Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok,
Asustor AS3102T v2 NAS-on külső USB segítségével mentettem adatokat exFAT-ra formázott lemezekre (Seagate IronWolf 2TB, Intel SSD 480GB).

Windows most nem hajlandó megnyitni őket. Ennyit látok lemezkezelőben:

Merre induljak el, hogy kitudjam olvasni a fájlokat?
Legközelebb inkább NTFS-el re formázzam? :U

(#11602) Sly189


Sly189
senior tag

Ui.: AGAXON USB HDD dokkolón keresztül történt a dolog. :R

(#11603) liksoft válasza Sly189 (#11601) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Esetleg jogosultságod nincs hozzá? Ha igen, NTFS esetén sem fogod látni. Rendszergazdai jogokkal be kéne állítani a hozzáférési jogokat. (Egy ötlet.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11604) Doky586 válasza Sly189 (#11601) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A Windows RAW-nak jelöli a (logikailag) sérült partíciót. Valószínű menüből nem választottad le a lemezt lehúzás (kikapcsolás) előtt, vagy a winben sincs kikapcsolva nálad a gyorsindítás. :F
Az NTFS valóban jobb mert naplózó szerkezetű így strapabíróbb.
Egyébként próbáld live linux boot pendriveal lemásolni róla az adatokat, az van hogy látja ekkor is.

(#11605) Sly189 válasza Doky586 (#11604) üzenetére


Sly189
senior tag

NAS-on keresztül választottam le, de lehet hogy ilyenkor csak a dokkolót választja le és az meg még pörgetheti a HDD-t. :\ Kipróbálom amit írtál, legalábbis utána járok hogyan is kell :) :K

(#11606) racskobalazs válasza Sly189 (#11602) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Kicsit off, de amikor nagyobb mennyiségű adatot próbáltam szintén egy Axagon dokkolón másolni (akár párszáz GB-nél), nálam is ugyan ezt csinálta... többször is... Másol másol, megszakad, de úgy, hogy újra bedugás után a lemez RAW és mintha misem történt volna. A vége az lett, hogy miután 2TB adatot 5. nekifutásra se sikerült kimásolni a gépből, inkább bedugtam SATA-n... Axagon dual dokkoló volt.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#11607) Sly189 válasza racskobalazs (#11606) üzenetére


Sly189
senior tag

Hú, annyira nem off, mert így azért necces használni :\ biztonságosan akkor én sem merem már ezentúl... :U

(#11608) jovás válasza racskobalazs (#11606) üzenetére


jovás
aktív tag

Én is pont így jártam ezzel a típusú dokkolóval, meg is írtam, talán pont ide, de azt írták róla hogy mindenki másnál tökéletesen működik. Azóta én sem használom. Lehet csak nálunk jött elő ez a szívás. :(((

Meg is van: #10682

[ Szerkesztve ]

(#11609) liksoft válasza Sly189 (#11607) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez a kapkodás átka. Elnézést, én tegnap "lótifuti" voltam, és a betűjel miatt automatikusan jogosultságra gondoltam, a RAW fel sem tűnt. :B

KÖSZÖNET a Többieknek, így ilyen hibák után valóban a dokkoló hanyagolandó lehet. Esetleg ha van új rátölthető firmware érdemes megnézni, de ha nincs, akkor inkább levélnehezék.

racskobalazs: inkább tényleg on, áttettem.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11610) Sly189 válasza liksoft (#11609) üzenetére


Sly189
senior tag

Szia,

Köszönöm, szerencsére több helyre is elmentettem az adatokat, kis időbe telt mire összevadásztam mindent. Most egy helyen van a NAS-on minden, tolom fel a OneDrive-ba. :R

(#11611) sz.mich


sz.mich
tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan problémám, hogy kivettem a gépből az egyik 500GB HDD-t, mert ki akartam próbálni, hogy dokkolóról vinné-e a filmet a tv-n (ez végül nem történt meg mert találtam egy 120as SSD-t). Amikor visszatettem a gépbe, a másik két 1TB HDD megbolondult. Az egyiken nem volt adat. Azt visszaállítottam DiskDrillel. Ok. A másikon viszont látszik az adat, de mint kiderült, pl. egy mp3-at képtelenség lejátszani mert kiírja, hogy a fájl hibás vagy sérült. Minden megvan, méret szerint, nem csak ilyen csonka fájlok 1-2kb-al, azonban az összes fájl megnyithatatlan. Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen esetben mit tanácsolnátok? :R

Csak kp., az ár fix.

