Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20101) schawo válasza Jamcsabi (#20100) üzenetére


schawo
titán

Valóban 4,5"-os, rosszul olvastam a kézikönyvben, mert rosszul van kiírva.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20102) Kowi84


Kowi84
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Logitech Z323-as szettem. Költözéskor úgy sikerült pakolni, hogy a "mélyláda" :D egyik lába pont az egyik speaker membránján támaszkodott, így sikeresen beszakította azt. Ez miatt nem szeretném kidobni, mert amúgy nincs vele semmi bajom.

A kérdésem az lenne, hogy esetleg nincs valakinek hibás, elromlott, vagy akármilyen okból fölösleges ilyen típusú hangfala (vagy csak az az alkatrész is elég)? Vagy tudnátok tippet adni, hogy merre induljak ennek a rendbetételére, honnan tudok pont ilyen alkatrészt beszerezni? Illetve érdemes egyáltalán erőlködni ilyennel? (Többe kerül a leves mint a hús.....)

[ Szerkesztve ]

(#20103) zoldy válasza schawo (#20099) üzenetére


zoldy
tag

Valóban túloztam csak elképzeltem, hogy az asztalom mellé teszem őket és kb egy ilyen jutott eszembe;

[link]

:DD

De tény, hogy ez inkább egy jó akusztikájú nappaliba való mint kis szobába a maga 2x75 + 225W- jával... :K

[ Szerkesztve ]

(#20104) schawo válasza zoldy (#20103) üzenetére


schawo
titán

Pedig még csak nem is hasonló :)

A wattoktól nem kell megijedni, azok nem azért vannak, hogy üvöltsenek, hanem, hogy legyen dinamika tartalék, ne fusson ki a nagyon rövid idejű dinamikacsúcsokból sem, ami hallható hangerőben nem jelentkezik, viszont enélkül átmegy torzítsába. Nem véletlenül van ezeken korlátozó szabályzó, így annyira lövöd be a maximum hangerőt, ami az adott helyen használható. Amúgy is az abszolút max hangnyomás 105 dB-RMS körül van. A Pro 5 ajánlott lehallgatási távolsága 1-1,5m.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20105) Kowi84


Kowi84
aktív tag

10000 alatt létezik 2.0-ás hangfal ami még belefér az "ajánlható" kategóriába???

(#20106) zoldy válasza Kowi84 (#20105) üzenetére


zoldy
tag

Az igényektől függ. Szerintem nincs de én néha túl komolyan veszem ezeket a dolgokat. Ha van rá lehetőséged szerintem várd ki amíg összegyűlik egy Edifier r1900t-re. Szerintem ez még ajánlható de ez is 35-6 ezer... :/ Tudom, hogy nem ez volt a kérdés, ezt én gondolom így. Nem szentírás. :)

(#20107) Degeczi válasza Degeczi (#19963) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Időközben megcsináltam: érdemes kipróbálni!
Párszáz Ft-ból lényegesen föl lehet így javítani a Modecom dobozok hangzását, az oda-vissza 2.5 méternyi (!) vékony, litze huzalos kábel kiiktatásával egy sokkal rövidebbre. Kell hozzá egy 8 pólusú mini DIN dugó, egy 20k körüli hangerőszabályzó poti, és egy kevés drót, 5x10-15 cm. Persze szebb, korrektebb megoldás lenne a potit fixen a dobozra építeni - de így meg sem kell hozzá bontani a cuccot, vagyis a gyári állapot érintetlenül megmarad.
Érezhetően szebb, nyíltabb lesz a hangzásuk, és a mobiltelefon-érzékenység pedig teljesen megszűnik (a veszett hosszú gyári kábel antennaként szedte föl).
Cserébe a fizikai hangerőállításhoz már hátulra kell nyúlni - de azt kellően magasra állítva a gépen is jól szabályozható, és akkor nem kell állítgatni.

