Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Szereztem egy DFP-t :))
Vagyis jövő hétvégén lesz meg, ha minden rendben megy :)

Everybody lies.

(#5302) neilszab válasza ricshard444 (#5300) üzenetére


neilszab
őstag

Hát tudod ezek árnyalatnyi különbségek... én rettentő jól el voltam a Pro-val 2-3 évig, de tény, hogy a GT azért fejlődött egy picit az elődjéhez képest...de az is lehet, hogy ahhoz, hogy az ember egyáltalán észrevegye a különbséget, elkell egy jó adag rutin... :U

Tehát amennyiben nayon az elején játsz még az útnak és tekintettel a jelenlegi piaci állapotokra, sztem ha tudsz szerezni jó áron egy DFP-t, akkor ne gondolkodj rajta sokat.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5303) Vityapapa


Vityapapa
tag

Üdv!
Ma sikerült végre vennnem 1 új DFGT-t :)
F1 2010-hez tudnátok ajánlani valami jó beállítást?

Steam: vitya_84

(#5304) neilszab válasza Vityapapa (#5303) üzenetére


neilszab
őstag

Őöö....Pffff. :N

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5305) Enton válasza neilszab (#5304) üzenetére


Enton
addikt

GT legends-ében melyik az a menupont ami a kormányzást és a nézelődést összeköti?
Nem tudok vele így játszani mert a minden kanyarnál már néz oldalra is, néhol jól jönne de nem folyton.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5306) SpongyaBob válasza Barthezz2 (#5301) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Gratulálok! Lassan már egy erekje lesz ez a kormány :D Én is most szereztem egyet és elégedett vagyok vele, már csak egy remek beállítás kéne :)
F1 2010!! :DD

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#5307) neilszab válasza Enton (#5305) üzenetére


neilszab
őstag

Egyéb opciók legalsó csúszka...

Bajnokság nem érdekel? Hungarian GTL Masters

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5308) pointer4 válasza Vityapapa (#5303) üzenetére


pointer4
tag

G25, Control Panel beallitas:
- 900 fok
- Combined: OFF
- Centering: OFF / 0%
- FFB Strength: 120%
- Spring: 0%
- Damper: 0%

F1 2010 bealliasok:
- Minden Deadzone: 0%
- Kormany Saturation: 30% (a 900 fok miatt ez az 1/1).
- Linearity: 50% (itt ez a teljesen linearis)
- Pedal Saturations: 100% (ilyenkor hasznalja ki a pedalok teljes utjat).

- FFB: ON
- Enviroment: 50% (ezek a kamu effektek, utkozbeni razas, razoko, fu stb.)
- FB Strength: 100% (ez a szamolt felfuggesztes ereje)
- Wheel WeightL: 0% (ez a kamu allando kormany kozeprehuzas, meg allohelyzetben is)

(#5309) Vityapapa válasza pointer4 (#5308) üzenetére


Vityapapa
tag

Köszönöm szépen :)
Kipróbálom

Steam: vitya_84

(#5310) Enton válasza neilszab (#5307) üzenetére


Enton
addikt

Jelenleg még, csak ismerkedem a játékkal, szombat óta van nálam a G25, enélkül még nem akartam nekifogni, eddig, pedig,volt már kormányom, de váltóval nagyon adja.
Még egy eredetit is be kell belőle szerezni, plusz egyszer legalább végigvinni a carriert. Mocsok dolog ez a mentéstéma benne. :(

(#5308) pointer4:

Ezt ha nem probléma átcopyzom a F1 topikba, hátha ott is érdekelne valakit, rajtam kívül. :K

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5311) zitromz


zitromz
tag

sziasztok
van itt Logi G27 tulajdonos?
mer az enyém nemrég jött meg és lenne néhány kérdésem vele kapcsolatban

