Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#158901) Nora_1205


Nora_1205
újonc

Sziasztok.
Új telefon vásárlása előtt állok,és sok összehasonlítgatás után sem igazán tudtam még dönteni ezért kérném a segítségeteket.
Kinéztem két telefont, a Xiaomi redmi Note 8t-t és a Note 9s-t (ami látom itt is sűrűn van ajánlva)

Tudom,hogy nyilván a 9s az újabb és a jobb
...(szóval lehet hülye kérdés lesz)...
de ha a 9s-t már hatalmasnak (és árban is kicsit a keretemen felülinek) találom, akkor szerintetek ésszerűtlen választás lenne a 8T (és az "1 generáció"-nyi visszalépés)?

Vagy tudnátok ajánlani valami mást ami ár/érték arányban hasonló, de kisebb?

Köszönöm előre is!

(#158902) Spazzz


Spazzz
tag

Sziasztok egy huawei nova 5t 128gb 6gb 90k ujon megeri ? van ennel jobb telefon ilyen arban ami nem nagyobb? ez 6.26 inches epp hogy elfogadhato meret nekem.

(#158903) yuing válasza Nora_1205 (#158901) üzenetére


yuing
őstag

Realme 6-re ránézhetsz, méretben és árban is a kettő között helyezkedik el. Inkább azt venném a Note 8T helyett.

Samsung A41 méretben jelentősen kisebb, de ár-érték arányban rosszabb, mint a kínaiak, plusz ugye az is ilyen 70.000 - 80.0000 Ft környékén beszerethető.
Nagyjából ezek a lehetőségek adottak.

(#158904) yuing válasza Spazzz (#158902) üzenetére


yuing
őstag

Jobb újonnan ebben a méretben nincsen jelenleg.

(#158905) Kasz197


Kasz197
friss újonc

Üdv mindenkinek, segítségre, érvekre lenne szükségem.
Szeretnék vásárolni részletre egy uj masinát. 250.000Ft-ig
Iphone11 es a Xiaomi Mi10T Prot neztem ki, de barmilyen tanacsnak orulnek,mert annyira nem vagyok jartas sajnos ebben (Androidot hasznaltam mindig is)

(#158906) Norbi. válasza Kasz197 (#158905) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha droidoztál eddig, és elgondolkoztál egy szifonon, mindenképp beszélj, vagy nyomkodj meg egy szifont, mielőtt átváltanál. Lehet, bejön neked, de az is lehet, hogy nem. Elég sok dolog másképp van, kevesebb dolgot tudsz szifonon, de azt talán biztosabban.

Az Mi10T Pro amúgy egy ajánlott darab szerintem, ha nem ragaszkodsz az OLED-hez.

(#158907) Kasz197 válasza Norbi. (#158906) üzenetére


Kasz197
friss újonc

Koszi, es, ha Ledben gondolkodom mit ajanlasz? Fontos szamomra azert a kamera, menne azert a jatek is. Iphonenak ebben az arkategoriaban van ellenfele?

(#158908) plman


plman
tag

sziasztok.
Xiaomi mi 10t lite 5G-ről mi a vélemény? Úgy néz ki lassan telefonvásárlásra kényszerülök és a Xiaomi redmi note 9 pro ellenében gondolkozok ezen a készüléken. Mivel nemigen fotózok, csak ha meglátok valamit az utcán akkor lövök képet, így a 64 gb-os verzió van játékban mindkét készüléknél.
Előre is köszi a válaszokat.

(#158909) Norbi. válasza Kasz197 (#158907) üzenetére


Norbi.
őstag

Szifonnak nincs ellenfele, mert nem igazán lehet összehasonlítani bármelyik droidos készülékkel a más rendszer miatt. Kamerában össze lehet mondjuk, hozza azt, amit hasonló árkategóriájú droidosok. Játszani mind a szifonnal, mint az alább sorolt droidosokkal tudsz simán 2-3 évig bőven elég lesz a hardver kb. bármire.

