Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10451) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Akvárium felszámolás:

Frissült a lista, mostantól nincs lefoglalás, aki előbb viszi, azé lesz:
1db hátonúszó harcsa: 2e Ft
1db tori harcsa: 1e Ft
2db anci: 1e Ft
2db vitorlás: 1.5e Ft
1db páncélos harcsa: 300 Ft
4db neonhal felnőtt: 400 Ft
3db felnőtt és 3db fiatal (saját nevelés, nálam születtek) leopárd dánió: 600 Ft
1db kicsike piros molly: ajándék

csigaevő csigák: 100 Ft/db, mérettől függetlenül, van bőven!

teljes növényzet (nem kevés és nem gagyi!): 7eFt
20kg aljzat kavics az akiból. 4 féle méret, 90% fehér, 10% fekete színben+nagy méretű, szép kövek (ajándék): 4eFt
5kg fehér homok aljzat, bontatlan, finom szemcsés: 800 Ft.

A növényeket már kiszedtük az akiból, szóval ketyeg a vekker. Akinek szüksége van nagyobb mennyiségben növényre, ne hezitáljon!

Ahol több db hal szerepel az árban, ott csak egyben adom őket.
Vásárlás esetén el kell jönnöd a XV-be.
Privátban érdeklődj.

(#10452) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Sziasztok!

Legyetek szívesek segítsetek. Valami tanács jó lenne.
Algásodik az akváriumom egy ideje, de egyszerűen nem tudok ellene tenni. Zöld is és Barna is egyaránt van.

* Nem kap közvetlen napfényt.
* Kaja sem marad etetés után az akváriumban ( max ritkán egy kevéske )
* Volt egy 5 hetes algairtó kúra heti vízcsere mellett, szinte rá se bagózott. Továbbra is termelődik.
* A talaj JBL manado plussz és felette síma manado.
* Növény szerintem azért van benne elegendő. Ha kell csinálok képet az akvárium elredezésről és növényzetről.

Fénycsővel kellene valamit erőszakolni? Vagy van valami jó tippetek? Nagyon nagy segítség lenne.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10453) albert8 válasza SSJmeszes (#10452) üzenetére


albert8
addikt

Lehet, hogy túl sok a fény a nagysághoz képest, vagy nem elég nagy a vizáramlás.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#10454) bajtokarpi válasza SSJmeszes (#10452) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Pontos adatok kellenének az akváriumodról! Mekkora, mennyi, és milyen halak vannak benne? Milyen a világításod. Hány wattos neonok vannak benne, T5, vagy T8-as neonok? A neoncsövek pontos típusa, és napi szinten hány órát világítasz? A másik nagyon fontos tényező a szűrésed. Milyen szűrőd van, külső, vagy belső? Ennek is kéne a pontos típusa (ha külső, akkor milyen szűrőanyagokkal van feltöltve). Ha nem megfelelő a szűrésed, attól simán bealgásodik az akváriumod.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#10455) SSJmeszes válasza bajtokarpi (#10454) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hossz.: 80, Szél.: 35, Mag.:40 cm! ~120L

3 Diszkosz, ~15db Ékfoltos razbóra, ~20db Gyémánt neon, 5db panda harcsa, 2db kuli, És tegnap vettem bele 2 algászt, a nevét nem tudom, hosszúkás és sárga.

Világítás:
1x Sera daylight brilliant T8 18W 60cm
1x Resun Fresh Water/Plant Growth (nem tudom hány T) 20W 60cm [Ezt lehet vissza lesz cserélve hétvégén Sera Plant Colorra.

A világítási időt, egy időzítő intézi már. Tehát Reggel 07:00 kor felkapcsol és Este 21:45 kor lekapcsol.

A víz hőmérséklet 26°C.

