Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159051) knoxhu válasza Norbi. (#159050) üzenetére


knoxhu
senior tag

Friss, garanciás telefon, sajnos 0. naptól ilyen, Megpróbálom akkor először ezen az úton, köszönöm a segítségedet!

(#159052) yuing válasza knoxhu (#159051) üzenetére


yuing
őstag

Ha online vetted és határidőn belül vagy, szerintem állj el a vásárlástól. A garancia ügyintézés macerásabb. Egyébként szerintem is hibás lehet a készülék.

(#159053) vyrnwy_31


vyrnwy_31
kezdő

Üdv!

80-120 ezer forint körüli árkategóriában keresek telefont, újonnan, függetlenül venném, hosszabb távra, ragaszkodnék az Androidhoz.
A felhasználás abszolút átlagos lenne, netezés, közösségi média, néha kis fotózás (de nincsenek profi fotós igényeim), zenehallgatás, navigálás - játékra nem használnám, vízállóság előny lenne.

Nézegettem a lehetőségeket és leginkább a Xiaomi/Poco telefonok szimpatikusak. A kínálatot felmérve a következőkre jutottam: a Redmi Note 9 Pro és a Poco X3 NFC kb. egy ligában játszik, nem sokkal drágább a Mi 10 Lite 5G, és eggyel drágábban ott van a Mi Note 10 Lite és a Mi 10T Lite 5G.

A Mi Note 10 Lite szimpatikus, mert kicsit kisebb mint a többi, ám ezen kívül nem sok különbséget vélek felfedezni a CPU/GPU-n kívül az említett telefonok közt. Megéri az akár 30-40 ezres árkülönbséget a jobb Snapdragon? És persze a fő kérdés, a felsorolt modellek közül melyiket/melyikeket ajánljátok és miért?

[ Szerkesztve ]

(#159054) yuing válasza DDalmayr (#159048) üzenetére


yuing
őstag

Szerintem a szoftveres oldalon is rágd át magad, és kicsit ismerkedj meg a MIUI-val mielőtt döntést hozol.

(#159055) knoxhu válasza yuing (#159052) üzenetére


knoxhu
senior tag

Sajnos előre megvettem az illetőnek karácsonyi ajándék gyanánt, így 2 hétig a szekrényben pihent. Ha lehetne már visszaküldtem volna, de ha egyedi hiba akkor hátha cserélik a készüléket.

(#159056) Norbi. válasza knoxhu (#159055) üzenetére


Norbi.
őstag

Esetleg egy resetet próbálj meg előtte, mindegyik szoftveres hibának tűnik, hátha megoldja.

(#159057) knoxhu válasza Norbi. (#159056) üzenetére


knoxhu
senior tag

Köszi, azon már túl vagyok, kétszer :)

(#159058) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Lehet, hogy furának tűnik a kérdésem, de manapság van olyan stabil egy Android rendszerű telefon, mint az iOS? Van fagyás, összezavarodás, akadozás?
Alapvető célokra (hang- videohívás, GPS) szeretnék egy telefont, kifejezetten hosszú távra, és a lehető legstabilabb rendszerrel.
Nyomógombos Nokia-t vennék szívem szerint, de szükségem van a GPS-re, és néha egyéb alkalmazásokra (pl. metronóm, szótár, stb..)

Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#159059) Viktor0610 válasza default. (#159058) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem már rég eljutott erre a szintre a droid.
Természetesen nem a "10 forintos" kategória, 1 giga memória 8 giga háttértáras kiépítéssel.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#159060) hhgygy válasza default. (#159058) üzenetére


hhgygy
senior tag

Családban van csúcs Iphone, nekem meg két alsó-közép Xiaomi, de ha kizárólag a stabilitást nézzük, atomstabil mindegyik. Még a Redmi Note 6 Pro 3GB/32 is teljesen jól kiszolgál. Mondjuk én boomer tempóban használom.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#159061) Ciccuka válasza vyrnwy_31 (#159053) üzenetére


Ciccuka
veterán

jobb Snapdragon
Ha azt nézzük, az biztosan nem ér annyit, ha a reál értéket vesszük alapul.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#159062) default. válasza hhgygy (#159060) üzenetére


default.
őstag

Szia, köszönöm szépen! Szerintem én is nyugdíjas felhasználónak számítok ebből a szempontból :) A Xiaomi egyébként szimpatikus, korábban fülesem volt tőlük, és nagyon elégedett voltam vele! Csak az a bajom a telefonjaikkal, hogy túl nagyon nekem... De szétnézek azért!

