Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10901) BiriBum válasza Garold (#10900) üzenetére


BiriBum
őstag

A sötét aljzat többnyire bazaltot jelent. Ha páncélos is lesz, akkor a hengerelt fajtát vedd (aranyárban van), ennél az élesen tört darabok le vannak morzsolva, különben a bajuszuk sérülhet. Az anci dettó, az ő szájuknak sem jó az éles aljzat.
Ha gyöngygurámiban gondolkozol, ekkora akváriumban 1 pár (vagy 1h2n) kifejlett állatot lehet tartani. Kék gurámit ugyanígy. A vitorlásoknak magas akvárium kell, ideálisan 50 cm vagy a felett. Inkább 3-4-et vegyél, mint kettőt.

(#10902) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

200 literes aksiba mekkora teljesítményű vízmelegítő kellhet?
200w?

(#10903) orion1025 válasza AndrewTdi (#10902) üzenetére


orion1025
őstag

Elméletben 1W/1l, szóval a 200W-s fűtőnek elégnek kell lennie.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10904) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

A diskosz miért csipkedi/bántja az ujjonan jött diszkoszt?
Csórikámat össze vissza csipkedve láttam makor hazajöttem.. De csak egy bántja!

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10905) orion1025 válasza SSJmeszes (#10904) üzenetére


orion1025
őstag

Rivalizálás.Nálam réges régen az egyik hím guppym csinálta ezt minden friss fajtája belivel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10906) SSJmeszes válasza orion1025 (#10905) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

És mi a teendő? :(

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#10907) orion1025 válasza SSJmeszes (#10906) üzenetére


orion1025
őstag

Ebben nem tudnék okosat mondani, nem halazok.Esetleg elválasztanám azt amelyik meg lett csipkedve valami kifeszített hálós résszel, az még az áramlást sem zavarná, és úgy lehet megszoknák egymást, de bántani egyik sem tudná a másikat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10908) jegenye77


jegenye77
addikt

Ismeri valaki ezeket a típusokat?
[link] [link]
Egy 20L-es akihoz lenne.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10909) Pocee válasza jegenye77 (#10908) üzenetére


Pocee
senior tag

most tényleg 20 liter vagy 200? 20hoz sztem nagyon nagyok,de a márkát nem ismerem.

Mr.Brightside

(#10910) jegenye77 válasza Pocee (#10909) üzenetére


jegenye77
addikt

Tényleg 20L de max 30!
Gondolom le lehet szabályozni és azt olvastam,hogy nem baj ha nagyobb teljesítményű a külső szűrő.Persze nem 1000L/h-ra gondolok.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10911) orion1025 válasza jegenye77 (#10910) üzenetére


orion1025
őstag

Ha növényezni akarsz, akkor nanohoz dukál egy bitang szűrő akár 15X-s forgatással, tehát nem sok, csak ezzel cunamit lehet csinálni benne.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10912) jegenye77 válasza orion1025 (#10911) üzenetére


jegenye77
addikt

Igen növényes lenne.
Ebben a típusokban nem találtam kisebbet.Viszont ha egyszer váltanék nagyobbra akkor meg jól jön a nagy teljesítmény.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10913) orion1025 válasza jegenye77 (#10912) üzenetére


orion1025
őstag

Remélem van már jártasságod a növényezésben, mert hamar el tud menni az ember kedve ha jönnek algáék :) Ilyen kicsi üvegkockákban meg aztán hamar lehet egyensúlyt borigatni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10914) jegenye77 válasza orion1025 (#10913) üzenetére


jegenye77
addikt

Nincs még sajnos.Ez lesz az első ilyen.
Eddig csak nagy aksiaim voltak de azok átlagos növényzetűek voltak.
Most viszont megtetszett ez a nano kis növényes garnis téma.
Külső szűrőm se volt még :N

