Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20051) PuMbA válasza Zsírkrétamen (#20047) üzenetére


PuMbA
titán

"Hát a 1250B az csak 2db hangfalpár, még mélynyomó sincs nagyon, nem tudom, hogy ez mennyire lenne jó számomra, akinek fontos a mély"

Azokban sincs mélynyomó, beleraknak egy középsugárzót mélynyomónak álcázva aztán megy a zúgás-búgás :)

[ Szerkesztve ]

(#20052) Blackdeath


Blackdeath
aktív tag

helló!

lassan ideje lecserélnem az öreg Genius SP-G16 hangszóróimat valami komolyabbra, mert már kevesek nekem. :) max. ~12-13k-t szánnék rá. én inkább a 2.1-es rendszereket komálom a külön mélyláda miatt. :)) de ha tudtok jó 2.0-t, akkor áruljátok már el hogy melyiket érdemes megvenni. mert már teljesen összezavarodtam, annyi fajta van és hogy melyik a jó. :) főleg zenehallgatásra és játékra ill. youtube-hoz kellene.

én ezeket néztem ki:

[LOGITECH Speaker System Z323]
[GENIUS SP-HF1250B]
[GENIUS SP-HF 1800A fekete]
[GENIUS SW-G 2.1 1250]
[GENIUS SP-HF 800A]
[GENIUS SW-HF2.1 1700]

előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#20053) Jamcsabi válasza Blackdeath (#20052) üzenetére


Jamcsabi
tag

Ilyen célokra a Genius SP-HF1250B vagy SP-HF1255B a jó választás.

@ (#20047) Zsírkrétamen:
Nem ajánlom azt. Ha egy kicsit is fontos számodra a hangminőség nem veszel 2.1-et.

[ Szerkesztve ]

(#20054) itsmyname válasza Jamcsabi (#20053) üzenetére


itsmyname
csendes tag

Viszont most már érdekelne , hogy akkor a 2.1 szerinted mire használható ?:)
Csak mert eddig szinte az összes felhasználási körre a 2.0át javasoltad.

(#20055) Bodz válasza itsmyname (#20054) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Egy normális (ami sajnos igen drága is) 2.1 mindenre használható.

(#20056) AMDFan válasza itsmyname (#20054) üzenetére


AMDFan
addikt

150k fölött már vannak egész jó 2.1-ek is :U

(#20057) Bitpalace


Bitpalace
senior tag

sziasztok!

Sikerült hozzájutnom még egy Genius 1250x 2.0 szetthez potom összegért. :K
Szerintem még mindig az egyik legjobban sikerült Genius hangfal, és sokkal jobb a mostani 1255B meg társainál.

[ Szerkesztve ]

(#20059) OPiiPO válasza Jamcsabi (#20053) üzenetére


OPiiPO
addikt

"Ha egy kicsit is fontos számodra a hangminőség nem veszel 2.1-et."
Miértis?
Mitől lesz szerinted jobb hangja egy sima SP-HF1250B -nek mint egy 2.1-es GENIUS SW-HF2.1 1700-nek? Tényleg jó lenne ha valaki most már szájbarágósan elmagyarázná, mert itt mindenki mantra-szerűen emlegeti és még lassan a végére elhiszem ;]

Köszi!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20060) tipuka válasza Bodz (#20058) üzenetére


tipuka
addikt

:C

(#20061) Degeczi válasza OPiiPO (#20059) üzenetére


Degeczi
nagyúr

#20043

(#20062) GRaul válasza Jamcsabi (#20046) üzenetére


GRaul
őstag

Hello
Linkelnel h ilyen cuccot hol tudok venni?
Modecom MC-SHF56 mert nem találok sehol :S
Köszi

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20063) MIG21 válasza OPiiPO (#20059) üzenetére


MIG21
tag

Az ilyen árkategóriájú 2.1 rendszerek több sebből véreznek, már számos alkalommal le volt írva.
1., Mélysugárzójuk sokszor ugyanakkora vagy még kisebb is, mint a hasonló árú 2.0 rendszerek középsugárzója. Már itt felmerül az emberben a kérdés: van ennek így értelme?!
2., A szatelitek (közép- és magassugárzók) nagyon gyenge minőségűek: [link] vagy [link]
3., Közel sem lineáris a frekvenciaátvitelük, a mély tartományban igen durva kiemeléseik vannak. Ennek következtében mélynyomója is borzasztóan pontatlan, búgós.

