Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#42001) joker1220 válasza KaLeun (#42000) üzenetére


joker1220
őstag

T-54 lomhább is lett, már nincs olyan nagy különbség a type és közte, a tornya is nagyobb
lett mert sírtak hogy nem lehet átlőni semerről...

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#42002) joker1220 válasza ollie (#41993) üzenetére


joker1220
őstag

Szerintetek érdemes elbaszni 100k free XP-t hogy átugorjam a Tier 3-4-5 ös Francia tankokat?!

Tényleg mindenki azt mondja hogy a legszarabbak, de nehéz elhinni.

Bocs a dupláért de lejárt a szerk.

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#42003) ollie válasza KaLeun (#42000) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A type-om tornyát épp este lőtte át egy Panther szemből. Néztem is, hogy ez hogy lehet, korábban ilyen soha nem történt.

(#42002) joker1220: nézőpont kérdése, attól függ, hogy mennyire vagy mazochista, és a low-tier franciák, vagy a free XP elköltése okoz neked nagyobb szenvedést ;]

[ Szerkesztve ]

***

(#42004) virkir válasza ollie (#41996) üzenetére


virkir
veterán

Azért az érdekes, hogy a fórumokon röpködnek a 80-90-100k-s T110 körök screenshotjai viszont a többi T10-es tankokról alig látni ilyet.
Meg amíg a DPM-e 2580 addig az IS-7-é 2146 a Maus meg az E-100-é alap ágyúval 2058 és a PEN-je is a legnagyobb.
Nem azt mondom, hogy OP de credit szempontból azért igencsak jóra sikeredett a magas ROF és sebzés miatt.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#42005) vhw válasza psycroptic (#41990) üzenetére


vhw
addikt

Hiába lő többet, ha kisebb a lövésenkénti átlag dmg. Na meg a kettő nem ugyanaz a kategória 10es heavy vs 9es TD. Bármennyire is szeretné a WG úgy beállítani, hogy a 9es TD-k avagy medek a 10es nehezekkel "egy szinten van" harcértéket illetően, ez sehogysem igaz. (különben tele lennének a CW csaták medekkel és TD-kel) Egyszerűen nincsenek pariban, így nem is meglepő, ha nagyobb tűzerőt visz magával egy 10es heavy.

S70 vs M58, bármennyire is meglepő, a T110 sem lövi át bárhol az IS7et, ugyanőgy gyenge pontra kell célozni, és még úgyis becsúszhat 1-1 lepattani, egyáltalán nem autoaim az amerikai ágyú.

"nem OP az csak jó az ágyúja és én azt irígylem tőle..."
Hát akkor ki kell fejleszteni... :D

Ami meg a kreditet illeti; lehet, hogy ebben kicsit túl teljesítették a tervet (bár a 7.2-ben minden 10es tanknak megemelték kissé a szorzóját) De azért a nettó nyereségért meg kell harcolni, agresszíven játszani, hátul kempelve várva a jó szerencsét ez sem hoz egy deka pénzt sem.

joker1220: csak aztán óvatosan a free xp költéssel, olyan nagy tankot oldj fel, ami stock állapotban hulladék, de elkölthető free xp hiányában nem úszod meg vele a szenvedést. Szal próbálj találni egy olyan tankot, ami már viszonylag tűrhető, és ahelyett, hogy feloldanád a következőt ezt fejleszd elitre és innen kezd a grindet.
(virkir talán tudna mesélni, milyen egy stock ARL44, mikor már elköltötte minden free xpjét :D)

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#42006) virkir válasza joker1220 (#42002) üzenetére


virkir
veterán

Light/med vonalon bőven elég 20-30k-t elhasználni az AMX12t már élvezhető kis scout, nem mellesleg fossa az xp-t.
A heavy vonalon már érdekesebb ott már elkél a 100k de akkor még csak az M4-nél fogsz járni ami szvsz még mindig a szopó kategória.
Ki van nekem fejlesztve de még félárasan se tudtam rávenni magam, hogy megvegyem. :D

[ Szerkesztve ]

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#42007) ollie válasza virkir (#42004) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én csak egy átlagos játékos vagyok, nekem jó esetben van 70-80k.

De a T30-cal még így is jobban lehet keresni.

