Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28563) _seth_ válasza szalai56 (#28562) üzenetére


_seth_
veterán

Nagyobb tankok ellen is hatásos vagy inkább csak a kicsikben sebez többet?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28565) virkir válasza diegho (#28543) üzenetére


virkir
veterán

A láthatósági rendszer meg bugos, ma 640m-t is láttam, mikor spotoltak, van amikor meg az 520at sem.
Valahol, valaki megmagyarázta, hogy ez nem bug hanem ficsőr.
Ugyanis ha a térkép téglalapjaival párhuzamosan guvasztod a szemed akkor a maximum az 500 méter ha meg az átlóban akkor a 700 a maximum mert ennyit tud a játék motorja.
Sand River-en meg Prohorovkán jól megfigyelhető mert itt van két alap útvonal ami párhuzamos végig a térkép oldalával. Hiába spot-olnak nem fogsz látni semmit 500 méternél messzebbről Karelia-n meg majdnem átlátni egyik bázisról a másikra csak egy kicsit kell előre gurulni.

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28566) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Újabb fölényes győzelem a terület megtartásáért vívott csatában, csak így tovább fiúk :C :C

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28567) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Még béta idején kaptam kódot egyik haveromtól, játszogattam vele párat, de akkor még annyira nem kötött le. Most nagy unalmamban leszedtem ( persze hogy US klienst ), lejátszottam pár csatát és nagyon kedvet kaptam hozzá, így hát most töltődik az EU-s kliens. Francia harckocsik mikor kerültek be?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#28568) GrooveHero válasza haromegesz14 (#28567) üzenetére


GrooveHero
addikt

Január elején, szal nem rég óta vannak bent, máris sok gyűlölőre és kedvelőre tettek szert, attól függ uygye, kinek mi...

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28569) fsb1000 válasza GrooveHero (#28566) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Grat!
Ez azt jelenti, hogy a CW-s klánok nem is olyan félelmetesek, vagy nálatok jött össze egy ütőképes csapat?

(#28570) GrooveHero válasza fsb1000 (#28569) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi :R
Inkább utóbbi. Bár azért abban is van valami, hogy a területre landingoló 15-20 csapat mindegyikét ismerjük már, így utólag már nem is tűnnek olyan veszélyesnek, de ez is csak azóta van, hogy ilyen jól elkaptuk a fonalat, és mindenki észrevette, hogy nem is olyan vészes a dolog, és egy jó csapattal és jó taktikával még a legkeményebb ellenfél is megszorongatható.
Volt már ilyenre példa, hogy a területdöntőt anno úgy buktuk el, hogy nálunk mindenki elhullott, náluk meg maradt kb 4-5 2-300 hp-s tank, szal rendesen ronggyá lőttük őket, gratuláltak is a teljesítményhez, és mondták, hogy könnyebb meccsre számítottak.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28571) fsb1000 válasza GrooveHero (#28570) üzenetére


fsb1000
nagyúr

15-20 csapat?
Ez hány csatát jelent /nap /hét? vagy ők megküzdenek elötte egymással?

(#28572) _seth_


_seth_
veterán

Dühítő:

nekünk maradt kb 8-9 tank, ellenfélnek 3 masszív darab, type 59, patton, kv3 és t30 már foglalja a bázist majd az ellen 3 tankja elkezdi a miénket... mit csinál erre reagálva az említett 4 tank? type foglal a másik 3 elindul vissza a bázisunkra menteni azt... írom,h ogy foglaljanak de neeeem rohannak a bázisunkhoz, én már a sajátunkhoz voltam közelebb ezért indultam oda de ezek hárman???? Oh my god..... Vereség, bázisunk elfoglalva....