@ (#20062) GRaul:
Jelenleg szinte sehol nincs készleten az országban, mert karácsony előtt elkapkodták.
Ha nem sürgős, akkor várj egy-két hetet, mert biztos lesz még készleten: [link] vagy [link]
Ha sürgősen szeretnél vásárolni, akkor itt talán még kapható egy kicsit magasabb áron.

[ Szerkesztve ]

(#20064) GRaul válasza MIG21 (#20063) üzenetére


GRaul
őstag

es 25ezerből milyen 2.0-as cuccot vennél most?
PErsze olyanra gondolok ami az iponbol vagy aquabol vagy esetleg mas, audios boltbol elerheto.
ket unnep között szeretnem megvenni.
Udv Misi

Nah amikorra megirtam addigra meg is válaszoltad. Bár más ajánlatot is meghallgatok, ha van tipped :R

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20065) GRaul válasza MIG21 (#20063) üzenetére


GRaul
őstag

igazából amire nekem kell az-az, hogy amikor nem a headsetet hasznalom akkor legyen a jatékoknak,youtubenak vmi recsegése (de természetesen legyen "minőségi")
Filmnézésre van Denon erősítő plusz egyéb cuccok. szóval arra nem szükséges, max ha a Narutot a monitoron nezem meg :D
Szóval amiket én kinéztem.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
elég nagy a szórás az árak között. igazából ezért is kértem itt a segítséget, mert nem tudom, h mi mennyit ér meg.

Illetve egy kis érdekesség. amit linkeltél boltot az h lehet ennyivel olcsóbb néhány terméknél??? :D
[link]
[link]

köszönöm előre is a segitséget :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20066) tipuka válasza GRaul (#20065) üzenetére


tipuka
addikt

Lehet újra kapni az EDIFIER R1600T Plus -t az iponnál megint?? Az igen. :) De olcsóban lenne jó ez is.
Az jónak tűnik meg a Mode Com MC SHF120U is, de az csak olcsóbban, ennyiért szerintem az is drága.

Nézd, ha nem sűrgős én az Edifier R1900TII -t venném. 30.558 ft, 3uk közül látatlanban szerintem jobb és olcsóbb is.

(#20067) MIG21 válasza GRaul (#20065) üzenetére


MIG21
tag

Ezek közül egyértelműen a Modecom MC-SHF80U (esetleg 120U) a legjobb ár-értek arányban.
(Az Edifier R1600T Plus pár héttel ezelőtt még 20 ezer Ft körül volt kapható a Plazamarket-ben)

@ (#20066) tipuka:
Érdekes, hogy az Edifier R1900TII-t törölték a vállalat hivatalos honlapjáról. Ettől függetlenül lehet, hogy ennyiért jó vétel.

[ Szerkesztve ]

(#20068) GRaul


GRaul
őstag

köszönöm a gyors válaszokat. akkor eddig ez a nyertes:MODE COM MC-SHF80U
Még vmi. Ezek esetleg jobbak lehetnek?
[link]
[link]
[link]
Tudom h drágábbak és h 2.1...
Ami kinézetre bejön az az első.

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20069) zolikaDB válasza GRaul (#20068) üzenetére


zolikaDB
veterán

Jo az a C3, de hol akarsz olyat venni?? Maradj a 80-as v 120-as Modecomnal, jo valasztas.

(#20070) GRaul válasza zolikaDB (#20069) üzenetére


GRaul
őstag

Már meg is rendeltem :)
[link]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20071) zolikaDB válasza GRaul (#20070) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ez kb k.va draga, mig a pcgear arulta, joval olcsobb volt.

