Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30301) Leefty válasza #75912448 (#30300) üzenetére


Leefty
csendes tag

Elég változó, nem kizárólag BD tartalmat nézek, sok mkv, avi 720p, 1080p-s tartalmak. Ilyen jellegű felhasználásra r6s vagy Live str? :F

(#30302) joey04 válasza joey04 (#30298) üzenetére


joey04
titán

Na akkor:

Ezt írja a gép: [link]
Ezek a beállítások: [link]
És ez van az alján: [link]

Valamint: Nincs külső antennája, így a hátlapon egy gumi védőkorong található az antenna csavarja helyén. Na nekem felcsavarható az antenna. Akkor most mi a fene lehet? TV-n kéne valamit állítani? Vagy mégis más HDMI kábel kéne?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30303) #75912448 válasza Leefty (#30301) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az én ízlésemnek inkább a WD felelne meg. A döntésed előtt keress rá a topikban a 2 típusra, annyi infót találsz, hogy könnyebb lesz választatnod. A WD-nek ha jól emlékszem van saját PH-s fóruma is.

(#30304) nfsu17 válasza joey04 (#30302) üzenetére


nfsu17
veterán

Jónak tűnik minden.
Én sajnos többet nem tudok tenni ebben az ügyben.

(#30305) joey04 válasza nfsu17 (#30304) üzenetére


joey04
titán

Köszi, majd remélem lesz még valami tipp. Ha nem, akkor visszaviszem. De nem tudom, hogy újat kérjek, vagy egy 303D-t, mert azon biztos megy, vagy valami mást...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30306) Leefty válasza #75912448 (#30303) üzenetére


Leefty
csendes tag

Egy utolsó kérdés: a WD hogy boldogul az AC3, dts hanggal?

(#30307) #75912448 válasza Leefty (#30306) üzenetére


#75912448
törölt tag

DTS-HD MA hangon kívül ( ebben az esetben is lesz DTS core 1536kbps) az összes népszerű formátumot tudja bitstream vagy sztereó formában küldeni HM erősítő vagy tévé felé.

(#30308) joey04 válasza joey04 (#30305) üzenetére


joey04
titán

Na még annyit tudtam tenni, hogy kipróbáltam másik TV-n. Ott is ez a helyzet. Marad akkor a kábel. Van ennek lényege, hogy milyen is az a HDMI? Ha többi film gyönyörűen megy vele, és a hangok is jók a DTS kivéve, attól még elvileg lehet kábelhiba? Ha az nem, akkor létezik, hogy lejátszó hibás, annak ellenére, hogy minden mást visz?

Tudtok még ajánlani olyan lejátszót, ami megfelel a követelményeknek?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30309) erdoke válasza joey04 (#30302) üzenetére


erdoke
titán

Mi történik, ha valami AC3 hangra keverteted le az eredetit? Dolby sztereó, vagy ami elérhető abban a menüpontban, ahol a PCM-et látjuk.
Az a gond, hogy itt a többség egy AV erősítőbe köti a HDMI-t, és arra az eredeti hangot engedi rá bitstream, így kevés a tapasztalat, hogy mire kell lekeverni a tévének. Persze elvileg a PCM sztereónak jónak kellene lenni...

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#30310) joey04 válasza erdoke (#30309) üzenetére


joey04
titán

Semmi nincs. PCM vagy Bitstream (továbbküldés).

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30311) erdoke válasza joey04 (#30310) üzenetére


erdoke
titán

Furcsa. Apósoméknál szoktunk rendszeresen filmezni egy WD TV Live Hubról (majdnem mint a Live Streaming, csak kicsit más Sigma chip és van belső vinyó) LG tévén, és nem volt még gond a hangokkal. Talán jön majd egy segítőkész 102W tulaj, és kipróbálja.

A legjobb aláírás a héten

(#30312) joey04 válasza erdoke (#30311) üzenetére


joey04
titán

Most még kipróbáltam, hogy a vinyó helyett pendrive-ról néztem, de úgy sincs hangja. :D
holnap viszem a pendrive-ot meg a lejátszót, és kipróbálom egy boltban másik kábellel. Aztán hétfőn visszaviszem ha nem találok a neten megoldást, vagy itt a fórumon nem tudnak valamit. Aztán lesz egy WD TV szerintem. Elvileg az is tudja amit akarok, egy picikét még olcsóbb is, és eddig csak pozitív tapasztalatom van a márkával.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30313) #75912448 válasza joey04 (#30312) üzenetére


#75912448
törölt tag

Most nincs előttem a lejátszó menüje, de próbáld ki az audio beállításoknál a HDMI hang és Digitális hangkimenet opciók összes lehetőségét. Természetesen a dekódolás PCM és sztereó legyen.