Az akváriumban 2 belső szűrő van.
Az egyik egy Eheim PickUp 2010 Ebben ilyen kerámia szűrő anyag van.
A másik egy Serafil 120 Ebben Perlonvatta van, és a legalsó rekeszben maradt az eredeti szivacs.
Egyébként mellékesen megjegyzem gyönyörű tiszta jelen pillanatban is a víz. Tehát gondolom én, hogy nem azzal lehet a gond.

u.i.: Miért van az, hogy nagyon, de nagyon félnek a halak az ember közelségétől?:((

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10456) Pocee válasza SSJmeszes (#10455) üzenetére


Pocee
senior tag

baszki,ha kint t-rexek szaladgálnának kicsit Te is paráznál.
Amúgy nálam absz nem félősek mondjuk nem is tapicskolom az akit de sűrűn leülünk nézni és semmi rándulás,max ha leteszünk egy poharat a szekrényükre akkor ugranak egyet de ennyi.
Én is régóta küzdök az algákkal.
Ezek a fonalas/szakáll algák teljesen eltüntek,nyomuk sincs.nagy küzdelem volt.
VISZONT:
Van két kövem és szépen zöldülnek befelé,de amolyan egészségesnek tünik,nincs hossza,csak olyan olyan szép zöld,szeretném hinni,hogy ezzel nincs baj.
A másik ami viszont zavar,hogy az üvegem rendszeresen apró pötyökkel kezdve amik lassan szépen összeérnek bezöldül,le tudom kapargatni,de zavar.
A harmadik az elszívó ágamban viszont látom,hogy lobognak a szálak:D azt csak simán takarítsam ki?

Mr.Brightside

(#10457) hoby36 válasza SSJmeszes (#10455) üzenetére


hoby36
senior tag

1.túl sok a hal
2.sokat megy a világítás

A logikában semmi sem véletlen!

(#10458) Plero válasza Pocee (#10456) üzenetére


Plero
tag

Hogyan szabadultál meg a fonalas/szakáll algától?

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#10459) kymco válasza hoby36 (#10457) üzenetére


kymco
veterán

Kiegészíteném azzal, hogy esetleg sokat adsz enni nekik és/vagy valamiért a baktériumkultúrád meg lett nyomorgatva, és nem végzik rendesen a dolgukat...

www.refujvaros.hu

(#10460) reactor


reactor
tag

Sziasztok.

Profilváltás miatt eladó a következő állomány :
Guppik : 80-100 növendék de lehet még több is van nem tudom megszámolni. Az újjszülöttektől a nagyobbakig kb. 2-cm.-esek .
4 db. Endler guppi 2f-2n.
5db. Kék neon. 2 cm.-esek.
4db. Sziámi algaevő kb. 8cm-esek.

Eggyben baráti áron vagy fajonként szeretnék megválni tőllük. Szállításban Debrecenen belül tudok segíteni. Kérésre küldök képet ha kell. De személyesen is megtekinthetők . Ajánlatokat privátban várom.

(#10461) SSJmeszes válasza hoby36 (#10457) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Ne már!:D Sok a hal? 3 nagyobbacska termetű hal mellett ~30db 2-3cm hal. Akkor mi lenne a megfelelő? 120L ben.

Világításnak mennyi időnek kellene lenni?

kymco: Mint írtam nem kapnak sok kaját, ha marad is lent a vízben akkor a lentiek megeszik, de ha mégis maradna véletlen az nagyon csekélyke.

"valamiért a baktériumkultúrád meg lett nyomorgatva" pl mivel lehet megnyomorgatni?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10462) bajtokarpi válasza SSJmeszes (#10455) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm az adatokat, így már egyszerűbb a dolgunk.

Világítás:

Nekem az a tapasztalatom, hogy bizonyos növényes csövek kiváltó okai lehetnek az algásodásnak. Ami nagyon durva az a közel 15 órányi megvilágítási időtartam! Borzasztóan sok, ne is csodálkozz, hogy beindult az algásodás. Napi kb. 8 órányi világítás egy átlagos akváriumnál bőven megfelelő. Ezt a 8 órát a saját ízlésed szerint osztod be.

Szűrés:

Ez az akvárium bizony elbírna egy külső szűrőt. Lehet, hogy úgy látod, hogy tiszta a vized, de érdemes lenne egy Ammonium (NH4+), Nitrit (NO2), mérést végezned, hogy megbizonyosodj róla, hogy a vizeddel minden rendben van (nem terhelt). Nem azt mondom, hogy nem lehet elleni ezzel a mérettel belső szűrővel, de ég és föld a különbség egy belső, és külső szűrő között. Nekem is a 120-as belsővel ment egy darabig, aztán gyorsba külsőre váltottam, és ez az igazi. Azon a két szűrőn nem képes megfelelő hasznos baktérium kultúra kialakulni, hogy a vízben keletkezett káros anyagokat lebontsa. Apropó, milyen időközönként cserélsz vizet, és mennyit?

