Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54851) ThinkDiffere válasza Joshi (#54850) üzenetére


ThinkDiffere
csendes újonc

nincs sajna raktaron :D mas otlet?

(#54852) Joshi válasza ThinkDiffere (#54851) üzenetére


Joshi
titán

Ennyire sürgős? Szerintem hamarosan lesz.

(#54853) pilu69 válasza Joshi (#54848) üzenetére


pilu69
csendes tag

Pcről megy hdmin az erősítőmbe a jel ( hang/kép). A sharpon , csak este néznénk néha filmet

(#54854) djpundro


djpundro
aktív tag

A beelink is elkezdett Realtekes uj lejatszokat arulni ,csinalni utanozni.Gondolom a szoftja nem er semmit ,mivel eddig többen is probalkoztak ,de a Zidoo softja a legjobb es legjobban tamogatott .

[link]

Player: Samsung UBD-K8500: TV :Sat Receiver Vu+ Duo : Philips 65oled754 Avr : Denon avr x2400h . SOUNDSYSTEM :Teufel Ultima 40 Surround- Nas: Synology DS118

(#54855) Gomb78 válasza Vicarious1 (#54393) üzenetére


Gomb78
újonc

És ha már itt tartunk akkor q10 pro vagy zappiti mini 4k hdr?

Ha csak médialejátszásra kell és nem mini pc a cél?

(#54856) allein


allein
addikt

Sziasztok. Mi az oka annak, hogy a 2160p filmek mindegy, hogy h.264 vagy h.265, akadoznak a lejátszás közben. Nem tudom van-e jelentősége, hogy samba vagy nfs, mindkét lehetőség szerint elérem a megosztott mappáimat. TV 4K képes, lejátszó - Dune HD Solo Lite. Meggyőzödésem, hogy valami beállítás gond lesz. Tud valaki valami okosat mondani?

Szerk: lan, csakis lanon szoktam csatlakoztatni az ilyen eszközöket :K Van úgy, hogy pár mp-ig normálisan megy a lejátszás, utána akadozik és már nézhetetlen a film. Gigabites lan.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54857) Alfajiri válasza allein (#54856) üzenetére


Alfajiri
tag

WiFi / 100Mbit-es vagy Gigabites LAN?

Gigabites LAN-ról kb. 25-30 MB/s sebességgel olvas, ami 180 Mbit-ig elég

Ellenőrizd a sebességet:

Pop Up Menu - Információ - Olvasási sebesség

A kapott MB/s érték 8-szorosa (üzem közben kb. 5-10 %-al kevesebb) lesz Mbit-ben a maximálisan kezelhető bitráta.

[ Szerkesztve ]

(#54858) dave118


dave118
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Samsung bd lejátszókkal kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata. Lemezeim nincsenek, DLNA-n keresztül használnám 1080p (+ HD hang) tartalmak lejátszására. Ami igazán érdekelne, hogy a saját lejátszója mennyire gyors, jól használható stb. Most Kodit használok androidos tv-n, tervben volt egy Amlogic s905 kütyü LE-sítve, viszont jött egy lehetőség egy Samsung BD-D7000 lejátszóra. Lan képességeiről lehet valamit tudni? Vagy maradjak inkább pl. egy Minix-nél? Nem vagyok egy programozó zseni, persze egy LE telepítés nem okozna gondot, viszont ha ez a kis asztali lejátszó is tud normálisan működni hálózati lejátszóként, akkor inkább ezt választanám. Az ár nem szempont, mert nagyon olcsón jutnék hozzá.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#54859) blakey válasza dave118 (#54858) üzenetére


blakey
titán

Ha nincsenek lemezeid nincs szükséged Blu-ray lejátszóra illetve a D7000-es elég régi. Hálózati képessségei Plex-en keresztül egész jók, de kb. ennyit. Ha médialejátszóra van szükséged akkor egyik Blu-ray lejátszó sem lesz partnered. A Médialejátszókat meg jobb ha NFS/SMB-n használod és hanyagolod a DLNA-t.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54860) kenand válasza dave118 (#54858) üzenetére


kenand
veterán

Működik, amire tervezték, de sokkal korlátozottabban használható, mint egy LE.
Ha semmi más, mint film abban jó lehet. És dögösen néz ki...
De én is egyetértek a felettem szólóval, hogy Samba 5x jobb, mint a DLNA... utóbbi erősen device függő, egyik ezt a szervert szereti másik a másikat, felirat kezelés hol van, hol nincs...

