Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) djbb534


djbb534
tag

Ez a 14A 5nm-en készül majd?

the way it's meant to be played

(#2) tibaimp válasza djbb534 (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Olyasmi, bár itt a nm-nek már semmi jelentősége, inkább a tranzisztor sűrűség a lényeg, ha jól tudom, és ebben az Intel nem volt annyira elmaradva, mint a "nm nevezékben".

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Busterftw


Busterftw
veterán

Hat ha a TSMC-nek ment az eleg nagy visszatancolas, januarban meg azt nyilatkoztak 2030 elott nem foglalkoznak vele.

TSMC won't adopt advanced High-NA EUV chipmaking tools until 2030 or later

djbb534
Nem, a 14A 14A-n keszul.

[ Szerkesztve ]

(#4) L.Edit


L.Edit
tag

Ezeket az ipar azért próbálta kerülni, mert az energiaigénye egy 2x felbontással készült lapnak 4x-es, és a fényforrás teljesítményét nem tudják ebben az ütemben javítani, csak szeretnék 2x-ezni 5 éven belül, de inkább 1.5-ös szorzót várnak el a jelenleg elérhető higany alapú UV forrásoktól.
Szerintem azért kockázatos lépés, mert nem biztos hogy 5 év múlva ez a gép lesz az ipari standard, vagy nem pontosan így fog működni az optikai része, de mint erődemonstráció csillagos ötös.

Csíramentes, mosott-szárított belsőség eladó.

(#5) Abu85 válasza djbb534 (#1) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az már nem. Inkább 3 nm-es osztályú.

#4 L.Edit : Az Intel most kockáztat, és kockázat nélkül nem fogják megelőzni a Samsungot és a TSMC-t. Szóval muszájból lépik meg.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) tasiadam válasza Busterftw (#3) üzenetére


tasiadam
veterán

A teesemcenek eddig az volt a mondasa, hogy az ara miatt maradnak a jelenlegi gepeken, akarmennyire faj, de legalabb olcso lesz. Lehet, hogy nem akarnak elsok lenni, ha igyis ugyis tele vannak, es lesznek is megrendelesekkel.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#7) Abu85 válasza tasiadam (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem igazán csak az ár a baj, hanem az, hogy mennyi előnyt ad, és ahhoz képest az extra költség irreálisan nagy. Önmagában a magasabb ár nem lenne baj, ha annyival jobb is lenne.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Az új gép ezért még idén szolgálatba áll az oregoni kampuszon."

Á, rossz helyen lesz az ott, hozzák ide a Nagy Faluba, hogy kitömött zsebű magyar melósok dolgozhassanak rajta. :)

(#9) Tasunkó


Tasunkó
senior tag

Hihetetlen verseny van, ezt élőben kéne közvetíteni.

Kérek egy számot a jútútú

(#10) djbb534 válasza tibaimp (#2) üzenetére


djbb534
tag

Már hogyne lenne jelentősége... Minél kisebb a gyártástechnológia az annál nagyobb tranzisztor sűrűséget eredményez

the way it's meant to be played

(#11) tibaimp válasza djbb534 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez OK, a nm-es "nevezéktanra" gondoltam, ami persze úgy ahogy tükrözi a gyártási technológiát is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) TESCO-Zsömle válasza djbb534 (#10) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Már hogyne lenne jelentősége...

Az említett kontextusban úgy, hogy kb 130nm óta nincs köszönőviszonyban a valósággal, mert ugyan kisebbnek kisebb, de egyik sem annyi.

A fentiből következik, hogy van a piacon 3 féle 7nm ami fizikai valójában egyik sem 7nm...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) Busterftw válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


Busterftw
veterán

Pontosan. Marketing szám már 15+ éve.

(#14) djbb534 válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


djbb534
tag

Remelem nem arra gondolsz, hogy Intel 7 elnevés alatt 10nm-en gyártják a procit : D

the way it's meant to be played

(#15) TESCO-Zsömle válasza djbb534 (#14) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Én konkrétan arra gondolok és azt is írtam, hogy kb 130nm-en volt utoljára valóban akkora a csíkszélesség, amekkora a szám. Azóta ez -ahogy azt Busterftw is írta- csak egy marketing-szám a valódi fejlődést tranzisztor-sűrűségben mérik, ami az elmúlt 5 évben hatvéányozottan inkább strukturális fejlődésből ered, minthsem a legkisebb alakzat méretből.