(#20108) Shing válasza zoldy (#20106) üzenetére


Shing
őstag

Biztos van jó stereo 10 ezer Ft alatt is, csak keresni kell. Ezek a Kínaiak már olyan pézért' összedobnak értékelhető hangrendszereket, hogy csak néz az ember. Vettünk egy Millenium MN9710 hangrendszert, 5000Ft-ért. És igen, ez egy 5.1-es hangrendszer. Jó, mondjuk ez akció lehetett, mert neten csak 10ezer ft körül lehetett látni.
Na a lényeg, hogy meglepően jól szólt. De tényleg... (Lehet, hogy azért tűnt olyan jónak, mert sokkal rosszabbat vártam?) Megvoltak a bajai, mert 2 hónap után elsült egy kondi (típushiba), na meg atomrobbanás hangja van bekapcsoláskor. De a hangminőség nagyon rendben van. Nem is értem, hogy tudnak egy ilyen rendszert ennyiért eladni...

(#20109) MIG21 válasza Kowi84 (#20105) üzenetére


MIG21
tag

Igen, van: Genius SP-HF1250B itt vagy itt esetleg itt

[ Szerkesztve ]

(#20110) Kowi84 válasza MIG21 (#20109) üzenetére


Kowi84
aktív tag

És ez??? Tudom, hogy nem 2.0 de elkalandoztam egy kicsit!

(#20111) PuMbA válasza Kowi84 (#20110) üzenetére


PuMbA
titán

:N

(#20112) tipuka válasza Kowi84 (#20110) üzenetére


tipuka
addikt

mi ez a kirakós műanyag? ;]

(#20113) szobipeti199


szobipeti199
tag

Sziasztok.
Játékra meg filmre kellene valami jó kis 2.1es, "természetesen" minnél olcsóbban. Köszi előre is!

(#20114) PuMbA válasza szobipeti199 (#20113) üzenetére


PuMbA
titán

Genius 1250B vagy 1255B :)

(#20115) zoldy válasza Shing (#20108) üzenetére


zoldy
tag

Hát igen... Ezeknél az anyaghasználat a kérdéses. Megnéztem egyébként a Millenium MN 9710-ed specs-ét. Tisztességesnek tűnik olyan téren, hogy nem kamuzza be a 20-30 Hz-t hanem 50-et ír (bár 4"es tányérral nem is nagyon lehet szépen mélyebbet), na meg az átmenet tartománynak is van egy 20Hz átfedése. Ez ugye pont fordítva szokott lenni még egy Edifier esetében is jó ha csak 20 Hz marad ki. A méretezése mindenesetre nem rossz csak ugye kérdés, hogy mennyire tartós. Sok boldogságot nektek! ;)

(#20116) HUAFBANDITA


HUAFBANDITA
tag

Sziasztok!

Tapasztalatmegosztás miatt írom le ide a következőket! (hátha érdekel valakit) Az ünnepekre hazavittem a Logi Z906-ot, és rákötöttem a nagyszobai tv-re optikai kábellel (samsung ue32f6400), hangbeállításoknál kiválasztható a DTS NEO, ezzel a beállítással használva a beépített médialejátszó a Flac zenéimet, tűrhető minőségben adta vissza. Tv adásnál (jégkorszak) moziteremben éreztük magunkat. Akkor esett le, hogy rá lehet kötni az Essence One RCA kimenetére, és párhuzamosan a JBL2.1 is mehet a szimmetrikus kimeneten :) Na el is gurult a gyógyszer, és ma délután összekötöttem őket, úgyhogy most 7.2- ben szólnak együtt. Magas, közép, bőven elég a színpad jóval szélesebb lett, mély kiegyensúlyozott, ráerősített a kis 20cm-es a 25ös-re, erősen, és tisztán szólnak együtt. Megéri kísérletezgetni :)

