Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10751) BiriBum


BiriBum
őstag

A pihentetés kell az új akváriumnál, de a 10-30%-os vízcserénél felesleges, de kis akváriumnál persze megoldható. Ha zuhanyfejjel porlasztod a vödörbe a vizet, a klór jelentős része is elillan - érezni is a szagát.
Akinek több m3 akváriumvize van, marha nehezen tud vizet "pihentetni".

Ami a THM vegyületeket illet, azok a pihentetés után is megmaradnak és megeszed azokat a gulyáslevesben, hacsak nem ásványvízzel főzöl.

(#10752) BiriBum válasza Anulu79 (#10747) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha nagyon szeretnéd kezelni, akkor pl Tetra AquaSafe.

[ Szerkesztve ]

(#10753) sellerbuyer válasza kymco (#10750) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bocs, ha kicsit túlragoztam, de 15 évig csak ásványvizet ittam, mert olyan helyen éltem vidéken, ahol konkrétan ihatatlan volt a csapvíz, mert pénz híján nem tudták kicserélni a mechanikai szűrőket a közeli víztározónál. Ezt pedig klórozással pótolták, mivel az jóval olcsóbb volt. Így konkrétan tejszerű volt a csapból kiengedett víz.

Sokan nem hittek nekem akkoriban, rokonaim barátaim, akiknek jeleztem előre, hogy ne igyák a csapvizet, mert probléma van vele. Aztán vérhassal és egyéb hasonló "csodálatosabbnál csodálatosabb" fertőzésekkel bekerültek a kórházba. Utána jöttek panaszkodni, meg mondani, hogy igazam volt és most már ők sem isznak csapvizet. Miután durván klórozni kezdték, utána normalizálódott a helyzet persze, de persze mindig meg kellett várni, hogy felszálljon a klór, soha nem lehetett rögtön a csapból kiengedés után inni.

A palackos vízzel meg az volt a gond, hogy napi fogyasztásra a legtöbb alkalmatlan volt. A Szentkirályi volt az egyetlen, ami annyira enyhe (és nem a bubira gondolok itt), hogy valóban fogyasztható volt napi szinten. Rengeteg félét kipróbáltam.

Szóval csak azért eresztettem ilyen bő lére, mert sajnos érintett vagyok a témában keményen. :O

[ Szerkesztve ]

(#10754) sellerbuyer válasza BiriBum (#10751) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Amikor az akváriumot, vagy akváriumokat megtervezi az ember, még a kezdet kezdetén, akkor már azzal is számolni kell, hogy mennyi vizet tud tárolni. Kb. így képzelem el a felelős akvarizálást. Ha tengerit is így kezdene csinálni az ember, hogy "majd jól beleengedem a vizet a csapból" és nem tervezne előre például technikai tartályt, akkor kb. senki sem tengerizne. :)

(#10747) Anulu79

A vízkezeléshez meg csak annyit: alapszabály (és ez kivételesen nem hülyeség, mint sok más alapszabály), hogy vegyszert csakis és kizárólag akkor szabad használni, ha nagyon muszáj, vagyis ha másképp nem lehet a helyzetet megoldani. Ha egyszerű pihentetéssel meg lehet oldani egy problémát, akkor vegyszert nem szabad használni. Én különösen a természetesség híve vagyok az akvarizálásban (is), úgyhogy nekem ez vesszőparipám ... sorry. :)

Egyébként ha megnézed, mennyibe kerül a vegyszer, annak az árán vesz az ember inkább olcsó tárolóedényeket és örökre meg van oldva a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#10755) BiriBum válasza sellerbuyer (#10754) üzenetére


BiriBum
őstag

Amikor az akváriumot, vagy akváriumokat megtervezi az ember, még a kezdet kezdetén, akkor már azzal is számolni kell, hogy mennyi vizet tud tárolni. Kb. így képzelem el a felelős akvarizálást. Ha tengerit is így kezdene csinálni az ember, hogy "majd jól beleengedem a vizet a csapból" és nem tervezne előre például technikai tartályt, akkor kb. senki sem tengerizne.

Ezt szerintem magad sem gondoltad komolyan egy több köbméteres haloda esetén.

A tengeri akváriumot ne keverjük ide, mert az teljesen más tészta.

A lágyvizes halaknak nyilván nem csapvizet adunk, az eleve "pihentetett". Az afrikai sügereimnek a 20-40%-os vízcserét közvetlen, zuhannyal vödörbe kipermeteztetett csapvízzel csinálom. Soha nem szólnak, hogy ne csináljam, sőt közvetlen utána sokkal színesebbek és élénkebbek lesznek, ami nyilván nem a rossz közérzet jele.

