Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33251) polonic válasza Fire/SOUL/CD (#33248) üzenetére


polonic
félisten

Köszönöm a válaszod!

Mindig a win7 indulása után szoktam csatlakoztatni. Előlapi usb-re van dugva, nagy a valószínűsége, hogy volt előtte ide csatlakoztatva már valami. Majd akkor bedugom hátra.

Igen, csak ezzel a programmal volt gondom. Na akkor majd ezt is feltelepítem úgy, ahogy írtad. Egyébként egy fiók van mindkettő gépem. És ezek trial verziók voltak, nem buheráltak, meg warezoltak, nem díjazom az ilyeneket.

(#33252) Integrator


Integrator
aktív tag

Olyan problémám volna, hogy még anno megvettem a Windows 7 Home Premiumot, Megvan a Key, aktiválva is volt a gépen, minden rendben működött, de újra kellett telepítenem a masinát, és tenném fel a Windows 7-et, de nincs meg a lemez. Van rá valami mód, hogy letöltsem hivatalosan? Vagy mi a hivatalos út ilyenkor?

Üdv,

(#33253) need válasza bobsys (#33250) üzenetére


need
addikt

bocs.. :U

éjszakás voltam most ébredtem és nem láttam 1böl!

Úgy tettem és eltűnt! :C

:R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#33254) bobsys válasza Integrator (#33252) üzenetére


bobsys
addikt

Microsoft ugyfelszolgalatot probaltad mar?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33255) need


need
addikt

Sziasztok...

Találtam jó kis Témákat és olyan témákat amiknek egyedi a hangjuk!

Én ezeket az egyedi hangokat szeretném megtartani de ezek csak a témával 1üt vannak ha cserélem a témát szevasz hangok!
Hogy lehetne hozzárakni az alapértelmezett hangokhoz? (tekervényes sonata délután stb.)

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#33256) polonic válasza need (#33255) üzenetére


polonic
félisten

Rákattintasz a hangokra a személyre szabás menüben, lesz egy olyan, hogy mentés másként. El tudod menteni ezeket.
Aztán a személyre szabásba meg a témát is el tudod menteni, kialakítod a neked tetsző képpel, hanggal és elmented.

(#33257) need válasza polonic (#33256) üzenetére


need
addikt

na úgy tettem cseréltem témát de előtte a hangot +savéztam:)
Örök hála:) :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#33258) WonderCSabo válasza Fire/SOUL/CD (#33244) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nos, eddig nem írta ki, 1 éve raktam át magyarra. :) A Win amúgy eredeti MSDNAAs.

[ Szerkesztve ]

(#33259) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Sziasztok!

Érdekes, bár idegesítő problémával szembesülök Win7 32bit alatt, így szeretném a segítségeteket!

2 GB RAM van, a videó is ebből gazdálkodik, lapozófájl ki van kapcsolva.
Megy is teljesen jól (nem játszok, nem szerkesztek videót, ilyesmi), kb 50 %-ot foglal.
De 1-2-3 nap után ez felkúszik 70-80%-ra. Hogyha a böngészőt bezárom, kiürül, de utána nagyon hamar újra megtelik.

Csak az újraindítás segít. Win XP mehetett hetekig, nem fordult elő ilyen, ez alatt pedig rendszeres.
Aero kilőve, de ilyen szempontból nem igen vettem észre eltérést. Kicsit csak.
Ami fut: Chrome (8-10 füllel kb), Foobar2000, uTorrent (10-20 torrent max), MSN.

Köszönöm.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#33260) Fire/SOUL/CD válasza WonderCSabo (#33258) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És az ominózus "aktivátor killer" frissítést is felpakoltad?
(Mert azt alapban nem telepíti automatikusan, hiába van a fontos frissítések közt, akkor is be kell külön pipálni...) ;]
Ha igen, akkor az a "nyelvészkedés" egy jó módszer...

szaszlaci
Kapcsold vissza a lapozófájlt...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33261) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#33260) üzenetére


ro_bert17
őstag

Melyik ez az "aktivátor killer"? Én pl. ez szerint próbáltam meg, egy működő, előretelepített proft. Tök jól műkszik eddig (kopp-kopp).