(#5312) neilszab válasza zitromz (#5311) üzenetére


neilszab
őstag

Kérdezz csak bátran... de előtte: Kormány beállítások ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5313) zitromz válasza neilszab (#5312) üzenetére


zitromz
tag

köszi már olvastam anno az írásod...és hát már ugye nem vagyok kezdő :D ,de ugye mégis...
na az első nagy problémám az lenne hogy a 27es lábain található kis négyzet alakú pöcköket(elég nehezen jöttek le) le kell szedni hogy problémamentesen rögzíthessük asztalra vagy sem? mert az ábrán úgy látom h le kell,a valóság viszont azt mutatja h 1-2 perc elteltével,néhány nagyobb rántás után a kormány gyakorlatilag leesik az asztalról,csúszkál össze-vissza nem rögzül oda rendesen ez egyértelmű.Amiért a pöcköt okolom az nem más mint hogy a korábbi DFP-men is ugyanilyenek találhatóak(ott nem volt arra utaló jel h szedjük le őket) és az atombiztosan ott is állt évekig.
A másik hogy rfactorba állítanám be a kormányt,gombokat stb,de egyik gombra sőt a fék,kuplung kettős lenyomására sem reagál semmit a controlsban!
tehát abszolút semmit nem tudok hozzájuk rendelni,egyedül a korábbi profiljaimat tudom ugye behívni amiknél a gombok nyílván össze-vissza variálódtak dfp után...
egyedül a gázt és a váltókat ismeri fel....nem értem mi lehet a baj?
legújabb driver alap
ja és még annyit h mely játékok támogatják a ledes fordulatszámjelzőt?

[ Szerkesztve ]

(#5314) neilszab válasza zitromz (#5313) üzenetére


neilszab
őstag

Ha arra a kis kockákra gondolsz, amik alulról fogják azt asztalt, akkor azok bizony kellenek, nem tudom milyen ábrát néztél...de nincs olyan, hogy kell/nem kell.. a tiéd a döntés ;)

Csinálj egy új profilt és próbáld meg azzal belőni. A combinated pedals-t szed ki a profilerben, ha be lenne kapcsolva... Kicsit játssz vele, sztem biztos rájössz vmi megoldásra.. más progiban amúgy jó?

A kijelzőhöz kell egy plugin, az rF-hez letölthető a hivatalos honlapról sztem, a többi játékhoz pedig fel kell túrni a netet, vmi kis okosságért. A Simbin játékokhoz biztosan találsz, de a többihez is jó eséllyel...persze ki tudja.. :DDD

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5315) looptroop


looptroop
csendes tag

Sziasztok! nekem sehogy sem akar működni a TI-s( Technology innovation) kormány Win7 alatt (64 bites...) 100ból 2szer ha véletlenül beismeri...... LÉGYSZI SEGITSETEK, mert szeretem és nem akarok másikat venni... köszi! Respect

(#5316) zitromz válasza neilszab (#5314) üzenetére


zitromz
tag

na visszaraktam őket és láss csodát nem fészkelődik a kormány :D
pedig a G27 szerelési útmutatójában eskü az van h egyik képen pöcökkel majd nyíl és utána kocka nélküli kép,érdekes mindenesetre....
próbáltam új profilt létrehozni de továbbra se változik sajnos semmi,ugyanúgy nem tudok kalibrálni semmit sem.. megnéztem gtr2ben is mikor kattintanék mondjuk a brake-re bedobja h B12,következő lépés accelerate oda ugrik a B12(vmelyik gombot jelenti gondolom)...totál nem értem :(
rfactorban is gyakorlatilag ugyanez a probléma...
rendben körülnézek majd led témában

(#5317) zitromz


zitromz
tag

még annyi érdekelne hogy ha egy kormány elektronikája vizet kapott és ez után nem reagál semmire sem játékokban,ledjei oda-vissza villognak,szirénáznak akkor örökre vége neki ugye?

(#5318) agemate


agemate
addikt

Felraktam a Test Drive Unlimited-et, azon kívül, hogy a grafikája egy hányadék (modern, kidolgozott, de ronda), elég sok szimulációs elem van benne, viszont a linearity csúszkával nem boldogulok. Gyárilag középen van, de így sokat kell nagyon tekerni a kormányt, hogy 90 fokban kanyarodjon az autó. Ha feljebb veszem, akkor meg nagyon apró rántásokra is könnyen reagál nagy sebességnél is, ami nem jó. DFGT-m van, 720°-ra van állítva a driverben.

