Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158751) Sgr_A válasza Ájvé (#158750) üzenetére


Sgr_A
addikt

Talán OIS ;]
szép lenne már xiaomin IOS :DDD

[ Szerkesztve ]

(#158752) Ájvé válasza Sgr_A (#158751) üzenetére


Ájvé
veterán

Jól van OIS igen, korán van még :D

(#158753) itouchfan válasza Ciccuka (#158746) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, úgy néz ki, hogy az lesz :R

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#158754) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az eredeti p30p-re rámennek a new edisön frissítései/ROM-jai? Azaz gyakorlatban kap vajon addig biztonsági foltokat, mint az újabb verzió? (A topikja elég néma, azért kérdezem itt)

Fő kérdés a szoftverpatchelés, azaz nem lesz-e biztonsági szita az eredeti p30p mondjuk 2024-ben. Mert semmi kedvem évi 200eur feletti telóktg-et elszámolni/semmi szükségem 2évente új telóra. A most még minden igényemet kiszolgáló s7edge-emet is az update végr miatt cserélném egy szintén vízálló és szintén 3+évig biztonságos telóra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158755) Ájvé válasza t72killer (#158754) üzenetére


Ájvé
veterán

Huawei P30 Proról van szó? Ha kap is ennyi ideig támogatást az úgy néz ki nem GMS lesz már hanem a Huawei saját rendszere a HMS.
2024-ben szeretnél még frissítéseket akkor idei de inkább következő évben megjelenő készülékeket kellene nézned, P30 Pro 2019-es gyakorlatilag szinte kizárt hogy 5 évig kapjon hivatalos támogatást (custom romok meg ügye Huawei saját SoC most kizárva).

(#158756) Bdanyy válasza t72killer (#158754) üzenetére


Bdanyy
addikt

Szerintem kizárt, hogy kapjon, már most sem kap a p20 pro is megállt nyáron, és most sem fog kapni [link]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#158757) t72killer válasza Ájvé (#158755) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

igen, hüvej p30 pro. nem kell feature-update elég a biztonsági.

#158756: :R, ez így gáz, nem akartam pedig vmi túlárazott csamcsungot venni:(

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158758) Bdanyy válasza t72killer (#158757) üzenetére


Bdanyy
addikt

A5/7 széria vagy s20 fe egész jó áron van, applenel meg az se 2020 meg nagyon sokáig kap updateket. Ez alatt a kategória alatt már visszalépések is lennének s7hez képest.
S10 lite?

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#158759) Ájvé válasza t72killer (#158757) üzenetére


Ájvé
veterán

Ilyen időtávlatba még biztonsági is kétséges.

(#158760) Osynho válasza yuing (#158725) üzenetére


Osynho
addikt

Összességében, hiába kisebbek a kávák, a telefonok nagyon durván megnőttek. És pl felül hiába nincs káva, a Poco F1-nél (ami ma kb kicsinek számít...) a kijelző felső részére már nem is tettem fontos ikonokat, mert kényelmetlen elérni. Ha csak a generációk közötti ugrást nézzük, akkor lehet legyinteni, hogy csak 2-3mm-t nőttek, de ha mondjuk 4 évet visszaugrunk az időben, jobban látszik a folyamat. Pl Samsung Galaxy Note 7 méretei: 153.5 x 73.9 x 7.9 mm, 169 g, 5,7" kijelző. Erre a phablet kijelző volt használatos 2016-ban és a tesztek kiemelték, hogy zavaróan nagy. Ma ugyanerre a méretre a kompakt jelzőt mondanánk.

#158739hroberto:

Ezzel nem értek egyet. Vagyis én egyáltalán nem így vagyok vele. Ugyanarra használom a telefont, mint mondjuk 2016-ban. Szövegek, képek fogyasztása, írás, olvasás, telefonálás. Ez egy fokkal se jobb, ha kapok +1,5" kijelzőt +,1,5cm magasságot és úgy 50g hízást. Egyedüli előnye, amit én érzek, ha valaki leteszi az asztalra és filmet néz. Én ilyet nem teszek, viszont egész nap rohangálok, telefonálok, egy kézzel írok, a zsebemből ki-be veszem a telefont, ezért rohadtul zavar, hogy minden készülék tv méretű lett (közepes méretű a kezem, nem nőtt a telefonok növekedésével párhuzamosan). Fel is húztam magam és rendeltem egy P40-et, inkább kínlódok a GMS hiányával, mint hogy 160+mm-es téglát hordjak magamnál. Ez a méretnövekedés nekem olyan, mint ha 2016-ban kiskanállal ettem volna a joghurtot, 2018-ban már csak evőkanalat lehetett volna kapni, mondván az a jó, higgyem el. Ok, megvettem a nagyobb kanalat, azzal is meg lehet enni. 2020-ban már csak merőkanalat kapni, úgy kellene beleerőltetnem a joghurtos dobozba. Na, ez már nekem nem tolerálható. :)

