Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76404) gyűrű válasza zsoltee10 (#76400) üzenetére


gyűrű
addikt

Én valamelyik homatics box r4k plusszt ajánlanám, ill. annak a változatait.
(sima, fekete dune változat, nokia8010, rocktek g2)
Egyelőre nem fogod kihasználni, de később jó lesz.

(#76405) SeatZola válasza zsoltee10 (#76400) üzenetére


SeatZola
őstag

+1 a Dune HD Homatics Box R 4K Plusz-ra. Én is most vettem meg. Tökéletes arra a felhasználási területre amire szánod!

Rappi

(#76408) Beni2360 válasza zsoltee10 (#76399) üzenetére


Beni2360
félisten

Ha 1.3 HDM a bemeneten az AVR-n ott gond lesz az OLED kiszolgálásában. Ha meg kevés a hely az USB dugdosasra ajánlott egy 60 cm-s usb 3.0-s hosszabbító. Kímélve van az AVR bemenet és kintről könnyű elérni. Egy DV videón lévő minden elérése már zsebbe nyúló művelet. Ugye lesz TV, AVR és most média box megvétele. Ajánlatot tőlem nem nagyon kapsz mivel én ZIDOO fan vagyok már vagy 8 éve. Egy régebbi típus ZIDOO Z9S beállítások-Settings

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#76409) SunMount3r válasza zsoltee10 (#76400) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A 4K / HDR / DV átküldése az AVR-en keresztül nem fog menni, ahhoz legalább HMDI 2.0 verzió kell. Ez megoldható egy HDMI Audio Extractor-al, ami az egyik HDMI kimenetén csak a hangot küldi tovább az AVR felé a másik meg a képpel meg megy a TV-be. Pl. az Ali-n van ezer fajta.

[ Szerkesztve ]

(#76413) Patice


Patice
Topikgazda

Személyeskedés és kapcsolódó hsz.-ek törölve privát kérés alapján!
Kérem, térjünk vissza a topik témájához és kíméljük meg egymást a személyeskedéstől!

PEACE!!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76414) Sify


Sify
senior tag

Sziasztok!

Feleségemnek szereznék be egy ilyen készüléket.
[link]
Csak külső meghajtóról nézne mkv 720p/1080p vagy avi filmeket-sorozattokat. HD TV készüléken, nem kell hogy tudja a 4K felbontást a készülék.
Se a netflix se a többi streaming szolgáltató nem érdekli.
Erre megfelelő lenne?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#76415) SunMount3r válasza Sify (#76414) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Arra bőven jó, de van jobb is sokkal olcsóbban is, ha egy kis "mókolás" is belefér és még "jövőt állóbb" is lenne. Nézz át ide és ott tedd fel kérdést.

(#76416) zsoltee10 válasza Beni2360 (#76408) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszönöm szépen, arra nem emlékeztem, hogy a 4K-t nem tudja majd az erősítő.

(#76417) zsoltee10 válasza SunMount3r (#76409) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszönöm, ennek utána nézek, egyelőre elég is a fullhd, remélem a 10 éves Panasonic plazma még bírni fogja egy darabig, mert a mozgás megjelenítés még az oleden se tetszik.

(#76418) zsoltee10 válasza SeatZola (#76405) üzenetére


zsoltee10
addikt

+ gyűrű

Köszönöm, megnézem!

