Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Valaki használ megelégedéssel LED-es világítást? Ha igen, milyet ?
Öcsém akváriuma fölé kellene valami low-cost világítás, mert a gyári tetőben kiment a kompakt fénycső, amit 6000Ft-ért tudnának cserélni. :F

(#9252) mdk01 válasza sellerbuyer (#9242) üzenetére


mdk01
addikt

Oké tolok majd hétvégén sztem.:)

(#9253) mdk01 válasza albert8 (#9243) üzenetére


mdk01
addikt

Hát nem tudom mert beraktam az akisba valiznériát és elkezdtem carbo-zni meg tápozni. Aztán látom hogy barnul és ezzel nem is volt gond mert mondta az eladó hogy ne lepődjek meg ha ledobja a nagy leveleket mert nagyon lágy a levele. Erre pár nappal később jöttek a garnik és rá két napra olvasom nigro oldalán egy hozzászólótól aki ezeket írta. Másnap már nem is adagoltam a carbo-t és most várok hogy mi lesz.
Ha rendbe jön a valiznéria akkor megint elkezdem adagolni az előírt mennyiség felét a garnik miatt és okosabb leszek.:)

(#9254) mdk01 válasza _ATi_1 (#9244) üzenetére


mdk01
addikt

Írták azt is hogy vkinek bírja de ez megint az RC milyenségétől és a növények mennyiségétől és milyenségétől függ. Sztem adagold tovább csak figyelj oda hogy mennyit és majd meglátod.:F

(#9255) buci30 válasza sellerbuyer (#9204) üzenetére


buci30
addikt

De jól néz ki...
Honnan lehet ilyen sziklát rendelni amit postáznak is? :)
Egy 200L-es aksiba kéne sügéreknek. Köszi!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#9256) Sanya595 válasza buci30 (#9255) üzenetére


Sanya595
senior tag

Neki pont eladó az ami a képen van.... :R

(#9257) buci30 válasza Sanya595 (#9256) üzenetére


buci30
addikt

Azt hittem már elkelt azóta :D
Majd leinfozom de amugy honnan lehet még?
S mekkora kell egy 200L-es aksiba sügéreknek?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#9258) sellerbuyer válasza _ATi_1 (#9251) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Sajnos a LED vilígítás és a "low-cost" két külön világ. Baromi drága még a LED, nem éri meg sajna. :(

(#9259) sellerbuyer válasza buci30 (#9255) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Így is van, amit látsz a képen, az eladó, írtam ez ügyben (is) privit és a kérdésedre is válaszoltam, ahogy tőlem tellett.

(#9260) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Ha már buci30-nak összeírtam, gondoltam, felrakom ide is az aki "konfigját", hátha érdekel valakit. Jó lenne, ha mások is leírnák, költségekkel együtt, így lehetne kb. viszonyítani a kezdőknek, hogy milyen akit kb. mennyiből, milyen konfiggal tudnak kihozni.

Tehát 270l-es vegyes aksi:

Világítás:
2db 6400k-s 18W-os T8 fénycső
2db háromsávos 18W-os T8 fénycső
1db 4x18W elektronikus előtét
+ 8db szerelhető (csavarozható) neon foglalat

Ezeket villamossági boltban be tudod szerezni, akár a neten is meg tudod rendelni.
Ki lehet egészíteni időkapcsolóval, sőt javasolt, így pontosan be tudod lőni a világítást a megjelenő algák színe, típusa alapján (zöld alga=túl sok világítás; barna alga, ecset alga=túl kevés világítás; kék alga=nem megfelelő fénycső).

Szűrés:
Atman A-203 belső szűrő, ez kb. 600l-es akihoz való (2000l/h, 2m magasra emelés), nagyon erős, állítható sebességű
+ szűrőszivacs

Levegőztetés:
Sera (nem tudom a típusát fejből) 7e Ft körüli két kimenetes levegőztető 2db habkővel.

Fűtés:
nincs

Hűtés:
(Készülő) akvárium tetőbe (közepébe, a neonok fölé) 1db durva teljesítményű 12cm-es számítógép venti, 12V-os tápról hajtva, időkapcsolóval (erre később majd valami szabályzást még teszek, veszek majd potmétert). Ezt majd szilikonnal körbenyomva szerelem a tetőbe, hogy minél jobb legyen a húzása.