Bocsi a novelláért. :D

(#158761) Tin


Tin
veterán

Skacok ezek már rég nem mobilTELEFONok, hanem tartalomfogyasztó és szórakoztató eszközök. Ki a fene akar 4 collon szórakozni? Ezért nem fogynak a kicsi eszközök. Mindenki szeretné, de amikor odakerül, kicsit többért a sokkal nagyobbat veszi. Telefonálásra meg ott a headset.

(#158762) Ciccuka válasza Ciccuka (#158700) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az a trend sajnos, hogy nyakat lehajtva mindenki valami kijelzőt bámul az utcán és pötyög, ezt lehet látni.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#158763) Norbi. válasza Tin (#158761) üzenetére


Norbi.
őstag

+1

Mindenki várta a 12 Mini-t is, berendeltem hozzá egy raklap tokot, fóliát, erre alig hoznak. 12 Pro Maxból 4* annyi cuccot adtam el, mint a minihez.

Míg 4-5" telefonok voltak, mindenki nagyobbat akart, mer jobban láccik a fészbuk rajta.

[ Szerkesztve ]

(#158764) elfelejtette válasza Tin (#158761) üzenetére


elfelejtette
veterán

Nem kell jönni ezzel a sz@r dum@val, igenis van, akinek elég a kisebb telefon is. Nem 4 coll, de 5 elég... :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#158765) Osynho


Osynho
addikt

Tehát csak 4" és 6,67" létezik? Semmi a kettő között? Senki se beszélt a 4"-ról, bár az is képarány függvénye. Nekem a 6,67"-t kezelni a "szórakozni" kategória, egyszerűen kényelmetlen. 3-4 éve a telefonok nem tartalomfogyasztó és szórakoztató eszközök voltak? Akkor miért volt jó a kisebb kijelző? Vagy mindenki szenvedett és anyázott, hogy miért nem egy tabletet nyomkodhat?

Az iPhone 12 Mini esetében az egyik gond, hogy az 5,4" ilyen képarány mellett keskeny és emiatt pl a billentyűzet kicsi. A másik, hogy a sima 12 a mai trendek mellett szintén kompaktnak tekinthető és mivel nem sokkal drágább, nyilván az fogy (ahogy a hasonló méretű 11 is nagy siker lett). A mai divatos méretek nem az emberi anatómiára vannak beállítva és értem én, hogy nagy piaci siker, meg mindenki ilyet akar, de ettől még fából vaskarika. Hasonló, mint a városi terepjáró. Oximoron és újabb vitatéma. ;]

[ Szerkesztve ]

(#158766) Ájvé válasza elfelejtette (#158764) üzenetére


Ájvé
veterán

Vannak, de a piac nem erre tart vagyis minden bizonnyal jóval kevesebben vannak akik a kis telefonok irányába hajlanak. Ha neked lenne igazad akkor a kompakt készülékek rekord számban fogynának, de nem ez van, phabletek fogynak.

Mai telefonok tartalom/média fogyasztásra vannak, sokan már nem vesznek tabletet (szűkül is a piacuk alig fogynak) vagy akár laptopot (van ismerős aki mondta hogy már be sem szokta kapcsolni, mert minek, ugyan azt meg tudja mobilon is csinálni).
Szóval ez van, egy multifunkciós eszköz lett a telefon aminek a telefonálás csak sokadik funkciója lett.

Osynho:
A növekvő kijelző egy trend egyszerűen, a piaci igényeket követi csak, kijelző méretét egyébként is hiába nézzük mivel 3-4 éve kijelző/előlapi arány volt vagy 60%, ma már bőven 80% fölött járunk.