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10915) orion1025 válasza jegenye77 (#10914) üzenetére


orion1025
őstag

Nanonál eléggé pengeélen táncol minden, eleve a világítás miatt is, mert legalább annyi watt kell ahány literes az akvárium, de ajánlott kicsivel többel világítani.Nekem egy 10L-s bödön van, egyszer már elindítottam, de valahogy nem jött be ilyen miniatűrben a növényezés.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10916) jegenye77 válasza orion1025 (#10915) üzenetére


jegenye77
addikt

Amiket linkeltem szűrőkön szerinted van elzáró csap a ki és a bemeneten?
Megkérdeztem email-be de csekély német tudásomnak köszönhetően nem világos a dolog.
De úgy gondolom kellene,hogy legyen. Különben,hogy lehetne tisztítani őket?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10917) orion1025 válasza jegenye77 (#10916) üzenetére


orion1025
őstag

Széria tartozékok azok a csapok legjobb tudomásom szerint, de persze anélkül is lehet takarítani, picivel macerásabb csak.Nálam a kiömlő részen van egy szűkítős csap, a másik ágon nincs, de nem érzem hátrányát, így is úgy is alá kell raknom egy kisebb bödönt, bár nem mintha olyan sűrűn kellene takarítani egy ilyen szűrőt.A lényeg az, hogy minél kevesebb hordalék jusson bele, akkor jó darabig (hónapokig) rá sem kell nézni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10918) jegenye77 válasza orion1025 (#10917) üzenetére


jegenye77
addikt

Csak azért mert szabályozni is azzal tudnám és az fontos lenne.Különben elég nagy cirkulázás lenne az akiban :)

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10919) BiriBum válasza jegenye77 (#10916) üzenetére


BiriBum
őstag

A második leírásában ott van az elzárócsap és hogy fokozatmentesen szabályozható.
A noname kínaisága ellenére lehet, hogy jó fajta.

[ Szerkesztve ]

(#10920) jegenye77 válasza BiriBum (#10919) üzenetére


jegenye77
addikt

Az első az német a nevéből ítélve de persze mint majdnem mindent azt is lehet,hogy kínában gyártják.
Használtan érdemes venni külsőszűrőt?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10921) orion1025 válasza jegenye77 (#10920) üzenetére


orion1025
őstag

Nekem is használt van, nincs vele semmi bajom azóta sem.Akvaristán érdemes nézelődni, az enyém is onnan való, ráadásul nem is a saját megyémből származott az illető aki hirdette, de el lett juttatva hozzám plusz költségek nélkül.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10922) BiriBum válasza jegenye77 (#10920) üzenetére


BiriBum
őstag

Ha megvan minden tartozék, jó a rotor, nem kopott a tengely, akkor igen. Az Atmanok elég jók és elég olcsó a pótalkatrész hozzájuk.

(#10923) jegenye77 válasza orion1025 (#10921) üzenetére


jegenye77
addikt

Csakhogy én németben vagyok.ebay-en szoktam keresni használtan a cuccokat.Gari is jobb lenne ha ide szólna.Van egy jó pár használtan is fent.
Még nézelődök de napokon belül eldöntöm melyik legyen.
Igaz vagy egy hete csak ezeket bújom :) És ez még csak a szűrő!Ha mindennel ennyit töprengek,karira meg is lesz az akim :DD

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10924) jegenye77


jegenye77
addikt

Jó árban még ezt találtam!
Már teljesítményre is jobban passzolna a 30L-es növényeshez.
Megbízható termék?És ami fontos lenne,hogy csendes legyen!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10925) orion1025 válasza jegenye77 (#10924) üzenetére


orion1025
őstag

Azt nem tudtam, hogy kint élsz, így más a helyzet.Nálam a Tetra és a Sera mint márka egy kaptafa, és ingyen sem kellene semmilyen termékük már soha a büdös életben, de az biztos, hogy az a Tetra nem lehet a leghalkabb.Engem az EHEIM is idegesít este a csendben, de ha rá van csukva a szekrény ajtaja, akkor nem is hallani, de majd egyszer lehet kibélelem szivaccsal az egész szekrényt belülről.Szóval ha nem olyan helyen lenne ami hálószoba is egyben, akkor sokat nem kell a hangerővel foglalkozni.