Viktor0610: Értem, köszönöm szépen!

(#159063) xhege válasza default. (#159058) üzenetére


xhege
addikt

Én csúcs droidok után váltottam iPhone-ra (igaz én elég rendesen használom a telefonjaimat, kivéve játék). Az IOS véleményem szerint megbízhatóbb, stabilabb, mint a droid. Ha droid akkor Google Pixel vagy OnePlus. Nekem ez a privát véleményem a tapasztalataim alapján (egy év alatt kb 15 telefont próbáltam végig és mind felső kategóriás volt).

(#159064) gasszisztens


gasszisztens
tag

Sziasztok dual simes telefont keresek jò üzemidővel jó kijelzővel elfogadható kamerával a keret max 250 ezer. :DD

(#159065) xhege válasza gasszisztens (#159064) üzenetére


xhege
addikt

OnePlus 8t

(#159066) yuing válasza vyrnwy_31 (#159053) üzenetére


yuing
őstag

A fő kérdésedre a válasz: bármelyik ajánlható szerintem. Egyes területeken akadnak eltérések közöttük, mindegyiknek van erőssége. A Xiaominak is meg kell valahogy különböztetni őket. :D Szerintem böngészd át a specifikációkat, olvasd el a teszteket, és akkor a személyes preferenciaragsorod megalkotása után könyebbé válik a döntés. Ha jól rémlik a Poco rendelkezik IP minősítéssel.

Én például az AMOLED panel, a jó kamera, valamint a relatíve kisebb méret miatt a Mi Note 10 Lite-ot választanám, számomra ezek fontos tényezők.

Ha pedig vársz néhány napot, még egy új versenyző is színre lép, jön az 5G-s Note 9T. :))

(#159067) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

Sziasztok!

Van egy Huawei P30 Lite telefonom, illetve volt Sony okostelefonom és régebbi Huawei telefonom. A kérdésem az lenne, hogy miért lassú az összes Androidos telefon? Lehet tenni ellene valamit? Eddig bármelyiket vásároltam akadozott és lefagyogatott. iPhone ra nem fogok soha költeni ha kényszerítenének sem. ;]

(#159068) TunerJoe válasza M4T4D0R (#159067) üzenetére


TunerJoe
senior tag

Ez az Android sajátossága, főleg, hogy a P30 Lite sem egy mai csirke már, de a drágább telefonoknál is előfordulhatnak stabilitási hibák, és bár ez nem teljesen idegen az iPhone-októl sem, ott azért jóval ritkább. Először is, én azt ajánlom, hogy a telefonod saját topikjában érdeklődj, más tapasztalt-e ilyet vagy esetleg keress vissza. Így látatlanban esetleg azt tudnám mondani, hogy mentsd le a képeidet meg a többi cuccot és csinálj egy gyári visszaállítást, vagy nézd meg, hogy használsz-e olyan alkalmazást, ami megeszi a hardvert a háttérben futással.

instagram.com/albert__gyorgy

(#159069) hhgygy válasza M4T4D0R (#159067) üzenetére


hhgygy
senior tag

Rossz a kérdésed: NEM lassú az összes android telefon.

Dell Latitude 5590 i7 8650u 16GB 512 GB NVMe SSD; POCO F3

(#159070) xhege válasza M4T4D0R (#159067) üzenetére


xhege
addikt

Android vonalon Google Pixel és OnePlus, ami szerintem a leggyorsabb, legstabilabb. Én váltottam iPhone-ra, és bejött (bár nyilván az sem tökéletes).

(#159071) dave118 válasza M4T4D0R (#159067) üzenetére


dave118
senior tag

Tudatos, átlag felhasználásra egy középkategóriás android tökéletesen elég 2-3 évig. Nekem ez a tapasztalatom. Nyilván nem árt tisztázni kinek mit jelent a "gyors".

... Ami ami, az az.

