Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9301) _seth_ válasza sellerbuyer (#9299) üzenetére


_seth_
veterán

Semminek nem nevezném mivel rengeteg koszt összeszed és valóban kristálytiszta a víz. Gyakorlatilag a beállít vizet teljesen tisztán tudja tartani a belsővel kiegészítve. Nagy macerának nem mondanám már a külső-belső szűrő tisztítása átlagosan megvan max 10 perc alatt persze a csöveket nem számolva, azokat eddig még nem is takarítottam de nem is kell túl sűrűn szerencsére. Egyébként megoldható nélküle is az akvárium, viszont így nyugisabb vagyok ha el kell mennem itthonról mert ha az egyik behal a másik még üzemel tovább és keringteti a vizet.

"Kosz" szerencsére nálam sincs, vagy a sügérek vagy a két alganyaló a páncélossal kiegészítve ami takarít vagy ha más nem akkor a szűrő :) Nálam előbb kapcsol 2 neoncső, majd még kettő, estefelé lekapcsol 2, majd lekapcsol a maradék kettő is :) A reggeltől-estig tartó világítás az nálam néha nagyon sok óra lenne, vagy van amikor itthon sem vagyok olyankor pedig ülnének a sötétben ezért lett minden automata már, kivétel az etetés de azt este csinálom :) + nálam csak 11-től indul a világítás is, hogy ne délelőtt legyen világításuk amikor többnyire nem vagyok itthon hanem este kicsit tovább :)

Nálam az alganyaló szintén csak az algát vagy a spirulina tablettát eszik, más kaját nem, de nőnek szépen így nagy bajuk nem lehet, a 3D-s háttér réseiben van még alga na onnan takarítanak így szerencsére egészen élethű némi algával de nem elszaporodva :)

Haletetés: sügéreket nem érdemes közelről etetni... beszórom a kaját, éppen csak vizetért... már az akvárium 1 méteres körzetében mindenhol víz, úgy rámoccannak, hogy megy mindenfele az akvárium vize, hangja is van szépen :D

Elfogyott néhány napja a sera flora ami sügéreknek a növényi táplálék (+ spirulina tabletta) és el is kezdték a fiatal anubias leveleket és a fodros vízikehely leveleit rágni... pedig mindkettőre azt mondják, hogy sügérálló növény, hát nem, annyira rászoktak a növényi tápra, hogy pótolták is a legközelebbi leveleknél... tegnap érkezett az újabb fél liter flora, amikor beszórtam megrohamozták rendesen, és szerencsére a leveleket is hagyják most már :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9302) albert8


albert8
addikt

Akartam is kérdezni aki használ carbot, meg más tápot az hogyan oldja meg, ha nincs otthol?nyaral.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9303) sellerbuyer válasza albert8 (#9302) üzenetére


sellerbuyer
őstag

(#9304) albert8 válasza sellerbuyer (#9303) üzenetére


albert8
addikt

Háhá :DDD remélem ezt viccnek szántad :Y

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9305) sellerbuyer válasza albert8 (#9304) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Azt nem írtad, hogy ócsó megoldás köll. :DD

(#9306) _seth_ válasza albert8 (#9302) üzenetére


_seth_
veterán

Egyszerűen: nem kapnak... dózispumpát már csak nem gyártok, nálam mondjuk egyik növény sem függ a tápoktól max jónéven veszik :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9307) a_tesz válasza sellerbuyer (#9277) üzenetére


a_tesz
Korrektor

halak voltak, de eltünedeztek :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#9308) sellerbuyer válasza a_tesz (#9307) üzenetére


sellerbuyer
őstag

:DDD

(#9309) mdk01 válasza sellerbuyer (#9298) üzenetére


mdk01
addikt

A világításhoz még annyit mert lehet elkerülte a figyelmed vagy nem emlékszel de egy 55cm magas aksiról van szó amibe 50cm-es vízoszlop van.

Benéztem munka után a szembe lévő állatkereskedésbe megnézni van e sziámi algázó és mennyibe kerül. Hát volt, ráadásul csak 390,- volt így kapásból vettem kettőt. Nagyon nem bántam meg mert nagyon szimpatikusak ahogy párba járnak és közösen pucolják a tárgyakat és még szép is.
Ebből okosodtam még előtte ha érdekel vkit és ez alapján sikerült az ormányosmárnát megvenni. Remélem beválik ha nem akkor keresek ezüstös fonalalgázót, de állítólag ez is megeszi az ecset- és fonal algát.