Az pedig sosem baj ha valaki alapos :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10926) jegenye77 válasza orion1025 (#10925) üzenetére


jegenye77
addikt

Olvasgatva egy-két helyen,nem írnak róla rosszat.
Lesz ami lesz meg is rendeltem :K
Most jöhet a világítás!Esetleg tudnál ajánlani,hogy milyet vegyek 30L-eshez!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10927) orion1025 válasza jegenye77 (#10926) üzenetére


orion1025
őstag

Én most cserélek ledesről power compactra, elég sokan azzal világítanak és árban sem vészes.Cső méreteket meg találsz elég sok honlapon, lumen értékekkel együtt.Ugyebár ennél felmerül a kérdés, hogy csinálni akarsz vagy kompletten venni valamit?Növényeknek a 6500Kelvines dolgok jók, de több fajta választási lehetőséged is van, viszont a T5-s T8-s rendszerek alapból ki is esnek, mert kicsi csövek abból nincsenek, na meg már az elég retro techológia.25-30W körül tervezz akármit is nézel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10928) jegenye77 válasza orion1025 (#10927) üzenetére


jegenye77
addikt

Kompletten szeretnék venni mert itt nincs lehetőségem barkácsolni.
Akkor az ilyen 10-15W-osokat felejtsem is el?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10929) jegenye77


jegenye77
addikt

Pl: 18w,7500k ?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10930) myk74 válasza jegenye77 (#10924) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem ennek
[link]
egy nagyobb testvére a ecco pro 300 volt az 54 literesem alatt,szerintem bőven elég neked a 200-as,csendes ,keveset fogyaszt,könnyű karbantartani,minőségi darab, hibátlan.
Nagyon ajánlom.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10931) myk74 válasza jegenye77 (#10929) üzenetére


myk74
senior tag

Volt ilyen lámpám is szerintem gyenge,egy 30x30x30-as kockát nem olyan szépen mondhatnám gyengén világította meg.Inkább ez:[link]
Vagy barkács és töredék áron megvan.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10932) orion1025 válasza jegenye77 (#10929) üzenetére


orion1025
őstag

Az kevés lesz és a Kelvin szám sem optimális.Minél kisebb egy akvárium, annál több W/liter kellene hivatalosan, de a lumen érték ami mérvadóbb.Az a 7500Kelvines meg lehet a szemednek is bántó lenne, az én szemem például kiveri a 6000-s és 6400K-s világításom közti érték, szóval az általad leírt már kicsit skywhite és hideg fehér keveréke felé kacsingat.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10933) jegenye77 válasza myk74 (#10931) üzenetére


jegenye77
addikt

A szűrőt már megrendeltem,barkácsra mondom nincs lehetőségem.
Árban meg szeretnék határokat betartani!Persze nem a legolcsóbb cuccokat szeretném de próbálok ésszerűen összeválogatni mindent.
A ledesekkel mi a helyzet?Drágábbak vagy rosszabbak?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10934) orion1025 válasza jegenye77 (#10933) üzenetére


orion1025
őstag

Finoman szólva sem valók sokra.Nálam 4db GU10-s SMD-s spot van, 60db diódával mindegyik és úgy 800Lumen az értékük.Az első két hónapban oké, pirosodtak is alatta a növények amelyiknek kellett, de hamar elkalibrálódott a spektruma.

Nano lámpába fogsz találni power compactot és HQI-t (halogén).Ilyen pici méretben se függesztettet, se akvárium széleire rárakhatót nem fogsz találni, csak a csipeszes vagy egyéb felfogatós lámpák játszanak.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10935) sellerbuyer válasza jegenye77 (#10928) üzenetére


sellerbuyer
őstag

8W, T5, 2700K, 34cm hosszú. Kompletten 4e Ft a praktikerben. 140L-es akimat totál bevilágítja.

[ Szerkesztve ]

(#10936) orion1025 válasza sellerbuyer (#10935) üzenetére


orion1025
őstag

Itt a 8W és a Kelvin szám a nem éppen jó tényező a számára.Növényeket legalább 4400Kelvintől kell tartani, de azt sem sok komálja, mert messze van az optimális fényspektrumtól, na meg az ilyeneknek köze sincs az akvarisztikához.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10937) sellerbuyer válasza orion1025 (#10936) üzenetére


sellerbuyer
őstag

És szerinted amikor még nem voltak kaphatóak (legalább is itthon) spéci 6.400K-s, meg 10.000K-s, meg 15.000K-s csövek, csak ezek a sima 2.700K-sak (sőt, még ezek is alig!), akkor nem tartottunk növényeket az akiban, vagy mi? Szerinted akkor mindenkinek csak csopfadt növénye volt? Nagyon fiatal lehetsz, ha így gondolod. :DD Ne dőlj már be a sok maszlagnak, amivel etetnek a kereskedők! Gondolkodj is néha kicsit! :)

Ha valami 20-30-40 évvel ez előtt jó volt az akváriumba, akkor az ma mitől ne lenne jó az akváriumba? A növények nem olvassák a reklámokat, csak az emberek! Azokból is csak a butábbak, akik bedőlnek minden ....-nak.