A vízkezeléshez meg csak annyit: alapszabály (és ez kivételesen nem hülyeség, mint sok más alapszabály), hogy vegyszert csakis és kizárólag akkor szabad használni, ha nagyon muszáj, vagyis ha másképp nem lehet a helyzetet megoldani. Ha egyszerű pihentetéssel meg lehet oldani egy problémát, akkor vegyszert nem szabad használni. Én különösen a természetesség híve vagyok az akvarizálásban (is), úgyhogy nekem ez vesszőparipám ... sorry. :)

Egyébként ha megnézed, mennyibe kerül a vegyszer, annak az árán vesz az ember inkább olcsó tárolóedényeket és örökre meg van oldva a probléma.

Egyet felejtesz el. A csapvízzel kapcsolatos problémák csak egy kisebb szelete a klór. Sok nehézfém lehet benne, amit a vízkezelő megköt, így a szűrőanyaghoz könnyebben abszorbeálódik. Plusz a természetes vizekhez hasonló nyomelemeket juttat be.
Érzékenyebb halak esetén fontos lehet a biológiai/kémiai (nem vegyszeres!) vízkezelés.

(#10756) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Kérdezném,hogy mi van akkor,vagyis már elmondták,hogy ha fehér az úszók vége akkor az úszórohadás vagy mi,és 2 napja fedeztem fel,hogy nekem a sziámi razbóráknak minden úszóvége(kivéve farok) fehér,a serpalazacnak csak a hasi úszóik,a neonhalaknak csak az alsón csak egy csípkban mindnek ugyanott.viszont a sziámi algaevőnek nem,a vörös karcsú díszmárnáknak sem,a rózsás díszmárnáknak sem,namármost ez betegség vagy az említett halaknak amúgy is fehér csak eddig nem figyeltem fel rá?

sellerbuyer: ha ennyire képben vagy,szted az esővizet meddig lehet sötét hűvös helyen eltartani?elég nagy kapacitással rendelkezek és ilyen időjárásban nem lenne nehéz begyűjteni,csak eddig nem akartam 120 liter felett mert nem tudom mennyi idő alatt kushad meg?!

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#10757) BiriBum válasza Pocee (#10756) üzenetére


BiriBum
őstag

Az esővízzel nem jársz jól, a környezetszennyezés miatt elég sok káros anyag van benne.

(#10758) Pocee válasza BiriBum (#10757) üzenetére


Pocee
senior tag

sztem mégis a legjobb alternatíva,vidéken vagyok minden gyártól messze,mellesleg a csapvíz is tele van szarral,és az elővilágomat elnézve jobban szeretik mint a "kezelt/pihentett" csapvizet.

Mr.Brightside

(#10759) mdk01 válasza Pocee (#10758) üzenetére


mdk01
addikt

Persze mert az esővíz lágy a csapi meg valszeg kemény(nem tudom hol laksz).
Ez egy örök vita lesz sztem hogy csapvíz vagy sem, meg esővíz vagy sem. Az esővízben is van minden xar.

Sellerbuyer, az meg hogy nincs a közeledben semmi gyár az nem jelent semmit, sokszor több 100km-ről jön az esővíz. Ugyanolyan xar mindegyik.
Ha vki tuti vizet akar a növényeknek meg a halaknak akkor az vesz egy UV és szénszűrős, vízlágyítót, de ezzel meg már az a baj hogy túl tiszta és lágy.

(#10760) Anulu79


Anulu79
addikt

A pihentett víz mit takar pontosan? Kiengedem egy tárolóba és ott tartom napokig majd azt töltöm az akváriumba?
Egyébkén az baj ha a víznek van szaga vízcsere után már 2-3 nappal?

(#10761) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

(#10762) mdk01 válasza sellerbuyer (#10761) üzenetére


mdk01
addikt

A kishalak azok mik voltak, amiket az aksiba rakott?

(#10763) sellerbuyer válasza mdk01 (#10762) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem tudom, de nagyon látványos, ahogy beleönti azt a rengeteg kishalat.

[link]
Másfél perctől kezd izgalmas lenni. :)
Forrás: [link]

[link]
36:11-nél konkrétan sétál egy hal! :)

[ Szerkesztve ]

(#10764) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#10763) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az utoljára linkelt videóban megtekinthető jó pár akváriumból ismert faj eredeti környezetében.