OLED-ben ennyiért kaphatsz S20FE-t, Oneplus 8T-t, sima Mi 10-t, nagyjából ezek.

(#158910) Kasz197 válasza Norbi. (#158909) üzenetére


Kasz197
friss újonc

Koszonom, akkor itt mi qlapjan erdemes valasztani?🤔🙄

(#158911) Norbi. válasza Kasz197 (#158910) üzenetére


Norbi.
őstag

Elsősorban a saját igényeid alapján, Ebben az árban már egyik telefonnal sem nyúlsz mellé.

(#158912) xhege válasza Kasz197 (#158910) üzenetére


xhege
addikt

Annyit tennék hozzá, hogy ha droidról váltasz iPhonera, akkor adj neki időt. Én az első iPhonet , amit vettem nagyon gyorsan eladtam. Aztán később vettem megint egyet, de rászántam az időt. Nekem nagyon megérte!

(#158913) Bkrisz9 válasza yuing (#158898) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Ma sikeresen szereztem 85e forintert egy szep allapotu iPhone X-et igy maradok meg a sotet oldalon :)) Ennyiert nem volt szivem ott hagyni. De mindenkepp koszonom a segitseget!

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#158914) Viktor0610 válasza Bkrisz9 (#158913) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jóvanakkó'. :(((

;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#158915) Bkrisz9 válasza Viktor0610 (#158914) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Jo hat na, gondoltam ha mar regenyeket irok es segitenek erdekes lehet a story vege is :DDD

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#158916) Norbi. válasza Bkrisz9 (#158913) üzenetére


Norbi.
őstag

Az jó vétel volt, ha egyben van a telefon. :K

(#158917) Ájvé válasza plman (#158908) üzenetére


Ájvé
veterán

Most vettem 6/128-at, eddig bejön, jól müködik mondjuk nem sokat használtam még.

(#158918) lazioforever válasza Viktor0610 (#158894) üzenetére


lazioforever
tag

Köszönöm a választ.

Közben kaptam egy ismerőstől tippet, hogy a TCL 10L típusra még nézzek rá. Erről van valakinek tapasztalata? Ez a márka nekem semmit sem mond, de tesztekben ezt is dicsérték. Realme 6S-el összevetve ez a TCL 10L megállja a helyét?

(#158919) gg72 válasza Ájvé (#158917) üzenetére


gg72
veterán

Mi is használunk egyet a családban pár napja, eddig nincs rá semmi panasz.

(#158920) Gergő170


Gergő170
aktív tag

Sziasztok, 2 napja tettem fel egy kérdést, hogy 200-250 ezer között mi lenne az optimális telefon, utólag belegondolva felesleges számomra a "csúcs kategória". Mi lenne amit nyugodt szívvel tudnátok ajánlani, a közép mezőnyből 150e-ig(+-20e), a következő 2 évre. Egyetlen kikötésem lenne, az a stereo hangszóró, 7-es alma után nagyon hiányzik.

Utólag belegondolva mikor 2 éve megvette a P20-at annak is az első héten érdekelt a kamerája, azóta csak olvasok, illetve közösségi médiákat használok rajta.

Válaszaitokat előre is köszönöm! Gergő.

(#158921) Norbi. válasza Gergő170 (#158920) üzenetére


Norbi.
őstag

Mi 10T.

(#158922) juuzer válasza xhege (#158860) üzenetére


juuzer
addikt

Engem az amoled hiánya zavar egyedül. Nem is a képfrissítés. Megszokta a szemem, számomra már zavaró, hogy IPS-en a fekete az nem fekete.

Vamos a la playa.

(#158923) juuzer válasza Norbi. (#158921) üzenetére


juuzer
addikt

+1

Vamos a la playa.

