Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54651) Osynho válasza bghistvan (#54650) üzenetére


Osynho
addikt

Beelink M18 Libreeleccel.

(#54652) kenand válasza bghistvan (#54650) üzenetére


kenand
veterán

Nekem ilyen van, Tronsmart Vega pro S95
Regisztrált Vidon-me jár hozzá Android alatt, de csak video lejátszáshoz ahogy már írtam én is az SD kártyáról indított LibreELEC-et ajánlom hozzá.
Én egy picit még olcsóbban vettem, de most is 40 USD alatt van éppen. Ha nem DHL-t választasz, hanem postát nagyon jó eséllyel megúszod a VÁM eljárást- DHL-t érdemes kerülni, 20 USD felett fizettetnek és csak az eljárási díjuk 4750 FT. (+ 27% ÁFA 40 USD után, az a NAV-é)

De a forumtárs által ajánlott Beelink is nagyon jó áron van most

[ Szerkesztve ]

(#54653) bghistvan válasza Beni2360 (#54647) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szóval én egy jó ideje ezt a speckót használom.
Tv: LG PZ550T 50coll
Házimozi(compact) Panasonic SA-HT885
Bluray lejátszó: Pioneer BDP 160-K

Ezeket a következőképpen kötöttem össze:

A tv-re a kép a bluray lejátszóról egy hdmi csatlakozón keresztül megy ,a hang viszont a bluray lejátszóról a házimozira az rca stereo kábelen,mivel a házimozin nincs optikai és hdmi csatlakozási lehetőség.

Tehát egy olyan médialejátszóra van szükségem,ami tudja pótolni a pioneer lejátszót.
Tudnátok egy pár lejátszót javasolni ezen ismeretek alapján?
Köszönöm szépen.

(#54654) junkpod válasza bghistvan (#54641) üzenetére


junkpod
nagyúr

Szívesen, szerintem is sokat segíthettem, mert nélkülem soha nem derült volna ki, hogy mit mibe akarsz dugni és ha emiatt rosszat veszel akkor meg mérges leszel.
Még azt áruld el kérlek szépen, hogy:
- milyen erositod van, van-e benne dac (digitális hangformatumok feldolgozására képes egység), ha nincs akkor azt is mond el.
-Milyen megjelenitőd van és annak milyen csatlakozója van kép fogadására.

Szerkesztés.
Látom nincs rendes erositod. Kérdés a kompakt hm rendszernek van-e egyáltalán bármilyen típusú audió BEmenete?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#54655) bghistvan


bghistvan
senior tag

Huhh,azt sem tudom mi az a Libreleec :(

(#54656) junkpod válasza Beni2360 (#54645) üzenetére


junkpod
nagyúr

És még én voltam kötekedő...

Box's don't touch!

(#54657) Beni2360 válasza bghistvan (#54655) üzenetére


Beni2360
félisten

Avval még rá érsz foglalkozni, max 10 perc és megvan majd segítünk.
A Tv optikai lemenetéről evvel cuccal tudsz TCA-n csatlakozni az HM-hez.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54658) Beni2360 válasza junkpod (#54656) üzenetére


Beni2360
félisten

Miért te nem ide jutottál ki? (#54654) junkpod
Pontos kérdés nélkül nincs jó válasz csak találgatás.
Még én is 3x át írom a kérdést, hogy érthető legyen.
Direkt nem szerkesztettem.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54659) bghistvan válasza junkpod (#54654) üzenetére


bghistvan
senior tag

Házimozi bemenetei:

[link]

Itt pedig sajnos csak egy outletből tudom linkelni a tv csatlakozóinak leírását:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#54660) Beni2360 válasza bghistvan (#54659) üzenetére


Beni2360
félisten

A Tv optikai kimenetéről evvel cuccal tudsz RCA-n csatlakozni a HM-hoz.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54661) SunMount3r válasza Beni2360 (#54660) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért azt tegyük hozzá, hogy max DD, DTS amit ebből ki tud hozni, de az is TV-jétől függ, hogy ezeket átengedi e...

