Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27251) DNReNTi válasza jansky1 (#27250) üzenetére


DNReNTi
őstag

Ennyiert ajandek! :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27252) jansky1


jansky1
senior tag

Itt is elmondható, hogy paypalos fizetésnél saját valutájukban (PLN) érdemes kifizetni, saját bankos váltással?

szerk:

Kiszámoltam random bank árfolyamával. Euroban fizetve egy ezressel olcsóbb. Ezt sem gondoltam volna.

[ Szerkesztve ]

(#27253) DNReNTi válasza jansky1 (#27252) üzenetére


DNReNTi
őstag

Egy O gyurus alu nozit kosarazzal hozza, meg egy zold G&G hopup gumit.
Orok elet.

Szerk: Ja meg egy M100-at. :DDD

[ Szerkesztve ]

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27254) Shingen válasza jansky1 (#27250) üzenetére


Shingen
addikt

Kár hogy nem a CM039C adják, nekem ezek a szimplák nem jönnek be.

風林火山

(#27255) DNReNTi válasza Shingen (#27254) üzenetére


DNReNTi
őstag

Eppen az is akcios. TaiwanGun-on 20 euroval dragabb, ez nem rossz ar erte. :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27256) jansky1 válasza DNReNTi (#27253) üzenetére


jansky1
senior tag

Marad csak a nyálcsorgatás. Ha egyszer elkezdek felszerelést gyűjteni, nem állnék meg az AEG-nél. Kéne akkor már pisztoly, új akku, töltő, rádió, normális ruházat stb, stb, stb. Marad a bérlés. cm.028-cal is alázok :DDD

(#27257) DNReNTi válasza jansky1 (#27256) üzenetére


DNReNTi
őstag

Hat ra lehet fuggeni a temara. :DDD Konnyen kiszaladnak az ember keze kozul az euro szazak (ezrek)...
No regrets :K

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27258) Shingen


Shingen
addikt

Meglett a KJW M9 :)

風林火山

(#27259) DNReNTi válasza Shingen (#27258) üzenetére


DNReNTi
őstag

Grat hozza, honnan es melyik verzio vegul?

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27260) macilaci78 válasza Shingen (#27258) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ugye, hogy szar? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27261) Shingen válasza DNReNTi (#27259) üzenetére


Shingen
addikt

Gg táras lett, és itthonról vettem meg, mivel itt kézbe tudtam fogni.

風林火山

(#27262) Shingen válasza macilaci78 (#27260) üzenetére


Shingen
addikt

Ugye, hogy szar?

Mondtam én ilyet? :U

Mindjárt lenne is szakmai kérdésem.
Tegnap volt egy kicsi időm próbáltam belőni a fegyvert.
Hop up állításhoz le kell venni a szánt.
na már most a szánt rögzítő forgó retesz nem mindig akar átfordulni normálisan.
Az oké a túloldalon megnyomod a gombot a pöcök kijön és el tudod fordítani a reteszt.
De amikor teszed a szánt vissza nem mindig lehet visszafordítani nem engedi.
Nem tudom miért.
Beleteszem a szánt a síneibe hátratolom, sokszor a helyretoló rud meg nagyon kiáll a fegyver elején.
Ha meg nagyobb lendülettel húzom hátra akkor beugrik vhogy a helyére.

valmint nem tudom a csőnél a hop up kamránál mi célt szolgál a szárny szerű kis műanyag elem.

風林火山

(#27263) macilaci78 válasza Shingen (#27262) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hátrahúzom a szánt, a szánakaszóval fixálom és akkor már a fordító is könnyen jár. :K
Milyen szárny?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27264) Shingen válasza macilaci78 (#27263) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi, így már tényleg könnyen fordítható. :)

Erre a szárny szerű dologra gondoltam:

風林火山

(#27265) Shingen válasza DNReNTi (#27259) üzenetére


Shingen
addikt

Most már csak egy jó karabély kellene, csak azt mondják inkább az emeber az elején béreljen, hogy kialakuljon melyik áll neki kézre.
Olvasgattam a airsoftújoncot és ott írták az cyma elég jó dolgokat csinál, és az AK család nagyon randben van. viszont az M4-eknél már több negatívumot olvastam.
De ténylag játékban lenne jó kipróbálni a különböző típusokat.