(#5319) neilszab válasza agemate (#5318) üzenetére


neilszab
őstag

Hát vedd full lineárisra és csökkents a 720 fokon... ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5320) neilszab válasza zitromz (#5316) üzenetére


neilszab
őstag

A G27-hez van összeszerelési útmutató?? :)

Hát figy...elvileg a profilerben ha megnyomsz egy gombot a kormányon, akkor egy kék vonal egyből mutatja a képen, hogy melyik gombot ingerelted. :) . Itt próbálgasd végig őket, ha itt ez jó, akkor te nézel el nagyon vmit a game-ékban, ha nem jó, akkor gariba vissza a cucc.. ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5321) zitromz válasza neilszab (#5320) üzenetére


zitromz
tag

van persze h összezavarjon ;)
megnéztem a profilert,minden gomb reagál ahogy rfactorban is jelzi az a kis animáció ha épp balra-jobbra tekerem a kormányt controlsban vagy éppen a féket/gázt taposom
a kormány tehát egészen biztos h rendben van,korábbi profiljaimat használva működik is rendesen gombokkal együtt csak ugye nem arra szolgálnak amire szeretném :(
sztem vmi szoftveres gond lehet de fogalmam sincs h mi...
3. éve rfactorozok,kizárt h elfelejtettem volna h kell konfigurálni egy kormányt:D
csak egy kattintás+a használandó gomb/pedál/kormány/akármi az egész...

(#5322) ricshard444


ricshard444
veterán

Nem akar összejönni ez a kormány vásárlás, annyira elszálltak az emberek a használt árakkal,hogy az kegyetlen.

Akinek van eladó Pro-ja vagy GT-je az írjon privátot! Megeggyezünk :K

Vannak dolgok...

(#5323) Enton válasza neilszab (#5307) üzenetére


Enton
addikt

Beszereztem a GTL-t eredetiben. Tudnál adni egy ki instrukciót, hogy és mint megy ennek a regisztrálása, nem szeretném elcseszni. :(
Idővel meg jöhet a bajnokság is. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5324) goodboy007 válasza zitromz (#5316) üzenetére


goodboy007
senior tag

"megnéztem gtr2ben is mikor kattintanék mondjuk a brake-re bedobja h B12,következő lépés accelerate oda ugrik a B12(vmelyik gombot jelenti gondolom)...totál nem értem"

A váltó üresben van?
Nálam akkor fordul elő az említett jelenség, ha sebességbe van téve.

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#5325) neilszab válasza Enton (#5323) üzenetére


neilszab
őstag

Lemezen lévő kód: a telepítéskor kell
Dobozban, dokumentáció lévő kód: online regisztráláskor kell: Multiplayer --> Internet --> Regisztráció --> Adatok megadása --> nyíl jobb oldalon --> majd Login.

Ha Win7-ed van, akkor nem fog menni a dolog faszán, látogass el a bajnokság fórumába, ott talász ezzel kapcsolatban segítséget.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5326) zitromz válasza goodboy007 (#5324) üzenetére


zitromz
tag

igen sebességben volt...kösz szépen a segítséget örök hála ;]

[ Szerkesztve ]

(#5327) Enton válasza neilszab (#5320) üzenetére


Enton
addikt

Van a G25-höz is most nézem és tényleg rajzolja hogy ha vastagabb az asztallap amire rögzíteni akarod akkor vedd ki azt a kis négyzetet a felfogóról, ha vékonyabb akkor hagyd rajta.

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5328) neilszab válasza Enton (#5327) üzenetére


neilszab
őstag

Jó, de hát azért ez úgy adja magát...vagy nem? ;)

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5329) Enton válasza neilszab (#5328) üzenetére


Enton
addikt

Formula Force Ex-em volt ezelőtt annak is ugyanilyen kis pöcökje volt de ott nem volt ilyen kis rajzos ábra, hogy szedd ki ha nem kell.
Pedig ki lehetet. Csak furcsa.
Akkor Win7-en felejtsem el a GTL-t? vagy azért megoldható a dolog, egy kis buherálással?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#5330) neilszab válasza Enton (#5329) üzenetére


neilszab
őstag

Mondom megoldható, a GTR-Masters fórumon nézzél szét ;)

Ha help kell, ott megtalálsz, írj és segítek...

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5331) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát sajnos egy komolyabb kormány lehetőségéről le kellett mondanom, de mivel amivel eddig toltam kölcsönbe volt(ami volt saját az halott), valami kellett, mert bármilyen szar is legyen, jobb mint a bill. Szóval szereztem egy ilyet. Egy darabig talán kihúzza..

