Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) a2d2 válasza a2d2 (#22867) üzenetére


a2d2
addikt

Ha esetleg más is behúzta anno ezt a Vertigo-t:
Az eredeti 2016-os játék egy bughalmaz volt, nem is játszottam vele. Most teljesen véletlenül akadtam rá hogy elkészült belőle nyáron egy Remastered verzió amit ingyenesen megkaptak a Vertigo tulajok. Ez talán már jobb formában van, majd ránézek, mert az alapkoncepció nem lett volna rossz.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33152) JoolsNOS válasza Dyingsoul (#33149) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezek a fránya kártyacserék csak úgy oldhatóak meg olcsón, ha egy darabig nem játszik az ember. Anno eladtam a 970et 90 körül. Bár előtte is eladhattam volna mert kb 1 éve nem nagyon játszottam. 1 évig kb voltam integrált videón. Majd kb ugyanennyiért vettem az 1660at. (a VR csalogatott vissza a játékhoz) De hát alapesetben ki bír ki 2 évet gép nélkül...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33153) Dyingsoul válasza proci985 (#33150) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

10% az pont 1 tized SS-t jelent. :D

(#33152) JoolsNOS :
Nálam működne mert már egy hónapja kb nem tudok VR-ozni annyi melóm van. De nagyritkán mikor van időm kicsit játszani nem akarom megvonni magamtól. Pár hónapig nekem is volt integráltam de hülyeségnek tartom most már. Gamerként azért csak kíván az ember néha egy kis minőségi szórakozást.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#33154) camaro79


camaro79
aktív tag

Én most szeretnék gépet összerakni a g2-höz és simhez.
jól bekavartak ezek a 30-as kártyák, mármint hogy nem lehet kapni őket. 3080-as lenne a cél, de ki tudja mikor lesz elérhető. Még a használt 2080 Ti is érdekes lehet, de meg kellene azzal is várni a 30-asokat, hogy essen az ára...
Szóval 22-es csapdája.

(#33155) kazmerr válasza camaro79 (#33154) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Sajnos controllereknek is megugogrott az ára...
akár hotas, akár komolyabb kormány (900fok, 3pedál, H váltó)

(#33156) a2d2


a2d2
addikt

Sziasztok!

Rift felől megvéve ez a Shadow Point most -50%-os akcióban van. Szóval 10 dollárért behúzható Questre is.
[link]

Jó értékeléseket kapott, 8-10 órás játékidő, ...

Most akartam a Red Matter-es csomagot behúzni mert az mindjárt lejár de lehet inkább csak ez lesz.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33157) gulasoft


gulasoft
őstag

Tényleg a Quest 2-hőz adnak valami induló játékot?
Lesz benne valami útmutató , hogy kell a facebookhoz kapcsolni, úgy mint az egyest az oculushoz?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#33158) Márton


Márton
nagyúr

A Yaw vr szimulátorról hallottatok már? Most láttam egy óriásplakáton, hogy nálunk, Tatabányán gyártják :Y

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33159) Raymond válasza Márton (#33158) üzenetére


Raymond
félisten

Volt rola szo mar a topic-ban amikor kijott a vegleges par honapja.

Itt [link] es azota mar volt teszt a Cas and Cherry YT csatornan is.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33160) a2d2 válasza Márton (#33158) üzenetére


a2d2
addikt

Baszki nem mondod. Nekem nagyon tetszik az ötlet (főleg tárolás szempontjából, elég lenne csak a mostani babzsákot belerakni és nem is foglalna semmi extra helyet) de rohadt drága a kütyü. Kíváncsi lennék azért a gyárból mennyiért lehetne elhozni :D

Lehet hogy ez az egész Yaw VR magyar ötlet amúgy? Mert a céginformációnál a hivatalos YAWVR.com oldalra mutat a link: [link]

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33161) Márton válasza a2d2 (#33160) üzenetére


Márton
nagyúr

Miattad ezt a videót linkeltem be.
Bejött :B

Valóban téma volt áprilisban, pár hozzászólás erejéig. Most viszont meglepett, hogy mit olvasok az óriásplakáton kicsiny városunkban. :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33162) a2d2 válasza Márton (#33161) üzenetére


a2d2
addikt

Köszi, de már egy éve nem Elitezek. Persze egy ilyen kütyüvel tuti újra elővenném. Csak a joystick-ot kellene valahogy vezeték nélkül a gépre kötni és mehetne a forgás/pörgés.
Bár biztos lehet kapni abból is rádiósat vagy bluetooth-osat.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33163) a2d2 válasza a2d2 (#33160) üzenetére


a2d2
addikt

És tényleg nem csak a gyártás megy itt [link]

