Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56601) junkpod válasza pontyos (#56600) üzenetére


junkpod
nagyúr

Mivel a hang dekodolasat az AVR végzi, csak placebo lehet. Kép lehet valós eltérés mert azt a lejátszó dekodolja.

Box's don't touch!

(#56602) Patice válasza junkpod (#56601) üzenetére


Patice
Topikgazda

Digit transzportok között is van hangi különbség, pedig csak ugyan azokat a biteket tolják át a DAC-nak. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56603) djnice válasza Patice (#56602) üzenetére


djnice
veterán

Ha mindkettő HDMI-n tolja át a hangot, akkor az érdekes lenne...

(#56604) TCr


TCr
veterán

Kezdődik...

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#56605) pontyos válasza TCr (#56604) üzenetére


pontyos
senior tag

Borzalom.....

(#56606) Patice válasza djnice (#56603) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem akarok felesleges offolást indítani, de a HDMI-n továbbított hang - TMDS olvasataim szerint - ugyan úgy órajelezve van, mint mondjuk a koax vagy usb esetén. Szerintem innentől kezdve meg tök ugyan úgy viselkedik egy HDMI kábel a digitális átvitelben, mint az összes digit átvitelre használt kábel.

Ismétlem szerintem.

Ismerősi körben is hallottam olyanoktól azt, hogy képben nincs difi, de hangban igen. És olyan embertől hallottam, akinek elhiszem.

Az órajel pontosságán is múlik a hangminőség. Legújabb Arcam AVR-ekben pl van HDMI jittercsökkentő áramkör is, hogy a hang is minél hibátlanabb legyen...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56607) djnice válasza Patice (#56606) üzenetére


djnice
veterán

A HDMI teljesen máshogy működik mint az alap S/PDIF. A HDMI a DAC szemszögéből "virtuálisan" jitter mentes, hiszen az csak akkor számítana, ha a DAC közvetlenül a jeltovábbításban lévő órajel alapján játszaná le a packeteket. De a DAC bufferel jópár packetet/framet, mielőtt elkezdené visszajátszani a hangot.
Így mondhatjuk, hogy a buffer miatt a PCM is "jitter free", a tömörített hang pedig fizikailag is az.
Amúgy a modern S/PDIF vevők is használnak már némi buffert (aszinkron a be- és kimenetük).

(#56608) Dorian válasza djnice (#56607) üzenetére


Dorian
félisten

Bár igaz lenne, hogy az aszinkron átvitel jittermentes...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#56609) djnice válasza Dorian (#56608) üzenetére


djnice
veterán

Az átvitel az, nem lehet más. Jittert innentől csak a DAC órajel generátora tud okozni.

(#56610) psg5 válasza Beni2360 (#56578) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!

F.K.T.

(#56611) Patice


Patice
Topikgazda

A konyhába tervezek venni egy WeTek Play 2-t és az a terv, hogy amellett, hogy a digitális tuner nélküli TV-t eteti, felvetetnék vele pár sorozatot TVheadEnd szerver oldali támogatással.

Megoldható, hogy a WeTek a szerverre rögzítse a tartalmat, hogy utána a házban máshol is megnézhető legyen? :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56612) Joshi válasza Patice (#56611) üzenetére


Joshi
titán

Ennek semmi köze a médialejátszókhoz, talán annyi, hogy a hálózatos képességeket támogassa az adott lejátszó (NFS, Samba stb képességek).

(#56613) Patice válasza Joshi (#56612) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor hol kérdezzem?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#56614) Joshi válasza Patice (#56613) üzenetére


Joshi
titán

Itt valamelyik topikban jobban tudnak segíteni.

