Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#29551) D.Orion


D.Orion
veterán

Ma szóltak, hogy holnaptól 12óráznom kell a cégnél. Így tényleg nem lesz meg az amcsi T34. :O

(#29550) Djuree: Ebben a játékban kivételesen nem a kill-ért kapod az xp-t és a pénzt hanem a sebzésért. Persze lőjj ki mindent amit tudsz, de nyugodtan sorozd meg a teli életes tankokat is, abból jön majd a zsé szépen. Játékban mi a nick-ed?

Ollie: Gondolom nem akarod nekem kipörgetni a tankot. :B

Megyek tolok egy-két kört aztán megyek aludni. :(

[ Szerkesztve ]

(#29552) ollie válasza D.Orion (#29551) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Engem meg most zavartak el egy hét szabadságra. :DDD

***

(#29553) Djuree válasza D.Orion (#29551) üzenetére


Djuree
félisten

Djuree a nickem ott is :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29555) D.Orion válasza Djuree (#29553) üzenetére


D.Orion
veterán

A célzáson dolgozz még egy kicsit, alacsony a találati arányod. Ha lősz egy tankot, akkor érdemes megvárni míg összeszűkül a célkereszt teljesen, és lőni mindenképpen belső nézetből érdemes. Továbbá magasabb szinteken érdemes az úgymond kritikus helyeket lőni. Szinte minden tanknál ugyanott találhatóak a vékonyabb páncélzatú helyek.

Ilyen például a haspáncél, a vezető kitekintőnyílása, a torony kitekintő gombája. Ha meg akarsz valami állítani, akkor az az első vagy a hátsó nagy láncvezető görgőt lődd, attól tuti megáll. Változó, de általában a tankok első és utolsó harmada sebződik jobban oldalról. Hátulról meg értelem szerűen a motort kell megcélozni. Döntött páncélzatú részre ne löjj, mert az nagyobb eséllyel pattan, ez alól kivétel ugye a haspáncél, mert az jellemzően gyengébb.

(#29554) vbbb: Biztos becsigáztak meccs előtt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29556) Arpee78 válasza marked one94 (#29544) üzenetére


Arpee78
senior tag

Épp a napokban volt a csapatunkban E-100+loltraktor. Összeszámoltam a két oldal erejét, úgy tűnik beleszámolta az MM és egyenlő erősre próbálta kihozni a két oldalt. Azaz a loltraktort közel nullának veszi, de a többi 14-et erősebbre.

Ugyanakkor nem tudom mi fun lehet egy kicsi tankkal a nagyok között lavírozni. Ha megy, az első percekben elpukkan és ha szerencséje van előtte megkarcol egy ellent. Ha meg nem csinál semmit, annak mi értelme? Akár így akár úgy, tapasztalatot nem szerez, max megtanul kempelni vagy suicid rusholni.

Sokkal jobb ha a saját tierje ellen harcol és (éppen) életben marad a csata végéig. Ha jól csinálja akár több xp-t kaphat. 10 perc játékidő alatt 30 lövés saját tierre vagy 2 perc alatt 2 lövés a mausra...

Sokakat zavar a pici tank behozása, a bunkó ember ismérve ha ennek ellenére hozza a pici tankokat.

(#29557) D.Orion


D.Orion
veterán

Olyankor mi van, hogy ha úgy halok meg, hogy már elfoglaltuk a bázist és We Win... feldobja az ablakocskát az eredményekkel majd az arty találata kinyír?!? :DDD

(#29558) vbbb válasza D.Orion (#29557) üzenetére


vbbb
őstag

olyankor vége van a játéknak...:)

(#29559) D.Orion válasza vbbb (#29558) üzenetére


D.Orion
veterán

Na jó, de ezt hogy számolja ki xp-ben meg creditben? Hiszen túléltem a kört, de mégse, mert meghaltam eredményhirdetés után... Ez olyan, mint mikor elfoglalják a bázisod, de az arty megöli az ellenséges tankot miután már elbuktátok a kört...