[ Szerkesztve ]

(#158767) diegho válasza elfelejtette (#158764) üzenetére


diegho
nagyúr

Igen van. Kb 1%, vagy kevesebb. Annak kb megint maximum a 10%-a akar felárat fizetni egy csúcs készülékért. Már talán látod is, hogy miért nem gyártanak ilyen jellegű telefont. Egyszerűen nem éri meg. Szerencsére van megoldás! El kell kezdeni gyártani ilyen telefont. Ha valamire akkora igényed van, hogy ennyire nem tudsz élni nélküle, akkor menj elébe a dolgoknak!

(#158768) t72killer válasza Bdanyy (#158758) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az a bajom az exynos cuccokkal, h nagyrészük zabálja az akksit. A hüvej cuccokra lényegesen jobb akksiidőket írnak, ami szintén kiemelt szempont.

S10 lite nem beázós? Gsmarena nem ír semmilyen ip-védelmet :(.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158769) Osynho válasza Ájvé (#158766) üzenetére


Osynho
addikt

Ez így van, tisztában vagyok ezzel. Ahogy a kijelző aránnyal is, fentebb pont említettem egy konkrét példát, hogy a telefonok abszolút értékben is növekedtek. És nekem a kijelző teteje pl majdhogynem használhatatlan, az értesítősáv lehúzása is 2 kezes művelet. Persze ezek egyéni preferenciák és nem ez fogja a profitot hozni a gyártóknak, tehát nyilván a kisebbség miatt nem fognak ilyeneket gyártani. Én csak egy másik nézőpontot próbáltam megfogalmazni, mert úgy érzem, éve óta ez a nagyobb=jobb szemlélet van az emberek fejében. Ez biztos sokaknál így van a gyakorlatban is, de sok vevő úszik a trenddel, a piaci igények mintha gyártva lennének és utána kiszolgálva. Érdekelne, ha a sok 6,6" körüli méretű telót használó ember, 1 hónapig mondjuk egy 5,5-6" körüli, kis kávás telefont használna, majd visszatennék a kezükbe az eredeti készüléket, hogy reagálna.

[ Szerkesztve ]

(#158770) Ájvé válasza Osynho (#158769) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez jellemző fogyasztási szokás, mindig többet nagyobbat jobbat akarunk. Én is most rendeltem Mi 10T Liteot, Mi 8 után (ami manapság szinte kompakt kategória) elég nagy méretbeli ugrás lesz, még nem tudom hogy fog tetszeni, egy kézzel már ezt se tudom kezelni, Mi 10T Liteot meg esélytelen lesz. Ez volt jó áron most, sokkal kisebbet úgy se találtam volna, kint voltam Németbe ott gondolkodtam Pixel 4a-n de sokalltam az árát (persze jó készülék, de nem akartam ennyit kiadni rá).
Google minden évben jön kompakt modellel, kár hogy nálunk nincs hivatalosan jelen.

(#158771) t72killer válasza Ájvé (#158770) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én megbékéltem a tepsifon mérettel, legalább nem kell majd új tablet, ha a mostani végképp kipurcan/használhatatlanná válik.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158772) yuing


yuing
őstag

Mondjuk én személy szerint azokat az embereket nem értem, akik 6 hüvelyken képesek huzamosabb ideig tartalmat fogyasztani, játszani filmet/sorozatot nézni. Ezekre mind megvannak a megfelelő eszközök...

(#158773) Osynho válasza yuing (#158772) üzenetére


Osynho
addikt

Ezt 3 éve se tudtad elképzelni? :D

(#158774) Tin válasza elfelejtette (#158764) üzenetére


Tin
veterán

Van, akinek elég, igen, de túl kevesen vannak. 5 évvel ezelőtt az elsődleges funkció még a telefonálás és a kapcsolattartás volt, kisebb böngészéssel, levelezéssel, de mára már ez vált az elsődleges "személyi számítógéppé" sokak életében. Nem vesznek tabletet vagy asztali gépet, mert nincs rá szükség, és mindent meg tudnak csinálni a mobilon. Nem beszélve a hardver erősödésével a játékokat, a kamerák egyre jobbá válásával a fényképezést és videózást, navigációt, és sorolhatnám napestig. Ezt tudták az 5 évvel ezelőtti telefonok is, de kompromisszumokkal, ma meg már nincsenek igazán kompromisszumok. Akkoriban mindenki nagyobbat akart, és még ma is.