(#9310) albert8 válasza mdk01 (#9309) üzenetére


albert8
addikt

Jó sok van belüle LOL :DDD

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9311) mdk01


mdk01
addikt

Vki használ úgy külső szűrőt hogy csak a TM40-es van legfelül perlonvatta helyett?

(#9312) mdk01 válasza albert8 (#9310) üzenetére


mdk01
addikt

Mármint miből?

[ Szerkesztve ]

(#9313) sellerbuyer válasza mdk01 (#9309) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Enyém 50 magas, 4x18W-al. Még mindig sokallom. :DDD

(#9314) mdk01 válasza sellerbuyer (#9313) üzenetére


mdk01
addikt

Oké ,akkor egyelerő így marad. Nyertem? :DDD

(#9315) sellerbuyer válasza mdk01 (#9314) üzenetére


sellerbuyer
őstag

:N :D :DD

(#9316) mdk01


mdk01
addikt

A mészkövem felszínét beborította vmi zöldes barnás vmi. Vagyis nem beborította inkább elszínezte amit lelehet szivaccsal nagyrészt törölni. Ez ott kezdődött legelőször ahol a garni kaki borította követ aztán máshova is került kaki és most már ott is olyan.Az az érdekes hogy a kő függőleges részein nincs(egyelőre) tehát én elsősorban a kakira gyanakszom de lehet vmi alga aztán majd szépen oldalra is elterjed, de én úgy gondolom ha alga lenne az nem válogatna függőleges és vízszintes oldalakon.
Ötlet addig míg nincs fotó?

[ Szerkesztve ]

(#9317) sellerbuyer válasza mdk01 (#9316) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Kefe. :D

(#9318) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Felvettem a harcot a hőséggel. :DDD

Beüzemeltem a 12cm-es PC ventit. Sajnos még csak 13.5V-os tápom van hozzá, így zajos, mint az állat és feleslegesen túlpörög. Időzítve kapcsolom félóránként és világítok nyugodtan nap közben, tehát nem változtattam ezen.

2db hűtőtáskába való lefagyasztott jégakkut tettem a vízbe.

(#9319) sellerbuyer válasza sellerbuyer (#9318) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Attól félek, elnézve a venti fordulatszámát és a levegő hőmérsékletét, amit fúj, hogy mire hazaérek, a halakat egyenként, hajszárítóval kell kiolvasztgatni a jéggé fagyott állapotukból. :))

(#9320) albert8 válasza sellerbuyer (#9318) üzenetére


albert8
addikt

Mennyivel sikerült levinni?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9321) sellerbuyer válasza albert8 (#9320) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát akkor reggel, mielőtt eljöttem, nem változott semmit. Hogy az óta mit sikerült, azt még nem tudom. Majd megnézem, ha hazaérek.

(#9322) mdk01 válasza sellerbuyer (#9317) üzenetére


mdk01
addikt

Aha....akkor zöld marad a mészkő:DDD

Tolok majd képet és ha alga akkor jó volna ha vmi cuppogatós fajta hal szépen lenyalná szép fehérre amilyen volt.

(#9323) mdk01 válasza sellerbuyer (#9321) üzenetére


mdk01
addikt

Aztán majd úgy fognak a halak rádnézni az üvegen keresztül, mint a Jégkorszak mesében a piranyák a jogkockából.:))

(#9324) mdk01


mdk01
addikt

Na itt a mészkövem.

(#9325) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Na hát jelentem, szomorúság vagyon nálamnál.