Költségek nagyjából, tényleg csak kb.:

Aki kéz alól, de új állapotban: 25e Ft.
Világítás: 7-8e Ft.
Szűrő kéz alól, de teljesen újonnan: 5e Ft.
Szűrő szivacs boltból: 2e Ft.
Hűtés: 0 Ft, mert régebbi gépből szereltem ki, alig használt, az adapter meg szintén vmi régi vacaké volt.
Fűtés: sajnos megvettem egy 300W-os fűtőt, úgyhogy ez 5e Ft pénzkidobás volt, vadiúj, dobozban, eladó.
Levegőztető: 7e Ft, ajándék 2db visszafolyás gátló és 1db elosztó is volt benne.

(#9261) hoby36


hoby36
senior tag

Ha valakinek van fonal vagy ecset alga gondja,akkor papucsorrú algaevőharcsát vegyen.Kaptam 3 napja 2 db-ot és már minden algát leettek a növények leveleiről. :)

A logikában semmi sem véletlen!

(#9262) albert8 válasza hoby36 (#9261) üzenetére


albert8
addikt

Az milyen is? :F

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9263) hoby36 válasza albert8 (#9262) üzenetére


hoby36
senior tag

[link]Mint egy anci szinte,csak másabb színű és laposabb a feje.Megpróbálok normális képet csinálni majd.

A logikában semmi sem véletlen!

(#9264) mdk01


mdk01
addikt

Csináltam pár képet hirtelen felindulásból.:)
Ez egy térben álló aksi.

(#9265) sellerbuyer válasza mdk01 (#9264) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nagyon irigylem a garnélák viselkedését nálad. Sajnos az enyémek nagyon félnek, bujkálnak még mindig. A 6db betelepített rc-ből max. 1-2-őt látok olykor, ha nagyon keresem őket. :(

Szép a gömbmoha is. Én mostanában próbálom rávenni magam, hogy a májmohával befuttassak egy-két nagyobb követ. :)

[ Szerkesztve ]

(#9266) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Ma délután elpusztult egy Otocinclusom, a szűrőcső csívó ágára volt "ragadva". :(
Lehet, hogy az EasyCarbo okozta, vagy előtte pár órával szétszedtem a szűrőt, hogy megnézzem van-e benne garnéla, akkor sok szennyeződés ment vissza az akiba.?! :F
Vagy előtte pár órával nyírtam a növényeket, akkor azt vettem észre, hogy az egyik elkezdte "takarítani" a kezem...bár mindig alaposan kezet mosok, mielőtt belenyúlnék... :(

(#9267) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

KÉP

a 800as :)

=========
Az ilyen nagy képeket csak linkeljük, ha kérhetem.

Köszönöm.

üdv, föccer

[ Módosította: föccer ]

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9268) myk74 válasza albert8 (#9223) üzenetére


myk74
senior tag

Nálam mostanában nagyon éhenkórászok a red cherry-k.Pedig kapnak enni bőven,most nagyon aktív az állomány :C
Ancikkal,corrykkal és 6 db galaxy razboraval és tylo csiguszokkal tengetik életüket.Jól elvannak egymás mellett az akiban.


[link]

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#9269) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Az emberi őrület nem ismer határokat. :)))

[link]

(#9270) mdk01 válasza sellerbuyer (#9265) üzenetére


mdk01
addikt

Én megkaptam őket pont egy hete szombaton és másnap már így mentek össze vissza.
Amúgy reggel mikor sötét van még nekem is elvannak bújva de ahogy bekapcsol a világítás előjönnek szép lassan és mászkálnak. Meg nekem penészes volt a tőkém amiért érdemes volt előjönniük. Már már a 90%-át lepucolták.:)

Most jelenleg azon vagyok hogy lehet fonalalgám van bár nehéz kép alapján itt a neten felismerni, de a magas PH (7.5-8) kemény víz (24nk) és a melegebb víz(24fok) kedvez nekik és ez nálam megvan. Majd meglátom.:U

Májmoha az nagyon jól néz ki, én ezt bacopa-t vettem terra-n és egyelőre nem bántam meg mert az a legszebb csak majd nyírni kell.

(#9271) sellerbuyer válasza mdk01 (#9270) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na nálam épp fordítva van. Amíg estére lekapcsolom a pilácsot, addig előmásznak, amint reggel felkapcsolom, azonnal búvóhelyet keresnek és egész nap nem látni őket. Igazából már jóideje egyetlen egyet látok csak a hatból sajna.