[ Szerkesztve ]

(#54861) dave118 válasza blakey (#54859) üzenetére


dave118
senior tag

+ (#54860) kenand

Köszönöm. Igen ,ilyesmiken gondolkodtam én is. Kodi smb-n megy, a PC-n servioo szolgálja ki ... Igazából csak filmre kellene, esetleg Flac zene. Gyakran hallgatunk spotify-t, de arra ott a tv androidja. Játszani sosem fogok, arra ott a PC ... pff leírni is sok ezzeket, mennyi cseszett kütyüt vesz az ember különböző dolgokra :(((
Igazából jó minőségű képet és lehetőség szerint jó(jobb) minőségű DTS-HD esetleg TrueHD hangot szeretnék az erősítőre ... más igényem nem nagyon van. Max a jó és gyors kezelhetőség, kadenciahelyes lejátszás lehet még, dehát egy normális HM-ban talán ezek már alap igények.

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#54862) allein válasza Alfajiri (#54857) üzenetére


allein
addikt

Erre majd ránézek este ha már otthon leszek:

Pop Up Menu - Információ - Olvasási sebesség
A kapott MB/s érték 8-szorosa (üzem közben kb. 5-10 %-al kevesebb) lesz Mbit-ben a maximálisan kezelhető bitráta.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54863) djnice válasza dave118 (#54861) üzenetére


djnice
veterán

10k körül S905x + LibreELEC, minden megy amit akarsz.

(#54864) kenand válasza dave118 (#54861) üzenetére


kenand
veterán

Egy 905/905x box LibreEleccel tudja ezt. Samba jó barátja a KOdinak. Nagyon gyorsan indul és a passthrough jó, teszteltem én is egy 905-ös (és egy 812-es Box-szal is)

(#54865) allein válasza Alfajiri (#54857) üzenetére


allein
addikt

Videó 1, 2, 3, 4. Úgy néz ki egyelőre megjavult a helyzet, nem tudom minek köszönhető :U

2. videónál lehet a bitsebesség lesz a probléma? Gigabites Switch rá van kötve a routerre, switchbe megy bele minden lanon, TV, PS4, Dune.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54866) allein válasza allein (#54865) üzenetére


allein
addikt

Akkor van gond ha a bitsebesség felmegyek közel 100 Mbit/s-ra :C akkor akadozik a film, mit tudok tenni annak érdekében, hogy ne legyen ilyen jellegű gondom?

Most nézem éppen az Xmen-t, max bitsebesség - 97.9, átlag - 60.9, pillanatnyi pedig 60.2.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54867) mesteruram


mesteruram
tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene, jelenleg egy WD TV Live van nekem és elég lassú. Most van egy NEXBOX MXQ PRO van 6000Ft-ért, és nem tudom hogy ennyiért érdemes-e a WD-t lecserélni.
Köszönöm!

(#54868) Joshi válasza allein (#54866) üzenetére


Joshi
titán

Pontosan milyen hálózati eszközeid vannak? Gondolok itt a routerre és a ethernet kábelre.

