Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#33101) Magnat válasza Alastair' (#33100) üzenetére


Magnat
veterán

1részt mert nem tudtam, h tudja, másrészt mert ezt már használtam máskor is... Xp alatt nem volt vele ilyen gond.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#33102) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Kérnék egy kis segítséget. Van egy zenei albumom és nem tölti le hozzá az albumborítót. Hogyan tudom hozzárendelni az albumhoz, ha megvan képen az albumborító ?
Fontos lenne :)

This is the way

(#33103) Magnat válasza Magnat (#33101) üzenetére


Magnat
veterán

Nah, sikerült onlány eredetiség igazolással megoldani.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#33104) Gabás válasza RaZroX (#33102) üzenetére


Gabás
addikt

mi nem tölti le?

(#33105) RaZroX válasza Gabás (#33104) üzenetére


RaZroX
addikt

Windows Media Player 11

De semmi más sem.. szóval manuálisan szeretném megcsinálni

This is the way

(#33106) RaZroX válasza RaZroX (#33105) üzenetére


RaZroX
addikt

Bocsi, Windows Media Player 12 :D

This is the way

(#33107) Sub-ZeRo válasza RaZroX (#33105) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

WMP11? Windows 7-ben mp12 van... :U

Amúgy meg lemez tisztítás, vagy karban tartás(disc cleanup), ott kitudod ezeket a képeket törölni (thumbnails) és ha megnyitod újra a mappát, akkor lesz megint előnézeti képe.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33108) Gabás válasza RaZroX (#33106) üzenetére


Gabás
addikt

fogd és húzd módszerrel egyszerűen rádobod a képet az albumra

(#33109) RaZroX válasza Gabás (#33108) üzenetére


RaZroX
addikt

Istenem... mindennel probálkoztam, de sosem gondoltam volna hogy ilyen egyszerű :W :Y De Köszönöm :R

This is the way

(#33110) papa1


papa1
tag

Hello mindenkinek.
A problémám a következő lenne.A minap a gép elé került a majd 2 éves kisfiam és nyomott egy olyan gombkombinációt,amitől eltűnt az oldalsávról 2 minialkalmazás(naptár+sticky notes).A probléma az,hogy nem tudom visszahozni.Akárhogy klikkelek a minialkalmazásoknál a naptárra,nem történik semmi.Alatta meg néha villog a kurzor,mintha ott lenne noti.De nincs ott semmi,legalábbis nem látni.
A segítségeteket előre is köszönöm. :R

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#33111) Sub-ZeRo válasza papa1 (#33110) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Feladatkezelő, majd sidebar.exe-t állítsd le és indítsd el újra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33112) papa1


papa1
tag

Semmi nem történt.A feladatkezelőben visszajött a sidebar,de az asztalon nem jelent meg semmi. :O

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#33113) HZoli87 válasza Soak (#33098) üzenetére


HZoli87
veterán

am.exe: ThreatExpert

-----

Kaspersky Rescue Disk: Letöltés (CD/DVD-re kiírod és a lemezről bootolsz)

Avira AntiVir Rescue System: Letöltés (Elindítod a letöltött fájlt, szinték kiírja magát, majd a lemezről bootolsz)

(#33114) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok!

Az lenne a helyzet, hogy most dobtam fel egy win7et. Terás vinyó van a gépben és telepítéskor a tömböt nem engedte formázni pedig vadi új a merevlemez. Mondtam mindegy, úgyis le akartam választani rendszernek kb 150 gigát. Le is választottam és rá is pakolta szépen a windows.
Most viszont a maradék bő 800 gigát nem látom... :F
Van valami mód, hogy azt is aktívvá tegyem valami partíció kezelővel, telepítővel vagy elba..... a telepítést? :B

[ Szerkesztve ]

(#33115) Psychonaut válasza BalaNce87 (#33114) üzenetére


Psychonaut
addikt

Lemezkezelőben adj neki betűjelet.

(#33116) Soak válasza HZoli87 (#33113) üzenetére


Soak
veterán

Szia !

Köszönöm szépen neked is . Jól gondoltam ,hogy nem kell nekem ez , most már egyre furábban viselkedik . Megprobálom ezzel .

Esetleg valaki abban nem tud segíteni ,hogy DOS-t honnan szerzek boot pendrivera? Googlezek erőteljesen de használhatót még nem találtam .