風林火山

(#27266) DNReNTi válasza Shingen (#27265) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem van mindketto, az M4 masfelszer dragabb fegyver volt (eredeti aran, de black friday-en vettem occon), megis sokkal jobb az AK. Jobb a nyilt iranyzek, merfoldekkel jobb a hopup, masszivabb, meg szerintem szebb is. CM048 es Specna SAEC M4 gepekrol van most szo. Egyszer majd lehet meglepem az M4et egy ProWin kamraval, allitolag sokat dob rajta.

Amit bestbuykent ajanlani tudok: JG608 G36C. Kb 100-110 euro, szuper kis szerkezet, foleg ennyiert.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27267) Shingen


Shingen
addikt

Ma próbálgattam beállítani a hop up-al a lövést, de érdekes dolgok történnek.
Lehet én várok sokat, mert ezek a pisztolyok nem pontlövészetre alkalmasak, inkább csak mell alak lövésre.

Távot beállítottam 20m-re, célnak meg egy 15 cm magas műanyag virágcserepet használtam.
Nagyjából sikerült beállítani de érdemes dolgokat produkált számomra.
Célra tartottam a fegyvert aztán mellé néztem lássam a BB röppályáját.

1. kb. 15m tök egyenesen repült a cél felé a BB majd hirtelen felfelé csavarodott és a cserép teteje felett csapódott be.

2. kb. 15m tök egyenesen repült a cél felé a BB majd hirtelen jobb oldal irányba csavarodott és a cserép oldala mellett csapódott be.

3. Simán egyenes röppályán eltalálta a célt.

ugyan azzal a tárral ugyan azzal a hop up beállítással ezeket produkálta.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#27268) wandor0930 válasza Shingen (#27267) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Milyen BB-vel próbáltad?

(#27269) drzozo válasza Shingen (#27267) üzenetére


drzozo
senior tag

Ugyanez volt nekem is. A hopup gumi csere megoldotta.

(#27270) DNReNTi válasza Shingen (#27267) üzenetére


DNReNTi
őstag

Tobb dolog: egyreszt jo lenne ha egy hozzaerto atnezne a replikat. Siman lehet hogy dzsuvas a hopup es a cso, nem tokeletsen van benne a gumi, szarul csavaroztak ossze a kamrat Csang-ek, stb. Teflonszalaggal lehet javitnai a legzarason is, konzisztensebb lesz es no az FPS. Masreszt sokat szamit a BB, 8fields, rockets, es tarsai granatba valok. Nem nagy befektetes rendes BB-t venni, sokan megis ezen sporolnak. Vicces mikor latom a sracokat a tobbszazezres cuccukkal, es a 3 filleres BB-vel. :D Es vegul, 20 meterrol 15 centi meglehetosen kis felulet, ezektol mondjuk elvarhato egy 30-35 meterrol a mellalak. Ami talan 40x60cm. Ha ezt teljesiti, hiba nincs.

Az atnezest es a jo BB-t mindenkepp javaslom! ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27271) Mustadjoci


Mustadjoci
tag

Sziasztok!

Tracerezéshez, ki és milyen ledet használ? 5 mm-eset szeretnék Venni Budapesten, minél erősebbet. amit ismerek boltot ott csak 70 mcd erősségű volt és az halovány.

ötletek szívesen fogadok. nagyon köszönöm

(#27272) Shingen válasza wandor0930 (#27268) üzenetére


Shingen
addikt

0,28 BLS

風林火山

(#27273) Shingen válasza DNReNTi (#27270) üzenetére


Shingen
addikt

KJW M9-hez melyik hop up passzol?
Neked ki van cserélve?

風林火山

(#27274) DNReNTi válasza Shingen (#27273) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem a gyari van benne, ha csereled barmilyen VSR gumi jo lesz bele, ajanlott a Modify, Maple Leaf, A+, esetleg Madbull.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27275) Shingen válasza DNReNTi (#27274) üzenetére


Shingen
addikt

Linket tudsz dobni melyik gumik azok?