(#159072) Bdanyy válasza M4T4D0R (#159067) üzenetére


Bdanyy
addikt

Érdemes hasonló árkategóriával összehasonlítani, a p30 lite teljesítménye valahol az 5 évvel ezelőtti felsőkategória szintjén áll, így sokat nem várnék tőle már. Egy xiaomi mi 10t, poco f2 pro akár több évre elég lehet, ha a teljesítmény lenne a legfontosabb. (vagy féláron egy használt iphone ;] )

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#159073) Ispy


Ispy
veterán

Elmúlt 3 éves a MI A1-em, lassan cserélni akarok majd.

De létezik még olyan telefon, aminek nem üveg, vagy üvegnek látszó ilyen fényes hátlapja van és a mérete és súlya elfogadható? Mert az A1 dimenziói nekem tökéletesek, ennél nagyobbat nem nagyon akarok.

Mondjuk nem értem, hogy miért nem tudnak az iphone-hoz hasonló letisztült dizájn manapság a gyártók csinálni, nekem mindegyik undormány, ami ma a 100k-ig bezárólag van, az iphone 12-esben a kicsi tetszik, de ennyit nem adok egy telefonért (na meg soha nem volt semmi ami apple).

Szóval ebbe a 155 mm-es méretbe létezik valami vagy azért nem találok, mert nem :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#159074) M4T4D0R válasza TunerJoe (#159068) üzenetére


M4T4D0R
tag

Nos értem köszönöm a válaszokat. :R

A telefonom a kezdetektől lassú volt. Nincs értelme a gyári vissza állításnak. Azért tettem fel a kérdést mert valljuk be telefonhoz képest van benne egy 8 magos proci ami nem rossz és akadozik... Hát igazából komolyan elgondolkodtam azon veszek egy gombos telefont az legalább nem lassú. Az meg hogy 200e Ftot kell költeni azért hogy utána 1 év múlva belassuljon biztos hogy nem... Nem veszem ezt be. Direkt csinálják ezt a gyártók hogy vegyed meg a legújabb telefont. Nem én leszek az aki ezt megteszi nekik.
Mesterséges en csinálni ezt a leggusztustalanabb dolog a világon. Mert ha PC ről van szó ott érdekes módon nem kell cserélni évente ha csak netezni akar rajta az ember. Elég az 10 évig is. De ha Gamer akkor sem kell évente... 4 évet tuti ki bír egy jó konfig.

Azért fordultam hozzátok hátha van valami trükk amiről én nem tudok de ezek szerint nem lehet ezzel mit kezdeni. :U

[ Szerkesztve ]

(#159075) xhege válasza M4T4D0R (#159074) üzenetére


xhege
addikt

A leírásod alapján te lennél az ideális iPhone user, aki 4-5 évig használja a telefonját. ;]

(#159076) xhege válasza Ispy (#159073) üzenetére


xhege
addikt

Én használtam Google Pixel 4a készüléket, és annak üdítő volt a mérete, a súlya, és az, hogy nem üveg. Mondjuk az nem a 100 ezres kategória. (Aprón azért beszerezhető 140 körül).

(#159077) Ispy válasza xhege (#159076) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ez az, feláras lett, ha valaki nem egy 250 grammos tepsit akar használni.

Ezt már nem kapni és valóban ennyiért ájfónt is kapnék, szóval megintcsak nem, köszi. :N

Ja és új, mert cégre veszem, kell a számla, nem elég, hogy ilyen árak vannak, még adózzak is pluszban, kösz nem, ha már van cégem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#159078) M4T4D0R válasza xhege (#159075) üzenetére


M4T4D0R
tag

Hallottam az iPhone ról, hogy nagyon zárt a rendszere így az nálam kuka. :D
Ráadásul cserébe méreg drága.

[ Szerkesztve ]

