Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27551) macilaci78 válasza jansky1 (#27550) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Több, mint valószínű, hogy a bolt fogja jelezni a törölt megrendeléseket a PP felé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27552) #56573440 válasza macilaci78 (#27551) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ebayes topikban ezer ilyen volt. Jellemzően visszajött a pénz és a rendelés törölve lett.

[ Szerkesztve ]

(#27553) macilaci78 válasza #56573440 (#27552) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Magától értetődőnek vettem, hogy a megrendelést nem teljesítik és azt is, hogy a pénzt is visszakapja megrendelő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27554) DNReNTi válasza jansky1 (#27550) üzenetére


DNReNTi
őstag

En egyszer iPonrol rendeltem be 10 csomag 32Gb-os Kingston memoriat, valami puccos anniversary edition volt, annak is el volt irva az ara, 60k/db helyett 6k/db volt. :DDD Toroltek. :(

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27555) macilaci78 válasza DNReNTi (#27554) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én egy elárazott SSD-t vettem, de ott nem az utolsó számjegyet felejtették le, hanem az elsőt ütötték el. Azt kiszállították. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27556) levy668


levy668
újonc

Üdv Urak!
Nemrégen engem is megfertőzött ez a hobbi, kettőt pislogtam és már van egy cyma 028a AK-m, és egy JG G36C-m :) (kell egy tartalék nehogy má' 2 napos vidéki játékon rottyanjon meg az assault rifle, én meg rohangásszak egy kis pisztollyal.. :DD )
Most kezdem majd rendbe tenni őket, gearbox kitakarítás ,hopup gumi csere, ilyesmi... remélem az a pár száz órányi youtube videó/fórum olvasgatás után nem lesz nagy gond.

A kérdésem csak annyi lenne, hogy a tiptoppra állított, fent felsorolt fegyvereknél mi az a lőkép(szórás) ahol hátra dőlhetek és azt mondhatom, hogy igen ezt nem kell tovább állítgatni, meg próbálgatni a különböző hopup-nózi-BB kombókat? pl 30 vagy 50 méteren, vagy nem tudom milyen messze szoktátok ezt bevizsgálni.

Érkezik majd rájuk reddot és egy reflex sight is.Azt kb. hány méterre lőjem be?
Ezekhez a fegyókhoz kültéri harcra milyen súlyú BB-ket ajánlotok? most 0.23-asokat használok.
Remélem nem kérdeztem nagy hülyeségeket, válaszokat előre is köszi.

(#27557) DNReNTi válasza levy668 (#27556) üzenetére


DNReNTi
őstag

"remélem az a pár száz órányi youtube videó/fórum olvasgatás után nem lesz nagy gond"
En is igy gondoltam anno. :DDD Tevedtem, sajnos sokkal nehezebb osszerakni, mint a videokon volt. Mondjuk, aki kelloen muszaki beallitottsagu annak lehet konnyen megy.

A JG G36C-vel vigyazz, abban nem szabvany nozi van, ne csereld a gyarit. Azt hiszem az airsoft engineering nevu ceg gyart kimonodttan ehhez a replikahoz nozit, az elvileg jo bele, az talan meger egy probat.

Osszessegeben kb ugyan az varhato el a ket fegyvertol, En azt mondanam, ha 40-45 meteren meglovod vele az ember alakot, akkor nincs okod panaszra. Az optikakat en tavolra szoktam belonni, igy csak keveset, vagy egyaltalan nem kell rajtuk allitgatni, de ezek amugy se pontlovo fegyverek, majdnem mindegy. BB-bol 370-390 FPS korul 0.28-at raknek, es az orok klasszikus G&G zold gumit.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27558) levy668 válasza DNReNTi (#27557) üzenetére


levy668
újonc

Köszi a választ!

A JG-t nem akarom nagyon szétszedni, mivel remekül működik, max kap egy zöld G&G-t, de lehet, hogy még azt sem.Nekem pontosnak tűnik, jelenleg pontosabb mint az AK. :) Majd meglátjuk hogyan muzsikál az AK a Laylax Prometheus lila gumival, és annak függvényében cserélek gumit(GG zöld) a g36-on, vagy nem :)) A nózikat sem fogom bántani, amíg rendesen adagolnak és nem fújnak ki.

