Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-06 17:10:11

LOGOUT.hu



Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33051) Jinxb1rd válasza kiskuplung (#33040) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

bocs valahogy átugorhattakak véletlen. :R

We are only Stardust...

(#33052) gulasoft válasza kiskuplung (#33045) üzenetére


gulasoft
őstag

Bocsi, hogy nem értettem ettől miért rossz a vr rész :R

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#33053) Gigi01


Gigi01
őstag

Sziasztok!

Jött ki most valami nagy cím?Végre költözöm külön kint,most viszem a pc-monitor-vr szettet.
Kormány,pedál,stb. marad még.Egyelőre nem lesz netem a pc-n.Valami gamet kéne azért kivinni,ami nem netes.

(#33054) s7evcsenko válasza gulasoft (#33052) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Ez most komoly? :Y :W

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#33055) bunnyhu válasza kiskuplung (#33050) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Epic vagy Steam? Vagy a Steam is igazából EA ahogy az Epic is?

https://divecenter.hu

(#33056) barcalaci84 válasza kiskuplung (#33045) üzenetére


barcalaci84
őstag

Indul ez egyből vr-ban... Ha steam bol indítod felkinalja h vr-ban vagy monitoron induljon...
Ha majd meglesz a g2 - d akkor meg simán akár hangutasitassal indítható a cliffhousebol...

Én mondjuk tegnap csak addig jutottam h allitgattam h menjen a frissen vásárolt hotas... Meg az ea play - be nem tudtam belepni mert nem lehetett bírni a felhasznalonevet stb)
Sok a vezérlő nálam (kormány, külön pedál, külön váltó stb és eléggé megszenvedtem mire atvaltogattam mindent a hotasra

Reverb-en nagyon vaganyul néz ki és király a star wars hangulat... Azt már látom h imádni fogom ezt a játékot, már csak meg kell tanulni ezt a hotas-OS repkedest, mert még azért elég idétlen vagyok :)

Én remélem egyre több játék jön majd vr móddal a monitoros mellé..pl Gta is tud többet adni vr-ban és felesleges sirankozni h nincs motion controller... De van jó grafika, meg AAA minőség

(#33057) Csavez™


Csavez™
veterán

Beszállok ma én is az űrhajóba! [link]

(#33058) Márton válasza Csavez™ (#33057) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez a KartKraft még beta? Vagy már jó pl. a pilóta keze?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33059) camaro79 válasza Csavez™ (#33057) üzenetére


camaro79
aktív tag

Szép kis cockpit-od van, gratulálok.
elégedett vagy a fanatec kormánnyal? Melyik pedál szetted van hozzá?

(#33060) Csavez™ válasza Márton (#33058) üzenetére


Csavez™
veterán

Nem tudom jó rég játszottam vele, de annyira gyors, hogy nincs időm a kezét nézni! :)
(#33059) camaro79 :
A kategóriájában a legjobb, v3 pedál.

Ezt néztem még a sw-hez.

[ Szerkesztve ]

(#33061) camaro79 válasza Csavez™ (#33060) üzenetére


camaro79
aktív tag

Köszi.
elég sok garanciális problémáról
olvasok. Neked nem volt semmi gondod vele?

(#33062) Dyingsoul válasza Csavez™ (#33060) üzenetére


Dyingsoul
Topikgazda

Nekem épp ilyen Joy-om van. Nagyon-nagyon tudom ajánlani mindenkinek, kiváló joy és szerintem mindenre elég. Mikor én vettem nem volt ekkora akcióban de a Forint sem állt ennyire trén, mint most... Akkor én úgy voltam vele, hogy 34k nem kevés pénz egy joystickért de csak egyszer kell megvenni és remélhetőleg sokáig jó lesz (ha meg baja lesz akkor megjavítom aliexpress-es alkatrészekkel).
Még a végén kiderül, hogy jó befektetés a hardver... Persze attól minden jobb, mint Forintban tartani a pénzt...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#33063) Jinxb1rd válasza Dyingsoul (#33062) üzenetére


Jinxb1rd
addikt

én is gondolkodtam hogy vennék vrhoz, de ez nekem drágaság. 10k alatt ne is gondolkozzak? :F

We are only Stardust...

(#33064) kiskuplung válasza Jinxb1rd (#33063) üzenetére


kiskuplung
őstag

THRUSTMASTER T.Flight Hotas X

Nekem (meg szerintem sok elite-snek) ilyen van, ha még esetleg lehet ilyet beszerezni, akkor szerintem ennél többet ne költs ilyesmire, ha amúgy nem vagy nagy szimulátoros. Tizenpárezer Ft körül van.