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33164) Márton válasza a2d2 (#33162) üzenetére


Márton
nagyúr

Biztos van valami wireles usb adapter, kérdés megint a latency.
Illetve lehetne a cuccban egy csúszógyűrűs usb hub, amire azt dugsz a pörgő részen, amit akarsz.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33165) a2d2 válasza Márton (#33164) üzenetére


a2d2
addikt

Érdekes módon nincs nagyon wireless joy, vagy csak én nem találtam hirtelen.
Egy ilyen esetleg szóbajöhetne használtan mert van is ilyen 360-as USB adapterem: [link]
Majd jobban utánanézek mert nem lenne rossz a Squadrons-t sem az íróasztal helyett a babzsákból a szoba közepén játszani.
De mondjuk hülye vagyok mert ahhoz elég egy szál USB hosszabbító ami van otthon :)
Csak ehhez a Yaw VR-hez nem lenne jó.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33166) Raymond válasza a2d2 (#33165) üzenetére


Raymond
félisten

Erdemes megnezni a review/test videokat mert kell szoftveres tamogatas is a mukodeshez ugyanis a motion compensation nem automatikus. Marmint nem a jatekokba beepitett tamogatas hanem az eszkozzel szallitott szoftverben. Tehat ha hatrabillen a lavor akkor felfele nezel de a jateknak tudnia kell hogy a nezetet ne valtoztassa mert hiaba nezed most a plafont attol meg mindig a egyenesn kifele nezel a cockpitbol.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33167) a2d2 válasza Raymond (#33166) üzenetére


a2d2
addikt

Jaaa, ennyire azért nem kell előrerohanni :)
Engem max akkor érdekelne ha max 200e-ért el lehetne hozni.
Ránézésre sacc/kb 100e lehet az anyagköltsége. De annyira nem értek hozzá szóval +- 50e :DDD

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33168) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Elite Dangerous 75% akcióban steamen.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#33169) kazmerr


kazmerr
aktív tag

Quest-el wireless streamet csinál valaki beépített PCI-e ax-es pl.: https://www.asus.com/Networking/PCE-AX58BT/overview/ kártyával?

Itt láttam, hogy alap beállítással is egész jó a latency egy dzsunkának tűnő kártyával ( [link] ):
https://www.youtube.com/watch?v=EV67AS4_TLs
és én is valami hasonló megvalósítással, csakminőségibb cuccal tervezek a quest 2-re.

Vannak tapasztalatok, finomhangolással lehet még javítani? Lehet valamilyen szinten dedikáltá tenni, hogy a gép csak a quest2-vel használja és és magasabb prioritással kezelje az eszközt?

(#33170) a2d2 válasza kazmerr (#33169) üzenetére


a2d2
addikt

Én próbáltam anno egy Intel kártyával Wifi 5 mobile hotspotot csinálni Windows 10 alatt de azzal nem ment. Valamilyen szabályozás miatt.
Aztán vettem egy Edimax USB 3-as AC1200-as kütyüt de azzal sem ment. Itt feladtam.
Ha valakinek van/lesz jól működő Wifi 6-os konfigja hozzá jelezze majd mert engem is érdekel. A foglalat megvan, szóval igazából csak a kártyát kellene lecserélni benne, olcsóbban megúsznám majd mint a Wifi 6 routert.

Most látom amúgy a videóban hogy nem sokra mentem volna az USB-s kártyával.
Meg 3:28-tól szerepel az a szabályozás is amiről beszéltem.
Nekem nem ment akkor sem miután 5Ghz-es hotsporta kötöttem a gépet. Látszólag megcsinálta, de egyik telónk sem látta az 5Ghz-es hotspotot. 4:50-nél ezt a sharing ki-bekapcsolást tuti nem csináltam meg. De lehet az Edimax nem volt jó választás, nem tudom. Pár órát elszórakoztam vele és hagytam a francba. Ha ennyit kellene szenvedni vele minden egyes indításnál akkor úgy vagyok vele hogy meg sem éri a macerát.
Nekem is megvolt a 30ms körüli érték a sima 5Ghz-es UPC-s boxxal (CAT 6-os kábellel hozzákötve a gépre, Questhez dedikált 40Mhz-re visszavett 5Ghz-es csatornával), nettel együtt, szóval szerintem teljesen jó az.