(#56615) eddhunter


eddhunter
tag

Sziasztok!
Minél többet olvasgatok, annál jobban elbizonytalanodom...
Tehát egy belépőszintű házimozit tervezek, aminek FHD 3D dlp projektor és egy denon x3100w AVR lesz az alapja. A filmeket egy d-link dns-320 NAS-on tárolom(ezt nem cserélném) és eddig egy laptoppal, vagy az "okos" TV-m playerével játszottam le. Ez utóbbiakat szeretném kiváltani valamivel ami jó minőségben, kadenciahelyesen le tudja játszani az összes elterjedt video formátumot 2 illetve 3D-ben(beleértve a 3D BD iso-t is) FHD felbontásig, továbbítja a DTS-HD-t, Dolby TrueHD-t, és lehetőleg tudom iPhonnal vezérelni. Nem fogok zenét hallgatni róla, nem kellenek mindenféle játékok, meg extra funkciók, nem ragaszkodom a wifihez sem, 4K-t egyelőre nem tervezek.
Tegnap feltettem a laptopomra a 17.3-as kodi-t, ami egy óra ismerkedés után nagyon tetszik, valami hasonló lejátszó program jó lenne(vagy az :D ). A lényeg, hogy egy megfelelő telepítés, kalibrálás után ne kelljen hetente szarakodni a beállításokkal meg frissítésekkel.
Bocs, ha rossz helyre írtam, de én már nem tudom, hogy akkor most médialejátszó, HTPC, vagy valami TV box kell nekem. :(

(#56616) Beni2360 válasza eddhunter (#56615) üzenetére


Beni2360
félisten

Szerintem egy ZIDOO X8 megfelelő lenne az iPhonnal vezérlésre nem merek igent mondani de 99% gondolom igen. Amazon.de-ról 109 €

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56617) eddhunter válasza Beni2360 (#56616) üzenetére


eddhunter
tag

Na igazából pont a Zidoo miatt írtam ide, éreztem, hogy ez jó lehet. Rákerestem a a geekbuying-on 114USD az x9s még 5 órán át. Megbízható ez az oldal?Szállítanak ide? Bocs,hogy itt kérdezek, de gyorsan kell döntenem :D

(#56618) eddhunter válasza eddhunter (#56617) üzenetére


eddhunter
tag

Hopp, most látom, hogy van DE stock 31500HUF, hát akkor ez instaget :D

(#56619) Beni2360 válasza eddhunter (#56618) üzenetére


Beni2360
félisten

És sikerült venni mert most már nem elérhető az oldal. Különben már nem preferálom az oldalt. Olyan 3 éve volt, hogy utoljára vásároltam náluk.
ha vásárlásra nyomok akkor beadja. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56620) SunMount3r válasza Beni2360 (#56619) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Miért mi volt a gondod a geekbuyig-al?! :F

[ Szerkesztve ]

(#56621) Beni2360 válasza SunMount3r (#56620) üzenetére


Beni2360
félisten

Most utána nézve a régebbi rendeléseknek nem 3 hanem 4 éve hagytam ott őket.
Volt egy termék vitánk és hagytam a 9 $ árumat a fenébe és ennyi. Volt másik webshop.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#56622) eddhunter válasza Beni2360 (#56619) üzenetére


eddhunter
tag

Végülis sikerült. A DE Stock x9s így szállítással, mindennel 36K HUF lett. Ennyiért majdnem itt is vehettem volna...mindegy, remelem nem lesz gond. Köszi a segítséget. :)

(#56623) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Még csak most kezdek puhatolózni, de szerintem, ha megoldják az UHD képarány bug-ot (Himedia-n már megoldották, tehát itt is várható), akkor az Egreat A5 szerintem mindent vihet 140€-ért. Egyedül a 3D iso full kadenciahelyesség marad a Zidoo-k előnye, no meg talán az áruk. De én ennél a Hisilicon SOC-énál alacsonyabb képminőségűre már nem cserélnék.

