Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34301) Raymond válasza a2d2 (#34299) üzenetére


Raymond
félisten

"Meg is vagyok lőve mit vegyek az 1070 helyett, mert azt 70 alatt tudnám eladni, viszont 140e-ért a közelben sincs 2x akkora teljesítményt tudó kártya"

Igaz hogy 2x nincs, de egy 2070S mar egesz jo valtas lenne ahol 58% 1440p es 61% 2160p az elorelepes:

Forras: [link]

Plusz az NVENC is jobb benne. En is 1070-rol valtottam csak sima 2080-ra, az 72-75% elorelepes es erezheto is. Volt a mult heten olcsobban is 429EUR-ert, de per pillanat csak a KFA2 van 449EUR-ert. A legjobb lett volna egy 2080Ti-t venned amikor 500EUR alatt dobaltak oket el az Ampere megjelenese elott :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34302) Raymond válasza Márton (#34300) üzenetére


Raymond
félisten

Az UploadVR videojaban lattam ezt. Gondolom a feher muanyag es a kamera balansz (hogy jobban kovet a sotetben) hatranya ez lenne.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34303) a2d2 válasza Raymond (#34301) üzenetére


a2d2
addikt

Én is ezt a 2070-es szériát céloztam be, de a sima 2070-esnél én kb 35% gyorsulást láttam az 1070-hez képest.
Mindenesetre az 1070 ér kb 65e-et, ha van a csoportban eladó 2070-es 100 körül vagy 2070S kicsit drágábban akkor dobjatok pm-et :)

@Márton: én is azt tapasztaltam hogy kint felhős időben is rosszabb a Quest-nél, viszont cserébe a sötétedést meg tovább bírja. Már-már meglepő volt milyen sötétben jöttem be múltkor mikor elvesztette a követést.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34304) Raymond válasza a2d2 (#34303) üzenetére


Raymond
félisten

A sima 2070-est nem vennem csak 2070S vagy 2080 ha van normalis aron.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34305) camaro79 válasza a2d2 (#34299) üzenetére


camaro79
aktív tag

Sidequesten beallitom a. 90hz-t (tok mindegy, hogy parancssorral vagy mashogyan) es nem megy, mert hibat ir ki az Oculus link es kilep.

(#34306) Márton válasza Raymond (#34302) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát akkor ennyit a kinti, akadályoktól mentes játékokról?
Inkább világosban használtam volna, mint este... :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34307) qqzs válasza Márton (#34306) üzenetére


qqzs
őstag

Lehet valami szilikon boritas rendbe hozza. Nekem piros szilikonnal ment a q1 naplementekor.

Ezt az adb parancsot hogy is lehet kiadni amivel a fenyerot allitom?

Eladó: GTS450

(#34308) Márton válasza qqzs (#34307) üzenetére


Márton
nagyúr

Driver, developer mód és simán pc-n adb.exe vagy adblink-kel.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34309) Htjet válasza fronxie (#34268) üzenetére


Htjet
tag

Én Quest 1-hez használom az alzás PremiumCord kábelt, és vennem kellett hozzá egy ilyen kábelt is [link] , mert enélkül nálam is csak 300Mbps volt a sebesség, ezzel meg 1,9Gbps lett. Lehet, hogy az usb portok nem mennek úgy ahogy kéne.

(#34310) fronxie válasza Htjet (#34309) üzenetére

Naaa!

És neked is azt írta hogy csak USB 2.0-ba van dugva?
Be is rendelem akkor ezt, kíváncsi vagyok.
Holnap reggel 8-ra ide is ér :))

[ Szerkesztve ]

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#34311) gulasoft


gulasoft
őstag

Lányoméknál van egy olyan probléma, hogy nem megy a mikrofonuk a recroomban sem, sőtt ha egy külsőt dugnak rá, akkor is tök süket. Settingsben be van kapcsolva a mikrofon, recroomban fel van véve onra, de alul a zöld csík nem mozdul sem recroomban sem máshol, se külsővel se belsővel. Ötlet?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#34312) Htjet válasza fronxie (#34310) üzenetére


Htjet
tag

A sima kábelt használva minden port 2.0 volt, ezzel a repeater-el meg mennek rendesen a 3.0-ás portok. Rendesen megy, nincs vele gond és van egy 7 méteres (5+2) kábelem, ami több mint elég.

