Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9751) albert8 válasza weresgyufa (#9748) üzenetére


albert8
addikt

Igen fogtam már olyat 2500 forint 1 csomag, bár nem tudom mennyi van benne, de borsos az ára. :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9752) Grillo


Grillo
senior tag

Na, beraktam vissza a fát kifőzés nélkül, 1 napon belül meg is jelent rajta a penész, olyan 1 cm vastag réteget alkotva. Bedobtam olyan 20 RC garnit, már a leették a nagy részét. :)

Köszi a tippet!

(#9753) mdk01 válasza Grillo (#9752) üzenetére


mdk01
addikt

:C

(#9754) weresgyufa válasza mdk01 (#9749) üzenetére


weresgyufa
tag

kb olyan könnyű megkötni mint a cérnát, sajna a damil merev ehhez mind1 milyen vastag...

- www.bolondsagokboltja.hu -

(#9755) myk74 válasza weresgyufa (#9754) üzenetére


myk74
senior tag

Én damilt használok,elég régen!Szerintem semmi gond nincsen vele ,pláne egy 14-es damillal :DD

Nincs kéz Nincs csoki!

(#9756) albert8 válasza myk74 (#9755) üzenetére


albert8
addikt

inkább mégse adnék a mohából, mert eléggé fonal algás.

Egyébként ez lett. Meglátjuk, talán még jobb is. :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9757) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

osszealt a rendszer

sorakoznak egymas mellet az ikraztato aksik es bennuk a potenciallis kivalasztott szulok :)

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9758) Aszfaltbetya válasza Aszfaltbetya (#9757) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

van egy szatyor cucc ami mar nem kell
kisseb aksiba szurok ,
legpumpak 1-2 kivezetessel
futoszal
kis aksik ugy 60litertol
akit erdekel telefonon erdeklodhet es johet megnezni
nekem utban van mar
209654268

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9759) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Üdv!
Eltűntek a régi könyvjelzőim sajna amik között olyanok voltak, hogy egyedi háttér készítése hungarocellből meg saját lámpa armatúra volt és hasonlók. Valaki esetleg,ha tudna linket adni hol lehetne ilyenhez hasonlót(ezek mind magyar oldalak voltak, magyarok csinálták) találnom ahol ezeknek az elkészítési leírása van, azt megköszönném :)

(#9760) albert8 válasza Atomgeszi (#9759) üzenetére


albert8
addikt

[link] :)

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9761) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Egy barátnőm mikor először meglátta az akit, tetszett ugyan neki, de azt mondta, nem igazán érti, hogy halakat miért tartanak az emberek. A halakban mi a jó? - kérdezte. Azok csak úszkálnak ide-oda... nem csinálnak semmi egyebet, semmi érdekes nincs bennük és még csak meg sem lehet őket simogatni (macskás).

Mondtam neki, hogy ne felszínesen nézze az akit egészében, hanem figyelje meg az egyes halakat, ill. az azonos fajúak viselkedését és órákon keresztül csak nézze. Csodákat fog látni. Sztorikat is meséltem neki, amiket láttam az akiban és ettől elkezdte érdekelni a dolog. Egy teljes délutánt nálunk töltött, beszélgettünk és közben le nem vette a szemét az akiról. Folyamatosan, egyre izgatottabban kommentálta, hogy mi történik, ez meg az a hal mit csinál, felfedezve benne az értelmet, a tudatosságot, szépséget. Én hozzátettem a fajtaneveket, így pár óra múlva már ezekkel tudta megjelölni a halakat, nem csak a "kis piros", meg a "nagy dagadt" volt... :)

A nap végére úgy távozott, hogy kell neki egy akvárium! :) Persze felvilágosítottam, hogy nem, neki nem kell akvárium, maradjon csak a macskájánál, mert ennek a fenntartása, üzemeltetése hozzáértést és költségeket igényel (ráadásul nem macskabiztos). Ebben maradtunk. :) Az óta is akármikor jön, ahogy bejön a szobába, esküszöm, észre sem venné, hogyha falak nem lennének, mert a tekintete azonnal az akira terelődik. :)