(#11612) liksoft válasza sz.mich (#11611) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Valószínűleg a partíció elejét rossz helyre tette amivel próbáltad, így minden file tartalma odébb kezdődik mint kéne. Adatmentés során soha nem írunk a lemezre, mert fontos adattöredékeket írhat felül. Az adatmentéses programok pont ezért csak olvasásra nyitják meg, és másik drive-ra átmásolva a mentett adatok ellenőrizhetőek. Ha gond volt, lehet ismételni más beállítással, vagy másik programot próbálni, hiszen az eredeti állapot változatlanul megvan.

Ha még nem próbáltad volna, meg lehet nézni adatmentéses programokkal a fentiek szerint.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11613) sz.mich válasza liksoft (#11612) üzenetére


sz.mich
tag

Szia!

Attól tartok nem teljesen értem. Az alap szitu az volt, hogy én a 2db 1TB-os HHD-hez nem nyúltam, azok benn maradtak a gépben, mégis megzavarodtak amikor visszatettem az 500-as HHD-t. A visszaállítást egy másik lemezre küldöm, nem pedig ugyanarra amin a probléma is van.
Akkor hát töröljek le mindent arról, amelyiken ugyan látja a cuccokat de nem nyitja meg őket, majd állítsam vissza az adatokat? Vagy formázzam, és utána állítsam vissza az adatokat?
Azt már próbáltam, hogy leválasztom, újracsatlakoztatom, de semmi. Alapból is küldtem rá 1 visszaállítást, de ugye azokat nem hozza vissza, amik alapból is rajta vannak (láthatók).

Csak kp., az ár fix.

(#11614) liksoft válasza sz.mich (#11613) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Most én nem értelek.
A mentendőre NEM írunk. Vagyis mit szeretnél törölni ???!!! a mentendőről?????
Valamint milyen visszaállítást küldtél rá alapból???

Vagyis már történt visszaírás, és érintette a drive teljes adminisztrációját. Ha a CHKDSK, akkor jó kérdés mihez NEM nyúlt hozzá, hogy "javítson" a rendszer konzisztenciáján.

Ilyen esetben már csak azt tudom javasolni, hogy adatmentéses programmal (lehetőleg minél komolyabbal) vagy programokkal (lehet különbség a sikerességben) teljes felületi analízis után átnézni a feldobott változatokat, hátha az egyik rátalált az eredeti állapotra. És ekkor lehet fohászkodni, hogy a visszaállítás létfontosságú adatokat nem mókolt...

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11615) sz.mich válasza liksoft (#11614) üzenetére


sz.mich
tag

Írtad, hogy adatmentés során soha nem írunk a lemezre, erre írtam, hogy a mentendőre nem is írtam. Az fordult meg a fejemben, hogy letörlöm az egész vinyót annak reményében, hogy a visszaállítás során a helyére kerülnek az adatok (ez nem történt meg).
Küldtem rá egy visszaállítást igen, úgy, ahogy most van (hogy látja a fájlokat, de nem nyitja meg őket), de mindössze azokat a fájlokat derítette fel, amik már amúgy sem voltak a lemezen (a látható de nem működő fájlokat nem piszkálta). Bár, ahogy mondod, lehet ezzel elcsesztem... :Y Amúgy még mindig a DiskDrill progival szórakozok. Ezen kívül volt deep scan, ami ugyanúgy nem dobott hibát, ahogy a win11 saját hibaellenőrzője sem. Papíron minden tökéletesen működik, csak a gyakorlatban használhatatlanok a fájlok.

Csak kp., az ár fix.

(#11616) Szabi2121


Szabi2121
tag

Sziasztok.

Nekem részben mentés részben egyes adatok elérése lenne a célom, olvasgattam de eddig nem találtam csak részben hasonlót pont előttem, lehet nem voltam kitartó, ezért elnézést kérek ha már volt!

