Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-02 19:05:38

LOGOUT.hu

Fórumtársak szimulátor komponenseinek/hardvereinek/játék preferenciájának táblázata és annak konklúziója GalaHU tollából.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) Motion_Blur válasza Chrys_ (#4194) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hol lehet kapni az F430-as kormányt?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4202) #58660352 válasza Gigi01 (#4192) üzenetére


#58660352
törölt tag

Bizony ez egyáltalán nem rángatózik :N ellenkezőleg nagyon szépen működik :C Zongorázni lehet a különbséget, szabadulj meg a géniusztól - nekem persze rá kellett fizetni a G25-re de hidd el megéri!

(#4203) Motion_Blur válasza Márton (#4188) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Hali!

MOMO-t a klasszikus pedálhiba miatt nem cserélik ki. Viszont nagyon egyszerűen orvosolni lehet. Nekem 2 éve van meg és a pedálhiba 1 év után jött elő, ami abból állt, hogy a gázt nyomva a fék is befogott egy kicsit. Szétszedtem a pedálokat, a potikat megmosdattam gyógyszertári alkoholban, majd a tengelyben lévő részére szigszalagot ragasztottam. Pár napja a gáz nem mindig hozta padlónál a 100%-ot, ezért most ugyanazt megcsináltam, amit tavaly. Azzal a különbséggel, hogy a szigszalag helyett most mást használtam: olyan anyag mint a cellux, csak nem átlátszó, sokkal erősebb és brutálisan ragad. Ebből ragasztottam egy-egy réteget, na ez biztos, hogy nem jön le egy jó ideig. Szal 2 év alatt kb 2. óra munka volt amit rá kellett szánni a kormányra, meg mondjuk 1000 Ft. A MOMO-val nem itt van a legnagyobb probléma, hanem a kormánynál. Sajnos nekem is elmászott a középállás, és ami már új korában is nagy gond volt: hirtelen kormánymozdulatoknál (ellenkormányzásnál) "úgymarad" a kormány, azaz pl. egyenesen mész, de a kormány keresztben áll a kezedben. Ebből kifolyólag nem igazán lehet határon autózni.

Várom már a G25-öt :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4204) Márton válasza Motion_Blur (#4203) üzenetére


Márton
nagyúr

köszi az infót.
sajnos mindig előjönnek újabb infók.
már épp a megrendelés előtt álltam, de időben szóltál, mert ilyen
"úgymarad a kormány" hibával még 13-t sem biztos hogy megér.
Aki több évet nyúzta lelkesen, azt ez miért nem zavarta? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4205) neilszab válasza Márton (#4204) üzenetére


neilszab
őstag

van akinél ez jön ki, van akinál meg amaz... :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4206) Chrys_ válasza Motion_Blur (#4201) üzenetére


Chrys_
addikt

(#4207) JColee válasza Motion_Blur (#4203) üzenetére


JColee
őstag

jaja ez nálam is volt, szerintem is a pedál nem gond, csak addig idegesít, amíg meg nem javítja az ember
ez a középállásból elmászás meg tök igaz :K
g25höz képest gödörbe sincs ;]

(#4208) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Tegnap megjött a DFGT-m :)) Elsőre egy kis Shift volt aztán hamar meguntam és átnyomtam PS3-ra a GT5P-re. Első versenyemen majdnem 2 másodpercet adtam magamnak a controlleres időmhöz képest :D Hihetelen jó a kormány. A Shift meg jó lesz kikapcsolódásnak ha nem akarok annyira komolyan menni csak jó és szép autókkal körözgetni :DD Nagy köszönet neilszab-nak és a Kormány Kalauz írásának, ez segített nagyon sokat a választásban. Most a TDU beszerzésén gondolkozom mer az még bill-el is nagyon tetszett hát akkor milyen lehet így?:D Ezzenel én is beléptem a boldog kormánytulajdonosok körébe:D Lehet a GTR-t is beszerzem, nevetségesen olcsó.