***

(#42008) whatnot válasza joker1220 (#42002) üzenetére


whatnot
őstag

Amx 38 és 40 mocsok lomhák, kb. Maus szinten mozognak, csak lejtőn lefele gyorsabbak.
A páncélzatuk a tierjükben egész jól pattint, viszont kissé gyenguska lövegeik vannak.
Összességében elég gyengék, igen.
Amx 12t-nél jelenik meg az igazi francia vonal: gyors, fürge, tényleg könnyű tankként viselkedik, megjelenik a revolvertár, ill. a fejlesztett ágyúk átütése is viszonylag jobb már. Ami hátránya van, az nyilván a páncélzata, ill. amiről én előre nem tudtam, az a löveg korlátozottabb függőleges irányú mozgástere. Emiatt tudni kell vele helyezkedni.

(#42009) Djuree válasza joker1220 (#41999) üzenetére


Djuree
félisten

jaja. ismerem, MBT. de sztem nincs nagyobb tankjuk a ruszkiknak, sztem ez inkább már nehéztank, de végülis ha a T54 is medhez ment, akkor ez is mehetne oda. mondjuk ez egy újabb tank, nem 1945-50-ös, már nincs IS-7 meg ilyenek csak a T-80, T-90. legalábbis én így tudom. mondjuk ennyi erővel már abrams is jöhetne a játékba :DDD
meg a francik legjobb tankja a leclerc, ami hazavágna mindet kb. :U

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42010) CactuS válasza joker1220 (#42002) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát az eredeti T34 óta már nem tartom annyira vészesnek őket. Én egyszerre húztam a heavyt és a lightot a fransziáknál T5ig. Az űrgolyhós "light" talán a leggagyibb még elite-ként is, azzal nem igazán tudtam mit kezdeni, az utána jövő AMX 12t viszont már nagyon kis baba gép volt.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#42011) Zeratul válasza virkir (#42006) üzenetére


Zeratul
addikt

BDR től a heavy vonalon már ki lehet farmolni a szükséges XPt, nem mondom hogy nem oboa de aki német vonalon nevelkedett annak nem lesz különösen nagy nehézség.

(#42012) Dobi 562


Dobi 562
addikt

Rég volt ilyen jó első köröm ezzel a lomha döggel. A 122-es ágyú nagyon bejön. Prémiumos eredmény.

Győzelem!
CsataMalinovka 2012. április 11. 10:07:07
JárműKV-3
Szerzett tapasztalat: 3 666 (2x szorzó a nap első győztes csatájáért)
Szerzett kredit: 43 075
Csatában elért Achievement: Mesterlövész

[ Szerkesztve ]

(#42013) vhw válasza Djuree (#42009) üzenetére


vhw
addikt

Srácok, jó lenne ejteni a témát, ugyanis a hivatkozott tech tree egy április 1-sejei tréfa volt. Nem lesz sem T90 a játékban, sem Hammer tank.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#42014) joker1220 válasza CactuS (#42010) üzenetére


joker1220
őstag

Köszi mindenkinek a tanácsokat!

Én eredetileg az AMX 1375 elitre fejlesztésére gondoltam, de ha
azt mondjátok hogy már ez a 12t is jó akkor elég kevesebbet is
rááldozni.

Igazából a T-50-2 nemrég adtam el és a helyére szeretnék valami
hasonlót, ami tetszik pont ez a revolvertáras történet, páncélzatuk
közel azonos :)

Amúgy is most nerfelték a T-50-2 őt is, lejebb vették a frontpáncélt:S

vhw: Írtam én is hogy fools day volt:D

Eleve úgy írták hogy az eddig elhanyagolt és alulteljesítő orosz ágat
fejlesztik:D

Már ez a felvezetés nagyon árulkodó volt :DDD

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#42015) Mcray válasza joker1220 (#42014) üzenetére


Mcray
senior tag

A MILYÉT nerfelték a T-50-2-nek? ;) Gyűlöltem azt a tankot és le a kalappal mindenki előtt aki tudta/tudja használni. Az én skill-em a T-50-nél megállt. Azzal jó voltam, de a T-50-2 ááá hagyjuk.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#42016) joker1220 válasza Mcray (#42015) üzenetére


joker1220
őstag

Bocsi, nem a front páncélt vitték lejebb hanem a fejlesztett torony front páncélzatát.

,,Т-50-2 top turret front armor reduced from 60 to 45 mm.''

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#42017) Mcray válasza joker1220 (#42016) üzenetére


Mcray
senior tag

Továbbra is áll. Milye van a T-50-2 nek :) ? Páncélja? Az enyémnek tuti nem volt, mert csak koton gumi védte a legénységet az XP és credit szaporodástól...