(#54662) kenand válasza bghistvan (#54655) üzenetére


kenand
veterán

Kodi/XBMC egy média lejátszó program.
Fentebb írtam a Libre ELEC Kodi Linux alapon, de a Linux háttérben van, bekapcsolod és már megy is a Kodi. Az egész oprendszer csak as Kodiról szól, nincs semmi más zavaró sallang.. (ez az OpenELEC újabban LibreELEC) persze ha belemerülsz lehet okosítani... on line TV, rádió, feliratot keres a filmhez stb...

(#54663) bghistvan válasza Beni2360 (#54660) üzenetére


bghistvan
senior tag

Köszönöm :)

És egyébként tudsz ajánlani valamilyen médialejátszót,ami helyettesítené a blurayt?

nem szeretnék semmilyen eszközt vásárolni ,hogy máshogyan kössem össze az eszközöket,csak egy lejátszóra lenne szükségem,hogy be tudjam illeszteni ugyanígy,ahogy a bluray volt eddig is.

(#54664) junkpod válasza SunMount3r (#54661) üzenetére


junkpod
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy analóg sztereó jel fogadására képes hangkeltoje van, így sem dd sem dts nem releváns.

Azt ajánlom a kollégának, hogy csak olyan lejátszót vegyen amirol itt legalább egy tulaj megerősíti, hogy megy rajta a hdmi kép és az analóg hang egyszerre, gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#54665) SunMount3r válasza junkpod (#54664) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HD hangoknál akkor se lesz neki egy kumma nyekk se... (Már lenézést... :U ) DD, DTS-nél is akkor PCM 2.0-ra lekevertetve kell kiküldenie...

(#54666) bghistvan válasza junkpod (#54664) üzenetére


bghistvan
senior tag

Tényleg köszönöm Neked is,és minden topik lakónak a hozzászólását.
Szeretném még egyszer leszögezni,hogy az általam eddig leírt itthoni műszaki eszközeim paramétereim alapján gondolkodom a továbbiakban helyettesíteni egy lejátszó eszközt,nem akarom beleásni magam mélyebb bugyrokba,csupán helyettesíteni akarok egy lecserélendő eszközt.

Azt szeretném,hogy ugyanúgy tudjam használni a rendszert mint ahogyan eddig is használtam,nekem nem erősségem a házimozi technika,amiben jó vagyok,ott én segítek másoknak :)

Szóval csak küldjetek típusokat....kérlek titeket,mindenkit aki követte a hozzászólásaim,hogy akkor végül milyen médialejátszót vegyek........,ami helyettesíti az amúgy is gyenge specko kieső darabját :)

(#54667) Beni2360 válasza SunMount3r (#54661) üzenetére


Beni2360
félisten

Nem kötelező a Tv-ből a hangot levenni, majd minden boxnak van toslink kimenete és az együtt megy a hdmi-vel.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54668) kenand válasza bghistvan (#54666) üzenetére


kenand
veterán

Nem akarlak költekezésre bírni de a tervezett összegből kijön egy media lejátszó (10k) és egy használt házimozi erősítő (3x k) ami tud digitálisan fogadni jelet (Optikán, Koaxon, kis szerencsével még HDMI-s is kaphatsz)
A hangfalakat a HM erősítőre kötöd, a panasonic meg megy dobozba.
Én utóbbi időben 2db Onkyo Tx-SR 606-ot is vettem 30 000FT-ért (két fiamnak) mindkettőben hibás volt a HDMI board, anélkül is van 4db digitális bemenete ( 2 optika 2 Koax). De át lehet kondizni a boardot . Mivel az a baja hogy kiszáradnak benne a kondik (alul vannak méretezve hőtűrésben) utána akár a HDMI váltó is megy (na meg HDMI-n a True HD 7.1 akár) De javítás nélkül is tökéletes 5.1-es erősítő fogadja a digitális hangot.