(#20072) GRaul válasza zolikaDB (#20071) üzenetére


GRaul
őstag

ott kb mennyi volt?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20073) Misser válasza GRaul (#20072) üzenetére


Misser
tag

Ez kifejezetten jó áron van.

(#20074) Shing válasza Misser (#20073) üzenetére


Shing
őstag

Sztem is, én kb. 32 ezerért vettem anno az Edifier HCS2330Plus-t.
GRaul: Majd írj róla. :)

(#20075) GRaul válasza Shing (#20074) üzenetére


GRaul
őstag

Rendben.
Rendelést leadtam, remélem majd jelentkeznek ha mehetek érte :R

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20076) bucy03


bucy03
csendes tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, de az enyémhez csak hasonló problémákat láttam. Adott egy lassan 5. éves Genius 1250a hangfalpár. Kb 2 hónappal ezelőtt egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy a bal oldali hangszóró hibátlan hangképpel, de jóval halkabban szól mint a jobb oldali (amelyikben az erősítő is van). A laptopomon a hangerőszabályzónál a balance-ot állítgatva a következő beállításoknál kaptam kb ugyanazt a hangerőt mind2 hangszóróból: Left: 100 Right: 20. Tehát a bal hangszóró ötödét szólta csak a jobbnak. Első kérdésem ide kapcsolódik...ezt vajon mi okozhatta?

Ezután megnézettem ismerőssel, kicserélt benne ellenállást, kondit (azt hiszem, nem vagyok hozzáértő). A hangerő kiegyenlítődött. Remek végre okés minden. Azonban kb 20 perc használat után most meg a jobb oldali hangszóró elkezdett zúgni. Hangerőtől függetlenül egyre erősebben zúgott a mélynyomó. Kb 3/4 óra használat után ki kellett kapcsolnom, mert nagyon zavaróan búg. 10-15 perc pihentetés után ha bekapcsolom ez kezdődik előről. Mi lehet a probléma? Ismerős szintén megnézte, de nem jött rá.

A feltételek egyébként nem változtak ahhoz képest, amikor még jól működött. (ugyanott használom, nem vettem semmi új elektromos eszközt stb.)

Másrészt..ha nem sikerül megcsináltatnom, vagy kiderítenem, akkor milyen 2.0-ás rendszer érdemes vennem 40-45k-ig. A napokban olvastam pár tesztet, amiket linkeltetek a fórumon. Ezek alapján a következő hangfalakra gondltam, de mást is szívesen meghallgatok:

- microlab solo 6c
- mode com shf 120
- edifier t1600
- edifier t1900

LEgfontosabb szempont a zene. Sok elektronikus zenét hallgatok (electro, minimal, trap, dubstep stb...) Mixeket is készítek, Fontos lenne a megfelelő mély tartomány is. Nem a dübörgés, hanem a szép kiegyensúlyozott hangkép mindenből a megfelelő mennyiséggel.

Kicsit hosszúra sikerült. Köszönöm előre is ha elolvassátok és válaszoltok!

(#20077) zoldy válasza GRaul (#20075) üzenetére


zoldy
tag

Hello!

Egyrészt reakció az előttem szólóhoz; Plaza Markettel vigyázz mert simliznek. Itthon az egyetlen hivatalos Edifier forgalmazó és így tisztességes garanciát biztosító cég a Basys Kft. és rajta keresztül partnerei (akik egyébként semmi használható Edifierrel nem foglalkoznak szerintem). A Bluechip pl nem az de náluk legalább levásárolhatod a dolgot ha garanciás gondod van. Nekem is volt már személyesen gondom a Plaza Markettel, de ha utána guglizol biztosan találsz egy-két érdekes vásárlói véleményt. Ha teheted azt tanácsolom mondd le a rendelést.

Másrészt találtam egy ilyet
http://hardverapro.hu/apro/bose_acoustimass_3_aktiv_brutal_21_hangrendszer_150000ft_hel
és egy ilyet
http://hardverapro.hu/apro/bose_erosito__bose_hangfal
ezek jó árban vannak DE széttúrtam már a netet beleértve a bose hivatalos honlapját is és egy rohadt specifikációt sem tud előadni senki - a dobozok méreteit leszámítva. :W

Tudtok valamit ezekről?

