Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54301) junkpod válasza Alfajiri (#54300) üzenetére


junkpod
nagyúr

Nehéz a kedvedre tenni...
Kodi beallitasok, lejátszás menüben az egy gomb több lepeskoz.
A keymap van nem tudom, nézz szét a használható fuggvenyekben.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#54302) Ejelhar válasza junkpod (#54299) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Én ezt játszani vettem, annyit dicsértétek, hogy muszáj volt körbeszagolnom, meg van itt egy működő Dune H1, úgyhogy nem sürget semmi:-)

Nagyon jó a hivatkozott kiegészítő, de azzal sem lehet mindent megcsinálni, mint pont most taglaljátok, ha tetszőleges időtartalmú léptetést akarunk, akkor muszáj xml file-okkal molyolni.

(#54303) Alfajiri válasza Ejelhar (#54302) üzenetére


Alfajiri
tag

Térképezni vettem (Locus Map - az SD kártyán pontosan 100 GB vektortérkép van). Kereshető. Frissíthető. Pontok helyezhetők el. Egy kattintással kapom a Google utcaképet a tévére. Könyvet olvasni is jó (Allreader). Az időjárás állomás (Netatmo) adatai is jól néznek ki tévén.

A Kodi az S912-ről (most még) nem tudja átvenni a DTS hangot, annyi baj legyen, lejátszom mással.

[ Szerkesztve ]

(#54304) Ejelhar válasza Alfajiri (#54303) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Közben körbeszaglásztam a keymap editor kiegészítőt, valszeg ezzel is meg lehet csinálni, csak egy kicsit bele kell babrálni.
A Kodi addons/script.keymap mappa alatt található egy ilyen állomány:
action.py

Szerintem ha ebben a "Playback" szekciót kiegészíted, akkor kipipálva ez a probléma is. Például:

"Seek(10)" , "Seek 10 sec."
"Seek(-10)" , "Seek -10 sec"

és így tovább, akkor kiválaszthatóak lesznek az editor grafikus felületén ezek a funkciók.

(#54305) Ejelhar válasza Ejelhar (#54304) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Jól gondoltam, Linux alatt ez simán megvalósítható. Az actio.py file "Playback" szekcióját kiegészítettem ezzel:
"Seek(10)" , "Léptet +10 sec.",
"Seek(-10)" , "Léptet -10 sec.",
"Seek(60)" , "Léptet +1 perc",
"Seek(-60)" , "Léptet -1 perc",
"Seek(300)" , "Léptet +5 perc",
"Seek(-300)" , "Léptet -5 perc",

az eredmény:

(#54306) junkpod válasza Alfajiri (#54303) üzenetére


junkpod
nagyúr

De ez egy MP topik. És a Kodi "fikazasaval" indultunk. Most meg betolod, hogy nem mp-nek vetted?
Holy shit. :Y
Én itt kiszallok.

Box's don't touch!

(#54307) Alfajiri válasza junkpod (#54306) üzenetére


Alfajiri
tag

Már elnézést, de fikázásról szó nem volt.
Senki szerelmét nem ócsároltam.
Legfeljebb nem vagyok annyira belezúgva, mint mások.

Nem kellene személyes megtámadásként felfogni, ha valaki kérdezni mer.

Mint kiderült remekül át lehet programozni a távirányító nem használt gombjait értelmes funkciókra, te meg csak azt hajtottad, hogy rossz készüléket vettem. A Kodi szerint lázasan dolgoznak az DTS probléma megoldásán is, ami nem csak a K12 Pro esetén jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

(#54308) Beni2360 válasza junkpod (#54306) üzenetére


Beni2360
félisten

Holy shit. :Y
Én itt kiszallok.
-------------------------
Teljesen egyet értek veled. Senkit nem szeretnék a hsz megsérteni.
Csak azt nem értem, hogy az elmúlt kettő hónap alatt két újonc bőrbe bújt fórumtárs akik a hozzá szólásaik alapján nem is tűnnek újoncoknak, tesztelnek titeket. Ti meg veszitek a lapot.
Tudom a másik személy arra hivatkozott, hogy nem csak ez a fórum van és máshol szerezte a tapasztalatai. De már nincs itt a hsz-k közt.
Az Osztrák honba szakadt Szerb emberkei is már csak bekukkant a PH-ba de be nem jelentkezik elég rég óta. Na csak ennyit akartam és tovább olvasom a fejleményeket.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54309) UTP válasza Alfajiri (#54287) üzenetére


UTP
újonc

.:Alfajiri:.