[ Szerkesztve ]

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#42018) whatnot válasza joker1220 (#42014) üzenetére


whatnot
őstag

Attól függ, mire szeretnéd használni.
T-50-2 vérbeli scout, amx12t szerintem kevésbé agilis, azaz lassabban gyorsul és fordul, könnyebb kilőni. Viszont valóban ott van a revolvertár, ill. talán egy fokkal jobb MM szempontjából.
Ja és persze lassabb, max. 60km/h a 72 helyett.

[ Szerkesztve ]

(#42019) Zeratul válasza whatnot (#42018) üzenetére


Zeratul
addikt

Említsük meg az autoloaderes békaevő tankok függőleges csőkitérítési fogyatékosságát is.

(#42020) vhw válasza Mcray (#42015) üzenetére


vhw
addikt

Nem értem miért, hisz mindkét tank kicsi gyors, igen jó gyorsulással és magas kanyarodási sebeséggel (így kívülről látva) Miért lehet az egyikkel jól menni, a másikkal meg már nem? Stíusukban megegyeznek, nem úgy mint a Leo-VK vagy M5-Chaffe.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#42021) CactuS válasza joker1220 (#42016) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

A front páncél amúgy sem számított, mivel azzal a tankkal "kilinccsel előre" kell közlekedni. :D

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#42022) Mcray válasza vhw (#42020) üzenetére


Mcray
senior tag

Eddig 2 tankkal találoztam a játékban, amivel semmit sem tudtam csinálni: PZ38NA, és T-50-2. Eddig minden más tankkal többé kevésbe sikeres vagyok/voltam.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#42023) Djuree válasza Mcray (#42022) üzenetére


Djuree
félisten

nekem az amx40 volt ilyen, sztem killem sem volt vele. meguntam mikor állandóan kv-k közé rakott, azoknak meg 1 shot voltam. a 10. ilyen meccs utána hagytam a fenébe, átugrottam.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#42024) sanya67 válasza joker1220 (#42002) üzenetére


sanya67
tag

Szerintem a BDR G1B kifejezetten jó tank!
Talán egy ember dicsérte rajtam kívül az sg-n de tartom az álláspontom: remek kis tank, kár kihagyni!!!

(#42025) joergie válasza joker1220 (#42001) üzenetére


joergie
őstag

Én nem vettem észre T54nél hogy lomhább lenne, rányomtam a skilleket, és kb állóhelyzetben felszáll mint a helikopter úgy fordul, istencsászár. Inkább a type lett használhatatlanul lomha, szinte nem lehet medként használni.
Azért a 100as és 120as atomdöntött front közt van különbség.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#42026) Fel


Fel
addikt

Valamikor régen volt egy olyan versenykiírás, hogy "Put a Tank on a Pedestal"..
Ha előbb jöttem volna rá, hogy Cliffen van egy kis szikla amit lehet talapzatnak használni, akkor neveztem volna egy ilyen képpel:

:DDD

(#42027) Bobyjack válasza ollie (#41996) üzenetére


Bobyjack
senior tag

"Szóval sokkal nehezebb keresni vele, mint bármelyik másik t10-zel"

Cáfolnám:

Victory!
Battle: Cliff 2012. április 5. 21:44:09
Vehicle: T110E5
Experience received: 4 100 (x2 for the first victory each day)
Credits received: 113 065
Battle Achievements: Steel Wall, Sniper

Én már a T110-el farmolom a zsét. Nálam nagyobb tankot nem rakba az MM, színtiszta évezet vele a játék.

(#42028) whatnot válasza Zeratul (#42019) üzenetére


whatnot
őstag

#42008-ban már megtettem.

(#42029) CactuS válasza Bobyjack (#42027) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

2k+ XP azért nem egy átlagos kör egy átlagos játékosnak, ha nem tévedek. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#42030) whatnot válasza CactuS (#42029) üzenetére


whatnot
őstag

Kell hozzá az is, hogy egy mocsok jó t10-ben ülsz. Low tier t7-ként kicsit nehezebb azért.

(#42031) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

A 7.2-es patch után eltűnt egy csomó tank mappája a World_Of_Tanks/res/Vehicles/ mappából.
Hogy és hova tudok újra skineket bemásolni?