(#20078) PuMbA válasza zoldy (#20077) üzenetére


PuMbA
titán

'Tudtok valamit ezekről?"

Nem, de annyi elég, hogy BOSE :) Nehogy ilyen túlárazott szart vegyél...

(#20079) OPiiPO válasza MIG21 (#20063) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ok, köszi! :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#20080) GRaul válasza zoldy (#20077) üzenetére


GRaul
őstag

és ha megveszem a Basys Kft. cégnél?
Vagy olyan nem lehetséges?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20081) GRaul válasza PuMbA (#20078) üzenetére


GRaul
őstag

Mármint mi Túlárazott? :Y

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20082) zolikaDB válasza GRaul (#20080) üzenetére


zolikaDB
veterán

A Basys a hivatalos forras. Toluk hozza el, aki hivatalosan arul Edifiert.

(#20083) GRaul válasza zolikaDB (#20082) üzenetére


GRaul
őstag

es Tőlük én direktbe nem tudom megrendelni?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20084) Misser válasza Shing (#20074) üzenetére


Misser
tag

Csak most a C3-ról van szó.

(#20085) Jamcsabi válasza GRaul (#20081) üzenetére


Jamcsabi
tag

Ez: [link] [link]

@ (#20068) GRaul:
Én a helyedben Modecom MC-SHF80U vagy 120U közül választanék.

@(#20076) bucy03:
A Modecom MC-SHF120U vagy Microlab Solo 6C jó választás lehet.

(#20086) zoldy válasza GRaul (#20083) üzenetére


zoldy
tag

De megtudod, csak nagyon macerás. A legközelebbi raktár Hollandiában van és még nem sikerült összehangolni vele, ezért a szállítás Kínából ~8 hét. Nem is beszélve arról, hogy nem onnantól 8 hét, hogy te megrendeled tőlük hanem onnan, hogy ők mint nagyker leadják a rendelést a gyártónak amikor annyi összegyűlik. Árlista változó a C3-pl ha jól tudom hivatalosan nincs is EU minősítve, ezeknek náluk utánakérdezel és ők is utánanéznek de mivel nagyker nem te vagy az első és kb 1 hét egy ilyen egyszerű kérdésre a válasz. Mindemellett nagyon segítőkészek - legalább is velem azok voltak eddig. Csak el kell döntened, hogy akarsz-e fél évet várni. Előny: Hivatalos Edifier garancia, és jóval olcsóbb. Hátrány rettenet lassú. Ha úgy döntesz, hogy belevágsz az Edifier hivatalos honlapján megtalálod az elérhetőségeket.
http://www.edifier-international.com/find-a-region

(#20087) haypro


haypro
senior tag

JBL Creautre II vélemény? (nem, nem akarok ilyet venni, már megvan)

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#20088) Jamcsabi válasza haypro (#20087) üzenetére


Jamcsabi
tag

Ne haragudj, de ilyen méretű szatelit sugárzókból minőségi hang nem jöhet ki. Fizikai képtelenség.
(Ennél a készüléknél a dizájnt kell megfizetned.)

(#20089) Zola007 válasza haypro (#20087) üzenetére


Zola007
veterán

dártvéder sisaknak egész pofás :D

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#20090) tipuka válasza haypro (#20087) üzenetére


tipuka
addikt

a jó minőséghez méret is kell, ez a 2 kis pici meg akkora, mint az öklöm. ez nem vicc :)
jópofa, de nem volt jó ötlet megvenni, ha te vetted önszántadból.

szabad tudni mennyibe fájt, ha te vetted? :C

[ Szerkesztve ]

(#20091) schawo válasza haypro (#20087) üzenetére


schawo
titán

5"-os "mélynyomó" jutott neki. De legalább nem kerül sokba. Ennyiért akár még elfogadhatóan is szólhat a 2.1-ek között.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20092) haypro válasza tipuka (#20090) üzenetére


haypro
senior tag

Már megvan 2 éve.
Szerintem baromi jól szól. Miért, ti mit vennétek 15.000Ft-ért?

