Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57601) zsoika válasza a.t.t.i. (#57600) üzenetére


zsoika
addikt

Igen, de csak úgy ,hogy átengedi a hangot (be kell állítani pl. KODI-ban) és az erősítő(AVR) megoldja.

(#57602) Osynho válasza a.t.t.i. (#57600) üzenetére


Osynho
addikt

Alkalmas rá, de ezt írtad te is az előző hozzászólásodban.

(#57603) a.t.t.i. válasza Osynho (#57602) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Most egy a.c ryan.en hallgatom,a belinkelt androidos cuccot venném meg,ezért kérdeztem ez tudja-e.

(#57604) zsoika válasza a.t.t.i. (#57603) üzenetére


zsoika
addikt

Jobb volna HDMI-vel összekötni ha tudja az erősítőd. Jobb, minőségibb hangot kapsz+ a HD hangok is elérhetővé válnak. (ha kell)

Még annyit, hogy android alatt szokott gond lenni a DTS-el (nálam csak a 17.3 Kodi Krypton -nál jelentkezett) ...ezért ha filmet nézek váltok LibreElec linux alapú op.rendszerre ,microSD kártyáról futtatva.

[ Szerkesztve ]

(#57605) a.t.t.i. válasza zsoika (#57604) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Ha bárhogy de meg lehet oldani,akkor jó.
Az erősítők régebbi Harman/Kardon,amin nincs HDMI,de ennek hiánya miatt nem vennék most másikat.
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek !

(#57606) zsoika válasza a.t.t.i. (#57605) üzenetére


zsoika
addikt

Persze, csak ezért ne vegyél, jó az optika is....főleg ha magyar szinkronosan nézed a filmeket.(99% sima DD, DTS ben van)

(#57607) Dorian válasza SunMount3r (#57597) üzenetére


Dorian
félisten

Akkor képzeld el nálam Denon 4520 + Monitor Audio Gold szettel, True HD hanggal. :Y Régen volt rám horror ilyen hatással, talán csak a Kör annak idején.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57608) zsoika válasza Dorian (#57607) üzenetére


zsoika
addikt

Jáááj...ne is mondd! Frászt kapok az ilyen filmektől....manapság nem is szeretem nézni /hallgatni őket.

(#57609) a.t.t.i. válasza zsoika (#57606) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Köszi.

(#57610) TIT válasza Dorian (#57592) üzenetére


TIT
veterán

Magamat biztos nem,vagy filmet nézek vagy olvasok és ha van kb. 5 hd hangú szinkron akkor jó.
Képminőségre meg nem jobb egy telótól jópár mediaplayer és a 3d-t se képes lejátszani és szaggathat is,fagyásokról nem beszélve.
Én hallom a difit,a dts nem ugyanúgy tömörített mert 1536-os és nem 320-as,de hallani is a különbséget még a dd és dts között is,dinamikában is.

(#57611) Dorian válasza TIT (#57610) üzenetére


Dorian
félisten

Fentebb írták többször is, h a DTS 1536kbps-os rátája egyszerre az összes csatornára vonatkozik (oszd el és kiderül mennyi az annyi...), de aki utál olvasni, az ezt sem olvasta gondolom. ;]
Amúgy meg ha vki jól tud olvasni, + esetleg ángélusul is egy kicsit, annak nem okoz semmi nehézséget felirattal filmet nézni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57612) SunMount3r válasza TIT (#57610) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Képminőségre meg nem jobb egy telótól jópár mediaplayer és a 3d-t se képes lejátszani és szaggathat is,fagyásokról nem beszélve.-> Aham... Hát, ha te erről már ennyire biztosan meg vagy győződve, akkor inkább erre tessék... :D