Korábban Pc ben szolgált 3 hdd-t szeretnék egy külső dokkolóval olvastatni (laptopon), de azt írja, hogy formázni kell használat előtt. Van valami más megoldás, vagy csak teljes mentés lenne?

Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#11617) liksoft válasza Szabi2121 (#11616) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Jó lenne több és pontosabb információ, mert ez így kevés. Ha tudsz, tegyél ide képet arról, a lemezkezelőben hogyan látható a dokkolóba tett drive. Jó kérdés, hogyan ismeri fel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11618) Josi válasza Szabi2121 (#11616) üzenetére


Josi
aktív tag

Ha az adatmentő látja a könyvtárszerkezetet, akkor álltalában van lehetőség kijelölni, mit szeretnél menteni. Ilyen pl a GetDataBack.

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11619) Szabi2121 válasza liksoft (#11617) üzenetére


Szabi2121
tag

Köszönöm!

Igazad van kapkodtam rohanásomban semmit nem írtam. Később írok!

(#11620) Szabi2121 válasza Josi (#11618) üzenetére


Szabi2121
tag

Köszönöm, később nézem ezt is!

(#11621) MrHurricane9


MrHurricane9
csendes tag

Sziasztok! Kolléganőm hozott egy Western Digital 500 GB vinyót, ami végig külső házban volt tartva. 2008as gyártású lehet, családi képek videók voltak rajta. Régi, még usb 1.1es külső házzal jött, azzal egyáltalán nem ismeri fel a win10, csak ugrálgat fel a hibás usb eszköz értesítés kb fél percenként. Közvetlenül gépre csatlakoztatva SATA-val és tápkábellel a vinyót sem észleli, nagyon belassul tőle a gép bootolása és a lemezkezelő is befagy. Egy másik, újabb fajta, usb 3-as külső házba téve már a képen látható állapot jön ki. Ezzel lehet valamit kezdeni? Wondershare RecoverIt-el próbálom megnézni, már 1 napja megy megállás nélkül és eddig semmit nem talál, de fura a szektorok száma is. túl magasnak tűnik.

Lemezkezelő 128 PB-nek gondolja, ami nem valós méret. És nem nyomtam rá az inicializálásra, be is zártam a kép után. A vinyó maga kívülről:
[kép]

(#11622) liksoft válasza MrHurricane9 (#11621) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A kapacitása sem stimmel! Nehogy írj rá, ezzel valami nagy dágvány van. Nyúzni sem érdemes. Ha fontosak, 99%, hogy pénzbe fog kerülni, mert csak adatmentéses szakembert tudnék javasolni hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11623) tzabo


tzabo
tag

Sziasztok!
Adott egy 40Gb-os Maxtor IDE HDD D540X-4D, amelyről ha lehet át kellene másolni fájlokat. Hiába kapcsolom be a gépet, nem pörög fel. BIOS sem ír ki semmit, hogy látna ott bármilyen meghajtót. Ha megmozgatom a meghajtót, akkor szerintem hallani, ahogy a lemez(ek) elfordulnak picit. De van valami más hang is, mintha picit mozogna valami. Így tutira nem mondom, de szerintem képes lenne felpörögni. Egy olyan kérdésem lenne, hogy azt meg lehet-e valamilyen módon tudni, hogy miféle hibája lehet? Motor, elektronika? Ha csak elektronika, akkor egy az egyben panel csere működhet vagy már ezeknél is chipeket kellene áthelyezni?
Köszi!

(#11624) liksoft válasza tzabo (#11623) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Nagy valószínűséggel a külső elektronika hibája lehet. Ez orvosolható, nem volt sok eltérő panel belőle. Ami a nagyobb baj, ha zárlatos a belső elektronika, akkor sem szeret indulni, de az csak adatmentéses laborban cserélhető és menthető. Már ha széria azonos donort sikerül találni. Abból több változat volt mint panelból. A MAXTORT ismerve viszont macerás mentés, több 100e kategória is lehet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11625) tzabo válasza liksoft (#11624) üzenetére


tzabo
tag

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a választ!
Keresgélek, hátha találok hozzá panelt neten valahol. Remélem hogy csak ennyi baja van.
Köszi és üdv!
Gábor

(#11626) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Most jött velem szembe ez a videó, elég érdekesnek tűnt, nem tudom mennyire off, de hátha hasznos lehet bárkinek bármikor.