(#54669) Beni2360 válasza bghistvan (#54663) üzenetére


Beni2360
félisten

Sajnos ilyen paraméterekkel-RCA-hangkimenettel a mostani boxok közül én nem ismerek.
Esetleg a régebbi fajtáknál akad de nekem nem voltak ezek.
---------------------
Azt szeretném,hogy ugyanúgy tudjam használni a rendszert mint ahogyan eddig is használtam- hát egy bizonyos idő után már muszáj feljebb lépni.
--------------------------------
Na most megyek és kikeresek egy filmet a ZIDOO X8 boxomon és betáplálom a projektoromba, majd lehúzom a vetítővásznat és mozizunk. Jó éjt mindenkinek. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#54670) djnice válasza bghistvan (#54666) üzenetére


djnice
veterán

S905 mellé veszel egy ilyent és megvan oldva: [link]

(#54671) kenand válasza djnice (#54670) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem sima jack to RCA kábellel meg lehet oldani az analóg hangkimenetet. Kodi le is tudja keverni 2.0-ba

(#54672) bghistvan


bghistvan
senior tag

Esetleg a Med8er600x3D nem tudná helyettesíteni a bluray-t esetemben? Úgy látom van audio out csati rajta....
Erről a termékről vélemény?

(#54673) djnice válasza kenand (#54671) üzenetére


djnice
veterán

Meg, de állítólag nem mindegyiken működik és zajos is az A/V kimenet.

(#54674) SunMount3r válasza Beni2360 (#54667) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Toslink-re ugyan azon érvényesek amiket írtam...

[ Szerkesztve ]

(#54675) Joshi válasza bghistvan (#54672) üzenetére


Joshi
titán

Max ha használtat veszel, újonnan kb annyiba kerülne mint egy Himedia Q5 Pro ami jobb lejátszó.

(#54676) dh66e válasza bghistvan (#54672) üzenetére


dh66e
veterán

BD lejátszót nem fog helyettesíteni hiszen lemezt nem tud fogadni max külső usb-s olvasót.

(#54677) Mazsika válasza ateszm (#54628) üzenetére


Mazsika
őstag

Nem

[ Szerkesztve ]

Dáccsika

(#54678) junkpod válasza SunMount3r (#54665) üzenetére


junkpod
nagyúr

MIért, a hd hangsávok core részét nem keveri le a KODI? Csak a DD vagy DTS-t? Vagy azokat sem? Ehhez a részéhez nem értek, mert szerintem ezek a boxok erősítő nélkül nem érnek semmit:)
Illetve a feladat egyszerű: csak sztereó avkat (jellemzően a CAM rilízek ilyenek:D ) kell kikölcsönözni...

Box's don't touch!

(#54679) ateszm válasza Mazsika (#54677) üzenetére


ateszm
senior tag

Wifi 📶 -vel és Lanon is ugyanaz a hiba? Gondolom resetek megvoltak, nem javult meg. Ajánlott az LE telepítése pl microSd-re, és a filmezést onnan tolni.

(#54680) blakey válasza junkpod (#54678) üzenetére


blakey
titán

Mindent lekever.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54681) SunMount3r válasza junkpod (#54678) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

De igen, lekeveri 2.0 PCM-re (elvileg) erre rosszul emlékeztem, sorry :U...

(#54682) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Szeretnék egy kis segítséget, illetve tanácsot kérni. Olyan asztali médialejátszót szeretnék vásárolni ami 4K képes. Forrás amin szeretném lejátszani a 4K filmeket egy Synology DS214+ NAS. Volt korábban egy A410 popim, CA 551R avr, valamiért a True-Hd hangsávot nem játszotta le. Popi volt annó szervízben és ott letesztelték, mindent rendben találtak. PS4 és asztali BD lejátszómmal, True-Hd hangsávval nem volt gond ugyanazon az avr-en. Természetesen a mostani avr nem tudja a 4K-át, egyelőre a médialejátszó csak a TV készülékre lesz csatlakoztatva, majd ha találok jó áron 4K képes avr-t akkor majd változnak a dolgok.

