Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57401) katsazoli


katsazoli
csendes tag

Sziasztok!
Olyan médialejátszót keresnék, amivel a hd hangokat kinyerem. TrueHD, DtsX, Atmos stb, mert a tv-m nyilván ezeket nem vágja :)
Erre jók az olcsó androidos kütyük is? 4K nem fontos még. Vinyón vannak a kölcsönzött tartalmak, nekem az a legegyszerűbb, ha bedugom, elindítom és onnan megy. Javarészt 1080p filmeket kölcsönzök. Mit tudnátok ajánlani?

Xbox live ID: Zolika21

(#57402) pinnacle válasza HummeRC (#57400) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Mivel csak itthon vásárolhatsz, itt kell találni valamit. Nem is tudom van még olyan olcsóbb lejátszó, mint a WD TV Live, ami saját szoftverrel dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#57403) Joshi válasza HummeRC (#57400) üzenetére


Joshi
titán

Ahogy írták a Kodi is viszi szépen, veszel egy Minix Neo U1 lejátszót és a gyári képnézegetőjével vagy akár a gyárilag rajta lévő XBMC-vel meg tudod oldani teljesen legálisan.

Mit értesz azon hogy te hardveres megoldást akarsz? Minden lejátszó(TV is) szoftverrel játszik le mindent, az csak előny hogy ingyenes szoftvereket külön is fel tudsz telepíteni. Pont így lesz rugalmasabb, használhatóbb az adott lejátszó. ;) Ja és mindezt legálisan számlával.

[ Szerkesztve ]

(#57404) DoItYourself válasza HummeRC (#57400) üzenetére


DoItYourself
addikt

Nagyon szívesen.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#57405) djnice válasza HummeRC (#57400) üzenetére


djnice
veterán

Itt az a baj, hogy egyedül te nem érted, hogy mit mondanak a többiek. Szerinted egy hardver működéséhez nem kell szoftver???

(#57406) SunMount3r válasza djnice (#57405) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Szerintem a diavetítő lesz a megoldás, ahhoz tényleg nem kell szoftver. :D :U

(#57407) koncsik válasza HummeRC (#57400) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Dune Smart sorozat biztosan tudja ismételni képek lejátszását. Viszont drágább, nem tudom, lehet-e még újonnan kapni.
Dune HD Solo Lite: Képlejátszási funkciók: diavetítés, képváltási effektek, forgatás, zoom, lejátszási lista böngészése, ismétlés, véletlenszerű. Kapható, drágább a megjelöltnél.

[ Szerkesztve ]

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#57408) Beni2360 válasza HummeRC (#57381) üzenetére


Beni2360
félisten

Esetleg itt érdeklődjél.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57409) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Sziasztok!

Mostani felallas, PC -> MPC-HC -> HDMI -> Onkyo (5.1) -> HDMI -> TV (FullHD)
Hibatlan, lejatszik barmit (nyilvan), fokepp MKV (20-40Gb, Remux, kb 30-40 MBit/sec)

Viszont lehet a PC atkerul egy masik szobaba :(

Torom a fejem, hogyan tudnam minel egyszerubben hozni ugyanezt a szolgaltatast.
PCn film megoszt (vagy elindit), es masik szobaban van (HD-) Dolby/DTS illetve rendes kep es felirat.
Ahol erosito/TV van ott van a router is, van wifi/kabel.
Ahol a PC lesz, ott csak wifi.

Valami xxxx-Cast-on gondolkodtam (ChromeCast), de azok nem igazan erre valok? :F Vagy van ilyen?
Medialejatszo esetleg, de annak akkor tudnia kell netrol lejatszani (wifi-n kuldi a PC).

Legjobb lenne ha megtarthatnam az MPC-HC-t, es valahogy odavarazsolnank a VGA HDMI kiementet Wifi-n az onkyo HDMI bemenetere :D ... alom...
Regen volt Ac-Ryan lejatszom, de utaltam. Plusz taviranyito, megnyomtam varni kellett 1-2 sec mire reagalt, bongeszni a PCn a megosztott foldert, nem volt eger, stb...de ha nincs mas megoldas...