Első blikkre nem is olyan rossz. Kormányfogás jó, gumírozott, így nem csúszik, van elég gomb, váltó/váltófül nincs sajna, de hüvelykujj környékén elöl 2-2, meg hátul 1-1 gomba van, hamar sikerült átszokni, hogy itt váltsak. Pedál elég jól kialakított, jól is műkszik, szépen adagolható. Biztos van jobb, de talán ez a legjobb része a kormánynak :D

Na és akkor a negatívumok.. Lötyög a kormány, nemtudom meddig fogja húzni így :D A legrosszabb meg az FF. Merthogy elvileg van... Próbáltam rfactor-t, race on-t, de valami katasztrófa. Nem volt még FF-es kormányom, de az tuti nem így kéne működnie. :(
Lényegében az van, hogy ha elindulok, akkor minimális kormányfordulat után(akár álló helyzetben is) elkezd rángatózni(így jobbra-balra, összevissza) és ennyi. Nem érzem kanyarban, ha megindul a feneke, nem ránt ellen, semmi..
F1 2010-ben meg olyan, hogy van egy kis ívű kanyar pl, ott még addig oké is, hogy minimálisan ellentart a kormány, de pár kanyarnál meg, féktáv, lelassítok, majd fordítom a kormányt, és szinte vissza kell fognom, hogy ne koppra forduljon el. Hát szerintem amarra kellene húznia, nem kanyarfele :D

Most feldobok gyorsban egy xp-t, hátha driver gond(elég semmilyen van hozzá), ha nem, akkor FF off, mert így katasztrófa..

No mindegy, egy darabig bill helyett azért megteszi. Aztán közben szépen gyűjtögetek egy g25/27-re :))

Everybody lies.

(#5332) neilszab válasza Barthezz2 (#5331) üzenetére


neilszab
őstag

Nem felejtetted el inverzbe állítani az effekteket?

rF-ben negatívba kell húzni a csúszkát egyes kormányoknál, más cuccokban pedig van egy "reverse effekt" pipanégyzet...

Vagy az is lehet, hogy ennél a típusnál, pont ezt nem kell, neked meg úgy maradt az előző kormány miatt.. :))

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5333) Barthezz2 válasza neilszab (#5332) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Annyira ebbe nem mélyedtem bele. Előző nem volt FF-es, szóval amiatt semmi nem maradt sehogy :D

Mindjárt megnézem.

Driverben egyébként van 3 csúszka, 0-100% közt állítható, és annyi..

Everybody lies.

(#5334) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#5333) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na nézegettem. Arra már rájöttem, hogy driverben a középső csúszkát ha leveszem, akkor nincs rángatás, de úgy más sem :D

Most 10%-ra tettem a középsőt, rF-ben negatívba húztam. Így totál olyan érzés, mintha akarna ellenhúzni, de elpattog a fogaskerék. De az meg már csak azért sem hiszem, mert kalibráláskor sincs vele baj, meg ha olyan, hogy csak középre húz(alap win7 driver), akkor se pattog el..

Én ezt nem értem :( Szar az egész :W

Everybody lies.

(#5335) neilszab válasza Barthezz2 (#5333) üzenetére


neilszab
őstag

Ezeket a játékban kell beállítani, héló! ;)

Talán az se jó ám, ha mindegy csúszkát maxra húzol, Geniust nem ismerem, ki kell tapasztalni, melyik mit csinál. Egyébként pedig: első a belemélyedés...aztán a fórumozgatás :B :K

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5336) Barthezz2 válasza neilszab (#5335) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Azt vágom, hogy a játékra mondtad, csak betettem a driver beállítást, hátha ettől te okosabb vagy :)

Everybody lies.

(#5337) neilszab válasza Barthezz2 (#5336) üzenetére


neilszab
őstag

Hát nyem... az ilyen fajta driver opciókat még csak képen láttam... :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5338) Barthezz2 válasza neilszab (#5337) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Arra mit mondasz, lehet olyan, hogy "elpattog" a fogaskerék, vagy ha a középre húzásnál, és kalibrálásnál nem, akkor máskor se tud és szimplán bal**sz vagyok a beállításhoz? :D

Everybody lies.

(#5339) neilszab válasza Barthezz2 (#5338) üzenetére


neilszab
őstag

Hát, erre most így nem nagyon tudok neked semmi értelmeset mondani... :(

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5340) Stirlitz válasza Barthezz2 (#5333) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Az alsó csúszkát húzd csak lejjebb, mondjuk elsőre 50%-ra, a többit hagyd 100%-on így elsőre. Ez az én tippem.