(#29560) Murder3 válasza ollie (#29549) üzenetére


Murder3
addikt

Én tigerP-vel egyszer egy is-4 et és egy e-75-öt pattintottam egyszerre:D
kb 3 m-ere volt mind2 azt csináltam, hogy elkezdtem forgatni az eljét meg a tornyot:D

(#29561) Djuree válasza D.Orion (#29555) üzenetére


Djuree
félisten

azért romlott le, mert most uccsó pár meccsen gyorsan lövő ágyús tankkal mentem, asszem flak 2cm a neve, azzal meg lőttem mindenfele, csak arra nem amerre kéne :DDD azért már a végén kezdtem pontosabb lenni.
kösz a tanácsokat, igyekszem megfogadni.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29562) Djuree


Djuree
félisten

gold az mennyi? hol a legolcsóbb? még nem kell, de látom a garázshely sem túl sok, előbb utóbb vennem kell :(
vagy ez az 1000ft-os kód ez is azt ad? régen én is adtam el ilyet guruból, akkor még azt sem tudtam mi az, csak örültem hogy majdnem visszakaptam az újság árát. akkor voltam pont korházban, kellett az olvasmány :DD

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29563) D.Orion válasza Djuree (#29562) üzenetére


D.Orion
veterán

Paypal 20Euro-s éri meg a legjobban. Garázshelyet le szokták árazni 150Gold-ra. Guru-s kód ad aranyat.

MÁS:

Valaki említette korábban, hogy látott 3 Löwe-t egy platoon-ban. MOst én is összefutottam vele! MI több, volt még egy 3 fős platoon nálunk! :C Ez az igazi MM fail, de most nekem kedvezett.

Csata: 1 2 3 4

Az elején még rusholni akartam, de aztán úgy döntöttem, hogy lehet többet érek ha csipegetek a nagyokból. A végére össze is jött IS-nek -300hp-t lőttem Ferdi-nek -200at. ;] Szegények teljesen esélytelenek voltak.

[ Szerkesztve ]

(#29564) fsb1000 válasza Arpee78 (#29556) üzenetére


fsb1000
nagyúr

"Sokakat zavar a pici tank behozása, a bunkó ember ismérve ha ennek ellenére hozza a pici tankokat."

Feltételezni merem, hogy ezt a célzást nem nekem szántad, vagy ha mégis, akkor annak kiindulópontja nem egy felhorgadó indulat, melynek oka hogy a PHE-ből kidoptalak, amikor végleges bant kértél rám egy olyan piti dolog miatt amihez hasonlót épp most próbálsz felszítani.

(#29565) virkir válasza D.Orion (#29559) üzenetére


virkir
veterán

Hamár ennyire kíváncsi vagy megosztom veled eme rettenet titkot.
Hogyan számolja a kapott zikszpét a játék

X*
Aholis
-b: a befizetett prémiumod mennyisége
b: az owerlord által adott napon elfogyasztott vodka mennyisége
a: a WG igazgató kutyájának az életkora
c: voltál-e már növel

Most boldog vagy? :D
Egyébként pont úgy ahogy a kinyer éppent.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#29566) D.Orion válasza virkir (#29565) üzenetére


D.Orion
veterán

Nők darabra vagy alkalomra számolva kerülnek be a képletbe? :U Egyik esetben jó, másik esetben viszont lehúz a wg. :DDD Ez meg saját magamnak szól: :W

(#29567) fsb1000 válasza Djuree (#29562) üzenetére


fsb1000
nagyúr

1 God kb 1 Ft, de lehet olcsóbb, ha promokódból jön. Most 1500-ért árulják a PC-Gurust, amely 2100 goldot ad a másodiktól. Azaz 70 fillér egy gold.