Mas nincs, lemasolom vm USB-re amit nezni akarok es azt bele egy lejatszoba..vagy befogok egy laptopot, azt HDMI -> Onkyo, es azon mehet az MPC-HC (a megosztott folderbol wifin-n keresztul)
:R

[ Szerkesztve ]

OK

(#57410) djnice válasza Z_A_P (#57409) üzenetére


djnice
veterán

Wifi-t felejtsd el, vegyél egy Powerline adaptert + a TV-hez egy S905(X)-es lejátszót.

(#57411) Z_A_P válasza djnice (#57410) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi. Elso talaltra ezt dobta ki: [link].
Ennyiert ha megszivom se nagy tragedia, nem tudtam ilyen olcsok ezek.

*Szerk:, hopp olvasom: inkább 10-15k között nézelődj 2GB ram-os készülékek között. Én az alá nem adná
Akkor ez, bar ez inkabb 20 korul van: [link]
Van Powerline-om is, bar erzesre nem tunik gyorsabbnak a wifi-nel, de merni sosem mertem. De ezzel raerek kesobb is szorakozni, ha a wifi nem megy. (mediaba mehet kabel is, az van mellette, talan segit ha csak egyik wifis (PC)).

[ Szerkesztve ]

OK

(#57412) sirály69


sirály69
őstag

A-500 Pro akció...

Ennyiért jó véteknek tűnik...
Nem találom hogy, honnan küldik....

Szerver Hosting Debrecenben

(#57413) djnice válasza Z_A_P (#57411) üzenetére


djnice
veterán

LibreELEC-hez bőven elég egy 1GB-os 8000 Ft-os X96 is ha elég a 100 Mbit LAN.

(#57414) SunMount3r válasza sirály69 (#57412) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még így is van egy ára... Ennyit érne az a Sabre DAC?! Mert önmagában ugyan annyit (vagy még kevesebbet) tud, mint bármelyik mai másik lejátszó, csak azok fele/harmad áron.

Vajon ennél jobban szólhat?!: [link] :D 39$

(#57415) TCr válasza djnice (#57413) üzenetére


TCr
veterán

4K-hoz is elég az 1 GB RAM?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#57416) djnice válasza TCr (#57415) üzenetére


djnice
veterán

Elég.

(#57417) Z_A_P válasza djnice (#57413) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ez a LibreELEC plug&play a dobozbol, vagy fel kell varazsolni a lejatszora?

OK

(#57418) Lacielvtárs válasza sirály69 (#57412) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nah hogy a pék rakja teli :W
Egy hónapja vettem majdnem ennyiért a sima 500ast...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57419) djnice válasza Z_A_P (#57417) üzenetére


djnice
veterán

Fel kell rá tenni, vagy elfut SD kártyáról is: [link] 62. pont

(#57420) sirály69 válasza Lacielvtárs (#57418) üzenetére


sirály69
őstag

És hogy vált be?

Szerver Hosting Debrecenben

(#57421) Lacielvtárs válasza sirály69 (#57420) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Én imádom, elegedett vagyok vele, a tudásával, a szolgaltatasaval.
Persze én hálózati media playerkent használom es egy a400at cseréltem le erre.
Én nagyon szeretem, persze itt a topikban tularazott valaminek tartják a kollégák, teny hogy el kérik az árát, viszont cserébe nem kell sokat bajlódni vele.
Beuzemeltem es teszi a dolgát :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#57422) Z_A_P válasza djnice (#57419) üzenetére


Z_A_P
addikt

Koszi. Amugy csak kicsit dragabban van X96-bol 2/16GB-os is.

Mas, tfh X96 2/16-od van, miert eri meg felrakni a LibreELEC-et?