(#54867) mesteruram Nekem volt Nexbox de én nem ajánlom, inkább 10-15k között nézelődj 2GB ram-os készülékek között. Én az alá nem adnám. :(

[ Szerkesztve ]

(#54869) allein válasza Joshi (#54868) üzenetére


allein
addikt

Routerem, kábelek pedig: cat5e megy a routerből a switchbe, ebből pedig a dunebe egy cat5 kábel megy - lehet ez lesz a ludas :U

CAT5 - 100 Mb/s adatátviteli sebesség
CAT5e - 1000 Mb/s átviteli sebesség

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54870) mesteruram válasza Joshi (#54868) üzenetére


mesteruram
tag

Köszönöm, akkor nem veszem meg még ha olcsó is.

(#54871) Joshi válasza allein (#54869) üzenetére


Joshi
titán

Mindenhol minimum Cat5e kell. :K

(#54872) mesteruram válasza dave118 (#54858) üzenetére


mesteruram
tag

Bocs én is csak látogató vagyok, de olvastam mit szeretnél.Nekem újabb van az F8500 de nem jó DLNA-ra, ez tapasztalat én sem vagyok nagy szakértő.

(#54873) allein válasza Joshi (#54871) üzenetére


allein
addikt

Szia. Cseréltem a kábelt cat5e típusra, még mindig van olyan videó ami akadozik, a teszt videó a második linkben, helyzet változatlan. Szóval, nem tudom hogyan tovább.

(#54874) djnice - az lesz. Valamiért nálam a belső hálózaton szerintem még mindig 100Mbit/s lesz és nem gigabit.

(#54875) Alfajiri - nem. Teszt anyag le van töltve a NAS-ra, ez akadozik belső hálózaton amennyiben lejátszom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54874) djnice válasza allein (#54873) üzenetére


djnice
veterán

Teszteld a Jellyfish videókkal: [link]

(#54875) Alfajiri válasza allein (#54865) üzenetére


Alfajiri
tag

Korábban azt javasoltam, hogy egy helyi hálón levő fájlnál kellene megnézni a Dune olvasási sebességét.

Ha jól értem, akkor internetről nézett anyag akadozik?

Azt tovább bonyolítja az internet sebessége, ami nem mindig az elméleti maximum.

(#54876) Alfajiri válasza allein (#54873) üzenetére


Alfajiri
tag

Az olvasási tesztnél milyen értéket kaptál?

Mennyi MB/Sec lett?

Pop Up Menu - Információ - Olvasási sebesség

(#54877) Joshi válasza allein (#54873) üzenetére


Joshi
titán

Routert, switchet, kábelt írtál, de eddig NAS-ról szó nem volt. :( Most már tényleg azt érzem hogy user error.

Az én rendszerem a következő és semmi akadozás nincs:
NAS Zyxel 320
Router TPLink-1043
Médialejátszó Himedia Q5 Pro
Kábel(ek) Cat5e
Hálózat SMB, NFS nincs akadás.

(#54878) allein válasza Alfajiri (#54876) üzenetére


allein
addikt

11 MB/s. Egyik videóban amit feljebb linkeltem látható a 11 MB/s.

(#54877) Joshi - NAS. Holnap próbálkozom switch nélkül. User error lesz szerintem :U valamit én balfaszkodom :DDD

#54879) Alfajiri - pedig torrentezem vele :DDD ezért vásároltam. Nas a forrás filmnézésre, ennyi. Semmi másra nem használom. Mondjuk jó pár eszkőz van rákötve még a switchre- tv, ps4. Routerre pedig egy másik tv, asztali bd lejátszó és a nas.

Volt olyan 4K film ahol a bitsebesség több volt mint 100 Mbit/s, tehát jó lenne azért a gigabit belső hálózaton. Többi eszköznek amit felsoroltam, szerintem nincs közük s belső hálózathoz.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54879) Alfajiri válasza allein (#54878) üzenetére


Alfajiri
tag

50-60 Mbit-ig jónak kellene lennie.

Az elméleti maximum 8*11=88 lenne, de szerintem már 75 Mbit se menne.

Az előbb közel 100 Mbit-esekről írtál ...