A 24 fok az meleg? Nálam nem ritka a 28.5 fok sem, de 27.5 az átlag. Eeeez meleg. :D

A fonalalga azért is necces, mert nem nagyon eszik az algaevő fajok sem. A csigákban lehet bízni egyedül, azok mindent eltakarítanak. Nekem is volt egy kis fonalhálóm a talajon, de a kék almacsiguszok lerendezték őket. :K

Jaja, nagyon tetszik a májmoha, de csak nem bírtam rá magam, hogy behálózzam a követ, elpepecselgessek vele...no majd legközelebb. :B

Ha legközelebb értelmesebb helyre teszik a Terrát, majd én is kilátogatok, bár sok esélyt nem látok erre, mert úgy látom, ez már "befészkelte magát" a Millenárisra sajnos. :(

Nyírós, talajbeborítós, bokrozódósból kétfélém van, egyiket sem nyírom, úgyhogy ebből is csak az lesz, hogy nem fognak terjedni, hanem felfelé törekednek. Nekem így is szépek egyelőre, aztán majd csak rábírom magam. Lustaság fél egészség. :)

(#9272) mdk01 válasza sellerbuyer (#9271) üzenetére


mdk01
addikt

Én még a mexikói kardfarúba bízok egy kicsit, mert az is szereti az algát és 13-an vannak.Ha csak csipkednék, az a kevés nagyon hamar elfogyna. Most még olyan 1,5-2cm-esek, de most olvastam hogy jót tesz a növekedésüknek ha nem kis akváriumba vannak nevelve úgy hogy átteszem őket jövőhéten a nagy aksiba csak a szűrővel kell vmit csinálnom.

Csigákkal felvettem a küzdelmet mechanikus úton és látszólag nyerésre állok, de úgy sem nyerek.:U

A bacopa-t akkor én is elkezdem nyírni mert az képes 30-40cm-re is megnőni és az én célom meg nem az, csak ezt még nem tudja:)

[ Szerkesztve ]

(#9273) sellerbuyer válasza mdk01 (#9272) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Csigákkal felvettem a küzdelmet mechanikus úton és látszólag nyerésre állok, de úgy sem nyerek.

A talaj a kulcs. Ezek a kis nyomorultak a talajba rakják a petéket, úgy szaporodnak, ezért nem bírsz velük mit tenni. Átporszívózásnál a csigaház súlya miatt megmaradnak, úgyhogy az sem segít. Komplett talajcserét meg berendezett akinál hát.... nem egyszerű. A csigaevők csak a csigákat tudják megenni, a talaj alatt nem sokat érnek.... ezért írtam, hogy marad a vegyszer általában, mint végső "megoldás".

(#9274) mdk01 válasza sellerbuyer (#9273) üzenetére


mdk01
addikt

Hát csak ezt a vegyszert is úgy kellene hogy élőlény ki, aztán adagolni a vegyszert rendesen aztán vízcsere egy jó 70-80% és újból beállítani az aksi vizét. A továbbiakba meg vigyázni mit rakok bele.
Meglátom idővel hogyan alakulnak. Annyira végül is nem zavarnak a csigák ha a növényeimet nem baxtatják.

(#9275) sellerbuyer válasza mdk01 (#9274) üzenetére


sellerbuyer
őstag

... meg piszkítják feleslegesen az aki vizét, főként, ha nagy számban vannak. Sokan azt írják itt-ott fórumokban, hogy "jujj, de jó, hogy van egy rakat csigám, olyan arik, meg olyan szépen letisztítják az üveget!" Ja, csak azzal nem számolnak, hogy a rakat csiga egy rakatot is sz...rik. :D Aztán lehet jó sűrűn vizet cserélni tök feleslegesen, a gyakorlatice értéktelen élőlények miatt. :K

(#9276) a_tesz válasza sellerbuyer (#9275) üzenetére


a_tesz
Korrektor

nálunk a két pézsmateknős rövid úton megoldotta a csigakérdést, igaz nem szaporodtak el még annyira. :) vettünk növényt, amin volt vagy 5-6 kis apró csiga, esélyük nem volt megnőni. igaz, a növényt is megették a tekik utána, de végülis azért vettük

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#9277) sellerbuyer válasza a_tesz (#9276) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ööö, jól értem, a tekiket egy akváriumban tartod a halakkal? Vagy félreértettem vmit? :U

(#9278) mdk01 válasza sellerbuyer (#9277) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem nincs hala mert kb. addig lennének együtt amíg a csigákkal.:)

(#9279) sellerbuyer válasza mdk01 (#9278) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát az imént még mexikóiakról volt szó, azért volt fura a dolog... Persze két akváriumról is szó volt, szóval nem tudom már... :)

(#9280) mdk01 válasza sellerbuyer (#9279) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem azt én írhattam.:)

A fonalalgám elég jól növekszik, benézek ma a kereskedésbe kettő sziámi algázóért aztán meglátom.

