Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5102) Lézerparaszt


Lézerparaszt
őstag

Nem tudjátok hogy a Resident evil 7-et hogy lehet VR-ban játszani? Láttam hogy mindenki úgy nyomja és kipróbálnám én is.
Raymond: ohh köszi, átsiklottam felette :)

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#5103) Raymond válasza Lézerparaszt (#5102) üzenetére


Raymond
félisten

Lasd itt a #5090-et.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5104) Csavez™ válasza Lézerparaszt (#5102) üzenetére


Csavez™
veterán

Próbálkozások vannak.[link]

(#5110) ludi85 válasza morsz (#5096) üzenetére


ludi85
tag

Amúgy mennyit lehet elkérni 1 óra VR-ozásért?

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#5111) Csavez™


Csavez™
veterán

Kis élet a topikban! :)

(#5112) suniland


suniland
csendes tag

Ez a fórum gondolom a VR-t érdeklő közönség számára készült. Egy VR-t kipróbáló hely az egyik legjobban témába vágó dolog szerintem. Ha egy idegen linkeli be akkor jajdejo, ha maga a tulajdonos akkor meg mar reklamozas? Nem mosoport reklamozott, vagy nyaralást :-)

De ha mar eppen ez a tema, egyre tobb helyen lehet kiprobalni a VR-t ami nagyon jo dolog. Viszont akik ezt csinaljak vagy jovoben tervezik, azoknak szolok, hogy itt is van valami jogi dolog amire figyleni kell.
Hogy a jatekot amit kiprobalnak (ha mondjuk az egy vasarolt jatek es nem ingyenes techdemo) nem lehet nagykozonseg szamara is penzer szolgaltatni.
Legalabbis visszanezheto reklamban ne szerepeljen mondjuk, hogy XY jatek is kiprobalhato X ezer forint per fel ora, stb.

Szoval ilyenkor vagy csak helyiseg berletet lehet feltuntetni szamlan vagy valami mas berletet. Legalabbis nekem ezt mondtak nemreg.

Viszont erdekelne azok velemenye akik ebben mar korbejartak a dolgot.
Nem etrvezek nyitni semmit, csak erdekel ez a dolog, mit szabad es mit nem.

virtuall.hu - érdekelnek már ma a jövő technológiái, mint pl a VR

(#5113) nortsen válasza Chal (#5109) üzenetére


nortsen
aktív tag

Szerintem jelen körülmények között ez nem hirdetés, hanem segítség.
Én is linkeltem már be próbálható helyeket.
Ne fújjátok már fel ezt az ügyet ekkorára.

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél fel bugyit, mert valami fontosat akarok mondani

(#5115) izomman1


izomman1
senior tag

Egy kérdés az Oculuszosokhoz :

Úgy tudom nektek nem chapelor hálótok van, hanem a szoba (játékterületetek) határát egy vonal jelzi a földön meddig mehettek.
Ha Vive os room scale re tervezett játékkal játszotok (boxos – lövöldözős raw data stb) akkor látjátok a Vive os Chapelor hálót vagy a sima Oculus guardiant látjátok csak vagyis a földön a csíkot?
Ha ez így van akkor nem okoz problémát, hogy nehogy beleverjetek a falba? (boxos -kardos játéknál) stb..
De hogy én is megtapasztaljam\össze tudjam hasonlítani és lezárjuk a vitát esetleg valaki akinek van 3 szenzoros room scale rendszere tudna bemutatót tartani nekem? Nagyon érdekel mit tud az a rendszer… Én is bemutatnám a Vive rendszerem az illetőnek ha érdekli összehasonlítás végett. XXI kerületben lakom …
6mm es szivacsal nagyobb FOV vel szinte maximális VR erővel párosítva (GTX 1080 )

[ Szerkesztve ]

(#5116) izomman1


izomman1
senior tag

Ja és ami haszon lesz az Oculus os kollégának belőle, hogy Vive os játékokat viszek neki :-)

(#5117) morsz válasza izomman1 (#5115) üzenetére


morsz
újonc

Nem. Itt is beállítás kérdése. Az oculusnal nálam is egy virtuális háló/fal jelzi ha elerem a játéktér határát. Sőt ha belenyulok még a touch is rezeg, hogy baj van.

