Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53701) djpundro válasza DVlad (#53694) üzenetére


djpundro
aktív tag

Van itten hasznaltan ,de meg mindeg dragan aruljak .

[link]

Talatam olcson meg a kis 50€ os taviranyito is van vele.
Összesen 120€
[link]

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#53702) Beni2360 válasza djpundro (#53696) üzenetére


Beni2360
félisten

.SEHOL SINCS 16Gb vagy mégis? de az árak :Y

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53703) djpundro válasza Beni2360 (#53702) üzenetére


djpundro
aktív tag

Van egy hasznalt 120€ ert ,jo ar ,mivel a taviranyito extra 50€ ba kerül ,fenn a link .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#53704) DVlad válasza Beni2360 (#53702) üzenetére


DVlad
őstag

Napközben volt (prime) 170-ért is új.
Tavaly voltak olyan akciók, hogy 200 és 300 volt az ára, de 2 kontrollerrel, illetve olyan is volt, hogy 1 kontroller, 1 távirányító járt hozzá. Idén semmi.
Az a baj, hogy most kadencia helyes rajta a kodi, és rendben van a rendszer a külföldi kodi-s és nvidia fórumok szerint is. De az új milyen lesz? Az is gonoszság, hogy leálltak a gyártással, hogy vákum legyen az új érkezéséig (ünnepek utáni akcióknak annyi).
Illetve az is fura, hogy minek lesz új?! Hardverileg mindent ver a műfajában jelenleg, ebben a konfigban is.

(#53705) junkpod válasza SunMount3r (#53697) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az nem de hackelt firmware PÉNZÉRT kell rá rakni, hogy működjön. De egy LE telepítés ingyen az már mókolás. Hát ha már 250ezerért sem lehet out-of-the-box playat kapni akkor nem értem mire megy itt a sírás... :C

Box's don't touch!

(#53706) Beni2360 válasza DVlad (#53704) üzenetére


Beni2360
félisten

Most akkor ez média lejátszó vagy játék gép?
Igaz és igazából játszani még fiatal koromban sem játszottam ilyen lövöldözős meg hasonló irányítóval működő cuccokkal még winen sem.
Amint a hozzá szólásodból kiveszem ezt inkább játék "őrülteknek" ajánlott. nem mezei lejátszó.
Nem fog elcsábítani. :(

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53707) DVlad válasza Beni2360 (#53706) üzenetére


DVlad
őstag

Eredetileg konzol lett volna a neve, de nem az lett. Elég komplex kis eszköz, majdnem tökéletes home szórakoztató center és egyéb, tényleg sokoldalú, erős vassal.

(#53708) Beni2360 válasza DVlad (#53707) üzenetére


Beni2360
félisten

Látszik mennyire nem vagyok ebben a témában, a guglin kellett utána néznem mi is az a konzol? :U Csak a TV-ben látom a sok nyomogatást nekem 1990-ben kimerült a comodore-ban a játék de azt is gyorsan elfelejtettem nem bírtam idegekkel. Aztán a win95 de már lefoglalt a rendszer tanulása és a filmek. Még vannak SVCD filmjeim is emlékben.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#53709) headhunter válasza Beni2360 (#53706) üzenetére


headhunter
addikt

(#53710) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Szerintetek a Himedia Q10 Pro-nak vagy a Popcorn A-500-nak szebb a képe,
melyik tud többet, melyik használható jobban?

Köszi.

(#53711) Alfajiri válasza szrobert (#53710) üzenetére


Alfajiri
tag

A „szebb a képe” értelmetlen kérdés. Olyan mintha azt kérdeznéd, hogy a Trabant vagy a Toyota tud menni 60 vagy 90 kilométeres sebességgel? A kép „szépsége” a lejátszott anyag minőségétől és a megjelenítő képességeitől függ, a lejátszó képességei nem sokat számítanak. Ugyanez vonatkozik a hangra is, ha egy megfelelő erősítőre megy a jel, és nem egy számítógépekhez készült passzív hangdoboz párra.

A „melyik tud többet” már számít, abban az értelemben, hogy milyen szolgáltatásokat szeretnél. Itt olvashatod, hogy a Dune HD Solo 4K (100+ Ezer Ft) nem jó, mert nem megy rajta a Kodi, míg egy kínai csodán (10+ Ezer Ft) kis mókolással igen. Tehát az a kérdés, hogy neked mi számít tudásnak, médiainformációk (Kodis) megjelenítése, lejátszás vagy mindkettő.