A nozi infot köszi már be is raktam a gunfire kívánság listába (a jg-hez valót)

Akkor szerintem jövő hónapban berendelek itthonról némi(csak pár ezer darabot :) ) GG 0.28 bio-t. Ha sötét helyen lezárva, a levegőt kinyomkodva, szilikagélt beledobva tárolom, akkor kibírja mondjuk 1 évig?

Igen egy kicsit fázom én is a gearbox-tól, bár modelleztem és műszaki beállítottságú vagyok.Majd összeszedem a bátorságom és kitakarítom.

(#27559) DNReNTi válasza levy668 (#27558) üzenetére


DNReNTi
őstag

A jo minosegu bio bb elall nagyon sokaig. Nem lesz gond a G&G-vel. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27560) sss


sss
senior tag

Kérdés: 3(?) év szekrényben porosodás után érdemes lenne-e szétkapni/átnézni az aksu-t játék előtt? Illetve mennyire esélyes, hogy az akkuk túlélték a több év mellőzöttséget? Nikkeles és lipo vegyesen.

(#27561) levy668 válasza sss (#27560) üzenetére


levy668
újonc

Üdv, én csak a lipo-ról tudok nyilatkozni:
Ha féltöltésen volt tárolva relatíve hűvösben ( 30 fok alatt) akkor elképzelhető, hogy túlélte.
Óvatosan 1C-vel(ha 1600mah-s az aksi, akkor 1.6 amperrel..stb) tűzálló zsákban fel kell tölteni, és megnézni felveszi e egyáltalán a töltést, és púposodik-e?
Ha nem púposodik akkor jó, lehet használni, max kevesebbet lehet vele lőni mint új korában.

Szerk: a hop up gumit én megnézném nem száradt e ki...

[ Szerkesztve ]

(#27562) DNReNTi válasza sss (#27560) üzenetére


DNReNTi
őstag

Erdemes lenne atnezni. Cserelni a kenest, a gumikat. Ennyi ido alatt azert szepen meg tudnak vetemedni, felkemenyednek, eldeformalodnak.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27563) kiki22


kiki22
senior tag

Halika!Egy jo ideje nem hasznaltam az aksikat fegyverembe .Mintha fell lennenk puposodva de az is lehet ilyenek voltak .Ma kiprobaltam rendesen hajtottak a fegyot .Hogyan lehet ellenőrizni ,h minden okés e.? Köszi a segitseget elöre is

(#27564) sss


sss
senior tag

Rendben, akkor átnézem/átnézetem valakivel. :R

(#27565) levy668 válasza kiki22 (#27563) üzenetére


levy668
újonc

Hali, ha nagyon puffadt az már tűz és robbanás veszélyes sajna, mint töltésnél, mind terhelésnél.
Enyhén idővel szoktak puffadni az még rendben van.

de ez már nem ok:

(#27566) kiki22 válasza levy668 (#27565) üzenetére


kiki22
senior tag

Hat a 11.1 es mar valahogy igy nez ki :D Hogyan erdemes eltuntetni ?Vannak meg ilyen elem gyujtök mint regen ?

(#27567) DNReNTi válasza kiki22 (#27566) üzenetére


DNReNTi
őstag

Az mar akkor pirotechnika nem akku. :DDD Amugy igen, elemgyujtokbe le lehet adni. Addig is tuzallo lipo-zsakba tarold. Vagy legalabb ne a hazban/lakasban.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27568) kiki22 válasza DNReNTi (#27567) üzenetére


kiki22
senior tag

köszönöm.Mondjuk komoly 1.5 eves a cucc.Azt gondoltam azert 3 evet kihuznak ezek a cuccok.

(#27569) DNReNTi válasza kiki22 (#27568) üzenetére


DNReNTi
őstag

Eleg ha egyszer odaverted valahova veletlen. Egyik koma akkuja leesett az asztalrol, kb ugy nezett ki par nap mulva mint a kepen.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27570) levy668 válasza kiki22 (#27568) üzenetére


levy668
újonc

A liponak az a titka, hogy storage töltésen (kb féltöltésen) kell tárolni, azt hiszem a b6 töltő is tudja már.A másik dolog, hogy a ház leghidegebb részében kell tárolni, nálam a műhelyemben olyan 17 fok van télen és max 24 nyáron. Vannak 2-3 éves lipóim amik tökéletesen működnek, nem puffadtak, annyi a titka, hogy így tárolom őket.(modellezek, racing quadozom)

Puffadt aksival nem jó szórakozni..... nagy hőfokon ég és ráhegeszt a fegyveredre :)

szerk: helesírás :)

[ Szerkesztve ]

(#27571) kiki22 válasza levy668 (#27570) üzenetére


kiki22
senior tag

köszi.Majd akkor az uj szerzeményre vigyázni fogok.Mondjuk ez valami nagyon no name marka volt.