風林火山

(#27276) DNReNTi válasza Shingen (#27275) üzenetére


DNReNTi
őstag

Peldaul ez. Nekem ez az S24-ben van, elegedett vagyok vele.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27277) sutyesz96


sutyesz96
őstag

Sziasztok!

Örömmel és meglepődöttséggel látom, hogy az airsoftnak is van dedikált csoportja itt a prohardveren. :)

Ma voltam életem első airsoft meccsén, egy bérelt AEG MP5-tel, illetve teljes felszereléssel és ruházattal. Nagyon megtetszett a sport, viszont kezdőként nem igazán tudom milyen irányba lenne érdemes elindulnom. Egy jó barátom volt a mai napnak is a szervezője, így nyilván ő már jópár éve űzi a szakmát, nem tudom mennyire tudna koherens információkkal szolgálni számomra. Milyen fegyvert (és egyéb dolgokat) lenne érdemes így elsőre fontolóra vennem? Egy 100k körüli összeg elég lenne egy kezdő felszerelésre? Szeretnék másodlagos fegyvernek egy gázos pisztolyt is, ha ez beleférne. Használt piac is szóba jöhet, de egyelőre tényleg fogalmam sincs egyáltalán hol érdemes nézelődnöm. Egy kis kiigazítással tudnátok esetleg szolgálni? :R

Mivel Németországban élek, így külföldi vásárlás is szóba jöhet, ha esetleg olcsóbban jönnék ki.

Köszönöm szépen!

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27278) macilaci78 válasza sutyesz96 (#27277) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elmúlt 100 hsz-t olvasd végig, aztán tedd fel a kérdéseid. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27279) jansky1 válasza sutyesz96 (#27277) üzenetére


jansky1
senior tag

Szerintem nyomj le még egy pár alkalmat bérelt cuccokkal, különböző fegyverekkel, tapasztalatszerzés céljából.
(100kból meg nem lesz kezdő cucc :( )

(#27280) macilaci78 válasza jansky1 (#27279) üzenetére


macilaci78
nagyúr

100€ egy Cyma AK újan, 100€ egy KJW GBB újan, 10€ egy szemüveg, 10€ egy AK high captár, marad még 100€-ja ruházatra. Németországban könnyen kap helyben használt lencse terepmintás szettet, Bundeswehr ejtőernyős bakancsot.
Meg lehet, mást értünk kezdő cucc alatt. Pl egy oldalfegyver nem feltétlenül van benne, vagy egy mellény.

Ha Németországban akar játszani, akkor olvassa át az ottani szabályokat. 10 éve még 300 fps, egyeslövés volt a divat és az autóból nem szállhattál ki úgy, hogy nem volt rajtad a védőszemüveg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27281) DNReNTi válasza sutyesz96 (#27277) üzenetére


DNReNTi
őstag

Szia
A 100k egy nagyon jol megvalasztott celosszeg. Ebbe belefer egy jo AEG, es izles szerint a kiegeszitoi (tarak, uj hopup gumi, szij, optika, stb), illetve a replika szakszeru atnezese, rendbetetele, ezen kivul meg jut penz vedofelszerelesre, egy egyszerubb takmellenyre, valamint egy szett ruhazatra. A gazos pisztoly ebbe a keretbe mar nagyon szukos, bar az STTI MK23, egy roppant olcso, ar ertek aranyban verhetetlen replika. Cserebe muanyag, nem szanhatrasiklasos, es (relativ) nagy.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27282) DNReNTi válasza Mustadjoci (#27271) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem mintha kepbe lennek, de eBay? Egyik koma onnan szokta rendelni az ilyen custom electro cuccokat. Probat meger. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27283) sutyesz96 válasza macilaci78 (#27278) üzenetére


sutyesz96
őstag

Köszi, visszaolvastam.

Az airsoftujonc oldalt még biztos sokat fogom olvasgatni.