(#159079) Ájvé válasza yuing (#159066) üzenetére


Ájvé
veterán

IP53 "Splash proof" a Poco X3

M4T4D0R:
PC-vel nem jó összevetni a mobilt, teljesen más világ.
Tervezett elavulás sokszor előkerül, pont Apple fogta vissza korábban a készülékeit (de nem ezért, akku elhasználódására hivatkoztak), androidon még nem merült fel ilyen vád tudtommal persze, de ez nem jelent sokat.
Android esetén azért elég összetett a dolog, adott egy nyílt rendszer ami rengeteg hardveren fut és kell futnia, keretet ad hozzá az ARM architektúra (utasítás készletek) ami folyamatosan fejlődik/újul, régebbi készülékek pedig így szépen elavulnak (merthogy sokkal több feladatot kell elvégeznie mint egy újabb készüléknek). Ha meg már megvételkor lassú volt neked annak több oka lehet. Nagyok voltak az elvárások (P30 Lite megjelenéskor sem volt olyan ütős) neked lehet nem közép kategóriában kellett volna nézelődni. Persze lehetne mondani hogy elvárható lenne egy közép kategóriás készüléktől is hogy alap feladatokat gyorsan végezze el, de ez nem így van, gyorsan flottul ma is csak felső kategóriában megy minden (vagy várható el). Másrészt készülék választás sem biztos hogy szerencsés volt, Sony készülékekről én nem sok jót hallottam (úgy összességében az elmúlt mondjuk kb 10 évben mióta okostelefonokkal vagyis Android telefonokkal foglalkozom). Talán most már felső közép kategóriában is megvan az ami eddig a felső kategóriás készülékek privilégiuma volt, úgyhogy lejjebb is tudsz nézelődni ha véletlen meggondolnád magad.

"Ráadásul cserébe méreg drága."
Hát azért máshol sincs ez másként, vagyis nem fillérekért kapod meg azt amit korábban leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#159080) M4T4D0R válasza Ájvé (#159079) üzenetére


M4T4D0R
tag

Köszönöm a válaszod!

Értem amit írsz és erre a válaszra számítottam itt is. A helyzet az, hogy gyorsan "fejlődik" a telefon igen. De van-e egyáltalán hova fejlődni és valóban fejlődés-e az ami végbe megy? Mert PC nél valóban fejlődés van azonban telefonnál ezt nem látom látványosan. Szebbek a képek igen, szépek a játékok valóban. De egy alap felhasználáshoz, pl: netezéshez nehogymár egy csúcskategóriát kell vegyek. Tudom, hogy igazad van nem téged hazudtollak meg. Hanem amiatt vagyok felháborodva, hogy igazából semmi fejlődés nincs ilyen téren mégis a "legjobb" telefonokon fut el egy szoftver amin csak internetezni akarok és nem pedig a legújabb játékokat tolni. Érted-e amit mondok? :)
Nyáron lesz 9 éves a szüleim számítógépe és az a mai napig jó arra, hogy netezni lehessen rajta.
Pedig elvileg a mai mobil processzorok "gyorsabbak" már. Kicsit furcsa ez nem? :))

(#159081) xhege válasza M4T4D0R (#159078) üzenetére


xhege
addikt

Valóban zártabb rendszer, de kérdés mire használnád. Nálam 3 e-mail szinkronizálása (google, céges imap levelező program), saját naptár, céges google naptár szinkronizálása, dokumentumok kezelése, viber, fotózás és fotószerkesztés, navigálás, zenehallgatás, sok telefonálás ami megy. Ezt tökéletesen tudja. Játékokról nem tudok nyilatkozni, mert nem játszom. Az ikonokat és skineket nem cserélgetem a telefonon, mert nem érdekel. Google szolgáltatások elérhetőek (sőt időnként stabilabbak is) gondolok itt jegyzetek, drive, gmail, google fotók. Az árra azt mondom, hogy a droid csúcs telók simán elérték az iPhone árazását már, így én ebben sem látok különbséget. Tény középkategóriában (ha az elég) van választék bőven droid vonalon. Vagyis minden attól függ mire használod.

(#159082) xhege válasza Ispy (#159077) üzenetére


xhege
addikt

Igen a kezelhető méret ma már feláras! :K

[ Szerkesztve ]

(#159083) Bdanyy válasza M4T4D0R (#159080) üzenetére


Bdanyy
addikt

Nagyon minimálisan, de egy 2012-es ipad is jó még netezni. Androidnál valóban nem tudok használhatót mondani akkoriból

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#159084) M4T4D0R válasza xhege (#159081) üzenetére


M4T4D0R
tag

Minden amit általános felhasználásnak neveznek. YouTube, e-mail, Google, zenehallgatás, Facebook, telefonálás, Messenger. Nem játszok telefonon egyáltalán. Engem sem érdekelnek a Skinek. Hasonló ami neked.