Vagy maskepp kerdem, mondjuk egy PlayStore-bol letoltott VLC (vagy a gyari KODI vagy micsoda ami mindegyiken rajta van), az nem mukodne jol?

OK

(#57423) djnice válasza Z_A_P (#57422) üzenetére


djnice
veterán

LibreELEC:
Kadenciahelyes lejátszás, jól működő deinterlacing, HD hangok, 4K HDR akadásmentes lejátszása.

(#57424) mettek


mettek
addikt

4k hdr lejátszásra NAS-ról a Himedia lenne jó? Minix u1 sajnoa nem viszi a hdr-t.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#57425) SunMount3r válasza djnice (#57423) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A HDR is már annyira tuti? A Topic-jában is olvastam, hogy ezzel voltak azért gondok. (Az egy dolog, hogy lejátssza a HDR-es videókat, de a képminőség is az elvárható "HDR" szinten van, nincsenek anomáliák, stb?!) Összehasonlító tapasztalatok is vannak esetleg képminőségileg, más Player-ekhez képest?!

(Csak érdeklődöm, lehet a technikai oldalt túl is komplikálom, akkor sorry...)

[ Szerkesztve ]

(#57426) mettek


mettek
addikt

illetve a Zappiti lejátszókról van tapasztalat? Nem szeretnék megint Libreelec-kel vacakolni, elég macerás és ki tudja mikor milyen bug van a rendszerben.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#57427) Beni2360 válasza mettek (#57426) üzenetére


Beni2360
félisten

A kereső használata ott a válasz.
Pedig olyan jó érzés amikor az ember összedob 5-10 perc alatt ilyen LE rendszert és flottul megy minden reklámáron és mondhatjuk, hogy milyen alacsonyan vannak A Zárak. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57428) junkpod válasza HummeRC (#57392) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nekem meg a 10 éves mediaplayer is tudta a folyamatos keplejatszast, szerintem ezt mind tudja csak meg kell találni a beállítást.

Box's don't touch!

(#57429) junkpod válasza pinnacle (#57394) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tudja a kodi is szerintem. Csinálsz egy lejátszási listát és a lejátszás menüben loop-ra állítod.
Vagy egy screensaver addon:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#57430) katsazoli


katsazoli
csendes tag

Milyen lejátszót vegyek, ha Atmost, TrueHD-t és DtsMA-t szeretnék?

Xbox live ID: Zolika21

(#57431) junkpod válasza mettek (#57426) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igazad is lenne... Ha a gyári oprendszerrel árult playerek bugmentesek lennének, de kb alfa release-ekkel hozták forgalomba, aztán a frissítés vagy jön vagy nem és csak ígéret marad. LibreElec folyamatosan fejlesztik és így a kis playerek community buildjei is mindig frissek.

Box's don't touch!

(#57432) zsoika válasza katsazoli (#57430) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Mennyi a kereted?
Ennek hiányában csak úgy...pl. mini M8S II 2/16 EU plug ajánlom. Nekem ilyen van és viszi a HD hangokat. Az ATMOS-t nem próbáltam, de gondolom azt is, mert csak átengedi a hangot.

Itt még talán lehet kapni .(nem ismerem az eladót , még nem rendeltem tőle )

[ Szerkesztve ]

(#57433) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem igazán tudom hol kellene feltennem a problémán mivel a Popcornhour topik kb. nem létezik.

Van egy A210-esem, eddig egy D-Link DNS-320-as NAS-ról ment NFS szerverrel. Lecseréltem a NAS-t egy WD MyCloud-ra, viszont se Samba-t, se NFS-t nem lát, nem is tudok csatlakozni. A NAS biztos jól van beállítva, mert az SMB-t és NFS-t is látom win alól, NFS-ről a Kodi le is játszik mindent.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57434) Ijk válasza Ijk (#57433) üzenetére


Ijk
nagyúr

Közben megtaláltam a PCH topikot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57435) Multibit válasza Ijk (#57433) üzenetére


Multibit
veterán

Gondolom, a NAS-nak és az A210-nek fix IP van adva, igaz? NFS TCP legyen beállítva! Ha van NFSv4, az legyen letiltva!
Be tudnál tenni ide screenshotokat a MyCloud beállításairól?