(#33117) BalaNce87 válasza Psychonaut (#33115) üzenetére


BalaNce87
addikt

Köszönöm uram! :R

(#33118) cigam válasza Soak (#33116) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Kis kerülövel +oldható. Felteszed pendrive-ra az ubcd-t, aztán onnan már beröffenthető a freedos. De van hozzá külön leírás is.

(Mihez kell DOS?)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#33119) Soak válasza cigam (#33118) üzenetére


Soak
veterán

Egy laptop kamerájának kell egy frissités . És ilyen bootos bohockódás kell neki . De köszönöm megnézem .

(#33120) Mercutio_ válasza Воланд (#33047) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kösz a válaszokat!:R

Az 1.-el nem kísérleteznék, szóval biztos infó kellene :B

3. próbáltam, de nem veszi figyelembe a rendszer, illetve a minden egyes indításnál rákérdez, hogy engedélyezem-e dolgot nem lehet valahogy kiiktatni, pl. biztonsági szint csökkentése erre a konkrét programra?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33121) Psychonaut válasza Mercutio_ (#33120) üzenetére


Psychonaut
addikt

Tessék, kis hackeléssel megoldható, hogy bizonyos programokra ne kérdezzen rá.

(#33122) veber


veber
tag

Hi

érdemes vajon telepíteni az sp1 rc változatát amit wu ajénl fel?

:F :F

toki

(#33123) Psychonaut válasza veber (#33122) üzenetére


Psychonaut
addikt

Hátrányod biztosan nem lesz belőle, szerintem igen.

(#33124) hajospeti


hajospeti
tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám:
Egy-két mappát védelemmel láttam el: Biztonság/teljes korlátozás ezt egy normál fiókra tettem, de valahogy úgy alakult, hogy a rendszergazdás fiók sem tudja már megnézni. Az ablakban megjelent egy létrehozó tulajdonos teljes korlátozással, pedig én ilyet nem állítottam be. Próbáltam mindenhogyan feloldani, de nem sikerült, mindig a rendszergazda jóváhagyása szükséges üzenetet kapom... :(
Szóval, szerintetek mit kéne tennem, mert most látom milyen fájlok vannak csak azt írja ki, hogy: Nem rendelkezik a mappa eléréséhez szükséges engedélyekkel.
Előre is köszi!

(#33125) kraftxld válasza hajospeti (#33124) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vedd sajat tulajdonba, aztan rakd vissza a jogokat:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33126) kraftxld válasza veber (#33122) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nem teszteled folosleges, amint kijon a vegleges szedheted le aztan rakhatod fel a kesz SP1-et ujra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33127) Sub-ZeRo válasza veber (#33122) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha eddig frissítve volt a rendszered, felesleges felrakni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33128) papa1


papa1
tag

[link]

Erre valaki?

"már előző életemben sem hittem a lélekvándorlásban...."

(#33129) Sub-ZeRo válasza papa1 (#33128) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Rendszer visszaállítás volt már? Ha volt, akkor win7 lemez be, majd frissítsd a rendszert. Attól biztos helyre jön.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33130) Maki88


Maki88
csendes tag

Sziasztok.
A segítségeteket kérném egy igen összetett hiba megoldására. Minap feltuningoltam a gépemet a következő konfigra:
Gigabyte GA-P55_USB3 rev2.0
Intel i5-760 (4mag 2,8Ghz)
Kingston DDR3 1333MHz 2x2GB
A régi alkatrészek: Cooler master Real 450W, Galaxy 8600GTS, Samsung 500GB winyo, Sound Blaster 7.1, LG DVD-RW

A hiba a következő: Csináltam 1 clean-installt w7 Pro 64bittel, driverek szépen fel is mentek, kisebb progik közül is jó pár. Ezután kezdődött a baj: Nagyobb progik telepítésénél(nero, nod ss 64bit, codemasters f1 2010...) megáll az installer, az egér mozog, még egy darabig használhatónak tűnik a rendszer(start menü megnyílik, de programot már nem lehet elindítani), majd teljesen leáll, egérkurzor továbbra is megy. 6x újrahúztam, próbáltam BIOSban az AHCI/IDE-vel próbálkozni, manuálisan megadni az órajeleket, kikapcsolni a takarékossági ill. tuning részeket, de mindhiába. :O Megvolt a w7 updatelése is, még az sp1bétát is felraktam. Másodszori-harmadszori reset után pl.:a nod felment, de az f1 mindig kifagy install közben.