[ Szerkesztve ]

(#53712) Pazolini válasza Alfajiri (#53711) üzenetére


Pazolini
senior tag

Már hogy ne számítana a lejátszó?! :B
A lánc - beleértve a kábeleket - leggyengébb tagja határozza meg a minőséget mind a hang, mind a kép tekintetében. Nyugodtan kérdezz, mielőtt ilyeneket leírsz, vagy olvasgass kicsit akár a plazma, akár a projektor, akár bármelyik hm vagy hi-fi topikban!
Amúgy vsz. aktív hangdobozt akartál írni...

[ Szerkesztve ]

(#53713) djpundro válasza szrobert (#53710) üzenetére


djpundro
aktív tag

Marmint mitöl szebb a kepe ?
Egy Nvidia Shield töl biztossan ,mivel shield nel eleve valami kepminöseg problemak voltak ,vannak .

De egy Himedia vagy Popcorn al mar eleve nem tudsz tevedni ,ezeknel a gepeknel tudva tudott hogy jo a minöseg a kepben .Nekem Zidoo x9s van .En azert vettem persze mivel elötte par tesztet elolvastam es ottan rögtön lattam hogy ez a gep jo lessz nekem .

Popkorn Vten em is volt .Nagyon szep a kepe ,az egy biztos .Himediam nem volt ,de biztos vagyok benne hogy szep a kepe mivel nem a kodi lejatszojat hasznalja es eleve minden lejatszonal ami a külsö lejatszojat az androdnal hasznalja annak jobb a kepminösege .

Persze lehet mas velemenye masnak is .De ez amikor mar sok nyugati es nem nyugati forumon is bizonyitott teny akkor nem kene megkerdejelözni .

En peldaul a hülye Nemet tesztekre vagyok merges ,mert sokat filozofalnak es mostan peldaul az Eweat uj r9 es lejatszojat istenitik .Pedig sehol egy hivatalos Forum a cegnek nincsen .
Szerintem egy hivatalos forum mind peldaul most aA Zidoonal is van vagy Popkornal nagyon elönyös tud lenni .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#53714) Alfajiri válasza Pazolini (#53712) üzenetére


Alfajiri
tag

A passzív nagyobb kihívást jelent.

Szerinted a 10+ és a 100+ Ezer forintos készülék digitális kimenetén más jelenik meg? Az olcsóbb készülék képtelen kikódolni a digitális jelet?

[ Szerkesztve ]

(#53715) djpundro válasza Alfajiri (#53714) üzenetére


djpundro
aktív tag

Mondtal egy nagy hülyeseget ,mind aposom ,neki van egy 80 cm es lcd je nekem meg a Philips 55pus7600 as nagy ambilightes es ö azt mondja "MIND AKETTÖN UGYANAZT LATOD" Az ilyen hozzanem ertö szolasokat egyszerüen ep eszü ember nem tud velemenyezni .

Vannak tul arazott termekek es a nevet is sokszor (sajnos)külön rakell fizetni ,de legalabb nem tudsz tevedni ha veszel markas es dragabb termeket .
Mar nem muszaj a legdragabbat venni de mind irom alul is "nem vagyok olyan gazdag hogy mindenböl a legolcsobbat vegyem meg ,mert aki aki rosszul vesz az ketszer vesz " :DDD

Tehat a minösegre mindeg penz kell aldozni .

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#53716) Alfajiri válasza djpundro (#53715) üzenetére


Alfajiri
tag

Két ugyanolyan "Philips 55pus7600 as nagy ambilightes" tévén más képet kapsz ha a lejátszó nem 100+ ezer kategóriás, de megfelel az előírt technikai követelményeknek?

Ezzel pont azt írtad le, hogy a megjelenítő minősége számít ...

[ Szerkesztve ]

(#53717) Pazolini válasza Alfajiri (#53714) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ne hagyd figyelmen kívül egy lejátszóban a kép és hangprocesszorok, a megépítettség, az áramellátás, a belső kábelezés, a trafók és kondik, a DAC és ADC chipek, a hang és képjavító algoritmusok, a pure leválasztás, a portok, a hdmi panel és enbloc az egész analóg és digitális blokk minőségét!