(#10765) villamos válasza mdk01 (#10762) üzenetére


villamos
őstag

A növények, és a halak latin nevei fel vannak tüntetve a videókban.

Sajnos a hazai halállomány nem igazán alkalmas, egyszerűen a méretek miatt, illetve a kisebb méretű fajok jó része védett.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#10766) mdk01 válasza villamos (#10765) üzenetére


mdk01
addikt

Valóban, köszi.

(#10767) Pocee válasza Pocee (#10756) üzenetére


Pocee
senior tag

ezekre a kérdésekre tud nekem valaki válaszolni?

Én úgy döntöttem,hogy az esővíz mellett teszem le a voksom.Lehet sajáthibámbóltanulok dolog lesz,akkor ez van.nekem szimpatikusabb mint a csapvíz,mellesleg én sem iszok csapból.

Mr.Brightside

(#10768) sellerbuyer válasza Pocee (#10767) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ja bocs, amikor elolvastam, még nem volt benne a nekem szóló rész. Ebben nem tudok segíteni sajnos, mert nem értek ehhez a területhez, ráadásul még csak családi házam sincs, ahol tapasztalatot szerezhettem volna esővízzel.

(#10769) BiriBum válasza Pocee (#10767) üzenetére


BiriBum
őstag

Van olyan hal, amelyik nem szereti a lágy vizet, ezt is érdemes figyelembe venni.

(#10770) Pocee válasza BiriBum (#10769) üzenetére


Pocee
senior tag

minden halam lágyvízhez szokott...de ne ezen témázzunk.hanem szerinted betegek a halaim vagy sem?most néztem képeket és a serpalazacnak vannak fehér foltjai a képeken a neonhalnak szintén,akkor lehet nem is rohadnak a halaim?
és meddig áll el az esővíz sötétben hűvösben?

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#10771) BiriBum válasza Pocee (#10770) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha guppikat, mollykat, kardfarkút vagy az afrikai sügéreket lágy vízben tartod, igencsak rosszat teszel nekik, bár az elevenszülők igen sokat kibírnak (kivéve talán a velifera).

[ Szerkesztve ]

(#10772) sellerbuyer válasza mdk01 (#10759) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Sellerbuyer, az meg hogy nincs a közeledben semmi gyár az nem jelent semmit, ...

Ezt gondolom, hogy Pocee-nak szántad... Eltévesztetted a házszámot. :)

[ Szerkesztve ]

(#10773) Pocee válasza BiriBum (#10771) üzenetére


Pocee
senior tag

nekem nincsenek ilyen halaim és nem is tervezek,de köszönöm a segítő szándékod,hogy célirányosan a problémámat próbáltad segíteni...köszi

Mr.Brightside

(#10774) mdk01 válasza sellerbuyer (#10772) üzenetére


mdk01
addikt

Jah..:), de már mindegy is.

(#10775) BiriBum válasza Pocee (#10773) üzenetére


BiriBum
őstag

A hozzászólásod a szerkesztésed előtt csak az volt, hogy minden halad lágy vízhez szokott.
Hol vannak a fényképek?

(#10776) Anulu79


Anulu79
addikt

Gyerekek segítsetek mert rögvest szét vet az ideg. 1 nap 2 éjszaka alatt 4 terhes + 1 "sima" halam múlt ki. 2 ezüsmolli és 2 dalmata molli meg 1 borostyán molli. Valakinek nincs valami ötlete mert fosok, hogy kimúlik az összes többi halam is. Igaz elvileg a többi nem terhes de nem szeretném őket is elveszíteni.

(#10777) BiriBum válasza Anulu79 (#10776) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha hirtelen, minden külső elváltozás nélkül hullottak el, akkor valami mérgező anyag került a vizükbe.

(#10778) farkas26 válasza Pocee (#10770) üzenetére


farkas26
tag

[link]

Hátha találsz rá választ.

"A jövő sem a régi"

(#10779) farkas26 válasza Anulu79 (#10776) üzenetére


farkas26
tag

Nem viselkednek furcsán a halaid?
Gondolok itt pipázásra,étványtalanság...stb

"A jövő sem a régi"

(#10780) tajcsi válasza sellerbuyer (#10763) üzenetére


tajcsi
senior tag

ADA - soha nem tudom feléfogni, hogyan tudnak ennyi noveny mellett ilyen tiszta viuzet produkalni. Megse latni, hogy gyorsan aramlana a viz...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10781) Pocee válasza tajcsi (#10780) üzenetére