Függönyök teljesen behúzva (minőségi, vastag sötétítő) ablakok bezárva (hőség kint marad, vadiúj műanyag erkély, szóval garantáltan frankó), venti fél óránként bekapcsol max. fordulaton, 2db jégakku az akiban = -1.5 fok (30 celsius)!!!!!!!! Ez kb. semmi, de ennyi volt, mire hazajöttem. Mindez amellett, hogy a fénycsöveket simán meg lehetett fogni, mert még langyik is alig voltak, ugyan ez vonatkozik, az előtétre is. Tehát nem a fénycsövek okozták a hőséget, hanem a hőség. :)

Viszont kb. egy órája fejeztük be egy kollégámmal a tetőt, úgyhogy van ööm é bódóttá! :C :DD Még egy festést kell majd dobnom rá (matt fekete) és akkor maga lesz a tökély. Venti leszabályozva, keveset fogyaszt és hatékony is maradt, ugyanakkor tök halk is, időzítések beállítva most már rendesen órák szerint... Hát kérem, legszívesebben sírnék a boldogságtól... :O :DDD

(#9326) sellerbuyer válasza mdk01 (#9323) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hja, az mókás lenne. Hát komolyan nem tudom már, hogy mit csináljak hűtés címszóval, ha az eddigiek nem voltak azok. :(

Végül is a halacskák egész jól bírják, viszonylag élénkek, esznek, úgyhogy el vannak, mi meg döglődünk a száz fokban. :) Hát végül is ők vízben vannak..., úgy meg ki lehet bírni... :U

(#9327) sellerbuyer válasza mdk01 (#9322) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Zöld mészkő = zöld alga = túúú mács lájt :K

Ha megfigyeled, nem a függőleges és vízszintes különbözik, hanem a rücskös és sima részek. Sima részeket nem szereti az alga, a rücskökben viszont jól meg tud telepedni. Ez bizba algicsku.

[ Szerkesztve ]

(#9328) albert8 válasza sellerbuyer (#9325) üzenetére


albert8
addikt

Nálam is sajnos 30 nál megállt a dolog. :O

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9329) _seth_ válasza albert8 (#9328) üzenetére


_seth_
veterán

Nálam 29,1 volt a csúcs, jelenleg már "csak" 28,8 fok, hőség kint... meg bent is szóval nincs min csodálkozni. Kb annyira jó a hűtés, hogy egy minimálisan hűti a vizet a párologtatással de inkább csak azt akadályozza meg, hogy a világítás pluszba fűtsön, ez is valami. A halak ránézésre jól viselik szerencsére.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9330) mdk01 válasza sellerbuyer (#9327) üzenetére


mdk01
addikt

Igen alga, mert most látom, hogy este több lett a világítás alatt. Sehol máshol nincs alga úgy hogy világítás marad, alga menni fog majd vhogy a kőről. Sztem vmilyen hal majd segít ebbe.
Nálam nagyon hűvös a lakás, talán most kezdenek átmelegedni a falak, bár még így is takaró alatt vagyok és 27-28 fok a víz napközbe.
Ezzel legalább nem lesz gondom soha mert ha ezt a meleget kibírom akkor mindent.

[ Szerkesztve ]

(#9331) sellerbuyer válasza mdk01 (#9330) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bocsi, hogy vészmadárkodom, de előre jelzem, hogy később még több zöld algád lesz, ha így marad a fény és nem csak a kövön... meggyűlik még velük a bajod rendesen. Persze én is bele vagyok szeretve pl. a tengeri akik csodálatos, kristályszerűen fényes világításába, de sajnos az algák is imádják... sőt ők egy kicsit még jobban. :DDD

Hűvös lakás???.... Istenem... :O

[ Szerkesztve ]

(#9332) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Még annyit tennék hozzá a hűtés/venti témához, hogy én befelé fújatom a léget a ventivel, nem kifelé húzatom a meleg levegőt. :U

(#9333) _seth_ válasza mdk01 (#9330) üzenetére


_seth_
veterán

Nehéz az algát elűzni... carbot- mennyit adagolsz és hány literes? Azzal még valamennyire vissza lehet szorítani de csak csökkentett világítással párosítva. Milyen a fénycsövek? Az is fontos :)

sellerbuyer: ennél még jobb megoldás: egyik végén a hideg levegőt fújod be a másikon a meleget fújatod ki, nálam is így van :)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9334) sellerbuyer válasza _seth_ (#9333) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nálam felül van a venti, a fénycsövek felett, a tetőn és lefelé fúj. Azért van itt, mert eredetileg azt terveztem, hogy kifújatom a meleg levegőt, az meg ugye felfelé törekszik. Viszont meggondoltam magam, mert ez a befelé fújás hatékonyabb sokkal, főként ilyenkor, amikor hőség van és nem csak a fénycsövek melegítenek.