Tesco Value is írta, hogy ott az i12 Pro Max, ami egy böszme nagy telefon (leginkább a szélessége miatt), kényelmetlen a legtöbbeknek az élek miatt, ráadásul semmit nem tud kezdeni a nagyobb kijelzővel (se osztott kijelző, se lebegő ablakok), mégis viszik, mint a cukrot. Kérdezd meg azokat, akik a "jajj de király az i12 mini, máris veszem, pont ez kellett" embereket, akik végül sima i12-t vettek, mert "nem olyan vészes a méret, és alig drágább". Nincs tömegigény a kis telefonokra, ma a "kis" telefon a "sima" i12, s20, stb méret, mert bőven elfér mindenhol. A nőknek van retikülje, amiben elfér, a férfiaknak meg elég nagy a zsebe.

Kényelmetlen hordozni? Igen. Nehéz? Igen. Kényelmetlen vele telefonálni? Igen. Akkor miért? Mert nagy a kijelző, mindenre IS használható, nagy az akku, jó a kamera, jó "minden", és amúgy is, minél nagyobb, annál jobb, nem? Neked nem, de a 90%-nak igen. Nézd meg az ismerőseid, mire használják a mobiljukat, és rájössz, hogy a telefonálás rég a háttérbe szorult. És ha fontos is lenne, headset, és hajrá. Az S7-emet is évek óta headsettel használom, pedig nem nehéz, nem nagy, és mégis. Gépelni nem lehet rajta, filmet nézni sem, a böngészésnél is sokszor mellékattintok a kis kijelzőn, és az akkuja sem egy bajnok. Telefonnak jó, meg "túlélni", de amúgy egy Mate 8-at használok okostelefonos funkciókra. Vagyis használtam, mert most már Note 20 Ultra lett az utód, meguntam, hogy két telefon kell ahhoz, hogy minden igényem lefedje.

Úgyhogy bízzunk abban, hogy lesz majd olyan akku és hűtési technológia, amivel a nagyobb telefonok könnyebbek lehetnek, és tovább bírhatják, de amíg nem kerül át a "személyi számítógép" az agyadba, addig ne nagyon álmodj kis telefonokról. Vagy vegyél telefon-telefont.

[ Szerkesztve ]

(#158775) Norbi. válasza yuing (#158772) üzenetére


Norbi.
őstag

Nekem pl. ez a megfelelő eszköz rá. Eladtam a laptopom, mert hónapokig hozzá sem nyúltam.
Bár sorozat/filmezni tv-n szoktam, egy YT videó simán megy telefonról, és játszani tökéletesen tudok a telefonon, már amennyire játszok. (CodMobile, Wild Rift megy a legtöbbet. ) Ha komolyabb igényeim lennének játékra, lehet megmarad az Xbox, vagy a gépn, de ez is elég bőven.
Napközben ülök eleget a céges gép előtt.

(#158776) Ájvé válasza yuing (#158772) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez is csak elvárás/igény kérdése, mobilok sok esetben jobb képminőséggel rendelkeznek mint az olcsóbb TV-k (néhány még a drága TV-ket is lekörözi). Mondjuk mobil játékok is vannak és elég komoly biznisz már ez is, szóval én ebben semmi kivetnivalót nem látok.
Filmet/sorozatot én is inkább nagy képernyőn nézek. Van akinek egyébként nincs is sok lehetősége (jó TV manapság azért alap egy háztartásba, de apu focit néz stb. másrészt gyors tartalom fogyasztás, streaming média célpiaca pont a mobolikra is kiterjed).
Fiatalok pedig szerintem ebbe a nagyfokú mobilitásba születnek bele, nekik nem biztos hogy szempont TV-n nézni, mindent mobilon intéznek akkor ezt miért ne.