Pocee
senior tag

iszonyat nagy szűrőfelület...meg hát a profizmus...meg hát a csilliárdok :D
amúgy most másolok egy ADA szűrőt,igazából a 1/6-ából fogom kihozni...jó annyira nem lesz szálcsiszolt szépség mint az eredeti,de a halak és a növények nem is ezt nézik...
farkas: köszönöm,átnézem

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#10782) tajcsi válasza Pocee (#10781) üzenetére


tajcsi
senior tag

Erre nagyon kivancsi vagyok. Hiaba nagy a szurofelulet ha a kosz leul az akvarium aljara...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10783) Pocee válasza tajcsi (#10782) üzenetére


Pocee
senior tag

vízcsere...Amano és padavanjai is biztos,hogy elég sűrűn cserélik a vizet,a talajban is vannak lebontóbacik.
sajnos nem értek annyira hozzá,hogy a szűrűben pontosan a nitrát vagy a nitrit lebontása folyik vagy mindkettő,de az a vízben van,nem pedig a fenéken,ott max csak képződik.

Mr.Brightside

(#10784) tajcsi válasza Pocee (#10783) üzenetére


tajcsi
senior tag

Akkor is sehol egy szosz a izben, raadasul a novenyek alig mozognak...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10785) Pocee válasza tajcsi (#10784) üzenetére


Pocee
senior tag

a japánok mindig is profizmussal csináltak dolgokat.ha ezt baromi drágán el akarják adni akkor nem engedhetnek meg maguknak algákat,de úgy tudom,hogy a japán ADA galéria úgy van nyitva,hogy csak hétvégén,hétközben meg az aksikat puccantják.

Mr.Brightside

(#10786) mdk01 válasza tajcsi (#10784) üzenetére


mdk01
addikt

Mert nem vitorlásokat meg aranyhalakat raknak bele amik telexarnák.
Nekem is sok xipho-m van és jó nagyok de nincs xar az aksiba ,mert lebontódik.

(#10787) tajcsi válasza mdk01 (#10786) üzenetére


tajcsi
senior tag

NEm a szarrol beszelek...hanem ugy altalaban, a vizben mindig is van volt lesz uszadek, de itt ninincs amivel nincs gondom, hanem azt nem tudom felfogni, hogy nincs vizaramlas es megis kristalytisztak a novenyek, pedig eleg suru nehol a novenyzet, mint az erdo. Ha nincs megfelelo vizaramlas, akkor marpedig a kosz idovel csak lerakodik oda is...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10788) mdk01 válasza tajcsi (#10787) üzenetére


mdk01
addikt

Van ott áramlás nem is kevés(10x-es vízforgatás általában), illetve nincs uszadék.
Kaját megeszik, halak kicsik ezért kicsit xarnak ami xar kerül a földre az hamar lebontódik, a növények meg nem rohadnak, mert csak nőnek, miből lenne uszadék?
Az enyémben sem nagyon van uszadék, pedig én hol vagyok azoktól.

[ Szerkesztve ]

(#10789) Anulu79


Anulu79
addikt

A halak nem viselkedtek furcsán elhallozásuk előtt. Rendesen ettek meg normálisan viselkedtek. Azóta megint kimúlt kettő. Csináltunk egy komplett nagytakarítást. Meglátom, hogy ez után lesz-e valami változás.

(#10790) farkas26 válasza Anulu79 (#10789) üzenetére


farkas26
tag

Akkor valószínűleg valami mérgező volt a vízben.
Remélem megoldódik a problémád.

"A jövő sem a régi"

(#10791) _seth_


_seth_
veterán

Adott egy 60x45x50-es akvárium 3D-s háttérrel, szűrő sarokkal, 135 literes. Világítás 4x15W fénycső 2 időzítővel. Benne egy Eheim Biopower 240-es szűrő + 1 szivacsos szűrőkosárral kiegészítve valamint egy aqua nova 600-as külső szűrő tisztítja még a vizet valamint ha mérni kell egy komplett sera aqua test boxom is van + még kiegészítő tesztek is.
Jelenleg sügérek vannak benne de kissé rájuk untam, inkább valami növényes akváriumot szeretnék.

Mit lehetne ebből az akváriumból kihozni?

Gondoltam arra is, hogy neon halak és hasonlók + garnélák és szép növényzet bele de minden ötlet érdekel :)
JBL manado talaj + vmi flora talaj és még hozzá flora tápgolyók is vannak :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10792) mdk01 válasza _seth_ (#10791) üzenetére


mdk01
addikt

Mit lehetne ebből az akváriumból kihozni?