(#57613) TIT válasza Dorian (#57611) üzenetére


TIT
veterán

Nekem okoz hiába brekegek angolul picit,olvastam de nem hiszem,hogy így lenne.
Ez a szakmám és akkor az mp3 még rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#57614) Dorian válasza TIT (#57613) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, h nem hiszed ;] Akkor olvass utána...
Mondom, egy jól kódolt (mert persze lehet szarul is csinálni) 320-as mp3 flac-tól való megkülönböztetését AB tesztben a legtöbben jó hallással , drága rendszereken sem tudják megtenni. Meglepődnél.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57615) junkpod válasza TIT (#57591) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lecci ne eroltesd már a butaságot. Teljesen valótlan dolgokat hordasz itt ossze-vissza. Sőt még onmagaddal is szembe helyezkedsz egy hsz-en belül.
Inkább ne szólj hozzá hang és képminőség kérdésben mert csak osszezavarod a bizonytalanokat.

Box's don't touch!

(#57616) junkpod válasza a.t.t.i. (#57598) üzenetére


junkpod
nagyúr

Persze, hogy több csatornás hangot kapsz optikain is, erre találták ki a dd és a DTS formátumot. Nincs ebben semmi meglepő.

Box's don't touch!

(#57617) a.t.t.i. válasza junkpod (#57616) üzenetére


a.t.t.i.
senior tag

Az SPDIF outputot hova kell állitani,LPCM vagy RAW?

Egy asztali médialejátszón(A.C Ryan hd mini-)

(#57618) SunMount3r válasza a.t.t.i. (#57617) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha az erősítő tudja a DD-t és a DTS-t, akkor RAW.

(#57619) junkpod válasza a.t.t.i. (#57617) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nem ismerem a Ryan terminológiai, de inkább a raw, már ha dd/DTS hangot szeretnél az erősítőre küldeni.

Box's don't touch!

(#57620) TIT válasza junkpod (#57615) üzenetére


TIT
veterán

Nem valótlan,ezt írták.
Dorian: Felesleges,17 év alatt találkoztam volna vele.
A végén kiderül,hogy a 48Khz is z összes csatira van nem?

[ Szerkesztve ]

(#57621) djnice válasza TIT (#57613) üzenetére


djnice
veterán

Elég baj, hogy ez a szakmád...

(#57622) Joshi válasza Dorian (#57611) üzenetére


Joshi
titán

"Fentebb írták többször is, h a DTS 1536kbps-os rátája egyszerre az összes csatornára vonatkozik (oszd el és kiderül mennyi az annyi...), de aki utál olvasni, az ezt sem olvasta gondolom. ;]"
Ha csak a nyers adatátviteli értékeket nézzük, akkor a 320-as mp3 2 csatorna, a DTS 5.1 meg 6. Ez csatornánként még mindig másfélszer akkora bitráta a DTS javára. Viszont mindkét formátumnál/tömörítésnél más adatot hordoz az adott csatorna. Vagyis a DTS nem sztereó zenehallgatásra lett kitalálva, de ezt te is tudod. Kár ezeket így összehasonlítani.

(#57623) TIT válasza djnice (#57621) üzenetére


TIT
veterán

Az nem baj,max.neked.
Semmi bizonyítékot nem mutatott,mert nincs.

[ Szerkesztve ]

(#57624) junkpod


junkpod
nagyúr

Halkan megjegyezném, hogy az értő olvasás itt kevesek erénye.
Nem az volt leírva, hogy a DTS 320kbps, hanem, hogy a dd és a DTS között kb annyi a hallhato különbség mint a 250 és a 320as MP3 között.

Box's don't touch!

(#57625) Joshi válasza junkpod (#57624) üzenetére


Joshi
titán

Különösen hogy már jó ideje megy az off. ;]

(#57626) Patice


Patice
Topikgazda

Akkor most már OFFoljátok az OFF-ot, mert kezd tényleg unalmas lenni.

Következő nem témába vágó hsz.-t elkezdem törölni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57627) ZolaBA válasza blakey (#57559) üzenetére


ZolaBA
csendes tag

köszönöm a választ!

(#57628) dz1


dz1
tag

Sziasztok!

