf-füzet gyűjteményt.

(#9404) buci30 válasza nickwaren (#9403) üzenetére


buci30
addikt

Vízelőkészítő van benne már.
Elolvastam már azt a pdf-et :)
Azért írtam mert vannak itt akik régóta ezzel foglalkoznak ők rögtön tudnak mondani olyan halakat akik elviselik egymást, és amik jók ekkora aksiba.
Mi a baj a műnövényekkel? Nem kell annyira oda figyelni a vízre, és a növény állapotára se ha nincs annyi szabad ideje valakinek.S azokba is vannak szépek és látványosak szerintem.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#9405) buci30


buci30
addikt

Egy ötlet:
Betta mellé(hím) mehetne pl: Neon, Törpe gurámi és Kék gurámi, Anci, Szumátrai díszmárna és Molli?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#9406) _ATi_1 válasza buci30 (#9405) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Nekem bántotta a neonokat.

(#9407) mdk01


mdk01
addikt

Nem tudom ezt ki olvasta és ki nem, de én most találkoztam vele először és sokat okosodtam, vagy legalábbis helyre rakott pár dolgot a fejembe.

[ Szerkesztve ]

(#9408) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

8-10 nagy felnott vitorlashalnak keresek gazdat csere alapon , fekete, koi, zebra
irjatok ha erdekel valakit

[ Szerkesztve ]

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9409) buci30


buci30
addikt

Megszületettet a döntés vettem Bettát is elég nyugodtnak látszik (kop-kop..., remélem marad is ilyen)

Lakók:
Trichogaster lalius - Törpe gurámi,Ancistrus temminckii - Temminck-algaevőharcsa(Anci),Poecilia sphenops - Yucatáni fogasponty "Blackmolly",Betta splendens - Sziámi harcoshal és guppik

[link]
[link]
[link]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#9410) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Nekem sajnos nem bírták a nagy meleget a halak...A fél boraras merah állományom lepusztult 3 nap alatt... :(

(#9411) mdk01 válasza buci30 (#9409) üzenetére


mdk01
addikt

Nem vagy egy nagy halkímélő ezzel a piros kaviccsal, ha nem haragaszol. :)

(#9412) buci30 válasza mdk01 (#9411) üzenetére


buci30
addikt

Mondták már de akkor már megvettem és beraktam, de ha nagyon rossz lesz akkor megoldom majd.
De minek árulják ha...??? pff :( Na majd kiderül.

De!
aquael 11 watt izzó a világítás de ablakkal szembe van az aksi így kap elég fényt nappal szerintem de holnap veszek időzítőt és akkor 10h fog menni reggeltől.Gondolom ez okés.
S egy automata fűtő 75W és 26fokra állítva.
Viszont:
A szűrő egy Aquael Pat mini filtert, ami egyben levegőztet is, és szerencsére semmi hangja szinte.
De nem tudom ,hogy hogyan állítsam be? Mert nyomja befele simán is a levegőt, de ha beállítom erősebre akkor már bugyborékol is felfele a víz de gondolom nem kell annyira azért nekik.
Meg gondoltam az etető résznél nyitva hagyom a tetőt levegő miatt vagy felesleges avagy ebbe a melegbe nem árt?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#9413) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Na végre itt a "jó idő"! :C

A víz "hűsítő" 30.5 fok, kiváló! :DDD

(#9414) Noddy válasza mdk01 (#9411) üzenetére


Noddy
senior tag

Nekem is ez volt az első gondolatom...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9415) buci30


buci30
addikt

Valaki? :(

A szűrő egy Aquael Pat mini filtert, ami egyben levegőztet is, és szerencsére semmi hangja szinte.
De nem tudom ,hogy hogyan állítsam be? Mert nyomja befele simán is a levegőt, de ha beállítom erősebre akkor már bugyborékol is felfele a víz de gondolom nem kell annyira azért nekik.
A törpe guramim csipkedi a kő mögötti növényemet :)
S még egy kérdés: Mit kell a vízbe tenni ás milyen gyakran a két növény miatt? Gondolom kell valami féle vitamin a vízbe.
Köszönöm a választ előre is!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#9416) mdk01 válasza buci30 (#9415) üzenetére


mdk01
addikt

Nem ismerem a szűrőt de sztem úgy állítsd be hogy mozgassa kellemesen a vízfelszínt. Nem kell ennek levegőztetnie csak az a lényege hogy mozgassa a vizet az aksiba és a vízfelszínt és végezzen biológiai szűrést.

Nem kell nagy áramlat, csak sztem azért lehet állítani az áramlást ha tömődik a szivacsod akkor feljebb tud tekerni.

Milyen növényeid vannak?
Ha igénytelenek akkor nem biztos hogy érdemes tápozni.

