Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#28501) echterion válasza Stauffenberg (#28499) üzenetére


echterion
nagyúr

Ez szerintem rekord gyorsaságú halál...

**********

(#28502) Chris0321 válasza Arpee78 (#28498) üzenetére


Chris0321
addikt

Erre csak annyit tudok írni, hogy nekem a 122-es jött be inkább mert úgy vettem észre ha nagyobbak közé rak is helyt tudok állni, bár elég sok a töltési ideje.
Az okosak biztos tudnak részletes választ is adni erre a kérdésedre.

(#28504) D.Orion


D.Orion
veterán

Tiger P + L/71 + Binocular Telescope = 607 méteres kill!

[ Szerkesztve ]

(#28505) MCGaiwer válasza D.Orion (#28504) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a távcsőnek semmi köze a killhez...

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#28506) D.Orion válasza MCGaiwer (#28505) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerintem tévedsz. A rádiónak köszönhetően látom az ellenfeleket a minimap-en, és ha látótávon belül vannak, akkor meg is jelennek. Ha nincsenek, akkor csak a minimap-en jelennek meg, de látni már nem látod. Ha a rádión kívűl esnek, akkor a minimap-en sem tűnnek fel...

Nem így van? Szólj ha tévedek, de akkor linkelj erről valami leírást.

(#28507) Arpee78: Már itt is többen bizonyították, hogy ez nem igaz. :U Egyébként igen úgy spottolták, de 420 méteres látótávval akkor sem láttam volna, csak a térképen jelenik meg, mert a rádió fogja.

[ Szerkesztve ]

(#28507) Arpee78 válasza D.Orion (#28504) üzenetére


Arpee78
senior tag

Max 500 méterre látni önerőből, valaki spottolta neki.

Tök egyedül, pl a többieket legyilkolták, akkor maximum 500 m-re láthatunk, max 500 m-re jelenhet meg piros pötty a térképen. Ha van még csapattárs, rádió hatótávolságán belül, megüzenheti az ellen helyét, így láthatóvá válik.

Olvasmány: Radio range view range

[ Szerkesztve ]

(#28514) _seth_


_seth_
veterán

Hátha van akinek ez infó:

Prémiummal értendő minden bevétel:

-Leo: jó körben 8-15e szerezhető
-VK2801: valóban nem egy kredit termelő, még prémiummal is van amikor bukta 1-2 kill ellenére is
Tiger: nem rossz, néha összejön 30-36e kredit is de van, hogy csak 25e
-M4: pár ezer bejön vele de annyira könnyen leszedik és annyira keveset sebez sokszor, hogy nekem nem fekszik
-M4 E8: egész jó, sőt! 30-37e körüli bevétel és még a legénység nem is 100-as!
-T29: akár 40e is, 100% a legénység de ha bukta van akkor olyan is előfordul, hogy a javításra sem elég bár ez ritka
-T34-86: 17e átlagban bejön belőle
-T43: nehéz vele olyan kört hozni amikor van bevétel is, az ágyú ugyanaz mint a T34-85-ön de az ellenfelek "vastagabbak", kevésbé mozgékony és lassú is... nem vált be kicsit sem, szenvedés lesz a T44-ig eljutni vele
-AMX12t, jó körben 13-17-e jön be, javítani nem drága

Jelenleg így az AMX12t az M4 E8 és a T29 fut, lassan megvan az 1 misi :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28515) Arpee78 válasza D.Orion (#28506) üzenetére


Arpee78
senior tag

Egy maxos Patton és loltraki játszik plattonban. Van még egy MS1 az ellenfélnél, egy bokorban ücsörög a pálya egyik végén, a Patton a közelébe kerül és észreveszi. A pálya másik végén a loltraki látni fogja az MS1-et, függetlenül a loltraki látótávolságától. De, pár feltételnek teljesülni kell: 1. A Patton, loltraki párosnak rádió hatótávolságon belül kell lennie 2. A loltraki és MS-1 között semmi látást akadályozó dolog nem lehet(domb, épület, stb), bokor, fa nem számít. 3. Az MS-1 loltraki távolság a view rangenél kisebb legyen.

Ez a view range: View Range is limited to a square of 1000m by 1000m aligned on the axis of the map. It limits the drawing of detected tanks by you or over radio.

