Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76351) Imi1981


Imi1981
veterán

Miért erőltetitek nagybálintra amit nem akar? Sosem értettem ezt. Kérdezett valamit és egész mást ajánlotok neki össze vissza! Nem csoda ha már azt se tudja miről írtok. Ő egy lejátszót akart amire hdd-t rádugva tud zenét hallgatni akár tv bekapcsolása nélkül. Ennyi nem több!

nagybálint én nem használok így tv boxot úgyhogy nem tudom lehet e valamelyik alkalmazással de szerenintem biztosan lehet. Youtube az tuti működik így de saját zenékre is lehet ilyen alkalmazás. Érdeklődj kodi fórumon, hogy van e ilyen kiegészítő és ha van azzal meg tudod oldani. Vagy érdeklődj az Android alkalmazások fórumon ( van ilyen is itt) hogy android tv os-re van e ilyen alkalmazás. Ott talán többen tudnak segíteni.

(#76352) SunMount3r válasza Imi1981 (#76351) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már lett neki ajánlva 3x is az Amlogic+CE megoldás, ami jó lenne arra, amit ő akar.

(#76353) nagybalint válasza Imi1981 (#76351) üzenetére


nagybalint
lelkes újonc

Köszi, már átírtam másik topikba :R

(#76354) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Sziasztok!

Van itt esetleg Roku tulajdonos ?
Az express 4K verziot vettem meg es szomoruan tapasztalom hogy Disney+ nem talalhato az appok kozott annak ellenere hogy meg dedikalt gomb is van a taviranyiton. (Amit persze ha megnyomsz semmi nem tortenik)
Nemi utanaolvasas utan azt latom hogy a Disney nem tamogatja az eszkozt a regioban. Ez most komoly ???? Mekkora egy baromsag.

A VPN persze megoldas lenne, de tud valaki a problemara valami modszert amivel megkerulheto lenne ?

Koszi

(#76355) jézusom válasza John D'oh (#76354) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tudom, de nekem meg az LG TVn van alexa meg Google gomb, aztán nem működik egyik se :((

(#76356) Hyena válasza jézusom (#76355) üzenetére


Hyena
senior tag

Ha angliara allitod a lokaciot es a nyelvet is, mukodni fog. Magyarorszag "nincs rajta a terkepukon".

[ Szerkesztve ]

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#76357) jézusom válasza Hyena (#76356) üzenetére


jézusom
addikt

Pedig esküszöm próbáltam, de megpróbálom még egyszer, ha azt mondod megy :)
Ja és amúgy meg van több alexa kütyüm, azok működnek...

[ Szerkesztve ]

(#76358) devil-k


devil-k
nagyúr

CoreElec FTP probléma.

FileZillával létrehoztam egy megosztást itthon az SMB helyett. Sajnos, valamiért még sem tudom hozzááadni a CE-hez. Mi lehet a gond? A gépen, amin megy az FTP szerver, elérhető...

- mozi bolondéria -

(#76359) Imi1981 válasza devil-k (#76358) üzenetére


Imi1981
veterán

Nekem az filezilla sosem működött használhatóan ftp szerverként. Nem tudom miért de soha nem volt jó, soha nem tudtam csatlakozni rá semmivel. Cerberus ftp szerver viszont jól működik! Igaz már lehet nincs belőle ingyenes verzió de egyéb helyeken lehet találni működő verziót ingyen. Egy próbát megér.
Az ingyenes verzió ha van még csak helyi hálózaton lehet csatlakozni rá! Fizetőssel távolról is ddns -el akár.

(#76360) devil-k válasza Imi1981 (#76359) üzenetére


devil-k
nagyúr

Köszönöm. :R Megnézem. Igazából csak belső hálózatra akarom, nem engedem ki.

- mozi bolondéria -

(#76361) blakey válasza devil-k (#76360) üzenetére


blakey
titán

Az -SMB miért nem jó?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76362) devil-k válasza blakey (#76361) üzenetére


devil-k
nagyúr

Végül is jó. :DDD min protokoll SMB1, max protokoll SMB3 a CE alatt?

- mozi bolondéria -

(#76363) blakey válasza devil-k (#76362) üzenetére


blakey
titán

Nálam a min. az SMB2, nincs SMB1-es eszközöm.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76364) zazenke válasza devil-k (#76362) üzenetére


zazenke
őstag

nálam jó CE alatt és apple tv alatt is az smb1 . Úgy tudom a windows-al az csináltam

(#76365) Hidalgo85

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy honnan lehet biztonságosan rendelni Ugoos terméket. Egy Ugoos am 8-at néztem ki magamnak.