(#159085) Norbi. válasza M4T4D0R (#159084) üzenetére


Norbi.
őstag

Én is úgy gondolom, hogy tökéletesen ellennél egy szifonnal. Annyira nem zárt, mint leírod, tény, hogy kevesebb mindent lehet, mint droidon, illetve sok mindent másképp kell csinálni, de semmi olyat nem írtál, amit nem lehet megvalósítani.
Még egy 7-es is simán pörgős, használható, pedig több mint 4 éves hardver.
Mennyit szánnál rá?

(#159086) M4T4D0R válasza Norbi. (#159085) üzenetére


M4T4D0R
tag

Max 80e Ft.

(#159087) Norbi. válasza M4T4D0R (#159086) üzenetére


Norbi.
őstag

Új nem nagyon van ennyiért, használt 8/8 Plust lehet venni szép állapotút, függetlenül, azzal még jó darabig el lehet lenni, főleg a Plussal a több ram miatt.

(#159088) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok,

Új telefont keresek. Ami nekem lényeges:

- lehető legújabb processzor
- lehető legújabb android
- lehető legtöbb RAM
- jó kamera
- jó akkuidő
- oled kijelzőnek örülnék de nem feltétel, felbontás mindegy

Milyen telefont ajánlanátok 100.000 ft-ig?

(#159089) xhege válasza M4T4D0R (#159084) üzenetére


xhege
addikt

80-ért tényleg az a lehetőség, amit Tesco Value fórumtárs írt, viszont egyszer kellene nagyobb összeget ráköltened és gond nélkül meglennél 4-5 évig. Ha valaki, akkor én nagyon iPhone ellenes voltam (sznobok és kisebbségi "wannabe"gengszterek telójának tartottam, nem minden ok nélkül), de be kellett látnom, hogy tényleg nagyon rendben van.

(#159090) Ispy válasza xhege (#159089) üzenetére


Ispy
veterán

Az ájfónnal sohasem az volt a bajom, hogy szart gyártanak, hanem a hozzáállásuk (=fizessél mindenért jó sokat), meg az árazásuk, ami meg nem mindig tükrözi a hw tudást, ergo az ár/érték aránya nem valami fényes, szvsz.

Egyébként kinézetre szerintem a mai napig a legszebbek a piacon.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#159091) Ájvé válasza M4T4D0R (#159080) üzenetére


Ájvé
veterán

Ezért nem jó hogy a PC-vel veted össze. Milyen telefonok voltak 9 éve? Samsung Galaxy S2 1/16 GB 2 magos 1,2 GHZ? PC-s viszonylatban kb mintha első Intel Pentium D lett volna azzal hogy menne az internet? Mobilok sokkal gyorsabban fejlődnek mint a PC-k, de teljesítményben még most is messze elmaradnak a mobilok a legalapabb asztali gépektől is. Ugyan azt honlapot nézegeted pedig, ugyan akkora felbontáson, minden funkcióval, ezt tetejében asztali gépek fogyasztásának töredékén. Ez mellett semmivel se lassabban (nálam legalábbis így van, pedig csak egy felső-közép kategóriás telefonom van). Mai napig jó hogy netezzél az a 9 éves PC, persze ha van időd szépen bebootol (gondolom még HDD-s) ez cirka néhány perc, majd elindítod a böngészőt ami megint betölt RAM-ba, ha innentől mondhatjuk hogy felgyorsult mivel már nem HDD-ről dolgozik. Ezzel szemben mobilt bekapcsolom, most nem tudom mennyi idő alatt bootol de töredéke lesz fentinek, utána böngészőre nyomok és már válaszolok is neked, ez kb (boottal együtt) fel percen belül. De ha nincs kikapcsolva, csak simán felébresztem a telefont (pc-nél mennyi idő alvó módból) megnyitom a böngészőt és másod percek alatt válaszolok neked. De maga idejében a fenti S2 is megtette ugyan ezt csak nyilván lassabban, de nem annyira mint az a 9 éves PC. Fenti S2-t ma már belépő szinten is körbe röhögi minden telefon (mondjuk flash memória még mindig ugyan az bennük, emmc, közép és felső kategóriában van UFS).
Szóval 9 éves gép is tetű lassú már sőt új korában sem volt valami sebes, másrészt meg nem lehet összevetni a kettőt.
Google a Pixel 5-ben 765G SoC-ot tett, nem az aktuális csúcs processzort. Spórolni akart? Lehet. Vagy az is lehet hogy elég jónak ítélte meg és nem látta szükségesnek az aktuális csúcs processzort beletenni (még spórolt is), vélhetően nem nyújt annyival többet. Ez azért lényeges mert Google nem a teljesítményt tartja szem előtt hanem használahatóságot amiről te is beszélsz és elegendőnek ítélte meg egy felső-közép kategóriás SoC erejét is. Most jutottunk erre a szintre, közép kategóriás SoC elég mindenre. Idáig el kellett jutni azért, korábban amit írtál "smooth" felhasználás csak az aktuális csúcstelefonokon volt elképzelhető. Ez egyébként sok egyéb más kérdése is, kell hozzá egy jól optimalizált rendszer (Sonynak sose volt erőssége ha már említetted).
Ez mellett pont a gyors fejlődés ami a mobilokat tönkreteszi. Újabb utasítás készlet jelenik meg az új gyors lesz vele, de a régi lassabb, ez az elévülés ami elkerülhetetlen és akkor persze jönnek az összeesküvés elméletek a tervezett elavulásról (nincs rá bizonyíték).
Ha megfelelő készüléket szeretnél találni akkor jól bele kell ásnod magad a témában, nem csak tesztek de felhasználói visszajelzéseket is érdemes nézni és akkor se lesz olyan olcsó mint szeretnéd, nyilván egy felső kategóriás mobil mögött sokkal komolyabb munka áll, jobban optimalizált szoftver, erős hardver, minkettő szükséges hozzá (hiába hogy belépő szinten is 8 magos SoC kapható attól még nem lesz olyan gyors).
Egyébként mobilt nem is terveznek hosszú időre, mint mondjuk PC-t (ezért is kár összevetni őket), ha már több éves PC-vel jössz, nekem is van egy Mi 3-am, pont tegnap kapcsoltam be és jól müködik (2/16 Snapdragon 800 4 magos processzor), ezzel is lehet böngészni mint a 9 éves PC-vel és nem lenne lassabb (sőt).
Realme 6-ot nézd meg, elvileg mindent tud ami kell (erős hardver, jól optimalizált szoftver).