Legalábbis én eddig ebben a hitben voltam. Most egy pro megerősíthetné vagy lerombolhatná hitem.

(#28516) Stauffenberg válasza Arpee78 (#28507) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy hiába látod a minimap-en az ellenség helyét, ha amúgy nem jelenik meg a képernyődön, mert ahhoz már messze van. Van ilyen, például ha állsz a kezdőn és egy scout előre rohan és már az ellenség kezdő bázisán van, akkor amúgy nem látod az ellenséges tankok helyzetét csak a térképen, kivéve ha a látótávolságod (nem egyenlő a rádió hatótávval) van annyira jó, hogy "elláss" addig.

Szóval most a "fizikai" látótávolságról volt szó, nem a rádió hatótávjáról.

(#28518) Arpee78 válasza Stauffenberg (#28516) üzenetére


Arpee78
senior tag

Tudom, hogy a fizikai látótávolságól van szó. A rádió hatótávja külön dolog, azt most hagyjuk. A fizikai látásból viszont van kétféle. A view range és a spotting range.

There are TWO critical components of this: View Range and Spotting Range. View Range is how far you can see tanks in game, spotted by you or by someone else over radio. But spotting Range is the actual range you can detect an enemy.
View Range is limited to a square of 1000m by 1000m aligned on the axis of the map. It limits the drawing of detected tanks by you or over radio.
Spotting Range is strictly limited to a circle of 500m of radius. It limits the detection of tanks.

A te példádban vagy valami akadály lehet pl domb, v. az említett view range-en kívül voltak már az ellenfelek.

[ Szerkesztve ]

(#28519) Stauffenberg válasza Arpee78 (#28518) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Igen tudom. De ebben az esetben arról van szó, hogy ellátott ekkora távolságra. Ami mondjuk szerintem nem olyan nagyon kirívó eset, ezen a pályán én is sokszor ilyen távolságról szórom az áldást (E8-as Shermannal).

(#28521) D.Orion válasza Stauffenberg (#28519) üzenetére


D.Orion
veterán

Jap, erről van szó. Hogy túl a view rage-en, de még a singal rage-en belül elláttam addig.

De most már felkeltettétek az érdeklődésem. Holnap ki kéne próbálni, hogy vajon bino nélkül látom-e így a tankot. Jövök Tiger P-vel, kéne egy VK3601H, lehetőleg elite. És egy spotter jó rádióval.

(#28523) Snooker


Snooker
senior tag

Szerintetek várható brit tech tree?

(#28525) GrooveHero válasza D.Orion (#28521) üzenetére


GrooveHero
addikt

Nem akarom megmagyarázni hogy ez így van, vagy nincs, de akkor ha már itt tartunk, azt én sem vágom, hogy hogyan lőttem ki alig több mint 600 méterről, nem eegy tankot 152-es KV-val, ami azon kívül, hogy elit, nem tartalmaz ilyen kukker féleségeket, meg semmi féle látásnövelőt. Egyszerűen volt egy spotter a közelben, és vagy így, vagy úgy, de megláttam a tankot...az már más tészta, hogy el is találtam, és ki is lőttem.
Nem igazán foglalkoztam eddig ezekkel, mert nekem eddig soha nem volt ilyen periszkóp, meg távcső, miegyéb, mégis elég jól boldogultam, és gyakran voltak ilyen 500 méter feletti killek is. Hasonló logika szerint látja az arty is a spotter tankot az ellenség bázisán, persze ennek elengedhetetlen feltétele, hogy maxos rádió legyen fent. Szóval 1 szó, mint 100, sztem igazából csak a rádió miatt láttad. de az is lehet, hogy nem. Nem okoskodm, csak nekem ez a véleményem. Ahogy írtam, nem használtam még ilyet, szólva az is lehet, hogy én tudom rosszul. Amennyiben így lenne, kérlek javíts/javítsatok ki.
Köszi :R

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#28528) Arpee78 válasza Stauffenberg (#28519) üzenetére


Arpee78
senior tag

Nem a periszkópjának köszönhetően látott el ekkora távolságra. Egy csapattárs mutatta neki az ellen tankot, vsz ami a H0-ban volt.

Ha csinálnak egy tökéletesen sík akadálymentes pályát, rátesznek egy maxos pattont(periszkóp, optika, csoki, stb) és egy maust. Na ez a Patton 500 m-re veheti észre a felé közeledő Maust. Hiába az alap 480 m-es látótáv, a periszkóp. 500 méter lehet a max, ez a spotting range.