Goldért leginkább prém acc-ot veszünk, mert amig akítv 1,5x több XP és kredit jön csatánként. Lehet még költeni.
- Prémium tankokra
- FreeXp váltásra (ez drága mulatság, de néha megéri)
- Kredit váltásra (ez aztán tényleg nagyon drága és értelmetlen)
- 100%os legénységvásárlásra
- Garázshelyre (ezt inkább prómóból)
- Gold löszerre (drága, de néha jó mulatság)
- Felszerelés leszerelésére (ez olcsó és fontos ficsőr)

Ezek hiányában elég zord prém acc-osok élete, de nem lehetettlen fejlődni, csak azonos képességekkel több csatát kell végig szenvedni vagy élvezni.
Ez nézőpont és tank kérdése.

(#29568) fsb1000


fsb1000
nagyúr

Olyat AFK-ztam!!!!
Beraktam a Type-ot szokás szerint nyomtam RRR-t és aztán ablakot váltottam, és meg is feledkeztem róla.... (párom valami fontos dologról akart értekezni éjfél után)

Amikor végre eszembe jutott a type, már az elenfél bázisánál voltam, 2 arty előttem, és azt sem tudtam mit csináljak hírtelen, ráadásul csak félig tudtam odafigyelni..
Persze löttek minden oldalról, de még egyet bele bírtam durrantani az egyikbe.

1/1 lövés, 8-at federítettem. Ha győzünk akkor aranybánya...
Vereség
Csata: Redshire 2012. január 25. 0:21:42
Jármű: Type 59
Szerzett tapasztalat: 214
Szerzett kredit: 24 451

[ Szerkesztve ]

(#29569) jahrn


jahrn
senior tag

Nah asszem eddig 8 type volt a rekord egy oldalon:

(#29570) ollie válasza jahrn (#29569) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De komolyan nem értem azt a gyengeelméjű programozót, aki így írja meg az mm-t. Miért nem lehet ezeket 2 oldalra szétszórni?

***

(#29571) jahrn válasza ollie (#29570) üzenetére


jahrn
senior tag

A vicc az h megnyertuk (illetve a tobbiek, en pillanatok alatt elhullottam) CLICK

Most kijott az h eddig ugy ereztem felesleges az AMX 12-re javito csomi mert ha meglottek mar ugyis mind1. Itt meglottek a tornyom es beragadt... Ezentul erre is teszek.

[ Szerkesztve ]

(#29572) fsb1000 válasza ollie (#29570) üzenetére


fsb1000
nagyúr

Ez szerintem nem véletlen. Biztos van olyan osztási opció, hogy az azonos tipusokból kerüljön egy csapatba minnél több (ha nem is 100%)

Nemrég egyik csatában az ellenfélnél volt 5db E-75 és 5db IS-3. Jól néztek ki falkában.
Persze a sajátunkban én voltam egyedül IS-3, de volt 4x IS-4, meg 2x IS-7
Ezek persze kirívó esetek, de azért találkozni ilyennel.

Ez az MM igen fontos része a játéknak, de matematikai és programozói szempontból nem jelenthet nagy kihívást.
Szerintem kicsi a valószinűsége, hogy agyhalott 1.0-ás programozók összedobnák egy ilyen bonyolult és sikeres játékot. Inkább arról lehet szó, hogy tőlűnk idegen szempontrendszerek alapján válogatnak be. Illetve az MM finomhangolásánál nem elsődleges szempont az USEr komfortérzete.

---

Egyébként azt megfigyeltététek, hogy 7.1 óta sokkal gyorsabb az MM? Még 3-4000 fős minimál létszám mellet sem kell várni 5-10 secnél többet.
Elötte volt hogy 1-2 percig várakoztatott

(#29573) Bobyjack válasza Djuree (#29561) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Szerintem egyáltalán nem rossz az a találati arány. Főleg 50%-os legénységgel és úgy hogy még nem játszottál soha WOT-al.