(#4209) dangerzone


dangerzone
addikt

Sziasztok!
Szeretnék kormányt venni a számítógéphez, mert már nagyon gáz nyilakkal irányítani a kocsikat.
Szóval az lenne a kérdésem, hogy tudtok valamilyen jó ár/érték arányú kormányt ajánlani?
Illetve még azt szeretném tudni, hogy mennyire fontos a garancia ezekre a cuccokra, hamar elromolhatnak?
Valamint jó ha váltó is van hozzá, vagy úgy is okés a játékélmény, ha a kormányon lévő gombbal váltasz? :)

A válaszotokat előre is köszi!

(#4210) dunc válasza ManUnited (#4208) üzenetére


dunc
nagyúr

Az igazi teszt a GTR lenne,mert az vérbeli szimulátor.

(#4211) ManUnited válasza dunc (#4210) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Na kipróbáltam a GTR demoját. Egy vmi nem tetszett benne bár lehet hogy beállítás kérdése és a hiba nálam van:D Szóval ha fékezek akkor nem kanyarodik az autó. Ahogy felengedem a féket már kanyarodik is. Száraz pálya volt nem esős úgyhogy az se lehetett. Erre tudja vki a megoldást? Mert szerintem ilyet egy autó nem csinál.

(#4212) ManUnited válasza dangerzone (#4209) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Kormány Kalauz
Nekem ez segített választani :K

[ Szerkesztve ]

(#4213) Kloss válasza ManUnited (#4211) üzenetére


Kloss
őstag

Hogyne csinálna ilyet egy autó. Azért nem kanyarodik, mert állnak a kerekei ;)
Ha felengeded a féket, akkor már forognak, nagyobb a tapadás és azért tudsz kanyarodni.
Úgy fékezz, hogy ne fékezd állóra a kerekeket.

(#4214) dangerzone válasza ManUnited (#4212) üzenetére


dangerzone
addikt

Köszi! ;)

(#4215) Lui76 válasza Márton (#4204) üzenetére


Lui76
őstag

Én használtan vettem a momo kormányom , kb 2 éve .
Még nem szedtem szét egyszer sem , nem állítódott el semmi.
- játékidőm 95%-ban rFactor, GTR2 ,GTLegends, rendszeres online bajnokságok , és
tényleg nem érzékeltem problémát.
Ettől függetlenül várom hátha egyszer megpurcan és egy DFGT-t vehetnék vagy ami épp akkorra ilyen kategóriában lesz.

www.kezmuveskeramia.hu

(#4216) ManUnited válasza Kloss (#4213) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Azt én is tudom:D Ezek szerint beállítási gondok vannak nálam mert fél féket nyomtam meg még gázt is hozzá mégse kanyarodott. Akko próbálgatom a beállításokat:D Azért köszi a választ. :R

(#4217) kzoltann válasza ManUnited (#4216) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Szerintem vedd meg a GTR 2-t csináld végig benne a driver schoolt... Az megszüntetné ezeket a bocsáss meg de buta kérdéseket.
Nem nagy összeg 2-3 ezer forint.

(#4218) ManUnited válasza kzoltann (#4217) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Azt hittem azért van a fórum hogy kérdéseket tegyünk fel, véleményt cseréljünk, segítséget kérjünk. Ezek szerint tévedtem... :( Azért kösz a nyilvánvalóan nagyon okos választ.

[ Szerkesztve ]

(#4219) kzoltann


kzoltann
aktív tag

Bocs, ha így jött át. A legegyszerűbb megoldás ha nem fékezel gázadás közben kanyarban. A GTR 2 driving school része pedig megtanítana a megfelelő kanyarvételre. Mutatja színekkel, hogy mikor fékezz, adj gázt meg ilyesmi. Ha azután ezek jól mennek azután kezdj el setupolni. Ilyen egyszerű

(#4220) ManUnited válasza kzoltann (#4219) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Ok, köszi asszem Hétfőn megveszem és kipróbálom. Olyasmi lehet mint a GT5P-ben a Driving line, meg asszem Shiftben is van ilyesmi csak én mindig kikapcsolom ezeket:D. Bár a GTR nyilván más szint:D. Arról nem tud vki hogy a GT5 mennyire jó a szimulátorok között?
"Az megszüntetné ezeket a bocsáss meg de buta kérdéseket." Ezt meg jobban magamra vettem mint kellett volna csak elég sz*r hetem volt és le kellett vezetnem vkin és ez most te voltál:D sry.