Nem hibátlan, hajlamos a nyikorgásra, de ár/érték arányban nem hiszem, hogy találsz jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#33065) Csavez™ válasza Dyingsoul (#33062) üzenetére


Csavez™
veterán

Az igen! :C Lehet maradok az xbox controllernél, majd egy blackfriday.

(#33066) barcalaci84 válasza kiskuplung (#33064) üzenetére


barcalaci84
őstag

én is ezt vettem tegnap , de én 24 ezernél olcsóbban nem találtam még külföldről sem...
laikus szemmel nem látom h miért lenne jó esetleg egy drágább
úgy vettem meg h majd visszaviszem ha nem jönne be mégse ez a repülőzgetés , de már biztosan marad és szerintem majd MSFS -hez is jó lesz ez (meg kéziféknek dirt rallyban :)

meg van a feelingje és prológ végére már nagyjából kezdtem kapizsgálni h hogy kellene ezzel menni...

Egy gombkiosztást tudnál mutatni esetleg squadronhoz h mit változtattál? Meg esetleg a deadzone-okon érzékenységen van -e valami érdekes állítás ?

amúgy engem meglepett h ilyen olcsón lehet elkezdeni repülözgetni , mert pl kormány fronton 50 felett kezdődik a használható kategória

[ Szerkesztve ]

(#33067) kiskuplung válasza barcalaci84 (#33066) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igazad van, a HOTAS verziót én se találom már sehol. Az enyém 4 éves, akkor 16ezer Ft volt. Most meg már csak a stick verziót látom mindenhol. Kár érte, mert ez tényleg jó volt belépő szintű HOTAS-nak.

A deadzone talán az egyik gyenge pontja az egész szerkezetnek, meg majd észre fogod venni amikor elkezd nyikorogni, akkor én 1 éves kora előtt cseréltem egyet gariban, de a második is elkezdte ugyanezt a hibát, szóval ez valami design flaw lesz. Igazából engem annyira nem érdekel a dolog, kicsit lazítottam alul a tekerővel, és akkor így már nem olyan vészes.

A lényeg, hogy a deadzone-on elvileg lehet szoftverrel javítani, még annak idején Elite fórumban ajánlotta, és Ezt még a régi könyvjelzőim közt találtam.

A gombkiosztás szerintem jó, ami a Squadronsban van alapból, de mondom, én még csak a prológust vittem végig(de azt már 3x :D, 1x monitoron, aztán sikerül fixelni a CV1-et, és utána még 2x, egyszer pilot és egyszer legnehezebb, ace fokozaton) , és addig a pontig minden kézre esett. Egyedül azt cseréltem fel, hogy amikor jobbra-balra hajlítom a sticket, akkor azt a forgásra raktam (roll), amikor meg tekerem, akkor meg a Z tengelyen forgok (yaw)

Touring Machine Company » Blog Archive » Pitch, Roll, and Yaw

[ Szerkesztve ]

(#33068) camaro79


camaro79
aktív tag

Korai volt az öröm, mert az Alza-n a VR dolgoknál nem opció a 2 hónapos visszavételi lehetőség.
Néztem használtan Rift S-t, garanciálist 150 körül már lehet venni. Szerintetek mennyiért lehet eladni 2-3 hónap múlva? Valamit kell vennem, amíg nem szállítják a G2-t... :F

(#33069) a2d2 válasza camaro79 (#33068) üzenetére


a2d2
addikt

Nem tudom neked írtam-e múltkor de ne most vegyél hmd-t hanem majd egy hónap múlva mikor kézhezkapják az emberek a Quest 2-t mert akkor megkapod a Rift S-t egy 100-asért.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33070) camaro79 válasza a2d2 (#33069) üzenetére


camaro79
aktív tag

jogos.
G2-t megrendeltem, de addig kellene valami.

(#33071) a2d2 válasza camaro79 (#33070) üzenetére


a2d2
addikt

A Quest 1-ek egy hónapja még 150-160 körül mentek, de valaki írta hogy 100-ért már több is fent van és 90-ért vittek pont el egyet. Szerintem ha csak pár hónapra kell akkor egy ilyent nyugodtan megkockáztathatsz mert ez már túl van az áresésen. Vagy eladod minimális buktával 80-ért novemberben gulasoftnak vagy ki keresett :) Ja annyi hogy még 20 dolcsi a VD hozzá.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33072) camaro79 válasza a2d2 (#33071) üzenetére


camaro79
aktív tag

Köszi az ötleteket. Megvárom hogyan alakul az S ára.