Ezt a hop-up gumicsere témát sokszor láttam újra előjönni. Pontosan mit is jelent a hop-up, és miért kell ezen gumit cserélni? :B

[ Szerkesztve ]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27284) jansky1


jansky1
senior tag

Visszavonom akkor. Egyszer számolgattam össze, hogy mennyiért jönne ki nekem a kezdő cuccom, az nem állt meg 100-ban. :U

(#27285) DNReNTi válasza sutyesz96 (#27283) üzenetére


DNReNTi
őstag

A hopup gumi (es kamra) az airsoft fegyver egyik legfontosabb resze, felelos a BB visszafele porgrteseert, ezaltal a lotav es pontossag jelentos javitasaert. A gyari gumik jellemzoen szet vannak oregedve, kemenyek, zsirosak, es sok esetben az igenytelen osszeszereles miatt el vannak torzulva. Egy minosegi gumicsere nagy mertekben fogja javitani a lotavot, pontossagot, konzisztenciat.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27286) DNReNTi válasza jansky1 (#27284) üzenetére


DNReNTi
őstag

Teljesen egyeni preferencia. Az enyem sem allt meg 100-ban, de nem is az esszeru ar-ertek bajnok cuccokat vettem meg, ettol fuggetlenul tudom, hogy meg lehet oldani 100-bol, jot nagyon low-budget akar 60-70k korul is.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27287) macilaci78 válasza sutyesz96 (#27283) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Két kép: kép1, kép2. Az airsoft lövedék gömb alakú, épp annyi ballisztikája van, mint egy középkori ágyúlövedéknek.
Hogy a célozható lőtáv nagyobb legyen, kezdeni kellett vele valamit és a huzagolás eleinte nem volt járható út. Ha azonban a lövedéket hátrafelé megpörgeted, változik a röppálya, később kezd el lefelé ívelni, viszont látványosabban.
Na, ezt a hátrafelé pörgetést a gumin való súrlódás adja, a gumi a cső elején bemart kis vájatban ér hozzá a lövedékhez.

Ezek légfegyverek, így a pontosság egyik fontos kelléke, hogy minden lövedék ugyanakkora kezdősebességgel hagyja el a csövet (tömítettség, dugattyú útja, stb). Minden lövedék ugyanakkora tömegű legyen, tömegközéppontja a geometriai középpontjába essen. A cső méretpontos legyen, a gumi egyenletesen tapadjon, stb.
Maga a konstrukció tökéletlen, igen-igen zsebbenyúlós történet egy pontlövő fegyver építése akár maroklőfegyver, akár karabély, vagy puska vonalon. Ez általában IPSC, IDPA sportokban szokott csak kelleni, magasabb szinten.

Azt is tudni kell, hogy a pontosság és a csőtorkolati energia nem jár kéz a kézben. Egy jól összerakott fegyver akár fele akkora erővel is pontosabban lő ugyanolyan távolságra, mint egy erősebb fegyver. Olyan is, mint amikor valaki egy M5-ös BMW-vel az árokban köt ki, míg mások Ladával nyernek rallykat. :))

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27288) sutyesz96 válasza macilaci78 (#27287) üzenetére


sutyesz96
őstag

Ez az infóáradat még 1 hét múlva is still processing lesz. :D

De korrekt írás, köszönöm a kiigazítást!

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#27289) Shingen


Shingen
addikt

Gearboxoknál a hézagolás mit jelent?

風林火山

(#27290) macilaci78 válasza Shingen (#27289) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fogaskerekek tengelye beleül a csapágyba, de belül tengelyirányba tud mozogni. Az ideális, ha a fogaskerekek a lehető legnagyobb felületen találkozzanak, de az oldalirányú mozgás miatt ez nem egyértelmű. A gyártási pontatlanság miatt vannak szellősebben, a tengelyekre lehet tenni hézagoló gyűrűket (0,1-0,25 mm vastag alátéteket), amikkel a fogaskerekek tengelyirányú mozgása szabályozható.

Üresen (rugó, dugattyú nélkül) ujjal megpörgetve szabadon forogjanak, mint egy fidget spinner, és oldalra ne mozogjanak el, akkor a tuti. Ha hülyén csinál, megszorul, vagy épp csak összeérnek és egyik ledarálja a másikat.

Tokyo Marui például a középső fogaskereket spiáterből csinálja, ez a leggyengébb része a GB-nak, ha megszorul, tervezetten ezt darálja le a rendszer és más alkatrész nem sérül.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27291) Shingen válasza macilaci78 (#27290) üzenetére


Shingen
addikt

Értem, köszi....

