Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159951) Dottorei válasza ginola (#159950) üzenetére


Dottorei
tag

(#159952) ginola válasza Dottorei (#159951) üzenetére


ginola
addikt

Az jó ár, sajnos Poco M3-at rendeltem már múlt héten.

(#159953) Amerigo57 válasza Ciccuka (#159949) üzenetére


Amerigo57
őstag

Egyértelmű , a Xiaomi Redmi Note 9 Pro. :U

(#159954) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Telót szeretnék venni Kb 100.000. Előny, ha független, de amúgy 30-as vagyok.
-A legkevésbé legyen Kínai.
-Aránylag jó kamera (A könyvelésre be kell fotózni a számlákat és a mostani Nokia3 nem alkalmas erre)
-GPS
-Ha lehet akkor USB-C
-Vezeték nélküli töltés
-NFC

Eddig Nokia3 volt, azzal meg voltam elégedve.

Szerk.:
Ja és volt olyan telefonom, aminek a kijelzőjébe mindig beleégtek az ikonok meg minden. Na olyat semmiképp.

[ Szerkesztve ]

(#159955) Viktor0610 válasza megint én (#159954) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az eggyel visszább említett Redmi Note 9 Pro vagy a Poco X3 NFC.

Most olvasom a vezeték nélküli töltést. Az ebben az árategóriában nemigen van.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#159956) Dottorei válasza megint én (#159954) üzenetére


Dottorei
tag

ha itthonról akarsz venni és kínai fóbiád van akkor Samsung Galaxy A71 szvsz. 120 hz ez sem tud, vezeték nélküli töltést se.

(#159957) megint én válasza Viktor0610 (#159955) üzenetére


megint én
őstag

És

#159956 Dottorei
Köszi a válaszokat.
Csak azért nézek nem Kínait, mert nagyon undorítónak tartom azt a diktatúrát.

És ha feljebb mennénk 130-150 fele van már olyan amit tudja ezeket?

(#159958) Norbi. válasza megint én (#159957) üzenetére


Norbi.
őstag

LG Velvet megfelel a leírtaknak.
Az a baj, hogy a Samsungon és az LG-n kívűl szinte mind kínai.

Viktor0610: De a kérdezőnek baj. ;]

[ Szerkesztve ]

(#159959) Viktor0610 válasza Norbi. (#159958) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez nem baj. ;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#159960) Dottorei válasza megint én (#159957) üzenetére


Dottorei
tag

Samsung Galaxy S20 FE tudja és a 120hz-t is, csak hát az 170 körül indul. Kínai jobb lenne, úgyis mindenben van egy kis kínai még orbánban is.

(#159961) Norbi. válasza Dottorei (#159960) üzenetére


Norbi.
őstag

Az a 170, inkább 185-190, hivatalos garival meg akciósan 200.
Az eneked, újgsmből inkább nem vásárolnék, régen 1mobil néven futott, meg ki tudja hány néven ugyan ez.

(#159962) DJGABI válasza Ciccuka (#159949) üzenetére


DJGABI
addikt

Hangyaf*sznyit gyengébb a Note 9, meg akksi kisebb valamennyivel. mondjuk kb egy árban vannak, de az sd slot fájóbb. bár 128 lesz gyanítom úgyis, de mentéskor azért pl jól jön az sd... 120hz meg biztos jó dolog, de asszonynak lesz, kétlem h érdekli, meg már ezekkel a brutális felbontásokkal is úgy érzem csak arra mennek h hiába a fejlődés inkább minél előbb merüljön a teló...

Kíváncsiságból megnéztem, 99k volt helyi gsm boltban 6/64-es 9 pro, majdnem képen röhögtem az eladót

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#159963) megint én


megint én
őstag

Esélyes, hogy ő lesz.
Habár meg lett duplázva az eredeti ára. :D
De az is lehet, hogy megnézem a T tud-e valamit ajánlani.

(#159964) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Tudjátok, hogy az AnTuTu Benchmark miért kerül le a Play-ből?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159965) Viktor0610 válasza Ciccuka (#159964) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google keresés első találat: [link].

;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#159966) moma


moma
őstag

Hmm nézem redmi note 9-et a xiaomi.hu-n, de kivannak fogyva, már hetek óta nincs szállítmány. Lehet már a 10 lesz?

Van amúgy valami más ajánlott hely venni?

we all deserve a bit of luck.

(#159967) demmer123 válasza moma (#159966) üzenetére


demmer123
őstag

Ebbe a hónapba jön a Note 10 / Pro / Max verzió. Mindenképp várd meg, sokkal jobb lesz mint a 9-es.

