Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158551) bazsimano válasza csaba1203 (#158550) üzenetére


bazsimano
őstag

mennyit bir egy ilyen telo? nap vegere mar lemerult es toltore kell tenni?
semmi extra igenybevetel, netezes, viber, messenger, kis telefon..ennyi...semmi jatek...

(#158552) juuzer válasza csaba1203 (#158550) üzenetére


juuzer
addikt

Szerintem az egész Exynosos hiszti túl van tolva egy kicsit. :)

Vamos a la playa.

(#158553) csaba1203 válasza bazsimano (#158551) üzenetére


csaba1203
addikt

A napot ki fogja bírni de ez ezerszer le lett írva már.
Sőt ha nem lógsz rajta napi 2 óránál többet a következőnek a felét is...
Nekem S10+ van és 1-1,5 nap amit bír de a telefonok 90% mostanság hozza ezt.
Ha valamelyikbe 5-6000-es akksi van az 2-3 nap.

(#158554) bazsimano válasza csaba1203 (#158553) üzenetére


bazsimano
őstag

akkor lehetseges hogy inkabb egy xiaomit nezni vagy one plus nordot., lehet azok picit jobban birjak?

(#158555) finest


finest
őstag

Sziasztok! 128GB-os okosteló van bb valahol most 70k körül, de inkább alatta?

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#158556) Ájvé válasza finest (#158555) üzenetére


Ájvé
veterán

Csak keresni kell.

(#158557) finest válasza Ájvé (#158556) üzenetére


finest
őstag

Na, jó, de melyik a bb? Lányomnak lenne, Netfixezik rajta, meg játszik.
Jó lenne, ha lenne Google Play, melyikben jó a GPU és az akksi?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#158558) Ájvé válasza finest (#158557) üzenetére


Ájvé
veterán

Netflix? Ha FHD-ba szeretne filmet nézni akkor kell Google Widevine L1 CDM védelem, ez biztos leszűkíti a kört. Nyilván arányosan drágább készülékbe jobb lesz a GPU, akkut pedig meg lehet nézni a leírásba. Attól is függ mivel játszik, nem minden játék nagy hardver igényű. Legalább Realme 6-ot ajánlanám a célra, ez már elég komolyabb kátékokhoz is, következő lépcső olyan 120k körül lenne mondjuk Mi 10 Lite-al ez után meg Mi 10T 160k körül ez nagy mindenre elég viszont.

[ Szerkesztve ]

(#158559) skill84


skill84
tag

üdv!
így 5 év után vennék új telefont. (kb csak azért mert pár program már nem hajlandó fel települni ,régi az android rajta.)

normál felhasználásra kéne.
5000mah körül aksi nem ártana. (a mostani napokig kibírja ennyivel)
néha fotóznék vele de semmi komoly.
100k körül de ha nagyon best buy akkor 150k-ig
samsungok tetszenek de bármelyik márka szóba jöhet.
új garanciával

(mostani telefonom redmi 3)

(#158560) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, gyereknek játszani, skype-ozni Honor 8A vagy Alcatel 1S, 3L? Esetleg valami más 40k körül újonnan?

(#158561) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

Kedves szakik,az alábbi paraméterek alapján keresek telefont.

Árkategória. 120.000 ft +/- 20.000 ft
- új
- Hol vennéd meg?
Független készülék kellene, itthonról.
- Rövid távra a legjobb videós képességgel rendelkező készülék kellene.
- Mire használnád? Videózásra, majd a felvételeket kellvágni, ezért valószínűleg droidos rendszerű kellene inkább
- nyílt operációs rendszerű legyen.
- Nem a méret a lényeg. Jó lenne ha 1080p felbontáson tudna legalább 60 fps-el rögzíteni, de a több még jobb is.

Köszönöm szépen!

(#158562) juuzer válasza Gerr'y (#158561) üzenetére


juuzer
addikt

Xiaomi Mi 10T Lite vagy Xiaomi Mi 10 Lite.

Esetleg még Redmi Note 9 Pro, bár inkább a Xiaomikat mondanám a Redmi helyett.

Mondjuk ennyiért szuper kamerás produkciót egyik telefon se fog nyújtani. A jó kamera a felső kategória kiváltsága még mindig sajnos. :(

De ennyiért ezek jó vételek.