[ Szerkesztve ]

(#34313) fronxie válasza Htjet (#34312) üzenetére

Hát most ezzel sok időt spóroltál meg nekem mert nem hagyott nyugodni mitől lehet és bújtam már mindent mindenhol, majd írok ha megjött és sikerült, köszi! :R :D

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#34314) kiskuplung


kiskuplung
őstag

Squadrons update 2.0 jön jövő héten : Rank 0, Framerate cap, and more fixes within!

(#34315) bazárimajom válasza Williamgrant (#34256) üzenetére


bazárimajom
csendes tag

Hol árulnak olyat? :)

(#34316) height


height
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a vr boxról [link] ?

(#34317) fronxie válasza height (#34316) üzenetére

Ha ezt az árat nézzük akkor inkább Quest 2, sokkal jobb és sorolhatnám még, és brutál sokkal nem "annyira" drágább :Y

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#34318) Raymond válasza height (#34316) üzenetére


Raymond
félisten

Lasd ezt [link] es ezt [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34319) kiskuplung válasza height (#34316) üzenetére


kiskuplung
őstag

Nem írtad meg, hogy mire kell, de én már újkorában se vettem volna ilyet, azóta meg már le is lőtte ezt a terméket az Oculus.

Ez inkább egy VR médiafogyasztó eszköz volt, film- és képnézegetésre.

De PC-e nem tudod kötni (vagyis hát csak keservesen és nem sok értelme van), kontrollerek sincsenek hozzá (csak 1 egyszerűsített), és csak 3 szabadságfokkal rendelkezik, szóval csak a nyakad körül tudod forgatni a nézőpontodat, nem tudsz előre-hátra-balra-jobbra dőlni, és fel-le mozogni. Felejtős. A Quest 2 minden szempontból meghaladja ezt.

(#34320) height válasza Raymond (#34318) üzenetére


height
aktív tag

Köszi a gyors a választ !

Akkor igazából ezt nem érdemes megvenni, vagy nem jól gondolom ?

(#34321) height válasza kiskuplung (#34319) üzenetére


height
aktív tag

Inkább csak film nézésre használnám....érdemes pénzt fektetni bele...így hogy megvonják a támogatást ?

(#34322) Márton válasza height (#34321) üzenetére


Márton
nagyúr

én azt mondom, kukkants bele egybe, ha megfelel a felbontása, hajrá!
olcsóbb, könnyebb, kényelmesebb

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34323) gulasoft


gulasoft
őstag

Akkor erre a questen nincs mikrofon se fülessel se natívan, nincs ötlet? Ilyenkor amazod.de - n lett rendelve. Nekik kell írni?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#34324) height válasza Márton (#34322) üzenetére


height
aktív tag

Oké tegyük fel hogy tetszik... de ha meg vonja a fejlesztő a készülék támogatását....akkor is érdemes megvenni ?

(#34325) barcalaci84 válasza height (#34324) üzenetére


barcalaci84
őstag

nem érdemes ...egy 20-ast mondjuk érhet :)
mondjuk még azt a 20-ast is szívesebben fektetném egy normális vr hmd-be

[ Szerkesztve ]

(#34326) a2d2 válasza height (#34324) üzenetére


a2d2
addikt

Mivel 80-90 körül már használt Questet lehet kapni, ezért ezt csak nagyon nyomott áron vedd meg ha tetszik neked.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#34327) Raymond válasza height (#34321) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs erteme, foleg nem ezen az aron.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34328) height válasza a2d2 (#34326) üzenetére


height
aktív tag

Igazából a Quest tetszik csak nem találtam jót jó áron.... van már 80 ezerért ?