Köszönöm a segítséget!
Addig eljutottam, hogy sikerült a Free NFS-el a lejátszani kívánt médiát megosztanom a hálózaton, viszont a set-top box-on nem tudom az alkalmazások menüpont alatt az FTP lehetőséget kiválasztani, ugyanis nem engedélyezi. Miként lehet elérhetővé tenni ezt az opciót?

Ha lehetne működtetni hálózati lejátszóként, akkor a készülék által támogatott formátumú állományokat minden további nélkül nézni lehetne TV-n.

***

A másik kérdésem pedig az lenne, hogy milyen lehetőség volna a számítógép mindenkori képét átjátszani a set-top box-ra Wi-Fi-n? Erre akkor volna szükség, hogy ha olyan video formátumot szeretnék lejátszani, amit a set-top box nem támogat, illetve online filmnézés esetén (természetesen, ami nem youtube, mert azt a készülék is tudja)
Az előző hozzászólásomba említettem, hogy a set-top box Web TV alkalmazásával sikerült a gépről VLC programmal streamelt élőképet megjeleníteni csak nagyon lassú volt. Ha erre esetleg tudnál megoldást (vagy bárki más) akkor kérlek jelezzétek.

(#54310) Pazolini válasza Hyena (#54242) üzenetére


Pazolini
senior tag

es termeszetesen digitalisan van osszekotve az erositovel a popcorn hiszen...
...
A DAC az egyetlen amiben nem csalodtunk az teszi a dolgat ahogy elo van irva.

A válaszodból úgy látszik, hogy te még egy hangot nem hallottál ebből a referencia DAC-ból, mert ahhoz a Popi XLR vagy RCA analóg sztereo kimeneteit kell használnod, azokat egy végerősítővel vagy egy integrált erősítővel összekötnöd, addig ez csak minimum forráslejátszó, de nem processzor. A DAC részét, igen, digitális forrással kell etetned, addig oké, de hogy működésre is bírd, a DAC által kiadott analóg hangot kell megszólaltatnod. :o :)) :W

Vagy félreértettem valamit? :U

(#54311) Q válasza Pazolini (#54310) üzenetére


Q
senior tag

Nem tudod véletlenül, hogy az a500pro XLR kimenete használható stereohoz akkor is, ha a HDMI-t is használnám mozihoz?

(#54312) Pazolini válasza Q (#54311) üzenetére


Pazolini
senior tag

Én úgy tudom, hogy ezek a profi eszközök képesek párhuzamosan, egyidőben is dolgozni egymás mellett. :K

(#54313) Pazolini válasza Pazolini (#54312) üzenetére


Pazolini
senior tag

...pontosabban az analóg és a digitális egység bennük. Az én Oppo 103-asom is így van bekötve; miközben streameli a digitális folyamot, processzálja az analógra is azonközben.

(#54314) ginola válasza blakey (#54295) üzenetére


ginola
addikt

Szia

Jelenleg milyen lejátszód van?

(#54315) Q válasza Pazolini (#54313) üzenetére


Q
senior tag

Akkor ez egy nagyon faxa dolog, és tényleg van értelme a profi DAC-nak.

(#54316) vagamo


vagamo
őstag

Sziasztok segítségetek szeretném kérni, hogy melyiket vagy valami másik egységet amit ajánlotok vegyek.