(#158924) xhege válasza juuzer (#158922) üzenetére


xhege
addikt

Engem nem zavar az IPS. Tudom hülyeség, de pl engem megnyugtat, hogy hosszabb navigáció esetén sem kell aggódni esetleges beégés miatt.

(#158925) juuzer válasza xhege (#158924) üzenetére


juuzer
addikt

Igen, ezt aláírom, mint érv. Bár nálam úgy nagyon egyik AMOLED se égett be még. Nyilván az akkutöltöttség, meg a térerő be fog, ez elkerülhetetlen. Bár az LG is tudodd beégő IPS-t gyártani anno. :DDD

Másik fele meg, hogy nem navigálok, mivel még csak most csinálom a jogosítványt (jól megkésve), szóval még ez nem szempont számomra. :)

Vamos a la playa.

(#158926) Sungoo


Sungoo
addikt

Sziasztok! Melyek azok a felső-közép (150K) típusok, amiknek teljesen sík a kijelzője? Lehet még egyáltalán kapni telefont sík kijelzővel? :)

(#158927) Viktor0610 válasza Sungoo (#158926) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az új iPhone-ok tudtommal teljesen sík kijelzősök (árban magasabbak, csak példa), de pici, a kijelzőt nem érintő lekerekítéssel pl. Poco F2 Pro.

GSMArena képek: [link].

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#158928) Sungoo válasza Viktor0610 (#158927) üzenetére


Sungoo
addikt

A régebbiek is, de az új 12- es sorozat nagyon távol áll tőlem. :N

(#158929) Viktor0610 válasza Sungoo (#158928) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy értettem, hogy teljesen sík, minimális lekerekítés sincs az i12-kön.
Az i11-en és a korábbiakon az i6-ig bezárólag van minimális lekerekítés.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html --- olcsóbb lett!!!

(#158930) spileraaa


spileraaa
senior tag

SAMSUNG Galaxy A71 1400 lei (105 ezer ft) ilyen árban van jobb telefon?
vagy használtan esetleg jobb vétel?

fontos hogy a kamerája nagyon jó legyen
fontos hogy a jelerősséget stabilan tartsa
mert hegyekben lenne hasznalva ahol néha ingadozik

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#158931) QwErTy42 válasza QwErTy42 (#158642) üzenetére


QwErTy42
addikt

Sziasztok,

Kaptam választ, ajánlottátok Samsung A20e-t.
A kérdésem az, hogy most év végén van esetleg jó leárazás, valami best buy 50 ezer forint környékén, ami az alábbiaknak megfelhet?:

- Árkategória. Max. 50 e JMF
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, az éppen best-buy telefont.
- Mire használnád? Böngészés, fb, lehetőségekhez mérten fotózás.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Ennyiért Android van csak.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
Minél kisebbet. 6,7 col már nagy. Inkább 6" alatt keresnék és vagy minimális befoglaló méretekkel.
Esetleg Amoled kijelzővel, ha ennyiért belefér.
Asszonynak venném szükségtelefonnak, mert a Samsung A3 2017 már vállalhatatlan viszont a keretösszeg fix, mert a telefon most a prioritások végén szerepel.

Köszi szépen! :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#158932) Ájvé válasza QwErTy42 (#158931) üzenetére


Ájvé
veterán

Ennyiért nem nagyon van választás, belépő szintről van szó.
Redmi 9 jobb választás, kicsit drágábban de ennyit megér.
Realme 6s 60-ért van de ez hosszú távon megérné, erős hardver van benne, kategóriája felett. 85-ről van leértékelve a honlap szerint (ez itt a reklám helye).
50 alatt kompromisszumos megoldások vannak, jobban jársz ha kicsit hozzá teszel.
Méretben ilyen áron meg maximum több éves készülékek vannak, én nem ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#158933) yuing válasza Ájvé (#158932) üzenetére


yuing
őstag

És eljutunk a 63.000 Ft-os Realme 6-hoz. Az lenne az igazi, szintén az e-MAG-tól. :P

Egyébként garis A41-eket szoktam látni 50k környékén Marketplace-en, ha nagyon kell a kisebb méret és az AMOLED.