Egyik sztori, amit elmeséltem neki, számomra különösen érdekes volt:

A fiú Kék gurámi jött etetésre, a lány viszont valahol még aludt. A fiú először mohón rávetette magát a kajára, majd egy pillanatra megállt, esküszöm, hogy gondolkodott! Majd elkezdett keresgélni, azonnal bevillant nekem, hogy a lányt keresi. Kisvártatva meg is találta a növények alatt szunyálva. Melléúszott, felébresztette, majd kb. két-három mp-et kommunikáltak és a lány azonnal pontosan oda ment a kajáért, ahol a fiú volt az előtt! A fiú nem vezette oda, ő maradt egy helyben (csak később követte), a lány mégis pontosan arra a helyre úszott, teljesen önállóan!

Bármibe le merem fogadni, a tudósoknak fogalmuk sincs arról, hogy a halak ilyen szinten kommunikálnak. Ezt csak az tudhatja, aki egész nap megfigyeli őket. :U

Úgy van ez, mint azzal az állítólagosan "tudományos" alapokon nyugvó kijelentéssel, hogy a kutyák nem álmodnak. Jesszusom, akinek volt már akár egyetlen kutyája is életében, az pontosan tudja, hogy a kutyák álmodnak!

[ Szerkesztve ]

(#9762) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

SZ magassag melyseg
65 27 32 ancikhoz ,corydoras, egyebb harcsakhoz szaporitani tokeletes

35 46 29
nevelo akvarium vagy ikraztato , alja javitva, vitorlasokhoz hasznaltam

40 60 10
szuro akvarium

40 50 40
ikraztato , oldal uveg cserere szorul, repedt igeny eseten kijavitattom
egyebb szurok , legpumpak , futoszalak, dekorfak akadnak itt meg

ajanlat privatban , vagy mobilon megjelolessel

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9763) kymco válasza Noddy (#9738) üzenetére


kymco
veterán

Azért kérlek írd meg a tapasztalataid... :)

www.refujvaros.hu

(#9764) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Fehérváron 2db 30x30x30as aksi elcserélhető yelow vagy mandarin garnikra. :)

(#9765) Grillo


Grillo
senior tag

Sellerbuyer, ez a békalencse mennyire fényigényes? Valamint mennyire bírja az erősebb áramlást, hogy azért folyamatosan mozgásban van?

Vicces, hogy a ma vásárolt szunyoglárvát a neonhalak kvázi leszarták, míg a garnéláknak nagyon tetszett.

(#9766) albert8 válasza Grillo (#9765) üzenetére


albert8
addikt

Közebes fényen simán elvannak nálam is voltak úgy nőttek, hogy csak na.
Nem zavarja őket.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#9767) sellerbuyer válasza Grillo (#9765) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A békalencse gyakorlatice bármilyen körülmények között terjed, mint az atom, mindent kibír (áramlás sem zavarja). Mivel mindig vízfelszínen van, így mindig kap elég fényt. Ha egyszer berakod az akiba, kb. soha nem szabadulsz tőle, de nem is kell, mert szükség van rá a fény szűrése miatt, a halak és a garnélák is eszik és egyáltalán, jóságos, szépséges.

Azt egyébként csak azért raktam be a csigához, mert sem a csigát, sem a vizet az akiból nem tudtam kivenni másképp. Nem muszáj beraknod az akidba, lemoshatod az akid vizével a csigát és úgy berakhatod. Bár gondolom, már beraktad. :) Ha nagyon elterjed, megvastagszik a békalencse réteg, egy edénnyel lehalászod vízcserekor alaposan és nincs gond. Van egy nagyon jó cikk arról pl., hogyan tudsz belőle (a feleslegből) szárított majd préselt házi eleséget készíteni a halaknak.