(#53718) szabi__memo válasza Pazolini (#53717) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sőt a legfontosabb egy aranyozott jó drága hdmi kábel. Az számít a leginkább :DD :DD :DD

(#53719) Pazolini válasza szabi__memo (#53718) üzenetére


Pazolini
senior tag

Ezt azért nem mondtam. :P

(#53720) djnice válasza Alfajiri (#53714) üzenetére


djnice
veterán

Ha nincs képjavító, akkor igen, úgy kellene hogy legyen, hogy a digitális stream dekódolásakor bitről-bitre ugyanazt kapnánk a HDMI kimeneten, de sajnos mégis valami beleszól a kiadott képbe.
Ezt RAW HDMI capture-el könnyű ellenőrizni, a látszólag ugyanolyan két kép is különböző, ha csinálsz egy diff-et. A natív kép szerintem az amikor pl egy ffdshow szoftveresen dekódol egy streamet és kimentjük belőle az adott képkockát.

(#53721) Alfajiri válasza Pazolini (#53717) üzenetére


Alfajiri
tag

Nem szeretnék ezen vitatkozni.

A végén még meggyőzöl, hogy a 300+ Ezer forintos laptopon a RAR jobban kicsomagolja az anyagot, mint a 100+ Ezer forintos asztali gépen.

Ha az előírt technikai követelményeknek megfelel, ugyanazt kapod.

Az aranyozott csatlakozós HDMI kábelen is ugyanaz megy át.

(#53722) Pazolini válasza Alfajiri (#53721) üzenetére


Pazolini
senior tag

Semmi egyébről, minthogy a kép- és hangmegjelenítésbe a processzorok, streamerek és playerek minősége érezhetően beleszól. Egyszerűbben, nem mindegy, mit veszel. Persze elszállni azért nem kell, csak egy lélektani határig. ;)
Vagyis a kolléga kérdése - amire elutasító és kioktató választ adtál - teljesen jogos volt.

[ Szerkesztve ]

(#53723) szabi__memo válasza Alfajiri (#53721) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez olyan meddő hülye vita mint a hdmi kábleles. Ott is sokan jönnek azzal, hogy a drágább az sokkal jobb, hát még ha aranyozott, mert szebb a kép... Lol
Igaz sem megmagyarázni nem sikerül, hogy digitális átvitelnél mitől lehetne jobb a kép ha mindkettő teljesíti a specifikációkat, de még összehasonlító vakteszteken sem sikerült eltalálni melyik a drága kábel.

[ Szerkesztve ]

(#53724) Pazolini válasza szabi__memo (#53723) üzenetére


Pazolini
senior tag

Most a kábel csak "mellékmadzag", akarom mondani mellékszál volt.

(#53725) djnice válasza Alfajiri (#53721) üzenetére


djnice
veterán

A HDMI kábelen ugyanaz megy át, az nem számít, a drága kábel mind átverés ezt már megbeszéltük.
A processzor által dekódolt digitáls stream is ugyanaz, de valahogy a TMDS jel előállítása közben valami mégis beleszól a képbe és a HDMI csatlakozón már nem bitről-bire ugyanaz megy ki, mint ami a dekódolt stream.

[ Szerkesztve ]

(#53726) Alfajiri


Alfajiri
tag

Ha a készülék teljesíti a technológiai normákat, ugyanazt kell kiadnia.

(EU-n belül nem lehet forgalomba helyezni olyat, ami erre nem képes.)

Más kérdés, hogy a kedves felhasználó szeretné jobbnak látni a sz@r anyagát is, pedig nézhetne eleve jót is.

Azok a készülékek, amelyek abba az irányba mentek el, hogy kérés nélkül is „javítanak” a képen és a hangon ebből a szempontból nem számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#53727) djnice válasza djnice (#53725) üzenetére


djnice
veterán

Bár, hogy most így beszélünk róla, a chroma upscaling szólhat bele az eredeti 4:2:0 színtér miatt (bluray esetén) vagy esetleg a YCrCb-RGB konverzió.

[ Szerkesztve ]

(#53728) szabi__memo válasza Alfajiri (#53726) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Pontosan

(#53729) Pazolini válasza Alfajiri (#53726) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kicsit elterelted a szót! Nem a natív streamelés volt a kérdés, hanem hogy lejátszó és lejátszó között lehet-e különbség kép- és (ahogy te példálóztál elég botorul) hangminőségben... :))

[ Szerkesztve ]

(#53730) SunMount3r válasza Alfajiri (#53716) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Már megint ez a "Digitális" téma... Ahogy előttem is írták azért ennél jóval összetettebb a dolog, minthogy annyival el lehessen intézni, hogy "a specifikációknak megfelel, digitális is, ergó nem lehet semmi különbség".