(#20117) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Ígértem, h megírom a tapasztalataim a Modecom MC HF 120-ról.
Nos, a specifikációk megtalálhatóak a gyártó oldalán. Igényes, szép nagy hangszóró, ahogy Bib is leírta.
Nekem egy TV-hez van csatlakoztatva jack kábellel, amit adtak hozzá, plusz RCA is volt a dobozban.
Járatás után változott a hangja, bár szerintem még kell neki idő, hisz mi TV-zésre és mozizásra használjuk. Arra tökéletesen jó. Ja, kis hátrány: a mi 106 centisünk mellett is hatalmas, párom ennek már többször hangot is adott :)
Amire figyelni kell: normális forrás!!! Plusz nekem úgy van beállítva, h középen ülve piszok jó hangzást biztosít. Elhelyezése, magassága ahogy kell, a fejemmel egy vonalban. Magasak, közepek a helyükön, a mélyek szépek, nem búgnak, nem recsegnek, ütnek, ahogy kell, és nem dörmög a beszéd.
Ja, és minden közepes álláson, nincs csutkára tekerve a mély. Eddig semmiféle anyaggal nem torzított.
Persze itt el kell felejteni a 480-as youtube tartalmakat, meg gagyi telefonos HD-kat, mert azok recsegnek-ropognak, ugye egy 6000 Ft-os Logitech 2.1-nél van más baja az embernek, s nem erre figyel :DDD
Jelzem, a TV nem a legalkalmasabb arra, h kihasználd ezt a hangfalat. Pl Ipodról zenét hallgatva sokkal több élet jön át... Úh ezen még gondolkodom, h lehetne-e ezen valamit javítani :)
Aki ezen töri a fejét, ne habozzon! :)

[ Szerkesztve ]

(#20118) schawo válasza zolikaDB (#20117) üzenetére


schawo
titán

A tévét kösd egy FiiO D03k-ra optikai kábellel, és arra csatlakoztasd a Modecomot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20119) Degeczi válasza schawo (#20118) üzenetére


Degeczi
nagyúr

(persze, érdemes, de ettől még ritkán lesz olyan TV műsor, ahonnan nem szanaszét tömörített, vacak minőségű hang érkezik)

(#20120) schawo válasza Degeczi (#20119) üzenetére


schawo
titán

Ez is igaz :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20121) Tin válasza schawo (#20118) üzenetére


Tin
veterán

ezek a tévére kötött optikai átalakítók tényleg jók, csak pont tévézéshez alkalmatlanok. tévéadásnál elég kellemetlen egyfolytában felállni, és hangot adni vagy levenni a hangszóróról. nem?

(#20122) zolikaDB válasza Tin (#20121) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nemnagyon TV-zek. Inkabb 720/1080-as HD illetve BD.
Analog adashoz folosleges 106 centis TV v bmilyen hangszoro is.

(#20123) Tin válasza zolikaDB (#20122) üzenetére


Tin
veterán

ahhoz igen, de vannak digitális adások is, ahol a hang már normálisabb, akár többcsatornás is lehet, és azért a hd adásoknál már nem annyira ratyi a hang sem.

csak ezekkel az egyszerűbb átalakítókkal nem tudod a hangerőt állítani, az spdif kimeneten fix jel jön ki, szóval csak a hangfalakon tudsz hangerőt állítani, az meg bizonyos helyzetekben kényelmetlen.

(#20124) f8enter


f8enter
aktív tag

Sziasztok! Egy MC-SHF80U hangfalpárt szeretnék vásárolni, alapvetően zenehallgatásra. Szerintetek van ennek alternatívája, vagy bele kell vágni? Lehet ilyent kapni a 2 ünnep között is Bp-en? Sajnos szombaton is nyitva tartó üzletet nem találtam :(

Jól sejtem, hogy ezek még nem tudják az "energiatakarékos üzemmódot", azaz jel hiányában "elaltatják" magukat?

[ Szerkesztve ]

(#20125) Bitpalace válasza Tin (#20123) üzenetére


Bitpalace
senior tag

A digitális kimenetre kötött hangfalnak a hangeroszabalyzasat nem lehet sehogy sem megoldani tavvezerlessel?