Vive, Oculus próba: https://www.facebook.com/playvrhu

(#5118) izomman1 válasza morsz (#5117) üzenetére


izomman1
senior tag

Hozzá kell tegyem egyre jobban szeretem a Vive ot egyre több tartalom jön ki rá..
De izgat az Oculus room scale rendszere és a headset mit tudhat ( kép valóban jobb?)
Azt is olvastam sokszor, hogy a játékok mélysége is jobb valóban? Elite Dangerous például..
Ha egy HTC Vive os játékot tolsz Oculusba játék mélysége jobb lehet a más lencse miatt vagy ugyanaz a tér érzet? FOV igaz hogy nagyobb Vive ba vagy nincs jelentős különbség? Szebb a szín a Vive ba tényleg? (Azt is olvasni mintha picit napszemüvegen néznéd a képet olyan oculusba kicsit sötétebb a kép) Goodray mennyire több az Oculusba? Mit dob ez \vesz el az élményen? Fejformámra passzolna az Oculus vagy nem? túlságosan szorítana? Követés egy 2,5 M * 2,5 M es szobába mondjuk jó a touch okra vonatkozólag földön sarkokba? kardos -boxos játéknál is? Nativan támogatja az Oculus Touch ot is szinte minden HTC Vive játék? Gombok működnek rendesen rajta vagy mindíg várni kell az Oculus update -ekre hogy használható legyen a Touch? Ezekre keresem a válaszokat ezért szeretném egy Oculus os kollégánál kipróbálni mit tapasztalok..

[ Szerkesztve ]

(#5119) Raymond válasza izomman1 (#5118) üzenetére


Raymond
félisten

Van amikor olyan erzesem van hogy a topic-ot sem olvasod rendesen, ezek osregi kerdesek majd egy evvel ezelottrol.

"Azt is olvastam sokszor, hogy a játékok mélysége is jobb valóban? Elite Dangerous például..
Ha egy HTC Vive os játékot tolsz Oculusba játék mélysége jobb lehet a más lencse miatt vagy ugyanaz a tér érzet?"

A jatek renderkamerajanal az FOV ugyanaz, a melysegerzes is ugyanaz ha a world scale ugyanugy van beallitva. Ennek semmi koze a lencsekhez vagy a HMD-hez.

"FOV igaz hogy nagyobb Vive ba vagy nincs jelentős különbség?"

A FOV valamivel nagyobb, de hogy ezt latod-e vagy hogy mennyire feltuno az arcformadtol es a szemeid tavolsagatol (egymastol) fugg. A forma is mas a Vive-nal, fuggolegesen tobb inkabb, ebbol van a zoma annak hogy "nagyobb".

"Szebb a szín a Vive ba tényleg? (Azt is olvasni mintha picit napszemüvegen néznéd a képet olyan oculusba kicsit sötétebb a kép)"

A Vive-nal a display vilagosabbra van allitva, ettol vilagosabb, de ugy meg szurkebb a fekete a fekete helyett.

"Goodray mennyire több az Oculusba? Mit dob ez \vesz el az élményen?"

Godrays (mert azutan van elnevezve amit felhos idoben lathatsz kint amikor a nap atsut a felhokon mintha isten atvilagitana rajtuk :) )

Teljesen mas a kettonel. A Rift-nel az van amit a kepen latsz, a Vive-nal korkoros gyuruk vannak. A Godrays akkor latszik csak ha nagy a kontraszt a hatter es valami mas kozott. Most csak loading screen-eknel latom ahol fekete hatteren feher vagy vilagos logo van.

"Fejformámra passzolna az Oculus vagy nem? túlságosan szorítana?"