(#9281) sellerbuyer válasza mdk01 (#9280) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ja sorry, megtévesztett az avatar. :D

A fonalalgám elég jól növekszik...

Ez úgy hangzik, mintha direkt termesztenéd és nagyon meg lennél vele elégedve. :DD

[ Szerkesztve ]

(#9282) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Tegnap 31 fokos volt a vizem, a halak mint a lassított felvétel... Estére lekapcsoltam a világítást, ma reggel nézem, 30 fok.

Ma főtt hal lesz ebédre. :D

(#9283) mdk01 válasza sellerbuyer (#9281) üzenetére


mdk01
addikt

Hát annyira nem örülök neki, de ez van.:) Mint írják alga nélkül nincs akvárium, ráadásul a fonalalga a kiegyensúlyozott akvárium jele állítólag, bár ez nem nagyon nyugtat.
Sok okosságot olvastam a fonal algáról este tele ellentmondásokkal mint az szokott lenni.:DDD
Ma átrakom a mexikóiakat a nagyaksiba megnézem mit csinálnak az algával mielőtt veszek algázót illetve változtatok a világításon mert azt vettem észre hogy az árnyékba jött elő a fonal alga a valiznéria és a vízikalász alatt. Ráadásul abba a sarokba csak 4órát megy a világítás.

...és jó étvágyat a halászléhez.:DDD
Fagyassz le egy félliteres palackot és tedd a vízbe. Lebegni fog a vízen és tapasztalat hiányába is azt mondom hogy legalább 25fokra vissza fog menni a hőmérsékleted.

[ Szerkesztve ]

(#9284) albert8 válasza sellerbuyer (#9282) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem szerezz be egy vagy akár 2 8,9 cm es ventillátort nagyobb aksi esetén t2-őt, mert igy gond lesz a hőmérséklettel.

Csigával kapcsolatban pedig csak a talajcsere oldja meg teljese!!!
de nekem pl nem célom az összeset kiirtani, ezért csak felezni szeretném a számukat.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9285) sellerbuyer válasza albert8 (#9284) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Van venti természetesen, 12cm-es, csak még nincs teljesen beszerelve, mert még nincs készen a tető. :(

Egyelőre a megoldás elég kézenfekvő: nappal nem világítani, este pedig a nyitott ablaknál világítani. Ezzel is nyerek pár fokot mindenképp, mert hajnal felé hűl valamennyit a levegő. :U

(#9286) sellerbuyer válasza mdk01 (#9283) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Van otthon még fagyasztott kaja, azt is bedobom nekik, meg veszek még. Igen, a jeges megoldások szoktak ilyenkor előkerülni mindenképp. :K

"abba a sarokba"? Mekkora akid van neked, hogy zónánként eltérő a világítás ideje? :DD

(#9287) albert8 válasza sellerbuyer (#9285) üzenetére


albert8
addikt

Ezzel viszont felboritod az egész akváriumnak az életét szerintem.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9288) mdk01 válasza sellerbuyer (#9286) üzenetére


mdk01
addikt

Túrjál egy csontos karajt aztán dobd az aksiba az is jó lesz.:DDD

100 x 45cm az alapterület tehát nem túl nagy csak volt rá lehetőség hogy így oldjuk meg és azt találtam ki elsősorba hal kímélés szempontjából hogy a 4db 36W-os power kompakt átlósan kapcsoljon be, időbe 2órás elcsúszással és míg az egyik átló 8órát világít a másik 4-et, de átfogom variálni hogy mindegyik 6-8órát világítson 2-3 órás átfedéssel. Meglátom majd.
Meg hát mikor először elkészül és ment a 4db cső ha sokáig nézted a mészkövet és félre néztél káprázott a szemed úgy visszaverte a fényt és már szinte bántotta az ember szemét a nagy fényerő pedig 4m-ről néztük. Ez miatt is lett az átlós megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#9289) sellerbuyer válasza albert8 (#9287) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Majd megszokják, nem hímestojásból vannak ezek. :) A természetben ennél cifrább dolgok is megtörténnek... jó-jó, tudom, ezek már fogságban született halak. :D

[ Szerkesztve ]

(#9290) sellerbuyer válasza mdk01 (#9288) üzenetére


sellerbuyer
őstag

És ilyen világítás mellett nincs zöld algád?