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#158563) Atter_71


Atter_71
csendes tag

Sziasztok, véleményetek érdekelne, hogy inkább egy új Samsung Galaxy A41 80eFtért vagy egy használt de újszerű S10e 95eért érdemes megvenni? Köszönöm! :)

(#158564) juuzer válasza Atter_71 (#158563) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Én az S10-re szavaznék, amennyiben tényleg jó állapotban van. :)

Vamos a la playa.

(#158565) fizzdani


fizzdani
tag

Sziasztok,
édesanyámnak szeretnék első okostelefont vásárolni, kb. 50-60E Ft-ig.
Xiaomi Redmi 8 van a családban és bevált, eredetileg azt akartam, de amennyire látom már nem kapható. Valamilyen alternatívát keresnék.

Ami fontos lenne:
- hosszú távra, jó akksival, nagy kijelzővel
- Android
- használat: telefonálás, sms, internet, fényképezés.

Köszönöm a segítséget.

(#158566) Sgr_A válasza fizzdani (#158565) üzenetére


Sgr_A
addikt

redmi 9
redmi 8T

(#158567) juuzer válasza Sgr_A (#158566) üzenetére


juuzer
addikt

+1 :K

Vamos a la playa.

(#158568) Pode30 válasza Norbi. (#158495) üzenetére


Pode30
csendes tag

Kösz :R
Úgy néz ki akkor a S20 FE lesz.

(#158569) csaba1203 válasza bazsimano (#158554) üzenetére


csaba1203
addikt

Ha nálad prioritás a hosszú üzemidő,akkor abban Xiaomik verhetetlenek....
A szoftver és a stabil működés az egy más kérdés.

(#158570) bazsimano válasza csaba1203 (#158569) üzenetére


bazsimano
őstag

A foto es az akku :) ez a ketto!
De ugy tunik h ezt annyira nem igazan tudjak osszehozni a kozepkategoriaba.
Felesegem telefonjat cserelnenk egy s7est.

(#158571) bksk12981


bksk12981
csendes tag

Sziasztok!
80-100ezer között keresek új mobilt hosszútávra.
Függetlenül venném vmelyik nagyobb magyar boltban, pl. e-digital.
Leginkább netezésre, facebook, messenger, instagramra használnám, ezen felül a legfontosabb szempontok nekem, hogy sokáig bírja az akksija, 6,2" alatt legyen, illetve, hogy jó képeket csináljon.
Az előző egy Huawei P30 volt, ami leesett és tönkrement.. Tudtok ebben az árkategóriában hasonló minőségű képek készítésére alkalmas mobilt ajánlani? :F
Fontos még, hogy Androidos legyen.
Ha van most valami nagyon bestbuy ajánlat, akkor még rá tudnék szánni 20ezer forintot pluszba.

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#158572) Sgr_A válasza bksk12981 (#158571) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem
még a p20 pro-hoz hasonlót sem ebben az árkategóriában

(#158573) trebrona válasza bksk12981 (#158571) üzenetére


trebrona
nagyúr

80-100k kategóriában nem találsz olyat, ami hasonló minőségű képeket készít. Mennyi (volt) a P30 újonnan? Na akörül keresgélj!

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#158574) csaba1203 válasza bazsimano (#158570) üzenetére


csaba1203
addikt

A OnePlus Nord nem olyan rossz állítólag fotózásban sem az üzemideje viszont átlagos.
Xiaomi Mi 10 ára eshet még ha tudsz várni egy hónapot bár már most is meg lehet csípni jóval 200 alatt kérdés mennyit szánnál rá.....