Ezt senki nem monda meg neked, ki kell probalnod.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5120) Chal válasza izomman1 (#5118) üzenetére


Chal
addikt

Figyu, mielőtt a szokásos szép és ártalmatlannak tűnő felvezetés után megint sikerül flame-be vinni a topicot, lenne egy javaslatom :)

Úgy veszem ki a szavaidból hogy nem kenyérre kell az a pár száz kHUF amibe egy Oculus kerül. Miért nem veszel egyet simán jó áron, akár használtan? Amióta ennyire rá vagy pörögve, biztosan lett volna pár jó fogás, amit nulla, vagy minimális buktával tovább tudtál volna adni, miután kipróbáltál rajta mindent amire vágysz. Vagy ha úgy van, akkor a Vive-odat adod el a végén.

Mindenki jól járna, és végre nyugalom lenne :)

B ötlet: pár hsz-el feljebb ott egy próbalehetőség.

(#5121) izomman1 válasza Raymond (#5119) üzenetére


izomman1
senior tag

De olvasom a fórumot és néztem millió youtube összehasonlító videót a neten.. Mindenki picit mást mond picit attól függően milyen készüléke van. Sok Vive videós a Vive képére esküszik még van olyan is aki autószimulátorba is azt használja.. (élettel telibb színek tisztább kép – konzolricsi például ezt nyilatkozta)
Ezért szeretném én is megtapasztalni testközelből mit tud egy Rift Room scale összehasonlítva az enyémmel.. (Sajnos 2 rendszer kiépítésére nincs lehetőségem)
Hátha valaki megszán és Pesten kipróbálhatom… viszek neki sok sok Vive játékot 

(#5122) izomman1


izomman1
senior tag

Onward most például az egyik kedvenc játékom.. Oculus Touch al toljátok? Esetleg multira volna kedvetek? ha igen küldjetek privátot (ne csak Riftesek..)

(#5123) Csavez™ válasza izomman1 (#5122) üzenetére


Csavez™
veterán

Sok-sok vive játékot,hogy viszel neki? Az acchoz van kötve.

(#5124) izomman1


izomman1
senior tag

letöltjük az accountomról... mondjuk :-) Belépve.. de ezt most ne firtassuk szerintem :-)

(#5125) morsz válasza izomman1 (#5122) üzenetére


morsz
újonc

Onward nagyon jó amúgy az pl. pont mindkét headsetten megy. De a fent említett Raw Data csak Vive támogatást kapott steamen. Szóval a sok-sok Vive játéknak lehet csak egy része megy Oculuson.

Vive, Oculus próba: https://www.facebook.com/playvrhu

(#5126) izomman1


izomman1
senior tag

Raw Data az egyik kedvencem.. Nagy kár... De reality check VR on játszott a srác vele ...valahogy... bár lehet nem hivatalos.. azért jó tudni nem natívan támogatott minden Vive játék Oculusba.. így eléggé felejtős nekem váltáson gondolkodni... De most hogy nézem steam en ahol nincs az Oculus jelecske ott mind elvileg nem volna Oculus támogatás és nem is menne vele....? Ezek szerint

[ Szerkesztve ]

(#5127) aerosmith válasza morsz (#5125) üzenetére


aerosmith
őstag

Téves állítás.
Simán tolom RAW Datat Riften. Az összes Viveos game megy Riften Touchal csak azokkal van gond ahol a Vive wand speckó gombjait használják mert ugye olyan nincs Touchon.

(#5128) morsz válasza aerosmith (#5127) üzenetére


morsz
újonc

Hmm Érdekes. Én eddig a steamre hagyatkoztam. Nem próbáltam ki riften, ha nincs ott a támogatás.

Vive, Oculus próba: https://www.facebook.com/playvrhu

(#5129) izomman1 válasza aerosmith (#5127) üzenetére


izomman1
senior tag

Speckó gomb mit jelent? a touch érintője a Vive nak? vagy az is működik csak ugye ha a touch pad érzékelője a vive nak fel van osztva különböző gombokkal akkor nem megy? Chapelor háló minden bejön Riften Raw Data esetén is?

