Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) djnice válasza fauv (#57250) üzenetére


djnice
veterán

X96 1/8-as 8K körül tökéletes, ha nem kell gigabit és extra erős wifi: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57252) fauv válasza djnice (#57251) üzenetére


fauv
őstag

Magyarországon nem kapható hasonló lejátszó? Én még életembe nem vásároltam ilyen oldalakról, angol tudásom a japán tudásommal egyező szal fogalmam sincs mit és hogyan kell csinálni./ 1,5 hónap és megszületik az unokám, nekem ezek az oldalak bonyolultak, nem tudom nem e vernek át ott /

[ Szerkesztve ]

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#57253) OldAkita válasza Beni2360 (#57232) üzenetére


OldAkita
aktív tag

kösz az infót, beleásom magam a témába

(#57254) Beni2360 válasza fauv (#57252) üzenetére


Beni2360
félisten

Ne izgulj én amikor 10 évvel ezelőtt elkezdtem Kínából vásárolni már 13 éves volt az unokám. :DD
Menj a Paypal topikba kezdésnek, ott kérj segítséget paypal számlát nyitni, aztán lehet tovább lépni.
De lehet itthon is a HP aprón vásárolni.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#57255) SunMount3r válasza Beni2360 (#57254) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De lehet itthon is a HP aprón vásárolni.

->Nem biztos, hogy egy üveg jófajta HP-tól megoldódik ez a problémája... De még az is lehet... :U :D

(#57256) OldAkita


OldAkita
aktív tag

Megpróbálkoznék ezzel:
http://www.ebay.com/itm/X96-Amlogic-S905X-Android-6-0-Smart-TV-BOX-A53-Quad-core-2GB-16GB-WiFi-4K-Media-/172323672991

Gondolom az x96-ot más is használja, ugye nem kell nagyon félnem hogy mellényúlok vele?

Olvasok itt 1.59 dollárt. Ez a szállítási költség?

(#57257) djnice válasza OldAkita (#57256) üzenetére


djnice
veterán

X96 jó, nem véletlenül ajánlottam. Infra hosszabbítót is adnak hozzá. LibreELEC-hez teljesen felesleges a 2/16.

(#57258) fauv válasza Beni2360 (#57254) üzenetére


fauv
őstag

Igenis bácsi :) :R :R Végül is sose késő hehe

Hiába magyarázza több órán keresztül a méhecske a légynek, hogy a méz sokkal finomabb, mint a szar, ezt a légy képtelen megérteni.

(#57259) STC Speed


STC Speed
őstag

Sziasztok!

Van egy mezei fullhd-s tv-m, sajnos nincs rajta USB lejátszó.
Ezt szeretném orvosolni, pendrive, merevlemezt letudjak játszani+ távirányító.
max 20 ezerig mit ajánlotok?

(Wifi sem kell,csak usb lejátszó elég lenne)

(#57260) SVLaller válasza STC Speed (#57259) üzenetére


SVLaller
senior tag

régi o'play R1 innen az apróból.szerintem.

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#57261) djnice válasza STC Speed (#57259) üzenetére


djnice
veterán

Ha visszaolvastál volna párat, láthatod hogy 8K-ért hibátlan 4K médialejátszót kapsz újonnan.

(#57262) tomspice72 válasza djnice (#57202) üzenetére


tomspice72
tag

Áfát kell fizetnem utána, ugye?

Ha jól tudom, mert vámoz euban nem

(#57263) djnice válasza tomspice72 (#57262) üzenetére


djnice
veterán

Amazon.de-ről jön, nem kell fizetni rá semmit.

(#57264) ferko0726


ferko0726
tag

Sziasztok!
Kèrdèsem hogy melyik mèdialejàtszò az amelyik màr elfogadhatò minősègi zenehallgatàsra,amelyik màr "komolyabb" dac-kal szerelt.Termèszetesen tömörìtetlen zenèkhez.
Köszönöm előre is!

