Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#187001) PuffyDog válasza FirstTripla (#187000) üzenetére


PuffyDog
junior tag

Kíváncsi vagyok hány ember fog S24-et használni 2031-ben. :DDD

=>> MyGuava ingyen 5.81 Euró! K&H, Gránit számlanyitás 50e-50e Ft bónuszért írj! <<=

(#187002) ata007 válasza FirstTripla (#187000) üzenetére


ata007
tag

Esetleg nezd meg a Pixel 8, 8a szeriat is. Tudom, nem Samsung, de a meret stimmelhet, es szinten 7 ev ...

(#187003) vence válasza Viktor0610 (#186986) üzenetére


vence
junior tag

Merész kijelentések ...

Benchmarkokban jobb a Xiaomi,
de hogy használatban milyen a zsúfolt UI-val, ezt
side by side tesztben lehetne látni.

(Épp ma néztem meg ismét a 2GB-os moto-t,
azonnal indult még a kamera is ...)
... ebben meg ugye 12GB van a hasonló rendszerre!

Nem kutattam, hogy mennyi frissítést ígér a Xiaomi ??
Az Edge 50 Pro - 3 főverziót fog kapni + 1 év biztonsági, ettől kevesebb nem lesz.
Elég jó lett a tesztje a Notebookcheck-en
minden szempontból.
Még a navig is nagyon jó lett, pedig ott, abban profi Garmin a referencia.
(Ha jól rémlik az jóval drágább, mint a moto a sok funkcióival.)

[ Szerkesztve ]

(#187004) vence válasza cs.zs. (#186975) üzenetére


vence
junior tag

Nem árt, ha tudod, nem csak a Samsung gyárt minősített védelemmel ellátott telókat.

Tehát elérhető ilyesmi olcsóbban is, még 150k alatt is,
és ráadásul IP698-as !!
Konkrétan 350 €-ról indul, de ugye szoktak lenni akciók is,
szóval csak idő kérdése, hogy mikor lesz 300 -ért.
(Vagy 400 €-ról a 12 GB -os verzió ...)

Mennyit is kér a legolcsóbb 12 Gigásért a Sam (szem) ??

(#187005) floratm válasza vence (#187003) üzenetére


floratm
senior tag

13t val nem találtam tesztet de redmi note 13 proval igen. Nincs látványos különbség, talán egy hajszálnyit elmarad, de figyelembe kell venni hogy ezt gyengébb soc és vga val együtt teszi.
A 13T ettől valamivel erősebb valószínűleg gyorsabb is, és 5 évig tartják frissen

(#187006) Viktor0610 válasza vence (#187003) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem szándékoztam a Motorolád leszólni, no para, csak a kérdezőnek válaszoltam.
Veled ellentétben én képes vagyok objektíven leírni, ha az általam kedvelt márka jobb/rosszabb, mint a másik. ;)
Ezeket a teljesen felesleges válaszokat mellőzhetnéd, akkor kevesebb off születne, és téged is ritkábban támadnának be a márkafanatizmusod miatt.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#187007) titi12


titi12
tag

Én pedig elkezdem a szobortalapzatát faragni annak, aki megmondja, mi lesz 5 (vagy 7) év múlva a mai telefonokkal! :))

(#187008) Viktor0610 válasza titi12 (#187007) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Pedig tök egyszerű.
Nálunk a családban van több, olyan készülék is, amit korábbam én használtam, most családon belül más. Redmi Note 5, Poco X3 NFC, mind hibátlanul működik. :K Nekem már kevés volt, de másnak bőven elég a tudás.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#187009) titi12 válasza Viktor0610 (#187008) üzenetére


titi12
tag

Nálunk is, nem ez a felvetés lényege. :)