(#159968) yuing válasza moma (#159966) üzenetére


yuing
őstag

Xiaomishop.hu. Hivatalos értékesítők szintén. Az ár is megegyezik.

(#159969) TunerJoe válasza yuing (#159968) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A Xiaomishop nem hivatalos.

instagram.com/albert__gyorgy

(#159970) yuing válasza TunerJoe (#159969) üzenetére


yuing
őstag

Az oldlukon pedig azt hirdetik, hogy authorized reseller. :F

(#159971) Ciccuka válasza Viktor0610 (#159965) üzenetére


Ciccuka
veterán

Köszi!
Gondolom a clean master-nél is hasonló a helyzet.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159972) TunerJoe válasza yuing (#159970) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ja tényleg most már látom. Nem tudom mennyire valódi, egy pár hónapja-1 éve még biztos nem voltak azok. Régebben arról voltak ismertek, hogy kínából berendelt telefonokat árultak bolti garanciával.
Ha a garanciát összehasonlítod a biztos hivatalos xiaomi.hu-val, akkor azért vannak eltérések. A xiaomi.hu-nál a tmx javítja, míg a xiaomishopnál nem írnak semmit arról, hogy ki csinálja (gondolom ők is a xiaomi.hu-n keresztül intézik, persze ez nem biztos).
Szóval ez most rejtély, de valaki biztos tudja közülünk.

instagram.com/albert__gyorgy

(#159973) Ájvé válasza yuing (#159970) üzenetére


Ájvé
veterán

Így bárki hirdethet vagy kiírhat a honlapján ettől még nem lesz hivatalos eladó.
Én is úgy tudtam amúgy ahogy TunerJoe írja, nem tudom mi változott azóta vagy változott egyáltalán. Amúgy gyanítom nem, mivel garanciánál csak annyit írnak nekik kell visszajuttatni ha viszont hivatalos forrásból vásárolod közvetlenül a szervizbe is küldheted és fel szokták tüntetni hol szervizelik. Itt is írják a TMX-et ügye.

[ Szerkesztve ]

(#159974) Norbi. válasza TunerJoe (#159972) üzenetére


Norbi.
őstag

Nem lesz ra gyartoi gari. Az, hogy engedélyezett viszonteladók, kis tulzassal semmit nem jelent semmit. Az Arenaban talalhato Xiaomi bolt is hasonlo kaliber.

(#159975) yuing válasza Norbi. (#159974) üzenetére


yuing
őstag

Az remek. A Xiaominál elég kesze-kusza a dolog, az ember nem talál egy teljes jegyzéket az értékesítőkről, ahol gyári gari jár a készülék mellé.

[ Szerkesztve ]

(#159976) Dottorei válasza moma (#159966) üzenetére


Dottorei
tag

58 ezerért van Poco x3 nfc, 120hz [link] . A note 10 tud 5g-t majd ha az szempont - viszont az ára biztos nem ennyi lesz a 60hz-nél jobb kijelzőt csak a drágább verzió kapja meg.

(#159978) Gyarmati_ válasza yuing (#159970) üzenetére


Gyarmati_
senior tag

Nem hivatalos értékesítési pont!
Ellenben már régóta árulnak.

EATON motorvédő kapcsolók eladók, keress privátban.

(#159979) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Faternak keresnék új telefont. Jelenleg egy Nokia 2.1-et használ, 2 éve kapta, igazából csak az a gondja vele, hogy az akksi már nem bírja úgy, ahogy. (Mondtam neki, hogy ne várjon a 3410-eséhez közeli üzemidőt, ha egész nap Youtubeozik meg híreket olvas, de hát nem fiatal már ő sem.) Előtte Lumia 532-ese volt, az 3 évet ment, igaz a mai napig semmi baja, csak az már a zéró felhasználás mellett is lemerült 1,5 nap alatt úgy, hogy akkucserét csináltunk nála a 2. évben.

Semmire nem használja kb telefonáláson, hírolvasáson és Youtube-ozáson kívül. Még Google-fiók sincs neki beállíva rá.

Maximum 60 ezret szánnék rá, a lényeg, hogy jó nagy akksi legyen benne. De ha olcsóbban is van valami jó ajánlat, akkor azt is megnézném. Ami a 2.1-ben nagyon jó, hogy sztereó hangszórói vannak, gondolom ennyiért már nincs olyan készülék, ami ezt tudná.

Ha esetleg van valami dedikált Senior-mód vagy egyszerűsített mód benne, az jó lenne. Xiaomiknál tudom, hogy van ilyen, de pl. a Huaweinél nem emlékszem, hogy ez megvan e még az EMUI-ban.