Array Technologies Incorporated

(#76366) djnice válasza Hidalgo85 (#76365) üzenetére


djnice
veterán

Én itt vettem, vám, áfa nem volt: [link]

(#76367) Hidalgo85 válasza djnice (#76366) üzenetére

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Array Technologies Incorporated

(#76368) kolmi93 válasza djnice (#76366) üzenetére


kolmi93
tag

Szia, P7 FEL mennyire stabil rajta?

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#76369) zazenke válasza Hidalgo85 (#76365) üzenetére


zazenke
őstag

de nagyon járj utána hogy lesz e rajta dolby vision

(#76370) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy jó média/stream lejátszót.
A legfontosabb, hogy tökéletes minőségben tudjam a Netflix-et, Disney+ stb streamingeket nézni 4k felbontásban, illetve rá tudjak csatlakoztatni külső hdd-t, amin rengeteg mkv. filmem van. Fontos lenne még, hogy ha összekötöm a Samsung tv-el (1 éves miniLED-es modell) akkor a medialejátszó távjával tudjam váltani a tv csatornákat is vagy a tv gyári távjával tudjam a medialejátszót is irányítani. A tv-ben egy Vodafone-os (ex UPC mediacard van, tehát eddig a tv távval kapcsolgattam a csatornák között, mivel nincs set top box-om)

Eddig a két kiszemelt:
Dune HD Homatics Box R 4K Plus
Amazon Fire TV Stick 4k Max 2nd gen (OTG USB étalakítóval a külső HDD miatt)

Rappi

(#76371) blakey válasza SeatZola (#76370) üzenetére


blakey
titán

…a medialejátszó távjával tudjam váltani a tv csatornákat is - fordítva működik a dolog CEC-en keresztül, tehát a TV távjával tudod vezérelni a TV-t és a lejátszó alapfunkcióit. Fordítva nem működik, csak abban az esetben, ha a TV és a lejátszó is nagyon részletes CEC, 10-15 menüpontból áll és tartalmaz erre vonatkozó részt, de ez gyakorlatilag nem létezik.

Fire Stick nem megfelelőm számodra, nem kezeli megfelelően a külső merevlemezeket.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76372) djnice válasza kolmi93 (#76368) üzenetére


djnice
veterán

FEL-t nem tudja, DV tekintetében ugyanaz mint az S905X4,. A SoC tudná itt is, de az új kernelben lévő dekóderben tiltva van.

(#76373) Drexler


Drexler
tag

Sziasztok!

Olyan média lejátszót keresnék, amivel a 4k-s filmeket lehetne lejátszani Hdd-ről.Onkyo 5.1 erősítőbe lenne kötve és onnan a kép a tv-be. Tudnátok ajánlani valamilyen márkát vagy tipust?

Köszi!

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#76374) Hidalgo85 válasza zazenke (#76369) üzenetére

Szia!

Néztem róla részletes videót, tudja.

Array Technologies Incorporated

(#76375) tomp válasza djnice (#76372) üzenetére


tomp
félisten

Akkor felértékelődött az AM6B+ :DD
Az Amlogic meg...

(#76376) Hidalgo85 válasza tomp (#76375) üzenetére

Szia!

Ilyen tekintetben jobb AM6B plus?

Array Technologies Incorporated

(#76377) jézusom válasza Drexler (#76373) üzenetére


jézusom
addikt

Nincsenek nagy igényeid. Ezt kb mindegyik, tudja, hacsak nem hiányzik az usb, inkább hálózatról illik lejátszani.

(#76378) tomp válasza Hidalgo85 (#76376) üzenetére


tomp
félisten

Tudja a FEL-t.

(#76379) Hidalgo85 válasza tomp (#76378) üzenetére

Szia!

Köszi a választ!

Array Technologies Incorporated

(#76380) kolmi93 válasza djnice (#76372) üzenetére


kolmi93
tag

köszi, az nem sok

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#76381) Drexler válasza jézusom (#76377) üzenetére


Drexler
tag

Szia! Pont az usb lenne a lényeg usb3. Külsó hdd-ről szeretnék filmet nézni 4k-ba.Mi lenne a jó alternatíva?

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#76382) péjé


péjé
őstag

sziasztok,
van előnye esetleg a Homatics dongle-nak a fire tv stickkel szemben? köszi

(#76383) SeatZola válasza Drexler (#76381) üzenetére


SeatZola
őstag

Nekem többen is a Dune Homatics Box R 4k Plus készüléket ajánlották. Pont most vettem meg.