(#159092) Norbi. válasza Ispy (#159090) üzenetére


Norbi.
őstag

A hozzáállásuk valóban kétséges, a céget sok szempontból nem szeretem, a termékeiket viszont nagyon is.
Nekik az elsődleges piac még mindig Amerika és a nagyobb EU országok, ahol könnyebben kiköhöghetőek az összegek.
A HW tudás ár/érték arány alatt nem tudom mire gondolsz, a proci brutál, a kijelzők, kamerák élvonalban vannak, a RAM méretre kevesebbnek tűnik, mint a droidos csúcsoknál, viszont alapvetően más a rendszer, így elég.
Egy csúcs droidos telefon sem olcsóbb már, a Samsung, Huawei (amíg nem volt gáz) is 3-400.000ft áron nyit.

(#159093) xhege válasza Ispy (#159090) üzenetére


xhege
addikt

Van igazság abban, amit mondasz. A hardver/ár arány nem túl fényes, de számomra ez tévútnak bizonyult. Én inkább azt mondom most már, hogy felhasználói élmény/ár arány. Ebben viszont nagyon jó! :K Nem gerjedek már a minél nagyobb szám annál jobb dologra. Pl nézzünk meg egy 12 megapixeles iPhone 11 kamerával készült fotót (a videóról nem beszélve), meg egy 48 megapixeles kamerával készült OnePlus 7t fotót. Ég és föld a különbség az iPhone javára (mindkét telefont használtam). Vagy ugyanitt az iPhone 4GB RAM vs OnePLus 8GB RAM az iPhone nem lassabb (sőt) úgy, hogy a OnePlus az egyik leggyorsabb droid telefon. Akksi 3800 mAh óra vs 3110 mAh és az iPhone 11 kicsivel tovább bírja. Szóval én elengedtem a számokat és a felhasználói élmény mozgat. Abban igazad van, hogy az iPhone nem karitatív cég és pénzéhes.

(#159094) M4T4D0R válasza Ájvé (#159091) üzenetére


M4T4D0R
tag

A véleményem az, hogy össze lehet vetni hiszen ugyanaz van benne csak kis méretben. Ugyanúgy számítógép csak a telefont telefonnak nevezték el. Számításokat végez tehát számítógép, ugyan arra az elvre alapul.