Azt hittem, olyan nagy az aki, hogy az egyik vége a nappaliban, a másik a konyhában van, így minden zónát külön világítasz. :D

Te naponta hányszor etetsz és hány halad van összesen a nagy akiban?

(#9291) mdk01 válasza albert8 (#9287) üzenetére


mdk01
addikt

Elvileg ha sokáig csinálja állítólag átállnak, csak kérdés milyen érzékszervük van a halaknak a szemükön kívül amivel tudják mikor van este és nappal.:U

(#9292) sellerbuyer válasza mdk01 (#9291) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát az időt azt nagyon pontosan érzékelik, kb. fél-egy órás csúszással, az tuti. Mindig tudják, mikor van etetés. Amikor elhoztam a különböző tenyésztőktől a halakat, pontosan meg tudtam mondani, melyikük hány órakor etetett. :)

Egyébként nem kell az ilyesmitől megijedni. Voltam olyan tenyésztőnél, akinél hatmillió aki volt, gyérebbnél gyérebb világítással, hat és félmillió hal volt egy kis akiban és mégis gyönyörű, egészséges példányok voltak mind, mert rendesen etette őket. Szóval még egyszer írom: nem hímestojásból vannak ezek, sok mindent ki kell a természetben is bírniuk ezeknek a fajoknak, semmi bajuk nem lesz attól, hogy most ekkor van fény, aztán meg akkor. Most pl. szépen, rendszer van a világításban és mégis van pár hal, aki nappal alszik. Szóval ez kb. semmit nem jelent. :N

[ Szerkesztve ]

(#9293) mdk01 válasza sellerbuyer (#9290) üzenetére


mdk01
addikt

Egyelőre nincs zöldalga.

Garnik vannak csak benne 11-en, meg most rakom bele majd a 13db mexikóit. Most indult az aksi 3hete, de a víz és dekoráció már 1,5hónapja bent van és ment a szűrő közbe.

Etetés nem igazán volt a garnik legelték a tőkémről a penészt és jól telexarták az egész aksit tőle.:DDD 3naponta kaptak ilyen garni tápot, de még nem tudják hova kell érte rendszeresen menni, ezért meghagyják egy részét. Majd most megnézem ha hazaérek hogy megették-e a tegnapi adagot.

Lemezes tápot hogyan lehet úgy adagolni hogy ne borítsa be a vízfelszínét és mindig tudják a halak hogy hova kell menni? Régen apámnak volt vmi 4szögletű lebegő műanyag etetős izéje az vmi ilyesmire való?

(#9294) sellerbuyer válasza mdk01 (#9293) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na én most készülök nagyobb tételű garni beszerzésére és pont ettől tartottam, hogy telenyomják az akit garnikakival. :DDD Mindegy, mennek külön medencébe, valószínűleg úgyis. Kubai kék rákot szeretnék még, úgyhogy utána is nézek a közös tarthatóságnak.

Én is beszereztem a meglévő garniknak garnitápot. Valami piszok drága, úgyhogy erről sürgősen le fogok állni. Főként mivel pontosan az van nálam is, hogy fogalmuk sincs róla, hová szórom és egész nap úgyis csak rejtőzködnek, úgyhogy nem eszik. Lüke halak meg felzabálják előlük azonnal és hát bazidrága, szóval erről leállunk, amíg nincs jobb beszerzési forrás, ahonnan ócsón lehetne hozzájutni.