Valaki köztetek tudna olyan két hdmi kimenetes 4K hdr-es médialejátszót nekem ajánlani amin az egyik hdmi kimenet csak a hang+Hd hangsávok továbbítására szolgál? Valami olyasmi kellene mint az OPPO UDP-203 BD lejátszó csak optikai lemez olvasó nélkül.

(#57629) Patice válasza dz1 (#57628) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ilyesmit nem nagyon fog tudni neked ajánlani senki. Vagy ha létezik is akkor drágábban adják, mint az Oppo 203-ast. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57630) junkpod válasza Patice (#57629) üzenetére


junkpod
nagyúr

Kettő darab S905X box fekete szigszalaggal osszetekerve:D

Box's don't touch!

(#57631) SunMount3r válasza dz1 (#57628) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én ugyan nem próbáltam ki a gyakorlatban, de elméletileg egy ilyen splitter-rel megoldható amit akarsz. (Ha ezt akarod.) Biztos van máshol is olcsóbban másfajta stb...

[ Szerkesztve ]

(#57632) Patice válasza junkpod (#57630) üzenetére


Patice
Topikgazda

Végülis...

Csak pontosan kell elidnítani mindkettőn a filmet. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#57633) OldAkita válasza OldAkita (#57256) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Addig próbálkoztam amíg megrendeltem és megjött az X96. Semmihez nem nyúltam, próbálom használni a gyárilag telepített androiddal. Az a problémám hogy a Kodi-val történő filmlejátszás szaggat. Fogalmam sincs mit kellene állítgatni rajta. Egy Asus AC56U router usb portján lévő wincsiről játszom le a filmeket, de kipróbáltam pendrive-ról is. Az x96 Utp kábelen csatlakozik a routerhez, szóval nem lehet wifi gond. Minden filmet 720-ba töltök le, ezt vinnie kellene, ahogyan a tv beépített media lejátszója teszi gond nélkül.
Vajon mit tegyek hogy megszűnjön a szaggatás?

[ Szerkesztve ]

(#57634) junkpod válasza OldAkita (#57633) üzenetére


junkpod
nagyúr

Telepíts rá LibreElec kodit, az androidos meg felejtsd el. Azután már a 4k is zökkenőmentesen fog menni.

Box's don't touch!

(#57635) SunMount3r válasza OldAkita (#57633) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Inkább az 1080p-s 5GB-tól kezdődő anyagokat nézegesd a 720p-s 1.5GB-os "izék" helyett. Most már van egy jó lejátszód és ha a TV-d is FHD, akkor semmi értelme a 720p-nek... :N

(#57636) blakey válasza SunMount3r (#57635) üzenetére


blakey
titán

De lehet, hogy 10 GB-os 720p-t néz, az meg nem rossz. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#57637) TIT


TIT
veterán

1080p még jobb.
Csak tudnám,hogy mi a francnak van mindegyiken android ha szaggat a film,ha az nem a hang.

(#57638) zsoika válasza TIT (#57637) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem mini M8S II.-m van 2/16GB és android alat nem akad sem a kép ,sem a hang. Amióta az új 17.3 Kodi van rajta a DTS süket cdak DD szól...a HD hangok régen is csak LE-n futtatott Kodin ment.
A gyári lejátszó programmal(nem kodi) megy a DTS hang is (DTS core szól, HD hangok nem)

[ Szerkesztve ]

(#57639) SunMount3r válasza zsoika (#57638) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És gondolom minden videó a "csudálatos" fix 60Hz-en... :D :U

[ Szerkesztve ]

(#57640) zsoika válasza SunMount3r (#57639) üzenetére


zsoika
addikt

Android alatt gondolom igen, de LE-n szoktam letöltött Fhd filmeket nézni HD hanggal és ott 24Hz en megy . Hogy tudom meglesni a droid alatt hogy fut?

(#57641) SunMount3r válasza zsoika (#57640) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Megnézed az AVR/TV "info" gombjával.

(#57642) zsoika válasza SunMount3r (#57641) üzenetére


zsoika
addikt

Nem emlékszem hogy azt írta volna ,de tegnap bekötöttem a másik AVR-t lehet az írja...majd meglesem. Pénteken jön az " új" sony 1040-esem is.