Ott van TeCsőn Der8auer videója, amiben "lereszelnek" 1-1 procit és aláteszik őket az elektronminkroszkópnak, abból kiderül, hogy a TSMC-féle 7nm és az Intel-féle 10nm tényleges csíkszélessége is valahol 18-22nm között van.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16) ddekany


ddekany
veterán

"Ezek a gépek akár kétharmaddal is csökkenthetik a méreteket"

:F Megláttam, és rögtön tudtam, hogy Harangi...

(#17) ddekany válasza TESCO-Zsömle (#15) üzenetére


ddekany
veterán

Másfelöl már kutyát nem érdekli ez rég. Jobb, és kész. A végterméken meglátod, mennyivel jobb.

(#18) Lewzke válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


Lewzke
őstag

Ozt Józsika, ha elmegy a gyártás hibákba majd "okosba" megoldja. :DD

(#19) Dr. Akula válasza Lewzke (#18) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tekintve a Boeing gyártói kultúráját, ahol a 787 Dreamlinert és 737 Maxot heggesztő melósok se mernének felülni a saját készítményükre, nem biztos hogy a magyar a legtrógerebb melós. A proci legalább nem zuhan le, nem szakad ki az oldala. :)

(#20) Lewzke válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Lewzke
őstag

A modern öltönyvilágban mindenki menedzser így valami kezdő alulfizetett szakember végzi a "kritikus" munkát is. Autóipar is ugyanilyen, vagy rosszabb. :))
Az a helyzet, hogy inkább ez szomorú trend ... (mert a szakemberek építik effektív a világot)

[ Szerkesztve ]

(#21) M@cika


M@cika
őstag

Legközelebb majd akkor Intelt újra, ha fele áron dupla teljesítmény lesz, mint az AMD proci.
15 évig xopatták a népet a szemét húzásaikkal....

Nasit a kis fehér medvének!

(#22) djbb534 válasza M@cika (#21) üzenetére


djbb534
tag

Kifejted?

the way it's meant to be played

(#23) Mooka-Miki válasza djbb534 (#22) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Szerintem [erre] gondolt a kolléga. Vagy megerősít vagy cáfol:
"A Bizottság többéves vizsgálatot követően 2009. május 13-án megállapította, hogy az Intel jelentős árkedvezményeket adott a meghatározó PC-gyártóknak (Acer, Dell,
HP, Lenovo, és a NEC), továbbá a Media Markt üzlethálózatot működtető Media
Saturn Holdingnak (MMSH). Ehhez azt kellett vállalniuk, hogy szinte kizárólag (igényük
80–100%-kát lefedően) tőle vásároljanak processzorokat. A Dell esetében teljes
kizárólagosság esetén járt a kedvezmény, a Lenovónál a notebookokra vonatkozott
az exkluzivitás, a HP-nek az üzleti desktopokban használt CPU-k 95%-át kellett
az Inteltől beszereznie, a NEC-nek pedig a teljes CPU-igényének legalább 80%-át kellett
az Intellel leszerződnie. Az MMSH akkor élvezhette az olcsóbb árat, ha csak Intel processzorral felszerelt számítógépeket árult. Volt egy másik szála is az Intel gyakorlatának, amely a kedvezményrendszernél egyértelműbben gyanút keltő volt: az Intel azért fizetett a számítógépgyártóknak és egyes kiskereskedelmi láncoknak, ha azok vállalták, hogy nem, vagy legalábbis késleltetve forgalmaznak AMD-processzorokat használó termékeket."

(#24) Busterftw válasza Mooka-Miki (#23) üzenetére


Busterftw
veterán

Mondjuk az AMD procik nem voltak a legjobbak, szoval nem ertem miert jartak rosszul az userek :D

(#25) TESCO-Zsömle válasza Busterftw (#24) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Mert az említett kedvezmények leginkább azt az időszakot fedték le, amikor de. Szóval K7 kontra NetBurst korszakra kell gondolni.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#26) Mooka-Miki válasza Busterftw (#24) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Ahogy TESCO-Zsömle is írta, akkoriban nagyon is versenyképesek voltak az AMD CPU-k.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.