Azzal, hogy a halak nem találnak oda a lemezes táphoz, nagyon megleptél, ugyanis ilyenről még csak nem is hallottam eddig. Az első-második etetés után azonnal hajszál pontosan tudniuk kell, hogy hol kapják a kaját és már az idő előtt kb. fél órával ott nyüzsögnek, illetve minden alkalommal, ahányszor csak elmész az aki előtt. Te figyi, nem fehér véletlenül a talajod? Én azt gondolom, hogy bazierős a te világításod. 4x36W az rettenetesen sok szerény meglátásom szerint és ha még fehér is a talajod, azzal kb. meg is vakítottad a halakat. Szerintem ezért nem találnak oda a kajához azonnal, mivel csak az illatanyag után tudnak tájékozódni, azt meg csak később észlelik, akkor meg már szétoldódott a vízben a táp és mindenhol azt lehet érezni, azért nem találják a kaját. Én erre tudok gondolni. Végül is nem olyan vészes, szerintem gyárts le ilyen mini méretű fehér botokat, meg vakszemcsiket és osztogasd nekik az egyik kajálás során. :DDD

Automata táp adagolók vannak, de igazán jól működő a márkások közt van, amik meg drágák nagyon, legalább is az én pénztárcámnak azok. Amúgy is csak akkor kellenek ezek, hogyha mondjuk elutazol, vagy meló miatt nem tudsz a kellő időben etetni. Egyébként mindig oda kell találniuk a halaknak a kajához. Ha nem így van, akkor mondjuk a fény, vagy valamilyen szag az akiban akadályozza őket ebben.

Igen, egyébként régen voltak ezek a tapadókorongos etetők, ezek lemezes táphoz nem igazán jók, csak a "merülősökhöz". Most meg már merülős haltáp nincs is jóformán. Mikor mondtam a kereskedésben, csak nézett rám szegény srác, hogy most én akkor a Marsról jöttem vajon? :) Régen volt lemezes táp, meg merülős, ennyi. :D Most meg millió féle van, de merülős csak a rákoknak való, meg ilyen spéci tápok, a sima, olcsó haltáp nem merül el azonnal, hanem ilyen mikroszkópikus méretű szemcsékből áll jóformán, amik aztán a vízben egy idő után megdagadnak és hát aztán kezdenek süllyedni. Szóval a sima haltápok (ami nem tavi persze!) mai napság, ahogy elnézem, lebegő típusúak alapvetően. ezeket meg ilyen sima műanyag etetőbigyókba nem tudod belerakni. :N

Ja és a garnéla tápból nagyon kevés kell, úgyhogy lehet, nem azért marad meg a fele, mert nem találják, hanem azért, mert egyszerűen sok nekik. Azt hiszem, hogy talán garnélánként egy vagy két szem kell. Szóval 11 garnira kb. 20-22 szem.

Itt egy írás az etetésükről egyébként: [link]

[ Szerkesztve ]

(#9295) mdk01 válasza sellerbuyer (#9294) üzenetére


mdk01
addikt

Oda találnak azok ha nincs nagy vízmozgás az aksiba de nekem egy 3/4-es csövőn jön vissza a hordóból a víz és beborítja az aski tetejét a kaja. De ha így is összekapkodják akkor nekem mindegy csak emlékszem hogy régen volt vmi tenyérnyi áttetsző tálka aminek ez egyik fele lyukacsos volt a másik fele meg telejsen ki volt vágva és úszott a víz tetején. Nekem ez egy 20éves emlék de te lehet tudod miről beszélek.:)
Na majd megpróbálok neten vmi képet keresni, de most nem találok.

Világítás nem problémás annyira pláne hogy a mészkövem is kicsit barnult már azóta. A talajom meg nem fehér, hanem tarka mert ez a normális a halak számára úgy gondolom, meg ilyen volt ingyenbe :)

Garnikaja 1600,- volt vmi Sera-s és iylen lesüllyedős fajta. A 11db-nak adtam 5-6 szemet és néha megtalálják és kicsit esznek belőle. Sztem nagyon bekajálnak a tőkén lévő penészből még mindig, mert néhol még találnak.
Lehet ez is az oka fonalalgának bár a nitrát 10-12mg/l környékén volt 3 napja és az jó. Kellene egy nitrit teszt is.:U

[ Szerkesztve ]

(#9296) _seth_


_seth_
veterán

Tegnap vészhelyzet alakult ki... egy citromsügér kiugrott az akváriumból, hátrafelé van csak nyitva ahol megy a szellőztetés és eddig ilyesmi nem is történt, azt, hogy mégis hogyan került a hal az akvárium mellé nem tudom mindenesetre már alig mozgott amikor észrevettem (porszívóztam ez volt a szerencséje). Visszatettem a vízbe, lesüllyedt de lélegzett ugyanakkor persze megrohanta a többi hal és elkezdték csipkedni... gyorsan elővettem a hálót abba tettem át a kis halat és úgy volt a vízbe engedve kb 30 percen át. teljesen magára is talált és azóta is úszkál békésen :)