(#158777) elfelejtette válasza Tin (#158774) üzenetére


elfelejtette
veterán

"Van, akinek elég, igen, de túl kevesen vannak."
Elég csak ezt a topicot végig olvasnod, minden második ember 5-5,5" közötti méretű kijelzős telefont keres...
Asztali gépet én is alig kapcsolom be itthon, szinte mindent mobilon intézek, amit meg nem, azt a munkahelyen megoldom, ott 8 órát bámulom a képernyőt. Játszani nem szoktam, filmet meg tv-n nézek. Amire használom a telefont, arra a mostani Redmi 3s is elég 5"-os kijelzővel, és használható 4000-es aksival.
Ha lenne az i12 Mininek androidos alternatívája, akkor azt venném, persze értelmes aksival, és értelmes áron. Ha rám szakadna az otp, akkor talán vennék egy Pixel 5-öt a kamera miatt, de egyébként van tükrös gépem, és 100e fölötti árat nem adnék meg egy telefonért. Jelenleg ott tartok, hogy ha a Redmi 3s megpurcan, és addig nem lesz értelmes ajánlat, akkor Poco M3-ra váltok. Bár a Honor 7A-t is csak 6 hónapig bírtam használni, a 152*73mm-es méretét nem bírtam tovább, lecseréltem egy LG Q6-ra, azt meg a mostani Redmire.
Sajnos a fogyasztói társadalom arra épül, hogy a "nem olyan vészes a méret, és alig drágább" természetes, én ennél intelligesebbnek érzem magam, hogy ilyennek bedőljek, és még tapsikoljak is hozzá. Vagy a végén még tényleg veszek telefon-telefont.
Ájvé, diegho: Elég nehéz kijelenteni, hogy nincs igény a kisméretű modellekre, mikor szinte nincs is ilyen. Ami van, az vagy gagyi, vagy drága (nekem). 2019-20-ban max. 150*70-es méretű, min. 3gb rammal szerelt telefonra a gsmarena keresője 8(!) találatot ad, 2db iphone és pixel, meg 4db samsung, ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#158778) Tin válasza elfelejtette (#158777) üzenetére


Tin
veterán

Ha jól értem, egyszerre legyen kicsi, olcsó, és mindenre jó, és akkor vennéd. Vannak ilyenek kínaiban biztosan, valahol, mégse veszik őket, mert gagyi. Ami jó, az még drága már ugye. S10e is ilyen, de nem is olcsó. Pixel 4a is jó, árban is 100e körül van, ja persze nem a magyar piacon, hiszen ott annyira okosak az emberek, hogy tök nyugodtan ki lehet rabolni őket.
A sok 5 colos telefon kereső ember meg keres, de nem vesz. Ha venne, akkor lennének ilyen telefonok, de végül inkább megveszi a 6 colost, mert alig drágább. Bizony. És a kör bezárult.

[ Szerkesztve ]

(#158779) elfelejtette válasza Tin (#158778) üzenetére


elfelejtette
veterán

"A sok 5 colos telefon kereső ember meg keres, de nem vesz. Ha benne, akkor lennének ilyen telefonok, de végül inkabb megveszi a 6 colost, mert alig drágább. NINCS KISEBB" :(((
"Ha jól értem, egyszerre legyen kicsi, olcsó, és mindenre jó, és akkor vennéd."
Nekem a Poco X3 tudása is bőven elég lenne az i12 Mini, vagy akár a Pixel 5 méretében.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#158780) d.toth91


d.toth91
tag

Sziasztok,

Van esetleg valakinek tapasztalata IPhone 8 -> 12 Mini váltással kapcsolatban?

A méretbeli különbség bár minimális, nekem a Mini már kézben fogva kisebbnek tűnt a használhatónal, a 8-al jelenleg teljesen el vagyok méret tekintetében. A 11pro/x mérete lenne a legideálisabb, de a 11 pro normális forrásból meg nagyon nem ugyanez az arkategoria , a méreten túl pedig semmilyen előnyét nem használnám ki.

A 12 Mini (64g - 290e) és a 11 (128g - 249e) között vacilalok.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#158781) Ájvé válasza elfelejtette (#158777) üzenetére


Ájvé
veterán

Ha lenne akkor gyártanának ilyet (gondolom), merthogy a piaci igényekhez igazodnak a gyártók, jövőre állítólag már a Samsung se fog közép és alsó kategóriában kompakt készüléket árulni. Ha igazad lenne akkor a Sony lenne az egyik legsikeresebb gyártó (mindig voltak kompakt modelljei, ja hogy jóval a hasonló tudású kínai csodáknàl drágábban, lehet megvan a kérdésre a válasz), de sehol sincs, mert a piac elsősorban ár érzékeny és ha hasonló minőségben olcsóbbat vehet akkor sokan az utóbbit választják.
De tessék itt egy idevágó cikk.
Nem azért gyártanak egyre nagyobb készülékeket, hogy ne tudjanak többet eladni belőlük, ezzel azért gondolom te is egyetértesz.
Az meg egyébként hogy itt fórumon kisebb készülékeket keresnek semmit nem jelent, nem reprezentatív elég csak ennyit mondani.