Bár én más aspektusból közelítek most: a szoftveres optimalizáció és az adott chipset képességei. Mire képes max. ezen a téren a hardver és ehhez hogyan/mennyire tudták jól optimalizálni a szoftveres környezetet. Lejátszók (pl. KODI, drágább gyártók saját lejátszója stb.), vagy maga az OS limitáció, illetve, hogy ezek hogy vannak összefésülve, hogy a lehető legjobb legyen az eredmény cetele, cetele...

Rövid példa: A TV-m saját lejátszójához képest enyhén szólva is felüdülés volt a Q10 Pro képminősége. Pedig ugye mind két esetben "digitális" a jelátvitel és a feldolgozás és lám mégis mekkora a különbség...

Aztán ott vannak még DjNice capture-je-i is (keress rá), amin látható, hogy nem mindegy, milyen a chipset. Van ahol szándékolt a belenyúlás és sokak szerint ront a minőségen, van ahol ezt jól eltalálják (illetve állítható/testre szabható) és van (ha egyáltalán van) a totál "natív" belenyúlás mentes kép.

Ez utóbbi terén lehet némileg igaz amit írsz, hogy elviekben ezt elvárás szinten kéne tudnia minden lejátszónak. Csak megint jön ugye a szoftver, a lejátszók, amik szintén bekavarnak a "nyersanyagba" és ugye melyik, milyen szinten.

(+1. a képjavítók meg gyengébb forrás esetén nagyon jól tudnak jönni, egy rendesen kódolt mai és minőségi anyagnál viszont néha inkább zavaróak, ez is igaz, de ezt is embere válogatja, bonus funkció, lehet vele játszani, egyénire szabni, azért "jó hogy ott van").

(+2. Remélem nem írtam nagy orbitságokat, de nekem eddig így állt össze a kép...)

(#53731) Pazolini válasza SunMount3r (#53730) üzenetére


Pazolini
senior tag

+1

(#53732) Alfajiri válasza Pazolini (#53729) üzenetére


Alfajiri
tag

A lejátszó minőségét a "natív streamelés" képessége határozza meg, a többi csak bűvészkedés.

(#53733) Pazolini válasza Alfajiri (#53732) üzenetére


Pazolini
senior tag

Mondjak nagyobb közhelyet? Az egész digitális világ egy nagy bűvészkedés, kolléga! :W

(#53734) SunMount3r válasza SunMount3r (#53730) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kieg.: Vagy pl. most volt róla szó a Himedia Topic-ban is, hogy valaki hiába az elvileg hyper szuper Tidal-on keresztül hallgatná a lossless zenéket és hiába van HDMI->RAW-ra állítva a kimenet, mégis rosszabb az eredmény, mintha lokál letöltött Flac-eket játszana le a Himedia saját lejátszójával.

(Amibe viszont én sem hiszek: a 20K-s HDMI kábelek :D :N , amint a kimenetről elhagyja az utat a jel, onnantól kezdve érvényes amiket írtál...)

(#53735) szabi__memo válasza Pazolini (#53733) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem, úgy értette, hogy azoknak akiknek szüksége van képjavításra (mert pl fos minőséget néznek) azoknak számíthatnak az ilyen funkciók és nyilván nem mindegy a lejátszó "minősége" (ami ugyebár nem is a lejátszó hanem a képjavító algoritmus minősége, htpc-n még választhatsz is). És ez bűvészkedés.
De ha normális anyagot nézel akkor ezekre semmi szükség és minden lejátszónak amin natív nézed ugyaazt a képet kell látnod.
Én pl nem használok képjavítást, mert úgy érzem nincs szükség az eredeti anyagon változtatni. Persze nem vga divx-eket nézek. És ezzel pont meg is van oldva.

(#53736) junkpod válasza djpundro (#53715) üzenetére


junkpod
nagyúr

"Az ilyen hozzanem ertö szolasokat egyszerüen ep eszü ember nem tud velemenyezni ."
Ezzel most Te véleményezted. A következtetést rád bízom. :C

A másik állításod amiben azt írod, hogy minden lejátszóban jobb a képminősége a gyártó saját applikációjának mint a kodinak, az tévedés amíg ezt a véleményt megtartod magadnak, de félrevezetés amikor kiírod ide.