Három gép között vacillálok:
Mede8er MED600X3D-WiFi
Mede8er MED800X3D-Wifi
HiMedia Q10 Pro

Fontos szempontok:
-HDD bővítés
-Wi-Fi
-3D
-DVD/BD.ISO filmek lejátszása
-jó support
-időállóság
-4K?
-persze jó képminőség
-max 70K

Kösz!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#54317) Joshi válasza vagamo (#54316) üzenetére


Joshi
titán

Nem kérdés hogy Q10 Pro.

(#54318) vagamo válasza Joshi (#54317) üzenetére


vagamo
őstag

Csak itt a fórumban nagyon nem éri meg kategóriába sorolják a hozzászólók, hogy ennyi pénzt nem szabad egy androidosra áldozni. Legelsőnek én is eszt választottam volna, csak miután itt utánaolvasgattam, bizonytalanodtam el és kezdtem továbbkeresgélni és lettem döntésképtelen!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#54319) junkpod válasza vagamo (#54316) üzenetére


junkpod
nagyúr

-HDD bővítés: esetleg külső vinyó USB-n keresztül is jó lehet? Csak a filmeket akarod rajta tárolni és lejátszani róla, vagy másra is kell a hdd a dobozban (dobozba épített hdd mindig ventilátorral jár, ami zajos lehet)
-Wi-Fi
-3D: aktív vagy passzív tv-d van? bd-iso vagy half sbs/ou lejátszásra van szükséged 3D-ben?
-DVD/BD.ISO filmek lejátszása
-jó support: hahaha, nincs ilyen:)
-időállóság: ilyen sincs:)
-4K?
-persze jó képminőség: hdmi csatolón keresztül bármelyik mia modern lejátszónak "jó" a képminősége.
-max 70K

nem beszéltél még a hang lejátszási elvárásokról (van-e erősítőd, mire képes ha van? vagy csak TV sztereo csipogók?)

Jelenleg kevés android alatt is használható lejátszó van a piacon, szerintem a Q10pro pont nem az:)

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#54320) Alfajiri


Alfajiri
tag

Köszönöm a távirányító Kodi beállításához adott segítséget!

A képen látható távirányítót sikerült beállítani a Kodi Keymap Editora segítségével.

Lejátszás közben önálló gomb lenyomás biztosítja:

10 másodperc előre
10 másodperc vissza
1 perc előre
1 perc vissza
10 perc előre
10 perc vissza
következő jelenet
előző jelenet
felirat kezelés
hangsáv kezelés
stop

Könyvtárak és fájlok közötti navigáció önálló gomb lenyomással:

lapozás előre
lapozás vissza
első
utolsó
Kodi kezdő képernyőre ugrás

A kezdő képernyőn önálló gomb lenyomással:

kedvencek
filmek
zenék
képek
fájlkezelő
rendszer információ
beállítások
kiegészítők
kilépés a Kodiból

(A gombok környezetérzékenyek, még vannak ötleteim.)

(#54321) vagamo válasza junkpod (#54319) üzenetére


vagamo
őstag

3D aktív (Samsung)
Jó a külső HDDs megoldás is
Erősítő semmi ilyesmi nincs, csak egy ilyen Samsung HW-K450 2.1 hangprojektor

Köszi a segítséget!

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#54322) Beni2360 válasza vagamo (#54321) üzenetére


Beni2360
félisten

Esetleg egy ZIDOO X8 109 €? Amazontól Német szállítással.
LG passzív, EPSON aktív projival tesztelt, használt.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54323) vagamo válasza Beni2360 (#54322) üzenetére


vagamo
őstag

Magyar nyelv van benne? Tetszik! Sajnos annyi fajta van, hogy tényleg csak a személyes tapasztat megosztásában lehet bízni.