(#187010) rasotamas válasza Viktor0610 (#187008) üzenetére


rasotamas
veterán

A végállomás általában egy nagyi vagy szilánkos kijelzővel az unokák nézik rajta (jobb esetben) a Kerekmesét, vagy Minecraft-oznak rajta, nálunk ez egy Galaxy S6.
Én az előző Mate 10 Promat (2018 szeptemberi vásárlás) odaadtam egy kőműves/sírásó ismerősnek mikor összetörte a telefonját, sokat segített nekünk korábban. Egészen vigyáz rá a korábbi telefonjaihoz képest. Feleségem az ő Mate 10 Proját oddadta a nagyobb unokának, de ez még nem saját SIM-es iskolába is elvivős telefon, az majd jövőre felsőben.
A 2020 szeptemberi P30 Prom kezd tönkremenni
A lányom P30-asa ki lett mosva, kijelzőn kívül működne, de GTK

https://tinyurl.com/rasoapro

(#187011) vence válasza Viktor0610 (#187006) üzenetére


vence
junior tag

Nem szeretnék vitát, de a fogalmazásodból is egyértelmű volt, hogy nem néztél utána, hogy mennyi frissítést kapnak mostanában a Motorolák.

Egyébként pedig ez az az eset, amikor azt mondják, hogy a látszat csal. Engem a tények egyáltalán nem zavarnak, ha lesz jobb teló akkor az lesz a kedvenc, a Moto G (1st Gen) óta is volt más közben.

Az, hogy miért annyira jók ár/értékben a motorolák, annak is több oka van és nem is mind pozitív ...

Az meg már kb. a nevetséges kategória, hogy egy szakportálon bizonygatni kell egy abszolút bestseller teló erényeit ...

Szóval, bárki jöhet a tényekkel, h mikor nem voltam objektív.
Én azért figyelem a technikát, árakat, teszteket stb. és nem alaptalanul állítok dolgokat ezért is nem az ellenérvek jönnek ,hanem a személyeskedés.
Egyébként pont azoktól az emberektől nem látni itt egy értelmes beírást, javaslatot sem.

(#187012) Viktor0610 válasza titi12 (#187009) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A mai telefonok (de akár írhatom ugyanezt pár évre visszamenőleg is) már vannak olyan gyorsak, jók, főleg a csúcskészülékek, hogy akár 5-7 év múlva is használhatók maradjanak.
Nyilván a helyén kell kezelni, és nem a későbbi csúcskategóriás telefonok szintjén lesznek, de simán vállalható lesz a sebesség, ebben biztos vagyok.

Amúgy az egész felvetést nem értem. Nehogy már az legyen a baj, hogy hosszabb ideig támogatják a gyártók a telefonjaikat!

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#187013) Viktor0610 válasza vence (#187011) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valóban nem néztem utána a Motorola frissítésnek (pont azért fogalmaztam úgy: "valószínűleg"), de nem csak azt írtam. Ha abban még azonosak is, a sebességtöbblet miatt akkor is jó eséllyel használhatóbb lesz x év múlva a Xiaomi.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#187014) gejala válasza Viktor0610 (#187012) üzenetére


gejala
őstag

Lebecsülöd, hogy mennyire lassú appokat meg weboldalakat tudnak csinálni mai fejlesztők. :D Nézz meg egy Redditet vagy Discordot, hogy mennyire tud akadni egy pár éves telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#187015) ubyegon2 válasza vence (#187011) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Engem a tények egyáltalán nem zavarnak

Mivel ezt írod, hajlamos vagyok elhinni! ;]

Azért kíváncsi lennék, mi alapján háborodtál fel az előbbi Xiaomi 13T Pro ajánlásán a Motorola Edge 50 Pro-val szemben. Nyilván nem a tények alapján, de akkor? OK, hogy a másik az Motorola, de ez inkább csak nálad no.1 szempont. :N

(#187016) vence válasza Viktor0610 (#187008) üzenetére


vence
junior tag

Szerintem 3 évet sem lehet megjósolni ...
Azt sem lehetett tudni, hogy ilyen lassan terjed majd az 5G, vagy hogy kamu 5G lesz.
Amennyire én látom máshol az is jobban terjed és elég gyakran adják már kártyásban is és nincsennek megijedve a több adatforgalomtől, mert azt is osztogatják rendesen.
Olyannal meg, hogy általános 5G felár én nem is találkoztam.