Mit ajánlotok, milyen lejátszót? Vagy ha már 4K-ban gondolkozom, akkor legyen inkább asztali BD lejátszó?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54683) djnice válasza allein (#54682) üzenetére


djnice
veterán

Ha nem kell 3D, akkor S905 + LibreELEC, ha kell, akkor Zidoo X8/X9S vagy Apollo/Kaby Lake HTPC.
Ha nem kell Kodi, akkor ott vannak a túlárazott Dune, Popcorn lejátszók HDMI 2.0 nélkül.

(#54684) blakey válasza allein (#54682) üzenetére


blakey
titán

Mix Neo U1-et tudom ajánlani, annak ellenére, hogy nem FHD a 3D, sokkal jobban használható, mint egy-két egyéb androidos lejátszó és még ott a LibreELEC ami külön telepíthető

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54685) kenand


kenand
veterán

3d-t nem kell erőltetni, minden TV gyártó felhagy vele, így a tartalom is el fog tűnni....(eddig is alig volt minőségi)

Analóg kimenetet nem kell erőltetni a boxokon (nem minőségi a digitális-analóg konverter bennük), inkább venni kell egy mások által levetett, korosabb, de jó állapotú házimozi erősítőt aminek már van digitális bemenete (Optika koax esetleg HDMI). ha HDMI-s akkor meg akár 4-6 eszközt (XBOX/PS3 ill 4, TV Box, Blu-Ray eljátszó) is hozzá lehet kötni, aztán váltani melyik képe jelenjen meg (+ melyik hang menjen az erősítőbe) a TV-n.
De ha kellene a váltás, de olcsón még HDMI előtti készülék van csak akkor a váltó is pótolható egy ilyen nem is drága kütyüvel
A HDMI-n érkező képet+hangot szétválasztja és a képet küldi a TV-be, a hangot optikán küldi az erősítő felé.

(#54686) allein válasza allein (#54682) üzenetére


allein
addikt

3D nem érdekel, egyáltalán nem nézek filmet 3D-ben. Nyílván nem több százezerért akarok vásárolni egy 4K lejátszót :N Keret az 100.000 HUF.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#54687) blakey válasza blakey (#54684) üzenetére


blakey
titán

Minix Neo U1-et, nem Mix. 😀

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54688) kenand


kenand
veterán

Bár minőségibb készülék, de nem hiszem, hogy megér egy kevésbé neves gyártóhoz képest 3x-os árat..(nekem nem érne meg)

(#54689) blakey válasza kenand (#54688) üzenetére


blakey
titán

Ha ezt a Minixre írod akkor bizony tévedsz, sokkal jobb, mint a nálam megfordult Beelink Mini MXIII, Mini MX vagy Nexbox A95X. Kezdve azzal, hogy "out of the box" hibátlanul működik és jelen pillanatban szívesebben használom, mint a LibreELEC-et, sokkal stabilabb, megbízhatóbb, egyelőre. A támogatottság egész jó és az android ezen legalább használható minden szempontból. A wifi erőssége, a hálózati másolás sokkal jobb, mint az említett boxokon, nem lehet egy lapon említeni. Az olcsó boxok csak LE-vel használhatók médialejátszásra, a gyári android van amelyiken használhatatlan, van amelyiken kompromisszummal, de használható, stb.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#54690) Multibit válasza kenand (#54688) üzenetére


Multibit
veterán

Nyilván, mindenki maga dönti el, hogy megéri-e neki a jelentős felár. Ez a Minix azonban (a Wetekhez hasonlóan) Droid alól is vállalható, support is van és kivitelében is minőségi az olcsó boxokhoz képest.

(#54691) kenand


kenand
veterán

Nekem jó tapasztalatom van a Tronsmart lejátszóval is. Ott is működik minden, valamennyi angol nyelvű support is van. az 1GB-s változatot 40 USD-ért meg lehet venni, a 2GBs kicsit drágább. (Jobb a Wifi-je is, de én LAN-on használom, nincs annál jobb) Vidon.me jár hozzá (regisztrált) az is szépen teszi a dolgát. Nekem megfelelő. 70USD-ért európai raktárból is van a komolyabb 2 GB-s, dualband WiFi-s....
De nekem a 40USD-s az ár/érték bajnok...