A procim elvileg Kirin 710 ami egy 12 nm es modell. A régi 32 nm-es technológia gyorsabb 2 magon mint a mobil proci 8 magon mégis az Android a lassabb. A Windows ugyanúgy nyílt rendszer mint az Android, csak sokkal több mindent lehet rajta csinálni. Nem látom miért ne működhetne zökkenőmentesen, hisz lényegesebb kevesebb egy Android rendszer egy Windowshoz képest.

Anno volt egy Japán rádió aminek már nem tudom a nevét. Soha nem ment tönkre olyan jól megcsinálták. Nem vettek bele az emberek alkatrészeket így a cég csődbe ment mert túl jót csináltak.

Ugyanúgy működik a tervezett elavulás az autóknál és egyéb háztartási dolgoknál.
Ott van például az SSD is. Elsőre azt hitték hamar tönkre fog menni aztán pont fordítva. Mára pedig QLC technológia van aminek lényegesen kevesebb az élettartama. Csak sokan nem tudják.

Észre kell venni, hogy szándékosan csinálják. :)

(#159095) M4T4D0R válasza M4T4D0R (#159094) üzenetére


M4T4D0R
tag

Amit még elfelejtettem leírni:

Amit írtál a szövegből az vehető ki, hogy túl gyorsan fejlődik a mobil piac ahhoz, hogy normálisan működjön minden egy kisebb hardverben. Kérdem én, ha ez igaz miért nem marad régebbi rendszer egy régebbi hardveren? Miért kell mindenkinek lefrissíteni az új Rendszert? Miért nem rakhatom rá azt a rendszert amit még elbírna a hardver? Amivel még jól futna és kevesebb dolog van benne.
A válasz egyszerű: azért, hogy vegyél újabb/jobb telefont ezzel ösztönözve a vásárlókat arra, hogy még többet költsön erre.

Remélem érted, hogy nem ellened irányul a hozzáállásom hanem a mobilgyártók felé.

(#159096) Ájvé válasza M4T4D0R (#159094) üzenetére


Ájvé
veterán

"A véleményem az, hogy A véleményem az, hogy össze lehet vetni hiszen ugyanaz van benne csak kis méretben. lehet vetni hiszen ugyanaz van benne csak kis méretben."
Hát még ez sem annyira igaz. Teljesen eltérő architektúra, kb mint az alma meg a körte.
"Számításokat végez tehát számítógép, ugyan arra az elvre alapul."
Ez is nagyon le van egyszerűsítve, konzolok is így működnek, akkor azt is vegyük bele? Vagy a zsebszámológép?
Igen, mint írtam a PC-k teljesítménye sokkal nagyobb, több éves asztali processzorok köröket vernek a mai telefonokra ha csak számítási teljesítményt nézzük.
Windows nem nyílt rendszer, Microsoft saját operációs rendszere csak itthon elfelejtik ezt (meg fizetni érte). Windows sokkal erőforrás igényesebb mint az Android maradjunk csak ennyiben (jó ha eldöcögne a mai csúcs telefonok hardverén).
Teljesen felesleges a kettőt összehasonlítani, PC-t sem teszed zsebre (lassan 1-2 telefont se, kezd igazad lenni), nem telefonálsz vele.
Tervezett elavulás meg egyéb urban legendeket meg szerintem hagyjuk, ha van ha nincs semmit nem számít. Az van amit most tudunk, ennyiből tudunk kiindulni (okostelefonok kb 2 év után elavulnak).
Ha neked nem elég amit manapság az okostelefonok tudnak, vagy tervezett elavulástól tartasz akkor ne vegyél, nézz helyette egy hagyományos telefont ami évekig bírni fogja.
"Észre kell venni, hogy szándékosan csinálják"
Javaslom fordulj a fogyasztó védelmhez, ez nem az topik.