[ Szerkesztve ]

(#4221) Kloss válasza ManUnited (#4216) üzenetére


Kloss
őstag

A beállításnál annyit nézz meg, hogy a fék milyen pedálállásban fog be teljesen.
Az is gond lehet, hogy alig nyomod be a féket és már állnak a kerekek. Valamelyik szimulátornál jártam úgy, hogy alig nyomtam be a fékpedált és azt vette a teljes úthossznak.
De ha kics1 javaslatát megfogadod, biztos beveszi a kanyart ;)

(#4222) ManUnited válasza Kloss (#4221) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Hétfőn rendelem meg sztem Kedden már meg is lesz a GTR2:D

[ Szerkesztve ]

(#4223) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Segítséget szeretnék tőletek kérni:

Szeretnék venni egy kormányt most itt 2 jöhet szóba a MOMO racing vagy a DFP. DFP-t tudok most olyan 16500ft-ért szerezni. Viszont amit mindenképpen megkérdeznék, hogy a bolt árlistájában Driving Force Plays-nek van írva, meg nincs elvileg odaírva, hogy pedál is van hozzá. Valamint a bolt árlistájában a DFP GT képe szerepel. A logitech honlapján nem szerepel, PLAYS- csak PRO. A prohoz sincs odaírva, hogy lenne hozzá pedál, de a kormány kalauzban szerepel.

Na most akkor ez elírás és vegyem nyugodtan a DFP-t úgyis lesz hozzá pedál?

(#4224) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Mai naptól: MOMO => G25

Ideje volt már :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4225) Roxeus válasza tigipuf (#4187) üzenetére


Roxeus
tag

Valaki segítsen már az exkormányom új tulajdonosának... :( Persze FFB nélkül is lehet játszani, de közel sem nyújt olyan élményt, mint amit elvárnánk tőle.
Nekem XP alatt tökéletesen működött (gyári driver cd-vel), illetve Vista x86-on is ment rendesen a legújabb meghajtóval. Ha jól emlékszem, akkor akkor az első próbálkozásomnál valami registry entry-t is ki kellett törölni a joystick-ok bejegyzései közül, hogy jó legyen.

(#4226) kzoltann válasza Ronyman (#4223) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Persze, hogy lesz pedál. :) Méghozzá nagyon jó pedál, nekem 3 évig tökéletesen bírta, igazából most sincs vele baj, csak már G25-m van:)

(#4227) tigipuf válasza Roxeus (#4225) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi szépen,tudtam én ,hogy számíthatok rád :R ,pedig látod nem csak nálam nem megy:[link],de nem gond majd lesz talán egyszer jó driver,ez miatt nem fogok visszatérni xp-re az hótbiztos ;) ,nyomomFFB nélkül

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4228) JColee válasza Motion_Blur (#4224) üzenetére


JColee
őstag

és milyen?

(#4229) Márton válasza Motion_Blur (#4224) üzenetére


Márton
nagyúr

Nálam: semmi => Momo
Ideje volt már :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4230) ManUnited


ManUnited
aktív tag

G27 akciós az überkonzolban 90ezer helyett 60ezer! Nem reklámozni akarok csak gondoltam szólok mert az Árgép ezt az akciót még nem tudja:D G27 akció

[ Szerkesztve ]

(#4231) Motion_Blur válasza JColee (#4228) üzenetére


Motion_Blur
félisten

pazar, pont most nyomom race07-et, m3gtr-el :D

Imolában laza 1,5 sec-et vertem a MOMO-s időmre :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4232) Motion_Blur válasza ManUnited (#4230) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Az komoly! Nem vártam, hogy ennyire hamar és ennyit esik az ár. Ez gyak. a G25 1 hónappal ezelőtti ára :R

Bár feleslegesnek érzem, nekem a G25 egyelőre tökéletes.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4233) tome0001


tome0001
Topikgazda

Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Van egy logitech formula force ex kormányom, és az a probléma vele hogy a kormány néha berángat egy kicsit egyenesekben, még akkor is ha ki van kapcsolva a ffb (mind a játékon belül mind pedig a win-ban), de ha kihúzom a tápkábelt akkor viszont tökéletes, csak ugye akkor meg nem huzza középre a kormányt.