Szóval, az a - nem kell még az 5G-s telefon (főleg egy fiatalnak, aki mehet mindenfelé) - nem egy túl előrelátó javaslat.
Főleg, hogy 5G -s készülékek is vannak már, mondjuk 40-50-60k körül is.
És adott kategórián belül sem feltétlenül drágább.

Ettől már csak az eSIM érdekesebb, jó pár évet pihengetett, majd amikor már kicsit több készülék lett, robbant a kínálat is.
Persze itt ebből se túl sokat látni, ill. csak egy viszonylag szűkebb utazó-réteg kerül/-t képbe.
Ezt is szépen igazolja, hogy a legtöbb hosszútávra szóló vételnél sem merül fel az igény erre.
Jó, ha egy-két ilyen bejegyzés volt már itt.

És két dologban is volt két komolyabb visszalépés az elmúlt években, egyik a kamera-vonal, a másik pedig a jobb chipset-ek abszolút háttérbe kerülése az olcsóbb és a középkategóriákban.

(#187017) vence válasza Viktor0610 (#187013) üzenetére


vence
junior tag

Hát ... ezzel kapcsolatban azért elég ellentmondásos bejegyzéseket olvasni. Jó pár ember megúnja a bloatos dolgokat és az is elég egyértelmű, hogy ilyen rendszereknél eleve sokkal több probléma lehet a frissítéseknél.
Ezek a dolgok persze sokszor csak egy más irányú váltás után derülnek ki.
Ezért is érdemes néha egy-egy más jellegű rendszert használó teló topikját átolvasni.

A Samsungról pedig egy olyan átlagos kép ill. vélemény él, ami köszönő viszonyban sincs a valósággal.
Pl. közel sem olyan jók a kijelzőik, mint a hírük, de még pár más dolgot is lehetne említeni.

Részemről ezzel ezt a témát lezártam.
Mindenki úgy költi a pénzét, ahogy ő gondolja.
És nekem teljesen mind1, hogy mi a kedvenc márkája,
de nagyon hasznos lehet más telókról is informálódni, színvonalasabb teszteket olvasgatni.

(#187018) titi12 válasza Viktor0610 (#187012) üzenetére


titi12
tag

X éve is ugyanezt mondtuk (hogy már vannak olyan gyorsak…), aztán mégiscsak kiderül, hogy már nem eléggé, meg kevés a memó és a megapixel és a menőség, miközben az árcédula egyre vastagszik.
Talán lesz egy technológiai váltás, amitől az összes mai mehet a kukába, amiért pedig egy havi átlagkeresetnyit pengettünk ki.

(#187019) cs.zs. válasza Gyarmati_ (#186999) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ezzel egyetértek. :K

...

(#187020) vence válasza gejala (#187014) üzenetére


vence
junior tag

Ez szuper téma (lenne) !

De, ez szerintem a Winfosra is igaz.
(de talán inkább funkcionalitásban, pl. naponta szükséges funkciókat eldugtak, vagy el is tűnt.)
Közben pedig tolják/-nák a felesleges reklámokat!
Nem beszélve az adatgyűjtögetésről, kémkedésről.

- Az egyik leglassúbb, ócskább website, egy időben a Telekomé volt.
(telekommunikációs cégként, azért szép teljesítmény).
A webshopjuk, kb most is hasonló szinten van.

- Ugyanez áll, a T- App-ra is! Nálam citrom-díjas, több szempontból is.

És igen, van RAM, ROM bőven ... a fejlesztőket semmi sem szorítja az igényesebb munkára. Bele.... az egészbe.

Szóval, sw-vonalon ezerszer több a probléma ...
csak ugye ott elég ritkán válogathat a juzer.

Ettől már csak a süti-téma nagyobb katasztrófa ... no, szerintem azok előbb vagy utóbb minden telót fékezgetnek rendesen.

(#187021) Akosch:.


Akosch:.
csendes tag

Sziasztok, ki tudnátok segíteni?