Mellesleg nem szívesen piszkálnám meg az Intel kártyát mert azokon lógnak a BT kontrollerek, van hogy 3db egyszerre plusz BT fejhallgató és tökéletesen kezeli őket. Szóval a BT része viszont fantasztikus.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33171) kazmerr válasza a2d2 (#33170) üzenetére


kazmerr
aktív tag

A videóban nem csinál semmi extrát.
Az 5Ghz-et úgy forceolja, hogy fellép egy 5Ghz-es mobilos hotspotra, majd lekapcsolja a hálózatot, és bekapcsolja a hotspotot. Valószínűleg egy bug miatt az eszköz nem vált frekit és beragad 5Ghz-re.

Ezután már csak megosztja a netet ami bejön a lan-on a hotspottal. (A wifit azért lekapcsolhatta volna, hogy értsék hogy ezt csak 1x kell megcsinálni és nem a mobilos nettel fog menni innentől a dolog...) Ezt a beállítást nagy eséllyel 1x kell megcsinálni, de egy driver frissítés elcseszheti...

(#33172) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

A Quest 2-vel kábelen keresztül menni fog a steam VR?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#33173) s7evcsenko válasza s7evcsenko (#33172) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Közben megtaláltam, hogy igen. :B
Akkor jól gondolom, hogy a Quest 2-nek pl az Alyx-ban sokkal jobb képe lesz, mint amilyen most a Rift S-ben van?

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#33174) Raymond válasza s7evcsenko (#33173) üzenetére


Raymond
félisten

Nem egyertelmu, de jo eselyel igen. A CV1 vs Quest+Link alapjan mondom ezt ahol szinten nagyobb a felbontas es hiaba hogy tomoritett a kep osszessegeben jobb mert kevesbe terhelo a szemre a kisebb SDE-nek koszonhetoen. Na meg a tomoritesproblemakat keresni kell, nem egy alltalanos dolog.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33175) s7evcsenko válasza Raymond (#33174) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#33176) bunnyhu válasza a2d2 (#33167) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Nem akarom védeni őket, vagy téged kioktatni, de azzal azért legyél tisztába, hogy egy termék ára pláne ilyen kis példányszámúé nem anyagköltségből áll. Elég régóta fejlesztik amibe rohadt sok pénzt belelapátoltak, és senki se szeret ingyen dolgozni.
Az anyagköltséggel ott lehet elkezdeni számolgatni, amikor a kiskínai több milliót legyárt valamiből aminek a knowhow-ját meg lenyúlta mástól.
Szerintem amúgy az ára nem irreális, gondolkoztam is rajta, hogy veszek csak nincs hova rakni. Plusz legyünk tiszába azzal is, hogy nem a prolimagyar a célközönség, ahogy mellesleg a VR se oda van célozva amire ezt kitalálták. És ha azt nézem mennyibe fáj egy szaros 2080TI vagy egy 9 pláne 10 genes I7 vagy I9 prockó ami azért elég sok ember gépében röfög, hát izé ... De mondom, nem akarok flameelés ebből, csak megjegyzem offolva.

https://divecenter.hu

(#33177) a2d2 válasza bunnyhu (#33176) üzenetére


a2d2
addikt

Ja de nem is anyagköltségre gondoltam hanem kb anyagköltség + 100 ropi-ra :)
Szóval beleadnék én szívesen a fejlesztési költségbe, munkatársak bérébe, stb. De ezt az 1500 dollárt nem tudnám érte megadni.

@S7evcsenko: még két hét és leugorhatsz hozzám megnézni. Vagy az is lehet hogy én viszem fel ha közvetlen összehasonlítást akarsz a Rift S-el. Csak a VD szervert kell feltelepítened. A link kábelt el kell felejteni. VD többet tud és vezeték nélkül.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33178) kiskuplung válasza a2d2 (#33177) üzenetére


kiskuplung
őstag

Én inkább ilyenre fizetek majd be, ha egyszer sikerül egy dedikált VR szobás pecót szerezni :D

(#33179) Mosqu!to válasza kiskuplung (#33178) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Volt ilyen a a Play VR-nél, próbáltam, engem nem győzött meg. Jobban néz ki, mint amekkora élményt nyújt.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#33180) Joshi


Joshi
titán

Igaz hogy az Oculus megszünteti a PC-és vonalat? Hogy csak a vezeték nélküli megoldást tartja meg?