Mit javasoltok? Előre is köszi: Tomi

(#4234) AMD_ok válasza Motion_Blur (#4224) üzenetére


AMD_ok
őstag

Dettó :C :DDD

Mik a tapasztalatok? (Nálam überkirály a cucc a MOMO-hoz képest....)

(#4235) spadge


spadge
tag

Sziasztok! Még kezdőnek is kezdő vagyok ebben a témában, viszont érdekelnek a szimulátorok.Most szereztem egy szinte zsír új momo-t.Tudom, vannak gondjai, és nem is a legpontosabb kormány, de szerintem nekem még egy kis ideig jó lesz.
A kérdésem valójában az, hogy milyen szimulátort ajánlanátok nekem, amivel belecsöppenhetnék a dologba, és gyakorolhatnék.Eddig kipróbáltam a kormányt a Shift-tel, meg a TDU-val.Hát....shift nagyon trágya.Tdu tetszik, de inkább arcade, mint sim.
Szóval, mégis mit ajánlanátok?
Előre is köszönöm! :R

(#4236) Roxeus válasza tigipuf (#4227) üzenetére


Roxeus
tag

Ha jól emlékszem, akkor én ezt a leírást követtem (mégegyszer hangsúlyozom Vista x86 alatt) és pár próbálkozás, meg drivervariálás után sikerült FFB-t varázsolni.
A driverét az utolsó "búcsúkör" után uninstalláltam, de most megnéztem, és ez a regkey amit törölni kellett valamiért visszaíródott a helyére.
Egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy működni fog Win7 x64 alatt, de szerintem egy próbát mindenképpen megérne... :) Persze a helyetekben egy backup-ot készítenék a kitörlés előtt a szóban forgó regkey-ekről. ;)

Szerk.: link javítva... :)

[ Szerkesztve ]

(#4237) Kloss válasza spadge (#4235) üzenetére


Kloss
őstag

Szia!

Shift hát igen, valóban az :) TDU az arcde és a sim között van valahol, de élvezetes vele autókázni, ha éppen olyanja van az embernek.
Szerintem olvasd el -ha még nem tetted- neilszab írását a kormányokról, beállításokról, szimulátorokról. A leírásban találsz szimulátorokat, közülük válogass kedvedre valót. Race sorozatot én nagyon szeretem, talán az LFS áll a szimuláció élén, de ebben majd kisegít aki jobban ismeri.
Bármelyikkel belecsöppenhetsz, az elején használj vezetési segédletet, később fokozatosan kapcsold ki őket.

(#4238) ManUnited válasza Motion_Blur (#4232) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Most már tudjuk hogy ezért volt a nagy raktárpucolás és áresés mindenhol a momo-val és a g25-el is:D Überkonzol kiírás: Sajnos a LOGITECH úgy döntött, megszünteti a G25 kormányt.
Helyette az utód a G27 kormány kapható.
Most AKCIÓS áron vásárolhatod meg.
90000 Ft. helyett, 59900 forintért !

(#4239) spadge válasza Kloss (#4237) üzenetére


spadge
tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!Épp most olvasom a Kormány kalauzt. :)
LFS és iRace fizetős online verseny?
Tehát akkor tapasztalatod alapján nem járok rosszul ha beruházok egy Race On-ra. ;)

....hát persze ha megjelenik ugye.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4240) G4ng3r válasza spadge (#4239) üzenetére


G4ng3r
tag

Próbáld ki a demot (vagy azt a verziót amiről itt nem beszélünk :DDD) , és döntsd el. Amúgy steamen pár napja kapható...
Érdemes még az rfactort is kipróbálni, rengeteg mod van hozzá, nagyszerű F1-esek is.
+ha veszel vmit akkor dobj mellé egy Richard Burns Rallyt is kb. 1000Ft, nem mai darab, de még mindig nincs nála jobb rally szimulátor.

(#4241) Kloss válasza spadge (#4239) üzenetére


Kloss
őstag

Biztos nem jársz rosszul vele, de érdemes venni mellé egy GTR Evolution-t is (nálam ez az ász :D )
Ha jól emlékszem 1800-2000Ft ért kapsz.

G4ng3r: RBR nagyon jó, de azzal szét fogja tépni a Momo-t :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4242) Senya


Senya
csendes tag

Sziasztok!