- Árkategória. Max 250k.
- Használt vagy új? Új.
- Hol vennéd meg? Függetlenül, újonnan.
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Hosszú távra, mostani samsung a40et 2019 nyara óta nyúzom, előtte lévő sony is bírt 4 évet.
- Mire használnád? Általánosszerintem: insta/reddit/discord/youtube. Néha google sheets/excel, de ez már jelentéktelen kb. Néha pár fotót csinálni.
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Eddig androidom volt, de minden barátom dicseri az iphonet szóval attól se zárkóznék el.
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Mostani A40 5,9ˇ-je tökéletes, de ahogy látom már kb csak nagyobbakat gyártanak.

Amiket néztem az a pixel 8 vagy 8a(de ez nem sokkal olcsóbb, szóval a sima 8 jobbnak tűnik), amazonról leárazva, németországban barátomhoz rendelve és haza tudná hozni hóvégén, így 250k körül lenne gyári tokkal, vagy iphone 13 aquatól 240k, tavaly tőlük vettem pc setuphoz is mindent és közel van munkahelyemhez.

Előre is köszi.

(#187022) Milka 78 válasza Viktor0610 (#187008) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Tt s Redmi Note 5 3gb-s (kettő is) kb használhatatlan lett, mint okos teló. Bármely appot megnyitsz egyből lagol, de sűrűn kapok több 10 másodperces fekete képernyőt, mert konkrétan megfagy a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#187023) vence válasza ubyegon2 (#187015) üzenetére


vence
junior tag

Tanulmányozd át a Notebookchek tesztjét,
(esetleg még pár másikat is, a jobbak közül).
Ha sikerül értelmezni is a dolgokat,
talán már nem is lesz aktuális a kérdés.

A rövid válasz:
Nem mindenki az AnTuTu pontok alapján értékeli a készülékeket!

Nem mellesleg, felháborodásról szó nem volt ...
csak szeretem a tényszerű, megalapozott dolgokat.
... szóval, igen, amit fent is említettem. ;]

(#187024) cs.zs. válasza Akosch:. (#187021) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,

még ha jók is a Pixel telefonok (és jó hosszú ideig támogatottak szoftveresen), én akkor sem vennék külföldről telefont, vagy bármilyen műszaki cikket. Ha garanciális gondod akad, hogy oldod meg?
Más dolog az, amikor a határ mellett laksz, és 15 perces autóúttal átugrasz és átviszed.
Kizárólag ebből az indíttatásból mondom azt, hogy (nekem) inkább egy hazai iPhone, mint egy külföldi >bármi< .

[ Szerkesztve ]

...

(#187025) vence válasza Akosch:. (#187021) üzenetére


vence
junior tag

Ha már N-forrásban gondolkozol elég sok bontatlan "second hand" is van arra, ebay-en, vagy van pár nagyobb, ezek felvásárlására szakosodott cég is.
Szóval érdemes alaposabban szétnézni!

A másik oldala a dolognak, hogy elég sok panasz is van a Pixel-ekre, szóval döntés előtt érdemes lehet a fórumokat is olvasgatni.

(#187026) vence válasza cs.zs. (#187024) üzenetére


vence
junior tag

Bocs, de nekem is szóltak az elején, hogy amiben nem vagyok képben, olyan dolgokhoz miért szólok hozzá ...

Csak írogatsz és nem olvasod a bejegyzéseket ???
Úgy gondolom, nemrég is írtak az Amazonról ebben a vonatkozásban ...
Az egyszerűség kedvéért, szinte minden magyar cég elbújhat mellette!

Vagy melyik magyar cégnek van heti 7 napos ügyfélszolgálata ?!
ami működik is, válaszolnak ...
(Az eMAG pl. még a névre ment emilre se válaszolt, azóta se, pedig nem a legrosszabbnak számít!)
Erről ennyit!

(#187027) brugo válasza vence (#187004) üzenetére


brugo
aktív tag

Meg ki gyart minositett védelmet ?

(#187028) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Szerintem

ha a fórumokat vennénk alapul, hogy melyik dolognak "mi szokott lenni a baja", akkor nem lehetne eladni 1 db Whirlpool mosógépet, Sony TV-t, vagy Mercedest, vagy BMW-t sem, de Opelt sem, meg Kiát sem, meg Xiaomit, Samsungot, SEMMIT.