(#76419) arcitec válasza zsoltee10 (#76416) üzenetére


arcitec
addikt

Melyik oleden nem tetszik a mozgás megjelenítés? :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#76420) Beni2360 válasza arcitec (#76419) üzenetére


Beni2360
félisten

Gondolom egy rosszul beállított tv és lejátszó közös többszöröse. :DDD

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#76421) zsoltee10 válasza arcitec (#76419) üzenetére


zsoltee10
addikt

berögzött plazma fan vagyok, ez van. Nyilván, ha kipurcan, oled lesz helyette, de bocsi, nem fogok hitvitába keveredni senkivel. Sok szempontból nagyságrendekkel jobb lesz az oled, mint a plazma, de nem tudom megmondani miért fura eddig bármelyik oled, amit láttam. Talán ha egy jól beállított, megfelelő forrással ellátott csúcsmodellt meg tudnék nézni valós körülmények között, megváltozna a véleményem. :)

(#76422) Joshi válasza zsoltee10 (#76421) üzenetére


Joshi
titán

Azért, mert a plazma track-and-hold kijelző, míg az összes többi beleértve az OLED-t is viszont sample-and-hold. Szóval mozgásmegjelenítésben nincs jobb a plazmánál. Ráadásul a plazmánál sokkal gyorsabb az OLED panelek reakció ideje, ezért a 24p filmeknél az oldalpásztázós jelenetek nagyon darabosak tudnak lenni.

(#76423) zsoltee10 válasza Joshi (#76422) üzenetére


zsoltee10
addikt

Köszönöm, végre valaki, aki nem kiröhög, hanem érti amiről beszélek. :R

(#76424) gyűrű válasza zsoltee10 (#76423) üzenetére


gyűrű
addikt

Ez az egy dolog ami tényleg a plazma javára szól.. :)

(#76425) arcitec válasza Joshi (#76422) üzenetére


arcitec
addikt

És ez valóban észrevehetően látszik, egy jónak mondható oleden is?
Amúgy sok 24p-es film létezik? Estleg tudnál párat felhozni példának? Köszi...

[ Szerkesztve ]

(#76426) Patice válasza arcitec (#76425) üzenetére


Patice
Topikgazda

A filmek túlnyomó többsége 24p-s.
24p alatt a 23,978 fps-t értik.
Az igazi (főleg európai gyártású) 24.000 fps filmek ritkák, de ezeket is már általában jól kezelik a lejátszók.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76427) gyűrű válasza Patice (#76426) üzenetére


gyűrű
addikt

Nem azt értik. A 24.000 fps streaming szolgáltatóknál elég gyakori.

(#76428) Patice válasza gyűrű (#76427) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor mostantól azt hívjuk egyezményesen 23p-nek?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#76429) gyűrű válasza Patice (#76428) üzenetére


gyűrű
addikt

Annak hívod aminek akarod. :)

(#76430) SunMount3r válasza gyűrű (#76427) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pedig elég sok TV, vagy AVR van, ami a 24p-t érti a 23.976fps alatt, ha az Info gombbal lecsekkoljuk lejátszás közben, ezt írja ki. Ez a tört érték, ami alig kevesebb, mint 24fps is megnehezíti a dolgot, hogy akkor most minek is lehetne nevezni, mert így meg pl. 23p-nek furcsa lenne.

(#76431) gyűrű válasza SunMount3r (#76430) üzenetére


gyűrű
addikt

Lehet. Az én onkyo rz730 am 24 et ír ki ha olyan a forrás, és 23at ha 23,976. De itt nem az elnevezés a fontos. Angolul általában pl. integral és fractional néven hívják.. De a kettő nagyon nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#76432) Joshi válasza gyűrű (#76431) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint amire én írtam nem a 24p vs 23p a lényege, hanem mindkettő, ugyanis itt az a gond, hogy nagyon kevés az fps szám. Ugye ilyenkor azt lehet tenni, hogy magasabb fps filmet nézünk, de mivel spórolás miatt ezt a 24fps-t használják, ezért csak interpolációval tudjuk növelni, ami meg más problémát eredményezhet. LCD panel és OLED panelek közül ebből a szempontból jobb az LCD, mert lassabb a panel reakció ideje.
Illetve még lehet orvosolni a 24p-ből adódó darabos mozgást BFI-vel (Black Frame Insertion), de itt meg az a gond, hogy a meglévő képkockákba beszúr fekete képkockákat (ezzel növelve a fps számot), de ez meg sötétebbé teszi a képet ami OLED-nek nem annyira jó. Ráadásul sokaknak még villog is a kép aki erre érzékeny.
Aztán plazma mozgókép sorfelbontása is magasabb mint amúgy az LCD vagy OLED tévéknek, de azt talán már az újabb tévéknél növelték. Ebben nem vagyok biztos.