(#56624) SunMount3r válasza SunMount3r (#56623) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jobban utána olvasva már lehet korán sem olyan rózsás a helyzet. :(

Akkor a zászlót még mindig a HiMedia lobogtatja. :D :)

(#56625) demmer123


demmer123
őstag

Sziasztok.Szerintetek érdemes lenne venni külső média lejátszót a tv-hez Full HD filmnézésre?

Sony Bravia KDL-50W805C

Eddig beépített média lejátszóval néztem Bluray Remux filmeket Pendriveról,bd50 nem szoktam és nem is tervezem.

Szerintetek sokat javulna a képminőség illetve a hangminőség ha vennék egy Zidoo X8 lejátszót ?Vagy nem lenne akkora ugrás képminőség terén mint a beépítettel?

[ Szerkesztve ]

(#56626) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok.

Gondolkodóba estem érdemes-e bővíteni/cserélni az itthoni (épülő) rendszeremet, melynek a fontosabb elemei a következők: Synology NAS, Marantz SR7011, Dune tv 303D. A filmeket alapból a medialejátszón keresztül nézzük, a letöltött zenéket pedig (amiket az erősítő felismert) azokat azzal jatszattam le. Zenéből vannak SACD anyagok, veszteségmentes anyagok. Filmeknél a 3D nem érdekel, FHD TV-nk van, egy darabig marad is, okostv-zés megint csak nem érdekel.

Kérdésem, hogy esetleg jobb képminőséget kaphatok-e ha lecserélem a Dune-t, illetve jobb hangminőséget kaphatok-e, ha veszek egy dedikált hálózati zenelejátsztót mondjuk a Marantz-tól. Esetleg olyan asztali media lejátszó amely mindkét feltételnek megfelel? Köszi a válaszokat.

(#56627) jeni válasza demmer123 (#56625) üzenetére


jeni
félisten

A TV-be épített média funkció sem lesz olyan mint egy spéci asztali médialejátszó!

(#56628) demmer123 válasza jeni (#56627) üzenetére


demmer123
őstag

Nézelődtem még egy kicsit Amlogic s905 is találtam olcsóbban.Az gyengébb képminőségben mint a zidoo x8?Fontos nekem hogy optical csatlakozó legyen rajta mert a hang projektort tudjam rákötni.

Pendriveról lehet nézni filmeket egyébként zidoo x8 vagy esetleg amlogicról?Mivel van rajta usb csatlakozó.

3D nem nézek sosem ezért nem fontos az.

[ Szerkesztve ]

(#56629) jeni válasza demmer123 (#56628) üzenetére


jeni
félisten

(#56630) Joshi válasza Steady74 (#56626) üzenetére


Joshi
titán

Ahhoz az erősítőhöz egy OPPO UDP-203 + CFW dukálna, de azért nem ártana egy jó tévé sem. Most csak a minőségi előrelépés miatt írom ezt.

(#56631) Steady74 válasza Joshi (#56630) üzenetére


Steady74
addikt

Értem és köszi. Az Oppo árban kb a Marantz szintjén mozog, hangminőségben egy liga?

Tekintettel egy 4+1fős családra és egy másik igen csak költséges hobbimra, valamint a saját igényeimre, egyelőre megállok a fhd-nál. :R

(#56632) Joshi válasza Steady74 (#56631) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk hogy Blu-Ray (4K is) médialejátszóból nincs jelenleg jobb, olcsóbb biztosan van ilyen-olyan kompromisszumokkal. Az Oppo 203 cfw-vel 300k (újonnan, de láttam az AVX-en 230 körül is garival.

Nagyon izzad a tenyerem, ráadásul az ExtremeDigitálnál az LG OLED65E6V-re 10 hónap 0% THM is van. Beperkálnám a felét és jóccakát. ;]

[ Szerkesztve ]

(#56633) Steady74 válasza Joshi (#56632) üzenetére


Steady74
addikt

Mivel a zenei rész érdekel jobban, mint média lejátszó, azt látom/olvasom, hogy nem marad el a Maranzt-tól. CFW az micsoda? Gyanítom custom firmware de az mihhez kell? Köszi.