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28573) GrooveHero válasza fsb1000 (#28571) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, előbb ők megküzdenek egymással egy egyenes kieséses rendszerben, és csak egy jut el a területdöntőig, ahol most minket kell legyűrni, hogy legyen terület.
Azért mondtam 15-20 csapatot, mert kb annyian szoktak jönni, és este 8-kor a szever random összesorsolja őket, hogy ki kivel és mikor játszik, így van (attól függően hogy mennyien jelentkeztek) 1/32-ed, 1/16-od, 1/8-ad, 1/4, elődöntő és döntő, pont mint a fociban. Aki jön landolni, annak(csapatszámtól függően) 5-6 meccs, a területvédőnek(most nekünk) csak egy meccs, ez kb 23:10 körül szokott zajlani, néha csúszik ide-oda perceket.
És ez csak a landolási zóna, amit meg kell védenünk. A többi már a terület tulaj klán dolga, hogy támad e tovább(mindenképp irdomos), mert ha elfoglalják a landing zónánkat, akkor kezdhetünk mindent előről, vagyis mindennap 5-6 meccs, este 8-tól fél 12-ig.
Kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28574) _seth_ válasza _seth_ (#28572) üzenetére


_seth_
veterán

Mondanom sem kell, hogy akkor van 6 killem egy csatában és kapok 31.525 kreditet amikor lejárt a prémiumom.... 62e lett volna T29-cel :) Acélfal, mesterlövész, top gun egy csatában :) 15ből 14 lövésem talált, és 19-et kaptam, majd fele hp maradt meg a végére.

GrooveHero: "ildomos" lesz az ;)

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28575) fsb1000 válasza GrooveHero (#28573) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Végülis nem vészes, ha napi 1 csata, de azért azon meg kell jelenni TOP tankokkal.
Azért ehhez oda kell tennie magát jópár embernek.

(#28576) _seth_ válasza _seth_ (#28574) üzenetére


_seth_
veterán

T29 vs T32: T32-t néztem ki köv tanknak ugyanakkor T29-cel simán leszedhető 1vs1-ben amennyiben kicsit is butább az átlagnál a T32-es, a géppuskát lőve az orrán valamint az oldalát az üa tartályoknál és a torony tetjén a beszállót szépen megy le a hp-ja. Le is szedtem, bár veszítettünk de ez már más kérdés :(

Vaktában lődözve pláne a tornyát vagy az elejét véletlenszüren: lepattan a lövés tehát annyira nem rossz.

KV3: a torony előtti kb a vezető beszállójának a teteje még ami gyenge pont.

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28577) madstunt válasza _seth_ (#28550) üzenetére


madstunt
addikt

Az OP-ban lévő matchmaking alapján elvileg nemkéne hogy ilyet csináljon, meg eddig nem is igazán csinált ilyet, szal meglepett :)

(#28578) GrooveHero válasza fsb1000 (#28575) üzenetére


GrooveHero
addikt

Igen, nem tűnik annyira húzósnak, cask most nekünk újoncként sok volt egyszerre, hogy foglaljunk is, hogy területet szerezzünk, meg védenünk is kellett. De szerecsére felnőttünk a feladathoz. Nem árt egyébként elgondolkodni a szövetéségről,mert ha megnézem a tőlünk keletebbre eső területeket...hát...van egy hatalmas szövetség 2-3 klánból (ez Magyarország Dunántúli régiójától terjed egészen Oroszországig), akik már eléggé összenőttek. Én amondó vagyok, hogy ne zavarjuk az alvó oroszlánt, hanem próbáljunk megbékélni velük. Úgyhogy most ezt is figyelembe kell venni, holott azért jó lenne vmi területet is megcsípni, hogy azért jöjjön a gold, úgyis az a dolga neki:D
Amúgy egyik klántárs kiszámolta, hogy a Balkántól keletre eső területek, Törökosrzág, Közel-Keleti régió egy kláné, és amióta tartják a területeket, meg amennyit érnek a területek, kapaszkodj meg 600.000!!!!! arany foylt be nekik. Ha 100 fős a klán, és mind a 100 tag maximálisan kiveszi a részét a területhódításokból, és területvédésekből, akkor ez minden egyes klántagnak napi 600!! arany. Ami azért valljuk be, nem olyan rossz.

