Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54901) djnice válasza allein (#54900) üzenetére


djnice
veterán

Próbáld ki a 140 Mbps 10 bit-es HEVC Jellyfish tesztvideót, ha az nem szaggat, akkor jó lesz majd UHD remuxokra is, ha szaggat, akkor ennyit tud a Dune.

(#54902) Alfajiri válasza allein (#54900) üzenetére


Alfajiri
tag

A laptopon kellene egy megosztott könyvtár.
Laptop/Switch/Dune kábelek gigabitesek.
A Dune készüléken felveszed SMB kapcsolatnak.
(Csak a Switch van a laptop és a Dune között.)
Ilyen felállásban milyen olvasási sebességet mérsz?

A gigabites hardver egy elméleti lehetőség, A Dune Solo 4K jelenleg képtelen 27 MB/s fölött olvasni róla, pedig akár 125 MB/s is lehetne.

Nálad 11 Mb/s.

Azért kellene kipróbálni a javasolt egyszerűsített felállást, mert abban könnyebb lenne megtalálni a lassúság okát, mint a teljes sokkal összetettebb rendszeredben. Ha ekkor magasabb lenne az olvasási sebesség, akkor egyértelműen a hálózatod más elemével vagy elemeivel van probléma.

[ Szerkesztve ]

(#54903) allein válasza allein (#54900) üzenetére


allein
addikt

Urak :DDD töltöttem le jellyfish anyagokat. 80-120 Mbit/s videók, 120 Mbps fájl elindul, a bitsebesség 70-80 Mbit/s. Akadozik a kép, de a DUNE ezeket amúgy tudja:

igen Ethernet 100 Mbit/s
igen Ethernet Gigabit.

Nem tudom mi lehet a gond :U de nyomozok tovább :DDD

SZERK: laptopot összekötöttem lanon a switchhel, ezután a NAS-ról másoltam filmet a laptopra, sebesség - 100-110 MB/s - ez közel áll a gigabithez.

Mégis az lesz, hogy a DUNE a ludas?

(#54904) blakey - milyen adatra vagy kíváncsi pontosan?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54904) blakey válasza allein (#54903) üzenetére


blakey
titán

Régi Dune-kbe volt olyan opció, hogy gigabit engedélyezése, persze az nem volt az igazi, de mégis, nem lehet, hogy most is van ilyen és az valódi?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54905) Alfajiri válasza allein (#54903) üzenetére


Alfajiri
tag

Elhisszük, hogy a laptop gyorsan másol a NAS-ról.

Az egész kísérlet arról szólna, hogy lényegesen kevesebb hálózati elemmel hogy viselkedik a Dune.

Dune - Switch - Laptop (más semmi)

(A Dune nem Laptop, nem fog 100 MB/s sebességgel olvasni, de a 11 MB/s kevés.)

[ Szerkesztve ]

(#54906) allein válasza Alfajiri (#54905) üzenetére


allein
addikt

Holnap teszek egy kísérletet az általad említett lehetőséggel. Ezt hogyan értelmezzem. A laptopon kellene egy megosztott könyvtár. Megosztani hogyan? Arra gondolsz, a dunevel játsszak le a laptopról egy film anyagot?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54907) Alfajiri válasza allein (#54906) üzenetére


Alfajiri
tag

Igen - Lejátszás + Olvasási sebesség mérés a már ismert módon.

Meghajtókat szoktam megosztani:

PC:

Intéző
Jobb egérgomb a megosztani kívánt lemez jele fölött.
(pl. D: 2-es vagy 2. lemez)
Megosztás ezzel
Speciális megosztás
Speciális megosztás gomb
Mappa megosztása - Pipa
Megosztási név (ezt kell majd beírni a Dune készüléken)
Pl: 2 (nem kell hosszú név, egyszerűbb lesz beírni)
Engedélyek gomb
Az engedélyeknél magamnak mindenhez pipát rakok, de elég az olvasás.
OK (az engedélyekre)
ALKALMAZ OK a mappa (ami most egy teljes lemez) megosztásra

DUNE:

A források képernyőn Pop Up menü
ÚJ HÁLÓZATI KÖNYVTÁR
Név: tetszőleges (Pl.: A2 - A gép 2-es lemeze)
Típus: SMB
Szerver: a gép neve vagy IP címe (Pl.: A - A gép)
A Dune átírja kisbetűre, de úgy is jó.
Könyvtár: megosztási név (Pl.: 2 - 2-es lemez D: ezt írtuk be a PC megosztásnál)
(MEGOSZTÁSI NÉV!!! Nem a megosztott könyvtár vagy meghajtó PC-s neve.)
Felhasználó: Windows felhasználói neved
Jelszó: Windows jelszavad
OK az új hálózati könyvtárra

1. Kiderülne, hogy az SMB és az NFS között van-e sebesség eltérés.
2. Kiderülne, hogy kevesebb hálózati elemmel is lassú-e.