(#158782) t72killer válasza Bdanyy (#158758) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Apple sajna no-go, vannak droid-only cuccaim. Az s20 FE akksikezelésének még utánanézek azért, ahogy nézelődöm ez tűnik a legértelmesebb darabnak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158783) Bdanyy válasza t72killer (#158782) üzenetére


Bdanyy
addikt

Külföldön egyébként az 5g-s verzió snapdragonos, az biztos jobb, mint az exynos. Itthon hivatalos helyen még nem kapni, a gari meg kérdéses (úgy rémlik, hogy régebben pl német media marktos vásárlást itthon is lehetett gariztatni)
Az akkuidőnél érdemes nézni, hogy 60 vagy 120hz mellett mérték.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#158784) _csocso_


_csocso_
senior tag

Sziasztok! 70év körüli édesanyámnak kellene okostelefon, telefonálásra ill. Skype ra. Lehet új, használt is 35-50 körül. Amiket néztem: S8, Nokia 7.1, A40. Megbízható szoftverrel kellene, mivel, ha probléma adódik, nincs aki segítsen, és technikailag alulművelt. Mit ajánlotok? Köszönöm.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#158785) TunerJoe válasza d.toth91 (#158780) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Szia
Hosszútávú tapasztalatom nincs ezekkel a telefonokkal (csak boltban nyomkodtam őket), úgyhogy a specifikációk és az ott tapasztaltak alapján fogok beszélni.
A 12 Mininek gyakorlatilag csak egy lényeges előnye van a 11-hez képest, a kijelzője. Nem a mérete, hanem a minősége. A 11-nek jóval alacsonyabb a felbontása a 12 Minihez képest (HD vs Full HD), ami igenis észrevehető különbség, az, hogy ezt meg tudod-e szokni, az rajtad áll (igazából nem szörnyű, de látszik). Technológiában is van különbség, IPS LCD (11) vs OLED (12 Mini), bár ez önmagában a képminőséget nem annyira befolyásolja, az tőled függ, hogy melyiket preferálod.
Nyilván van különbség a teljesítményben is a 12 Mini javára, de ezt nem igazán fogod még egy pár évig észrevenni átlag felhasználás mellett.
Viszont a 11-nek is vannak előnyei a 12 Minivel szemben.
Az akkumulátor üzemidő. A 12 Mininek ~2200 mAh-s az aksija, a 11-nek ~3100, akárki akármit mond, ez lényeges különbség és ezt a tesztek is alátámasztják. Az, hogy ez neked mennyire számít, azt viszont csak te döntheted el.
Az ár mindenképpen. 40 ezer a különbség a kettő között, úgy, hogy a 12 Miniből ennyiért csak 64 GB-osat kapsz, ami ugye vagy elég, vagy nem, viszont a 128 GB már valószínűleg biztos elég lesz.
A méretet írtad, hogy a 12 Mininél nem jön be, a 11-nél sem biztos, hogy be fog, ugyanis több, mint egy centivel magasabb az iPhone 8-nál. Én azt ajánlom, hogy próbáld ki a 11-et is és utána dönts. Egy idő után valószínűleg egyébként úgyis megszoknád mindkettőt, de akkor már megnézed a kijelzőjét is, hogy jó-e neked, vagy nem.

instagram.com/albert__gyorgy

(#158786) t72killer válasza Bdanyy (#158783) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Á, ez szuper tipp, ha 1 mód van rá, kerülném az exynost :R . Mondjuk az 5g-nek mintha rémlene egy 100 tajró környéki felára :((( .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158787) tomic válasza t72killer (#158786) üzenetére


tomic
addikt

Pàrom telefonja kezd döglődni (Huawei p9 lite)és ezért le szeretné a szolgàltatójànàl cserélni
Hirtelen felindulásàból elhozott egy Samsung A51 de ez fotózàs terén nagyon gyenguszka. Legalàbb is nekem egy Mi9Se utàn is az.
Ami van még telefon azok a Samsung S20Fe 4g verzió.
A ZTE Axon 11 4g-5g, és ugye a Huawei 40-es széria,de ez kiesik a pixisből a Google hiànya miatt.
Véleményetek szerint az A51- től jobb készülék pl a ZTE?
A Samsung S20Fe-be meg be kellene fizetni valamennyit.
Fotós képességek lennének a legfontosabbak neki.