(#33262) Fire/SOUL/CD válasza ro_bert17 (#33261) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

KB971033

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33263) WonderCSabo válasza Fire/SOUL/CD (#33260) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Fennvan. Augusztusban telepítette.

[ Szerkesztve ]

(#33264) phoenix64


phoenix64
őstag

Sziasztok. Nekem windows 7 64bites van és az lenne a problémám hogy az asus smart doctor nem akar elindulni rajta... azt írja hogy can not load eio.dll ha valaki tud kérem segítsen.

(#33265) WonderCSabo válasza phoenix64 (#33264) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kompatibilitási mód?

(#33266) phoenix64 válasza WonderCSabo (#33265) üzenetére


phoenix64
őstag

próbáltam, eddig windows 7 32bit volt fent, azon ment tökéletesen... semmi ötletem mi baja lehet :S

(#33267) WonderCSabo válasza phoenix64 (#33266) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, lehet, h. rossz mappában keresi. Próbáltad újratelepíteni?

(#33268) balgabelga


balgabelga
csendes tag

Fire/SOUL/CD
33245 hsz
Csak a megosztott fájlok megnyitása lassul le.

(#33269) dim dim


dim dim
tag

Üdv!

Hatalmas probléma!

Bármilyen pendrive-ot, usb meghajtót (kártyaolvasóban sd kártya, külső usb hdd) dugok a gépre, a rendszer (Win7 x64) nem látja őket!

Pontosabban: látja, de nem kapnak meghajtó betűjelet, és így használhatatlanok. Maguk az eszközök kipróbáltan hibátlanok, más gépben pöccre mennek ahogy kell.

És nem is lehet meghajtó betűjelet adni nekik: computer management--disk management assign drive letter nem megy.

Ld.

http://kepfeltoltes.hu/101125/disk_manag_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

persze, hiába frissítek, hiába restart.

Erre mondjon vki valamit!

Ja és nem működik a system restore sem, még csökkentett módban sem. Nem fér hozzá egy file-hoz, és így failed a system restore.

Mert visszaállítanám a rendszert akkori állapotba amikor még nem volt ez a hiba.

Ötlet?

Azon kívül hogy gyalu?

Köszönöm

(#33270) phoenix64 válasza WonderCSabo (#33267) üzenetére


phoenix64
őstag

igen, újratelepítettem vagy 3x de semmi :(

(#33271) WonderCSabo válasza dim dim (#33269) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Véletlenül nem warez az a Windows?

phoenix64: Sajnos elképzelhető, h. egyszeráen nem megy 64 biten az a progi. :(

(#33272) dim dim válasza WonderCSabo (#33271) üzenetére


dim dim
tag

hát bármilyen hihetetlen nem az.
tudom, ilyen ember csak a mesében van (home user legal win-nel).
szóval nem.

(#33273) Psychonaut válasza dim dim (#33269) üzenetére


Psychonaut
addikt

Egy vírusellenőrzést futtass le, hátha...

(#33274) dim dim válasza Psychonaut (#33273) üzenetére


dim dim
tag

köszönöm, az ilyeneken már rég túlvagyok.
vírus, scandisk, bios default, reg clean etc. ezek már megvannak.

(#33275) TRob1 válasza dim dim (#33274) üzenetére


TRob1
veterán

Nézd meg hogy megvcan-e az usbdrv.exe a windows/system32 mappában. Nekem akkor csinálta ezt mikor valami férget jelzett rá a nod, és karanténba vágta.

¤ R'n'R ¤

(#33276) Воланд válasza phoenix64 (#33264) üzenetére


Воланд
titán

Windows gomb+r, feljön a futtatás, regedit bepötyög, majd enter, regediten belül ctrl+f, smart doctorra rákeres, azon belül az eio.dll-nél valami ilyesmit kell találnod:

C?\Program Files\ASUS\SmartDoctor\EIO.dll

vagy

C?\Program Files (x86)\ASUS\SmartDoctor\EIO.dll

Gondolom látszik a hiba, kérdőjel helyére kettőspontot kell rakni, sőt az is lehet, hogy már a meghajtó betűjele sem c, akkor azt is meg kell változtatni. Itt meg le van írva angolul.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33277) ro_bert17 válasza Fire/SOUL/CD (#33262) üzenetére


ro_bert17
őstag

Köszi!
Októberben települt nálam.