(#5341) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát én akármit, akárhova állítok, ez nem lesz jobb..
Íme egy videó, hogy mit csinál. Szerintem ezt nem kéne. Mikor megfogom, és közelebbről veszem, akkor hallani jól a kattogást. Én azt mondom, elpattog a fogaskerék, és ahelyett, hogy erőt fejteni ki, így dobálódik..

Vélemény?

Everybody lies.

(#5342) Stirlitz válasza Barthezz2 (#5341) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Ez tényleg nem normálisnak tűnik. Nincs lehetőség cserélni?

(#5343) neilszab válasza Stirlitz (#5342) üzenetére


neilszab
őstag

Nem lehet, hogy csak szimplán rezegni akar, és a fogaskerekek között ekkora holtjáték, hogy ekkora zajt csap? :F

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#5344) Barthezz2 válasza neilszab (#5343) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem, a rezgés nem ilyen. Van az is, de az rendes, és jól rezeg. Ha fogom a kormányt közben, akkor azt észre se venni kívülről.

(#5342) Stirlitz: Tegnap vettem, tecsóba, ott nem talált az infopultos garpapírt a dobozban, így nyomott egy pecsétet a tájékoztatóra, és hozzácsapta a számlát. Ha van garlevél, akkor majd postán utánam küldik elvileg.. Lehet jobban járnék ha szétkapnám én..

Everybody lies.

(#5345) Stirlitz válasza Barthezz2 (#5344) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Rossebbet. Azonnal megfogod az összes papírjával amit említettél, és vissza viszed a Tescoba. Nem számít, hogy nincs gari papirja még (amiről te nem is tehetsz, ezt neki kell tudnia biztosítania), a blokk igazol, a 3napos azonnali csere érvényes rá. Ha ódzkodnak, azonnal vásárlók könyvét kérsz és megemlíted nekik a fogyasztó védelmet. Esetleg rögtön kérheted, hogy a műszaki osztály vezetője, vagy az áruház igazgató is foglalkozzon az esettel. Hibás terméket kaptál, 3napon belül vagy, tessék cserélni.

(#5346) Barthezz2 válasza Stirlitz (#5345) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jogos, a 3 nap cseregari eszembe se volt. Holnap délelőtt megyek is be akkor.

Everybody lies.

(#5347) Barthezz2 válasza Barthezz2 (#5346) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Most csomagoltam vissza a kormányt, és rá kellett jönnöm, hogy ez nem is úgy volt becsomagolva, mint kellett volna :F Mikor kibontottam, akkor a pedálok fóliába benne sem voltak, viszont 2 bazi nagy fólia volt a dobozban, így nemhiszem, hogy az adapteré volt a másik eredetileg.. Úgyhogy kb ez volt a kiállítási darab, csak most nemrég pakolták át a győri tesco-t, és már kirakva nincsenek, csak dobozban. Gondolom fogták, visszacsomagolták, aztán odatették, közben meg lehet vagy 1000-en szétzúzták ott. Van egy megérzésem, hogy akkor a kormány lötyögése sem véletlen.. :W Csak menjek be holnap.. :(((

Viszont így attól félek, hogy csak ez az 1 db volt belőle, és akkor jól megszívtam.. oké, visszakapom a pénzem, csak akkor kormányom nem lesz, mostanában meg nem lesz időm keresgélni másikat.. :O

Everybody lies.

(#5348) Stirlitz válasza Barthezz2 (#5347) üzenetére


Stirlitz
senior tag

Akkor, ha mást nem, de egy bónt kapsz amit levásárolhatsz. Családnak csak kell vásárolni, így visszajöhet azért a pénz. De előre ne add fel.

(#5349) scharger


scharger
csendes tag

1-2 hónappal ezelõttrõl olvasok olyanokat (erre-arra), hogy emberek ~20e-ért vettek boltban, újan DFGT-t, most meg a legtöbb helyen 35e-ért, vagy többért adják, egy helyen találtam 30-ért... volt valami hatalmas árugrás a közelmúltban, vagy csak csupa rossz helyen keresgélek?

Másik... van esély rá, hogy valahol még legyen a polcon újan egy DFP, vagy már teljesen kiszáradtak a készletek?

(#5350) Barthezz2 válasza Stirlitz (#5348) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na most vagyok a tesco-ba, cserélték szó nélkül, volt is másik szerencsére. Ez rendesen be is volt csomagolva, talán nem lesz vele gond. Dél után érek haza, majd ki is próbálom egyből.

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.