32bites w7 Pro alatt hibátlanul megy minden 2napja túlpörgetve is akár, terhelés alatt. Segítsetek légyszi! :R

(#33131) Fire/SOUL/CD válasza Maki88 (#33130) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó eséllyel valamelyik 64 bites driver okozza a gondot. Ha netalántán chipset drivert is telepítesz, akkor azt ne tedd...

Próbáld azt, hogy simán (tuning nélkül) felrakod a W7 x64-et, semmilyen drivert ne telepíts, hanem enélkül próbáld meg felpakolni a progikat

(A W7 nem szereti a tuningot alapban, szóval ha egy mód van rá, ne húzd a gépet, mert lehet, hogy egy darabig látszólag minden oké, de aztán jönnek a teljesen szabálytalan időközönként a BSOD-k)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#33132) AirBooms


AirBooms
addikt

Sziasztok!

Vinyót cseréltem a gépemben (a rendszerpartíció nem ezen van/volt, az külön SSD-van), amin három külön partíció van a programoknak, adatoknak, stb. Megformáztam a vinyót win7 alatt (rendesen, alignálva, három parítcióra osztva), s átmásoltam az egyes partíciók tartalmát. Viszont azt vettem észre, hogy egyes programok (nem mindegyik), pl. Outlook nagyon lassan indul el. A régi vinyó egy Samsung 1TB F3 az új egy WD FAEX 1TB.
Mi lehet a baj?

Köszi! :R

(#33133) bobsys válasza AirBooms (#33132) üzenetére


bobsys
addikt

En a superfetchre tippelnek, ido kell neki amig ujra megtanulja miket hasznalsz.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33134) AirBooms válasza bobsys (#33133) üzenetére


AirBooms
addikt

Hmm... Ez viszont az SSD miatt ugye ki van kapcsolva... Akkor kapcsoljam be?
Pontosan mit csinál a superfetch?
:R

(#33135) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

A problémám a következő: A Dell notimat múltkor teljesen lemerítettem, és azóta ha aksiról megy, a képernyő fényereje nagyon kicsi.
A vezérlőpultban próbáltam már állítani, de maxon van, és így is alig látszik a képernyő.

Valaki tud nekem segíteni?

(#33136) Maki88


Maki88
csendes tag

BSOD-m még nem volt ezzel a konfiggal, még túlhajtott üzemmódban sem. Az igazat megmondva csak opcióként próbáltam tunningolni(1 reinstall után), de inkább lekapcsolgattam az alaplap funkcióit(USB3, AHCI, HPET, Turbo Boost...), ezért nem vágom az instabilitást. A gép megvan hűtve rendesen, azzal nem lehet probléma.

Megpróbálom akkor driver nélkül megint újrahúzni, jelentkezek ha van vmi. Ha esetleg van valakinek egyéb ötlete nyugodtan írja, szeretnék minél hamarabb egy működő 64bites konfigot használni.
Köszönöm az ötletet. :R

(#33137) bobsys válasza AirBooms (#33134) üzenetére


bobsys
addikt

Ja, akkor nem a superfetch. Elotolti a gyakran hasznalt alkalmazasokat a memoriaba. NE kapcsold be, azt mondjak az okosok, hogy nem tesz jot az SSDnek.
Indexeles is okozhat nagy hdd terhelest es ezaltal lassabb program indulast addig amig nem vegez.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#33138) Sub-ZeRo válasza Maki88 (#33136) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

USB3, AHCI, HPET-et miért lőtted ki? Ezek jók ha vannak. Főleg úgy, hogy 7et AHCI módban érdemes telepíteni. Az USB3 szerintem adja magát, olyan mintha az USB2-őt kapcsolnád ki. A HPET meg egy nem rossz funkció, bár ahhoz állítsd be, amilyen oprendszert használsz, 64 vagy 32 bitest.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#33139) Maki88 válasza AirBooms (#33132) üzenetére


Maki88
csendes tag

Próbáld meg esetleg a windows/prefetch mappát üríteni. Lehet mondjuk vírusírtó is, új tárolóként ismeri fel a winchestert és szép lassan átvizsgálja(magyarázná az outlook lassúságát is). Az indexelés is megállja a helyét.

(#33140) Maki88 válasza Thomas16 (#33135) üzenetére


Maki88
csendes tag

Vezérlőpultban az energia gazdálkodást állítottad át úgy, hogy ne sötétítse a képernyőt akkumulátoros használatnál, vagy a csak fényerőt maceráltad? Meg kellene újra nézni. Esetleg az fn billentyű és a fényerőszabályozó billentyű(a felső számsorra szokták felfesteni, általában egy napocska) kombinációját próbáltad már?