(#42032) ollie válasza CactuS (#42029) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem tévedsz, ez már kiemelkedő XP és kredit. De akkor én is rányomulok a tankra, hátha ráérzek. Eddig végül is még csak pár menetet mentem vele.

Mondjuk az hülyeség, hogy megkapta a T30 statjait, így elég nehéz megállapítani, hogy mennyivel megy ezzel jobban vagy rosszabbul.

***

(#42033) alpihun


alpihun
senior tag

Sziasztok!
Régóta nézegetem a játékot magamnak, nem tűnik rossznak.
Olyan játékot keresek, ami online és nem igényel sok játékot, tehát elég napi 1-2 meccs.
Szerintetek nekifogjak játszani? Van egy pc guru starter kódom is.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#42034) Dobi 562


Dobi 562
addikt

A 7.2 óta gyakran gyullad ki a párduc motorja szemből jövő lövéstől. Ha a tornyot találják el szemből, akkor pedig megsérül a lőszerrekesz. Ez a tank peccs előtt is ennyire sérülékeny lett volna, csak szerencsém volt vagy a peccs csinált neki valamit?

(#42035) ollie válasza alpihun (#42033) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem igényel sok játékot, de ha kipróbálod, garantáltan rá fogsz kattanni. Szóval jól gondold meg.

***

(#42036) Mcray válasza alpihun (#42033) üzenetére


Mcray
senior tag

Szia Én is így kezdtem anno...Pár napja már napi 60 csatákat toltam és már 1-1 hét premiumokra is fizetek hogy gyorsabban dőljön a pénz, + van már egy rakás fizetős tankom...Ennyit az ingyen játékról :)

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#42037) Bobyjack válasza CactuS (#42029) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Valóban nem átlagos kör volt, csak arra akartam rávilágítani, hogy szerintem páratlanul jövedelmező vele játszani. És még élvezetes is.

(#42032) ollie: 100 csatám volt T30-al amikor jött a patch, most kereken 200 van. Akkor ~51% volt a győzelmi arányom. Most 62%. Tehát az akkori statot leszámítva T110-el 73% körül van a győzelmi arányom. Az átlag XP meg elég durván emelkedik. Akkor 800 körül lehetett, most 948 (ergo csak T110-el ment csatáimnak ~1100 az átlag XP-je :Y ). Már csak 3-at kell javulnia és átveszi az első helyet a T32-től az átlag XP ranglistámon. A T34-et is imádtam az ágyúja miatt, ezt a véleményemet sokan nem osztották itt a fórumon, de ez a tank minden szempontból még jobb annál is. :)

[ Szerkesztve ]

(#42038) vhw válasza alpihun (#42033) üzenetére


vhw
addikt

Ha megtalálod a kedvenc tankjaid az "alsó" kategóriában, vagyis a vh. előtti, illetve a kezdeti években használt modellek között, akkor élvezetes lehet számodra a játék. Nem feltétlenül muszáj a lehető legnagyobb tankokat elérni, hisz velük sem lehetsz mindig erősebb mindenkinél, a másik oldalon is meglesznek a hasonló nagy tankok.

Sőt talán még jobb is, ha az ember ott marad az alsókategóriában, izgalmas meccseket lehete menni ott is és nem kell tépnie a haját a kredit veszteség miatt.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#42039) Rém válasza Dobi 562 (#42034) üzenetére


Rém
tag

Ez így volt elötte is. Sőt volt olyan is. hogy egy lövéstől mindenki meghalt a tankban.
Utána csak nézelődni lehetett, mig szépen kivégezték a már harcképtelen tankot.
A Párduc ebben a játékban ilyen!

[ Szerkesztve ]

(#42040) Napfénysüti válasza alpihun (#42033) üzenetére

Én 2 hete akadtam rá és kezdtem el. De bizony tényleg magával tud ragadni. Azóta nekem is inkább napi átlag 40 csata megy le és már vettem 1 havi prémium accountot. Szóval vigyázz mert addiktív a játék. ;)

Més que un club!

(#42041) D.Orion válasza vhw (#42038) üzenetére


D.Orion
veterán

Én nagyon sokat mentem T6-T7 német tankokkal és ott nagyon jól éreztem magam az elite tankjaimmal. Viszont most T8-T9 tankokkal menve számomra még jobb a játék. Egy előnye van, hogy ha az embernek sok tankja van és ismeri őket: Ha ellenségként jön szembe, akkor tudod a gyengéit.