Halak:

Sokan vannak, túl van telepítve az akvárium. Ne felejtsd el, hogy a diszik tenyér méretűre nőnek meg, és zabálnak, mint a gép. Ennek megfelelően potyogtatnak is rendesen.

Mitől ijednek meg a halak? Igazából sok minden kiváltó oka lehet. Hirtelen mozdulat, stresszes állapot stb.

Remélem tudtam segíteni. Bármi kérdésed van, tedd fel nyugodtan, segítek, ha tudok!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#10463) kymco válasza SSJmeszes (#10461) üzenetére


kymco
veterán

Baci nyomorgatás: Közvetlenül csapvizes feltöltés, a klór nem tud távozni, vagy éjszakára leállított szűrők, vagy csak leállva felejtett szűrők, vagy vegyszeres kezelés is okozhat baktérium pusztulást, esetleg a szűrők túl alapos tisztítása.

www.refujvaros.hu

(#10464) hoby36 válasza SSJmeszes (#10461) üzenetére


hoby36
senior tag

Sokak szerint 1cm hal 1 literre,ami még simán belefér.Neked saccra 2x annyi van benne.Akváriumodba jó ha van 100l víz.

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#10465) Motion_Blur válasza kymco (#10429) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ma megvettem a csöveket aranyában..

Sera Daylight Brilliant T8 18W - 4500 Ft
Sera Plat Color T8 18W - 4900 Ft

Be is szereltem őket, simán megérik az árukat. Persze ezt az árat, nem azt amit én fizettem értük :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10466) Aszfaltbetya válasza SSJmeszes (#10455) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

neharagudj ugye az nem komoly hogy 120 literben ennyi halat tartasz ?
diszkosznal eleve 50 liter / hal
a listadat vegigszamolva majd 50 hal 120 literen ,
kesz heringes doboz ...

a diszkoszaid nem hogy noni nem fognak, elkezdenek deformalodni, torzulni ha ez eddig meg nem kovetkezett be

magas uszo allas, hatuszo hiba, jellegzetes falevel alalku test, kituremkedo aranytalan szemek a test meretehez merve

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10467) Aszfaltbetya válasza Aszfaltbetya (#10466) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

14 ora vilagitas, teljesen felesleges,
tobbek kozott ezert algasodsz mint a fene
a masik mivel jelentosen tul van telepitve az akvariumod a lebomlo cuccok amit uritene a nagy fenynek koszonhetoen virageletuket elik

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10468) SSJmeszes válasza Aszfaltbetya (#10466) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Hát most csuda jól elvetted az egésztől a kedvem..
Tehát ebbe a 120L akváriumban 2db az az kettő darab diszkosz és semmi más?
Ez annyira hihetetlennek tűnik.. 2 hal egy 120L akváriumban. Tehát akkor inkább növényes egy akvárium mint, hogy halas..

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10469) aldebaran válasza SSJmeszes (#10468) üzenetére


aldebaran
őstag

Mutatsz erről az aksidról egy képet? Ez rengeteg hal. :Y Kíváncsi vagyok.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#10470) Aszfaltbetya válasza SSJmeszes (#10468) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

Keves a szures
Sok a hal
Gondolom nem cserelsz naponta vizet

Felgyulnek a kovetkezo dolgok ennyi halnak
Nitrat,amonia,nitritek
Ezert algasodsz gyorsan

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10471) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

A rajhalal elvannak meg nyomorogva ugyahogy...
De a diszkoszt nem lehet kinozni igy .....
Annak eleve keves 120 liter

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10472) SSJmeszes válasza Aszfaltbetya (#10471) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Amikor vettem a diszkoszt basztak mondani bármit is, hogy az semmi képen nem javasolt.
Kínozni meg eszem ágában sem volt.. én csak akartam egy kisebb akváriumot szép halakkal.
Pl: jutub is színig van ezek szerint aránytalan víz/hal mennyiség alapján.
Nagyon sok videót találni ahol több hal van egy akváriumban mint kellene.