Feltéve, hogy nem használod másra a lejátszót (torrent), nem másolgatsz közben oda, ahonnan megy a film, és nem olvas másik vagy akár több eszköz is róla.

+++

A lehet vele torrentezni, nem azt jelenti, hogy kell és érdemes is.

[ Szerkesztve ]

(#54880) junkpod válasza allein (#54869) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ha tudod, csereld fel, routerbol úgy sem kell gigabit a switch fele, hacsak nem gigabites neted van...

Ott a hiba, a nast ne a routerre dugd, mert az 100as lesz így. A switchen legyen 5e kábellel a NAS és a player is.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#54881) allein válasza junkpod (#54880) üzenetére


allein
addikt

Nem tudom felcserélni. Nappaliban van a router, erre csatlakoztatva lanon egy TV, asztali BD lejátszó, Nas, negyedik portból egy cat5e kábel megy a switchbe ami helyileg a hálóban van. Ehhez csatlakoztatva a Dune, egy másik TV és egy PS4. Biztos van valami megoldás, hogy ebben az esetben is legyen gigabites belső hálózatom.

Szerk: miért lesz csak 100-as a Nas amennyiben a routerre kötöm? Semmit nem számít belső hálózat szempontjából, hogy a router gigabites? Nem értem :U

#54882) Joshi - ezen nem fog múlni :DDD

Amennyiben rákötöm lanon a switchre a laptopot, ha jól tudom windowson belül van lehetőség arra, hogy gogabites vagy sem a belső hálózatom. Jól tudom? Laptopban gigabites hálózati kártya van.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54882) Joshi válasza allein (#54881) üzenetére


Joshi
titán

Az a megoldás hogy veszel egy Cat5e kábelt, nem nagy beruházás simán ér annyit. ;)

(#54883) dave118 válasza mesteruram (#54872) üzenetére


dave118
senior tag

Köszi, az ilyen tapasztalati infók a legjobbak!

(#54864) kenand + (#54863) djnice: Igen, akkor marad az óccsó kínai dobozka :) Az eredeti terv is ez volt végül is.

... Ami ami, az az.

(#54884) blakey válasza allein (#54881) üzenetére


blakey
titán

Ha a NAS Gigabites illetve a Router is akkor természetesen gigabites kapcsolat lesz, feltéve, hogy a kábelezés is az, tehát min. CAT5E, nekem is direktbe a Routerhez van kötve a NAS és gigabites a kapcsolat. Nézd át a beállításokat is, lehet, hogy le van korlátozva a sávsztélesség, persze a kábeleket is ellenőrízd. A switch gigabites?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54885) Joshi válasza blakey (#54884) üzenetére


Joshi
titán

Ezen már túl van, van a rendszerbe egy sima Cat5 kábel azt kell lecserélnie e-re.

(#54886) junkpod válasza allein (#54881) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bocs, azt gondoltam már felcserelted a kábelt és a Router switch között 100as kábel van...
Amúgy szerintem érdemes lenne kipróbálni, hátha még se olyan tökéletes a router

Box's don't touch!

(#54887) blakey válasza Joshi (#54885) üzenetére


blakey
titán

Ha túl lenne akkor már megoldódott volna a probléma, tehát minden kábel minimum CAT5E lenne, de mégsem az, tehát nem lett megoldva. ;]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54888) allein válasza blakey (#54884) üzenetére


allein
addikt

Switch is gigabites.

(#54887) blakey - router és nas között cat5e kábel, router és switch között cat5e kábel, switch és dune között cat5e kábel. Este teszek egy próbát switch nélkül, lehet új kábelekre és is beruházom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54889) blakey válasza allein (#54888) üzenetére


blakey
titán

Láttam a hsz-t ahol linkelted, azzal nincs gond, nekem is olyan van csak az 5-ös, évek óta teszi a dolgát. Cseréld le a kábelt és kész, minden megoldódik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54890) Joshi válasza allein (#54888) üzenetére


Joshi
titán

Itt azt írtad hogy a Dune és a switch között sima Cat5 van, na ezt kell lecserélni Cat5e-re. Mindenhol Cat5e legyen. Ha mindenhol Cat5e van és így sincs gigabited, akkor beállítás probléma lehet a NAS-on esetleg a routerben. Ilyen switch-em nekem is volt az rendben van, de próbaképpen kiiktathatod.