Üdv!

(#20126) Degeczi válasza f8enter (#20124) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem tud alvó módot, és jel nélkül is melegszik a hűtőbordája.

(#20127) Degeczi válasza Bitpalace (#20125) üzenetére


Degeczi
nagyúr

TV-ken az SPDIF kimenet célja, hogy házimozi erősítőre kösd, ezért fix a jelszint, a TV hangerőszabályozása nem hat rá.

Ilyen célra nyilvánvalóan olyan hangrendszert érdemes használni ami távvezérelhető, vagy megalkudni a TV fejhallgatókimenetével, mert az persze szabályozható.

(#20128) f8enter válasza Degeczi (#20126) üzenetére


f8enter
aktív tag

:(

(#20129) Degeczi válasza f8enter (#20128) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha több periféria is akad, amúgyis hasznos egy master/slave konnektor, azzal automatikusan lekapcsolható, amikor a gép is alszik.

(#20130) MIG21 válasza f8enter (#20124) üzenetére


MIG21
tag

Alternatíva lehet az Edifier R1900TII innen vásárolva. Sajnos erre is várnod kell.

(#20131) schawo válasza f8enter (#20128) üzenetére


schawo
titán

mellé :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20132) schawo válasza Bitpalace (#20125) üzenetére


schawo
titán

Ha van egy adag bütykölős hajlamod, akkor íme egy Arduino-vezérelt analóg hangerőszabályzó megoldás. [link] és [link]. Nem 5 perc, cserébe nem drága, és olyanra csinálod, amilyenre akarod. Teljes kit itt: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20133) schawo válasza schawo (#20132) üzenetére


schawo
titán

Illetve itt [link] összeszerelve. Ez egy olcsóbb változat: [link]

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20134) schawo válasza schawo (#20133) üzenetére


schawo
titán

Hehe, motoros potméteres hangerőszabályzó kit: [link]
Van itt minden, mint a búcsúban.

Innen érdemes bogarászni a többi megoldást: [link]

IC-s összeszerelve, dobozolva: [link] Basszus, lehet hogy veszek egy ilyet :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20135) Bitpalace válasza schawo (#20133) üzenetére


Bitpalace
senior tag

Én igazából, csak kiváncsi voltam rá, hogy meg lehet oldani, de ha ennyi mindennel jár, akkor inkább nem bonyolódom bele... Otthon vagyok nagyjából ebbe az építgetős témában, de szerintem muszáj leszek kompromisszumot kötni a tv 3,5 jackijével. Filmnél borzadalom egy minősége van, ezért akartam azt, hogy digitális kimenetre ráállok egy Fiio külső hangkártyával, és arra csatlakoztatom a Geniust, de most megtudtam, hogy hangerőt, csak a hangfalon tudom szabályozni, és az egy picit kényelmetlen lehet, filmezés közben mindig kimászni és tekergetni

üdv!

(#20136) GRaul


GRaul
őstag

Tudnatok valami olyan hangfalat ajanlani ami 2.0.
olyan mint pl ez: [link]
De nem kell h erositos legyen, mert van külső Yamaha erősítő.
Köszönöm

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#20137) Degeczi válasza schawo (#20134) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hja, régen pl. a Technics erősítők is motorral tekerték a hangerőszabályzót
Nagy előnye, h ránézésre is rögtön látni az állást kikapcsolt állapotban is, és áramtalanítás után is persze ugyanott marad, amit digitálisnál nyűg megoldani

(#20138) f8enter válasza Degeczi (#20129) üzenetére


f8enter
aktív tag

Csak a hangfal lenne, a nappalinkban nincs semmi zajforrás jelenleg (tv, hifi, stb.), és meg szeretném oldani a zenehallgatást onnan. Azt tervezem, hogy egy régebbi Android mobilt dugok rá, ami DLNA-n keresztül játszik le a NAS-ról. Ennél olcsóbbat nem tudtam kitalálni, és így jut pénz egy picit jobb hangfalra.

