Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158951) yuing válasza CheGhost (#158947) üzenetére


yuing
őstag

Ha már 120.000 Ft-ig elmész árban, akkor bontatlan Honor 20 Prot vagy Oneplus 7T-t vennék apróról. A Honor ráadásul elég kompakt méretű.

(#158952) yuing válasza Zoleee83 (#158948) üzenetére


yuing
őstag

Erre a felhasználásra teljesen jó választás a Mi 10 Lite.

(#158953) csaba1203 válasza Anybody (#158949) üzenetére


csaba1203
addikt

A Samu tovább lesz támogatva 3 évig kap frissítéseket.
Garancia 2 év az eggyel szemben.
Biztosan az A71-et venném....

(#158954) juuzer válasza Anybody (#158949) üzenetére


juuzer
addikt

Én a Velvetet venném. Masszívabb konstrukciónak tűnik.

Igaz, amit előttem írt a kolléga, hogy a Samu tovább támogatja a készülékeit most már.

Vamos a la playa.

(#158955) petymek válasza QwErTy42 (#158942) üzenetére


petymek
senior tag

Telefont keresgélve, az A41 is képben volt. Megtapasztaltam magam is, amit itt többen is leírtak már, ebben az árban az A41 egyetlen előnye a mérete.
Megtapogatva azonban ez sem egy szignifikáns különbség, amit az ára alapján nem ér.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#158956) petymek válasza Ciccuka (#158945) üzenetére


petymek
senior tag

és Juuzer, Thx.
A kocka el van vetve, Poco M3 lett, így mostmár konkrétan erre keresek célirányosan. Mivel gimis mobil lesz, attól tartok lesz leeejtve.

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#158957) juuzer válasza petymek (#158956) üzenetére


juuzer
addikt

Nincs mit. :) Arra szerintem bármilyen üvegfólia jó lesz. Lőjj be mjuk a legolcsóbb alisnál mjuk 200 forinttal drágábbat és szerintem az már bőven elég. Tekintve, hogy az ujjlenoymat-olvasó nem is a képernyő alatt van.

Vamos a la playa.

(#158958) spileraaa válasza spileraaa (#158935) üzenetére


spileraaa
senior tag

BÚÉK!!!

Közben kiderült hogy új telefont nem vásárolna
használtan tudtok valami bestbuy telot aminek nagyon jó a kamerája? (főleg a selfie)

50 ezer ft költene rá

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#158959) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!

Két versenyzőm van: Samsung Galaxy S20 FE vagy OnePlus 8T szerintettek melyiket lenne érdemesebb venni?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#158960) juuzer válasza spileraaa (#158958) üzenetére


juuzer
addikt

Egy iPhone 7?

Vamos a la playa.

(#158961) juuzer válasza undercover (#158959) üzenetére


juuzer
addikt

Szia!

Attól függ, hogy mire kell. A OnePlus rendszere letisztultabb, támogatás terén is jól állnak, viszont szerintem kamerában a 8t nem valami erős, plusz nincs vezeték nélküli töltés.

S20 FE-nek nagyobb az akkumulátora, értelmes kamerarendszert tud felvonultatni (nincs makrókamera, meg egyéb ilyen hülyeségek), van vezeték nélküli töltés, azt hiszem az akkumulátora is nagyobb, cserébe mondjuk műanyag a hátlap és lassabb töltést tud, mint a OnePlus.

Pont a napokban láttam valahol 200k körül az S20 FE-t, én inkább azt javasolnám.

Vamos a la playa.

(#158962) juuzer


juuzer
addikt

És BUÉK minden kedves fórumozónak! :)

Vamos a la playa.

(#158963) Gergő170 válasza juuzer (#158961) üzenetére


Gergő170
aktív tag

S20 FE vonalon mérlegelni kell, azt, hogy a fennálló GHOST touching hiba lehet, hogy hardveres, illetve hosszú távon sem fognak tudni vele semmit kezdeni frissítésekkel sem.