(#33073) kiskuplung válasza a2d2 (#32960) üzenetére


kiskuplung
őstag

A Squadrons-hoz közben készült ilyen összefoglaló, persze az Epic-re csak az írták, hogy UNCONFIRMED.

De a kommentekben lentebb írják, hogy pontosan azt csinálja, amit amúgyis lehetett gondolni. Az Epic elindítja az Origint, és azon keresztül meg a VR támogatás.

Ja, amúgy EA account kell mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#33074) a2d2 válasza kiskuplung (#33067) üzenetére


a2d2
addikt

Nem lehet hogy ezt driverrel javították?
Én most rádugtam és nyomát sem látom ilyesminek: [link]
Igaz csak a windows játékvezérlő beállításokban nézem de ott egyből mozdul a kereszt.
Ameddig húzza a srác ott nekem már közel fél úton van a kereszt.

Köszi az info-t akkor ránézek majd ha a kezemben lesz a Quest 2.

@ Dyingsoul: igaz hogy használtan de szerintem én győztem :D [link]

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33075) kiskuplung válasza a2d2 (#33074) üzenetére


kiskuplung
őstag

Igen, és elolvasod a cikket, amit linkeltem, akkor abban pont ez van leírva, hogy a Windowsban jól néz ki :)

"If you test the responsiveness in Window's own controller properties window, where you can see the stick motion and button activation in a nice display, you'll find that Windows will pick up the motion of the stick with the slightest movement.

The problem is not a hardware deadzone, it's in software. "

Ha megcsinálod a cikkben írtakat (vagy megnézed a videót, mondjuk innen), akkor látszik, hogy mit csinál a JOYSTICK CURVES.

(#33076) a2d2 válasza a2d2 (#32896) üzenetére


a2d2
addikt

Ezt a mostani videóban ki is mondja a csaj 9 percnél: [link]
Routert viszont tényleg nem veszek egyelőre. Hiába lehetne 150Mbps fölé menni, már ott is 30-40ms a késleltetés jelenleg.

@kiskuplung: ohh baszki akkor tényleg állhatok neki pedig azt hittem megúsztam :)

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33077) Raymond


Raymond
félisten

Na vegre kiprobaltam en is a Squadrons-t. Klasszikus EA SW feeling es jol nez ki. Azert van mit csiszolni meg rajta, van par effekt ami nem VR vagy sztereo kompatiblis. Peldaul a tukrozodesek, ezt rogton lathatod amikor a hangarban vagy az elejen mielott a Tie-ba beszallsz mert nem ugyanazon a feluleten/sikon vannak amin lenni kene, olyan mintha valami hologram lenne a padlo felett. Vagy a menuben (amikor az X elott acsorog a karaktered) a piros haze ami a kamera szogenek valtoztatasaval mozog es valtozik az ereje.

Egesz jol megy HOTAS X-el, de az erzekenyseget meg be kell loni mert nagyon kapkodosan reagal. Vagy mar csak oreg vagyok :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33078) Jacek


Jacek
veterán

Nem tom volt e ilyen részletes teszt Turing vs Ampere, 2080Ti vs 3080 .
[link]

[ Szerkesztve ]

(#33079) a2d2 válasza Jacek (#33078) üzenetére


a2d2
addikt

Ajaj, azt látom hogy a nyers erő dominál már. Nem tudnak lejjebb menni már csíkszélességben? Nem akarok kazánt csinálni a gépemből. Ráadásul alig hallatszik valami ha be van kapcsolva.
Amikor lecseréltem 2016-ban a Core2Duo + 560Ti-t egy I7 6700 + 1050 Ti-ra akkor sokkal kisebb fogyasztás társult a jóval nagyobb számítóképesség mellé. Direkt egy kisebb de minőségi 430 wattos tápegységet vettem hogy ez tuti kiszolgál majd 10+ évig.
Azóta kibővült 1070-re a videokártya és 16GB ramra de meg sem közelítem még mindig a táp felső határát.
Viszont most kezdek kicsit kétségbe esni mert megtorpanni látszik ez a tendencia.
Néztem a TDP-ket és hozzá a kártya számítási képességeit:
1080 - 180W (100%)
2080 - 215W (137%)
3080 - 320W (212%) - 700 Wattos tápegységet ajánlanak hozzá!!!