A bitlocker-es meghajtók eléréséről van szó benne.

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#11627) tzabo válasza liksoft (#11624) üzenetére


tzabo
tag

Szia!
Sikerült szereznem egy kinézetre ugyanolyan elektronikát.
Rászerelve a HDD felpörög majd kattogásba kezd. Majdnem mintha zenélne. :DDD
Ez eltart egy jódarabig, majd megpróbál a gép elindulni, de ehelyett reboot és kezdődik előről.
Ha a BIOS-ba lépek be a kattogás után, akkor a HDD-nél azt írja, hogy Maxtor Romulus.
Ugye jól gondolom, hogy a külső elektronika rendben lehet és ténylegesen a HDD-ben van valamilyen baj. Pl fej nem tud olvasni, felület sérült, vagy a lemezen lévő firmware sérült.
Házilag ezen esetben tudok-e bármit még tenni?
Ha nem, akkor az adatmentés gondolom masszív összeg lenne.
Köszi!

(#11628) liksoft válasza tzabo (#11627) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Igen, a legvalószínűbb változatot írtad le. És ez még egy olyan drive, amibe a fejcsere macerás. Egyedileg kell beállítani a geometriáját. Vagyis nem olcsó mentés téren, és kevesen vállalják. (Én nem.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11629) jovás válasza tzabo (#11627) üzenetére


jovás
aktív tag

"Ha nem, akkor az adatmentés gondolom masszív összeg lenne."

Szerintem erre a #11624 hozzászólás utolsó mondatában megkaptad a választ. :(((

(#11630) tzabo válasza liksoft (#11628) üzenetére


tzabo
tag

Szia!
Köszi a gyors választ!
Ez esetben akkor ez ennyi volt.
Üdv!

(#11631) tzabo válasza jovás (#11629) üzenetére


tzabo
tag

Igen meg kaptam, csak gondoltam az újabb infókkal együtt változhat plusz/mínusz irányba az összeg és hát plusz irányba húz a dolog. :DDD
Így végképp nem éri meg már foglalkozni a HDD-vel részemről. :(

[ Szerkesztve ]

(#11632) Sawyer1985


Sawyer1985
csendes újonc

Sziasztok! Tud valaki olyan embert, céget itt az országban akik HDD javítással foglalkoznak?
(rendes fizikai szerelő, műszerészi javítással) nem programokkal! Több 3 és 4TB-os HDD-im kattogni kezdtek és próbálok kidobásuk elött futni egy kört hátha valaki ilyennel foglalkozik...
Köszönöm szépen előre a válaszaitokat!

(#11633) Josi válasza Sawyer1985 (#11632) üzenetére


Josi
aktív tag

Maradjunk abban, hogy nem gazdaságos ezzel foglalkozni, ha nem te vagy a gyártó.
De mondjuk én bevállalom 35 ezer + áfa induló összeggel, típustól függően. :D

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#11634) Doky586 válasza Sawyer1985 (#11632) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mondhatnék, de az elmúlt 25 évben egyetlen megrendelést nem kapott, az érdeklődők mindegyike felröhögött amikor meglátta az árajánlatot a javításra..

(#11635) hunace


hunace
tag

Sziasztok,

Synology NAS-ban lévő 2TB rendszermeghajtót Btrfs kötettel szeretném letükrözni egy külső meghajtóra.
Ha netán elhullana, akkor ezt a HDD-t bepattintva a NAS-ba, nagyobb probléma nélkül meglegyen minden és működjön a rendszer.
Tudnátok tippet adni hogy ezt hogyan tudom megcsinálni (hardveresen és szoftveresen)?
Köszönöm!