Az, hogy milyen chipset, az kb édesmindegy, a lényeg, hogy ne zabálja az akkut üresjáratban, meg elmenjen valahogy.

T-nél a Galaxy A12-t 38k-ért hozzánk vágnák, viszont elég combos otthoni előfizuval.

Amiket néztem:
- Nokia 2.3
- Nokia 2.4
- Redmi 9C
- Redmi 9
- Huawei P40 Lite e
- Motorola G8 Power Lite

Bár egyébként még úgy érzem, hogy ezek is overkillnek számítanak erre a felhasználásra. Gondolkodtam, hogy maradjon meg a 2.1 és kapjon egy tabletet, de nem tudom.

A Google hiánya nem lenne fájó szerintem, a Youtube-ot meg a híreket meg lehet oldani HMS-en is. (Sőt, nekem igazából csak előny, ha nincs is rajta GMS.)

Esetleg tudnátok ajánlani valami best buyt ennyiért, jó nagy akksival?

Előre is köszi a helpet! :)

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#159980) Pedy1225


Pedy1225
tag

Üdv! Jelenleg huawei mate 10 pro telóm van, 3 éve. Tervezek váltani, jobb kamerás telefon érdekel, az nagyon fontos, és a jó wifi. Huawei a google miatt kilőve, és az iphone is. Köszi, ha ajánlotok telókat.

(#159981) Norbi. válasza yuing (#159975) üzenetére


Norbi.
őstag

Xiaominál rengeteg dolog kusza, mint pl. hogy mikor ér hivatalosan ide egy telefon, stb. Beszélgettem 1-2 Xiaomis emberrel, ők sem tudnak soha semmit, hogy mi és hogyan lesz, mert kínából nem kapnak infót.

Amúgy, hivatalos viszonteladók, a Xiaomi.hu, Emag, MM, Edigi, szolgáltatók. Ezek tuti. a többi kérdéses..

(#159982) Norbi. válasza juuzer (#159979) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha biztos, hogy nem gond a GMS hiánya, akkor a P40 Lite egy elég jó ajánlat, 65-ért van a Telekomnál listaáron, ha az még belefér.

Ezen kívűl Redmi 9-et vennék ennyiből. a 9c és a Nokiákat én nem tudom őszintén ajánlani.

Pedy1225: Kicsit adhatnál még konkrétumokat, ár, méret, úJ/használt...

[ Szerkesztve ]

(#159984) Ciccuka válasza Ciccuka (#159983) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ez a három lemaradt:
Poco X3 NFC teszt videó
Poco X3 tesztvideó
Poco X3 videó teszt / Veri-e az GoPro-t valamiben?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159985) Dottorei válasza juuzer (#159979) üzenetére


Dottorei
tag

Xiaomi Redmi 9 (b20, global, stb) 39000. kupon: BGR9PDEU , [link]
vagy jóval ütősebb Poco X3 NFC 58000 [link]

[ Szerkesztve ]

(#159986) juuzer válasza Norbi. (#159982) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi! Ránézek!

Megnézem azt is az otthoni előfizu mellé. Mert a Redmi 9-et úgy pl valami 28 ezerért tudnánk elhozni, a 9 AT-t meg 17 ezer valamennyiért. 38k-ért ajánlotta az A12-t. Az egyedül az akksi tetszett meg benne, hogy 5000 mAh.

Egyébként unokatesóm kapott tőlünk karácsonyra egy Poxo M3-at, annak a 6000-es akksija bírja neki úgy egy napot, hogy szerintem ő is csak Candy Crushozik rajta meg Tetrisezik. És azt se egész nap.

Bevallom nekem inkább előny. Tényleg nem használ Fater olyat, amihez kéne. Még Gmail fiókja sincs. Egyedül azért van okostelefonja, mert nagyobb a kijelző és jobban látható rajta a tartalom, vagy hogy ki hívja.

Meg ugye hozzájött a Youtube meg a hírolvasás. Esetleg max 1-2 játékra gondoltam, mint Pasziánsz vagy Mahjong de szerintem AppGalleryben vannak azért ilyen egyszerűbb játékok.

Egyébként a 9C-vel mi a gond? Specifikációk alapján jónak tűnik. Mondjuk nagyjából minden Xiaomi.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#159987) juuzer válasza Dottorei (#159985) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi!

Bevallom itthon szeretném megrendelni, nem rendeltem még Kínából telefont, nem szeretnék az vámmal meg az áfával macerázni. Plusz a garival bajlódni, ha valami baj van.

A Poco X3 meg már tényleg totális overkill lenne. Mondtam neki, hogy ha all-dayy akkut akar, akkor S20 Ultra vagy Note 20 ultra de az 3-400k körül mozog. :DD

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#159988) Norbi. válasza juuzer (#159986) üzenetére


Norbi.
őstag

Szerintem bőven megér 11.000ft ráfizetést a Redmi 9 az AT-vel szemben.