Köszi

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#54324) Beni2360 válasza vagamo (#54323) üzenetére


Beni2360
félisten

Magyar nyelv van benne? - elvileg IGEN de szerintem olyan 95 %-s Én aki nem tanult angol nyelvet csak az elmúlt 25 év alatt ami a sz.g-ből megragadt is vígan elvagyok vele. Inkább a saját lejátszójában nem teljes a fordítás. De nem okoz gondot. A saját KODI meg OK. Jönnek a frissítések egy már volt jön a második nemsokára, de gyere át a topikjába.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54325) Technoman válasza vagamo (#54316) üzenetére


Technoman
őstag

Nos, ha a 4K fontos (h.265), akkor a Mede8er-ek kilőve, mert nem tudják + már hónapok óta nem jött hozzájuk frissítés
Cserébe 5 év a gari (úgy tudom a hiv. forgalmazónál még mindig megy)
Összefoglalva : egy jó megbízható márka. Nem lehet egy rossz szavam sem rá (nekem 600-asom van)
HDD bővítést a 600-as nem tud (mivel neki nincs belső HDD helye), cserébe elmegy a 2 x 4TB külső lemezzel.
A valós 3 D-t is tudják.

A Himedia "supportosabb" (hisz jóval újabb) cserébe ott az a rohadt wrapper, amitől én is ki voltam akadva. Úgy hallottam, hogy a 10-es bírja a 8 terkás vinyókat is.

[ Szerkesztve ]

(#54326) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Az új Zappiti mini 4K HDR vagy Himedia Q10 Pro ?

(#54327) SunMount3r válasza junkpod (#54319) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jelenleg kevés android alatt is használható lejátszó van a piacon, szerintem a Q10pro pont nem az-> Pontosan miért nem?! :F

(#54328) Beni2360 válasza SunMount3r (#54327) üzenetére


Beni2360
félisten

Pontosan miért nem? - itt kérdezd meg.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54329) LógaGéza válasza Beni2360 (#54328) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ő ott a topikgazda, csak tudja - csak nem fogadja el ;] :P

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54330) Beni2360 válasza LógaGéza (#54329) üzenetére


Beni2360
félisten

Gondoltam ott átsiklott a válasz felett. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54331) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ahelyett, hogy cikiskedtek, tudtok konkrétan is válaszolni?! Vagy ezt most nem értem...

Nem állítom, hogy mostani Pro-k tökéletesek, mert nem azok, rendszeresen kritizálom én is, ha találok valami bug-ot, de az, hogy alapból ne legyen rendben az nekem elég durva túlzás. Kivételesen ÉPPEN az egyik legjobb Andoid-os interpretációjú lejátszó a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#54332) Beni2360 válasza SunMount3r (#54331) üzenetére


Beni2360
félisten

Ahelyett, hogy cikiskedtek, tudtok konkrétan is válaszolni? - részemről nem mert én a kettő közül a ZIDDO X8 mellett döntöttem. A HM-ről csak a topik olvasásáról szerzett ismeretek vannak Dec. 14.-ig bezárólag. Akihez a kérdést intézted ő még nem válaszolt.
------------------------
cikiskedtek - azért egy kis poénkodás ebben a zord időben belefér talán. :F

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54333) SunMount3r válasza Beni2360 (#54332) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No problemo... :N

(#54334) Technoman válasza SunMount3r (#54333) üzenetére


Technoman
őstag

Ha megengeded, akkor íme pár pár dolog, ami nekem nemn tetszett a Himedia-ba (az Pro 5-tel szórakoztam egy este)
1. Ez a wrapper (ezen itt sokan ki vannak akadva) Tudom, a KODI még nem készült fel a speckó képjavítóra, de ez nem magyarázat rá
2. Túl van árazva (én most a mo.-i forgalmazó árára gondoltam), míg a hasonló szinten/ajánlott készülékek is egy jó tízessel olcsóbbak (igen, tudom a képjavító áramkör)
3. Engem ez a képjavító áramkör sem igen győzött meg. Olyan érzésem volt, mint ha a TV képi beállításával játszadoznék (Dinamikus/mozi/sima) Sőt, több teszt is leírta, hogy kikapcsolva a legjobb
4. A kicsit gagyi táv (ezt egy 20USD-s készüléken elfogadom, itt azért kicsit cinkes)
5 A HDMI CEC hiánya (ezt egy 20 USD-s, Alis kütyü is már tudja)