Nem vagyok érdekelt a Shift népszerűsítésében, de nem állhattam meg, hogy a sok Shift-et ócsároló hozzászólásra ne reagáljak valamit.
Üzenem azoknak akik szerint a Shift egy gyenge GRID klón, hogy a GRID nevetséges fizikával és irányítással van megáldva a Shifthez képest.
Nekem ne mondja senki, hogy egy GT autóval a GRID-ben szinte fékezés nékül be lehet venni mondjuk a SPA 7-8 kanyarját...
Próbáld csak meg ezt a a Shiftben, elszállsz a fenébe. Persze előtte kapcsolj ki minden segítséget (ESP, Stability, stb.).
Szerintem nincs baj a Shifttel, nagyon szép grafikájú élvezhető játék, a GRID is teljesen élvezhető csak könyörgöm ne hasonlítsuk már a Shifthez...

Egyébként a Codemasters jövőre hozza az F1 2010-et (remélem), örültök? :)

Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

(#4243) copass válasza Senya (#4242) üzenetére


copass
veterán

a grid anno, rommá verte a saját fejlesztésű motorjával az nfs prostreet-et, ezt reagálta le az nfs azzal hogy a gtr1-ből ismert gmotor hajtja és részben a volt simbin(gtr,gt legends) tagjai készítették a shiftet, mint ahogy ebben a cikkben is részletezik hsw cikk
szóval a grid önerőböl alkotott vmi szenzációsat saját engine-el, az nfs meg simán megvette ami már bevállt, jól megtápolta és kész.
Mind a kettő nagyon rendben van, kivéve a drift részt abban a grid a király! :R

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4244) Senya válasza copass (#4243) üzenetére


Senya
csendes tag

Okok, tutira így van, ennyire nem mentem bele a témába, hogy milyen engine meg kinek a fejlesztése, én csak mindekettővel játszom minden nap több órát és leírtam a véleményemet. :D
Szerintem is mindkettő király, mondjuk a drifttel egyikben sem játszom. :)
Inkább F1-et szeretem, de a mostani F1 játékok elég idejétmúlt grafikával rendelkeznek.
SIESS Codemasters! :)

Két hangya megy a sivatagban, már majdnem éhenhalnak... Erre szomjanhalnak.

(#4245) copass válasza Senya (#4244) üzenetére


copass
veterán

én csak kocajátékos vagyok, a drifthez meg pláne totál tökkalap vagyok, de még nekem is ment grid alatt, lehet kontrollálni a csúszást, nem csak fargolatsz összevissza, hanem szépen tudsz folyamatosan csúszni ívről ívre esni. érdemes kipróbálni.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4246) shenmuedc


shenmuedc
tag

Nem tudja valaki hogy a momo kormány (a 13000ft-os jó e ps2-höz)

(#4247) neilszab válasza Senya (#4244) üzenetére


neilszab
őstag

Hááát, sztem amit a Codemasters ki fog hozni F1 címen, az ennek a fórumnak a lakói szemében nagy valószínűséggel egy rakás kaki lesz. Lehet, hogy a grafika nagyon szép lesz, de a szimuláció korrekt megvalósításához nem fűznék sok reményt.

Aki F1-ezni akar és kicsit is komolyan vesz magát, annak ott a:
rFacort + CDTP mod
vagy LFS és abban benne van a BMW, a fizikára meg nem lehet panasz...

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#4248) endrodiz válasza neilszab (#4247) üzenetére


endrodiz
tag

SziAsztok!
DFGT 15.805 Ft-ért... Létezik ez???[link]

Pedal to the metal... | Galaxy 3 | GTR-Masters.hu

(#4249) tigipuf válasza Roxeus (#4236) üzenetére


tigipuf
senior tag

Köszi szépen :R ,úgy néz ki működik,(legalábbis gtr-ben),már csak be kell tudnom állítani :)

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#4250) Kloss válasza endrodiz (#4248) üzenetére


Kloss
őstag

Én inkább azt mondanám, a DFGT képét rakták egy kormányhoz.
Ez mi lenne? "LOGITECH DRIVING FORCE PLAYS"
Ha jól tudom ilyen kormány nincs a Logitech kínálatában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.