A fórumokat a relatív kisszámú hibák megoldást keresői töltik meg, (a legyártott, eladott darabszámhoz képest elenyésző),

99,99% pedig elégedetten használja a termékét (autóját, tv-jét, és akár telefonját) és azt sem tudja mi az a fórum.

Samsung A54 topikot elkezdi olvasni valaki, sírva fakad. Érdekes, a miénk hibátlan.
Iphone 14 pro-ról is megy az osztás, érdekes, a miénk hibátlan. A végtelenségig lehetne sorolni.

A legtöbb ember nem abba a nagyon kicsi hányadba tartozik, hanem a sokkal nagyobba, ami pont jó.

...

(#187029) cs.zs. válasza vence (#187026) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én oda szoktam írni, hogy "az én véleményem az" , meg én "azt tapasztaltam" stb.

Ha te azt tapasztaltad, hogy jobb ha külföldre kiküldöd a garis dolgodat, megvárod amig az a külföldi bolt eljuttatja az ottani garis szervizbe, és majd onnan megint kerülőúton kapod vissza, akkor tedd ezt, csináld így.
Én tökre elfogadom, hogy neked ez így jobb.
Megint TE nem fogadod el, hogy másnak meg más a jobb.

...

(#187030) vacs válasza Akosch:. (#187021) üzenetére


vacs
veterán

Ha Pixelben gondolkozol, akkor várd meg a holnapot, elvileg akkor jelentik be, hogy milyen feltételekkel jönnek magyarba is a Google telefonjai!

cs.zs.
Az Amazon korrektebb garanciális ügyben, mint sok magyar bolt, emiatt nem kell aggódni! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#187031) cs.zs. válasza vacs (#187030) üzenetére


cs.zs.
addikt

egy percig sem kétlem, de idő-idő-idő.

...

(#187032) ubyegon2 válasza vence (#187023) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Tanulmányozd át a Notebookchek tesztjét,

Sok értelme nem lenne, de ha ennyi az érvelésed, akkor nagyon annak se volt értelme, hogy kérdeztem, mi alapján gondolod jobbnak a Motorola telót a Xiaomi 13T Pro-nál. Utóbbi hardverben erősebb, emiatt ajánlotta Viktor0610 is. Szintetikus tesztek biztosan nagyszerűek, de a két telefon összehasonlítása felesleges. ;)

Ha értelmezhető indoklást olvastam volna tőled, kitértem volna arra is, mennyire lényegtelen megfelelően erős hardverek esetén a bloat rendszert emlegetni, teljesen ízlésbeli dolog kizárólag, hogy kinek mi jön be.

...csak szeretem a tényszerű, megalapozott dolgokat.

Annak ellenére egy darab tényt nem írtál. Mondjuk ismerve a preferenciád, túl nagy eséllyel nem is várható el tőled.

Ha már egyszer odáig eljutsz, hogy két telefon ajánlása nem attól fog függeni nálad, melyik a Motorola, az már komoly előrelépés lenne. :K

(mellesleg Antutu pontszámok se érdekelnek, jelen esetben sem, hiába duplája a Xiaomi pontszáma, de ha már felhívtad erre a figyelmem, csak megnéztem)

(#187033) Akosch:. válasza vacs (#187030) üzenetére


Akosch:.
csendes tag

Na ezt jó tudni, akkor holnapig várok legalább, hol lesz bejelentve ha tudod esetleg?

Amúgy nekem a pixel lenne szimpatikusabb, de tényleg konkrétan mindenki dicséri az iphoneját körülöttem, ha valamerre el tudtok billenteni megköszönöm :D

(#187034) cs.zs. válasza Akosch:. (#187033) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nekünk iPhone 14 Pro 128GB van a családban, azt tudom mondani, hogy kib.szott drága, de cserébe tényleg nagyon jó is.
Azért a pénzért természetesen el is várjuk tőle, hogy jó legyen, de teljesíti is. Nem okozott még csalódást.
(kicsit nehéznek érezzük a súlyát, és ketten is megállapítottuk, hogy tok nélkül éles lenne a pereme, tok nélkül nem lenne jó kézben tartani, de ennyi, működését tekintve nem tudok/nem tudunk rosszat mondani róla)

Amint a Pixel bekerül szolgáltatói kínálatba, és tömegével megjelenik kis hazánkban is, az is egy nagyon jó, prémium vétel lehet.
Állítólag bekerül. :K

...