(#57436) Ijk válasza Multibit (#57435) üzenetére


Ijk
nagyúr

Minden fix IP-n van, eddig NFS-el próbáltam, NFS TCP-n is néztem de csak kereséssel, abban még nem írtam be kézzel elérési utat. (Nagy öröm volt 25x távirányítóval beírni így is elérési utakat).
Sajnos nem vagyok otthon csak későeste. Public mappára be van lőve az NFS szervere NAS-on, jogosultságnál pedig *, ami minden IP-nek megadja. [link] (NFS bekapcsolva, alul kiírja az elérési utat nfs://192.168.1.105/nfs/Public, azt írtam be a lejátszóba)

Ami érdekes hogy ha beírom az NFS elérési utat akkor amikor be akarok lépni főmenüből samba megosztásként kér jelszót, persze semmit nem fogad el.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57437) katsazoli válasza zsoika (#57432) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Köszi! Minél olcsóbb, annál jobb :) Ami fontos, azok a HD hangok. Hálózati lejátszás nem érdekel, maradi vagyok. Pendrive, illetve külső vinyó amin vannak a tartalmak. Csak bedugom és működjön :)

Xbox live ID: Zolika21

(#57438) Multibit válasza Ijk (#57436) üzenetére


Multibit
veterán

Mindenképpen írd be a konkrét IP címeket, amikor a hozzáférést szabályozod!
Az finoman szólva furcsa, hogy felhasználó nevet kér az NFS. Lehet, hogy ez valamelyik újabb verzió "ajándéka". Ha lehet, állíts be korábbi verziót az NFS-re (az öreg Popi miatt)!
Korábban írta valaki a Synology topicban, hogy akkor javult meg az NFS hozzáférése (szintén A210-zel), ha letiltotta a NAS-ban az SMB2-t :Y Ez szerintem értelmetlen, de ki tudja...

Az következő linken lévő fórumtársnak hasonló problémája volt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57439) Ijk válasza Multibit (#57438) üzenetére


Ijk
nagyúr

NFS verziót nem tudok állítani, csak Sambára tudok választani 1,2,3-at.
Este akkor beírom * helyett az IP-ket, futok még egy kört vele.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57440) Ijk válasza Multibit (#57438) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ja amit elfelejtettem hogy reseteltem a lejátszót, azelőtt látta az nfs mappákat és tudtam is benne mászkálni, csak lejátszani nem játszott le semmit. Annyi hogy az előző nas-t leszedtem, az újat ugyanarra az ip-re lőttem fel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#57441) claire78 válasza Multibit (#57438) üzenetére


claire78
senior tag

NFS akkor szokott jelszó kérni, ha nincs rendesen a host oldalon konfigolva. NAS-on kellene megnézni, h ott rendesen van-e beállítva.

(#57442) Multibit válasza claire78 (#57441) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet. Két NAS-om van és két mediaplayerem, de nem jártam még így.

(#57443) zsoika válasza katsazoli (#57437) üzenetére


zsoika
addikt

Olcsónak , olcsó de pont ezért mókolás nélkül nem lesz HD hang. LibreELEC (LE linuxos op.rendszer Kodi-val) kell feltenni egy miniSD-kártyára és betolva a készülékbe onnan futtatni.....bekapcsoláskor azonnal az indul. Ha androidra akarsz váltani (pl.torrent letöltés, böngészés,játék) át tudod kapcsolni (reboot from nand) androidra ,de azon sajnos csak a sima DD és DTS Core hang megy.
Ha mókolás nélkül akarod a HD hangot akkor a többszörösét kell ráköltened.
Én heti szinten 1-2 filmet nézek ,olyankor beteszem az SD kártyát és már nézem is. Ha csak sima DD vagy DTS-t vagy Youtube-t nézek akkor meg androidra teszem.