Nálam a Mi10T Pro, illetve a Samsung S20FE között volt a harc, előbbit választottam, igaz nincs vezetéknélküli töltés, és nem AMOLED, de ezek nem nyújtanak nekem annyit, hogy megérje egy gyárilag hibás telefonf vegyek.

BUÉK mindenkinek!!

(#158964) stigma válasza stigma (#158934) üzenetére


stigma
addikt

Sziasztok.

BÚÉK mindenkinek, esetleg nekem is tudna valaki ajánlani valamit?
Útközben ovastam a topic-ot még 120k-ig a Honor 20 pro-t is ajánljátok.

Segítséget előre is köszi. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#158965) juuzer válasza Gergő170 (#158963) üzenetére


juuzer
addikt

Köszi! Erre nem emlékeztem pontosan. Csak arra, hogy valami kijelzőpara van. Köszi az infót még egyszer és sry! :)

Vamos a la playa.

(#158966) undercover válasza juuzer (#158965) üzenetére


undercover
senior tag

Ha nem kell vezetéknélküli töltés, csak gyors letisztult viszonylag sokáig támogatott op rendszer, akkor a OnePlus a nyerő?

Meg úgy tudom kamerában kb egy szint a kettő nem?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#158967) Bdanyy válasza undercover (#158966) üzenetére


Bdanyy
addikt

Az s20 fe jobb kamerában, szvsz a 8 pronál is. A samsung is kap 3 főverzió updatet már (De ahogy olvasom nem teljesen bugmentes, a topicjában érdemes visszaolvasni. A kijelző fantomérintésével viszont már kevesebb a gond). De a soc jobb a oneplusban és a ram is több (ha 4g 128gb fe-hez hasonlítod). Dex meg secure folder lehet még szempont.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#158968) juuzer válasza undercover (#158966) üzenetére


juuzer
addikt

Hát szerintem az OnePlusban lévő makrókamera meg ilyen hülyeségek teljesen feleslegesek. Kamerában jobb az FE sokkal szerintem.

Ja meg hát a PlebPlus az 5G-s, meg ugye volt az Exynos hiszti, hogy sz@r, mert jobban melegszik és többet fogyaszt, mint a Qualcomm. (Mjuk én továbbra is vígan elvagyok vele inkább, minthogy a Qualcomm monopolgépezet zsebét tömjem, de ez mjuk én vagyok.)

Vamos a la playa.

(#158969) yuing válasza stigma (#158964) üzenetére


yuing
őstag

Ha hajlandó vagy az apróról vásárolni, akkor igen, szerintem bajnok ajánlat 110-120k környékén is a bontatlan 7T. Esetleg még a helyi Telekom üzletekben egy kérdést megér, hogy van-e még elfekvőben, de már nagyon kicsi az esélye...

Realme 6 nagyjából a felébe kerül, ebben az esetben lecsekkolnám a neten, hogy elegek-e a nyújtott multimédiás képességei. Néznék tesztképeket, videókat. Az árához képest nagyon korrekt csomag. De nyilvánvalóan az OnePlus teljen más liga, amit az árkülönbség is tükröz. :)

(#158970) _drk


_drk
őstag

Sziasztok
Barátnőmnek kellene új teló, a régi már nagyon haldoklik(Samsung J3).

Árkategória. 60-70K (80k ha best best buy!)
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Független vagy telenor
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, best-buy 2-3év.
- Mire használnád? általános felhasználás: böngészés, facebook, youtube
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Minél egyszerűbb és használhatóbb legyen.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?

Minél kisebb annál jobb.

Nagyjából tudom, hogy ez valamelyik Redmi lesz, viszont azok eléggé nagyok.
Ebben az árkategóriában milyen Redmik mennek? (Sok elnevezéstől teljesen összezavarodtam)
Illetve ha van alternatíva amit ajánlanátok azt is meghallhatom.

Egyelőre a Redmi 9-et néztem, barátságos árcédulája van. [link]
De ettől lehet drágább ha megéri.