(#5130) izomman1


izomman1
senior tag

Advanced steam VR hoz egy kérdés:

Hogyan tudom a legjobb teljesítményt kihozni belőle?

Három beállítást lehet tenni (pipálni)

- asynchronous reprojection
- interleaved reprojection
- always on reprojection

Azt olvastam külföldi fórumokon, hogy az elsőt kell csak a jó teljesítményért bekapcsolni a második kettőt nem.. mi a második kettő? Valaki el tudná magyarázni mi mit csinál? ( első ha jól sejtem duplázza a képet a játékba.. és a többi? – Gondolom az utolsó meg erőltetve mindig bekapcsolva hagyja ezt a funkciót , de ez erőforrást pazarol és rontja az össz teljesítményt?

(#5131) Raymond válasza morsz (#5128) üzenetére


Raymond
félisten

Jateka valogatja, de a legtobb mukodik rendesen mert talan 2 gombon kivul nincs nagyon mas hasznalva. A jatek Steam-es forumaban mindig ott van hogy mukodik-e rendesen vagy vannak gondok.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5132) aerosmith válasza izomman1 (#5129) üzenetére


aerosmith
őstag

Vive menü gombja.
A touchpad meg van feleltetve a Touch joystickjának.
Ha SteamVRben játszol akkor feljön a Chaperone és a Rift guardianja is. Emiatt én kikapcsoltam a Chaperonet.

(#5133) Csavez™


Csavez™
veterán

Jön mostanában valami jó játék?
Karácsony óta be sem volt kapcsolva a vive!

(#5134) akoska07 válasza Csavez™ (#5133) üzenetére


akoska07
nagyúr

Én is így vagyok a Rift-el. :)

Megint beszippantott a Division.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#5135) Raymond válasza Csavez™ (#5133) üzenetére


Raymond
félisten

Probald ki ezt: Bullett Sorrow VR

Van demo (itt a link jobb oldalt), lehet a full kicsit borsos 19,99-ert Early Access-nek, de legalabb a demobol meglatod erdekel-e. Olyan mint a Bullett Train demo a Rift-re, de hosszabb, tobb palya, szerintem jol nez ki a grafika.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5136) Csavez™ válasza Raymond (#5135) üzenetére


Csavez™
veterán

Jól néz ki,meglesem!

Resident evil 7-el 650e ember tolja ps4-en és ennek a 10% psvr.[link]

Hó végén kapható a pro,nagyon erősen gondolkozok,hogy beruházok 1 psvr-re. Egytől-egyig AAA-s játékok vannak, pc-n meg szopjuk a bréét.

[ Szerkesztve ]

(#5137) Csavez™


Csavez™
veterán

Magyar Mediamarktban is kapható a rift, 250e. 1-3 munkanap.[link]

(#5138) Márton válasza Csavez™ (#5137) üzenetére


Márton
nagyúr

vajon ki is próbálható ott mint a gearvr?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#5139) Raymond válasza Csavez™ (#5136) üzenetére


Raymond
félisten

Jo hogy van Steam refund, mert neztem a kommenteket hogy par Touch demo/problema (lovesek szoge, shotgun freeze) orvosolva van-e a full jatekban es elmeletileg igen, de volt par thread a grafikarol hogy problemas es a demo sokkal jobban nez ki. Nem tudom csinaltak-e ezzel valamit.

Igen, a PSVR-re jon ki a legtobb erdekes cucc AAA jatekoknal ugy mint a RE7 vagy eppen a SWBF VR resze meg ahogy olvastam a Ace Combat VR resze is csak PSVR-nel lesz meg? :(

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5140) Csavez™


Csavez™
veterán

Kipróbáltam ma Bécs Mediamarktban a psvr-t. Nekem homályosnak tűnt, és fakók a színek,a legnagyobb problémám,hogy szem alatt és az orrnál,nagyon sok fényt enged be. A konstrukció maga jó,kényelmes, gyerekeknek tökéletes,könnyen fejre állítható. Idő hiányban játékot nem teszteltem,de jövő héten kimegyek egyedül. :)

(#5141) ludi85


ludi85
tag

Srácok, tudom hogy EZ nem VR, de szerintem van olyan klassz. A szemüveg árát nem tudom, csak hogy a kijelzője: 2x Full HD és a FOV 85°ami nem olyan jó mint a Vive vagy Ocolus, de azért kipróbálnám...
A drón amúgy 1000 €.