A szúnyoglárvát (liózottat) nálam sem eszik a kisebb halak, szerintem azért nem, mert egyben nem fér a szájukba, széttépni pedig nem tudják. Csak a nagyobbak eszik, amik szinte egyben le tudják nyelni.

[ Szerkesztve ]

(#9768) Noddy válasza kymco (#9763) üzenetére


Noddy
senior tag

Garnélás aki lesz, most már 3 napja megy, hétfőn kerülnek bele a növények, most csak a vízzel és aljzattal megy a szűrö, próbálok egy stabil baci kulturát létrehozni. Ha belekerülnek a növények beállítom a tápozást és utána 3-4 hét után kerülnek bele a rákok, vagy lehet többet kellene várnom, hogy lesz-e algarobbanás.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9769) kymco válasza Noddy (#9768) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem az algásodás mértéke összefügg az táplálék és az ürülék által belekerülő foszfát és nitrát mennyiségétől.

www.refujvaros.hu

(#9770) Noddy válasza kymco (#9769) üzenetére


Noddy
senior tag

Igen, ezt is bele kell kallkulálni. Azt remélem, hogy a növényzetnek lesz pufferoló hatása 10 garnélára... nemsokára kiderül.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9771) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

harom sziami ormanyos marna , ebbol egy sellerbuyer kolleganak elteve , keresi gazdijat
nem ivadekok igy nagyobbacska akvariumba kell kerulniuk es surgosen mert nekem utban vannak
csokit elfogadok mert az asszony szereti a milkat de nem feltetel

tovabba

vitorlas parok amik ikraznak

egy morogo harcsa ami szinten tetemes db :)
es nehany mas kiegeszito

alku targya lehet

telefonon egyszerubb
20 965 42 68

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9772) mdk01 válasza Aszfaltbetya (#9771) üzenetére


mdk01
addikt

Nekem jó lenne mégegy a kettő mellé de sztem messze vagy.

sellerbuyer kollégának meg üzenem hogy legalább 3-at vigyen mert csapatban szeretnek lenni és ahhoz túl jámborak hogy egy sokáig éljen.
Nekem kettő van és általában együtt vannak csak kajánál van egy kis rivalizálás, ezért is kellene még egy, hogy ezt megszüntessem.

[ Szerkesztve ]

(#9773) Aszfaltbetya válasza mdk01 (#9772) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

budapest orcy ter, a lehetoseg adott,
a felteleket leirtam :)

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9774) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

[link]

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9775) mdk01 válasza Aszfaltbetya (#9774) üzenetére


mdk01
addikt

A vízminőség gondolom első osztályú és persze vízelőkészítőt is adagolnak.

Amúgy 6:30-7:00-nál lehet látni a 2. aksinál, mintha egy meg is pusztult volna ebbe a nagy minőségbe.

(#9776) Aszfaltbetya válasza mdk01 (#9775) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

nem megpusztul szerintem hanem egyszeruen sokkot kap,
amugy taifoldon ez elfogadott dolog sajna

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9777) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

meg ketto sziami ormanyos marna keresi megfelelo jo gazdijat , csokit elfogadok de nem feltetel erte

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9778) Aszfaltbetya válasza Aszfaltbetya (#9777) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

elvittek a sziami ormanyos marnakat :)
keresunk meg nagyon szep vitorlasoknak helyet
ivarerett halakrol van szo amik ikraznak is
sellerbuyer Kollega latta , eleteros, egeseges szep halak :)

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9779) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#9778) üzenetére


sellerbuyer
őstag

:K :C :Y

(#9780) Aszfaltbetya válasza sellerbuyer (#9779) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

azt uzeni az asszony a csoki finom , remelem a halacs jol erzi magat,
ha kell vitorlas szolj kisseb part tudok meg adni

[ Szerkesztve ]

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9781) Aszfaltbetya válasza Aszfaltbetya (#9780) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

rehaboltam a nagy "fekete tuz " vitit.
mara felkelt az ajzatrol es mozog eroteljesen
a masik paros is mozog , cikazik
kaptak egy cserepet kup gyanant mert kb 8ad annyiba kerul es ugyanaz :)
az eredmeny erolteljes tisztogatas

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9782) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#9780) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Örülök, egészségére! :R Enyimé asszony meg nagyon örült a kaktusznak, dédelgeti és újfent köszöni szépen.