Rappi

(#76384) zazenke


zazenke
őstag

nekem most jobban bejön már az infuse-apple tv 2022 pedig vannak ám hibái. (DV -HDR azonosítás) . valahogy kezesebb gyorsabb olajozottabb működést produkál mint a CE. Nem film indításban hanem filmközbeni műveletekben. Olyan mintha ötvözné a CE et mely alapból fapados kinézetü ugye és a plex kinézetét. Feliratot is keres nekem borítók is vannak . Tudom a CE is tud ilyeneket ha be van állítva. itt semmit nem kellett állítanom. Van normális időrendi lista nézete is mint a CE-nek. nagyon szépen lehet vele tekerni képpel együtt van mögötte erő . a CE -ugoos ezt nem tudja . Az igaz hogy havi 400 ft de ez jelenleg 1 gombóc fagyit nem fut úgyhogy gyakorlatilag ingyenes. Kaptam hozzá 3 hónap apple tv+ előfizetést hogy ne búslakodjak a 80000 ft miatt :) . Én régebben voltam netflix előfizető és úgy rémlik ott sötét jeleneteknél nagyon kijöttek a tömörítési hibák. Itt ezt nem látom. 3 hónap múlva ettől függetlenül nem fogok hosszabbítani mert torrentes vagyok . Az is egy érdekes dolog hogy az infuse amikor DV helyett hdr-be játszik le ott nem igazán látok így első blikkre különbséget.(pedig biztos van ). Az ugoos CE megmarad tartaléknak nem adom el mert nem tudhatom hogy mikor nyekken meg ez az infuse dolog. :) és még kíváncsi vagyok az amazon rendszerére is hogy az mivel tudna többet adni ettől a két eszköztől.

[ Szerkesztve ]

(#76385) arcitec


arcitec
addikt

Milyen lejátszót ajánlotok? A-400-at cserélném le. Már uncsi, hogy újabban elég sok mkv fileok-ban hol- itt hol-ott elszáll. Mindig is kényes volt a korrekt file tartalomra, amin más lejátszók simán átmennek ilyen pl a pc is soha nem akadt még ki.
Az mindenképp lényeges, hogy vagy lehessen bele rakni HDD és vagy lennie kell usb bemenetnek, külső HDD, vagy usb-ről tudjon menni.
U.I: NAS nem játszik ... Házimozi erősítőn keresztül menne, Hdmi kábelen a tv-re, + nyilván
5.1.2 hangfalakra.

[ Szerkesztve ]

(#76386) blakey válasza arcitec (#76385) üzenetére


blakey
titán

Valószínűleg a sok felirat miatt "száll el", töröld a felesleges feliratokat (mkvtoolnix-szal kikapcsolod) és mindjárt jó lesz az A-400-as.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76387) arcitec válasza blakey (#76386) üzenetére


arcitec
addikt

Igen azt tudom, de ha az a baj, akkor el sem indul. Mint írtam elszáll, "bizonyos hibás" pontokon. Az a filmtől függ. Van olyan film ahol csak 2x van olyan ami nézhetetlen mert kb minden 10 perc után elszáll. Nyilván ha tovább van pörgetve, átmegy rajta, de ha van még bug a film-ben akkor sajna ..... Tehát lényegében maga a lejátszó jó, csak újabban több ilyen film akad, amiket nem bír, nem tudni, mi lehet a filmben az a pont, ami nem tetszik neki.

[ Szerkesztve ]

(#76388) Tapper


Tapper
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok ajánlani olyan lejátszót, ami alkalmas az alábbiak lejátszására NAS-ról hálózaton keresztül(Stream-eket és Plex-ről filmet tudok lejátszani a TV-n is):
Saját nyersanyagaim:
- SD - MPEG2, DV AVI
- HDR H.264 4k@60 400Mbps
- HDR H.265 4k@60 200Mbps
- proRes 4k@30 szörnyensokMbps
- JPG képek 8-40Mpixel között
- canon, panasonic, fuji raw-ok
Ha kell telepítek CoreEleket is vagy egyéb forkot.

Továbbá, van-e tudomásotok olyan játékosról, ami viszi a 8k-t és/vagy a 4k@120-at?
Előre is köszönöm válaszotokat!