Nagyon előnyösen befolyásolná a hozzászólásaid megítélését ha nem mondanád folyamatosan a véleményedre, hogy tény. A tény nem djpundro személyes meggyőződésén alapszik. Sőt mint a példák is mutatják esetenként nagyon messze van a kettő egymástól.

És még egy dolog amire szeretnélek megkérni, szokjál le erről a "nyugatozásról". Egyrészt ez a kifejezés az IT eszközök piacán és a szakértők minőségén és a felhasználók igényein nem értelmezhető, egyszerűen NINCS ilyen. A magyarországi, az oroszországi, a romániai, az ukrajnai, a kínai emberek pont ugyanazpkat a termékeket tudják megvásárolni amit Te és pont annyi hozzáértő ember van mint a Te nyugatodon. Bármennyire is próbálod magadat felemelni, annál lejjebbre süllyedsz.
Az általad használt kifejezés csak földrajzi értelemben érvényes és használható de akkor is kétélű dolog. A térképet és a gazdasági viszonyokat ismerve gondolom neked is feltűnt, hogy Németországtól földrajzi és életminőségi értelemben Ausztria (és főleg annak keleti végei) keletre van.

Annak viszont kifejezetten örülök, és respektálom, hogy a helyesírásod sokat javult az utóbbi időkben. Talán ha hsz előtt legalább a Google által pirossal aláhúzott szavakat egy jobb-klikkel javítanád még jobbá válhatnál.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#53737) Pazolini válasza szabi__memo (#53735) üzenetére


Pazolini
senior tag

Igazad lehet, de akkor ezzel ő maga mondta ki, hogy lejátszók között VAN, szükségképpen van különbség a digitális natív adatfolyam-továbbítás képességében... ...és így keveredett totális önellentmondásba. :O

[ Szerkesztve ]

(#53738) szabi__memo válasza Pazolini (#53737) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nincs ha a javítás nélküli képet nézed. Különbség akkor van ha a lejátszó belenyúl a te kérdezésed nélkül. Ekkor viszont én nem beszénék minőségről, mert az a lejátszó gagyi.

[ Szerkesztve ]

(#53739) djpundro válasza Pazolini (#53717) üzenetére


djpundro
aktív tag

Hat ezt nagyon szepen megmondtad .Respekt .
Nekem nincsennek ezek szep szokincseim sajna ,de ebböl nagyon igazat adok ,mivel ez a lenyeg amit mondtal .Es akkor rögtön emelkednek az arak .

Tehat olcso husnak hig a leve :C

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#53740) junkpod válasza Pazolini (#53717) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ne hagyd figyelmen kívül egy lejátszóban a kép és hangprocesszorok, a megépítettség, az áramellátás, a belső kábelezés, a trafók és kondik, a DAC és ADC chipek, a hang és képjavító algoritmusok, a pure leválasztás, a portok, a hdmi panel és enbloc az egész analóg és digitális blokk minőségét!

Ebből a manapság használt hang és kép továbbítási eljárások esetén csak ez lehet befolyásoló tényező: Ne hagyd figyelmen kívül egy lejátszóban a kép és hangprocesszorok.

Azt el tudom (már) fogadni, hogy a kódolt video-stream visszaalakítása képpé nem biztos, hogy egyformán sikerül minden programozó minden algoritmusának. De onnantól, már, hogy a kikódolt képjel rákerül a hdmi kimenetre a képminőséget szerintem már csak a megjelenítő befolyásolja (észlelhető mértékben).
A hang jellel kapcslatban azonban már ennyit sem engednék meg, ugyanis a modern médiaplayerekben a DAC már kikerült a dobozból és az enkódolás már az erősítőre van bízva, tehát ha elfogadjuk, hogy a hang kikódolásánál is lehetnek különbségek, az már nem a médialejátszótól, hanem csak az erősítőtől függhet.

plusz egy kérdés(nem csak neked): a HDMI kábelen értelmezhető külön hang és kép jel továbbító vezeték (ér)?

Box's don't touch!

(#53741) djpundro válasza junkpod (#53736) üzenetére


djpundro
aktív tag

Nem szeretem a nemeteket ez teny :C

De hogy a minösegben ,legyen az akarmi ,mondom akarmi ,mindeg elöl vannak .Ez is teny :C

legyen az egy Mercedes vagy egy Miele [link]

ez mind akkor nem teny ? Vagy lehet nem tudsz rola! :C

A helyesirasra meg egyszerüen nincsen türelmem jobban vigyazni ,lehet nem is tudnak lehet ez nem egy :DDD teny ?!