[ Szerkesztve ]

(#76433) gyűrű válasza Joshi (#76432) üzenetére


gyűrű
addikt

Tudom. Azzal amit írtál egyet is értek.
:)

(#76434) bobojszan


bobojszan
tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abban, hogy melyik kis médialejátszó tudná felismerni a Sony Pulse 3D headsetet? USB stickje van, szóval onnan kapja a hangot! Lehet olyan player mi kezelheti? Ne kelljen most még fejhallgatót is vennem!
köszönöm!

God of War Rank : Chaos

(#76435) koncsik válasza bobojszan (#76434) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Kipróbáltad már valamelyikkel? Elvileg bármelyikkel működhet (de ha nem, egyikkel sem valószínű).

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#76436) bobojszan válasza koncsik (#76435) üzenetére


bobojszan
tag

Van egy Q10 Pro-m, de azon nincs USB bemenet, szóval nem tudtam kipróbálni... :(

God of War Rank : Chaos

(#76437) kezo0 válasza bobojszan (#76436) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem is van egy Q10 Pro-m, most nem vagyok otthon, de emlékeim szerint legalább 3 db USB port van rajta…

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#76438) Joshi válasza bobojszan (#76436) üzenetére


Joshi
titán

"Van egy Q10 Pro-m, de azon nincs USB bemenet..."
What? :Y USB-nél nincs olyan hogy bemenet vagy kimenet. :DDD :DD USB-nél mindkettő működik. Tetszik érteni? ;]

(#76439) koncsik válasza Joshi (#76438) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

#nemide: Amúgy: A fejhallgató bemeneten amúgy is jel jön ki, nem bemegy, muhahaha. Bocs.

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#76440) djnice


djnice
veterán

Sosem szerettem a Zappiti-t, de ez elég durva húzás volt most: [link]

(#76441) Joshi válasza djnice (#76440) üzenetére


Joshi
titán

Az összes lejátszó gyártó ilyen sajnos, több kevesebb átb_sal. Elég csak megnézni az Oppo-t, de számtalan gyártót fel lehetne sorolni. Van nagy ígéret, aztán a nagy semmi.

(#76442) arcitec válasza Joshi (#76438) üzenetére


arcitec
addikt

Azért egy bibi lehet, és lehet úgy értették, mert lehet csak pl egy lejátszóba helyezett HDD-nél csak a HDD-t lehet elérni róla, - slave -, de külső eszközt már nem. És e mellett meg lehet olyan - és van is - USB ami meg master csatlakozás. Tehát "egy féle USB ami oda vissza" működik nincs rajta. ;)

(#76443) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Régi és már nagyon lassú LG 4K TV-nkhez (2016-os) vennék valami okosítót, mert borzalom kínszenedés rajta akár a beépített streaming appok használata is. Ha nem Netflix/Disney, akkor Plexet használjuk a letöltött filmek/sorozatok nézésére (ez lehet akár Kodi is a céleszközön). Van igazság szerint egy S905X3 SoC-os lejátszóm, vendégszobában, gondolkodom rajta, hogy azt áthozom, mert igazából ott senki nem használja, max évi 1-2 alkalommal, amikor a tesómék nálunk alszanak. Csak akkor kell switch is, plusz 1 kábel...Ezért gondoltam, hogy valami vezeték nélküli megoldást keresek, mint pl. a FireTV. Csak nem tudom, a letöltött (zömében 4K) filmekkel hogyan boldogulnak ezek. Az elvárás wifi6, mert Mesh hálózatom van, ami ax képes (és Ethernet backhaul mesh). Wifi6 vinné ezeket akadás nélkül? Tudtok esetleg ilyen lejátszót ajánlani? Hang nem szempont, csak a TV-ből jönne. FireTV 4K (3.gen) ami eszembe jutott.