(#158575) TunerJoe válasza bazsimano (#158570) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Fotóban nem valami erős a Nord.
A szűk keresztmetszet elég gyakran a méret szokott lenni bármilyen kategóriában.
Xiaomi Mi 10 jó akku és egész jó kamera, de nagy.
iPhone SE 2020 gyenge akku, egész jó kamera, viszont kicsi és ennek van a legjobb teljesítménye.
Samsung S20 egész jó akku, jó kamera, közepes méret. Az Exynos-szal nincs tapasztalatom, de szerintem nem olyan rossz, mint amilyennek sokan beállítják (ebben erősítsetek/cáfoljatok meg)
Esetleg opció lehet kicsit olcsóbban a Mi 10T, jó akku, egész jó kamera, de ez is nagy.

instagram.com/albert__gyorgy

(#158576) bazsimano válasza TunerJoe (#158575) üzenetére


bazsimano
őstag

Mindenkinek nagyo koszonom a mostani valaszokat meg az elozoeket! :)
amugy tenyleg nem ertem ezt a tepsi meretet...hogy miert kell eroltetni :) de mindegy ez kell a nepnek, ezt vasaroljak akkor ennyi :D
lehet a legkonnyebb az lesz, hogy zasszony elmegy es vesz egyet :D en meg nem okoskodok :D

(#158577) csaba1203 válasza bazsimano (#158576) üzenetére


csaba1203
addikt

Megnyugvásnak írom én is ódzkodtam a tepsiktől de 2 nap alatt megszoktam az S10+-om és fura ha az i7-et kell használnom utána....

(#158578) Tin válasza TunerJoe (#158575) üzenetére


Tin
veterán

Exynos 990-el nincs igazából semmi gond azon kívül, hogy a "versenytárs" Snapdragon 865 jobban sikerült. Ha lehet választani, utóbbit érdemes, de amúgy egy tévhit, hogy az Exynos 990 szörnyű lenne.
Nekem volt S20FE 5G Snapdragon, az is melegedett amikor egy csomó update-et rakott fel, vagy amikor játszott vele az ember, de az akkuidőben jobb 10%-al. Csak hát hiába, ha az érintőkijelző gyárilag hibás, így ment vissza. Azzal a legjobb Geekbench mérésem 898/3204 volt.
Végül egy Note 20 Ultra 5G lett helyette, Exynos 990. Ez is melegszik terhelés alatt, az akkuideje, bár ugyanakkora mint az S20FE 5G, nem olyan jó, de sokat javult a frissítésekkel. Azzal a legjobb Geekbench 952/2844 lett. Bár nem igazán játszom, de egy COD vagy Fortnite ugyanolyan "jól" elmegy rajta. Melegszik, oké, de melyik nem? Ha valaki sokat játszik, visszaveszi a grafikát "full"-ról, és máris nem melegszik meg fogyaszt annyira.

Szóval ha valakinek gémer teló kell, akkor NE Exynos-t vegyen. De azon lovagolni, hogy mennyire rossz, felesleges, mert Samsungban itt hivatalosan nincs Snapdragon. Az Exynos meg egy átlagos felhasználónak akármire jó. Ha meg akkupara van, akkor vinni kell powerbankot. 1 napot simán kibír. Nekem az S20U 5(!!!) teljes napot elment újraindítás nélkül, igaz 2 óra kijelzőidővel, de volt benne SIM, és BT, NFC, GPS bekapcsolva. Jó, az asztalon volt, és alig nyomkodtam mert nem volt időm, de 5 nap után is 15% körül dugtam töltőre. Szóval még csak azt se mondhatom, hogy standby-ban lemerül.

(#158579) TunerJoe válasza Tin (#158578) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Pedig pont a standbyra szoktak panaszkodni, de akkor ezek szerint nem kell aggódni emiatt (sem).

instagram.com/albert__gyorgy

(#158580) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

Poco F2 Pro telefont vennék hivatalos, hazai forrásból és gyártói, hazai garanciával. Tehát nem kínai vagy sufni GSM boltos rendelés lenne.

Azt nem tudom, hogy a hazánkban forgalmazott Poco F2 Pro telefonokban van Snapdragon X55 modem? Tudja ezt valaki?

A fentebbi telefon milyen 5G-s frekvenciákat támogat?

Most épül majd ki a Telekom és a Telenor 5G hálózata. Azokkal kompatibilis lesz? Úgy tudom, hogy a Telenor a 600-700-800-as frekvenciákat venné meg, a telefon pedig csak a 3500-3700-as frekvenciasávokat támogatja.

Használ valaki ilyen telefont? A doboz hátoldalán milyen frekvenciasávok vannak feltüntetve? Tenne erről fel egy fotót?