(#33181) a2d2 válasza Joshi (#33180) üzenetére


a2d2
addikt

Hivatalosan csak a hdmi-s megoldású csak PC-s headsetekkel áll le.
Az Oculus-os PC-s VR játékfejlesztések sorsa majd most fog eldőlni mennyi új Quest 2 tulaj fogja behúzni pl Asgard's Wrath-et meg a többi PC-s húzócímet.
A youtube kommenteket elnézve rengeteg új belépő jön a Quest 2-vel.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33182) Joshi válasza a2d2 (#33181) üzenetére


Joshi
titán

Akkor vége a szimulátoros VRezésnek? :F Én arra várok hogy egy igazán nagy felbontású HMD jöjjön, de ezek szerint nem fog jönni.

(#33183) kiskuplung válasza Joshi (#33182) üzenetére


kiskuplung
őstag

Ah, gyere vegyél velünk HP Reverb G2-t, ez már neked is jó lesz. 2x2160x2160 felbontás. És még a szenzorokkal se kell bohóckodni, úgy emlékszem, nálad még ez volt a gyenge pont.

(#33184) Bagoly81 válasza kiskuplung (#33183) üzenetére


Bagoly81
aktív tag

én is a rift s-t arra fogom váltani, van már magyar oldal ahol lehet venni? vagy csak külföldi van még,? és amegjelenése is sokára lesz ugytudom..?! karácsonyra ezek tuti nemlesznek meg...

(#33185) Joshi válasza kiskuplung (#33183) üzenetére


Joshi
titán

Ez már jól hangzik. Kb mikorra várható a megjelenése?

(#33186) Raymond


Raymond
félisten

Egy jo diskura twitter-en a PC<->Quest2 wireless streamingrol. Az Oculus-os gyerek bedob egy gyenge "health and safety" kifogast miert nincs meg hivatalos megoldas vagy hivatalos tamogatas es a zome hozzaszolo ugymond mas velemenyen van :) [link]

Velemenyem szerint nagyon jo lesz a Quest 2-n a 90Hz-es tamogatassal. A latency amit a VD ad normalis kapcsolat mellett igy is 2 frame desktop streaming-el es VR streaming-nel 1 vagy 2 frame megy ra attol fuggoen epp hogy sikerul.

72Hz-el:
27.6ms desktop (2x 13.8ms) es VR alatt 41.4ms vagy 55.2ms. Amit a VD mutat ott lehetnek mas ertekek is mert atlagol egy bizonyos idoszakon belul.

90Hz-el:
22.2ms desktop (2x 11.1ms) es VR alatt 33.3ms vagy 44.4ms.

Azert 33.3-44.4ms mar boven a problemamentes regiokban van. Az alap CV1 mutat ha jol emlekszek multkorrol 21-24ms-t jatektol fuggoen.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33187) kiskuplung válasza Joshi (#33185) üzenetére


kiskuplung
őstag

Bestware - en nézd meg, ott lehet most is előrendelni, nekem november végét írtak. De nem hiszem én se,hogy ezt tudják majd tartani. Remélem, karácsonyra azért megjön,de annyira azért nem izgulok miatta :)

(#33188) a2d2 válasza Raymond (#33186) üzenetére


a2d2
addikt

Megmondtam múltkor is: ki akarnak szórni most a Quest 2-vel egy rakás 50 dolcsis Link kábelt aztán majd tavasszal bemutatják a wireless dongle-t amiért ugyanaz a user szintén otthagy majd 50 dollárt.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33189) kazmerr válasza a2d2 (#33188) üzenetére


kazmerr
aktív tag

A próféta szóljon belőled, szívesen fizetek duplán ha ez kell ahhoz hogy tudjak olcsóbban jól wireless szimelni (cv1-ről tervezem az upgrad-et) :)

(#33190) a2d2 válasza kazmerr (#33189) üzenetére


a2d2
addikt

Link kábelt NE vegyél!
Próbáld ki egy sima dedikált 5Ghz-es csatornával a routeren. Családtagok telóit meg állítsd át hogy használják csak a 2.4Ghz-et, jó az nekik telóra :D
Ha meg vagy elégedve akkor minden ok, ha nem akkor a 18e Ft-os kábel helyett vegyél egy Huawei 6Ghz-es routert 25e-ért és nézd meg azzal mit tud a kütyü. Ráadásul azzal az egész ház Wifi elérését feltuningolnád.
Hidd el a kábel a szekrény mélyén végezné előbb utóbb, nem az a jövő. Plusz pár év alatt szétcseszheti a csatlakozót is, főleg ha véletlenül megrántod, ...