(#158934) stigma


stigma
addikt

Sziasztok.
Páromnak keresek telefont, Xiaomi Redmi Note 7 helyett, az alábbi specifikációkkal:
- Árkategória:100-120k, de lehet olcsóbb is
- Használt vagy új? mindegy
- Hol vennéd meg? Lehetőleg itthon, függetlenül újonnan gyártói garanciával,vagy
- 1,5-2 évre vennék telefont
- Mire használnád? Böngészés, face/Instagramm/tikTok, fotózás
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Note7-méret max, nagyobb nem tehát 5,5"
- Egyenlőre Xiaomi márka most kizárva : sajnos Note4,Note5 és Note7 esetén is belefutottunk a szériahibákba(kijelző sárgulás, szar térerő)

Amiket én nézegettem eddig:
100k alatt:
- Samsung A51 (80k) vagy A71(100k)
- Realme 6S (60k) : Helio G90T nem tudom mennyire szuperál, eddig nekem csak Snapdragon telóim voltak (801-től 865-ig). Note7 (S660), viszont a G90T nem tűnik rossznak
100k felett:
- Oneplus 7T 8/128GB: ~aprón 115k környékén lehet venni újat, vagy használtat
- Realme 7 Pro: 110 környékén már lehet venni.
- LG Velvet (110-120k): innen apróról lehet venni
Itt még azt nem tudom, ebben erősítsetek meg kérlek, ha más szolgáltatós telefont vennék apróról pl.: Telekom-ost akkor elvileg a Voda-s kártyát bele tudom tenni ugye, mert már tudtommal egy ideje a szolgáltatós telefonok is függetlenek.

Ha van más olyan ami ajánlott 100k alatt max 120k-ig írjátok meg nyugodtan.
Xiaomi telókat kilöttem pedig lenne sok bőven: Note 9 Pro, Mi10T Lite, Poco X3

Segítséget köszi előre is.:R

[ Szerkesztve ]

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#158935) spileraaa válasza spileraaa (#158930) üzenetére


spileraaa
senior tag

akkor másképpen kérdezem a kettő közül melyik lenne jobb választás ha kamera az egyik ami fontos

Xiaomi Redmi Note 9 PRO
SAMSUNG Galaxy A71

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#158936) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!

A barátnőmnek keresünk telefont:
- nagyjából 100k Ft környékén,
- új, bolti, media markt, emag elsősorban, esetleg máshol, ha jóval olcsóbb
- amennyire lehet, hosszabb távra, ne kelljen cserélni 1-2 éven belül, (jelenleg egy már alig használható huawei p9 lite-ot használ),
- fotózik sokat, emellett böngésző/facebook/...,
- androidban gondolkodunk,
- a lehetőségekhez képest minél kisebb méret lenne jó.

A napokban kézbe fogott néhány telefont:
- xiaomi redmi note 9 pro
- xiaomi mi note 10 lite
- huawei nova 5t
- samsung a51
Ezek közül a xiaomikat hatalmasnak találta. A legjobb méretileg az a51 volt.
Van szerintetek még olyan készülék, amit érdemes megnézni, amin érdemes elgondolkozni?

Köszönjük a segítségeteket, előre is!

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#158937) yuing válasza CheGhost (#158936) üzenetére


yuing
őstag

Nem igazán, akad még pár ajánlottabb készülék 100k környékén, de mind nagyobb.
Én megpróbálnék megbarátkozni a Mi Note 10 Lite-al. Érezhetően jobb a Samsungnál.

(#158938) Ájvé válasza yuing (#158933) üzenetére


Ájvé
veterán

Úgy látom a kamera az össz különbség, mivel így is bőven a keret felett vagyunk így nem tudom mennyire lényeges ez. Majd eldönti a leendő tulaj.