"Bocsi nem vàlasznak szàntam."

[ Szerkesztve ]

(#158788) juuzer válasza Osynho (#158765) üzenetére


juuzer
addikt

Ezt leginkább Indiának és Kínának köszönhetjük, ahol az átlag embereknek a telefon váltja ki kb a PC-t is tekintve, hogy mindent telefonon intéznek szinte. Ebből a régióból indult a nagy telefon-mánia.

Vamos a la playa.

(#158789) juuzer válasza Norbi. (#158775) üzenetére


juuzer
addikt

Csak a LoL és a Jasuó. :DDD

Vamos a la playa.

(#158790) yuing válasza tomic (#158787) üzenetére


yuing
őstag

ZTE-vel nincs tapasztalatom, viszont utánaolvasva azt írják, hogy csak főszenzor használható és a kijelző is PWM-es... Szóval nem erőltetném az A51 ellenében.
A51 szerintem amúgy csak gyenge fényviszonyok között vérzik el, képes korrekt fotókat lőni a kategóriához mérten.

Természetesen az S20 FE minőségi ugrást jelent, szerintem megéri a felárat, ha sokat fotózik a párod.

(#158791) tomic válasza yuing (#158790) üzenetére


tomic
addikt

Köszi.
Rábeszélem az S20fe-re mert szerintem, ez az A51 igen gyenguszka.

Az S20FE kamera része hozza pl a Pixel 4a tudását?

[ Szerkesztve ]

(#158792) 66zio


66zio
aktív tag

Sziasztok, ismerősöm szeretne egy telefont venni ilyen feltételekkel, mi lehet az ajánlott?

- Árkategória.: 80e Ft, ha nagy előrelépés max 100e Ft
- Használt vagy új? - új
- Hosszú távra
- Mire használnád?
Fontos a multimédia (fotózás, videózás, zenehallgatás, filmnézés), internet, Facebook
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? minél kisebb, de max 165mm
RAM: min 4Gb
Kijelző, ha lehet: AMOLED
3.5 Jack fülhallgató kimenet: lehetőleg legyen
Cseppálló

Huawei és Honor telefont nem szeretne.

Igazából egy A40-hez hasonló lenne a megfelelő, de egy 60 ezer forintos telefonért nem adna 100 ezret. (Amióta kifutó lett nagyon felment az ára)

(#158793) t72killer válasza tomic (#158787) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az s20fe 4g-vel az exynos csipszet a bajom,bár ha valaki megnyugtat, h hozza egy p30 pro akksiidejét, akkor ajánlom/én is azt veszem :R .

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158794) Ájvé válasza t72killer (#158793) üzenetére


Ájvé
veterán

Gsmarena tesztje szerint hozza a P30 Pro üzemidejét, persze ez megint lehet felhasználás függő, mert mondjuk videózás közben kevesebb ideig bírta a teszt szerint.

(#158795) tomic válasza t72killer (#158793) üzenetére


tomic
addikt

Páromnak marha mindegy ez a része. Legyen jó a kamera és bírja neki 1 napig az aksija.
Én beszéltem le az A51 is mert nem szerettem volna ha régi P9 gagyibb kamerás telefonja lenne.

(#158796) Sgr_A válasza 66zio (#158792) üzenetére


Sgr_A
addikt

A 41?

(#158797) t72killer válasza Ájvé (#158794) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyakorlatban tapasztalt SOT-okra lennék kíváncsi, + h mennyit merül éjjel 1 ill 2 SIM-es módban.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158798) Norbi. válasza t72killer (#158797) üzenetére


Norbi.
őstag

Topikjában több sikered lesz gyakorlati értékekkel

[ Szerkesztve ]

(#158799) t72killer válasza Norbi. (#158798) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#158800) Arween


Arween
senior tag

Sziasztok ,egy MI9 telefon utódot keresek,ami fontos:
Amoled kijelző, jobb aksi idő , minimum ilyen szintű kamera. Ami még fontos lenne nfc,és vezetèk nèlküli töltés de ezt el tudom engedni nem fő szempont 😊 Árban olyan 120e, az nem gond ha használt csak gari legyen hozzá.
Amit néztem Pco f2,Oneplus 7t pro. De ha van más nyitott vagyok rá 😜

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.