Míg nem volt IS-em azt hittem, hogy az egy OP tank és csak a T29 megszerzésekor jöttem rá, hogy az IS semmi a T29hez képest.

[ Szerkesztve ]

(#42042) fsb1000 válasza Fel (#42026) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Huha! Ez nagyon jó.
Más pályákon meg hágató sziklák vannak. Próbálsz rámenni és visszalököd.
IS7-el csak tolatva sikerült....

(#42043) D.Orion válasza Dobi 562 (#42034) üzenetére


D.Orion
veterán

Nálam a Párduc első három meccse annyiból állt, hogy mindháromszor arty rámlőtt és blow up... Ez a tank sajnos ilyen, ami kötelező rá:
-Wet ammo rack, bár ezzel is sérül, de legalább nem robban.
-Repair skill + ammo rack erősítő skill.
-Tűzoltó készülék + szerszámosláda.
-Álcaháló! Enyhén vicces, de ezzel a tankkal hátrébbról kell lőni.
-Az L100at, csak akkor rakd fel, hogy ha mindenképpen kötekezdni akarsz a T9 tankokkal szemből. Mivel se több xp és se több kp nem jár nagyobb tank sebzéséért ezért mondhatni felesleges az L100. Pláne azzal a nevetséges dmg-vel. Ha L100 van a tankodon és szembe jön egy IS, akkor lehet az megöl téged, mert nem tudsz bele eleget sebezni.

(#42044) fsb1000 válasza D.Orion (#42043) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Biztos nem jár semmi plusz nagyobb tierű tank sebzéséért? Se Xp se Kredit?

(#42045) D.Orion válasza fsb1000 (#42044) üzenetére


D.Orion
veterán

XP tuti nem, ez hivatalos. Ebből gondolom, hogy pénz sem hiszen az is a sebzéssel van összefüggésbe és nagyobb tankra alapból nem biztos, hogy max dmg-t tudsz sebezni a nagyobb páncélja miatt.

Szerk.: Ettől az artysta űrlégtornászok még lőjjék a top tankokat. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42046) emre válasza D.Orion (#42045) üzenetére


emre
veterán

Azért előfurdul ritkán, pl robbantottam fel full hp-s párducot szu-85-el.

Ilyenkor mekkora sebzést viszek be, és mivel számol a játék?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#42047) Fel válasza D.Orion (#42045) üzenetére


Fel
addikt

XP tuti nem... Hmm... [link]
"Per point of damage, modified by victim's tank type and tank tier compared to your own (damaging higher tiers pays more)."

emre: "All damage counts, whether caused by direct hits, splash damage, ramming, fire or ammo-rack explosion."

(#42048) Rém válasza D.Orion (#42043) üzenetére


Rém
tag

Az L/100 amúgy egy nagyon jó és pontos ágyú, mindent átvisz, de a sebzése tényleg nevetséges. Én akkoriban hajtottam a Párducot, mikor a type volt a párduc tierében a csúcsragadozó, és az bosszantott leginkább, hogy hiába löttem át nem tudtam annyi sebzést bevinni, hogy ne érjen oda mellém és nyírjon ki. A másik ok, amiért nem tartom jó tanknak, az az, hogy olyan nagy, hogy elég csak felé lőni és biztos a találat. És ehhez mérten nem is mozgékony.
A sebrzési rekordom is párducba van 1166 az oldalába egy su 152- vel kb 300 méterröl!
Nem hiszem, hogy utána röhögött!

[ Szerkesztve ]

(#42049) Cingáriusz válasza Rém (#42048) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Panther a hosszú 75-össel az nem közelharc tank. Háttérből kell vele sniperkedni és akkor nagyon komoly partikat lehet vele csinálni. Akár 6-7killeseket is.
Sokan azért tartják rossz tanknak mert közelharcban nem jó. Nem is arra való azzal az ágyúval és azzal a mozgékonysággal.

[ Szerkesztve ]

(#42050) Fel válasza Rém (#42048) üzenetére


Fel
addikt

A Párduc és a Type nem emlékszem, hogy találkoztak volna azonos tierben (6.7-ben jött a Type, vagy nem?? Vagy 6.6?).. Amikor a Panther T8-as volt, akkor még szerintem nem létezett a kínai. A 6.6-ban került le T7-re, és akkor kapta meg a 75mm L/100 ágyút. Előtte ez a löveg csak a T9-es Panther 2-n volt kifejleszthető, mint "érdekesség". Ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.