Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-02-10 12:03:59

LOGOUT.hu

Airsoft

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) gradient99 válasza Chris78 (#23750) üzenetére


gradient99
tag

Ha jól tudom VSR kompatibilis és elég jól lehet tuningolni

(#23752) stefanitsr válasza Chris78 (#23750) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Amióta az S24 kapható, nincs értelme bar10-ért pénzt adni. Alaphangon olyan alkatrészhalom van benne, amihez minimális összeget, és sok figyelmet, időt, türelmet adva ki tudod belőle hozni azt, amit a hipiszupi, 100ezres tuningos bar10-ből, miután annak kicserélted a hopkamrát leszámítva a teljes belsejét.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#23753) H A M M E R


H A M M E R
csendes tag

Vettem egy Redox BETA charger-t. Elvileg Imax B6 kompatibilis. Akinek hasonló van, leírná, hogy mit állít be Ni-MH 8,4V 1100mAh töltésnél / kisütésnél?

[ Szerkesztve ]

(#23754) kovacszk válasza H A M M E R (#23753) üzenetére


kovacszk
senior tag

Ni-mh aksit 1/10c-2/10c vel érdemes tölteni max, ez a te esetedben 0,1-0,2A, kisütni nem igazán kell, a ni-cd aksikat kell.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#23755) stefanitsr válasza kovacszk (#23754) üzenetére


stefanitsr
senior tag

0,5-0,7A-el mehet nyugodtan a töltés airsoft nimh akkuk esetében.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#23756) kovacszk válasza stefanitsr (#23755) üzenetére


kovacszk
senior tag

Persze mehet akár 1a-val is, de én szeretem ehhez tartani magam így tovább bírják

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#23757) stefanitsr válasza kovacszk (#23756) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Csak jelzem hogy a gyári "töltők" is 250 mAh-ásak...

Haddszóljon az a 0,5-0,7 egy gyári mini akkunak. A nimheknek a 0,1A csepptöltés kategória.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#23758) kovacszk válasza stefanitsr (#23757) üzenetére


kovacszk
senior tag

Nem véletlenül csk "töltő" :)

Igazad van tölthető nagyobb árammal is ezt hívjuk gyorstöltésnek, de akkor legalább néha rá kell szánni az időt egy normál töltésre (0,1-0,2c), a csepptöltés ni-mh akkunál 0.05c.
Persze a tapasztalat azt mutaja hogy nem igazán van élettartam csökkenés gyorstöltéssel, de az is lehet hogy egy gyengébb cella miatt pár ilyen után kuka az egész pakk. (ritka de megtörténhet)

Valahol össze kéne rakni egy rendes akku faq-ot, softari-en is elégge elkalandozik a lényegtől.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#23759) Chris78 válasza stefanitsr (#23752) üzenetére


Chris78
aktív tag

Ok köszi. Meg időközben kiderült ,hogy nem is annyira jó az ára sem. Ránézek az S24-ekre. :R
gradient99: Köszi

....és akkor a hetedik napon az Úr megnyomá a 'reset' gombot.

(#23760) makro


makro
aktív tag

Sziasztok,

pár hónapja kezdtem el airsoftozni, de még nem találtam a megfelelő arcmaszk+szemüveg párost. Jelenleg egy rácsos szemüveggel, és egy sima arcmaszkkal játszom, de szeretném tavaszig ezeket lecserélni. A legnagyobb problémám, hogy más maszkok nem igazán passzolnak szemüveghez.
Nagyon sokat segítene, ha pár mondatban leírnátok, ki milyen védőfelszerelést használ, illetve miért pont ezt választotta. :R

A szemüvegem: [link]

Előre is köszönöm!

(#23761) MasterHUn válasza makro (#23760) üzenetére


MasterHUn
senior tag

én is nem rég kezdtem airsoftozni de a maszkról hamar letettem. és csak egy 1200ft-os GG szemüveget használok :) pont elég. ha meg játszani megyünk "élesbe" akkor bakancs, MH nyári gyakorló szemüveg :)

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23762) Lacuss20


Lacuss20
senior tag

AKSU-ra RIS-es előagyat hol lehet legolcsóbban legjobbat kapni :)?