A külső szűrő csövei teljesen elkoszolódtak, van vízáramlás ezzel nincs is gond ellenben pár napja nézegetem, hogy nagyobbacska koszdarabok úsznak a vízben amiket nem tudtam beazonosítani majd láttam ahogy egy pont a csőből jön ki. Rendeltem is gyorsan egy csőtisztító készletet mert már szemre is valóban koszosak.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9297) _seth_ válasza sellerbuyer (#9294) üzenetére


_seth_
veterán

Utazás idejére a kaját weekend vagy holiday kockállak meg lehet oldani töredék áron :) JBL-t rendeltem én is egy hétvégit és egy nyaralásra valót, ezek nagyobbacska kaja tömbök és szép lassan oldódnak el a vízben, értelem szerűen az egyik 1-2 hétig jó a másik 3-4 napig tart 20 közepes halnak.

Világítás: nálam csak 4x15W és ez is 3 lépcsőben kapcsol le-fel, és némi alga így is megjelent, igaz carbot adagolok és csökkentettem is azóta a világítást de az alga nem tűnt el csak annyi történt, hogy nem terjedt tovább.

28.3 fokos jelenleg az akvárium igaz ilyenkor a legmelegebb, mind a 4 fénycső üzemel. (29.6 fokos a szoba és 34.1 fok van kint, míg kint 26% a páratartalom a szobában 54% erre hatással van biztosan az akvárium hűtése is, és ez látszik is a vízpárolgáson mert gyakrabban kell pótolni a vizet. 5 nap alatt több mint 1 centit csökkent a vízszint ami nem kevés véleményem szerint).

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9298) sellerbuyer válasza mdk01 (#9295) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Én anno ehhez hasonlót vettem, de nem használtam soha: [link]
Annyi, hogy az nem tölcsér alakú volt.

Garnikaja nekem is ugyan az van szerintem, ez is süllyedős fajta és ez is kb. ennyibe került.

A világításra most is azt gondolom, hogy kicsit sok, de hát majd az algák később megmondják, hogy mi a helyzet, ne legyen igazam. :N

A lemezes nálam úgy műxik, hogy kicsit a levegőztető felé szórom, így az áramlat szépen széthordja és a halak imádják a "mozgó célpontokra" történő vadászatot. Csak úgy cuppog a víz, amikor falnak. Tisztára mint a Piranhák, esküszöm! :DDD

(#9299) sellerbuyer válasza _seth_ (#9296) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Na többek közt ezért is utálom én a külső szűrőt. Ennyi macera a semmiért... :(

(#9300) sellerbuyer válasza _seth_ (#9297) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, egy 2-300L körüli akira vízoszloptól függően szerintem is bőven elég a 4x1x W. Én 4x18 W-ot használok és szép is, jó is, alga egy deka nincs, csak a köveken volt némi fonalszerű, de eltakarították nagyon gyorsan a halak. Kevés etetés és olyan csilli-villi lesz az aki, hogy öröm ránézni, mert a halak és egyebek szépen kitakarítják. :) Sehol elhalt növényi részek, sehol semmi maradék... éhes has mindent bevesz! :DDD

Egyébként én reggel felkapcsolom, estére pedig le a világítást, így nagyjából a természetest követi. Szeretik a halak is, ahogy elnézem, a növények is fejlődnek most már, alga semmi, úgyhogy tökély. Lehet, hogy most ha megcserélem a hőség miatt, akkor ez kicsit megváltozik, de időtartam és minden más tekintetében marad úgy, ahogy volt kb.

Az alganyalók és a csigák miatt aggódom kicsit, mert éheznek (nincs alga), de hát pl. a kisebb anci mindent megeszik (forrázott ubi, gyümik, stb.), úgyhogy ő rendben lesz. A másik (a nagyobb) meg még az algatablettát is visszautasítja, csak üvegről és növényről hajlandó táplálkozni. Szóval magára vessen. :)

Az afrikai karmosbékáim anorexiásak, gyakorlatice ha lapjával vannak, akkor már nem is látni őket, olyan vékonyak. Nagyjából semmit nem esznek, egész nap csak stresszelnek. A betták sem igazán bírnak magukra találni még mindig, összeállni meg végképp nem hajlandóak párba... Vakuljak meg, ha kereskedésben veszek állatot még egyszer! :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.