Telerakod növénnyel.:)

Én garnit tennék bele meg neon helyett vmi nano halakat. Nem rég beszéltük hogy neonnak 100-150literes aksi kell amiben úgy tűrhetően elvan, de a tied becsapós,mert bár literre meglehet viszont rövid a neonoknak meg kell a nagy kiúszó tér ami még sincs.
A világításod határeset de ettől még lehet növényesed max ne rakjál bele fényigényes növényeket.Szűrésed is határeset, de ki kell próbálni és majd kiderül.
Elméletileg megtudod csinálni csak kompromisszumokkal, hajrá.:)

(#10793) _seth_ válasza mdk01 (#10792) üzenetére


_seth_
veterán

Konkrét halakat, növényeket is tudnál ajánlani? Azokkal vagyok bajban :(

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10794) kp78


kp78
addikt

Van egy pakisztáni csigaevő halam az akváriumomban, ami kicsit túlnőtte magát nálam. (7-8 cm)
Szívesen odaadom vkinek ajándékba Vas megye környékén, aki nagyobb halakkal/aksival rendelkezik.
Az átvétel részletei privátban. :R

(#10795) orion1025 válasza _seth_ (#10791) üzenetére


orion1025
őstag

Mivel magas az akvárium, így csak dús növényzetes látkép jöhetne szóba.Esetleg egy durvább leejtésű terepet is el tudnék képzelni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10796) _seth_ válasza orion1025 (#10795) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem is tetszene ha pl a hátulja és eleje között lenne akár 10-15 centi is, belefér bőven.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10797) lorcsi válasza _seth_ (#10791) üzenetére


lorcsi
veterán

állat az a 3 antenna a tetején :D
a halak veszik a wifit? :DDD

(#10798) orion1025 válasza _seth_ (#10796) üzenetére


orion1025
őstag

Simán beleférne, és még a biológiai szűréshez is hozzá tenne elég rendesen idővel.Na meg nem utolsó sorban elég robusztus hatást lehetne vele kelteni.A helyedben az akvárium két szélre raknék 1-1 tő Grisebach-kardfüvet, vagy ehhez hasonló fajtát (Microsorum például, bár ezt nem lehet elültetni a talajba), és egy kisebb tövet pedig a jobb oldali mögé elcsúsztatva kicsivel.A nagy részét befüvesíteném valamivel, akár Parvula mini, vagy Elatine hydropiperrel, meg pár töltelék növény hozzá dobnék.Bár egy CO2 sosem árt, még ha folyékony formában is.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10799) _seth_ válasza orion1025 (#10798) üzenetére


_seth_
veterán

CO2 folyékony van is + más növényes szerek is bőven vastól kezdve minden. Talán csak annyi szab gátat a lejtésnek, hogy a szűrő háromszögben az alsó nyílás alja kb 10 centi magasságban van de az már elég lenne így is. Talajnak mi lenne a legjobb?

Ezek a növények szépek, egyedül a microsorum ami annyira nem tetszik de csak mert hasonló volt benne eddig is és a napokban dobtam ki annyira hatalmasra nőtt és hiába vágtam le 1-2 levelét 1 hét alatt ismét betakarta az akváriumot.

lorcsi: még szép :) a tplink 1043nd nekik is kedvencük :D

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#10800) orion1025 válasza _seth_ (#10799) üzenetére


orion1025
őstag

Először is a színe lesz a döntő szempont szerintem, már ha akarod, hogy látszódjon itt-ott.Sötét, barnás, fehéres, vagy agyag színű közül tudsz válogatni.Ha a növényeknek jót akarsz, akkor semmilyen gyöngykavicsot meg bazaltzúzalékot nem szórsz bele.Ha pénztárca barát megoldás érdekel, akkor a JBL Manado az embered.Igaz a színe hagy némi kívánni valót maga után, de az apró szemcseméretével nem lenne problémája a növényeknek.Alá mehetne szintén pénztárca kímélő JBL Aqua Basis Plus, de ha nem akarsz ezzel bajlódni, akkor tápgolyók.Ha rám hallgatsz különféle "hiperszuper" márkákat nem veszel meg, tényleg JBL alá ne add ha komolyan gondolod picit is.A Sera mint márka például olyan mint a Tesco.Volt benne részem, 3 hónap alatt kiürült a táptalaj, és annyi pénzért JBL-t kaptam volna akkor, csak hülye voltam.Növény táptalajból meg nem kell sok, azt elég 2cm-s rétegben leszórni legalulra, és jó ideig nem lenne szükség tápgolyókra, mert a normális magasságú aljzat sokáig megtartaná a tápanyagokat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.