(#29574) Djuree


Djuree
félisten

a tier tankokat hogy rakja 1 meccsbe a játék? tier 1-2-őt egybe rakja erre már rájöttem. így kettessével? tehát tier 3-4, tier 5-6 stb?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29575) Paul119 válasza Djuree (#29574) üzenetére


Paul119
addikt

Nem mindig ,van hogy hatos tankot dob 9es mecsbe,vk3601hval jartam igy,tolt be nezem e75,is4,is3 az ellennel na mondom hurra

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#29576) vhw válasza Djuree (#29574) üzenetére


vhw
addikt

Az lenne még csak a szép :D
Amúgy egyáltalán nem, az 1-2es szinten még így van, aztán ahogy mész előre egyre nagyobb lesz a szórás, a normál 4esek 7esig, a scoutnak minősítettek már 9es tankokkal is találkoznak. Az 5ösök szintén, 6ostól meg free for all (gyakran fogsz alul lenni a listán)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#29577) LBandi válasza Djuree (#29574) üzenetére


LBandi
aktív tag

Hello!

Ezen a linken, és ezen megtalálod hogyan is működik a matchmaking rendszer, milyen tankokkal milyen csatákba rakhat be a játék.

[ Szerkesztve ]

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#29578) Djuree


Djuree
félisten

:R
akkor nem úgy van teljesen ahogy azt én elképzeltem :DD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29579) ollie válasza Djuree (#29578) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán a tier 3-asok a legrosszabbak ilyen szempontból, mert azok szinte mindig tier 4 és 5-tel vannak összetéve. De ha azon továbbjutsz, könnyebb dolgod lesz.

***

(#29580) smisa válasza virkir (#29539) üzenetére


smisa
őstag

Én szoktam neki adni 1 percet hogy előre megy scoutolni és meghallni vagy én segtenkneki elindulni 1-2 lövéssel :DDD Múltkor T1 hozzot az E75 nem tudtam oylan gyorsan beírni hogy induljon mert kikapták még az E75 is mert az meg elkezdet ugatni miért szedték ki :D aztán irták nekik hogy ne T10 ben tanuljon

(#29581) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

Nem tudom volt e már , de most találtam ezt a magyar oldalt .:World of Tanks hadjárat

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#29582) emre válasza vbbb (#29554) üzenetére


emre
veterán

nálam is volt ilyen régebben, az ellenfelet kell nézni :DDD

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29583) vhw válasza ollie (#29579) üzenetére


vhw
addikt

Könnyebb? A T3 szint napközi, ahhoz képest ami T5 és T6on fog jönni. De nem akarom én elvenni kedves új barátunk kedvét :D

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#29584) smisa válasza fsb1000 (#29567) üzenetére


smisa
őstag

Még mindig 1200 a Gurus kód

(#29585) ollie válasza fsb1000 (#29572) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, amúgy nem tudom hol kell jelezni, de nekem van 2 elite tier 8-as heavy-m is, IS-3 és T32. Mindkettőn 100%-os legénység van. Ezen felül van Panther 2 (csak a legnagyobb motor nincs még kifejlesztve, a legénység 90% körül) és T-50-2 (99% a legénység és persze elite).

***

(#29586) Tüzi

még azt nem értem, hogy frontál puszival hogyan lövik ki a motort. pedig nem orrmotoros a gépem :D

(#29585) ollie
Panther 2 milyen? csinálnál még egyszer eddigiek tudatában?

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29587) emre válasza ollie (#29585) üzenetére


emre
veterán

Katt: send message, és leírod neki mid van.
Ha jól értem hogy a T8 századról van szó?

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29588) vhw válasza Tüzi (#29586) üzenetére


vhw
addikt

Német a gép? Akkor azért, mert okoskáék szerint a sebességváltó (ami a valósgában általában elől volt a német tankon) az szerkezetileg egyben van a motorral, így ha ott lőnek meg, elszáll a motor.

A P2 meg igen jó kis gép, öröm lesz beleülni a sok vacak közepes med után.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#29589) Djuree válasza smisa (#29584) üzenetére


Djuree
félisten

á az én kedvem nem lehet elvenni :DD legfeljebb majd elveszem én a saját kedvem :DDD

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#29590) ollie válasza Tüzi (#29586) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Szerintem nagyon jó, még stockként is teljesen jól lehet vele játszani, nem bánta meg. Persze nem rusholásra való, hanem a háttérből való támogatásra (mint az első Panther). Egyébként a Panther 1-et is nagyon szerettem.