[ Szerkesztve ]

(#33278) Pubszon


Pubszon
veterán

Hali.
Erre esetleg itt tudnátok megoldást?
Ez akkor is fennáll, ha a lejátszó helyett gépről akarom elérni.
Rendszergazdai jogom van természetesen.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33279) bobsys válasza Pubszon (#33278) üzenetére


bobsys
addikt

Mire megoldast?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33280) TRob1 válasza Pubszon (#33278) üzenetére


TRob1
veterán

Mire is? :))

¤ R'n'R ¤

(#33281) Pubszon


Pubszon
veterán

Bocs fiuk, a link lemaradt. :DDD
Ez lett volna az, de itt van a megoldás. :B

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33282) rii


rii
nagyúr

hello

nálam van most egy hp dv7-es notebook, az itthoni wlan le van tiltva, és jó lenne utp-n netet kapni, de semmi...

az eszközkezelőben teljesen jó minden

az xp felismerte alapból a routerből, utp-n át jövő netet, ... a w7 nem?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33283) bobsys válasza Pubszon (#33281) üzenetére


bobsys
addikt

Orolunk, hogy segithettunk :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33284) Воланд válasza Pubszon (#33281) üzenetére


Воланд
titán

Na, ezt is megoldottuk. :DDD

rii: Egyáltalán nem látja a netet/hálózati kapcsolatot, vagy jelszót kér?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33285) rii válasza Воланд (#33284) üzenetére


rii
nagyúr

nem akar jelszót, és azt utp-n -gonolom lenne- led-ek sem világítanak

(#33284): ugyanarról a rouetrről megy ez a gép is ... :) meg abból a madzagból kapott már net-et nemrég egy G4-es is ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33286) Воланд válasza rii (#33285) üzenetére


Воланд
titán

Modem/router reset?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33287) rii


rii
nagyúr

bocsánat .. körbe lehet rögögni (-: zsír új gép .. és hamarabb "kattant" azUTP, mintogysem ténylegesen be lett volna dugva ... de most merészebb voltam (-:

jövök még kérdésekkel :-/

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33288) Воланд válasza rii (#33287) üzenetére


Воланд
titán

Hát izé... :)) Előfordul az ilyesmi, inkább óvatosan, minthogy valami baja legyen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33289) rii


rii
nagyúr

nahm kérdeznék még párat ... próbáltam nézni a förszt posztot- ... asszem erről nem volt benne szó, amiket kérdeznék.

szóval, biztonság.
xp alatt korlátozott user-rel lehetett a legjobban megoldani ezt

1.) W7 alatt hogy lehet a legjobban megakadályozni, hogy spy, vagy adware települjön?

2.) víruskergetőnek mit ajánlanátok? AGV Free megteszi? :-/

3.) tűzfalnál mire figyeljek?

4.) illetve, hogy a frissítések le legyenek töltve, de ne legyenek automatikusan tekepítve, illetve a gép újraindítva, ezt hol lehetne beállítani?

előre is nagyon köszi!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33290) Воланд válasza rii (#33289) üzenetére


Воланд
titán

1.: Tapasztalatom szerint egy jó vírusirtó/tűzfal mellett nem másznak a rendszerbe vírusok, kártevő programok, de mivel így is van user error-ból fakadó hiba, ezért egy sima (nem rendszergazdai jogosultságokkal rendelkező) felhasználói fiók megfelel a célnak. Felhasználói fiókot létrehoznám, majd rendszargazda fiókkal ami kell program feltelepít (az összes felhasználónak) ezek után a rendszergazda fiókot elrejteném. Van olyan program ami csak rendszergazdai jogosultságokkal rendelkező fiók alól hajlandó feltelepülni, ezért érdemes így csinálni. Vagy van még az UAC, mint lehetőség, de engem zavart, hogy mindig, mindent megkérdezett és inkább kikapcsoltam. Ha nem akarsz két fiókot, akkor ez jó lehet kompromisszumnak.

