Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27046) macilaci78 válasza Balika23hun (#27043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az elsütőbillentyű Ver2-nél is szívás, főleg Mp5-nél copatom magam vele.

A rugóvezetők hátuljánál van tán M6 méretű menetes lyuk. Oda csavarhúzóval, nyúlok be és azzal feszítem lefelé a rugóvezetőn keresztül a rugót és vele a dugattyún keresztül a hengert. A GB másik felén a hengernél lévő kivágáson keresztül egyik ujjal nyomom le a hengert, az már megtartja a hóbelevancot, ráengedem az alsó felére, kihúzom a csavarhúzót a rugóvezető seggéből és egymásra illesztem a héjakat.A fogaskerekek és a visszaforgásgátló tengelyét pici csavarhúzóval szoktam igazgatni.
Ja igen, a visszaforgásgátló is trükkös, de műszerészfogóval a tengelyét fogva félrefordítom, míg a fogaskereket rakom vissza.

Amúgy meg marháskodunk itt hülyeségekkel, mikor van már gyors rugócserés GB is. :D

Ver2 és Ver3 közt akkora különbség nincs a GB-on belül. A három fogaskerék, visszaforgásgátló, dugattyú, henger, hengerfej, rugók ugyanazok, a tappet plate, hengerfej, nózi, tűzkapcsoló, lecsapókar, rugóvezető ugyanott van, csak más a formája, az elsütőbillentyű két részes, de nem mondanám, hogy macerásabb.
A lényeges különbségek:
- ver3-nál van motortartó bak, könnyebb szerelni, markolat nélkül is lehet próbálni a csupasz vasat.
- ver3-nál könnyen van olyan hop up kamra, amit hozzá lehet csavarozni a GB-hoz, jobb tömítettség
- ver3 orra nem hajlamos leszakadni
- ver3 jellemzően rövid nyakú motorokat használ

Szerelés szempontjából maga a GB szerint nem ad különbséget ver2 és ver3 összehasonlításban, de ha már AUG-ja van a srácnak, akkor ver3-at vegyen, mert az AUG-ban lévő motor, motorbak egy az egyben mehet majd a gyakorló GB-ra. Ha szerez egy AUG-hoz való tűzkapcsolót, építhet külön egy DMR és egy CQB GB-ot a későbbiekben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.