(#187035) Zsolt,72 válasza cs.zs. (#187034) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Jelenleg annyit tudunk, hogy a Pixel 9 Yettel exkluzív készülék lesz. :)

MobilAréna hír

(#187036) floratm válasza cs.zs. (#187031) üzenetére


floratm
senior tag

Fogadd el hogy sokan vagyunk sokfélék más prioritásokkal mint te :DDD

Ugyanannyi idő budapestre szervizbe küldeni mint ha Pozsonyba vagy berlinbe küldenék. Bár őszintén: szervizeléshez nem értek,de én nem is a samsungos vagy iphonos tapasztalatokkal futok neki egy vásárlásnak, ugy hogy már 10 évvel ezelőtt is Alirol vettem telefont ami akkor 100ezer fölött volt.

(#187037) cs.zs. válasza floratm (#187036) üzenetére


cs.zs.
addikt

:DDD
:K

...

(#187038) ata007 válasza Akosch:. (#187033) üzenetére


ata007
tag

Hali!

Tobb szolgaltato es nagyobb uzlet/lanc is arulni fogja oket, erdemes a nagyobb hirpotalokat, forumokat, szakmai oldalakat nezni. Nalunk (RO) 15-en kezdik, MO-n nem tudom a pontos datumot, de a Cseheknel a mult heten indult, pl.

(#187039) Biga123 válasza Akosch:. (#187033) üzenetére


Biga123
addikt

Droidról a váltás iphone ra fájdalmas lesz. ;)
Átgondolnám a helyedben, szal szerintem is várj egy kicsit.
Minding ez a kép jut eszembe mikor az iphone userek dicsekednek a telójukkal : :D

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#187040) Sungoo válasza Biga123 (#187039) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez egy átgondolt, érvekkel alátámasztott, segítőkész hozzászólás volt.

(#187041) Zsolt,72 válasza Biga123 (#187039) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Kivéve, amikor nem. Saját esetem mellett jó példa a család és az ismeretségi kör, nem volt fájdalmas váltani.

Nem mindenki húzható egy kaptafára, példa akad a könnyű vagy a nehéz (esetenként sikertelen) váltásra egyaránt.

Az izzadság-szagú, erőltetett mém arra sem méltó, hogy reakciót kapjon… rád nézve kínos inkább. :)

(#187042) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok,

Édesanyámnak keresnék telefont, semmi extrára nincs szükség, lehetőség szerint a legjobbat keresném adott keretből

- Árkategória. 40-50k
- Használt vagy új? Mind1 lenne, de azért garanciát szeretem
- Hol vennéd meg? Ahol az adott készülék a legolcsóbb
- Hosszú vagy rövid távra tervezel, Hosszú táv, de nyilván ebben a kategóriában csodákat nem várok
- Mire használnád? Leginkább telefonálás, alkalom adtán mobilnet és social media appokra
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Legibkább Androidot szeretnék
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Előzőleg egy Redmi note 7 volt, szóval kb akkora jó lenne, kis +- nem számítana