(#34329) Márton válasza height (#34324) üzenetére


Márton
nagyúr

Azért ami most megy, csak fog menni később is. :U
Vagy lehúzhatják vajon a rolót és mondhatják azt bármikor, hogy mostantól xy lejátszó el sem indul?!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34330) Raymond válasza Márton (#34329) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, menni fog tovabbra is de uj cuccok nem lesznek es patch se lesz hivatalosan az app-okhoz. Nem latom ertelmet 240-250EUR-ert ezt megvenni, ha talalna 32GB-t olyan 150EUR korul es tenyleg csak media-ra kell akkor meg OK, de tobbet nemigen adnek erte.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#34331) camaro79 válasza fronxie (#34268) üzenetére


camaro79
aktív tag

En is ezt a kabelt hasznalom. hova dugod, hazba vagy alaplapba?
nekem siman hozza a 2,4-et (hazba) es 2,8-at alaplapba dugva.
probaltam usb 3-as hosszabbitoval. Elsore jonak is tunt, de sajnos jatek kozben kidob. Szoval nem okes.

(#34332) Márton válasza Raymond (#34330) üzenetére


Márton
nagyúr

jófogáson több 64-es is van 50e körül. 40-re lealkudja :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34333) fronxie válasza camaro79 (#34331) üzenetére

Hazba nem is probaltam, ott nem 3.0-s usb-m van szoval nem eroltettem.
Alaplapba dugtam es mindenhol 300 korulieket kaptam :W

Hat ez furi hogy neked meg ezt produkalja, de 4 ezer ide vagy oda amennyi a hosszabito lehet okosabb leszek ha kiprobalom, bar picit elbizonytalanodtam most. :F

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#34334) height


height
aktív tag

Amazonon 400 USD ért van a quest 2....ez jó ár érte ?

(#34335) fronxie válasza height (#34334) üzenetére

Ne amcsit nezd, francia, angol, olasz amazont vagy esetleg meg scan.co.uk-ra nezz fel!

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#34336) gulasoft válasza height (#34334) üzenetére


gulasoft
őstag

Persze ha kifizeted a vámot meg az Áfát és úgy 400, de nem hiszem! Ha amcsiban élsz akkor igen.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#34337) height válasza fronxie (#34335) üzenetére


height
aktív tag

scan.co.uk olyan 120ezer ft.ra jön ki [itt] ez 64GB verzió és a francia amazonon [itt] van 256 GB verzió is 160ezerre jön ki napi árfolyammal számoltam, mit gondoltok ?

[ Szerkesztve ]

(#34338) fronxie válasza height (#34337) üzenetére

Realisak, jo paran vasaroltunk ezekrol.
Maximum ami hatrany lehet hogy nem tudom most hogy all de amazonon lehetseges hogy hosszabb a kiszallitasi ido, azt nezd meg.

Scan.co.uk talan a leggyorsabb ha ez szamit, de biztos a tobbiek is alatamasztjak ezeket!

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#34339) Geradossz


Geradossz
aktív tag

Egy érdekes kerdes fogalmazódott meg bennem. Miért nem csinálnak olyan vr autoversenyzős játékot vagy repcsiset, ahol nem kormanyal iranyitasz hanem a controllerel es megfogod ugyanúgy mint egy fegyvert, úgy valtasz h megfogod a valtot stb stb. Szerintem kivitelezhető lenne, miért nincs ilyen es miért ragaszkodnak a fizikális kormányhoz?

(#34340) kiskuplung válasza Geradossz (#34339) üzenetére


kiskuplung
őstag

Már van ilyen : VTOL
Vagy : Ultrawings

Szerintem ezek max akkor lesznek jók, ha PC-n is megoldják a kézkövetést, hogy tudjál puszta kézzel matatni a műszerfalon, de amikor kell akkor rá tudj markolni... a botkormányra.