(#56634) Joshi válasza Steady74 (#56633) üzenetére


Joshi
titán

Igen Custom Firmware, és amit tud:

Minden 203/205 OPPO-hoz van CFW, nem csak az Audiocom verzióhoz (ami nem más, mint egy kis angol cég által tuningolt OPPO).

Mit tud a CFW-vel ellátott OPPO: teljes Cinavia mentesség, BD.iso, BD3D.iso, DVD.iso, DVD-Audio.iso, SACD.iso, BDMV mappa, DVD mappa lejátszása akár hálózatról (SMB vagy NFS), akár külső merevlemezről, régiókód függetlenítés (a DVD automatikus, a BD esetében a menüben lehet válogatni az A, B vagy C régiók között). Szabad külső felirat (pl. srt) használata akár BD.iso, BDMV mappa, mkv, stb. fájlokhoz, de akár eredeti optikai BD lemezhez is (ilyenkor a feliratot egy USB pendrive-ről olvassa be).

A mostani CFW legutolsó hivatalos EU gyári UDP20XEU-42-0329 -as FW-n alapul.
Később, gyári FW-k frissítését követően lesz CFW frissítés is (természetesen, ez már ingyen, és ezt már te is fel tudod tenni FW frissítésként a menüből).

Egyébként én már szinte csak az Oppon nézek minden tartalmat (NAS-ról), egyedül az MKV-s feliratos filmeket nézem a Himedia Q5 Pron, mert az Oppo feliratkezelése még nem tökéletes (ígérik a javítást). A BD ISO-nál nincs gond, mert ugye ott képként jelenik meg a felirat és az mindenhol ugyan úgy jelenik meg.

[ Szerkesztve ]

(#56635) Steady74 válasza Joshi (#56634) üzenetére


Steady74
addikt

Ja, hogy ez pénzdíjas... wifiel?

(#56636) Joshi válasza Steady74 (#56635) üzenetére


Joshi
titán

Már leírtam (#56632). :B

(#56637) Joshi válasza Joshi (#56636) üzenetére


Joshi
titán

Egész pontosan így alakul az ár az Octogon Audionál (az alábbiakat kell betenni a kosárba). Annyi, hogy amikor én vettem volt egy regisztrációs 5% kedvezmény is, nem tudom hogy most van-e, de lehet velük alkudozni.
Oppo BDP-203 + Upgrade

ui.: vásárlástól függetlenül is lehet cfw-t telepíteni (35k), azt privibe megírom hogy kivel, feltéve ha érdekel a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#56638) blg


blg
senior tag

Sziasztok,

Milyen médialejátszót ajánlanátok?

Kodi menjen rajta (extraként használom a feliratletöltést és a trakt.tv szinkronizálást, ezek is menjenek)
használható távirányítója legyen (vagy HDMI-CEC támogatás?)
NAS-ról, valamilyen hálózati megosztással játsszon le, de nem DLNA-val
LAN jó lenne
4K nem fontos
Magyarországi forgalmazótól

Köszi

(#56639) Joshi válasza blg (#56638) üzenetére


Joshi
titán

(#56640) Steady74 válasza Joshi (#56637) üzenetére


Steady74
addikt

Így már ok. Kintről vásárolt oppo-ra is felrakják vajon a cfw-t? Utóbbi időben elkezdtem külföldi oldalakról vásárolni, erősítővel hangfalakkal 200k+-t takarítottam meg az itthoni árakhoz képest.

Ptivátban is válaszolhatsz, hogy ezzel a témával ne offoljam szét a topikot. :R

(#56641) junkpod válasza demmer123 (#56625) üzenetére


junkpod
nagyúr

Érdemes lenne, de nem a képminőség javulás miatt.

Box's don't touch!

(#56642) SunMount3r válasza junkpod (#56641) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

de nem a képminőség javulás miatt.