Olvasgass neten sokat rengeteg infó van fent és okosodj.:)

(#9417) buci30 válasza mdk01 (#9416) üzenetére


buci30
addikt

Köszi!
(#9409) Itt van kép a növényekről is.
Meg nem mondom milyen :) vagy ,hogy igénytelen e.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#9418) albert8 válasza buci30 (#9417) üzenetére


albert8
addikt

2 növénytápot ismerünk ami általában mindenkinek bevállt.
Easy life easy carbo és a profito amiből az előbbi folyékony co2 /palackot helyettesit/
utóbbi pedig növénytáp. Ezek opcionálisak, tehát, ha van ré keret akkor mehet mind2 napi 1ml adagolásban. Az egyik növény egy valamilyen hinár a másik pedig egy valiznéria fajta. Mind 2 előbb kevésbé igényes, de a valiznéria talán igényelné.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9419) sellerbuyer válasza albert8 (#9418) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Én most kissé el vagyok gondolkodva, hogy mi legyen a növényekkel.

A növényeimnek egyértelműen CO2-re lenne szükségük. Közvetlen adagolás kizárt. Helyette Carbot használnék... ha mernék. Vannak, akik azt írják, hogy a Carbotól kipusztultak a halai a helyes adagolás ellenére és esküsznek rá, hogy méreg. Vannak, akik azt írták, hogy a halak észre sem veszik a Carbot, viszont a növények szépen fejlődnek tőle... Nem tudom, kinek higgyek. Soha nem kellett még ilyet használnom, anno minden rendben volt.

Lehet, hogy egyszerűen csak több halat kéne telepítenem? :U

(#9420) _ATi_1 válasza sellerbuyer (#9419) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Eléggé halfüggő. Nekem még egy hal sem pusztult ki tőle, kb 3 hónapja adagolom.
Van 3db törpe szívóharcsám (Otocinclus Affinis), akik állítólag elég érzékenyek erre, de szerencsére semmi bajuk.

Ja, igen: Ide is megérkezett a "jóidő". Hétfőn ilyeneket kaptunk a nyakunkba: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9421) sellerbuyer válasza _ATi_1 (#9420) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Eeez durva... lenne még tél felé is... :Y

Hát nagyon filózom rajta, hogy belefogok...

(#9422) Plero válasza _ATi_1 (#9420) üzenetére


Plero
tag

Dobáld az akváriumba!!. Lehűti a vizet! :-)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#9423) mdk01 válasza sellerbuyer (#9419) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem is vannak oto-im és egyelőre nincsenek bajuk. RC-k is bírják.
Igazából nem tudom mennyire jó mert nekem nincs tapasztalatom milyen egy carbo mentes növényes aksi és azt sem tudom hogy a fonalalga ennek köszönhetően szorult vissza vagy a 1,5hete elkövetett porszívózás és az azóta egyre jobban beálló aksi és szűrő miatt.
A CO2-n én is egyre inkább gondolkozom hogyan lehetne olcsón megúszni egy 250-es aksi gázosítását, de ahogy én olvasgatom egy 50k-ba min. belekerülne még akkor is ha egy részét okosba megtudom szerezni.
Jelenleg a pontalgával küzdök vagyis keresem a megoldást, de igazából a pervula miatt gondolkodom a co2-n mert azon kívül minden szép(leszámítva a pontalgát).
Még gondolkodom 50k-t megér-e 2db 500,--os vizifű.:DDD

Sztem próbáld ki a carbo-t. 1700,- és pár hónapig elvagy vele. Ha ez idő után nem tapasztalsz javulást akkor továbblépsz.

Pontalgára vkinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#9424) sellerbuyer válasza mdk01 (#9423) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Sztem próbáld ki a carbo-t. 1700,- és pár hónapig elvagy vele. Ha ez idő után nem tapasztalsz javulást akkor továbblépsz.

Köszi a bátorítást, így lesz. :R

(#9425) kymco válasza sellerbuyer (#9419) üzenetére


kymco
veterán

Több, mint egy éve carbo-zom. Egy halam sem pusztult ki, volt egy idő, hogy többet tettem a vízbe, mint az előírás (az algák miatt), soha nem volt vele gondom.
A co2 is képes halakat ölni, rémtörténetekkel tele a net a szabályozás meghibásodásából adódó halpusztulásokkal.

www.refujvaros.hu

(#9426) _ATi_1 válasza sellerbuyer (#9424) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Főleg, hogy Nálad kibírták a 31fokos vizet is. :)
Nálam a Carbo-tól semmi bajuk nem volt, de mikor jött ez a nagy meleg, mind a 10db Boraras Merah 3 nap alapp elhullott. :(

(#9427) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

a meleg mindenkit elert , nalam 5 akvariumbol osszesen 6 hal ment el .Szerencses vagyok

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9428) Aszfaltbetya válasza sellerbuyer (#9424) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

nem a harcsa volt a ludas mar megvan a tettes ...