(#27572) DNReNTi válasza levy668 (#27570) üzenetére


DNReNTi
őstag

Tuti tudja a B6, mert nekem klon van es azis tudja :D

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27573) macilaci78 válasza DNReNTi (#27572) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kínai Blackberry klón meg dual sim-es és dvb-c tuner is van benne antennával. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27574) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Sziasztok,

Szeretném kipróbálni az airsoftozást. Fogalmam sincs, hogy mit-hol-merre, tehát először szeretnék részt venni 1-2 meccsen és bérelnék addig felszerelést, mielőtt vásárolnék sajátot.

A kérdés, hogy hol szoktak rendszeresen rendezni airsoftot, ahol lehetőség van bérlésre?

Kösui.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27575) jansky1


jansky1
senior tag

Itt szerveződnek a játékok.

Itt találsz sok hasznos infót.

Ebben a FB csoportban is, a keresőt használva, tájékozódhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#27576) #56573440 válasza Mister_X (#27574) üzenetére


#56573440
törölt tag

Első körben az se biztos, hogy ilyen hosszabb menetekre kéne menni. Peszen több henyen rendeznek nyílt, cqb játékot, fedett pályán melegben. Aréna és bázis ahova én járni szoktam pl

Ott több az akció, nincsen nagy lőtáv, rendszerint bérelhető cuccok vannak helyben.

[ Szerkesztve ]

(#27577) Mister_X válasza #56573440 (#27576) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Linket kérhetek?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#27578) #56573440 válasza Mister_X (#27577) üzenetére


#56573440
törölt tag

bázis

Aréna.

Biztos van még pár, de ezek beváltak, szerdánként bázisra megyek ha tudok, ha nem, akkor péntek aréna.

Egyébként kezdőként tényleg ilyesmire érdemes szerintem. Az egész mozgás, célzás, csapatmunka sokkal intenzívebb. Ha meg kilonek hamar mehetsz vissza a csapatasba. Mivel célzott lövés mehet auto nincs, így sok bbt se tudsz ellőni...

Persze ha pest vagy környéke. Ha nem, akkor googli hátha tud ilyesmit

[ Szerkesztve ]

(#27579) Shingen válasza Mister_X (#27577) üzenetére


Shingen
addikt

[link]

風林火山

(#27580) Shingen


Shingen
addikt

Olvastátok airsoftosok Fb csoportba a jard meglátogatta egyik srácot.

風林火山

(#27581) Nereyn


Nereyn
tag

Nah, megrendeltem taiwan-ról a S24-et ha már akciós :D
kérdésem, milyen bb ajánlott bele? :)
meg egy jó hopgumi kéne bele, milyen lenne jó bele?
Köszöntem előre is ! :D

(#27582) DNReNTi válasza Nereyn (#27581) üzenetére


DNReNTi
őstag

Keress ra a topikban az S24 kulcsszora, sokat irtam mar rola. ;)

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27583) Nereyn válasza DNReNTi (#27582) üzenetére


Nereyn
tag

Túúúl egyszerű :DD (de persze keresem :) )

(#27584) #56573440


#56573440
törölt tag

Too high capa :DDD

Jó lett az ebay-es adapter, még én is meglepődtem :D Cserébe a gyári tüskés előtétet le kell sajna venni hogy jó legyen. Indultam tracerért ;]

[ Szerkesztve ]

(#27585) macilaci78 válasza #56573440 (#27584) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én CQB-ra inkább egy ilyen szettet vennék a G18C-re. 50-es tár, lámpa, red dot, igény szerint gránátvető, traceres hangtompító. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27586) #56573440 válasza macilaci78 (#27585) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jaja ezt is néztem :D De inkább marad az xt501 gen2-es tracer + flash kombó, talán még egy mini reddot... Mondjuk abban a felállásban tokot nem lehet hozzá szerezni, dehát... :D