Az attól függ milyen a TV lejátszója és milyen az adott dedikált lejátszó. Pl. egy Q10 Pro PQ-jához :D nem hiszem, hogy felérne bármelyik TV-s integrált lejátszó...

(#56643) junkpod válasza SunMount3r (#56642) üzenetére


junkpod
nagyúr

A hit ereje hegyeket képes megmozgatni.
Minden tvben van kepjavito...

Box's don't touch!

(#56644) SunMount3r válasza junkpod (#56643) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nem is a képjavítóról beszélek, hanem a "nyers" PQ-ról.

(#56645) blakey válasza demmer123 (#56628) üzenetére


blakey
titán

A Sony képminősége nem rosszabb mint a lejátszóké, sőt egy MX Player, Archos Player nagyon jó képminőséggel bír viszont egy külső lejátszó mindenképp ajánlott, kevesebb a kompromisszum. S905(X) jó vonal, itt is van olcsóbb és drágább is, Zidoo X8, X9S, Himedia Q5/Q10 Pro is alternatíva lehet aki szereti a droidos lejátszást, nekem az Amlogic vonal jobban tetszik, több a lehetőség. Gyakorlatilag mindegyikkel volt dolgom, a Minixel vagyok a legelégedettebb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56646) eddhunter válasza eddhunter (#56622) üzenetére


eddhunter
tag

Meg is jött a csütörtök keso este megrendelt X9s. Úgyhogy én csak ajánlani tudom egyelőre ezt a geekbuyingot. :DD

(#56647) Atesz79


Atesz79
csendes tag

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Próbáltam olvasni olvasni és olvasni, de csak egyre bizonytalanabb lettem.
Szóval Plex szervert használok és egy XBOX One volt a kliens (1080p). TV csere történt, 4k HDR 8 bit, XBOX One kiesett.
Plex kliens a TV-ben kalap szar, nem részletezem, szeretnék egy médialejátszót.
Amit szeretnék 4K HDR, x.264, x.265 HEVC, ki tudja még milyen isten haragja kodekek széleskörű támogatása a Plex direct play-hez, hogy elkerüljem a transcode-olást.
Amit néztem, Minix Neo U9-H és a Zidoo X9S, bár őszintén szólva arról semmi infót nem találtam, hogy Plex kliensként ezek hogy fognak viselkedni. Esetleg még az Nvidia Shield jön szóba, bár ennél az X.265 úgy olvastam problémás. Ezek közül javasoljátok bármelyiket? Esetleg valami mást?
Plexhez sem ragaszkodom, ha van más alternatíva, ami hasonló szolgáltatásokat nyújt.
Amit a Plexben leginkább szeretek, hogy belebarkácsoltam a feliratok.info-t és onnan szedi a magyar feliratokat, ha nem talál ott, akkor megy csak az opensubtitles-re.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Atesz

(#56648) junkpod válasza Atesz79 (#56647) üzenetére


junkpod
nagyúr

Telepíts fel egy Kodi-t a pcre és kezd el próbálgatni plex nélkül, smb-nfs megosztáson keresztül csatlakozz a szerveredre.

Box's don't touch!

(#56649) blakey válasza Atesz79 (#56647) üzenetére


blakey
titán

Plex helyett próbáld ki a Serviiot, ha már DLNA.
Amúgy meg Kodi, valamilyen eszközön próbáld ki, szinte mindegyik platform támogatott. U9-H-ról kevés a tapasztalat, de jó készülék lehet. Neo U1-em van és nagyon elégedett vagyok vele.
Androidos box alatt hasonló a Plex kliens viselkedése mint barmelyik másik telefonon, tableten.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#56650) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok. Remélem jó helyre írok. Pc-re feltettem a kodi-t, és utána kodiban is és media playerben is film lejátszásnál középen egy piros csík van. Ezt mi okozhatta? Kodi törlése után a media playerben meg maradt a csík.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.