Nem is értem a német vonal fikázását, mert a a Panther 1-2 is nagyon jó, meg a Tiger P is (a sima Tigris majd most jön). A Tiger P-vel simán kiszedek 1-1-ben egy KV-5-öt, ezt se a T29-cel, se az IS-sel nem tudom megcsinálni. Löwe-t persze már nem, de még Type ellen is simán van esély 1-1-ben.

***

(#29591) Tüzi válasza vhw (#29588) üzenetére

köszi infót :) arra hajtok eleje óta. ill nem egészen, de olyan szép nagy csöve van... xD bár ezzel a vk3601h-val is egész jókat játszom, mióta megkapta a legjobb motort, meg a 88-as ágyút. t8-asokat lövöldözöm kifele, most is jött 2 frag 8asból.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29592) D.Orion válasza Djuree (#29578) üzenetére


D.Orion
veterán

Látom Pz II vonalon indultál el. Az az igazság, hogy a lehető legjobbat választottad. Nem tudom, hogy most milyen az MM azon a szinten, de anno mikor én ott jártam, akkor a másik vonal a Pz 35t > Pz 38t oltári szopás volt, talán sose voltam top tank a csatákban ott. Pz II-vel már sokkal jobb a helyzet. A Pz III A kicsit gyengécske lesz, de a normál Pz III maga lesz a megváltás. T4-ben az az isten tank szerintem. Ha majd eljutsz Pz IV-ig, akkor az kicsit szopás lesz míg nem rakod rá fel a max ágyút és tornyot, utána viszont minden T5ös félni fog tőled. Jobb érzésű KV játékosok is meghátrálnak ettől a tanktól, ha nem ők vannak a kedvezőbb pozícióban.

(#29593) ollie válasza emre (#29587) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lol:

Failed to deliver message to user pHeetR.

:DDD

Akárhányszor próbálom, ezt a hibaüzenetet kapom.

(#29592) D.Orion: Pz III-ból nem lehet eljutni Pz IV-be, mert utóbbit a másik ágon van.

[ Szerkesztve ]

***

(#29594) Tüzi válasza ollie (#29590) üzenetére

köszi :) akkor az lesz az első kimaxolt 8asom.
mediumból át lehet vinni a legénységet, hogy a 100%os skilljeik megmaradnak?

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29595) ollie válasza Tüzi (#29594) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért ne lehetne?

***

(#29596) Tüzi válasza Tüzi (#29594) üzenetére

Csak kérdezem, hogy tank váltás után nem-e bukják. Mert valamennyi %ot bukik átképzéssel. Tehát most a 100%os legénységet átrakom majd vk3002db-be, az xp bukta. De lehet benne hagyom, és majd ezeket rakom át közvetlenül Panther 2-be. Ne bukjanak xp-t, és amikor az meglesz, akkor fullos legénységgel kezdjem a tankot. Nem tudom még:) addig ez a tank jó lesz creditet farmolni mod: hummellel karöltve:)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#29597) Zeratul válasza Tüzi (#29594) üzenetére


Zeratul
addikt

Igen, aranyért, creditért az elsődleges skill csak 80%ban vihető át, viszont ha nem választottál másodlagost, akkor azokat pontokat is beszámítja az átképzésnél.

(#29598) emre válasza jozefgucci1 (#29581) üzenetére


emre
veterán

ez egy jó cikk az oldalról, de mintha olvastam volna már valahol. :F

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#29599) D.Orion válasza ollie (#29593) üzenetére


D.Orion
veterán

Ja bocs, Pz III/IV

(#29600) bandiras2 válasza Tüzi (#29594) üzenetére


bandiras2
senior tag

light-light
Med-med
Heawy-heawy
T/D-T/D

Ha ezek között variálsz, akkor 10% tapasztalat vesztéssel számolj. A másodlagos skilleket nem érinti, csak addig azok nem fejlődnek tovább amíg nem lesz megint 100% a legyénység.

Minden más esetbe 20% képességminusz, másodlagos skillek itt sem érintettek.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  World of Tanks - MMO - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.