2.: Persze, csak mindig frissítve legyen.

3.: Én kikapcsoltam. :DDD Viccet félretéve nem igényel különösebb figyelmet, ha valamelyik programnak kellene net, de nem kap, akkor Vezérlőpult --> Windows tűzfal --> Program vagy szolgáltatás átengedése a Windows tűzfalon és ezen belül értelem szerűen pipálgatni kell. Viszont, ha emlékeim nem csalnak ezt sima felhasználó nem módosíthatja, ide rendszergazdai jogosultság kell.

4.: Vezérlőpult --> Windows Update --> Beállítások módosítása, ezen belül van egy legördülő menü, itt lehet kiválasztani, azt amit te szeretnél.

Szerk.: Csak elfelejtettem megkérdezni, hogy milyen w7? Home Premium, Ultimate, vagy Professional?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33291) virkir válasza rii (#33289) üzenetére


virkir
veterán

1. nem látogatsz olyan oldalt ahonnan jönnek ezek a szarok (de akkor akár hazaviheted a netet 2 DVD-n) :D
Komolyan, semmi extra hagyd az UAC-t alapbeállításban de semmikép ne kapcsold ki.
2. MSE Avira elég jól teljesít a 7-en
3. ha nincs semmi extra igényed akkor ne is keresd meg a beállításait
4. Control Panel\All Control Panel Items\Windows Update-> bal oldalon a Change settings
itt a legördülő menüből be tudod állítani, hogy letöltse de ne telepítse vagy csak értesítsen ha jön frissítés

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#33292) rii


rii
nagyúr

köszönöm! (:

és amúgy kell/ajánlott egy új user-t látrehoznom, aki nem admin, vagy adminként is biztonságosan lehet használni?

(#33290) woland_y2k: W7 Home (-:

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#33293) virkir válasza rii (#33292) üzenetére


virkir
veterán

Nem kell itt már nem adminként használod alapból.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#33294) need válasza Pubszon (#33281) üzenetére


need
addikt

Igaz most nincs hálózatom de én is gyakorta féléve szenvedek a +osztással!

Igaz nem asus hanem wd live!

Én elraktam a linket és ki is próbálom majd ha minden kötél szakad!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#33295) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Az "ingyenesen" hívható 80-as szám aktiválásnál még mindig fizetős külföldi hívás vagy már tényleg ingyenes?

(#33296) WonderCSabo válasza Darth_Revan (#33295) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Öööö, miért nem neten aktiválod?

nyilván megvan az oka, csak kiváncsi vagyok.

(#33297) Darth_Revan válasza WonderCSabo (#33296) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Virtuális gépbe aktiváltam 1.nek online és 2. alkalommal már nem engedi. (Csak Win7-et, Server 2008-at engedte)

(#33298) need


need
addikt

Üdv...

Ha pl. szeretném hogy a WMP lejátszón mkv filest akkor elég felrakni egy
Windows 7 Codec Packot? Úgy látom az aktuális 2.7.0.0!

Próbálkoztam a multkor a Play To funkcióval kiválasztottam a műsor tárat de csak a divixet játszotta le vagy is a multis eszközön csak azt mutatta pedig volt benne mkv files is!

Ha felrakom ezt a codek packot akkor elviekben a műsortárba be tallózott könyvtárban lévő mkv filest is letudom játszani hálózaton keresztül egy multis lejátszóval??!!??

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#33299) phoenix64 válasza WonderCSabo (#33271) üzenetére


phoenix64
őstag

kár :( azért köszi.

(#33300) Воланд válasza phoenix64 (#33299) üzenetére


Воланд
titán

Ez sem jó?

need: WMP tudomásom szerint nem játszik le mkv-s fájlokat. Ez vagy ez kell. VLC-hez itt van, hogy hogyan kell beállítani.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.