Csak egy példa: Discus
Vizet hetente cserélek 20L t.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10473) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

VIDEO!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10474) hoby36 válasza SSJmeszes (#10473) üzenetére


hoby36
senior tag

:)

[ Szerkesztve ]

A logikában semmi sem véletlen!

(#10475) SSJmeszes válasza hoby36 (#10474) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10476) hoby36 válasza SSJmeszes (#10475) üzenetére


hoby36
senior tag

Szép!

A logikában semmi sem véletlen!

(#10477) aldebaran válasza SSJmeszes (#10473) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezek kicsi diszkoszok, mondhatni gyerekek. Még jócskán nőni fognak.
Egyébként szép. :K

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#10478) tajcsi válasza sellerbuyer (#9987) üzenetére


tajcsi
senior tag

Nagyon szép az a barna nagylevelű növény! Mi a neve? Esetleg pécsen valakinek felesleges növénye, eladó ág-mangrove gyökere?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10479) Aszfaltbetya válasza SSJmeszes (#10475) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

A redturkizen mar latszik a hiba
Magas uszoallas
A marlboronak a szemen

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10480) sellerbuyer válasza tajcsi (#10478) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az vörös igazából. Nekem eladó most a teljes növény készletem, tengeri akira áttérés miatt. Ha érdekel, írj privátot, tudom postázni. Igaz, hogy pont az a növény már nincs köztük, de így is nagyon szép és dús akit lehet kialakítani a meglévőkből, 275L-es aki teljes növényzete.

(#10481) Aszfaltbetya válasza Aszfaltbetya (#10479) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

Elegge be van esve a hasuk
Nem tartom kizartnak hogy hexamita van bennuk

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10482) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

nocsak ,
tengerizel ?

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10483) tajcsi válasza sellerbuyer (#10480) üzenetére


tajcsi
senior tag

Pedig a kepen barna, vagy lehet a regi monitorom vacakol? Igazabol nincs szuksegem novenyekre mert tele van az ankvarium valisneriakkal, csak gondoltam lassan atterhetnek valamire ami amazonas-osabb hatast kelt.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#10484) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#10482) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha nekem szólt, akkor igen, próbálnék... Csak nem egyszerű megszabadulni a cuccoktól nagy tételben. :N Növény, talaj, úgy érzem egy db-ig még rajtam marad, hacsak nem találok vkit, aki épp most készül nagyobb akit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#10485) sellerbuyer válasza tajcsi (#10483) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A fotó is csalhat sokat, világítás kérdése, vaku-nem vaku, stb.

(#10486) Aszfaltbetya válasza sellerbuyer (#10485) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

es h-h tengerirer adtad a fejed ?
egy kazal penz es rengeteg bibelodes
mondjuk szep de nem biztos hogy megeri a dolgot
abbol a penzbol boven csinalsz izotop aksit

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10487) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#10486) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nem vonz semmi más, csak a tengeri. Gyerekkoromtól elég volt már az édesvízből, egyszerűen unom. Nincs benne kihívás, stb.

Az, hogy a tengeri drága, megint csak kamu, ahogy az édesvíznél is. Lehet drágán csinálni és lehet olcsón. Persze a kereskedők és barátaik most megköveznek, de kb. le....m. Az akim megmarad, mert teljesen alkalmas tengerizésre, így ez nem kerül semmibe. Az élőkő lehet drága, de azt is meg lehet oldani olcsón. Lehabzó elvileg nem kellene, ha sikerülne beállni szépen az akinak, de természetesen azt is beszerzek inkább és lesz, mivel kezdő vagyok a tengerinél és nem bízom a véletlenre most még a dolgokat. Lehabzó van 4e Ft-ért is, meg 6 millióért is. Jelenleg van egy Atman 5e Ft-os belső szűrőm, ami 600L-es akit meg tud mozgatni, egy éve kifogástalanul használom. Erre mondták anno, hogy semeddig nem fog tartani és nagyon gyenge lesz, mert ezek nem tudják azt a teljesítményt, ami rájuk van írva. Még az a szerencse, mert teljesen leszabályozva ki akarja lökni a 275l-es akim oldalát! :DD Na szóval ennyit az okosokról. Ja és nem fém, hanem kerámia tengelyes, úgyhogy szépen megmarad a tengeribe! Újabb mínusz költség...wowww! :Y :C