Élj úgy ahogy szeretnél, ne úgy ahogy mások elvárják.

(#23763) makro válasza MasterHUn (#23761) üzenetére


makro
aktív tag

Én szeretnék valami szép tökfedőt :DDD

(#23764) BaKeSZ87 válasza makro (#23763) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

(#23765) MasterHUn válasza makro (#23763) üzenetére


MasterHUn
senior tag

igen nekem is ellőtték már a fülem meg én is barátomét persze a legnagyobb hidegbe mikor máskor :D

Nem egy erős gép..., fél Paks kell mikor bekapcsol :D / Minden SIKERES ÜZLET UTÁN JÁR A PIROSPONT!! //

(#23766) sss válasza BaKeSZ87 (#23764) üzenetére


sss
senior tag

(#23767) makro válasza BaKeSZ87 (#23764) üzenetére


makro
aktív tag

:C

Tökéletes, úgy is jön a tél :D

(#23768) BaKeSZ87 válasza sss (#23766) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

A két nagyobb arra van, hogy mikor belecsúsztatod a felső részt az alsóba, akkor alulról két oldalt van 1-1 menetes furat, illetve a felsőrészben alulról van 1-1 süllyesztés, amibe belesüllyed a hernyócsavar vége, így nem tud elmozdulni egymáshoz képest a két fél.
A 2db pici csavar meg arra van elvileg, hogy azokkal tudod belőni, hogy egyenesen álljon a rail, de túl rövidek, nagy a hézag a front sight blocknál, mire odaérne a csavar, kiesik a menetes furatból :D
Igazából én azt mondanám, hogy ne vegyetek ilyet, mert drága, és ahhoz képest nem plug and play, szarakodós a felrakása. Ha nem fontos, hogy legyen alul rail, akkor inkább egy méretre szabott ultimakot ajánlanék.

(#23769) Zotya984


Zotya984
senior tag

Srácok. Nektek mit mond a következő angol mondat?
"Hello, same as stock piston. Ventilation holes are not there, because it doesnt work. Oring is very tight in the cylinder so air pressure would not increase efficiency."

Kérdés az volt hogy ventilál-e a dugattyú.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#23770) stefanitsr válasza Zotya984 (#23769) üzenetére


stefanitsr
senior tag

A piston alapvetően nem ventillál. :D

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#23771) sss válasza BaKeSZ87 (#23768) üzenetére


sss
senior tag

Köszi. Mondjuk már késő, megvettem már. Igazából elég simán felment.

(#23772) Zotya984 válasza stefanitsr (#23770) üzenetére


Zotya984
senior tag

Néha kiakasztasz. Mindketten tudjuk hogy a dugattyúfejről van szó viszont amit ír az érdekes. Fel is vet egy kérdést. A ventilált DUGATTYÚFEJ tényleg semmilyen hátrányba / előnyben nincs a nem ventilált dugattyúfejjel?

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#23773) BaKeSZ87 válasza sss (#23771) üzenetére


BaKeSZ87
senior tag

Lehet azóta változtattak rajta, az enyém olyan volt, hogy ha felraktad a külső csőre a konzolt, felcuppantottad az alsó részt, akkor a kettő között volt kb. 2mm hézag oldalanként, szerintem ha már valami ilyen drága, ráadásul gyári, ugyan annak a gyártónak a terméke, mint a fegyveré, akkor ne legyen már ilyen. Attól függetlenül, hogy kínai.

(#23774) stefanitsr válasza Zotya984 (#23772) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Attól függetlenül, hogy a KWA sem használ ventillált dugattyúfejet az egy határozottan jó dolog.

Fontos, hogy NE legyen annyira szoros, hogy a ventilláció nélkül szoruljon, ezért cserébe a tűzgyorsaság nő, az akku tovább tart és kevesebb teher nehezedik a motor, vezetékelés, fogaskerekek vállára.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#23775) stargazer


stargazer
senior tag

Hello,

van egy cyma ak-m amit meg 5 eve vettem es 2x hasznaltam. Az akksija tropa (8.4V stick nimh) es szeretnek bele ujat de 10-ert nagyon sokallom. 2-ert dobjak egyebkent ezekez usa-ban, es hihetetlennek tartom h itthon egyszeruen nem lehet beszerezni emberi aron. Nem all ossze velem valaki h rendeljunk kozosen usa-bol? Vagy cellankent venni-osszerakni olcsobban ki lehet hozni?