[ Szerkesztve ]

(#54891) allein válasza Joshi (#54890) üzenetére


allein
addikt

Azt már este kicseréltem egy cat5e kábelra :K fájl olvasási sebesség változatlan, lehet be kell ruháznom új kábelekre.

(#54892) blakey - hol kezdjem el ellenőrizni ezt a korlázotást?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54892) blakey válasza allein (#54891) üzenetére


blakey
titán

Én tennék egy próbát egy másik kábellel, hátha, esetleg megnézném, hogy nincs-e korlátozás a hálózatban

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54893) Joshi válasza allein (#54891) üzenetére


Joshi
titán

Na várjunk csak, én még ott tartok hogy akadnak a filmek. Akkor azzal már nincs gond? Mert ha csak a fájlmásolással vannak gondok az viszont már sok mindentől függhet(router, nas stb). Viszont ha kábelt cserélsz akkor már Cat6-ra.

[ Szerkesztve ]

(#54894) allein válasza Joshi (#54893) üzenetére


allein
addikt

Még mindig akadoznak a filmek, fájlmásolás nem nagyon folyik, nincs minek. NAS-ról játszom le a filmeket. Amúgy meg igen, gondolkodtam rajta, ha már kábel csere akkor legyen cat6.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54895) Joshi válasza allein (#54894) üzenetére


Joshi
titán

"Még mindig akadoznak a kábelek"
Ok. Látom javítottad filmre. :D Szerintem valami beállítás problémád van ha mindenhol Cat5e kábel van. Milyen fájlszervert használsz a NAS-on?

[ Szerkesztve ]

(#54896) blakey válasza allein (#54894) üzenetére


blakey
titán

Otthoni használatara tökéletes a CAT5E, lehetőleg jó minőségű, ha már veszel és nem nagy az árkülönbözet akkor persze mehet a CAT6.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54897) allein válasza Joshi (#54895) üzenetére


allein
addikt

NFS fájlszerver.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54898) allein válasza djnice (#54874) üzenetére


allein
addikt

Lesz majd ilyen teszt is :C előbb rendezzem le a kábeleket.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54899) Alfajiri válasza allein (#54894) üzenetére


Alfajiri
tag

Pontosítani kellene a feltételeket:

A Dune torrentezik közben?
Csak a Dune használja a megosztott fájlokat?
Milyen bitrátától akad?

11 MB/s Dune olvasási sebesség 100 Mbites hálóra utal.

Gigabitesen is csak kb. a kétszerese lesz: 25-30 MB/s

Ha most is gigabites, akkor valamelyik elemmel probléma van.

Ki kellene próbálni direkt kapcsolattal, csak egy gigabites switch + PC/Laptop megosztott könyvtárral (SMB).

A DUNE Solo az elején nem is tudta kelezelni az NFS-t.
Előtte NFS-t használtam.
Kénytelen voltam átállni az SMB-re (ami sok tekintetben valóban jobb).

SMB-vel (Windows megosztott könyvtár) mennyi az olvasási sebesség?

(#54900) allein válasza Alfajiri (#54899) üzenetére


allein
addikt

Szia. Dune nem torrentezik egyáltalán, csak a Dune használja a megosztott mappákat. LAN kábel ami a routerből megy a switchbe, rádugtam laptopra, KÉPEN látható. Switchből a kábelt átdugtam laptopba, ugyanaz van, gigabit. Új kábelt vásároltam ma, cat7. Semmi változás nincs sajnos, film olvasási tesztnél még mindig
csak 11 MB/s van.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.