(#11636) RAMy


RAMy
tag

Sziasztok.
Van egy Hyperx Fury 480GB (SHFS37A/480G) SATA SSD-m.
Kb. 5 évig rendszernek használtam, majd lecseréltem egy M.2-esre, így beletettem egy PS4-be, ráraktam a rendszerét, de mivel elajándékoztam a PS-t, inkább kivettem belőle az SSD-t. Leformáztam és beletettem egy USB 3-as külső vinyó házba és gondoltam, használom ilyen mentéses "vinyónak", tehát az összes családi fotót, Photoshop fájlomat, stb. áthelyeztem rá.
Működött is a dolog, párszor használtam, mindig leválasztottam kihúzás előtt. Egyik napról a másikra viszont már nem akarta olvasni a fájlokat róla, meg lehet nyitni a partíciót, de vagy nem csinál semmit a mappákra kattintva, vagy kiírja pl. hogy "A kérés meghiúsult az eszköznél felmerült végzetes hardverhiba miatt."
Próbáltam másik 3 külső vinyó házba beletenni, illetve direktbe rákötni az alaplapomra, de ott már pl. a BIOS fel se ismeri. Feltettem ezt a Kingston SSD Managert is, de az se látja. Nem is értem, előtte évekig tökéletesen működött, amíg a gépemben volt. :F
Fontos fájlok vannak rajta, mi a fenét tudnék vele csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#11637) liksoft válasza RAMy (#11636) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ahogy nézem, SandForce vezérlővel szerelt, amire nincs törés (országon belüli technológiával), így ha firmware sérülése vagy flash hibája van, itthon menthetetlen.
Amennyiben a felülete még olvasható, kéne egy clone-t készíteni, hátha nem az eszköz halt meg (kicsi rá az esély).

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11638) sosadatmentő válasza RAMy (#11636) üzenetére


sosadatmentő
csendes tag

Szia!

A leírtak alapján az SSD hibás szektok/controller/firmware hibás lehet. Javaslom inkább ne próbálkozz vele házilag, mert romolhat az állapota.
Szívesen foglalkozom vele, vannak speciális eszközeim az adatmentéséhez.
A részletek és időpont miatt keress a 0630/828-2689 számon.
Tájékoztató jellegű árakat a http://sos-adatmentes.hu oldalon találsz.

Tamás

(#11639) RAMy válasza liksoft (#11637) üzenetére


RAMy
tag

Köszi.
Mivel/hogyan tudnám leklónozni értelmesen?

Van egy ilyen Axagon márkájú HDD klónozó csodám és egy üres 500GB-os HDD-m, de gondolom, az nem opció itt.

[ Szerkesztve ]

(#11640) liksoft válasza RAMy (#11639) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Speciális software lehet jó, az olyan eszközök a hibák kezelésére alkalmatlanok. Igazából ha fontos adatok vannak rajta, az otthoni próbálkozások akár ronthatnak is a helyzeten. Neked kell eldöntened.

Volt előttem Aki szeretne rágyúrni. Akár Vele is beszélhetsz.

Ők vállalják, másról nem tudok: [link]

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11641) fugcsi


fugcsi
csendes tag

Sziasztok! A következő problémával fordulnék hozzátok. Az Lemez3 hdd-n két partíció van, az "EPITO" és a "Cuccos". Most telepítettem új rendszert, és a képen látható módon ismeri fel a lemezkezelő. Az "EPITO" partícióból kettő van, különböző méretekkel. De a tulajdonságokat megnyitva ugyanazt a 244GB-ot mutatják. Másolni szinte lehetetlen róla adatot. Van valakinek ötlete mi történhetett? Előre is köszönöm a segítséget.

(#11642) Doky586 válasza fugcsi (#11641) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A dinamikus lemezekkel csak a gond van.
Ments le róla minden adatot, töröld, konvertáld normál lemezzé egybe, particionáld újra, aztán másolj rá vissza mindent.

[ Szerkesztve ]

(#11643) fugcsi válasza Doky586 (#11642) üzenetére


fugcsi
csendes tag

Rendben, köszönöm a segítséget. Megpróbálom lementeni a dolgokat.

(#11644) fone


fone
csendes tag

Üdv mindenkinek! Kerestem a "teljes formázás" kifejezésre, de nem találtam a megoldást.
Egy HDD-m teljes formázást kapott minössze egy betű elnézése miatt.
A hirtelen ráküldött alkalmazások nem nagyon találnak semmit. Van valami módszer (bootolható programmal) vagy emberi áron működő cég, aki meg tudná oldani?
Előre is hálás vagyok annak, aki segít, mert életbevágó anyagok mentek a ködbe.