Ha továbbra is lassú, akkor a három elemben és a kettő kábelben lehet a hiba.

Ha gyorsabb, akkor, máshol kell keresni a probléma okát.

Az is lehetséges, hogy csak NFS kapcsolatnál lassú, de ez is kiderülne.

[ Szerkesztve ]

(#54908) allein válasza Alfajiri (#54907) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen a bő leírást, este majd meló után lesz időm ezzel foglalkozni, amint tudok beszámolok :R

Samba vagy nfs, teljesen mindegy, akadoznak a filmek. De este próbálkozom azzal amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54909) allein válasza djnice (#54901) üzenetére


allein
addikt

Már próbálkoztam igaz, hogy csak 120 Mbit/s jellyfish videó volt de szaggat. Bitsebesség 70-80 Mbit/s volt :F ha ennyit tud a dune akkor vissza fogom vinni az üzletbe, hogy teszteljék le :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54910) Patice válasza allein (#54909) üzenetére


Patice
Topikgazda

Épp akartam már írni neked, hogy ennyi próba és teszt után nekem logikailag csak az jön ki, hogy a Dune a ludas.

Vagy szoftveres korlát ez, vagy nem lennék meglepődve, hogy hardveres. És ez egy 4K-s lejátszónál szerintem gáz.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#54911) blakey válasza allein (#54909) üzenetére


blakey
titán

Megnézted azt amit írtam?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54912) Alfajiri válasza allein (#54909) üzenetére


Alfajiri
tag

A 11 MB/s átlagos LAN olvasási sebesség 88 Megabitre lenne elegendő, de üzem közben ennél kevesebb lesz 5-15%-al. Amíg ez a maximális adatsebességed hiába próbálkozol 120 Mbites anyagokkal.

Nálam a 140 Mbites javasolt teszt fájl rendesen megy a Dune Solo 4K készülékkel LAN-ról.

(Ugyanabban a rendszerben az Androidos lejátszó + Kodi homokórázik az 5. másodperc körül, a következő 25 már simán végigmegy.)

Az tény, hogy a Dune Solo „gigabitesnek” nevezett hálózatkezelése nem 125 MB/s (1000 Mbites) olvasási sebességet jelent.

Olvasás: 25-30 MB/s

Írás (a közvetlenül csatlakoztatott eszközre, pl. beépített /Solo 4K/ vagy USB-s SSD-re) : 6-10 MB/s - ez a valójában siralmas érték

(75 Mbit felett csak tesztanyagaim vannak.)

[ Szerkesztve ]

(#54913) allein válasza blakey (#54911) üzenetére


allein
addikt

(#54904) blakey - igen, nem találtam olyan beállítást a DUNE beállítások között ami korlátozná vagy lehetőséget adna külön ilyen opcióra.

(#54910) Patice - eredetileg A500 Popcornt akartam. De elbeszélgettünk az eladóval, mivel nem kell a HDD a médialejátszóba, kilőttük ezt a típust. Maradt a VTEN vagy ez a DUNE. Sajnos nekem korábban voltak gondjam az A410-es popival, CA erősítővel a True-HD hangsáv akadozott. Visszavittem annó az üzletbe a popit, letesztelték és kiderült, hogy náluk Marantz és Denon erősítőkkel semmi gond nem volt ezzel a hangsávval. Ezért gondoltam most, hogy próbálkozom a DUNE-vel :K Eladó elmondása szerint több probléma volt eddig Popcornnal mint a DUNE márkával. Lehet mégis rossz ötlet volt a DUNE, nem tudom de mindenképpen vissza fogom vinni tesztelésre.

(#54914) dh66e - teljesen mindegy, hogy samba vagy nfs, akadzonak azok a filmek ahol szükséges a nagyobb bitsebesség. Annyi kiderült, hogy valamiért a DUNE nincs gigabit, annak ellenére, hogy a saját beállíátsaiban belül az látható, hogy Ethernet.

Tehát van olyan 4K film ami nem szaggat, ha jól emlékszem több is de, 50-60 Mbit/s a bitsebesség. Ahol szükséges a 80-100 Mbit/s már gond van, teszt olvasási sebesség 11 MB/s. Cat7 zsír új kábelt próbáltam ki tegnap, AQ Forrest, 11 MB/s volt ebben az esetben is.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54914) dh66e válasza allein (#54913) üzenetére


dh66e
veterán

Ne is keress olyat mert nincs. :)
Milyen fájlrendszerről megy a lejátszás?