Ill. meg egy kerdesem lenne, nem volt igazan pontos a puska, marmint tartja a celt csak kicsit balra fel hord, nem pont oda lo ahova celzok. Ezt le kell nyelni egy ilyen kategorianal, vagy lehet kezdeni esetleg valamit vele?

Koszi,
Udv
S

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#23776) gradient99 válasza stargazer (#23775) üzenetére


gradient99
tag

Vegyél inkább Lipo akkut, jobb mint az Nixx
Egyébként melyik AK? Típusszám pl 028, 031, 040 stb

(#23777) sss válasza stargazer (#23775) üzenetére


sss
senior tag

Hobbykingről egész olcsón be lehet szerezni.

(#23778) stargazer válasza gradient99 (#23776) üzenetére


stargazer
senior tag

Igen, csak akkor új töltő is kéne, amit meg akartam volna spórolni. lehet hogy lipo töltővel olcsóbban kijönne, mint a nimh magában?

sss:
ott csak ezt az egyet találtam de ez nem stick

nekem ilyen kellene

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#23779) stargazer válasza gradient99 (#23776) üzenetére


stargazer
senior tag

028-S

[ Szerkesztve ]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#23780) stargazer


stargazer
senior tag

Illetve azzal sem vagy egészen tisztában hogy a feszültségekkel mi az ábra. Mert ha jól látom LiPo más feszültségű mint a NiMh. Ez nem gond?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#23781) gradient99 válasza stargazer (#23780) üzenetére


gradient99
tag

028as széria esetén előfordulhat hogy gyárilag hibás a hopup/gumi, nekem is 028 van csak U verzióban, szóval belsőre ugyanaz. 7.4-es lipo nagyjából 9.6 NiMh-nak felel meg
Pesten a GI-airsoftban van lipo töltő 4500ért, meg szintén pesti Sylka Modell-ben vannak lipók 3-4000 körüli árban.

(#23782) stargazer válasza gradient99 (#23781) üzenetére


stargazer
senior tag

oké, tehát azt mondod hogy pl. ez jó lehet bele?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#23783) gradient99 válasza stargazer (#23782) üzenetére


gradient99
tag

A 028Sben a tokfedél alá megy az akku, akkor semmi akadálya amennyiben a fizikai méretei megfelelőek

(#23784) stefanitsr válasza stargazer (#23782) üzenetére


stefanitsr
senior tag

Néznék hozzá fostéren vagy akár itt egy 8,4-es sticket bagóért.

RS Type97B, SLR105 C, TM Mk23, DE M56A, M56DL, A&K M24, WE XDMc - NE PM-et írj ! mail: stefanits@gmail.com http://playtogether.worldofwarships.eu/invite/mqwb539

(#23785) stargazer válasza stefanitsr (#23784) üzenetére


stargazer
senior tag

fostéren? Azmiaz?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#23786) macilaci78 válasza stargazer (#23785) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Softair fórum Egyebek (akksi, tár, kiegészítő) topikja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23787) Xaels


Xaels
félisten

Sziasztok. Rég jártam erre és pofátlanul kérdeznék tőletek most is. Ejtőernyős bakancsot keresnék. Bates 11, Corcoran vagy Rocky de nem nagyon találtam. Vagyis ebay-en igen, de olyan szállítási költséggel az EU-n kívül amivel már nem tudok számolni. Nem ismertek esetleg valamilyen boltot idehaza vagy EU-n belül ahol ezeket újonnan fel lehet lelni? Az igazat megvalva klasszikus acélbetétes bakancsot kerestem, de a Steeltől hányingerem van, az Undercover egy vicc minőségre, a Shellys meg a Martens el van szállva árban.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#23788) Béla 2


Béla 2
csendes tag

Felháborodva olvastam az alábbi cikket.
http://index.hu/belfold/2014/11/01/babakocsikra_lovoldoznek_a_ix._keruletben/
Az ilyen gyökér szégyent hoz a sportunkra. És veszélyezteti a további nyugodt játékunkat.
Ezért ha a pesti játékosok vagy csapatok megkerésnék ezt a majmot, azzal sokat javíthatnának a hírnevünkön. Nagyon jó piár cikket is lehetne belőle csinálni.