Esetleg érdemesebb lenne venni helyette egy Mi 10T Pro telefont (viszont abban nincs jack és nem amoled a kijelző)?

[ Szerkesztve ]

(#158581) Norbi. válasza Wallenberg (#158580) üzenetére


Norbi.
őstag

Nincs itthon forgalomban hivatalosan. Emag árulja, de az sem lesz gyártói garis itthon. De ettől függetlenül ajánlott.

Menni fog az itthoni 5G hálózaton gond nélkül.

(#158582) Wallenberg válasza Norbi. (#158581) üzenetére


Wallenberg
senior tag

Edigitaltól venném 2 év hazai, gyártói garanciával.

A Poco F2 Pro és a Mi 10T Pro közt vacillálok.
Utóbbi fél évvel frissebb és több 5G hálózatot használ, de nincs jack és nincs amoled kijelző.

Illetve nem tudom, hogy a Poco F2 Pro milyen 5G hálózatokat használ és van-e benne Snapdragon X55 modem.

[ Szerkesztve ]

(#158583) Norbi. válasza Wallenberg (#158582) üzenetére


Norbi.
őstag

Én nem látok az Ediginél F2 Prot, csak az Emagnál.
Emlékeim szerint le is nyilatkozta a Xiaomi, hogy nem lesz itthon, ezért is írtam.

[ Szerkesztve ]

(#158584) Beri78


Beri78
őstag

Sziasztok!

Nagyszülőnek (79 éves) keresnék mobilt.
75e Ft a max keret, és a lényeg, hogy atomstabil legyen. Most egy Huawei P9 lite van neki, de már kevés a belső memória....

2 telefont néztem:
Huawei P30 Lite (128/4)
Xiaomi Redmi Note 9 (128/4)

A Huawei rendszerét ismeri, de nekem szimpatikus a Note 9 is. Csak nem tudom mennyire megbízható a mindennapokban, mennyire stabil? Nem szeretném, hogy állandóan újra kelljen indítgatni, vagy valami ne működjön, mert az nem fér bele.

Vélemények?

Email, viber, whatsup, youtube, telefonálás, navigáció és net megosztás(fontos, ha vidéken van, mert a laptopjához használja) menne rajta.

Köszi a segítséget.

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#158585) Ájvé válasza Wallenberg (#158582) üzenetére


Ájvé
veterán

SoC-ba van a modem vagyis minden Snapdragon 865-ben van X55 modern.
Viszont csak n77/n78-at támogat a Poco F2 Pro, így lehet nem a legjobb választás ha fontos az összes hazai sáv elérése.

(#158586) elfelejtette válasza Ájvé (#158585) üzenetére


elfelejtette
veterán

Pontosan akkor melyik sávokat fogják használni a hazai szolgáltatók?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#158587) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Sajnos szeretett LG G6 megadta magát (gsm chip off), és megdöbbenve tapasztalom, hogy a mostani 2019-2020 telefonok már ping pong ütő / tepsi méretben elérhetőek. Számomra fontos, hogy kényelmesen farmer zsebben is hordható legyen, ezért ilyen méretben keresek telefont, de max újonnan/használtan 100-120k körül. Eddig amit találtam:

- Samsung S10e
- Google Pixel 4a (sajnos ezt nehéz lenne beszerezni és költségkereten kívül esik)

Tudtok alternatívát még esetleg? Xiaomi, Honor?

Köszi,
Ádám :R

(#158588) yuing válasza ad4m1337 (#158587) üzenetére


yuing
őstag

Huawei P30 és a Honor 20 Pro. De ezek szintén tavalyi készülékek. Honort is már talán csak aprón találsz.

(#158589) elfelejtette válasza ad4m1337 (#158587) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ezeknél csak nagyobbak vannak.
Samsung S10, S20, A40, A41, Huawei P30, P40, Google Pixel 5 amik kisebb méretűek változatos árakon 70-300eFt között...
Sajnos a tepsi a menő idén. Remélhetőleg az iPhone által életre hívott kis méretben csúcsmodell koncepcióra ráharap valamelyik gyártó jövőre.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#158590) ad4m1337 válasza elfelejtette (#158589) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Koszi az ajanlasokat!

En is remelem... Nincs gond a tepsivel amig otthon vagy es yt videokat nezel, arra a legjobb.