[ Szerkesztve ]

(#27587) Shingen válasza #56573440 (#27584) üzenetére


Shingen
addikt

Te aztán belevágtál a lecsóba. :DDD

(#27585) macilaci78 király ez az átalakító kit. :K

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#27588) #56573440 válasza Shingen (#27587) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hát a cqb pont megfogott :D

(#27589) DNReNTi válasza #56573440 (#27588) üzenetére


DNReNTi
őstag

Igy is kell, egetni a penzt, azert van. :DDD

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27590) Shingen


Shingen
addikt

Több képen látom a fegyverre aggatva befőttes gumikat.
Minek teszik rá? :DDD
Markolaton, M4 tusán, stb.

風林火山

(#27591) Shingen válasza DNReNTi (#27589) üzenetére


Shingen
addikt

Ahogy ő most belefogott égeti rendesen. :D ;]

風林火山

(#27592) DNReNTi válasza Shingen (#27590) üzenetére


DNReNTi
őstag

Markolaton, tarakon szoktak hasznalni gumi szalagot, vagy valamilyen bandazst, a stabilabb fogas miatt. Magyarul nem / nehezebben ejted el. Egyik ismerosom is hasznalja a G36-on. Bar befottes gumival meg nem lattam ezt implementalva, de gondolom hasonlo megfontolasbol lehet rajta.

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#27593) #56573440


#56573440
törölt tag

Na meg is lett az XT501 MK2. Egészen jó cucc, több fényerősséget tud, alvó módot, meg ami kell...

A bb nem olcsó hozzá, de ahogy számolgattam kitart egy darabig 2000 is cqb-n :D

(#27594) Shingen válasza #56573440 (#27593) üzenetére


Shingen
addikt

ez olyan mint egy nyomjelző lőszer?

風林火山

(#27595) macilaci78 válasza Shingen (#27590) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Megjelöli a saját tárát, ne keveredjen el, egyedi azonosítójel. Lehet, a fegyver erősségét jelzi, pl zöld szalag 350 fps alatti, piros 400 fps feletti...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27596) #56573440 válasza Shingen (#27594) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jaja

Mentem ilyennel egy kört, a hatalmas előnye, hogy ha elsőre nem volt meg, a második lövésre kompenzálni már könnyebben tudsz, hátránya, hogy ők is látják honnan jött :D

Mondjuk előtte meg kell lámpázni őket, és akkor mindegy :D

[ Szerkesztve ]

(#27597) macilaci78 válasza #56573440 (#27596) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mondjuk, utálom, amit ezen a videón is látni: körülnézek, észrevette-e a másik, hogy eltalált? A fene, igen, akkor megadom a találatot. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#27598) Shingen válasza #56573440 (#27596) üzenetére


Shingen
addikt

Jó kis cucc.
Király lehet így tolni. ;]

Elvakítod a lámpával?

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#27599) #56573440 válasza macilaci78 (#27597) üzenetére


#56573440
törölt tag

Hát én azt csinálom mostanság, hogy aki kap egyet, és nem a kezét emeli, hanem fordulni próbál, arra még egy duplát adok :D Volt belőle "gond" amikor szólt a srác hogy miért kell túllőni, aztán mondtam, hogy azért mert a találatot jelezd ne azt nézd, hogy honnan meg hogyan meg ki... Bólintott hogy végülis jogos, pacsiztunk aztán mentünk a dolgunkra.

Shingen: cqb a legtöbb helyen még ahol világos van jellemzően ott is sokszor sötét szobákat meg folyosókat tartogat. Ilyenkor hiába karpánt, nem látod hirtelen, hogy ki kivel merre, meddig. Vannak ilyen pillanatkapcsolós lámpák, pl ez de van ezer taktikai változata, amivel szépen be tudsz világítani, hogy van e valaki. Ha van, akkor 1: ő nem lát te viszont tisztán őt 2: megijed, és nem lesz valószínűleg pontos az első lövése. Sok helyen nagyon nagyon hasznos. Pl legutóbb is egy felső szintre a sötét sarokba beült egy gyerek, aztán onnan szedegetett mindenkit. Lámpa fel, láttam hol van, ki is esett.

[ Szerkesztve ]

(#27600) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Holnap este jön valaki a bázisra?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.