(#33141) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Lenne egy problémám Win7-el kapcsolatban.Létrehoztam egy jelszót,amit rosszul írtam be(kétszer is) nem tudok belépni.(Ha erre tud valaki valami "hacket" hogy változtassam meg,szóljon!)Új windowst akarok rakni(64bit ultimate) de kiírja a windows telepítésnél hogy valami illesztőprogram hiányzik,ezt a windowst felraktam ugyanerre a gépre 1 hete,azóta semmit nem változtattam rajta.Ötlet?

(#33142) AirBooms válasza Maki88 (#33139) üzenetére


AirBooms
addikt

Igen, az indexelés volt a gond. Nem csak az SSD-n, hanem valamiért a teljes rendszeren ki volt kapcsolva az indexelés. Most már jó minden. Köszi! :R

(#33143) HollyBoni válasza HollyBoni (#33141) üzenetére


HollyBoni
veterán

A jelszavas dologhoz: ha nem tudok belépni Win7-be mert jelszó van ugye és nem tudom,hogy tudok egy új felhasználót csinálni bármilyen úton?Akár ha linux-al is lehet valahogy,az is megfelel.

(#33144) Maki88 válasza HollyBoni (#33143) üzenetére


Maki88
csendes tag

Indításnál F8-at nyomod, aztán az előjővő menüben a csökkentett módot választod. Reménykesz, hogy előjön a rendszergazdai fiók, amiből át tudod írni a jelszót egy másik fiók felett. Ha ez nem megy, akkor letöltesz mondjuk egy Hirens BootCD 11-et, vagy egy Konboot CD-t (hátha ez is megy, nálam a hiren jött be), bebootolsz és feloldod a jelszót vele. Részletesen nem írom le a folyamatot, mert angol tudással mindkettő gyerekjáték.

(#33145) Maki88 válasza Fire/SOUL/CD (#33131) üzenetére


Maki88
csendes tag

A Sound Blaster 64bites drivere rakoncátlankodik, igazad volt. Nagyon köszönöm a segítséget! :C

(#33146) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Tudna valaki abban segíteni, hogy a legújabb msn-en miért nem tudok én játékot kezdeményezni? Kidobja, hogy nem megjeleníthető lap vagy ilyesmit. Ha más küld felkérést, akkor megy, a régin megy. Az újon vajon miért nem? Win 7 alatt persze...köszi

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#33147) Воланд válasza littlemamba (#33146) üzenetére


Воланд
titán

MSN Messenger, Windows Live Messenger kérdések és válaszok
Személyes vélemény: az új messenger sz*r lett. Közösségi megoldások nem működnek (két napja probáltam, akkor pl nem ment a beépített facebook izé), nem lehet becenevet megadni - miért is nem? -, mindent ömlesztve berak egy oldalra, nem lehet normálisan beállítani az ablak színét, csak témák közül lehet választani, nincs partner letiltás - ez a kinek legyek látható, kinek ne, nagyon nem jött be-, stb. Vissza is raktam a régit.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33148) Thomas16 válasza Maki88 (#33140) üzenetére


Thomas16
tag

A fényerő a maxon van (az Fn+fel-le nyillal nyomom fel és a vezérlőpultban is maxon van).
Az energisémáknál 100%-ot adok meg a képernyő fényerejének. :(

(#33149) Воланд válasza Thomas16 (#33148) üzenetére


Воланд
titán

Nézd meg a videokártya kezelőprogramjában, hogy milyen értékek vannak megadva a fényerőnél/kontrasztnál, plusz lennie kell olyan lehetőségnek, hogy az illesztőprogram kezelje a kijelző fényerejét/kontrasztját/színbeállításait, na ez ne legyen kijelölve, engedélyezve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33150) pajinka


pajinka
tag

Segítség!

A 64bites, eredeti win7 telepítése megáll "A telepítő indul..." képernyőnél. Gugliztam, a BIOS-ban a floppyt letiltottam, az USB2.0-t még nem, az lesz a következő. Egyéb ötlet?

Update: megpróbáltam kinyitni a DVD ajtaját, azonnal kiírta, hogy a Cd/Dvd illesztőprogramja hiányzik. NEC típusú, keresem, de Ha valakinek van linkje, megköszönöm

[ Szerkesztve ]

♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 Archívum II. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.