(#11645) King Unique válasza fone (#11644) üzenetére


King Unique
titán

Mármint ha Windows Vista / 7 / 8 / 8.1 / 10 / 11 rendszeren történt lassú / teljes formázás, vagyis a HDD teleírása 0-kkal és egyben a rajta lévő adatfájlok végleges felülírása, akkor utána azoknak a fájloknak már lőttek és nem nagyon menthetők. Legalábbis CMR HDD-knél, ellenben SMR HDD-knél egy korábbi hozzászólásban leírtak alapján elvileg lehet némi esély, mivel ott nem feltétlen elég a 0-kkal történő felülírás, elvileg. Na persze az utóbbi is max. esetleg adatmentő cégnél speciális eszközök használatával, mert otthon a népszerű adatmentő programok ugyanúgy nem fognak találni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#11646) fone


fone
csendes tag

Köszönöm!
Ettől a választól féltem, de számítottam rá. Ez bizony nem SMR.
Rettenetesen sok munka volt és a szokásos biztonsági mentés előtt egy meghajtóbetűt odébb klikkeltem.
Persze az ezelőtti mentés már megkapta a teljes formázást. Az az idegesítő, hogy oltári amatőr hiba volt.
Na ezen is túllépünk valahogy....
Szép estét!

(#11647) belaazallat


belaazallat
addikt

Üdv!

Tegnap egy vinyót clónoztam ssdre, a vinyó partícionálva volt 2 darabra, a program (Acronis True Image ) vitte a partíciókat is, amiket előbb win 10 alatt, win alkalmazással, majd a Niubi Particion Editor programmal próbáltam egyesíteni, majd csak módosítani a partíciók méretét.
Véletlenül az eredeti vinyót is sikerült módosítani. :W
Win lemezkezelés alatt látszik a két partíció( lemez 2), de win nem látja a második partíciót:

Vissza lehet valamivel állítani, visszanyerni az adatokat?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#11648) King Unique válasza belaazallat (#11647) üzenetére


King Unique
titán

Értelemszerűen valamilyen adatmentő programmal (példák).
Viszont ha partícióátméretezés történt ami a fájlok átmozgatásával járt, majd az közben a felhasználó által meg lett szakítva vagy alapból sikertelen lett, akkor kérdéses a mentés eredménye.

Egyébként normál esetben egy normális particionálóprogram akár 2 meglévő partíciót is egyesít gond nélkül, max. időigényes lehet, ha közben át kell mozgatni a fájlokat. Ha ez az N betűs izé nem tudta ezt hiba nélkül megoldani, akkor az megint elárul egyet s mást. :D Na persze user error is, ha a forrásmeghajtó lett piszkálva úgy, hogy nem volt máshol biztonsági másolat...

[ Szerkesztve ]

(#11649) belaazallat válasza King Unique (#11648) üzenetére


belaazallat
addikt

Köszi!

Hetman Particion Recovery programmal sikerült minden adatot visszanyerni. Nem tudom mit csináltam, amitől megsérült a tár partíciós táblája!

Egyesítés közben, bármilyen programmal különböző hibákat sikerült generálnom. :U Mostanában olyan, mintha Murphi hozzám költözött volna, igy duplán érvényes az aláírásomban szereplő szöveg.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#11650) junkpod


junkpod
nagyúr

NAS-ből kivett disk helyreállításhoz és adatmentéshez van szükségem segítségre. 2x2TB JBOD EXT4 lemezek.
Találtam 2 hasznos szoftvert, az egyik a Paragon Linux File System for Windows, 10 napos trial, illetve a Diskinternals RAID Recovery demo/trial verzió.
Létezik ezeknek valami free/github/akármi fejlesztésű alteratívája amiért nem kell többszáz dollárt fizetni?
Jelenleg egy USB rack -on keresztül tudom felcsatolni a lemezeket. A jbod 1. lemezén van elérhető file system, meg vannak a fájlok (a fele ugye), a második lemezen nincs elérhető fs. A kötet rajta van.
Valami olyasmi program kellene ami kiszedi a file system táblát és ez alapján tudja cimezni, olvasni a lemezeket.
Van jó otletetek?

Box's don't touch!