(#76444) SunMount3r válasza Gabesz87 (#76443) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A Fire TV Stick 4K Max jó lesz neked (tud Wi-Fi6-ot is). Egy spéci Kodi-t kell rátelepíteni, de ezt majd belinkelik a többiek.

Amúgy lehet az az Amlogic-os Box-od is vinné a 4K anyagokat Wi-Fi-n, attól függ milyen a típusa. De he nem is a saját Wi-Fi-jével, ha CoreElec van rajta, akkor vehetsz hozzá egy jobb USB-s Wi-Fi adaptert is.

(#76445) Gabesz87 válasza SunMount3r (#76444) üzenetére


Gabesz87
addikt

Elvileg a 2.generációs sima 4K (nem a Max) is tud wifi6-ot, ahogy látom. Körülnézek kleinanzeigung-on, onnan sokkal olcsóbban be lehet szerezni ezeket, mint itthon, ha nem nagy a differencia, akkor veszek Max-ot. Azt hiszem, oyan 45EUR-ért már láttam.
Ismerem azt a Kodit, amire gondolsz (Maven?). nVidia Shield lejátszómon használtam.
X88 Pro X3 boxom van (4/32GB), CE van rajta+Kodi Nexus.

(#76446) SunMount3r válasza Gabesz87 (#76445) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

5GHz-en megpróbálhatod azért a mostani Box-odat is. Nem kell feltétlen Wi-Fi6 a 4K videók streameléséhez, csak, hogy elég jó legyen az eszköz Wi-Fi-je. Ha már 150Mbit-et tud stabilan, akkor nem lesz gond a 4K-val sem.

(#76447) lenox


lenox
veterán

Sziasztok!

1080p-ig kellene nekem medialejatszo. SDR eleg, se DV, se HDR, se HDR10+ nem kell. Youtube, Netflix, Disney, HBOMax, SkyShowtime, AppleTV+, PrimeVideo kene menjen, letoltott fileokat nem fognak lejatszani. Mezei usernek kene, semmi mokolas ne kelljen, es megbizhatoan mukodjon, illetve jo lenne, ha nem akadna bekapcsolaskor, programok kozotti valtaskor.
Eddig hasznaltam Apple TV 4K-t, az tok jo erre (nekem), de nem lenne rossz, ha lenne olcsobb opcio. Van meg Xiaomi stick es box, ezek lassuak, akadnak. Van meg Shield, az is eleg jo, az mar neha azert fagy, illetve az se annyira olcso, de hasonlo gordulekenyseggel es megbizhatosaggal sokkal olcsobban azert kiegyeznek.

Elore is koszi.

(#76448) SunMount3r válasza lenox (#76447) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amazon Fire TV Stick.

(#76449) lenox válasza SunMount3r (#76448) üzenetére


lenox
veterán

Koszi, melyik verziot nezzem pontosan? 3rd gen? Ilyet latok, ez az?:

https://www.emag.hu/amazon-fire-tv-stick-lite-2020-medialejatszo-full-hd-negymagos-8-gb-wi-fi-bluetooth-alexa-hangvezerles-fekete-amzfiretvsticklite/pd/DCYQ3DMBM/

Ez nem fog hasonloan akadni, mint a xiaomi 1/2 GB rammal szereltek, tekintve, hogy ebben is 1 GB van?

(#76450) Joshi válasza lenox (#76449) üzenetére


Joshi
titán

Én a 4K verziót venném, de ha belefér, akkor a 4K Max a legjobb választás. Lehet hogy most nincs szükség a 4K HDR-re, de később ki tudja mi lesz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.