[ Szerkesztve ]

(#57643) junkpod válasza zsoika (#57640) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha eddig nem tűnt fel, akkor ne kíváncsiskodj:)
60Hz-en is elviselhető ha a tv ügyes az interpolacioval.

Box's don't touch!

(#57644) renatto


renatto
őstag

Heló!

A 4K-s filmek érdekében lecserélném a Mede8er 800X3D lejátszómat, így erre szeretnék alternatívát kérni.

Ami kellene: 4K, HDR, Dolby Atmos hang tovább küldés, jó felirat kezelés
Ami nem kell: belső HDD, hálózati lejátszás

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#57645) zsoika válasza SunMount3r (#57641) üzenetére


zsoika
addikt

Na...meglestem és úgy van ahogy sejtettem . Droiddal 60Hz, LE 24Hz a tv info gombjával néztem . Külön érdekes volt ennek az avr-nek külön van audio és video info füle a Q menüben.
Az Onkyo 535-nek nem emlékszem ,hogy volt video fül ,de lehet tévedek.

junkpod: Jaja...nem tűnt fel ,mondjuk nem is szoktam androidon futtatva nézni kb semmit, csak youtube, böngésző, torrent

[ Szerkesztve ]

(#57646) djnice válasza renatto (#57644) üzenetére


djnice
veterán

S905X box + LibreELEC tökéletes megoldás erre. X96 1/8-ast már 8000 Ft körül tudsz venni.

(#57647) zsoika válasza djnice (#57646) üzenetére


zsoika
addikt

Igen, ha az ár számít és csak mp-ként funkcionál mehet az 1/8 ...de Én inkább a 2GB rendszer memóriásat ajánlanám ha másra is használná.

(#57648) djnice válasza zsoika (#57647) üzenetére


djnice
veterán

Max ha kell neki az andorid is valamire, akkor az a plusz 2000 Ft nem sok.

(#57649) renatto válasza djnice (#57646) üzenetére


renatto
őstag

Köszönöm, de annál úgy hallottama a HDR nem az igazi. Vagy tévedek?

Mivel az árról nem volt szó eddig, így az előző áráig gondolkodok, ami 55k volt.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#57650) OldAkita válasza junkpod (#57634) üzenetére


OldAkita
aktív tag

Jelenleg egy full hd-s Samsungon tesztelem mert egyelőre lusta vagyok lehozni a padlásról azt a régi 32 coll-os LCD Panasonic-ot amin használni akarom és ahova a 720-nál többnek semmi értelme. Na nem mintha a 46"-os Samsungon túl sok külöbséget látnék az 1080 és a 720 között. Örülök ha szemüveggel ellátok a tv-ig nemhogy a pixeleket nézegessem :-)
Szóval első nekifutásra a Kodiban 720/60Hz-et állítottam be és azonnal javulás állt be, csak fél percenként ugrik egy kicsit. De amint találtam egy 16Gb-os micro SDHC-t az egyik fiókban, telepítettem rá egy LibreELEC-et oly módon hogy letöltöttem ezt majd hagytam hogy a legújabb 8.1.2-es verziót telepítse az SD-re.
Gondoltam nem bíbelődök dtb.img letöltéssel mert az összefoglalóban azt olvastam nem biztos hogy kell.
De kellett, mert a fogpiszkálós után így indult:

Ezután innen letöltöttem a gxl_p212_2g.dtb-t gondolva hogy a 2GB-os X96-hoz az illik. Átneveztem dtb.img-re és bemásoltam az SD gyökerébe, ahol volt már img kiterjesztésű állomány kernel.img néven. Azt gondolom az nem ez és maradhat. De semmi változás nem történt, ugyanaz a kép fogad. Távirányító működik, tudok lépgetni a sorok között és újra is indíthatom de akkor simán beindul az Android és kész. Mit csináltam rosszul?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.