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9429) kymco válasza Aszfaltbetya (#9427) üzenetére


kymco
veterán

Nálam egy hal sem pusztult el a 3 akváriumból, igaz szinte csak, elevenszülő halaim vannak.

www.refujvaros.hu

(#9430) sellerbuyer válasza kymco (#9425) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi a tapasztalatokat! Megpróbálkozom a carbo-val. :K

(#9431) sellerbuyer válasza _ATi_1 (#9426) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bocsánat, 34 fok volt a csúcs... :U

(#9432) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#9428) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ezt már egy ideje tudom, csak nem akartam megírni, hátha nálad másképp viselkedett és én tévedek. Ez olyan jámbor, hogy még a neonoktól is f...sik. :DDD Egész nap ki sem mer merészkedni a többi hal közé, csak enni jön elő és hát tápon él jobbára, még a tubifex sem mozgatja meg a fantáziáját. Mondjuk mire előjön enni, egy szem tubi nem marad, a többi hal felzabálja. :DDD

(#9433) Aszfaltbetya válasza sellerbuyer (#9432) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

nem baj majd szerzek masik peldanyt a bunosok lebuktak mar :)

van par szep vitorlasom ha gondoljatok , szep egeseges halak es nem picik mint a boltokban ....

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9434) _ATi_1 válasza sellerbuyer (#9431) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Én kérek elnézést. :)

(#9435) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

a vitorlas csapat eluszott

ujfiuk a palyan , ketto kicsi hatonuszo, 100 db neon utanpotlasban ,
6 novendek diszkosz

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9436) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

2 db Papagájsügér (Hibrid, Heros severus X Amphilophus labiatus)
szep narancs szinben
ha erdekel valakit

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9437) hossszú


hossszú
őstag

Van egy jó adag vitorlás kölyköm, már úszkálnak.
Mit kell velük csinálni, hogy meg is maradjanak?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9438) Aszfaltbetya válasza hossszú (#9437) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

etesd oket, sorakkal . kifejezetten ivadekoknak szant tappal ,
esetleg lemezes tappal

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9439) hossszú válasza Aszfaltbetya (#9438) üzenetére


hossszú
őstag

El kell őket választani a nagyobb halaktól vagy maradhatnak a nagy akváriumban?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9440) Aszfaltbetya válasza hossszú (#9439) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

az attol fugg mivel vannak egyutt,
ha mar usznak , nem larva szeruen neznek ki hanem halformaja van es esznek elvalaszthatoak tudomasom szerint

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9441) hossszú válasza Aszfaltbetya (#9440) üzenetére


hossszú
őstag

Nincsenek agresszív halaim, a vitorlás szülők most a legagresszívabbak :) kisajátították maguknak az akvárium egyik végét, na oda most más hal nem is úszik be rajtuk kívűl.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#9442) Aszfaltbetya válasza hossszú (#9441) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

az teljesen normallis , a parzasi ,ikrarakasi, koltesi es elso novekedesi stadiumban a vitorlas noha suger fele viszonylag jambor de ebben az idoszakban agressziv lessz

ha nincs mas fele fajta nagy sugered effele szerintem meg ne vedd oket ki hanem hagyd fejlodni oket amig el nem erik a kb masfel ketto centit amikor mar "kiadhato" meretben vannak :)

azert jo ha nagy akvariumban vannak mert gyorsabban fejlodnek

nekem egy frenatus volt igy , amig kis akvariumban volt vegetalt es nehezen de elerte a 4 centit...
most a 800asban van es majdnem 10 :)
masfel honap alatt

[ Szerkesztve ]

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9443) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Érdekesebb/értékesebb halakért (pl. Nyúlhal) adnék
2db Afrikai törpekarmosbékát.

[ Szerkesztve ]

(#9444) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

ot keresnem

leopard snaker skin

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9445) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#9444) üzenetére


sellerbuyer
őstag

(#9446) Aszfaltbetya válasza sellerbuyer (#9445) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

te itt jo arak vannak kiirva ?

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9447) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#9446) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nemtom, nem regeltem be, hogy lássam az árakat. :U

(#9448) Aszfaltbetya válasza sellerbuyer (#9447) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

nem mukodik a webshop.
minden 100 ft :D
de ki van irva nem lehet rendelni mert fejlesztik

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9449) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#9448) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát gondolom, a telefon azért műxik... ;)

(#9450) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#9449) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Úgy látom, csak email van, akkor az...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.