[ Szerkesztve ]

(#57444) katsazoli válasza zsoika (#57443) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Dts-t meg sima Dolby-t tud a tv-m is. Játék, böngészés, torrent nem érdekel. Játszani ott az xbox, nintendo switch, böngészni a telefonom, torrentre meg ott a laptop. Van egy külső vinyóm, arra akarom rámásolni a cuccokat, aztán fogni egy eszközt, beledugni és örülni hogy hd hangom van :)

Xbox live ID: Zolika21

(#57445) SunMount3r válasza katsazoli (#57444) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És van megfelelő erősítőd és 5.1/7.1-es hangfalszetted is a HD hangokhoz?! Nem azért kérdem, de azok nélkül, csak ezért eléggé felesleges lenne. A többi előnyéért viszont mindenképpen ajánlott a média Box.

A laptopon meg ugyan úgy megoszthatod SMB-vel a winyó könyvtárait és mehet LAN-on a lejátszás, ha rákötöd majd a lejátszót kábellel a router-edre és nem kell folyton húzogatni semmit (eleinte én is úgy csináltam, de már nagyon untam :D :N ).

(#57446) zsoika válasza katsazoli (#57444) üzenetére


zsoika
addikt

Óóóó...akkor "dombon a tanya" !
Megveszed és nincs más dolgod csak bekapcsolni és mehet a filmezés....csak ugye előtte egyszer a microSD kártyára LE-t kell tenned és kész.

SunMount3r: Igen , teljesen jól mondod! Nekem is kábellel van összekötve nem wifin , de Én azon nyomom a le/feltöltést is egy külső winyóra így nem kell huzogatnom, másolgatnom illetve 10W fogyasztás 0-24 ben is baráti...arról nem is beszélve ,hogy így teljesen hangtalan a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#57447) donceleger8


donceleger8
őstag

Sziasztok!
A kiszemelt médalejátszó amit valszeg meg fogok venni, az egy Zappiti 4K HDR One.
Ez androidos, 6.0 van rajta. Erre akkor lehet torrent klienst is telepíteni? És működik is rendesen, a belső HDD-re tudnék letölteni anyagot?
Tudom, hogy egy médialejátszónak nem igazán ez a funkciója, de nincs más eszköz, amivel a letöltést meg tudnám oldani, illetve amikor filmet néznék, akkor ki lenne kapcsolva a torrent kliens.
Ha a Zappiti-val nem megoldható, akkor milyen médialejátszó lenne amiben megy a torrent is, de 4k is legyen lehetőleg hdr-el?
Köszi

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#57448) Multibit válasza donceleger8 (#57447) üzenetére


Multibit
veterán

Az meg sem fordult a fejedben, hogy a Zappiti One 4K HDR árából vehetnél egy NAS-t torrentezésre (is) meg egy olcsóbb mediaplayert?
Miért izgulsz a 4K HDR miatt? Hol van a rengeteg 4K HDR tartalom? Valóban úgy érzed, hogy lemaradsz valamiről, ha nem követed a divatot?

(#57449) katsazoli válasza zsoika (#57446) üzenetére


katsazoli
csendes tag

Esetleg olyan készülék, ami ezeken felül 4k hdr-t is megeszik? Ugy 30-40 körül találok? Itthoni vásárlás lenne.

Xbox live ID: Zolika21

(#57450) djnice válasza donceleger8 (#57447) üzenetére


djnice
veterán

Nehogy megvedd, ugyanaz mint a Zidoo X8, csak 3x-os áron, ha mindenképp kell a beépíthető HDD, akkor pedig ott az X10 2/3-mad áron.

(#57449) katsazoli: Zidoo X8

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.