Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#44716) mark777


mark777
csendes tag

Sziasztok

Már 1.5 hete küzdök egy Seagate-el.
ST500LT012

Cserélve lett a régi merevlemez 71 darab bad sector miatt.
A vadonatúj lemez is elképesztő SMART adatokat produkál. Később olvastam hogy Seagate-nél ez nem bug hanem feature.
Sentinel
1,Raw Read Error Rate
grafikon első bekapcsolási napon 204 Ezer! aztán csükkent de közben az asztaliban is volt, most 237 Ezer

Seek Eror Rate
1 millio felett

Command Timeout
1 millio 433 ezer
Azt írja ez nullánál nagyobb érték esetén tápegység illetve adatkábel csatlakoztatási probléma valószinűsithető

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 4511 alkalommal és folyamatosan növekszik Úgy rémlik, ez a szöveges magyarázat már winyóhibára adhat okot.
Cristal Disk Info is hasonló eredményeket ad.
Eseménynaplóban Kernel Power 41 (63) hibák vannak.
A leglényegesebb hogy a gyártó beépített egy plusz hibaforrást, a lemez nem a megszokott módon, alaplapra forrasztott
csatlakozóba megy bele, hanem egy rövidebb, LVDS kábel szerű, külsejű, 12 pólusú kábel megy az alaplapra, a másik vége a winyóra. Kimértem a kivett kábelt, minden tüske kisípolt valamelyik lábon.
Megmértem, az 5V az 5.1V, már a haverom szkópjával is meg lett nézve és nincs a jelen tüske.
Sajnos nincs másik ilyen kábel próbára.
Ez a hiba tápellátásra visszavezethető vagy csak a kábel kontakthibás?
Másik, asztali gépbe áttéve a lemezt, megszűnik a szám növekedése vagy sokkal,lasaban növekszik.

Volt több kék képernyő

CRITICAL_OBJECT_TERMINATION ntoskrnl.exe
hibával, állítólag ez tipikus winyó hiba.

Win7 van rajta, tegnap mellétettem egy Linuxot, az megy rendesen, pedig linux kényesebb a hardverhibára.
WD bad sectoros merevlemezzel sokkal jobban megy, pesze az nem számollja a Raw Read Error és más hibákat

köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.