(#23789) csoola válasza Béla 2 (#23788) üzenetére


csoola
tag

Ki lehetne rajta próbálni mit csinál egy faszán feltuningolt, nagyon sok FPS-es mesterlövészpuska az arccal közvetlen közelről.

Amint tudok, válaszolok az üzeneteimre, kérlek, hogy Te is válaszolj, ha én keresnélek meg!

(#23790) macilaci78 válasza Béla 2 (#23788) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Persze, mert az a megoldás, hogy végigcsengetünk 2-3 lépcsőházat, előkerítjük a tettest és szépen megkérjük, olvasson bele a fegyvertörvénybe, vagy a MASZ-ba. A köcsög meg feljelent, mert jogai vannak és bizony őt zaklatják.
Ez rendőrségi ügy, látogassák azok, akiknek nagyobb csőtorkolati energiájú fegyverük van!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#23791) Zotya984 válasza macilaci78 (#23790) üzenetére


Zotya984
senior tag

Jogos. Remélem a TEK látogatja meg a "fegyvere" végett.

[ Szerkesztve ]

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#23792) Zotya984


Zotya984
senior tag

kis off de milyen igaz. "Springes kell. No Gas, No Battery, No Problem!"

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#23793) L4mie


L4mie
veterán

TV2-es hír....többszázkilométeres sebességgel :D

[link]

csak egy kis fizikaórát tartanék a tévékettősöknek a többszázkilóméter nem sebesség hanem hosszlépték

többszázkilóméter mi? per /s, /h vagy per /ms esetleg /év?

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#23794) makro válasza L4mie (#23793) üzenetére


makro
aktív tag

Csodás, és megint 1 kalap alatt emlegetnek a suttyókkal. Nem airsoft-os az, aki ilyet csinál :(

(#23795) L4mie válasza makro (#23794) üzenetére


L4mie
veterán

Na meg hogy torzított infókkal dobálóznak :S sajnos nincs kint a tv2 facebook oldalán a riport de beírnék nekik, hogy javaslom a fizika újratanulását nem pedig az újraértelmezését.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#23796) makro válasza L4mie (#23795) üzenetére


makro
aktív tag

Teljesen jogosan,mert így csak nagy tömegeket informálnak félre. Aztán jönnek a megszorítások, mert ezekkel ölni is lehet.... meg hasonló marhaságok. Legyünk már tisztába az alapokkal kérem szépen.

(#23797) DNReNTi válasza makro (#23796) üzenetére


DNReNTi
őstag

Nem tudom mit vártok a médiától. Jó kis gumicsont, el lehet rágcsálni rajta. Élethű fegyverek, nagybetűvel FEGYVEREK, olyanok amit még a rendőrök sem tudnak megkülönböztetni a valóditól (lol), ráadásul bárki megvásárolhatja és lövöldözhet többszázkilóméterperórával. Vicc.
Természetesen, aki ilyen paraszt, annak samukalapáccsal kellene kezelésbe venni az ujját amivel a ravaszt húzza.

Talán kapcsolódik:

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#23798) Zotya984


Zotya984
senior tag

Húzná a fütykösére a TEK ezeket a marhákat. Hoznak valami fasza törvényt a végén az airsoftra és mehetünk játszani a ...... a porba.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#23799) L4mie válasza DNReNTi (#23797) üzenetére


L4mie
veterán

nem kilóméterperórával hanem csak többszázkilóméterrel :C :W

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#23800) Zotya984 válasza L4mie (#23799) üzenetére


Zotya984
senior tag

Gyönyörű tudósítás mellesleg. Hóthülye hozzá és pánikot is kelt.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.