Másba viszont nagyon fainos a ketyere:
- igényes külső (nem eseik le, ha beledugok egy komolyabb kábelt),
- ami nekem kifejezetten tetszett, az a kéken megvilágított USB portok (este nem kell vakoskodni)
- a gép rögtön megtalálta magát a Win 8.1-es lapin (a mostani filléres kütyüvel ez nem mindig jön össze, vagy bonyolult)

Hát ennyi

(#54335) sbazsi


sbazsi
veterán

Aliexpress android tv box

A95x
mi box
x96
m8s
v88

nagyjából ezekből ment a legtöbb alin.melyiket érdemes megrendelni?
a xiaomi nagyjából a duplája a többinek, megéri a felárat?
próbáltam keresni a topicban a xiaomi box-ra, de csak kérdésekkel találkoztam. azóta használja valaki?
(xiaomi telefonom van, nem az első, és nem is az utolsó.)

használat:
sd/hd filmek, sorozatok nasról. többnyire tv hangszoró, néha erositővel. 5.1

(#54336) junkpod válasza SunMount3r (#54327) üzenetére


junkpod
nagyúr

"szerintem"
Wrapper nagy fekete pont.
Ha jól tudom még így sem mindent játszik (?)
Extrém módon túlárazott.
Hiszek Blakey-nek, olvasd el a részletes tapasztalatait.

Box's don't touch!

(#54337) Joshi válasza junkpod (#54336) üzenetére


Joshi
titán

Jó de ti mindig a Kodihoz viszonyítotok mindent, ha nem használod a Kodit akkor teljesen jó sőt nagyon jó lejátszó nyilván Jukebox nélkül. A túlárazott pedig nem a Himedia hanem a Dune és Popi lejátszók, gondolom sejted melyik modellekre gondolok. De sokan az Amlogicos lejátszóktól sincsenek hanyatt esve szóval ja. Most itt van a Zidoo ami Realtekes, fene tudja én még nem olvastam összehasonlító tesztet mondjuk Hisilicon Sigma és Realtek trióról. Egyébként eddig nagyon úgy néz ki, hogy a Himedia szépen fejlődik, nem mondom hogy gyorsan de látszik hogy foglalkoznak vele ami mindenképpen pozitív. Az 50K árcédula meg nem a világvége, anno a Mede8er is annyiba került mégis vitték mint a cukrot.

(#54338) junkpod válasza Joshi (#54337) üzenetére


junkpod
nagyúr

Igen, ebben igazad lehet. Sajnos most már mindig a kodibol indulok ki, tul magasra tették a lécet. És nem csak a médiatar és a testreszabhatósag, kényelmes kezelés, automatizmusok miatt.
A kiegészítők is egy külön fejezet, ami újabb nagyságrendet ver minden másra.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#54339) Joshi válasza junkpod (#54338) üzenetére


Joshi
titán

Ha nekem fontos lenne a Kodi(és úgy általában a jukebox) vagy bármi nem kimondottan asztali médialejátszós megoldás, akkor biztosan valami htpc-t építenék. Ma már vannak olyan kis fogyasztású hardverek hogy kis házban is elférnek. Amikor nekem htpc-ém volt akkor egy Thermaltake Mozart VC4000 házam volt iMON vfd-vel. Volt Linuxom és Windowsom is de végül csak az asztali médialejátszónál maradtam.

(#54340) SunMount3r válasza junkpod (#54336) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Wrapper nagy fekete pont.-> Ezt sose fogom teljesen megérteni, hogy miért olyan oltári kellemetlenség az a plusz egy gombnyomás a videó végén, más hátránya meg ugye nincsen. Persze részemről megítélve, elfogadom, ha valakit ez is zavar, csak nem értem miért annyira kizáró ok.

Ha jól tudom még így sem mindent játszik (?)-> Ez eléggé légből kapott indok így, ha konkrétumokat írnál én is konkrétan tudnék reflektálni. Nekem eddig mindent megevett, gond nélkül. Most merült fel nemrég, hogy a 7.1-es AAC hangot nem játssza le, és még a régebbi fw-eknél panaszkodtak páran, hogy bizonyos DVD-ket nem akar lejátszani, másra nem emlékszem. (Speciel ami DVD-kkel én teszteltem, azokat eddig mind vitte rendesen). Szerintem az elterjedt anyagok több, mint 90%-ával nincs problémája, szóval kb. 10 az 1-hez az esély, hogy valaki, valaha is belefut ilyesmibe. -Ahogy én látom-.