(#54915) blakey válasza dh66e (#54914) üzenetére


blakey
titán

A Dune Base 3.0-baqn és a HD Duo-ban volt, csak én a gyakorlati hasznát nem láttam illetve már el is feljtettem, hogy pontosan hol volt. :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54916) Alfajiri válasza allein (#54913) üzenetére


Alfajiri
tag

Elképzelhető, hogy hibás készüléket kaptál, de amíg fekete-fehéren nem állapítod meg, hogy a Dune a hibás, addig ez csak találgatás.

Ezért javasoltam a kevés hálózati elemes próbát:

Dune + Switch + Laptop + 2 db LAN kábel

(#54917) Alfajiri válasza allein (#54913) üzenetére


Alfajiri
tag

Azt is megnézheted, hogy a Laptop a Dune jelenlegi LAN kábelére dugva ugyanúgy viselkedik-e (nem lesz kisebb az olvasási sebessége) mint más csatlakozási ponton.

Ciki lenne, ha visszaviszed, és a boltban rendben működik.

A fájlrendszer is lényeges lehet.

Nekem azt mondták a 25-30 MB/s LAN olvasási sebességre, hogy ez a Windows NTFS miatt van, de ezt erősen kétlem, mert ötödére csökkent sebességet biztosan nem eredményezhet.

[ Szerkesztve ]

(#54918) allein válasza Alfajiri (#54917) üzenetére


allein
addikt

Este próbálkozom újra :K

(#54919) Ejelhar - akkor hogyan magyarázható az, hogy van gigabit belső hálózaton? Csak elméleti ezek szerint.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54919) Ejelhar válasza allein (#54913) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

ha van lehetőség rá, akkor ki kéne próbálni egy másik switchel is, mert gyanúm szerint a routered és Dune nem jön össze 1GB-n.
Szomszédtól vagy ismerőstől kölcsönkérhetnél egyet, hátha csak ennyi, vagy végső esetben pár ezerért veszel egy 4-es mini switchet.

ps. Amúgy én egy S905-ös boxal pont így jártam. A routerrel nem okay, egy különálló switchel viszont igen.

(#54920) Ejelhar válasza allein (#54918) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Nagy ritkán előfordul az, hogy két LAN port képtelen rendesen együttműködni, ilyenkor -szerintem- csak az a megoldás: közbeiktatunk egy másik eszközt.

Velem ilyen már többször előfordult (munkámhoz kapcsolódik), mint jeleztem még otthon is.
Ez nem azt jelenti, hogy rossz bármelyik eszköz vagy ne tudná teljesíteni a specifikációjában leírt értékeket. Csupán egymással nem jönnek ki:-)

(#54921) allein válasza Ejelhar (#54920) üzenetére


allein
addikt

Pontosan :C ahogy korábban a Popcorn és a CA avr nem jött ki egymással :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54922) Alfajiri válasza allein (#54913) üzenetére


Alfajiri
tag

Ha nem tudod hogyan kell SMB megosztást létrehozni, hogyan állapítottad meg az NFS és az SMB azonos sebességét?

(#54923) allein válasza Alfajiri (#54922) üzenetére


allein
addikt

SMB és NFS alatt is elérem a mappákat. Teljesen mindegy, bitsebesség 10-11 MB/S körül van.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54924) junkpod válasza Ejelhar (#54919) üzenetére


junkpod
nagyúr

pont ezt írtam korábban is, hogy jobb lenne a NAS és a Dune lenne egy switch-be dugva, amúgy is kb ezek igénylik csak a gigabitet...

Box's don't touch!

(#54925) dh66e válasza blakey (#54915) üzenetére


dh66e
veterán

Azért nem láttad mert nem is volt neki. :(
Az új széria esetében ilyen opció nincs,de nem is kell mert eleve "gigabites" a hálózati része.Sajna a dune rákfenéje ez a gigabit téma évek óta ahogy olvasgatok a témában és ahogy látom ez nem is fog változni amíg erősebb vasat nem tesznek alá.

[ Szerkesztve ]

(#54926) blakey válasza dh66e (#54925) üzenetére


blakey
titán

A Dune Base 3.0-ban és a Duo-ban volt, láttam. Nem értem mire írod, hogy nem is láttam. :F

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54927) liszi70 válasza dh66e (#54925) üzenetére


liszi70
nagyúr

A HD sorozatban van gigabit menüpont, de "tesztverziós". Olyasmit ír ki az engedélyezés előtt, hogy tesztverzió, és átlagfelhasználóknak nem ajánlott. :F

[ Szerkesztve ]

(#54928) dh66e válasza blakey (#54926) üzenetére


dh66e
veterán

Mindig megjárom veled. :U
"csak én a gyakorlati hasznát nem láttam"

(#54927) liszi70

Na az a teszt verzió így is maradt.Köze nem volt a gigabithez,nem is javították mert nem tudták megoldani. Kb most ilyen a droid a solo-ra. Nincs és ha lesz akkor is olyan amilyen mert a kétmagos proci.....