Ha két Patton és a Maus van? A maus a pálya sarkában, tőle nem messze az egyik Patton. A két Patton egymás rádió hatótávjában, a pálya sík, nincs domb és bokor. Plusz a Maus-tól távolabbi Patton a Maustól kevesebb mint 500 m-re van délre/északra/keletre/nyugatra. Vagy pedig kevesebb mint 707 m-re átlósan (délkelet/északkelet/...)

Ha megnézed az Orion által linket képet, ott is átlósan van az általa látott célpont.

Röviden: a spotting range maximum egy 1000 méter átmérőjű kör lehet aminek a tankunk a közepe. A view range pedig egy 1000x1000 méteres négyzet, aminek szintén a tankunk a közepe.

Apró keveredés van a szavak között. A Wot Wiki-s oldal szerinti spotting range kb ugyanaz mint tankok adatinál lévő view range.

Szóval akkor lenne igazán érdekes egy ilyen "meglátás", ha 600 valamennyi méter helyett több mint 707 méterre történik.

[ Szerkesztve ]

(#28537) MCGaiwer válasza D.Orion (#28506) üzenetére


MCGaiwer
addikt

tévedsz, előttem már linkelték illetve leírták.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#28538) Arpee78 válasza D.Orion (#28521) üzenetére


Arpee78
senior tag

A te rádiód semmilyen kapcsolatban nincs az ellenfél tankjával, nem fogja annak adását. A rádióval csak a saját csapattársakkal kommunikálhatsz, már ha megvan a hatótáv. Ha megvan, megmondhatják neked az ellen pozícióját, ez történt a te 600 méteres esetednél.

Nem vagyok többé PHE tag: Úgy gondolom megfelelő ok nélkül kértél végleges ban-t a nickemre, ezért nem kívánok veled egy Klánban játszani. :(

Szerinted majd a modik az én szavamra csak úgy végleges bant osztogatnak? Természetesen nem akarnám a végleges bant, de egy végleges elnyugvást részetekről igen. Lehet diegho jobban szította flamet, nem olvastam minden hszt, de nem úgy tűnt te oltani akarod.

[ Szerkesztve ]

(#28539) Stauffenberg válasza Arpee78 (#28528) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem tudom miért kell harmadszorra is elmagyarázni, miközben nekem már eddig is világos volt. Annyit mondtam, hogy a kolléga a fizikai látótávolságra csodálkozott rá (amire megjegyeztem, hogy nincs a 600 méterben semmi extra úgy egyébként), nem kell a rádió hatótávot meg egyéb ilyen dolgokat ide keverni.

Van az a távolság amire nem látsz el és kész. Erről volt szó. Az más kérdés, hogy a 600 méter még nem az a távolság amit ne lehetne egy jó spotter nélkül belátni. Ezzel én is tisztában vagyok és voltam eddig is.

(#28540) fsb1000 válasza Arpee78 (#28538) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Sorry... ez van.

(#28542) szalai56 válasza _seth_ (#28514) üzenetére


szalai56
senior tag

Ezek a dolgok azért jók, mert így látom melyik tank lesz szívás. :R Persze ez is szbjektív dolog, mert én amióta felraktam a 105-ös löveget az M4-re azóta 15k alatt nem keresek vele még vesztes csatánál sem. Persze préniummal.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#28546) _seth_ válasza szalai56 (#28542) üzenetére


_seth_
veterán

A 105-ös löveg.... lehet én is felteszem és kipróbálom, ki van fejlesztve de valahogy én a közepes töltési időt szeretem még ha kevesebb sebzéssel is :)

Az M4 E8 volt kellemes meglepetés csak az a baj, hogy ahova betesz ott úgy érzem, hogy papírból vagyok átlagban :(

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#28547) madstunt


madstunt
addikt

Hali ? Mi a franc van a matchmakinggel ? Leoparddal olyan csatákba dob be az utóbbi napokban, hogy csak pislogok. 9-es szintű cuccok stb 0.o

(#28550) _seth_ válasza madstunt (#28547) üzenetére


_seth_
veterán

Ilyet eddig is csinált elvégre scoutolni van, persze nem egy t50-2 de ez van, engem is bedob gyakran a nagy halak közé :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.