En a hozzalasal sokszor nem vagyok megelegedve -kelet nyugat ez is teny .Mivel sajat börömön tapasztaltam amikor itten Burgenlandba a hazam ujitottak fel nyugatrol es keletröl .
E :Y s ez is teny

[ Szerkesztve ]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#53742) junkpod válasza Alfajiri (#53721) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ne felejtsd el,hogy a RAR és társai NEM veszteséges kódolási eljárások, azaz a kódolás előtti bitsorozat pontosan megegyezik a kikódolás utáni bitsorozattal. Míg a video és hang jelet tartalmazó bitsorozatot vezsteséges eljárással tömörítik, azaz a kiinduló bitsorozat soha nem egyezik meg a kikódolás után kapott bitsorozattal, legfeljebb csak hasonlít rá. Lesznek a képen olyan pixelek amit a kikódoló algoritmusnak kell kitalálni, kikövetkeztetni.

Box's don't touch!

(#53743) szabi__memo válasza junkpod (#53742) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A kikodolo algoritmus nem szabvanyositott?

(#53744) Pazolini válasza junkpod (#53740) üzenetére


Pazolini
senior tag

A kérdésbe vont Popkornban, vagy a korábbi hozzászólásokban szrobert kolléga által felemlített Oppoban ott figyel a dac. A Popi 500 pro verziójában nem is akármilyen. A hdmi panelek minőségéről pedig szépeket tudnának mesélni az Onkyo hm vas tulajsonosai... Máskülönben a kérdésbe a hang dolgát nem én hoztam be.
Hozzáértés híján HDMI kérdést passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#53745) Alfajiri válasza Pazolini (#53737) üzenetére


Alfajiri
tag

Nem célom, hogy meggyőzzelek.

Egyik kedvenc időtöltésem a videó és hanganyagok vágása. Különböző forrásokból (árban lényegesen eltérő műholdas és földi digitális vevőkkel) készülő felvételeknél bitre azonos végeredményt kapok.

Szerinted a sok tekintetben lényesen egyszerűbb lejátszók erre nem képesek.

Ha egy lejátszó belenyúl kérés nélkül, az egy kacat, nem tárgyalási alap.

Viszont egy lejátszót lehúzni azzal, hogy olvastam valahol a neten, hogy soha nem kapcsol ki teljesen a képjavító marhaság, a neten sok mindent lehet olvasni, és azoknak az ellenkezőjét is.

A mérés is egy tudomány. Valaki például írta, hogy készenléti helyzetben a tévéje 5W körül fogyaszt, a mérője terhelés nélkül is annyit mutatott.

[ Szerkesztve ]

(#53746) djpundro válasza Pazolini (#53744) üzenetére


djpundro
aktív tag

Respekt - ez mind Tény . :Y Kerestem a googleban egy ekezetet az e -re -

Pazolini barcsak ilyen szepen tudnak irni mind te !Erzem mindha csak a sajat gondolataim lennenek .

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#53747) djnice válasza junkpod (#53740) üzenetére


djnice
veterán

Együtt megy a hang a képpel, TMDS protokoll szerint, külön packetekben: [link]

(#53748) djnice válasza Alfajiri (#53745) üzenetére


djnice
veterán

Még mindig rosszul közelíted meg a dolgot, ha megértenéd hogy a TMDS-re ültetett jel nem teljesen ugyanaz mint a dekódolt stream, akkor nem írnál ilyeneket. Eleve ott van egy RGB konverzió.

(#53749) Alfajiri válasza junkpod (#53742) üzenetére


Alfajiri
tag

Kevered a dolgokat. Annak hogy egy szolgáltató a hozzá beérkező jelet milyen veszteséggel (pl. 20 Mbit-ből tovább küld 1,5-öt) továbbítja a gazdaságos működése érdekében semmi köze a digitális átvitelhez. Amit ténylegesen kiküld az fog megjelenni a beltérid kimenetén VESZTESÉGMENTESEN, hacsak nem egy bűvészkedő dobozt kaptál.

(#53750) Pazolini válasza djpundro (#53746) üzenetére


Pazolini
senior tag

:R
Ne fényezz ennyire, mert kiderül, hogy túl sok volt a smink, és kevés a valós "szépség". :B

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.