[ Szerkesztve ]

(#54929) blakey válasza dh66e (#54928) üzenetére


blakey
titán

:D

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54930) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

na, már csak a vásárlás gombot kell megnyomni a Zidoo X9S -hez . Van esetleg valakinek másik tippje, vagy hozzáfűznivalója ehhez a lejátszóhoz? Ebben a kategóriában nem igazán van jobb vétel igaz? (nem az ár számít, inkább a szoftveres és hardveres valamint kép és hangminőség)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#54931) Alfajiri válasza allein (#54923) üzenetére


Alfajiri
tag

Egy technikai kérdésem lenne:

Hogyan állítottad be az NFS-t a Dune Solo Lite készüléken?

Ma kipróbáltam, a Dune Solo 4K legutolsó szoftverével még nem megy.

Az NFS szerver biztosan működik, mert egy pár ezer forintos földi digitális vevőről használható.

(#54932) allein válasza Alfajiri (#54931) üzenetére


allein
addikt

Nem tudom a te eszközödön milyen szoftver van, nálam felkínálta az újabb szoftvert és frissítettem. Nem tudom leírni a folyamatot miképpen hoztam létre az nfs elérést, de megy az nfs is nálam. Amiről még nem ejtettünk szót, 4K filmet lejátszani külső merevelemezről, ezen a téren is teszek ma egy próbát.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54933) Beni2360 válasza MCGaiwer (#54930) üzenetére


Beni2360
félisten

Részemről 10 pont, nyomjál.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54934) Joshi válasza MCGaiwer (#54930) üzenetére


Joshi
titán

Ha olvasod a topikot akkor láthattad, hogy nem kis viták születtek a Realtek "jó" képminőségét illetően. Ettől függetlenül szerintem jó vétel lehet.

(#54935) Alfajiri válasza allein (#54932) üzenetére


Alfajiri
tag

Sok nem kell:

Név: tetszőleges.
Típus: NFS adott.
Szerver: IP cím (esetleg a számítógép neve)
Könyvtár: régen ide egy \ karakter került
Protokoll: UDP vagy TCP

Az utolsó háromnál mit adtál megl be?

Szerver: IP címet vagy számítógép nevet?
Könyvtár: Maradt a \ (fordított per) karakter, vagy valami új trükk kell?
Protokoll: UDP vagy TCP beállítással ment?

Megnézhetnéd, és beírhatnád, hogy okuljak a tapasztalataid alapján.

(#54936) allein válasza Alfajiri (#54935) üzenetére


allein
addikt

Már úton vagyok hazafelé, nem sokára megírom a pontos beállításokat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54937) allein válasza allein (#54936) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok. Mai estén tettem egy újabb próbát, switch nélkül és minden rendben van. Bármennyire is gigabites a switch, sajnos nem tudja belső hálózaton a gigabitet. Tehát, azt a lan kábelt ami a routerből a switch ment - cat5e, rádugtam közvetlenül a dune-re. Minden rendben van, olvasási teszt sebesség- 35-40 MB/S. Videó egy 140 Mbit/s jellyfish anyag lejátszásáról.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54938) dh66e válasza allein (#54936) üzenetére


dh66e
veterán

Amennyiben hazaértél megnéznéd ezt nekem?
Köszi.

Közben a gondod is megoldódott. :)

[ Szerkesztve ]

(#54939) Alfajiri válasza allein (#54937) üzenetére


Alfajiri
tag

Remek!

Ezért is fontos, hogy egy összetett rendszerben ne ítélj elsőre, pontos információk nélkül.

NFS beállítások?

(#54940) allein válasza Alfajiri (#54939) üzenetére


allein
addikt

NFS beállítások:

Név - mappa neve szerepel nálam,
Típus - NFS,
Szerver - NAS ip címe,
Könyvtár - /volume1/mappaneve
Protokoll - TCP
Felhasználó ......
Jelszó .......

Nálam így működik.

(#54938) dh66e - nálam sem megy a youtube.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54945) Worang


Worang
csendes tag

Sziasztok !
Érdeklődnék milyen lejátszót ajánlotok nekem. Évekkel ezelőt Dune HD Lite 53D-m volt.
Aztán elromlott és azóta se vettem újat. Nas nem kell. Csak amire simán ráteszem a filmeket, megszerkezgetem hozzá a dolgokat.3D filmeket is tudja ha lehet. 4K nem kell. Keret: 50 000-60 000 Ft

Steam: worang / Xbox One: Worcsi

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.