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33191) barcalaci84 válasza a2d2 (#33188) üzenetére


barcalaci84
őstag

Inkább az a gond szerintem h meg a linkkel se boldogulnak már egy éve és a PC s oculus driver tavaly december óta kritikán aluli... Bughalmaz az egész, rengeteg problémával... Igazából az egész PC - s rész csak egy púp a hátukon....

Amúgy meg nekik tökre megerne a VD - t reklámozni hisz abból leveszik a sápot és semmit se kell érte tenniük...

(#33192) barcalaci84 válasza kazmerr (#33189) üzenetére


barcalaci84
őstag

Szimezni minek a wireless amúgy?
Szvsz Quest 2 kábellel és kábel nélkül is alkalmatlan szimezni :)) de kocsis játékokkal jatszogatni megfelelő :)

(#33193) Raymond válasza a2d2 (#33188) üzenetére


Raymond
félisten

"egy rakás 50 dolcsis Link kábelt"

Sokan orulnenek ennek, a Link kabel most 99EUR :) Felvittek 79-rol, en meg annyiert vettem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33194) a2d2 válasza Raymond (#33193) üzenetére


a2d2
addikt

79 volt? Valamiért 18e Ft rémlett. Akkor végképp ne vegyetek :D

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33195) kazmerr válasza a2d2 (#33190) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Ez az eredeti tervem. Csinálok egy dedikált AP-t a gépből és rakok bele egy AX-es kártyát, de már ítam. A fenti szöveg inkább arról szólt hogy ha ez kell hozzá hogy jó legyen én megveszem a kábelt is :D

(#33196) kazmerr válasza barcalaci84 (#33192) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Nah várj, ez nekem új, miért?
(nem kompetitív liga a cél, de IL-2 és assetto corsa azért pörögne rajta rendesen...)

(#33197) a2d2 válasza kazmerr (#33196) üzenetére


a2d2
addikt

A késleltetés miatt mondja de ne aggódj, jó lesz az. Én is egyből a Squadrons-al kezdek, meg szeretném majd Elite-et is újra elővenni.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33198) kiskuplung válasza a2d2 (#33197) üzenetére


kiskuplung
őstag

Mire megveszed, addigra kipatchelik amúgy a Squadronst is. Most már jött hozzá patch, rosszabb lett, mint volt. EA bugreporter fórumon jeleztem a dolgot, de igazából én voltam az n+1-edik. :)

Most jelenleg úgy tudok vele VR-ban játszani, hogy valahogy addig kattintgattam az Oculus Tray Tool-ban, míg a performance monitorban is, meg a monitoron is 60hz-et látok. Na, így most nem szaggat. És tök mindegy, hogy low-ban vagy ultrában tolom.
A játék amúgy még mindig fantasztikus, berosálok tőle minden alkalommal :)

(#33199) kazmerr válasza a2d2 (#33197) üzenetére


kazmerr
aktív tag

Csak azért kérdeztem így vissza mert IL-2 fórumon is írták hogy a Q1, (ami 72Hz, és emiatt ha csúszik egy frame az jelentősebb mintha 90Hznél csúszna 1) kompetitívre valóban nem jó, ne számítson senki tökéletes latencyre, de a multiplayerben simán megállja a helyét, akár kábellel akár wireless.

(#33200) barcalaci84 válasza kazmerr (#33196) üzenetére


barcalaci84
őstag

ha szimezel , akkor rendelj egy normális pcvr hmd-t és ne a tescos-t vedd...a tescos-t akkor vedd ha olcsót akarsz és jó ár/érték arányt

a q2 nem ere való , de használható...

autószimulátorban pár tizedet buksz körönként vele, meg érzésre is rosszabb mint a rift S ...
olyan ez h valami olcsó kormánnyal is el lehet játszogatni egy szimmel , de azért Fanateccel jobb érzésre is (és a jobb kormánytól nem leszel gyorsabb , de a linkkel tuti lassulsz :) )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.