Extrém módon túlárazott.->Lehetne olcsóbb is, OK, én is sokallom egy kicsit. A kiindulópontotok ugye az extra olcsó LE-sített S905-ös Box-ok, amikkel kapcsolatban meg mintha én olvastam volna itt, hogy pl. a 3D iso-kkal akad problémája, nem mindegyiket játssza le (és ugye azokat is csak "felezetten"). Plusz vegyük hozzá, hogy a Himedia Pro-knak az Android-os "nem lejátszós" része is nagyon rendben van. (Bár még nincs sok tapasztalatom az Android-al és hogy az S905-ös Box-ok ezen a téren hogyan muzsikálnak.) A másik pedig a Zidoo-k, amit az itt -eddig-olvasottak alapján én is elismerek, mint esetleges jobb alternatívát, jelenleg a kb. 15K-s olcsóbbsága miatt, de részemről más előnyéről nem tudok. 3D BD iso-k még mindig 24Hz-en mennek a Hi-Box-oknak, ez is igaz, de speciel az én TV-m úgy kompenzálja, hogy ebből egy fikarcnyi beröccenést sem tapasztaltam még soha (de OK, vegyük csak azért bug-nak).

Ezek alapján azért még mindig elég meredek olyat állítani, hogy a Himedia-k rossz Android-os lejátszók lennének.

A képminőség meg továbbra is érdekes kérdés, megnézném azért egymás mellett mind a három felsorolt alternatívát (bár ugye DjNice már csinált egy "leleplező" összehasonlítást, hogy azért nem biztos, hogy elég alapja van a új Realtek képminőség hype-nak), de ezt csak saját szemmel hiszi el az ember úgy is. Az új fw-eknél már teljesen kikapcsolható az Imprex is a Himedia-kon, ha valakit ez eddig zavart volna. És speciel nekem néha igen jól jön, hogy lehet kicsit finomítani a képen gyengébb vagy zizisebb SD/DVD forrás esetén, mert én ilyeneket is nézek, sőt, bizonyos HD anyagoknál sem árt néha némi film-grain csökkentés szvsz.

(#54341) LógaGéza válasza sbazsi (#54335) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!
Amennyiben nincs szükséged 3D-re, és többsávos HD audió bitstreamingre, úgy bármely S905-ös box megteszi, pontos típusajánlást pedig itt az összefoglalóban találsz.
Mi Box mögött a support nagyon jó, most pl az egyetlen S905X alapú Androidos box, amivel Kodi Krypton alatt megy a 5.1/7.1 audio passthrough (Nougatos kódot portoltak vissza) - ugye ez Androidon belül. Ha nem használnál semmi olyan appot, ami Androidot igényel, akkor elég egy S905-ös box Libreelec-el, erről meg a fenti topikban mindent megtalálsz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54342) blakey válasza LógaGéza (#54341) üzenetére


blakey
titán

…és többsávos HD audió bitstreamingre, úgy bármely S905-ös box - ezt fejtsd ki, mert így nem teljesen okés, 4-ik S905-ös boxom van, eddig ez a legrágább (Neo U1) és van HD audió passtrough gyári rendszeren és bármennyire is a 3D-t hozzák fel, mint hátrányt ezen készülékek esetében, elárulom, hogy sokkal "kezesebb", mint a Zidoo X8/X9S vagy Himedia Q5/Q10 Pro, egyszerűen "user friendly", nem mondom, hogy nem bugos, biztos van, de nálam még semmilyen bug nem jött elő és a korábban említett "Packed Bitsream kódolás" esetében is a hibás kódolás eredménye, lusták a 23,976 fps videót a 25 fps audióhoz szinkronizálni és egytől egyig minden lejátszó valamilyen hibával játsza le, ez megelőzhető egy újrakódolással, szerencsére kevés ilyen anyagot használok, de tesztnek tökéletes. A 3D is teljesen rendben van, nem nagyon látni, hogy kisebb a felbontás.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54343) kandurka


kandurka
újonc

Sziasztok!