Látszik hogy valamennyire csökken a fogyasztás/teljesítmény mutató de már nem olyan jelentősen (vagy a GTX 10xx széria sikerült nagyon jól anno).
A 2060 egy szinten van az 1080-al és 20W-al kevesebbet fogyaszt.
Lehet meg kell várnom a 3060-at. Arról tudtok valamit mikor jöhet?

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33080) Jacek válasza a2d2 (#33079) üzenetére


Jacek
veterán

okt vége a 3070, november elvileg a 3060, paper launch :D Hogy mit kapni na az jó kérdés mert ez egy vicc ami most van, reméljük rendeződik.
AMD okt. 28 bejelenti a Bnavit..

(#33081) JoolsNOS válasza a2d2 (#33079) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igen általában úgy szokott működni: kis teljesítményemelkedés, hasonló vagy kevesebb fogyasztás. De most brutál teljesítménynövekedés történt. Nem csoda, hogy a fogyasztás most másodlagos lett.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#33082) gulasoft


gulasoft
őstag

Nem star wars fanként megéri megvenni a squadrons-t? Mennyire arcade, és mennyire szimulátor?

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#33083) Raymond válasza gulasoft (#33082) üzenetére


Raymond
félisten

200% arcade. Nem igazan meglepo mivel SW-t "szimulal".

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33084) v2 válasza gulasoft (#33082) üzenetére


v2
senior tag

A múlt héten vezettem X winget az nem pont ilyen volt, de majdnem :DD (Bocsánat.) Szerintem kell hozzá egy gázkar botkormány combó. Vannak benne idegesítő hibák. Lehet meg kéne várd amíg ezeket javítják, hogy tuti legyen az élmény. Egyébként reverben nagyon szép és jól fut ultrán. Egyébként ha minden klappol akkor simán megéri, de tudod refundolni. Vagy nem? Ezt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#33085) gulasoft


gulasoft
őstag

Köszönöm, szerintem akkor várok egy karácsonyi akciózást :-)

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#33086) gulasoft


gulasoft
őstag

A múltkor próbáltam valami hasonló arcade űrlövöldözőst 2 órán belül refund volt, ezért várom a hiteles véleményeket. Aki most lát először vr játékot és leesik az álla és ott lelkendezik, hogy ez mennyire állat, az nálam nem mérvadó, de itt majdnem mindenki játszott vr játékot, és ezért az itteniek véleménye mérvadó.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#33087) Raymond válasza gulasoft (#33086) üzenetére


Raymond
félisten

Ha valaha is jatszottal Battlefield/Battlefront jatekkal akkor tudod milyen a repulesi modell. Ugyanaz mindegyikben. Ha bejott az es megszoktad akkor jo lesz, ha nem akkor vagy megszokod vagy kihagyod ezt a jatekot.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#33088) v2 válasza gulasoft (#33086) üzenetére


v2
senior tag

De mi az, hogy arcad vagy szimulátor? Ezt minden bántás nélkül kérdezem :R . Ez egy fikció, nem valós járművek. Ráadásul a világűr a játéktér. A játék topikjában valaki kérdezte, hogy milyen a fizikája. Ezt se értem.

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#33089) kiskuplung válasza v2 (#33088) üzenetére


kiskuplung
őstag

Hogy newtoni fizika van benne, mint az Elite-ben, vagy olyan mintha légkörben repülnél. Kb ez utóbbira fognám rá, hogy Star wars-os. Na, hát pont ilyen :)

Amúgy nekem a személyes véleményem, hogy rohadt jó a játék, ma hajnali 3-ig toltam a fleet battle-t :D Pedig nem játszok soha semmilyen multival. A kampányt majd ma este kezdem.

(#33090) Jinxb1rd


Jinxb1rd
addikt

ma kipróbálom én is legalább 1 órát :K

We are only Stardust...

(#33091) v2 válasza kiskuplung (#33089) üzenetére


v2
senior tag

Így már értem talán. Semmi légköri erő nem hat és súlytalan a hajó is de ez így a jó szerintem. Vagy rosszul gondolom? Az EA fiókba be tudsz lépni? A bill működik neked?

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#33092) kiskuplung válasza v2 (#33091) üzenetére


kiskuplung
őstag

Rosszul gondolod :) Ha van lehetőséged, próbáld ki az Elite-et. Ott ha mész "előre" egyenes vonalban, és csak mondjuk magad felé húzod a kormányt, akkor egy légkörben repülő értelemszerűen a lapátjaival úgy tereli a levegőt, hogy a gép orra felfele álljon. Így mész előre ÉS felfelé. Így működnek a légköri repülők és ez van a Star warsban is.