_seth_ köszi a kiigazítást így kora este ;)

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28579) _seth_ válasza GrooveHero (#28578) üzenetére


_seth_
veterán

:)

Napi 600? Én már a havi prémiummal is elégedett lennék :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28580) GrooveHero válasza _seth_ (#28579) üzenetére


GrooveHero
addikt

Detto. :K :K
Mondjuk valljuk be, bár nem tudom , hogy náluk hogy van, ekkora összegnél már másra is tellik, de elsősorba az aranylőszert kell megvásárolni a csatákra, met az eredmények csak onnan jönnek, nem a havi prémiumból, meg abból, hogy mindenki veszi a Löwét

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28581) Plokijuma válasza GrooveHero (#28578) üzenetére


Plokijuma
aktív tag

Főleg, hogy az 6000 arany, nem 600 naponta. (még randomban is futja gold ammora :D)

(#28582) GrooveHero válasza Plokijuma (#28581) üzenetére


GrooveHero
addikt

Bocsi, tényleg elszámoltam, az valóban 6000 lesz. Az is nagyon szép summa, sőt sokkal szebb, valljuk be őszintén. Túl késő van már nekem ezekhez az agyat igénylő dolgokhoz:DD

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28583) Stauffenberg válasza GrooveHero (#28578) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez így nem rossz, de ehhez azért már eléggé kockának kell lenni. Én benne voltam a ROR-A klánban amíg még létezett ("A" mint Academy... főleg arra volt, hogy a kisebb játékosok (értsd: minimum tier5-6) ott húzzák fel magukat valami táposabb dögig). Aztán a sima ROR meg ment területeket foglalni. De (számomra) olyan irreális követelmények voltak a tagokkal szemben, hogy azt már nem vállaltam be. Heti 3-4 alkalommal kötelező volt csatárba bevethetőnek lenni és ez azt jelentené, hogy este 8-tól mondjuk kifulladásig...

Viszont néztem, hogy az igazán aktív játékosoknak milyen összegeket utalnak ki (aranyban... természetesen), hát volt akinek nem csak lőszerre tellett a bevételből, hanem sok más prémium cuccra is. Csak hát ehhez nem árt ha nincsenek vizsgáid, nem dolgozol, vagy legalább is nem gond, hogy meló után rögtön átminősülsz harckocsi parancsnokká és nem kell sem a háztartással, pároddal, gyerekekkel (ha van) foglalkozni.

Mondjuk ez nem újdonság. Középiskolás koromban még tombolt a Counter-Strike láz... akkoriban is klánoztam és ha valamit "el akartunk érni" akkor napi 3-5 órákat kellett csak a gyakorlásnak szentelni... ezen felül meg kláncsatákat játszani heti legalább 3-4 alkalommal. Itt sem különb a helyzet. Meg mondjuk WoW-ban sem amit szintén műveltem egy időben. De hát ekkor még időmilliomos voltam, tanulni elég volt napi 30-40 percet, hogy ötös tanuló legyek. Aztán az egyetemen ennyi idő csak a bemelegítésre volt elég mondjuk egy kvantum mechanika tanulásánál.

Azóta csak két multis játéknak élek: Battlefield (most éppen a harmadik rész) meg a WoT. Erre is maximum napi 2 órát tudok elkülöníteni amit fele-fele arányban osztok el. Én vagyok a "casual" mintapéldány... :D Csak az egész napos itthon tartózkodások alatt van több időm.