(#57265) Mr.Helpless


Mr.Helpless
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni hogy milyen médialejátszóra cseréljem le a mára kicsit elavult de tökéletesen működő Xtreamer Sidewinder 1-esemet. Ami nekem fontos hogy tudjam vele kezelni a hálózatba csatlakoztatott 6TB külső WD MY BOOK LIVE DUO vinyón lévő HD tartalmakat (4K támogatás előny) és NETFLIX-et szeretnék nézni rajta.
Semmi más funkció nem érdekel.
Köszönet a tippekért

(#57266) Patice válasza ferko0726 (#57264) üzenetére


Patice
Topikgazda

Popcorn Hour A-500 Pro.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57267) tomspice72 válasza djnice (#57263) üzenetére


tomspice72
tag

köszi, csak mert többek szerint áfát KELL fizetni, bárhonnan külföldről, vámot csak EUn kívül.

(#57268) djnice válasza tomspice72 (#57267) üzenetére


djnice
veterán

Rosszul tudják. A 19%-os ÁFA lesz 27-re cserélve ha a német amazonról rendelsz, de pl akció (lightning deals) esetén azt sem cserélik.

(#57269) Joshi válasza djnice (#57268) üzenetére


Joshi
titán

Teljesen jól tudja, vám csak EU-n kívülről áfa viszont mindenhonnan. Azzal a kiegészítéssel, hogy az áfa mértéke mindig a két ország különbözetét jelenti tekintve hogy a Magyarországi 27%-os áfa kiemelkedően magas más országokhoz képest.

ui.: vám is csak ~30$ fölött.

[ Szerkesztve ]

(#57270) ferko0726 válasza Patice (#57266) üzenetére


ferko0726
tag

Drágább nincs?? :DDD

(#57271) TCr válasza ferko0726 (#57264) üzenetére


TCr
veterán

Vegyél kettőt, ha túl olcsónak találod.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#57272) Osynho válasza ferko0726 (#57270) üzenetére


Osynho
addikt

Külső DAC?

(#57273) djnice válasza Joshi (#57269) üzenetére


djnice
veterán

Most ezt nekem mondod? Heti rendszerességgel rendelek kintről. Azt írtam, hogy amazon.de-ről jön, nem kell rá fizetni pluszban semmit. Erre írta, hogy de +ÁFA az van.

[ Szerkesztve ]

(#57274) Joshi válasza djnice (#57273) üzenetére


Joshi
titán

Igen, normál menetben mindenhol ki kell fizetni az áfa különbözetet, az akció és egyéb speciális esetnek csak örülni lehet.

(#57275) ferko0726 válasza Osynho (#57272) üzenetére


ferko0726
tag

Mondj valamit. Pld.?

(#57276) Patice válasza ferko0726 (#57275) üzenetére


Patice
Topikgazda

Alapvetően külön kezelendő a két feladat, ha jó minőséget akarsz elérni.

Olcsó médialejátszó + viszonylag jobb DAC (pláne használtan) már megúszható 100 alatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57277) dh66e válasza ferko0726 (#57270) üzenetére


dh66e
veterán

de van. ;]

(#57278) ferko0726 válasza Patice (#57276) üzenetére


ferko0726
tag

Mi lenne a jobb dac? Tudsz konkrèt tìpust amit èrdemes megvenni?

(#57279) b.lajos


b.lajos
tag

SZiasztok,
Gondolkodom a Med600 lecserélésében, bár egyelőre még tökéletesen működik, 4K-án kívül azt lehet mondani mindent visz. A lényeg, hogy egy hasonló, árban elfogadható (mint anno a Med) megveszem, bekapcsolom, nézem lejátszóban gondolkodom. Amiket találtam a VTEN, Dune HD Solo,HiMedia Q5 Pro.
Érdemes lenne ezek valamelyikére cserélni, illetve ezek miért nincsenek az ajánlottak között? Ár, képminőség, vagy csak egyszerűen divat nem ajánlani?

b.lajos

(#57280) Dorian válasza ferko0726 (#57278) üzenetére


Dorian
félisten

Talán egy Denon DA300? :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57281) djnice válasza b.lajos (#57279) üzenetére


djnice
veterán

VTEN, Dune elavult, a Q5 pedig nem kadenciahelyes 3D esetén. Marad a Zidoo X8 / X9S / X10 ha kell a 3D és aktív TV-d van, ha nem kell vagy passzív a TV, akkor S905X + LibreELEC.