(#158971) Sgr_A válasza _drk (#158970) üzenetére


Sgr_A
addikt

Samsung a41 a legkisebb

(#158972) TunerJoe válasza _drk (#158970) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Szia, először is BÚÉK, idén még nem írtam ide :D
Samsung A41. Igaz, nem egy erőgép az árkategóriában, viszont ez az egyetlen kicsi telefon 70k körül. Nagyjából ugyanennyiért van Redmi Note 9S, jóval erősebb processzorral és nagyobb aksival, viszont jóval nagyobb méretű is. Én azt mondom, hogy 2-3 évre valószínűleg elég lesz a Samsung teljesítménye is, ha tényleg nem komolyabb a felhasználás, viszont a Redmivel biztonságosabban lehet hosszabb távra tervezni.

instagram.com/albert__gyorgy

(#158973) _drk válasza TunerJoe (#158972) üzenetére


_drk
őstag

Buék!

Az a baj a Samuval, hogy az a 70k inkább 78 ha általam preferált boltból veszem.
Ahhoz már odarakok +4k-t és a Redmi Note 9 pro 6/64--essel már tuti el lesz évekig és nem érdekel, hogy nagy neki majd megszokja. ;]
Mindegyik ilyen nagy, kivéve a a41-et, de az a vas ennyit nem ér szerintem. De mindenképp átrágom majd vele magam.

Egyelőre akkor:
Redmi Note 9 pro 82k
Xiaomi Redmi Note 9S 4/64GB 70k
Redmi 9 57k
+A Samsung akkor 78ért.

Köszönöm! :R

(#158974) Viktor0610 válasza _drk (#158973) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindenképp' tudakold meg, hogy kell-e/jó-e neki nagyobb telefon is!

Karira egy családtagnak telót akartunk venni, de kipuhatoltuk, hogy a métettel van baja, így nem telót kapott végül, mert a keretbe csak nagyobb készülékek fértek bele.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#158975) NJanika


NJanika
aktív tag

Barátnőmnek ajándékba szeretnék mobilt a keret 70.000ft. A jelenlegi mobilja Huawei Psmart 2017 . Milyen érdemes venni ?

Valami csajos egy elfogadható kamerával és beépített ujjlenyomat olvasóval .

Insta, Viber , Snapseed menjen rajta és vekony kialakítású legyen . Más szempont nincs. :R

"Többet megtudhatsz másokról egy óra játék, mint egy év beszélgetés alatt." Platón

(#158976) Ciccuka válasza _drk (#158973) üzenetére


Ciccuka
veterán

2 napja még ennyi volt az X3 (lehet ezzel jártál volna a legjobban):

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#158977) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Segítenétek választásban?

- Árkategória.~145000ft
- Használt vagy új? Új
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál. T-Home
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszú
- Mire használnád? NFC fizetés, Hosszú üzemidő, Film nézés, Waze, Dual sim
Bővíthető memória, Bluetooth 5.*,
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
6.6" de ha kicsivel kisebb az nem baj

Eddig Samsungom volt. Nem ragaszkodom hozzá de ha lehet márka hű lennék
Jó volna ha vízálló is lenne.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#158978) TunerJoe válasza hódmaci (#158977) üzenetére


TunerJoe
senior tag

A vízállóság ma már luxuscikké nőtte ki magát, leginkább csak a nagyon drága telefonokban szokott lenni.
Bővíthető memória is igen ritka.
Az LG Velvetben viszont mindkettő van, IP68 és SD kártya foglalat. Viszont ott a hardver lehet a szűk keresztmetszet, a 4G-s verzióban Snap 845, ami 2,5 éves csúcsproci, az 5G-s verzióban Snap 765G, ami tavalyi felső középkategóriás chip (talán az utóbbi erősebb hosszú távra egyébként). Illetve van még egy hátránya, hogy hybrid Dual SIM-es, azaz csak egy fizikai SIM foglalat van, a másik eSIM. Ez attól függ, hogy mennyire hátrány, hogy mennyire tudod megoldani az eSIMet.
Ott van még a Xiaomi Mi 10T is, amiben jó erős, 865-ös processzor van, ami hosszú távra előny, viszont nem bővíthető a tárhelye és IPS LCD kijelzős. Ez utóbbi ízlés kérdése, ki az OLEDet szereti jobban ki az LCD-t, gondolom a Samsungodban OLED van, de én azt mondom, hogy velószínűleg úgyis megszokod egy pár nap alatt.
Samsung ennyiért nem nagyon van.