[ Szerkesztve ]

(#10938) jegenye77 válasza orion1025 (#10936) üzenetére


jegenye77
addikt

És szép is! :P
sellerbuyer biztos,hogy ugyan azok a növények vannak most egy nano akiban mint amiket ismertél 20-30-40 évvel ezelőtt is?

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10939) orion1025 válasza sellerbuyer (#10937) üzenetére


orion1025
őstag

Régen az akvarisztika kifulladt a crypto, anubias, és valisneria fajokban.Na azoknak egy gyertyafény is elég.És igen, fiatal vagyok, de nap mint nap látom hogyan gyarapodik a tartható növények száma, de helyi kereskedésben így is csak töredékét lehet megvenni.

A maszlagoknak meg nem dőlök be, sajnos túlságosan is realista felfogású vagyok, és mások tapasztalatai alapján jutottam el arra a szintre ahol vagyok.Más az akvarizálás és a növényezés, nem is kicsit.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10940) jegenye77 válasza sellerbuyer (#10937) üzenetére


jegenye77
addikt

Akik ezeket csinálták azok is csak a reklámokat olvassák?
Biztos,hogy elég lenne az általad linkelt fényforrás?

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#10941) orion1025


orion1025
őstag

Azt még el is felejtettem, hogy élő példának itt a jelenlegi helyzetem.Nem változott semmi, csak nem olyan tartományban működik már a világításom, és máris felbukkant egy algafaj ami azelőtt gondolatban sem volt, a növények reakciójáról nem is beszélve.Nekiálltak nyúlni, és fakóbbak a leveleik, láthatóan szenvedés nekik már ez az állapot, éppen ezért rendeltem alapanyagot, meg vettem hozzá helyben azt amit olcsóbban megúsztam így.Azért a technika már eljutott arra a szintre, hogy elő tud állítani megfelelő világításokat, például UV sterilizálásra, élelmiszer kezelésre, növényekhez, stb.Az egyedüli lehúzás az a sima növényes cső ami önmagában lilás fényű, na annak tényleg semmi haszna ezt én is aláírom.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10942) mdk01 válasza Garold (#10896) üzenetére


mdk01
addikt

Tudom hogy nincs túlszűrt akvárium, de

...én is azt hittem egészen kb. mostanáig. Nekem sikerült denitrifikálást előállítanom a hordóba 2000l/h-s pumpával.
Persze ez több mindentől függ, de túl lehet szűrni egy akváriumot.
Majd lesz blog is ha kiveszem a fele szűrőanyagot a hordóból, hogy más ne essem ebbe a "hibába" mert erről nem sokat olvasni az akvarisztikában.

(#10943) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

RC garnik a XV környékén valakinek? 10db nagy kellene emberi áron.

(#10944) myk74


myk74
senior tag


Kagylótutaj és pár szál vizicsillag ingyen elvihető Nyíregyházáról!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10945) Garold válasza myk74 (#10944) üzenetére


Garold
senior tag

Én vinném! :R A sört, vagy a csokit szereted jobban? :DDD

Pü ment!

[ Szerkesztve ]

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#10946) Grillo válasza sellerbuyer (#10943) üzenetére


Grillo
senior tag

Hozzám megint jöhetsz, csak nem tudom mikor érek rá.
Kindertojás.

[ Szerkesztve ]

(#10947) sellerbuyer válasza Grillo (#10946) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Az szuper lenne, köszi! Privátban egyeztetünk?

(#10948) myk74 válasza Garold (#10945) üzenetére


myk74
senior tag

Ha már ingyenes, egy köszönöm is elég! :C
Lesz majd még weeping moha és sp japan is!

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#10949) orion1025


orion1025
őstag

Nálam lesz Heteranthera meg Parvula mini elvihető kategóriában.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10950) Plero


Plero
tag

Eladó minden!!!

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.