Esetleg ha valaki tudja az árát a headset-nek, írja már be lécci!!

Mindenhol jó fiatalon, Kivéve a ravatalon!

(#5142) Enton


Enton
addikt

Még végig nem olvastam de átfutva elég igéretes technológia lehet:

Researchers Demonstrate 100° Dynamic Focus AR Display With Membrane Mirrors

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5143) izomman1


izomman1
senior tag

Egy segítséget szeretnék kérni, remélem valaki tud benne segíteni:

HTC Vive szenzorához szeretnék 2 db műanyag konzolt venni egészen pontosan ezeket:

Elég volna csak a tiplivel felcsavarozható 2 db műanyag rész amibe bele tudom tenni a két kör szárat.

Azért lenne szükség rá, mert így 2 szobába ( a nappaliba) is fel tudnám szerelni a szenzorok helyét és egy könnyű pár perces szereléssel ha a nappali szabad egy nagyobb területen is tudnék időnként játszani.

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna benne segíteni hol lehet ilyen 2 db "műanyagot" venni..
Főleg az ebay ről lenne jó .. csak azt se tudom hogy keressek rá...

[ Szerkesztve ]

(#5144) Csavez™ válasza izomman1 (#5143) üzenetére


Csavez™
veterán

Pár napja volt téma itt:#5054.

Ahogy Menyus írta letöltöd,és elviszed kinyomtatni.[link]

(#5145) izomman1 válasza Csavez™ (#5144) üzenetére


izomman1
senior tag

Köszi szépen!
Ez a file biztos, hogy a tartó műanyag konzolról a tervrajz? Mert alatta is van egy műanyag amire a Vive szenzor tartó konzol műanyagát ráteszik.. nekem ilyen nem kellene csak az eredeti gyári megfelelő műanyag konzol..(tiplivel könnyen fel lehet fúrni nem kell alá még plusz műanyag és kampó hozzá)

Ha egy mintát beviszek egy 3d-s nyomtató cégnek le tudják szerintetek copyzni?

(#5146) Csavez™ válasza izomman1 (#5145) üzenetére


Csavez™
veterán

Az az alatta lévő műanyag,de nézz körül az oldalon, vannak jó cuccok.[link]

(#5147) izomman1 válasza Csavez™ (#5146) üzenetére


izomman1
senior tag

Na ez az nekem a gyári konzol tartó műanyaga kell amit fel lehet csavarozni... Arra nincs tervrajz? Vagy ha beviszem egy 3d-s nyomtató céghez a műanyagot le tudják copyzni? Vagy talán ez volna az ?
http://www.thingiverse.com/thing:1685005 Erre rá lehetne csavarozni a kis gömb szárat?
Ha menet lenne a kör részben felül...

[ Szerkesztve ]

(#5148) izomman1 válasza izomman1 (#5147) üzenetére


izomman1
senior tag

Megtaláltam ez lesz az! Köszi szépen nagyon!

http://www.thingiverse.com/thing:1586246

Nekem annyi, hogy a gömb nem kell szárral teszem át mindig majd a másikba és kész.. Már nyomtató céget is találtam :-)

(#5149) Csavez™ válasza izomman1 (#5148) üzenetére


Csavez™
veterán

Menyusnak köszönd.
Annyi,hogy ha címet illesztesz be,használd a link gombot,mert így nem elérhető,csak kimásolással.

(#5150) izomman1 válasza Csavez™ (#5149) üzenetére


izomman1
senior tag

Köszi szépen Menyus! hasznos oldal! ;-)
Már készül a konzolom holnap át is veszem.. az ára se vészes ..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.