De valójában az űrben, mivel nincs közeg, csak az orrban lévő fúvókákkal tudnál ilyen manőver végezni, de az csak a hajód orrára hat, és csak pörögnél körbe, mintha átszúrnál a két válladon egy botot és akkörül forognál (mint egy csocsófigura). És mivel nincs semmi ami ellenhatna az addigi előrehaladó mozgásodnak, mennél tovább ugyanazon az útvonalon, csak közben még pörögsz is :)

Ennek a kiküszöbölésére tették be az Elite-ben a flight assist-ot, ami kicsit élhetőbbé teszi a játékot, de persze az az igazi, ha kétféle módot kombinálod. Pl. harcban.

De ez már nagyon off, remélem a házigazda nem koppint az orrunkra :(

EA fiókom össze van kötve a Steam-mel, szóval igen, be tudok lépni. Én csak HOTAS-szal nyomom, billenyűzettel nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#33093) v2 válasza kiskuplung (#33092) üzenetére


v2
senior tag

Ez játék pontosan ezt csinálja. Állj meg és húzd hasra a botot star wars squadrons topik [link]

[ Szerkesztve ]

MSI z370 tomahawk I9 9900k 32GB Kingston fury 3600 gainward phoenix 4070ti HP reverb

(#33094) Csavez™


Csavez™
veterán

HL:Alyx, ultra settings, Valve Index 90hz
Alapból felnyomta a steam vrss-t 172%-ra ,az szemenkénti 2644x2936-os felbontás.
A gpu frametime 7-8ms, a cpu 1,5ms! Tű éles folyamatos a kép, fél óra játék után is az átlag fps 89,2 (ez is csak a töltések miatt). :C

(#33095) a2d2 válasza Jacek (#33080) üzenetére


a2d2
addikt

Na az tök jó. Azt hittem csak jövőre jönnek a 60-asok. Akkor lehet karácsonyra benevezek majd egyre. Gondolom 1070-ről megfelelő ugrás lesz már és hasonló áramfelvétele lesz. Kis emelkedés még belefér mondjuk max 200W-ig.

@kiskuplung: célbefogáshoz jó volt a flight assist off. Nekem is volt külön gombom rá. Csak idegesített hogy folyamat ezt szövegelte a csaj :) Egyébként ha egy X-Wing Alliance-t kapunk modern köntösben akkor én tökéletesen elégedett leszek vele! Ezekkel a battlefrontokkal nem játszottam.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33096) bunnyhu válasza a2d2 (#33079) üzenetére


bunnyhu
senior tag

Épp tegnap olvastam, hogy már csőben a 3000-esek váltó szériája, ez állítólag egy gyors generációváltás lesz, és szerintem ott majd várható a fogyasztáscsökkenés is.

https://divecenter.hu

(#33097) gulasoft


gulasoft
őstag

Most olyan véleményt hallottam hogy nagyon uncsi, repetatív a sw squadron. Ez gondolom csak a single player rész lehet, erről mi a véleményetek? Bár a multi is akkor repetatív a cs-ben, meg az összes multis lövöldözősben, mégis élvezzük, de ott azért sokat számít hogy játszik az ellenfél.

Discord:https://discord.gg/JkRTcgf

(#33098) Csavez™ válasza gulasoft (#33097) üzenetére


Csavez™
veterán

Én meg nem tudom összehozni a mozgást a játékban, nincs benne telemetry udp. Levelezgetek már mindenkivel, de az a kínai pé nem tudom mit kapott, vagy mit csinált.

(#33099) barcalaci84 válasza gulasoft (#33097) üzenetére


barcalaci84
őstag

végig űrhajókkal kell lövöldözni, bombázni...
pl lovagolni nem kell benne :)

single-ben gyakorlatilag megtanít a különböző trükkökre, funkciókra , ami hasznos lehet majd multiban is...
a story is szerintem olyan , amilyet várni lehet egy SW játéktól...
szerintem teljesen jók a feladatok , küldetések
én minden percét élvezem...

[ Szerkesztve ]

(#33100) s:zozo


s:zozo
aktív tag

-------------------------------------------------------------------------
STAR WARS: Squadrons-ról, távirati stílusban.
A játék nekem tetszik - stop
Komoly problémával nem találkoztam - stop
Virtual Destop-l nagyon király - stop
xbox one kontrollerrel játszom - stop
low grafikai beállítás nálam a legjobb - stop
hangulat, küldik star wars-os - stop
szerencsétekre, ritkán leszek a fórumon - stop
-------------------------------------------------------------------------
-Birodalmi távirati iroda-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.