[ Szerkesztve ]

Játékos#1 MEDE8ER MED800X3D Játékos#2 Minix NEO U9-H (FW007A+Kodi Krypton 17.6 + TVGO 1.0.30) TV#1 Panasonic VIERA TX-P50GT50E

(#76389) arcitec válasza SeatZola (#76383) üzenetére


arcitec
addikt

Most olvasom ezzel vigyázz, mert : nem tud minden formátumot:
"akiknek fontos az érintetlen, eredeti minőségű DTS HD, DTS:X és Auro-3D hangsávok megszólaltatása is, továbbra is a Realtek processzoros nagyobb Dune HD lejátszókat javasoljuk."

(#76390) SunMount3r válasza arcitec (#76389) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

CoreElec-el tudja azokat is.

(#76391) blakey válasza arcitec (#76389) üzenetére


blakey
titán

Amellett, hogy tud minden formátumot, még jobb is, mint a Realtek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76392) arcitec válasza blakey (#76391) üzenetére


arcitec
addikt

Akkor a forgalmazó miért irja azt amit? :U Illetve ehhez képest mire érni meg a nagyobb
Dune HD Real Vision 4K Plus?
U.I: CoreElec-el? Akkor még mókolni kell hozzá? :U

[ Szerkesztve ]

(#76393) blakey válasza arcitec (#76392) üzenetére


blakey
titán

Akkor a forgalmazó miért irja azt amit? - mert forgalmazó és nem hozzáértő, valamint mások az érdekei.
CoreElec-el? Akkor még mókolni kell hozzá? :U - a HDD-re való letöltés, "dugdosás" nagyobb mókolás, mint egy OS kiírása. Manapság nincs olyan lejátszó, amivel nem kéne kompromisszumot kötni, vagy ne kelljen "mókolni".
mire érni meg a nagyobb Dune HD Real Vision 4K Plus?- Dune Homatics vagy Premier 4K Pro (ugyanúgy Homatics) + CoreELEC-re.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76394) Drexler válasza SeatZola (#76383) üzenetére


Drexler
tag

köszi "Én is azt tettem!

A fecske egy költöző madár olyan, mint a gólya, csak sokkal kisebb és nem hasonlit rá !!!

(#76395) arcitec válasza blakey (#76393) üzenetére


arcitec
addikt

Köszi a választ de, mivel nem vagyok képbe, ezek a tőmondatok(amit köszi) csak megzavarnak .. Nem lehetne bővebben? Nem derült ki miért éri meg jobban az olcsóbb,
és miért kell a drágábbra a CoreElec.
U.I: Egyébként ezt a HDD, és társai dugdosást hagyjuk már. Nem kell erőltetni, ha valaki másképp akarja.

[ Szerkesztve ]

(#76396) zsoltee10


zsoltee10
addikt

Sziasztok!

Kb 10 éve használok egy Mede8er médialejátszót és újabban nem akarja felismerni a rádugott vinyókat, így lassan vennék egy újat, de abszolút nem követtem a trendeket.

Házimozi erősítőbe megy a hdmi jel, tehát tv okosító nem játszik.
Segítsetek légyszi, mik azok a gyártók és típusok, amelyek most pörögnek és elégedetten használjátok filmezéshez. x.264, x.265 kódolású filmek, bd image-k lejátszásához kell.

Előre is nagyon köszönöm! :R

(#76397) koncsik válasza zsoltee10 (#76396) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Érdemes lenne megadni, mit tud a TV és az AV erősítő :K

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#76398) Joshi válasza zsoltee10 (#76396) üzenetére


Joshi
titán

"Házimozi erősítőbe megy a hdmi jel, tehát tv okosító nem játszik."
Miért is? Egy Amazon Fire Stick 4K Max-et is bedughatsz az erősítőbe (HDMI-be végződnek a Stickek), onnantól kezdve ugyan az mintha egy asztali médialejátszót kötöttél volna az erősítőre.

[ Szerkesztve ]

(#76399) zsoltee10 válasza Joshi (#76398) üzenetére


zsoltee10
addikt

az erősítő mögött kevés a hely a szekrényben és hogy cserélgetem rajta a vinyókat? olyannak kell lennie a cuccnak, hogy a 7 éves lányom is tudja kezelni. bedugva a vinyó, megnyomja a távirányítón a power gombot és már tudja is a listán keresni a Mancs őrjáratot. :D

(#76400) zsoltee10 válasza koncsik (#76397) üzenetére


zsoltee10
addikt

A tv egy Panasonic plazma, így egyelőre csak fullhd. Az erősítő egy Denon 5.1-es cucc, hdmi 1.3 asszem, dts-hd, dolby truehd dekóderekkel. Ha a plazma kaputt, oled lesz helyette, tehát a 4k lényeges a lejátszó és a jövő szempontjából.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.