De egyet értek azzal ha jobb kell, és többet akarsz költeni vehetsz drágábbat is, valaki Daciát vesz, valaki BMW-t...

(#54692) baloght44


baloght44
csendes tag

Sziasztok!

Olyan asztali lejátszót keresek, aminek tökéletes a felirat megjelenítése. Konkrétan arra gondolok, hogy a felirat világos háttérben is tökélesen olvasható legyen. Jelenleg egy asus o play mini-t használatok, sajnos bármilyen feliratszínt is választok, világos háttérben nehezen olvasható, mert az összes feliratszín egy kicsit szürkés, a fehér is. Áthidaló megoldásként a txt2vobsub nevű programmal az srt-ből vobsub-ot gyártok, így a fehér az tényleg fehér és tökéletesen olvasható.
Most kezd döglődni a lejátszó és ha már újat kell vennem, akkor olyat vennék ami a fenti szempontból tökéletes. Más egyéb nagy elvárásom nincs, csak tudja a full hd-t és legyen rajta USB csatlakozó, illetve a feliratot lehessen még pozícionálni és változtatni a méretét.

Köszönöm.

(#54693) kenand válasza baloght44 (#54692) üzenetére


kenand
veterán

Szerintem KODI-ban elég jól változtatható a felirat, bármilyen lejátszó KODI-val megfelelhet az elvárásaidnak.

(#54694) baloght44 válasza kenand (#54693) üzenetére


baloght44
csendes tag

Köszi a gyors választ, utánanézek.

(#54695) Alfajiri válasza baloght44 (#54692) üzenetére


Alfajiri
tag

A jó feliratkezelés a legtöbb készüléknél alap:

A képen a Kodi feliratozását láthatod.

Szerintem a sárga szín fekete széllel a legolvashatóbb.

A felirat színe, mérete, helye, kódkészlete beállítható.

Hasonlóan jó a feliratkezelés a Dune lejátszókon is.

(A sok felesleges információtól tekints el, így volt a legegyszerűbb képernyőmentést készíteni.)

[ Szerkesztve ]

(#54696) TCr válasza Alfajiri (#54695) üzenetére


TCr
veterán

Én is a sárga-fekete kombót használom, már a Popcorn-nál is így volt.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#54697) baloght44 válasza Alfajiri (#54695) üzenetére


baloght44
csendes tag

Na, így néz ki egy tökéletesen olvasható felirat, köszönöm.

(#54698) Pazolini válasza baloght44 (#54697) üzenetére


Pazolini
senior tag

+1

Alfajiri (#54695)
:C

[ Szerkesztve ]

(#54699) ThinkDiffere


ThinkDiffere
csendes újonc

Sziasztok!

Olyan kerdesem lenne, hogy most laptopon keresztul jatszok at filmet projektorra. Kicsit zavaro hogyha bekapcsolom a projektoron a kep interpolaciot akkor olyan 10 mp beszaggat a kep olyan 1-2 mp-re, nem tudom a medialejatszo kikuszobolne ezt a problemat. A Himedia q10 pro-t neztem ki, mit gondoltok rola? Eleg laikus cagyok ebben a temaban de valahol olvastam hogy tudok letolteni torrentet is vele es akkor veszek bele egy vinyot es akkor kivaltana a laptopot. Meg ha jol lattam akkor Bluetooth is van benne. Akkor pl. egy soundbart hozza tudok csatlakoztatni? Bocsi a sok hulye kerdesert de tenyleg nem ertek ezekhez a dolgokhoz. Esetleg ha ajanlotok mas tipusokat is szivesen varom.

(#54700) kenand válasza ThinkDiffere (#54699) üzenetére


kenand
veterán

Amlogic chipes (905/905x) lejátszók, főleg a nem túlzottan márkásak ha bevállalod a külföldi rendelést jóval olcsóbbak.
Kodi alatt futhat Transmission külső USB HDD-re menthetsz.
Olvasd el a topik összefoglalót itt

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.