De ha uton vagy es zsebben hordod, hirtelen megnezel valamit, telefonalsz, erre egy kisebb telefon kell. Vegul is ez lenne a "mobil" lenyege.

(#158591) Ciccuka válasza Beri78 (#158584) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az a tapasztalatom, hogy a sima telefonokat is nehezen kezelik az idősek. Érintő kijelzősöket meg főleg. Érintő kijelzős telefonból én még nem láttam igazán stabilat.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#158592) Bdanyy válasza elfelejtette (#158589) üzenetére


Bdanyy
addikt

elég nagy buktának tűnik az iphone 12 mini az eladások alapján, csak a sima 12-ből 5-8-szor több fogy, és még ott a pro meg pro max is [link]

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#158593) elfelejtette válasza Bdanyy (#158592) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ennyi erővel a 11Pro meg a Max is bukta volt, mert 2020H1-ben ezekből 6-7M-t adtak el, a sima 11-ből meg pont 6x annyit (37M-t)... [link]

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#158594) Beri78 válasza Ciccuka (#158591) üzenetére


Beri78
őstag

Nekem mázlim van, a mostani P9 lite-ot is tökéletesen kezeli, csak a háttértár kevés már a telefonban (16Gb), és mivel két kártyát használ, ezért bővíteni se tudjuk.

[ Szerkesztve ]

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#158595) ad4m1337 válasza Bdanyy (#158592) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Ha nem sajnalnek egy telefonert 300k et, siman ezt vennem.

En nem ertem az embereket, ki hogy tud 200gr, 170x75mm es teglakat kenyelmesen zsebben hordani?

Noknel meg talan oke h mindig naluk van egy kis taska (bar ez se feltetlrn igaz, hany felig kilogo telefont lat az ember nap mint nap a mozgolepcson :D ), de fiuknal ki hogy oldja meg?! (Fater a jol bevalt, PDA -s idoket idezo ovre csatolhato bortokkal hordja a 6.7" telefonjat, bar ennek eleg boomer feelingje van :D )

[ Szerkesztve ]

(#158596) SOAD19 válasza ad4m1337 (#158595) üzenetére


SOAD19
addikt

Hord úgy, mint a csajok a farzsebükben. :P Szerencsére, nekem még kompaktabb méretű telefonom van egy P9-ces személyében, de leszek bajban én is, ha újat kell majd vennem. Ami lassan aktuális is lesz, mert közel 3 éves, ez a mostani telefonom.

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#158597) Ájvé válasza elfelejtette (#158586) üzenetére


Ájvé
veterán

Úgy látom itt részletesen követik az eseményeket, innen lehet tájékozódni.

(#158598) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Szeretnénk vásárolni egy telefont.
A Samsung Note20 Ultra telefont választották ki a célra. Az árukereső szerint az általam nem ismert cégek 340-360k-tól, az ismertebb boltok pedig 440-től kínálják a mobilt.
Az olcsóbbak közül melyik cégtől szabad venni? És bonyolítja az is, hogy olyantól kell venni, ami karácsonyig előtt ide is érne, tehát legyen készleten belőle.
B verzió
Ha nem jön össze, tehát nincs 360k-ig sehol raktáron Samsung vagy egyik boltot sem ajánlanátok, akkor milyen más telefont javasoltátok helyette? Fontos hogy megbízható telefon legyen, és a kijelzője legyen 6" minimum mert dolgozni erről fog vele az illető. Árban bruttó 300-350k körül kell beleférnünk.
Köszönöm.

(#158599) UNauthorized


UNauthorized
csendes tag

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Pocophone F1 telóm valami újabb,jobbra.
Márka mindegy, lehet használt is, a lényeg,hogy jó legyen a kamerája és kijelzője,meg legyen egy normális aksi is benne (4000mAh+).
100k-150k amit rá tudok költeni.
Nézegettem a Poco X3-at, de pont a kamerája nem az igazi a tesztek alapján.

Köszi előre is :R

(#158600) sfdrakex válasza ad4m1337 (#158595) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Simán elfér a P30 Pro és a Galaxy A51 is a farmerzsebemben. Autóban sem kényelmetlen, vezetésközben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.