Az ajánlott típusnak sajnos hátránya, hogy nem tud "aludni", de előnye, hogy az usb kimenetre fixen fel tudom dugni a telefont, így 1 konnektorról üzemel a teljes "rendszer", legalábbis a presenter rész.

Esetleg tudtok ajánlani jó minőségű alvásképes hangfalpárt, vagy ez nagyon extrém igény, és nem mozdulnak rá a gyártók?

(#20139) wariror


wariror
tag

Üdv!
2.1 hangfalszettet (házimozit) szeretnék itthon
összehozni. Kimondottan csak filmezésre.
Esetleg tudnátok valami jobb kategóriát ajánlani
Kb. 70e érték körül gondolkoztam.
[link]
[link]
Hasonlókon gondolkoztam.

(#20140) Degeczi válasza f8enter (#20138) üzenetére


Degeczi
nagyúr

valóban nem sűrűn látni ilyen tulajdonságot
pl. a Creative T20 elvileg tudja (és külföldi fórumokon lehet is olyan panaszokat találni, hogy tévesen elalszik 10 perc után akkor is, ha pedig van bejövő jel), de sok példánya mégsem csinál ilyet: ami nálam volt, az sem, és itteni fórumon is írta más is ugyanezt, szóval több változata is lehet

de szerintem nem nagy ár, hogy zenehallgatás előtt átbillentesz egy kapcsolót

(#20141) tipuka válasza Degeczi (#20140) üzenetére


tipuka
addikt

én is fogtam egy billenőkapcsolós elosztót, az asztal mellé raktam, és csak oda kell nyúlnom a ki/be kapcsoláshoz és mehetek a dolgomra.

(#20142) MIG21 válasza wariror (#20139) üzenetére


MIG21
tag

Ilyen áron ezt is érdemes számításba vegyed: [link]

Ez pedig már sokkal jobb kategória, cserébe az ára is magasabb: [link]

(#20143) wariror válasza MIG21 (#20142) üzenetére


wariror
tag

Valóban mindkettő jól néz ki,de vajon
minőségbeli különbség érzékelhető?
Jo lenne esetleg valahol kipróbálni őket....
Amúgy ez a Prodipe Pro kapható nálunk is?

(#20144) Ibituba válasza MIG21 (#20142) üzenetére


Ibituba
aktív tag

miben jobb a drágábbik 2.1?

(#20145) zolikaDB válasza wariror (#20139) üzenetére


zolikaDB
veterán

Az S730 brutál-állat gyilkos lehet.
Itteni fórumozó onnan rendelt Tangentet, ami beszart, de nem tudták cserélni, mert nincs nekik...

(#20146) f8enter


f8enter
aktív tag

A MC-SHF80U-t rakhatom ablakpárkányra? (Nem röhög)

(#20147) zolikaDB válasza f8enter (#20146) üzenetére


zolikaDB
veterán

Meg is vetted?

(#20148) f8enter válasza zolikaDB (#20147) üzenetére


f8enter
aktív tag

Nem. Ha jól érzékelem a piacot, akkor csak jövőre fogok hozzájutni.

(#20149) wariror válasza zolikaDB (#20145) üzenetére


wariror
tag

Valóban jól néz ki de az ára elég borsos lett...
Tudod úgy vagyok vele ha esetleg hallhatnám
valahol és tényleg az árának megfelelően
DURVA akkor esetleg spórolok még rá.
Mert gondolom ez igen sokáig jó szolgálatot
tesz.

(#20150) MIG21 válasza wariror (#20143) üzenetére


MIG21
tag

Igen, kapható. Pl.: [link] + [link] (a készleten lévőket itt vagy a Zaj vagy a Hitspace üzletekben meg is hallgathatod)
Jobban jársz, ha a Thomann-tól rendeled.

@ (#20144) Ibituba:
A Prodipe esetében 5" membránméretű stúdió monitorok támogatják a mélynyomót.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.