Egyébként nem rossz ez a megoldás, mert ha nem csinálsz a tetőre levegő kivezető nyílást és egyébként jól van megcsinálva, akkor a hűvösebb levegőt az üvegekre nyomja rá (csak a széleken tud távozni), azokat hűti végig. Nálam sajnos kicsit szorosra sikeredett a tető, így ez nem valósul meg maradéktalanul sajna... :U

[ Szerkesztve ]

(#9335) aldebaran


aldebaran
őstag

Debrecenben eladó vegyes kavics, ami egy 110L-es aksiba pont elég. (Olcsó!)

Azért, mert kicseréltem szinte a teljes belsőt. Egyébként a fenti képen lévő berendezések eladók a növények és halak és szűrő kivételével.

Most így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#9336) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Hát skacok, az Akvaristán annyira panganak a rákos topic-ok, hogy én inkább itt kérdezem meg olyantól, akinek van kék rákja:

Kék rákot tarthatok-e együtt RC garnélákkal, avagy megeszik/bántják/legyakják őket (megfelelő rész aláhúzandó!)?

Sehol sem találok kifejezetten erről írást, vagy bejegyzést sajna. Mivel a kék rák eszik halat, alapból feltételezem, hogy a garnélát sem utasítja vissza, de ez persze nem feltétlenül kell így legyen, úgyhogy nemtom jelenleg, hogy mitévő legyek.

Másik téma:

Kék almacsigáim rohadtul összekapaszkodnak, naponta többször és olyan, mintha tömegverekedés törne ki, cefetül gyepálják egymást. Na most voltak nekem anno almacsigáim (igaz, nem kékek), de ilyen elszánt hadakozást még nem láttam. Olykor akár négy csigusz is egymásnak esik. Párzásnak nem gondolnám, már csak azért sem, mert pete egy szál sincs lerakva akitetőre/üvegre, úgyhogy ez nagy eséllyel "verekedés" lehet. Ezt csak úgy leírtam inkább, megoldást nem várok a problémára, mert hát mit is lehet tenni, majd lerendezik egymás közt ugyi... :DDD

Egyébként amíg nem volt 31 fok körüli a víz, addig nem csinálták. :U

[ Szerkesztve ]

(#9337) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Ja, akkor már ide is leírom, hogy pár nagyobbacska kék almacsigámat elcserélném zöldre, vagy csíkosra, vagy lilára, rózsaszínűre, a lényeg, hogy többféle színt szeretnék, mert most csak kékek vannak.

Továbbá 300W-os német vadonat új, dobozból egyszer kivett fűtő elcserélhető érdekesebb halakra (pl. nyúlhal pár), illetve 4e Ft-ra, illetve kék rákra, illetve ha van egyéb különlegességed, akkor írj és megbeszéljük!

[ Szerkesztve ]

(#9338) kymco


kymco
veterán

Nálam a világítás független az aksitól, úgy lóg az aksim fölé, az üveglap miatt szinte nem melegít semmit. A szoba átlaghőmérsékletére melegszik a víz, ami jelenleg 26-27 fok. Ha ez fokozódik, akkor a külső fűtőmet hideg vízbe állítom, és/vagy beüzemelem a ventijeimet...

www.refujvaros.hu

(#9339) sellerbuyer válasza kymco (#9338) üzenetére


sellerbuyer
őstag

...a külső szűrődet... :)

(#9340) kymco válasza sellerbuyer (#9339) üzenetére


kymco
veterán

A külső szűrőt nem szabad hűteni jégakkuval, mert pusztítja a baktériumkultúrát. Ellenben csináltam kb fél éve egy külső fűtőt. Egy pvc csatorna csőbe belehelyeztem egy akvárium fűtőt, és beillesztettem a külső szűrő és az akvárium közé. Nos ezt a pvc csövet lehet jégakkus vödörbe is beletenni... :)

www.refujvaros.hu

(#9341) sellerbuyer válasza kymco (#9340) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Kérdés: ha a külső fűtődön, vagy csövön, vagy bármin átereszted ugyan úgy a vizet, ahogy a külső szűrődön tennéd, az nem pusztítja ugyan úgy a bacikultúrát a vízben (igaz, a szűrőben nem)? :U

(#9342) kymco válasza sellerbuyer (#9341) üzenetére


kymco
veterán

A választ megadtad a külső szűrőre vonatkoztatva.
Az aksim 144 literes, a beömlő hidegebb víz nagy felületen (esőztető) áramlik be nem túl nagy sebességgel. Ezzel a hűtéssel, ahol is még a hőfok különbséget is kézben tudom tartani kevesebb kárt okozok, mint a jégkockával és/vagy közvetlen jégakkuzással.

www.refujvaros.hu

(#9343) mdk01 válasza sellerbuyer (#9341) üzenetére


mdk01
addikt

Hát elvileg ha a szűrő után hűti a vizet mondjuk 20fokosra, akkor elvileg nem bántja a bacikat.