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#20093) tipuka válasza haypro (#20092) üzenetére


tipuka
addikt

Azért kérdeztem meg mennyi volt, mert nem tudtam. Ennyiért egész jó vétel volt így látatlanban, nincs kifogásom ellene. :) (ha a mostani árakat nézzük, némelyik mennyibe kerül)

[ Szerkesztve ]

(#20094) zoldy válasza PuMbA (#20078) üzenetére


zoldy
tag

Abszolút igazad van, védelmemre szóljon; csak utána akartam nézni, hogy mire fel túlárazott. Felháborító, hogy csak mert Bose már magyarázatot sem kell adniuk, hogy miért vedd meg. Egyébként eddig Edifieren gondolkoztam, sőt folyamatos kapcsolatban vagyok az említett macerás rendelés kapcsán a Basys-el de lehet, hogy visszavonom az egészet mert elolvastam az alábbi cikket.
http://logout.hu/cikk/a_zenehallgatasrol_diohejban_ii/bevezeto.html
Ezt egyébként mindenkinek aki még nem olvasta ajánlom figyelmébe mert roppant tanulságos darab. :K
Szóval a fenti cikk után rájöttem, hogy nem jártam eléggé körbe a témát és lehet hogy nekem tulajdonképpen egy "Prodipe Pro 5 V2 Sub 10s Bundle" kell. A problémám csak az, hogy nem egy hangárt akarok tökéletes minőséggel kihangosítani, hanem a szobámat. :D

(#20095) tipuka válasza zoldy (#20094) üzenetére


tipuka
addikt

Ha még nem hallgattad meg egyiket se élőben, pótold a hiányt, hidd el megéri még az utazásba is beleölni a pénzt, én nem bántam meg, mert így tudtam mi kell nekem és kicsit rögös úton át jöttem, de végül élvezem a zenéket az egész házban most már. :D (nem nagy a ház, majdnem 100m2,meg egy légtérben van kb. minden szoba, mert kocka alakú a ház és az ajtó ránéz a hangfalra.. ezt is jól elmagyaráztam mi... :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#20096) zoldy válasza tipuka (#20095) üzenetére


zoldy
tag

Szinte látom az alaprajzot! :DD Mire gondolsz? Próbáljam ki az Edifiert, a Bose-t és a Prodipe-ot is? Hol tehetném ezt meg? Utazok én szívesen csak nem tudom hová kéne. Egyébként meg sem kérdőjelezhető a gondolatod miszerint hallás után kell választani de jobb híján csak végtelen cikk teszt és tanács után tudok véleményt alkotni. :(

(#20097) tipuka válasza zoldy (#20096) üzenetére


tipuka
addikt

Azt meghiszem. :DDD
A Prodipe-t pesten tudod meghallgatni a többi stúdió monitor barátaival együtt Itt tudsz egy kupaccal: hitspace, zaj, friendlyhouse <- a honlapjukon van cím meg minden elérhetőség, jó ha felhívod őket van e belőle, mielőtt mennél pár nappal előtte.

(#20098) zoldy válasza tipuka (#20097) üzenetére


zoldy
tag

Köszi a tippet! :R Ha vége az ünnepeknek sajnos úgyis vissza szólít a kötelesség Pestre, mindenképp utánajárok a dolgoknak. :)

(#20099) schawo válasza zoldy (#20094) üzenetére


schawo
titán

Ó, egy közeltéri monitor nem 'hangár' hangosítására van. A nevében is benne van, hogy közelről (<2m) kell hallgatni, ezek még egy nagyobb házibulit sem hangosítanak be rendesen.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20100) Jamcsabi válasza schawo (#20091) üzenetére


Jamcsabi
tag

Nem. A mélynyomó csak 4,5"-os (egyes helyeken 4" szerepel a leírásban), és a szatelit hangszórók sem lehetnek nagyobbak, mint 2".

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.