(#28585) GrooveHero válasza Stauffenberg (#28583) üzenetére


GrooveHero
addikt

Ezt mind értem, és ez mind szép és jó. Csak azért az ELIT klánt ne hasonlítsd össze azért egy ROR-ral. Alapból teljesen más felfogással indultunk neki ennek az egész játéknak, a klán egy haveri társaságnak indult. Csak aztán (miattam is) jötek olyan emberek, akik egy kicsit többet szerettek volna a játéktól, meg úgy általában az egészből többet szerettek volna kihozni, és úgy voltak vele, hogyha már klán, akkor tegyük oda magunkat. És szép lassan elkezdődtek a CW-k, nélunk az ELIT klánban soha nem volt ilyen akadémia szerűség, 1 klánba tartozik a kicsi és nagy tankkal rendelkező játékos, mert mikor a kis tankos felvettük, addigra a nagyobbaknak már volt 10-es tankja, stb...és nekiálltak egy másik ágnak...ezért vol jó, hogy jöttek a picik, mert kicsit tapasztaltabb játékosokkal játszhattak tier5-6-7-ben, és könnyebben ment nekik a fejlődés. Volt akit 9-es tankkal vettem fel, egy T34-gyel, azóta lett enki már E-100 is, egy újabb komplett 10-es tank, de CW-n egyszer sem volt, meg TS-en sem, és mivel kellett a hely, ezért megváltunk tőle.
Azonban azt nem felejti el egyikünk sem, hogy emberek vagyunk, mindenkinek van magánélete, család, barátnő, sui, munkahely...stb...ezért nem ROR szintén képzeljük el a jövőt sem, hogy most aztán meg sem állunk, és leradírozunk mindenkit a térképről...jó is lenne...de megint visszaköszön, hogy emberek vagyunk...mert volt olyan tagunk, aki melóbol hazaesve egyből ült le gép el, volt aki egész nap nem tudott lenni a munka beosztás miatt. Ez mindenkinek más.
Úgy vagyunk vele, hogy majd szépen lassan, fokozatosan..aztán lesz ami lesz. Tudod, ahogy a mondás is tartja...sokat akar a szarka...

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28586) Stauffenberg válasza GrooveHero (#28585) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy szóval sem hasonlítottam össze a két klánt. Arra reagáltam amit a Török vagy milyen klánról mondtál, hogy a tagok mennyi aranyat kapnak naponta. Csak erre mondtam, hogy ezért viszont nagyon durván rá is kell kockulni a témára, máshogyan nem megy. Sajnos nem olyan egyszerű a dolog, hogy akkor mennek a tagok CW-re mikor éppen ráérnek. Ha meg ilyen "beeső" játékos vagy akkor nem is kapsz túl sok aranyat a közösből (jó esetben csak a lőszerre valót).

Nekem például már az sem ment a ROR-ban, hogy CW-re járjak heti egyetlen alkalommal, nem ám az, hogy a prémium lőszerre valót (vagy még többet) megkapjam a közös kasszából. :)

[ Szerkesztve ]

(#28587) GrooveHero válasza Stauffenberg (#28586) üzenetére


GrooveHero
addikt

Értem. És nem is úgy értettem, csak kifejtettem, hogy minket azért nem lehet egy ROR-ral egy lapon említeni, mert azért akkora kockák nem vagyunk. Mondjuk azért gondolj bele, hogy van több mint 20 területük. Egy területet egy csapat, azaz 15 ember véd, ez 15 darab chip.
Egy klánban max 100 ember lehet, tehát ha jól matekozunk, akkor az jön ki, hogy 6 területet tudnak egyszerre védeni, magyarul a több 10-en X területükön nincs egy darab chip sem, magyarán ha betámadják, akkor csata nélkül lehet területet foglalni. Ettől viszont olyan jó klán a Pirates [PTS], hogy ügyesen meg van neki szervezve a felállásuk és egyértelmű, hogy a belső területükön nincs védelem, amit nem tudsz közvetlenül támadni, csak ha átmentél jó pár területen. Ezért is fontos a szövetség, mert olyanokkal vannak körbevéve, akik erősek ahhoz, hogy megvédjék a PTS seggét, ezért oda sem kell chip-et tenni, maradnak tehát csak azok a területek, amikről tudják, hogy meg akarják szerezni, és amelyekről tudják, hogy meg akarják más klánok támadni. Kivan ez találva nagyon. :F

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28588) Stauffenberg válasza GrooveHero (#28587) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kicsit amúgy az eRepublic rendszerére emlékeztet ez, ahol hasonló módon lehetett támadni és szövetségeket kialakítani.