(#159097) Bdanyy válasza M4T4D0R (#159095) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ez már nagyon off, szerintem erre az igényre régebben egy windows phone, most egy használt iphone, vagy pixel tökéletes lenne még pár évre.
Többek közt azért is jönnek updatek, hogy az újabb szolgáltatásokat használni tudd a régebbi készülékkel is (ami jó esetben win-win a felhasználónak és a cégnek is). Apple sem jófejségből támogat még most is több mint 5 éves készülékeket, meg tereli a userek a one-ra [link]

Régebben sokkal durvább fejlődés volt, mikor a 2000-es években megjelent egyre több telefonban a wifi, gps, af kamerák stb, vagy kicsit korábban az sztereo mp3 lejátszás. Simán volt, hogy vettél egy telefont, ami hiába maradt olyan gyors mint újkorában, nem sokkal később már appok sem készültek rá egyáltalán, vagy vettél egy újat, és hiába egyezett meg a hw, semmi korábbi megvásárolt appoddal nem volt kompatibilis (pl S60 v6-8 közt felmentek a programok az újabbakra, de 9-től már semmi korábbi). Mondjuk a SOC akár több évig nem volt lecserélve az újabb modellekben sem, az az utóbbi évtizedben szállt el (LG néhány készülékét leszámítva):)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#159098) pataslogeza válasza M4T4D0R (#159095) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Ez mindennel így van, nemcsak a mobilokkal. Ez ellen csak mi, felhasználók tudnánk tenni, és csak egyetlen dolgot, nem veszünk új dolgokat. Legalább addig, amig a régi teljesen ki nem leheli a lelkét. Csak sajnos ez kivitelezthetetlen, mert nincs összefogás az emberekben. A csapból is az folyik, hogy "vegyél újat, mert az új a jó, a régi már nem jó" és az emberek döntő többsége követi is ezt. Így hiába tiltakozik ez ellen 10ezer ember azzal, hogy nem vesz újat, ha 100ezer meg vesz.
Az én telefonom 5 éves, laptopom szintén 5 éves, asztali gépem 3 éves, tévéim 8-10 évesek, házi mozi 8 éves, mikro 10 éves, stb. Mind új állapotban vannak és hibátlnul működnek, nem tervezem lecserélni őket amíg működnek.
Telefonom is hibátlan, csak azért akarok újat, mert egyre több program van ami nem megy már 5-ös androidon.

[ Szerkesztve ]

(#159099) Ájvé válasza M4T4D0R (#159095) üzenetére


Ájvé
veterán

Marad is a régi hardver régi szoftveren, 2 év után legutóbb gyártó már nem frissíti a rendszert. Ettől függetlenül az alkalmazások frissülnek (appok), szóval az élet nem áll meg. Miért nem elég manapság 16 GB ROM egy telefonba? Mikor megjelent az Android még néhány MB-os volt egy alkalmazás (vagy inkább néhány száz KB-os), manapság ennek sokszorosáról beszélünk. Teljesítményben is sokat fejlődtek a mobilok, de még mindig nagyon messze vannak egy PC-től, hogy várod el hogy egy 2-3 wattos SoC (nem processzor, ez telefon majdnem teljes hardverét jelenti, nem csak a processzort) ugyan azt nyújtja, mint egy komplett PC 60-100 wattal összesen.
Én elégedett vagyok a mai mobilokkal, mint írtam a régi Mi 3-am is simán müködik, lehet azon is böngészni, de manapság már kevés (anno felső kategóriás mobil volt ezért is írom hogy itt tudod megtalálni amit írtál, vagyis hosszú ideig használható legyen), tény hogy nem lehet hosszú távon (2-3 évnél tovább) számolni velük, ezt vagy elfogadod vagy keresel mást helyette (veszel egy PC-t és a hónod alá kapod).

"Remélem érted, hogy nem ellened irányul a hozzáállásom hanem a mobilgyártók felé."
Remélem tudod hogy kicsi az esély hogy ezt olvassák.

(#159100) M4T4D0R


M4T4D0R
tag

" A csapból is az folyik, hogy "vegyél újat, mert az új a jó, a régi már nem jó" és az emberek döntő többsége követi is ezt. Így hiába tiltakozik ez ellen 10ezer ember azzal, hogy nem vesz újat, ha 100ezer meg vesz."

Pontosan erre akartam kilyukadni.
Kíváncsi voltam a ti véleményetekre is de igazából azt kaptam amire számítottam. Szomorú, hogy így van.

"Remélem tudod hogy kicsi az esély hogy ezt olvassák."
Ezt arra értettem, hogy nem téged akarlak hergelni ezzel, illetve nem szét trollkodni a chatet, csak szimplán ez a véleményem.

És bocsi az OFFért! Nem akarom tovább szítani a tüzet. Mindenkinek köszönöm a hozzászólását!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.