(#57282) b.lajos válasza djnice (#57281) üzenetére


b.lajos
tag

A TV egy pana 50GT60-as, szóval a megjelenítéssel nincs gond. Mi az, hogy elavult, nemigazán értem, hiszen nem olyan régi az a Dune, vagy tévednék?!

b.lajos

(#57283) Joshi válasza djnice (#57281) üzenetére


Joshi
titán

"a Q5 pedig nem kadenciahelyes 3D esetén." aztán ezt írod "...ha nem kell vagy passzív a TV, akkor S905X + LibreELEC."
Szóval ha nem kell a 3D, miért csak az Amlogic az ajánlott főleg ha a Himediának jobb a képe? :F

(#57284) djnice válasza b.lajos (#57282) üzenetére


djnice
veterán

Ha időtálló 4K lejátszót akarsz, akkor vedd figyelembe a HDMI 2.0a csatlakozót.

(#57283) Joshi: Nem mondanám hogy jobb a képe, inkább mesterkélt ha bekapcsolod az Imprexet. De vannak azzal a lejátszóval más gondok is, én nem fogom ajánlani.

(#57285) Joshi válasza djnice (#57284) üzenetére


Joshi
titán

A kép nem mesterkélt az Imprexet meg arra kell használni amire való, és amilyen gondok vannak mondjuk a Q5 Pro-val, bőven lesz egy 20$-os Amlogicos kütyüvel is. :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#57286) djnice válasza Joshi (#57285) üzenetére


djnice
veterán

Tudom nehéz elfogadni, de sajnos a 8000 Ft-os lejátszó LibreELEC-kel hibátlan.

(#57287) Joshi válasza djnice (#57286) üzenetére


Joshi
titán

Nekem nem nehéz, volt 7000Ft-os lejátszóm. ;) Egyébként használható volt, de a jótól nagyon messze volt.

[ Szerkesztve ]

(#57288) junkpod válasza b.lajos (#57279) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezek közül egyik sem bekapcsolom-nezem típus, igénylik a törődést, de amúgy kb minden ma kapható lejátszó ilyen...

Box's don't touch!

(#57289) djnice válasza Joshi (#57287) üzenetére


djnice
veterán

Itt a lényeg: Volt. Azóta eltelt egy kis idő...

(#57290) Joshi válasza djnice (#57289) üzenetére


Joshi
titán

Hál' Isten. :C

ui.: Minix Neo U1-et is csata sorba állítottam, azért van tapasztalatom. :B

[ Szerkesztve ]

(#57291) junkpod válasza Joshi (#57287) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na látod, azt az ezrest még rá kellett volna dobni...😁
Az imprex és társait már legalább 1000 hsz óta nem hallottam, azt hittem már ti is lejottetek a szerről.😉

Box's don't touch!

(#57292) Joshi válasza junkpod (#57291) üzenetére


Joshi
titán

Nálam az Imprex soha nem volt a toppon, én már az elején is láttam hogy ez egy normális forrásnál fölösleges. Inkább a vetítősök és az SD anyagosok favorizálják.

ui.: mindjárt megjelenik Blakey fórumtárs is, így teljes lesz a trió. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57293) djnice válasza Joshi (#57290) üzenetére


djnice
veterán

Kíváncsian várom hogy mik a hibák, kétlem hogy egyet is feltudsz sorolni.
Az Imprex-nek pedig nem túl jó minőségű az SD felkonvertálása, kár volt megemlítened.
Tudom hogy lételemed a kötözködés és a valóság elferdítése, csak azt nem tudom hogy kinek a nyomására teszed mindezt.