Én tök szívesen vezetnék klánt vagy akár csak kis csapatot, de annyira nincs időm az ilyesmire. Pedig szeretek taktikákat kidolgozni és tesztelni, hogy azok működnek-e a gyakorlatban.

Majd ha hozzám vágnak egy zsák pénzt és évekig nem kell dolgoznom akkor talán lesz ilyenekre is időm... :D

(#28589) fsb1000


fsb1000
nagyúr

pentagony a TeamKiller: [link]

Mentem 3 ultragyenge kört és a 4.-re végre kedvenc pályámat kaptam: végre nyerünk!
Már épp elfoglaltam a poziciómat, mikor a másik E100 kilötte az IS7-esünket a bázisnál.
Valami félangol-lengyel-cigánynyelven beszéltek alig értettem
IS7 méltatlankodik, hogy lehet már oneshottolni.... (én sem értem...)
Aszongya az E100, hogy nem akarta kilőni, csak AFK volt és figyelmeztetni akarta
Erre az IS7, hogy ő bizony nem volt AFK. A lényeg hogy az E100 kék lett és örjöngött, visszamentünk a bázisra kinyirni, de addigra asszem 2 másik tankot is kilött a zürzavarban.
Nagy nehezen sikerült kilőni (az ellen is biztatot hogy intézzük el a TK-zót)... eddig ok, voltunk 4 hátrányban, de addigra a komplett ellenfél is odaért és lemészárolta a csapatot.
Összesen 2 veszteségük volt.

Hát ilyet még nem láttam... ilyenkor jó lenne egy fehér zászló, vagy komplet respawn az örült nélkül.. vagy mittudomén.

(#28590) #65675776


#65675776
törölt tag

Hogy ki kerül kitiltásra és mennyi időre, az nem attól függ, hogy ki és mennyit kér, illetve, hogy ki és mennyi ideje van a fórumon. Csak az elkövetett vétségek számítanak.

(#28591) virkir


virkir
veterán

Látom csak nem bírt magával valaki, hogy gyomlálva lett.
Grat neki, bár inkább értelmes hozzászólással gyarapíthatná a topikot.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#28592) KaLeun válasza virkir (#28591) üzenetére


KaLeun
senior tag

Szerintem én voltam, csak üdvözöltem vki kedves édesanyukáját. Miután egész mecss alatt egyszerűen kiblokkolt minden lövésemet.

Cila

(#28593) KaLeun válasza fsb1000 (#28589) üzenetére


KaLeun
senior tag

IS-7 1 shot = jó öreg ammorack. Nekem is sikerült már párszor... (T30) ;]

Cila

(#28594) smisa válasza #65675776 (#28590) üzenetére


smisa
őstag

Köszönjük a nép nevében :R - aki meg maradt annak meg legyen intő jel ;]

(#28595) emre válasza KaLeun (#28592) üzenetére


emre
veterán

nem te voltál :DDD

smisa
Már én is kurvára untam, de hogy ezért bemószeroljak bárkit is távol áll tőlem. :(

Lehet ezen okoknál fogva az ezredből is inkább kilépek. :U
Ezt a hétvégén még meggondolom.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#28596) smisa válasza emre (#28595) üzenetére


smisa
őstag

én csak itt jelztem hogy befejezhetnék sehova se mószeroltam :(( - nem kell mószerolni ilyen gyorsan pörgő topikokat elég sürün olvasnak még ha nem is jelzik :K

(#28597) RaZroX válasza GrooveHero (#28578) üzenetére


RaZroX
addikt

wtf?! Bizonyos területért arany jár naponta ?!

This is the way

(#28598) KaLeun válasza RaZroX (#28597) üzenetére


KaLeun
senior tag

Bizony, egy szint felett már mindenre futja. Kóla, csoki, arany lőszer és stb...

Cila

(#28599) vhw válasza RaZroX (#28597) üzenetére


vhw
addikt

Minden területért jár arany, van amiért több, van amiért kevesebb.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#28600) Met


Met
nagyúr

Vett már valaki kódot Loutshi-től?
Megbízható?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.