A halacs fizikailag jól érzi magát, viszont az azonnal látszott, hogy keresi a társait, teljesen bejött, amit mdk01 megjósolt. Totálisan magányos, keresi a helyét. Már szegény megpróbált összeállni a mollykkal is kínjában, meg bármilyen hallal, ami kicsit is hasonlít rá, de hát persze azok menekülnek előle egyelőre. :)

Eszik rendesen, bár az anno általam már vázolt algáknak egyelőre még nem esett neki, de a tápot elfogadja. Szokja még az áramlást, ami nem nagy ugyan és a többi halnak már kb. semmi, de neki még szoknia kell. Az ilyenkor szokásos egy-két hét és szerintem teljesen rendben lesz ő.

Vitorlástól én továbbra is tartok az én akimba. Viszont tényleg annyira szépek, hogy ilyeneket még nem is láttam sehol eddig, csak nálad! :Y

(#9783) Aszfaltbetya válasza sellerbuyer (#9782) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

a fekete tuz ha tulesik a teljes rehabon nagyon szep lessz
szegeny kicsit elvesztette az onbizalmat es az elozo gazdaja nem tudta ha parba all 3bol ketto vitorlas celszeru a maradekot kivenni mert nincs jo vege
az egyik szeme megvan utve most kezelem de a lenyeg mar mocorog es lathatoan batrabb , talan part is talal maganak mert igenycsak ivarerett es szep egyed

a pigeon diszkoszok is a rehab vegen jarnak es mar mar lathato a him csipkelodese a nosteny fele ikrarakas celjabol
jovoheten hozok meg egy csapat diszkoszt rehabra akit erdekelhet valamien szinten diszkosz az szoljon

ha kellet volna vihetted volna az osszes marnat a lehetoseg megvolt .)
de ha mostanaban esik be akkor szolok igerem

egyebb gyorsuszasu halat tudsz esetleg tenni melle, esetleg a frenatus ami effele illetve a capa marna ami imad kergetozni ezen fajtacsoport egyedeivel

Corydoras csapat varhato meg
sterby, dupi, es panda

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9784) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

hol vannak kollegak ?

sellerbuyer ur

ha erdekes az egyik kaktusz a kissebbik elkotyavetyelendo mert eleg ide a nagy is

mas
vitorlas halak 5 cm +uszok-tol keresik megujult othonuk mert a helyukre szukseg van

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9785) sellerbuyer válasza Aszfaltbetya (#9784) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Privi ment.

(#9786) kymco


kymco
veterán

Tudtok olyan növényt mondani, ami foszfát (esetleg nitrát) elnyelő képességéről híres?

www.refujvaros.hu

(#9787) Noddy válasza kymco (#9786) üzenetére


Noddy
senior tag

A mohákra azt mondják, hogy ebben jók. Karácsonyi, jávai, forrás, gömb...

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#9788) kymco válasza Noddy (#9787) üzenetére


kymco
veterán

Köszi a gyors válasz... próbálkozom majd gömbmohával.

www.refujvaros.hu

(#9789) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

a gomb moha jo erre a celra , de esetleg a Sera termeke a nitrivec is jo
5 ml / 20 liter
perceken bellul megkotii az akvariumban
esetleg easy balance , szinten jo erre es a ph erteket is stabilizalja

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9790) mdk01


mdk01
addikt

Ha ezt tudom hogy a gömbmoha ilyen(foszfát vonó) akkor nem csodálkozom egy percig sem az anubias pontalgáin. Szerencsére már nem pontalgásodik, mert úgy néz ki beállt a víz, de egy szűz aksiba gombmohát rakni......na mindegy most már :)