Köszönöm

Xbox One: bandymnc

(#187043) Biga123 válasza Sungoo (#187040) üzenetére


Biga123
addikt

Saját tapasztalat, nem akartam hosszú lére ereszteni de én lassan egy éve szenvedek a szifonnal.
Amit droidon meg tudtam oldani pillanatok alatt, az itt szenvedés , vagy egyszerűen nem lehet megoldani, de nem állt szándékomban hitvitát indítani. Csak felhívtam a figyelmét hogy gondolja át.
Viszont azt szerintem mindenki belátja hogy az iphone sokkal sokkal korlátozottabb mint a droid. Kezdve azzal hogy csak a saját "ökoszisztémáját" támogatja (értsd : kompatibilitás egyenlő a 0 val, értsd : számomra elfogadhatatlan h egy képernyőtükrözés TV re ,vagy BT file átküldés egy droidos telóra nem működik, mert azért vannak a szabványok h az apple magának találjon ki újakat. És persze vegyél airplayt támogató új tvt stb stb, kösz nem. Ez az agresszív üzletpolitika annyira nem jön be. És nem, nem user error, pár dologgal mentem az iphone topicba anno , de sokszor volt az a válasz h ja azt nem lehet . De első telónak jó lehet , és a korlátaival együtt megszokod. "Csak hunyjuk be a szemünket, oszt' úgy falatozzunk"

Zsolt,72: igen ha levélnehezéknek használod a telót meg fészbukkolsz rajta max, meg azért van hogy legyen akkor persze szinte bármi tökéletes. De amint valami spec dolog kell akkor megy a fejvakarás. Vagy elég csak ha a dual sim kezelést nézzük az is kínszenvedés.

"de tényleg konkrétan mindenki dicséri az iphoneját körülöttem, ha valamerre el tudtok billenteni megköszönöm" erre volt jószándékú tanács .

---- Elméletileg, az elmélet és a gyakorlat egy és ugyanaz. Gyakorlatilag nem.----

(#187044) vence válasza bandi0000 (#187042) üzenetére


vence
junior tag

Az eMAG -on ma még él a -10 %-os akció!

Szóval, akkor 55k -s limitet beállítva, a kereső biztos feldob pár érdekes jelöltet.
Hosszabb távra én tiszta Android rendszerűt választanék.
Ebben az árkategóriában abból tudtommal 1 márka van.
De annak a nevét itt nem "szabad" leírni. :U

(#187045) vence válasza Zsolt,72 (#187035) üzenetére


vence
junior tag

Szerintem ez a tipikus félreérthető/félrevezető hír - (burkolt reklám ??) kategória ...

Lehet, a 9 az övék lesz, mellette pedig a többi szabadértékesítésű, vagy min. többcsatornás!

@ cs. zs.
Ja, szerintem is, már a fél ország alig várja, hogy Pixel-t vehessen!
:C
Tömegével fognak majd sorban állni érte.

[ Szerkesztve ]

(#187047) koxx válasza Biga123 (#187039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az ilyen flame és offtengert kiváltó képeket hanyagoljuk már. Az, hogy te szívsz az iphone-nal az biztosan nem user error? :U

(#187048) IO.sys


IO.sys
őstag

Szoasztok! A legjobb ár/érték arányú telefonhoz szeretnék tanácsot kérni. Sokat fotózok neonfénynél és rossz megvilágítási körülmények közt meg amúgy is, ezen kívül fontos lenne a Tidal veszteségmentes stream képessége. Jelenlegi, LG G8s Thinq-m egyikre se képes, Tidalnál a legnagyobb felbontású zenéket el se tudja indítani. Jelenlegi jelöltem a Mate 20 Pro, de hátha rosszul gondolom, ezért kérném a tanácsotokat. Köszi előre is.

- Árkategória. 60.000
- Használt vagy új? Használt
- Hol vennéd meg? Aprón
- Hosszú vagy rövid távra tervezel - hosszútávra
- Mire használnád? Multimédia, munka
- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Mindegy
- Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? 6"

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#187050) floratm válasza vence (#187045) üzenetére


floratm
senior tag

"Ja, szerintem is, már a fél ország alig várja, hogy Pixel-t vehessen"

Én már vettem is egy P8 prot, nem itthonrol.
Amazonon nagyon jo akciok vannak/ voltak pixel 7 re. Egy év múlva mikor a 8as sorozatot szórják ugy mint mostanában a p6-7 et ,nem lesz versenytársa. A hét év támogatás szoftveresen meg alkatrészileg( pl aksi) elég sokat nyom a latba.
A középkategória bajnoka már most

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.