(#57294) Joshi válasza djnice (#57293) üzenetére


Joshi
titán

Nem ferdítek el semmit, gondolom ahogy te, úgy én is tapasztalatból beszélek. Ki mondja ki a véglegeset? Te? Vagy én? Nekem van egy Himedia Q5 Pro, Oppo 203 és egy Minix Neo U1. És? Én azt mondom hogy nincs legjobb. Ez az én véleményem. Még úgy sem hogy egyik olcsóbb mint a másik. ;)

[ Szerkesztve ]

(#57295) djnice válasza Joshi (#57294) üzenetére


djnice
veterán

Nekem van egy 8000 Ft-os X96 a Minix Neo U1 mellett és LibreELEC alatt semmi különbség nincs a wifi erősségét és a LAN sebességét leszámítva. Sőt a kivezethető infra vevője miatt érzékenyebb a távja mint a Minix-nek, plusz van HDR és VP9 is akinek esetleg kell. Én is úgy gondolom hogy nem ár alapján kell megítélni egy lejátszó tudását, a közösségi open source projektek ebben az esetben nagyon jól működtek és az Amlogic is jól tette, hogy kiadta a kernel forrását.

(#57296) Joshi válasza djnice (#57295) üzenetére


Joshi
titán

Így van, nagyjából pont ezért ajánlható a mai napig egy Mede8er Med600 is, hiszen egy átlagos FHD kijelzőn teljesen helytáll. Lehet jönni a jövőtálló HEVC-el, de a virágboltban még sokáig ott lesz az AVC is mint alternatíva.

(#57297) SunMount3r válasza djnice (#57284) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Lehet egyesek igényei szerint nem tökéletes a HiMedia, OK. Azt is értem miért ajánlotok ezek alapján inkább másokat.

DE: Nem mondanám hogy jobb a képe, inkább mesterkélt ha bekapcsolod az Imprexet.-> Nem tudom miért kell állandóan az Imprex-en lovagolni? Ha nem tetszik, kikapcsolod és kész. Ha pedig ez megvan, akkor szuper PQ-t produkál. Period.

3D nem kadenciahelyes-> Speciel épp most néztem végig egyet és ismét (mint eddig mindig): nyoma sem volt a microstutternek. Ok, ezt már sokszor írtam is, hogy TV függő a dolog, ezért erre (próba nélkül) nem ajánljuk stb, stb... De ezek alapján nekem az személyes összkép továbbra is pozitív. :)

Inkább olyan (sokaknak lehet lényegtelen) dolgokat hiányolok, mint pl. a jobban testre szabható feliratok, vagy a képernyővédő. Mondjuk a DVD és az interlaced lejátszás tökéletlensége a legnagyobb hiányossága eddig számomra. De pl. a HiMedia Topic-ban rendszerint úgy reagálnak erre a többiek, hogy "ki néz már manapság DVD-t"? Szóval ezzel lehet egy szűkebb réteghez tartozom... :D

(#57298) Patice válasza ferko0726 (#57278) üzenetére


Patice
Topikgazda

Dorian megadta a választ.
Összeghatárt nem írtál, DAC-ból meg van 1000 Ft-ért is meg több millióért is. Szóval elégge összegfüggő, hogy mi lesz az a "jobb DAC".

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57299) ferko0726 válasza Patice (#57298) üzenetére


ferko0726
tag

Mindenfèlekèppen olyan amin màr èlvezhetően lehet zenèt hallgatni. Kitünik a tömörìtett ès vesztesègmentes zenèk közötti különbsèg.
Nem egy alap de nem is egy hi-end. Összegben hasznàltan max 50E ft.

(#57300) b.lajos


b.lajos
tag

Ahogy látom nincs új a nap alatt, ismét vitáztatok egyet, mindenki elmondta a véleményét, de például arra nem kaptam választ, hogy miért elavult a Dune tekintve, hogy a régebbi Med600 is majd teljes értékű lejátszó a mai napig. Mint mondtam a minimális és szükséges beállításokon kívül, nem nagyon akarok telepíteni semmit, de ezek szerint nincs ilyen lejátszó az ajánlottak közt??
Azért kösz fiúk, bár a zavar még nagyobb :C , na mindegy, olvasok tovább...
És ami még lemaradt: a megjelenítő panasonic 50GT60, kiszolgáló Gen8 szerver, hang (egyelőre) JBL 400 Tehát semmiféle ficsörre nincs szükség, csak jó minőségben megnézni egy filmet amire a Med600 alkalmas, de gondoltam hátha van kb hasonló árban jobb, újabb stb.

[ Szerkesztve ]

b.lajos

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.