(#9791) Aszfaltbetya válasza mdk01 (#9790) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

szuz aksiba erdemes indito bakterimflorat venni vagy valaki szurojebol kicsit csavarni ,
kulonben 2-3 hetig jaratni kellene
amugy ha inditasz akvariumot celszeru elotte kisavazni

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9792) kymco válasza Aszfaltbetya (#9789) üzenetére


kymco
veterán

A sera nitrivec tudtommal baktérium kultúra valójában, és beépül a szűrőbe, aljzatba, és a nitrit, ammónia nitráttá való alakításban van szerepe. A nitrátot és a foszfátot nem bántja egyáltalán. (ha erre vonatkozott a hozzászólásod)

www.refujvaros.hu

(#9793) mdk01 válasza kymco (#9792) üzenetére


mdk01
addikt

Nem arra gondolt, sztem.
A Nitrivec nem csak baktérium kultúra.
Van konkrétan olyan folyadék ami több millió baktériumot tartalmaz.
Ilyet használtam én is.

[ Szerkesztve ]

(#9794) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

a nitrivec olyan celra is hasznalhato ha fagyi kajaval etetsz azaz marhisziv stb..
ami nem fogy el bomlastermekkent nitrogent termel ezt koti meg a nitrivec

de a toxivec is kb ugyanaz a hatas,

[ Szerkesztve ]

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9795) Grillo


Grillo
senior tag

Akkor az utolsó pár hozzászólás alapján lehet az az oka, hogy az anubiasom alig él az új akváriumban, hogy van benn gömb és jávai moha is, és az alig 15-20 garnéla miatt kevés a tápanyag neki?

(#9796) Aszfaltbetya válasza Grillo (#9795) üzenetére


Aszfaltbetya
tag

sargul,? vagy mi baja az anubiasnak ?
mi a novenyed elotortenete ?

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

(#9797) Grillo válasza Aszfaltbetya (#9796) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, nem szép zöldek a levelei, hanem kicsit foltos, mintha barnulna. Nem tűnik egészségesnek.

Januárban indult az első akvárium, abba vettem egy adag anubiast. Egy kis jávai moha került mellé 1-2hónap után a garnélákkal együtt. Ott van két páncélos és egy szívó harcsa, 4 neon.
Az elején erősen barna algásodott a levelein, de mióta hosszabban van megvilágítva, ez eltűnt, nagyon szépen terjed.

Mikor kb. 1 hónapja beindítottam a második akváriumot, akkor raktam át belőle egy 4-5 levelű tövet, van mellette jávai moha, meg egy kicsi gömbmoha. Ebben nincsenek halak, csak kb. 20 RC, meg almacsigák.

Ja, meg sellerbuyertől a békalencse, de ez előtt is ilyen volt.

Amire tippelni tudok, az a tápanyaghiány, a másik meg, hogy 2. esetében egy szettet vettem, és ez jóval kevesebb fényt ad, mint az ikeás bútorvilágításból eszkábált másik. Bár tudtommal az anubias kifejezetten jól elvan kevés fénnyel.

(#9798) sellerbuyer válasza Grillo (#9797) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Privi ment.

(#9799) mdk01 válasza Grillo (#9797) üzenetére


mdk01
addikt

Nem feltétlen a táp okozza. Lehet hogy megbolygattad a rendszert és az tett be neki. Hagyd békén pár hétig és meglátod mi lesz.

(#9800) Aszfaltbetya


Aszfaltbetya
tag

•Tudományos név: Platydoras armatulus (Linnaeus; 1758)
•Szinonímák: Doras armatulus, Csíkos morgóharcsa
•Magyar név: Zebra morgóharcsa
•Csoport: Harcsák

2 db nagyobbacska peldany gazdat keres

Kerek mindenkit a Privat uzentben torteno erdeklodesre, valamint az uzletrontas elkerulesere

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.