... Élőlényeket aki felszámolásból simán lehet olcsón szerezni... A tesztekből elég egy-két db, ezért felesleges teljes készletet megvenni, ergo kéz alól megveszem olyantól azt az egy-két db-ot, akinél van felesleges és még nem járt le. A világítás optimalizáláshoz (hogy ne legyen drága) egy nagyon kedves akvarista társtól kaptam egy-két remek ötletet, aki halakat vitt el tőlem a felszámolás során... Hadd ne soroljam... Egy csomó mindent meg lehet annál sokkal olcsóbban úszni, mint ahogy azt egyesek (meg kettesek), nyilván leginkább kereskedők híresztelik, ill. annál, mint hogy az ember kényelmesen besétál a kereskedésbe és ott megvesz mindent egyben.

Te tudod, magad is láthattad a saját szemeddel, hogy én az édesvízit is úgy oldottam meg, hogy kb. sz....é-h....é és mégis amikor elküldtem versenyre a képeimet, sajnos határidőn túl (mert későn vettem észre a kiírást), azt írták, hogy feltétlenül küldjem el a következő versenyre a fotókat újra, mert nagyon szépek. :)

Szóval kb. értelmetlennek tartom a pénz beleöldösését tök feleslegesen, ha kellő tapasztalattal, kis odafigyeléssel ugyan azt, vagy sokkal jobbat-szebbet ki lehet hozni kb. semmi pénzből. Attól semmi nem lesz szebb, meg jobb, hogy leírhatom mondjuk fórumokon róla, hogy százezreket költöttem rá. :)

Tudod, úgy van ez, mint amikor nem tudja valaki, hogy valami lehetetlen és ezért megcsinálja. :) Na ez már kihívás, ebben van izgalom, van ami vonzzon benne. :C Pláne, ha összejön, amit tervezek, akkor kb. kártyavárként omlik majd össze a bőszen terjesztett "a tengeri aki, az nagyon drága" tévhit és blogot írok itt róla. Ha elsőre nem jön be, akkor pedig majd kísérletezek tovább. :)

Ja még valami, írtad a bíbelődést. Épp ez a lényeg! ;)

[ Szerkesztve ]

(#10488) kymco válasza sellerbuyer (#10487) üzenetére


kymco
veterán

Sok sikert hozzá, várjuk a blogot.

www.refujvaros.hu

(#10489) sellerbuyer válasza kymco (#10488) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Köszi! :R

(#10490) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Vásárolt már valaki előre gyártott műgyantás hátteret?

Ilyesmire gondoltam: [link]

Illetve mennyibe kerül egy ilyen mutatvány ha otthon készítem el?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#10491) mdk01 válasza Motion_Blur (#10490) üzenetére


mdk01
addikt

Akvaristán sokat beszélnek ilyenekről DIY.
Ha van gempa akkor vedd meg, mert xarakodós, de aki szeret barkácsolni és maga csinálni az ilyet az azt sem bánja ha 10kból hozza össze és 1hétig csinálja, ergo nem érte meg.:)

[ Szerkesztve ]

(#10492) Pocee válasza Motion_Blur (#10490) üzenetére


Pocee
senior tag

60x30asban tudok segíteni nagyon kedvező feltételekkel és vadiúj persze.

Mr.Brightside

(#10493) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Amano garnéla + gömbmoha valakinek egy ezresért? :U

(#10494) Aszfaltbetya válasza sellerbuyer (#10487) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

Mondjuk pont en irom a bibelodest 1600 liter diszkoszal:D
Jelenleg mintegy 300 kishal nevelkedik
Es mire kivegyeszkedtem:)

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#10495) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#10494) üzenetére


sellerbuyer
őstag

;)

(#10496) #40935168


#40935168
törölt tag

Sziasztok,

meg tudnátok mondani nekem, mit fotóztam egy étterem akváriumában ? Ez valami korallfajta vagy egyéb ? Mozgottak ezek a kis karocskás csápszerű valamik elég szépen, ki-be csukódtak ütemesen a végeken.