9C szerintem ár/érték arányban gyengébb, mint a 9, még akkor is, ha nem használja ki. Már csak az USB C és a nagyobb felbontású kijelző miatt is.
Nem lett egy sikertermék, eladtunk belőle párat, de (nagyságrendileg) sima 9-ből 10* annyit.

De jó lehet még a Poco M3 is, valóban. Kevésnek érzem az 1 napot, ha nem nyomkodja egész nap, vagy akkor valami nem oké azzal. :)

(#159989) Sgr_A válasza juuzer (#159986) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szerintem a YouTube csak böngészőből megy a HMS mobilokon

(#159990) ghiottone válasza Sgr_A (#159989) üzenetére


ghiottone
nagyúr

vanced: [link]

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (= La verdad esta lejos de aqui)

(#159991) omfgk


omfgk
addikt

Halihó.

Telefont keresek nagyszülőknek. Ehhez kérnék segítséget.

2 db kártyafüggetlen vagy Telekomos (de listaáras), okostelefont keresek.

Nagyrészt böngészni fognak rajta és videózni.
Árban mondjuk 60k/db a plafon.
De ha esetleg pont 65k-ért van a kategória BB telefonja az még belefér.

Legyen 64GB-s, vagy ha esetleg csak 32GB-s akkor mindenképpen lehessen bele tenni MicroSD-t pluszban.
Jack dugó legyen rajtuk.

Ezen felül semmilyen egyéb óhaj-sóhaj nincs.

(#159992) yuing válasza omfgk (#159991) üzenetére


yuing
őstag

A Telekomnál a TCL 10L nagyon korrekt 50.000 Ft-ért. Van tesztje itt a Mobilarénán is.
Szerintem amúgy alapvetően a Realme 6 a bestbuy 60.000 Ft környékén. Az eMAGnál még mindig 63k. De erre a felhasználásra TCL is simán elég lehet. Videózást gondolom nézésre értetted és nem készítésre.

(#159993) yuing válasza Norbi. (#159981) üzenetére


yuing
őstag

Értem, köszönöm az információt! :R

(#159994) omfgk válasza yuing (#159992) üzenetére


omfgk
addikt

Igen, YT vagy film/sorozatnézés.

Megnézem őket, köszi.

(#159995) juuzer válasza Norbi. (#159988) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi!

Igen ránézésre is jobbnak tűnik. Majd meglátom, köszönöm az ajánlásokat! :)

Egyelőre megpróbálom rábeszélni, hogy jó még az a 2.1-es Nokia. :DD

Vamos a la playa.

(#159996) juuzer válasza Sgr_A (#159989) üzenetére


juuzer
addikt

Ahogy a kolléga is írta, van rá app. Akkor jól emlékeztem. :D

Vamos a la playa.

(#159997) s4hu|SyD^


s4hu|SyD^
addikt

Akkor ebben a 200-250€ árkategóriában a Poco X3 a Best Buy? Gondolkodtam asszonynak venni valami telefont. Igazából valami alsó-közép/középkategórás Samu-n gondolkodtam, valamiért a Samu felé hajlok bár már kezdek kicsit kiábrándulni belőlük.

Jó aksi, sok tárhely(esetleg bővíthető), kamerák a gyerekek végett, netezéshez gyors. Egyedül az a majd 6,7" kicsit nagy szerintem neki. Ja meg valami strapabíró vagy valami jó tok, mert a mostanit szerintem nem szeretnétek látni. Csoda még működik. A kicsit elveszik aztán dobálják bár ő sem igazán tudja a kezében tartani. :D

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#159998) Ciccuka válasza s4hu|SyD^ (#159997) üzenetére


Ciccuka
veterán

Redmi Note 9S
Redmi Note 9 Pro
Poco X3 NFC

Ezek mind jók lehetnek (érdemes a 6GB-os modellt választani 9S esetén, ha az nem sokkal drágább)

Nemsokára érkezik a:
Xiaomi Redmi Note 9T

Ilyen változatok is vannak még:
Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G
Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159999) demmer123 válasza Ciccuka (#159998) üzenetére


demmer123
őstag

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 5G

100k ár sok lesz érte :(

(#160000) Pedy1225


Pedy1225
tag

Akkor pontosítok. Huawei mate 10 pro-tól jobb fényképezős, új, csúcskészüléket keresek, hölgy kezébe, nem kell óriás készülék (telóról beszélünk ;) ). Huawei google miatt nem kell, iphone sem kell.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.