Vásároltam egy LG 49UH8507 típusú 4K és 3D képes tévét. A Netflixes 4K tartalmak gyönyörűen jelennek meg rajta, de én szeretnék a letöltött tartalmak lejátszásához egy media lejátszót.

A következők lennének az alap elvárásaim:
- Ethernet csatlakozással hálózatba köthető a PC-vel, ami megosztja a letöltött tartalmakat.
- Képest lejátszani az UHD felbontású mkv konténeres videókat, Bluray ISO és Bluray 3D ISO fájlokat különösebb varázslás és háttérmunka nélkül.
- HDMI 2.0 kimenet legyen rajta.
- Beépített merevlemez NEM kell!

A fentieken felül különösebb egyéb extra funkció nem szükséges. Lényeg, hogy simán elboldoguljon az UHD formátumú letöltött anyagokkal és a 3D Bluray ISO-kat is szépen lejátssza.

Milyen típust ajánlanátok ezek alapján?

(#54344) LógaGéza válasza blakey (#54342) üzenetére


LógaGéza
addikt

ATMOS/DTS:X is megy?
Itt olvass bele a Welcome to Android MediaCodec standards only bekezdésbe. Minixen Jarvis van még.

kandurka
Asztali médialejátszóból én egy Zidoo X8, esetleg ha nem annyira fontos megvárnám az új Nvidia Shieldet (a régi nem viszi az MVC MKV-kat).
A másik opció meg a HTPC - ez meg kerettől függ, hogy mennyit szánsz rá. Pl ez egy kb kompromisszummentes megoldás lesz.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54345) blakey válasza LógaGéza (#54344) üzenetére


blakey
titán

HD Audiót írtál, DTS-HD és True-HD simán megy, az Atmos, DTS-X akkor aktiválódik ha erre alkalmas elrendezés (hangsugárzó) van. Már a Krypton alapokon dolgoznak kb. 1,5 hónapja. Jarvis alapokon van egyelőre az XBMC.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54346) SunMount3r válasza LógaGéza (#54344) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pl ez egy kb kompromisszummentes megoldás lesz.->Azért erősítsétek meg, hogy a távirányítója nem a kínai, E-bay-es led szalagoknál szokásos "horpadó gombos" megoldás lesz 115K-ért. :D Mert a képek alapján nem tudom eldönteni. :F

(#54347) blakey válasza kandurka (#54343) üzenetére


blakey
titán

Minden a pénztárcádon múlik, Popcorn A500, Dune Solo 4K, Solo Lite, Popcorn VTEN, Himedia Q5/Q10 Pro és így tovább. Zidoo-t (X8/X9S) a Realtek miatt nem szívesen ajánlok, bár van aki elégedett vele, de valahogy továbbra sem túl jó a natív képvisszaadása. Lesznek akik ezt megpróbálják cáfolni, de sajnos egyelőre ugyanaz a hiba, mint korábban, ettől eltekíntve az is ajánlható.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54348) manu75


manu75
aktív tag

Sziasztok!

A Med600-as lejátszó tudna kezelni olyan külső 2,5 merevlemezt aminek nincs külön áramellátása? Jelenleg csak 3,5 lemezekkel használom, amik merevlemez házban vannak így az kap külön áramforrást. A lejátszó használatijában nem találtam meggyőző infót erről, annyit írtak, hogy külön áramforrás nélkül ne kössünk rá sok mindent.

(#54349) blakey válasza manu75 (#54348) üzenetére


blakey
titán

Több, mint valószínű, hogy kezeli.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54350) LógaGéza válasza blakey (#54347) üzenetére


LógaGéza
addikt

Realtek miatt nem szívesen ajánlok

Fejtsd ki kérlek.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.