Most a talajtisztítón gondolkodom, hogy kellene vmit csinálni. Van ötletem de azért megkérdezem ki milyet használ?

(#9344) kymco válasza mdk01 (#9343) üzenetére


kymco
veterán

:K

www.refujvaros.hu

(#9345) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Na, végre elértük a 32 fokot! Yessss! Még egy kis pirospaprika, meg két-három halászlékocka ízlés szerint és isteni lesz! :DDD

(#9346) albert8 válasza sellerbuyer (#9345) üzenetére


albert8
addikt

Nálam is, de szerencsére sem a halaknak, sem a növényeknek és a RC-knek sincs semmi baja eddig. :)

[ Szerkesztve ]

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9347) sellerbuyer válasza albert8 (#9346) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szombaton hozok egy rakat RC-t, remélem, addigra rendeződik a hőség-kérdés. Amennyire tudom, rossz, esős időt jósoltak, de azt is meleggel... :((

Bekerült amúgy a két jégakku megint és persze megy fél óránként a venti is, ami egyébként hűt is rendesen, úgyhogy a világítás nem tesz hozzá sokat a meleghez. Arra gondoltam még, hogy leszedem a ventiről az időzítőt és marad folyamatos üzememben, csak attól félek, hogy akkor meg a neonoknak nem lesz meg az üzemi hőfok és elpattannak, szétrobbannak, felgyulladnak, akármi. :U Ma hoztam egy új adaptert egyébként, ez már csak 200mA-es, a speed-et szabályozó remekül belőtt 9V mellett, úgyhogy fogyasztása szinte alig, ezt már nyomathatom akár folyamatosan is. :C

[ Szerkesztve ]

(#9348) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Na hát megérkezett a várva várt "rossz idő", még mindig elég meleg van, de kíváncsi leszek, hogy mennyi az annyi, mire hazaérek. :U A venti már folyamatosan megy, amikor világítás is van.

(#9349) kymco válasza sellerbuyer (#9348) üzenetére


kymco
veterán

Nálam nem volt gond a hővel. A másik két zárható tetejű aksimban felhajtottam a tetőt, így a világítás közel sem volt ideális, de 28 fok körüli hőmérsékletet a halak nem szenvedték meg legalább. A nagy aksiban pedig nagyon jól vizsgázott a függesztett világítás. Feljebb emeltem kb 5-6 cm-rel, és így kis fényveszteség mellett nagy hőátadástól mentettem meg a vízfelületet... a külső "hűtős" akciómra nem is volt szükség.

www.refujvaros.hu

(#9350) sellerbuyer válasza kymco (#9349) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát nálam nagyon magasan van a világítást, ennél feljebb már nem szabad emelni, a venti miatt pedig kb. hideg a légtér a fénycsövek körül, szóval nem a világítás fűti be az akit. Te nyilván nem panelban és/vagy nem a 8. emeleten laksz és/vagy nem tűz a nap az erkélyfaladra napi 12-13 órában. Ennyi a különbség, semmi egyéb. :U

Nálam a következő módszerek vannak: nagyon durva sötétítő függöny, a legjobb, legdrágább, ami kapható üzletben, venti a tetőn, a szobát hűtő nagyventi, ami az akira van irányítva végig, jégakku a vízben. Na így nyertem ma fél fokot! Így már csak 31.5! :C

Amikor itthon vagyok egyébként azért nem szeretném felhajtani a tetőt, mert kiég a szemem a világítástól. :)

Egyébként meg egész hétvégére ma reggeltől viharos, rossz időt mondtak....Pestiek, nézzetek ki az ablakon! Ha ilyen a rossz idő.... :DD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.