(#158939) yuing válasza spileraaa (#158935) üzenetére


yuing
őstag

Nálunk nagyjából ebben az ársávban kapni Mi Note 10 Lite-ot, szerintem jobb választás.

(#158940) petymek


petymek
senior tag

Mobilra milyen típusú kijelző védelem a legjobb mostanság?
Az ilyen hydrogel mennyire jó? Jobb/rosszabb mint az üveg fólia?

Ne dobd ki régi fejegységed! Eladó PX5 Coreboard/SOM, upgradhez.

(#158941) DrDobos válasza yuing (#158937) üzenetére


DrDobos
őstag

Mire gondolsz az "Érezhetően jobb a Samsungnál." alatt?

Samsung Galaxy A55 5G

(#158942) QwErTy42 válasza Ájvé (#158932) üzenetére


QwErTy42
addikt

Esetleg 65-70 környékén Samsung A30S?
Nekem tetszene a nagy akksi, az amoled kijelző és a kijelző alá épített ujjlenyomatolvasó.

szerk.: az A41 egyre szimpatikusabb

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#158943) Ájvé válasza QwErTy42 (#158942) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát ez már bőven több mint 50k.
Ha neked tetszik akkor nyilván jó lesz, hiszen magadnak veszed.
Többibe is nagy akksi van, ebben nincs különbség.

(#158944) juuzer válasza petymek (#158940) üzenetére


juuzer
addikt

Én még nem próbáltam. Bár bevaloom a Note 9-re elengedtem a fóliázást. egyik se illeszkedik normálisan, hagyományos fóliával meg az S-Pen élménye rosszabb. Elfogadtam, hogy használati tárgy. Bár mondjuk 2 év alatt nem sikerült még betörnöm a képernyőjét. :D

Vamos a la playa.

(#158945) Ciccuka válasza petymek (#158940) üzenetére


Ciccuka
veterán

Mi ezt próbáltuk meg. Olcsó és közepesen elfogadható minőség.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#158946) yuing válasza DrDobos (#158941) üzenetére


yuing
őstag

Gyakorlatilag minden lényeges területen jobb valamivel a kijelzőt leszamitva. Kamera, hardver, üzemidő...

(#158947) CheGhost válasza yuing (#158937) üzenetére


CheGhost
aktív tag

Köszönöm a válaszod.
Megpróbálom meggyőzni.
:))

szerk.:
Még egy kérdés: a samsung a71 milyen viszonyba van a mi note 10 lite-tal? Ha 128GB-os verziót nézek, akkor kb. azonos árban vannak.

[ Szerkesztve ]

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#158948) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Tegnap megnéztem MM-ban a Xiaomi Mi 10 Lite 5G-t, azon gondolkodom érdemes-e picit várni vele, mennyire hamar szokott beesni a Xiaomi-k ára? Jelenleg ahogy látom, 96k+ árukeresőn.Egy koros Redmi 4X-et váltana, ami bár működik, egyre lassabbnak érzem, teljes recovery után is.
Van tapasztalat a Mi10L5G-vel valakinek itt? Elsődlegesen net+yt+közösségi média+gps+NFC lenne használva, fényképezős/videós része hidegen hagy, zenére legyen jó BT agybadugós fülesekkel. :)

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#158949) Anybody


Anybody
csendes tag

Szerintetek LG Velvet 4G vagy Samsung Galaxy A71?
Alap felhasználó vagyok.

Köszönöm
Ildi

(#158950) dugo_


dugo_
veterán

Sziasztok,

Létezik még a piacon a Note 5-nél frissebb új modell, amin van előlapi vaku? Majdhogynem ez a legfontosabb kritérium, emellé én még hozzátenném az alábbiakat:
3-4GB RAM
32-64GB belső memória
Android
5-6"
<100ezer Ft

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.