Tokyo Marui például a középső fogaskereket spiáterből csinálja, ez a leggyengébb része
Jó genyák meddig tartana acélból legyártani, gondolom direkt csinálják had romoljon már el vmi.

風林火山

(#27292) jansky1 válasza Shingen (#27291) üzenetére


jansky1
senior tag

Végigolvastad a mondatot?

(#27293) DNReNTi válasza jansky1 (#27292) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nekem is ez volt az elso gondolatom :C

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27294) Shingen


Shingen
addikt

M4 karabélyok közül, melyik márka ami ajánlott?

風林火山

(#27295) Shingen válasza Shingen (#27294) üzenetére


Shingen
addikt

Tök fura ha nézek airs. képeket csomóan M4 tipusokkal feszítenek.
Mi ennek az oka, jobban személyre lehet szabni mint az AK, több kiegészítőt lehet hozzá kapni?

風林火山

(#27296) macilaci78 válasza Shingen (#27294) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Inokasu, Systema PTW. ;]

jobban személyre lehet szabni mint az AK - igen
több kiegészítőt lehet hozzá kapni - igen
Trumpot jobban szeretik, mint Putyint. :D

Ízlés kérdése. Ezek replikák, az egész airsoft a csata replikája. Egy autentikus kapitalista fegyverrendszerhez könnyen kapsz mindenféle igényt kielégítő cuccot készen, vagy rendszerben (pl MOLLE). Egy keleti érához is megvannak a nagyon jó cuccok, hiszen ők sem hülyék, de mégsem annyira szabad. Itt jegyezném meg, hogy neked is az az AK tetszik, aminek M4 tusa van és RIS/RAS.sal van tele.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27297) Shingen válasza macilaci78 (#27296) üzenetére


Shingen
addikt

gondolom ezek a horror ár kategória. ;]
Olyat mondj ami átlag magyar ember számára elérhető.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#27298) macilaci78 válasza Shingen (#27297) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van hozzá érzéked. :D
Nagy-nagy akcióban 150 €-ért van jó árr/érték arányú, a kompromisszummentes közelebb lesz a 300 €-hoz.
Az elmúlt 100 hsz-ben pont neked válaszolva volt ajánlás is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27299) Shingen válasza macilaci78 (#27296) üzenetére


Shingen
addikt

Trumpot jobban szeretik, mint Putyint.
Besírtam.... ;]

風林火山

(#27300) DNReNTi válasza Shingen (#27297) üzenetére


DNReNTi
őstag

A Specna Arms M4-ek szerintem (es sokak szerint) a jo (elfogadhato) minosegu M4 replikak kozze tartoznak. Vannak egyes modelek amelyek belseje mar upgradelt, pl o gyurus alu nozi kerult be. Illetve ket fajta gyorsrugocseres gearboxuk van, ebbol csak az egyik valoban gyors, kb 2 perc, a SAEC elnevezesuek. Ez nyilvan a kinalat csucsa, 250 euro felett. Ha utobbi nem szempont, akkor mar 150, inkabb 200 euro korul tudsz ezekbol valogatni.

Volt regen Europaban is az A&K M4 CQB nevu replika, ami olcson volt szuperul sikerult szerkezet. Most van a Cyma-nak is egy ar ertek aranyt figyelembe veve elfogadhato gepezete (talan a CM005 de erre most nem tennem a nyakam). Velemenyem szerint akkor mar egy akcios Specna.

A fos "elallitodos" hopup szerkezet es az "orr lerugos" V2 gearbox szokott ezeknek a rakja lenni, valamint olcsobb replikaknal jellemzo hogy lotyog, nyeklik a test. Na ez egy Specna M4-nel nem fordul elo szerintem.

Fontos hogy a Specna nemreg piacra dobott egy ugynevezett Core szeriat, ami nagyon low budget. Muanyag rugovezeto... lol. Velemenyem szerint epp ezert kezdtek el kiadni upgraged verziokat a regiekbol, hogy erezze az ember, hogy egy szintel magasabb minoseget vett.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.