[ Szerkesztve ]

(#34341) Enton válasza Geradossz (#34339) üzenetére


Enton
addikt

Vezetéshez sokkal egyszerűbb és kifizetődőbb kormányt használni.
De ha nagyon ilyen perverzióid lennének a Wii-t tudom ajánlani ahol a kormányt magad előtt kellett tartani, plusz a visszajelzések hiányoznak forcefeedback hiányában.
De csak próbáld 10 percig kinyújtva tartani a kezed magad előtt és rögtön megérted miért nem erőltetik ezt a vonalat. :P

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#34342) kerti008 válasza kiskuplung (#34314) üzenetére


kerti008
aktív tag

Mar ideje volt rendbetenni a Squadron-t. Tegnap probaltam beallitani a fix 72 fps-t az rtx 2060/Quest 1-en, beallitok mindent a leiras szerint de nem jo, a kovetkezo lepesben minden video-t low-ra majd egyesevel vissza amig tartotta a 72 fps-t. Egy darabig ment is rendesen persze kepminoseg rosszabb volt de aztan egyszer csak megint 58-60 fps. Utana lereseteltem a Steam VR-t meg a squadron video beallitasait is, a kep is szebb lett meg a 72 fps is fix volt. A kovetkezo missiontol megint 58-60. :W Itt hagytam abba az allitgatast es addig jatszottam amig le nem merult az aksi.

(#34343) height válasza fronxie (#34338) üzenetére


height
aktív tag

PC re csatlakoztatható kábelt azt lehet belfödről rendelni, vagy érdemesebb egyhelyről akár a scan.co.uk-ról?

A másik, hogy a Quest 2 rendszerét lehet magyarositani,vagy csak angol nyelven van ?

(#34344) fronxie válasza height (#34343) üzenetére

Én most pont azzal bajlódok hogy találjak...
Premiumcordkábelt használok Alzából van és 90 fokos az egyik vége de sajnos lassúnak mutatja a teszt és nincs olyan sebességű adatátvitel, úgyhogy ma jön a hosszabító hozzá ami másnak megoldás volt de valakinek crashelt vele, szóval egyelőre nekem passz mi a jó ami van itthon

"Mindegy, hogy egy centivel nyersz, vagy egy mérfölddel. Ha nyersz, nyersz."

(#34345) Geradossz


Geradossz
aktív tag

Igen végülis jobb ha valamin támasztod a kezed.

lenne pár kérdésem a Squadronsal kapcsolatban. Origines verzió van meg. Ha VR-ban játszom akkor a rendes beállításokat is maxra kell venni minimumra? A másik hogy hogy lehet tuningolni h szebb legyen? Minden maxon van, de a VR beállítások csak Highon, de nem engedi változtatni.

Köszi előre is.

(#34346) kiskuplung válasza Geradossz (#34345) üzenetére


kiskuplung
őstag

Szerintem most már várd meg a héten érkező patch-et, ami _remélem_ javítja a játéknak ezt az érthetetlen 60Hz-hez való ragaszkodását, amit kerti008 is írt.

De amúgy ja, lényegében azt kell csinálni, hogy a monitoron lévő képet leveszed a legrosszabbra, 0 effekt, legalacsonyabb felbontás, stb., Aztán a VR beállításokat is visszaveszed teljesen, és addig tekered feljebb az effekteket a VR beállításokban, míg nem kezd el beesni az FPS.

Mi az hogy nem engedi változtatni? Vannak előre definiált készletek, Low, Medium, High és Ultra. Plusz a Custom, ott azt csinálsz amit akarsz.

(#34347) Márton


Márton
nagyúr

Ha valaki Oroszlányhoz közel lakik, most csütörtökön kipróbálhatja a YAW VR-t.
"Virtuális valóság nap a Mentában" - esemény a face-n.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#34348) Geradossz válasza kiskuplung (#34346) üzenetére


Geradossz
aktív tag

Nemtudom, customon volt de valamiert nem engedte. Fps-t hogyan tudok nézni?

(#34349) kiskuplung válasza Geradossz (#34348) üzenetére


kiskuplung
őstag

Bekapcsolod Steamben : View -> In-game -> Settings -> In-game FPS counter

De talán egyszerűbb ha a SteamVR-ban bekattintod a "Display performance graph"-ot, és akkor ott látszik a frame time. Ha zöld = OK :)

(#34350) gulasoft


gulasoft
őstag

Szerintetek ezt hogy csinálja?
[link]

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.