instagram.com/albert__gyorgy

(#158979) Ájvé válasza _drk (#158973) üzenetére


Ájvé
veterán

Realme 6 se rossz 63k-t.
Redmi Note 9 Pro pedig nem tudom hol 83k, normálisabb helyeken (ahol garancia is van) 90 fölött van.

(#158980) IOX


IOX
tag

Sziasztok! Van valakinek tapasztalata Oneplus N100-al?

(#158981) _drk válasza Ájvé (#158979) üzenetére


_drk
őstag

[link] Emag 12hó garival. De több boltban is annyi.

Egyébként már a méret nem érdekli, elfogadja a nagyot is!
Most a legolcsóbb kell neki. Tehát Redmi 9 57-ért néz ki befutónak.

Ez a realme nagyon ismeretlen nekünk. Én Xiaomit használok 3-4 éve, tehát abban már megbízunk.
Még a redmi 9 ellenében valami?

(#158982) yuing válasza IOX (#158980) üzenetére


yuing
őstag

Tapasztalatom nincs, de talán általánosságban elmondható, hogy nem egy jól sikerült készülék. Vagy túl magas az ára a tudásához képest, nézőpont kérdése.

(#158983) yuing válasza _drk (#158981) üzenetére


yuing
őstag

Pedig a Realme 6 többet is nyújt bőven, kérdés nélkül megéri azt a 6.000 Ft felárat. Nagyon jó árban van, ha nem jönne be, el tudtok állni a vásárlástól 14 napon belül.

(#158984) stigma válasza yuing (#158969) üzenetére


stigma
addikt

Hi, köszi szépen.
Ha én döntöttem el volna a telefon vételi kérdést, akkor 7T lett volna, nem kérdés, mert nekem a tudás számít nem a kinézet, viszont párom a Samsung A71 mellett döntött. :DDD
Nem tetszett neki az ,,ufó" kamera :DDD
Feketében volt csak a Voda-ban, de a Samsung Store-ban tudtam neki venni színeset(fehéret vagy zöldet vagy milyen szín is), és pont a Voda-s árra volt akciózva.

Köszönöm a választ. :R

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#158985) IOX válasza yuing (#158982) üzenetére


IOX
tag

Alza57-ért adja. Ha valaminek nem jó a minősége, azt nem tudja befolyásolni az ára (a minőségét).

(#158986) Norbi. válasza IOX (#158985) üzenetére


Norbi.
őstag

Nem a minőséggel van baj, hanem az ár/érték aránnyal.

(#158987) xcvbn


xcvbn
csendes újonc

Sziasztok, Smartshopnál vásárolt valaki az elmúlt hetekben?

Karácsony előtti héten rendeltem tőlük telefont, elvileg karácsony előtt kellett volna szállítaniuk, de semmi. Telefonon nem lehet elérni őket, egyetlen e-mailre sem válaszoltak hetek óta.

A rendelést pár napja visszamondtam, de sajnos előre fizettem. Se visszajelzés, se pénz nem jött még. A honlapjukon ez az üzenet van: "Üzletünk 2020.12.24-től 2021.01.05-ig leltár miatt zárva tart." Válaszolni mondjuk leltározás közben is lehetne.

(#158988) IOX válasza xcvbn (#158987) üzenetére


IOX
tag

Nekem nincsenek jó tapasztalataim a céggel. 2 alkalommal voltam velük kapcsolatban.