(#11651) liksoft válasza junkpod (#11650) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg.
Amúgy az adatmentés a legtöbb esetben fizetős szolgáltatás szokott lenni. :B
A hozzá tartozó programok meg szintén. Leginkább azért, mert évek munkája kell hozzá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11652) laca891


laca891
aktív tag

Vettem egy SATA-USB kábelt. Rádugtam egy merevlemezre, majd USB-vel csatlakoztam egy PC-hez vagy laptophoz és nem látom a meghajtót! Hol a hiba????

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#11653) Doky586 válasza laca891 (#11652) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

2,5" HDD?

(#11654) laca891 válasza Doky586 (#11653) üzenetére


laca891
aktív tag

Talán 3,5-ös. Egy Synology NAS-ból vettem ki.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#11655) Doky586 válasza laca891 (#11654) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

3,5"-hoz külső 12V táp is kell :K
usb ezeknél önmagában nem elég.

[ Szerkesztve ]

(#11656) laca891 válasza Doky586 (#11655) üzenetére


laca891
aktív tag

:R

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#11657) Strelok89


Strelok89
friss újonc

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. A kb 6 éves maxtor m3 2tb külső vinyóm bekapcsolva maradt estére, reggel lekapcsoltam a gépet, ezután nem ismeri fel egyik gép se. Normál merevlemez hangot ad, de se a fájlkezelő se a lemezkezelő nem látja. Az eszközkezelőben és kiadható USB eszközként felismeri de sajnos ennyi. Megpróbáltam egy bootolható linux alatt is megnézni ott se látszik, illetve a kábelével próbáltam más hdd-ket azok működtek, előre is köszönök minden ötletet

(#11658) liksoft válasza Strelok89 (#11657) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!
HD Sentinel mit mond róla? (Kép jó lenne.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11659) Strelok89 válasza liksoft (#11658) üzenetére


Strelok89
friss újonc

Sajnos nem tudok képet mutatni nem érzekeli a sentinel, csak a belső meghajtókat jelzi 🙁

(#11660) liksoft válasza Strelok89 (#11659) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Akkor valószínűleg a HDD halt meg. Ebben az esetben csak adatmentéses szakembert tudok ajánlani. 2TB HDD esetében az ár várhatóan nem lesz kicsi, mindenképp célszerű elgondolkodni azon, mennyire hiányoznak az adatok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11661) junkpod


junkpod
nagyúr

Optikai adathordozók jók még hosszú távú archiválásra? 200-300GB adat mire fér rá értelmesen?

Box's don't touch!

(#11662) Doky586 válasza junkpod (#11661) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

300 GB ráfér 38db DVD+R DL re.. :D

(#11663) junkpod válasza Doky586 (#11662) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az 50-100GB méretű Blue ray filmek mire vannak írva?

Box's don't touch!

(#11664) Doky586 válasza junkpod (#11663) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a BR halott formátum.
Olyan ritka a PC-s író/olvasó mint a fehér holló.. A jövőben csak csökkenni fog a számuk, így nem bíznám rá az életem.

(#11665) Coriolis


Coriolis
friss újonc

Sziasztok! NAS-on sikerült törölnöm a 2TB winyómon a megosztott mappát, kb. 1,4 TB-nyi adatot. A filmek nem is annyira érdekelnek, de a 20 évnyi mp3 gyűjteményem és a fotók annál inkább. Milyen adatmentő progit ajánlotok, amivel lenne esélyem helyreállítani a dolgokat?

(#11666) liksoft válasza Coriolis (#11665) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Milyen NAS, és milyen file-rendszer? A HDD támogatja-e a trim utasítást, és a NAS használja-e?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#11667) Coriolis válasza liksoft (#11666) üzenetére


Coriolis
friss újonc

QNAP TS228A. A többi kérdésedre nem tudom a választ, egy régi 2 TB-os Seagate winyóról van szó.

(#11668) liksoft válasza Coriolis (#11667) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A leírás szerint a belső file rendszer nagy valószínűséggel EXT3 (vagy EXT2) lehet. Erről az undelete nem túl jó arányú. Persze kérdéses, volt-e titkosítás rátéve opcióként, mert akkor annyi. Különben meg lehet próbálni az R-Linuxot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.