(#10497) #40935168


#40935168
törölt tag

Hosszú gugli után rájöttem: ez vmi xénia korall, ha minden igaz. Pulzáló xenia korall :)

(#10498) Louro


Louro
őstag

Sziasztok

Előre is bocs a hosszú bejegyzésért.

Nemrég kaptam - és nagyon örültem neki - egy ilyet: [link]
Levegőztetésre egy pipetta adott, kaja is megvan. Pipettával miután kicsit olvasgattam már napi szinten többször is nyomok bele többször, hogy ne érezzék magukat rosszul. Viszonylag napos, de nem tűző nap alatt vannak. Szoba 17-20°C alá nem nagyon megy. Esténként magasabb is sokszor.

Ami a gondom -, de lehet csak túlreagálom -, hogy még csak egy hetesek és azt írta a leírás, hogy 4. nap után kell adni egy kevés kaját nekik. Adtam és tényleg keveset, amennyit írtak, de a víz feltűnően olajosnak tűnik. Ha kell, megpróbálok videót készíteni róla. Ez akkor látszik, amikor levegőt "nyomok" bele, mert akkor megmozgatom az álló vizet. Mozognak aktívan, de most megijedtem az olajos víztől, hogy ne legyen bajuk és szükséges e mindenféleképpen egy nagyon kicsi levegőztetőt venni. Vagy otthoni, hobbicélre - nem tenyésztés - elég e az a pár alkalmas levegőpumpálás.

Segítségetek előre is köszönöm!

Mess with the best / Die like the rest

(#10499) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Úgy néz ki, a napokban én is belépek közétek ezzel:

Még egyelőre zavaros a víz, meg nagyon kezdetleges, ez lesz az első, majd alakul :) A jobb hátsó sarokban a folt egy kis "kőhegy", a sarokba felhalmozva a kövek szépen, hegy alakban :) Plusz 2 fa és egy kő :) Az akvárium egyébként 40x30x20-as, 4-es üvegből, feket ragasztóval, az tetszett :) A levegőztető meg egy sima egyszerű, "egér alakú" pumpa :) Az aljzat mint a képeken.

Minden ismerősök "felajánlásából" van, jó haverjaim vannak :))

Holnap ha minden jól megy, akkor belekerülnek a növények, aztán majd a halak a hét vége felé :)

Kérdések (majd bővül):

- LED szalag jó világításnak? Vagy valami speciális világítás kell?
- "háttérképet" milyet érdemes? vagy nincs "kikötés"?
- miből érdemes tetőt csinálni (házi módszerek előnyben :) ), sajna van egy macskám.. :)
- milyen díszeket / tárgyakat érdemes beletenni?

Egyelőre ennyi :)

[ Szerkesztve ]

(#10500) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Akvárium felszámolásból még eladó, ill. tengeri akis cuccokra cserélhető (pl. talaj, élőkő, szárazkő):

1db kifejlett hátonúszó harcsa: 2e Ft
1db kifejlett tori harcsa: 1e Ft
2db koi vitorlás: 1.5e Ft
1db kifejlett páncélos harcsa: 300 Ft
1db amano garnéla (nem kifejlett): 500 Ft (+500 Ft-ért kb. 7cm átm. gömbmoha)
Csigaevő csigák: 100 Ft/db, mérettől függetlenül.

Szép és jól tartott élőlények!

275L aki teljes növényzete (nem gagyi!): 7eFt (ennyiért ingyért van)
20kg aljzat kavics az akiból. 4 féle méret, 90% fehér, 10% fekete színben+nagy méretű, szép kövek (ajándék): 4eFt

Ahol több db hal szerepel az árban, ott csak egyben adom őket.

Vásárlás esetén lehetséges találkozási pontok, a vásárlás mértékétől függően: XV. kerület Pólus Center, XIV. kerület Bosnyák tér, "Népstadion" melletti Shell kút, illetve természetesen XV. kerületben nálam.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.