(#158989) IOX válasza Norbi. (#158986) üzenetére


IOX
tag

Ahh. Ebben az árkategóriában minek van jó ár/érték aránya, és új modell?

(#158990) Ájvé válasza _drk (#158981) üzenetére


Ájvé
veterán

Realme nem ismert nálunk, de a legnagyobb kínai telefongyártó a BBK Electronics van mögötte, olyan cégek mögött áll még mint Oppo, Oneplus vagy Vivo.
Megéri azt a néhány ezret a Redmi 9-el szemben, sokkal erősebb jobb hardver van benne, de kamera is lehet jobb benne.

(#158991) Norbi. válasza IOX (#158989) üzenetére


Norbi.
őstag

Mondjuk 57-ért nem vészesen rossz deal, Note 8T, Redmi 9 4/64 van ennyiért. Nem öreg modellek ezek sem annyira.
Vagy a fentebb említett Realme6

[ Szerkesztve ]

(#158992) Amerigo57 válasza Ájvé (#158979) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ájvé .
A Realme 6 telefonnal árulnak , különböző Netfone Lakossági SIM Kártya csomagokat.
( Korlátlan beszélgetés, Korlátlan Mobilinternet előfizetés ).
Link:
a Netfone , mennyire lefedett , Magyarországon ? Link:

(#158993) sajby válasza Amerigo57 (#158992) üzenetére


sajby
senior tag

Telekom hálózatát használja. :)

[ Szerkesztve ]

(#158994) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

60k környékén Realme 6-tól tudnátok jobb vételt? Moto G5-öt váltana. A Realme hogy áll a frissítésekkel? Előre is köszönöm!

Üdv: Z

(#158995) lipitloty


lipitloty
csendes tag

Sziasztok!

Pár hete vettem egy Realme 7 telefont nagyon jó áron, teljesen elégedett vagyok vele. A feleségemnek meg egy-két héttel később vettünk egy Redmi 9-et, teljesen szutyok a Realme-hez képest, ma vissza is küldtük. A Realme-nek közben elég sokat ment fel az ára, beállítottam egy weboldalfigyelőt a 6-ra és 7-re, hogy jelezzen, ha valamelyiket leakciózzák, akkor veszünk neki is egy ilyet. Van-e esetleg ebben az árkategóriában még valamilyen ajánlott telefon, amit érdemes lenne figyelnem?

Köszönöm a segítséget! :R

(#158996) lipitloty válasza _drk (#158981) üzenetére


lipitloty
csendes tag

Pár hete egyszerre vettünk a feleségemmel egy Realme 7-et és egy Redmi 9-et. Köröket ver a Realme a Redmire. Előtte mindkettőnknek Xiaomija volt. Merjetek váltani nyugodtan. :K

(#158997) dave118


dave118
senior tag

Sziasztok

Feleségem szénné tört Note 5-jét szeretném lecserélni, jól gondolom hogy a Note 9 a tuti választás? Realme 6 látom h jobb választás, talán át is tudna szokni MIUI-ról könnyen. Kamera talán a legfontosabb szempont (meg a csilliónyi tárhely a sok gyerekképnek :DDD )
Köszi

... Ami ami, az az.

(#158998) _drk válasza lipitloty (#158996) üzenetére


_drk
őstag

Redmi note 9 lett végül. Én lehet bepróbáltam volna, de ő nem meri. Nem akar mindenki Kínai csoda tesztelő lenni.
A Redmit nálam látta, hogy működik, elvagyok vele és kész.

Amúgy miben volt lassú a Redmi 9? Lassabban jött be valami vagy micsoda?

(#158999) Sungoo válasza _drk (#158998) üzenetére


Sungoo
addikt

Szutyok. Mit nem értez ezen?

(#159000) Osynho válasza _drk (#158998) üzenetére


Osynho
addikt

Ezt elég nehéz értelmezni. A Xiaomi nem kínai csoda? :D

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.