Pl ha valaki HDMI kimeneten akart HD hang helyett magot hallgatni ( az ismert 101/301 A400 hiba miatt), azért a HDMI hang kikapcsolva funkció felet, miközben valójában HDMI-n ment ki a hang, csak core formában. Legalábbis ha jól emlékszem :) , veszteni nem vesztesz vele, ha kipróbálod. Másik lehetőség, hogy a G30-ba optikai/coax kábellel (ha van otthon, ezzel kizárva a HDMI kábel hibáját) küldöd a hangot a kombinált kimenetről, a kép pedig marad HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

(#30314) #75912448


#75912448
törölt tag

Duneplayer.com infó :)

Additionally, the Dune 3D Max/Pro is still in the works with a realistic target by early next year. Assuming Dune is able to deliver, the new player will provide full BD support (2D and 3D) along with a UI that offers XBMC or the standard Dune UI / jukebox combo.

(#30315) joey04 válasza #75912448 (#30313) üzenetére


joey04
titán

Most végigzongoráztam megint, de semmi sajnos. A második verziót nem tudom kipróbálni, csak holnap valamelyik üzletben kipróbálok egy másik HDMI kábelt.

Még jó, hogy már semmi gondja nincs a DTS kezeléssel...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30316) Viper26


Viper26
nagyúr

Dune TV 102W-vel kapcsolatban...
Igaz hogy csak HDMI-n támogatja a DTS-t?
Jelenleg a TV és az erősítő között van egy optika, akkor elég egy HDMI kábel a bekötéshez?

iPhone 14 | FR955

(#30317) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok!

Olyan eszközt keresnék, amelyet könnyedén tudok irányítani android-os telefonnal is. Szeretném a segítségével "felokosítani" a tv-t, tehát pl internetes tartalmakat szeretnék nézni rajta a médialejátszó segítségével. (Elkerülve azt a módszert, hogy irányítóval kelljen pl keresésnél ráállni a karakterekre és egyenként beütögetni azokat...)

Tudtok erre alkalmas eszközt 15-20 Ft-ig, vagy ebben az árkategóriában, vagy ez kivitelezhetetlen.

A chromecast-ot pl használhatnám majd ilyenre?

(Konkrét példa: Telefonon kikeresek youtube-on egy videot és azt a tv-n szeretném a lehető legegyszerűbb módon lejátszani).

Előre is köszönöm a tippeket.

(#30318) joey04 válasza joey04 (#30315) üzenetére


joey04
titán

Na kipróbáltam rca kábellel is. A helyzet változatlan. Minden oké, kivéve a dts. Mit ajánlotok, mit vegyek helyette? MED600X3D vagy WD TV Live?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30319) q13579 válasza q13579 (#30317) üzenetére


q13579
senior tag

No kis keresgélés után találtam ezt a kütyüt:

ConCorde Android Mini PC 201BT

Ismeri a készüléket valaki? Lenne ennél jobb alternatíva á/érték arányban, vagy nagyon meggyőző ennyiért?

(#30320) Patice


Patice
Topikgazda

Sajnos úgy néz ki kezd behalni a Dune 301-es lejátszóm. :((( Kb. 2 évet bírt belső HDD-vel.

Pár napja írtam már, hogy talán túlmelegszik a belső 2,5-es HDD-vel. Azóta mindent áttolttam NAS-ra a belső lemezről, azóta onnan mennek a filmek, de így is fagy.

Lejátszás közben már nem áll le, csak ha lejátszás közben STOP-ot nyomok és ilyenkor fekete a képernyő. Mintha nem tudna visszalépni a főmenübe.

Másnál előfordult hasonló hiba?

Másik problémája meg, hogy időnként nincs HDMI-n hangja a filmeknek, csak optikain.

Valaki esetleg tud olyan kontaktot adni, akit kereshetek ez ügyben?

Vagy angol Dune support? (Bár kétlem, hogy FW hiba lenne.)

Előre is köszi! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30321) #75912448 válasza Patice (#30320) üzenetére


#75912448
törölt tag

Elektromos hálózatról történő lehúzás megtörtént már? Néha segít, ha egy ideig nincs rajta, és "elfelejt" 1-2 dolgot, plusz gyári visszaállítás.

(#30322) Leefty válasza #75912448 (#30307) üzenetére


Leefty
csendes tag

Meg is rendeltem a WD-t. Köszönöm a segítséget!! :R

(#30323) krealon válasza q13579 (#30319) üzenetére


krealon
veterán

Ez a ConCorde Android Mini PC 201BT egy OEM MK808

(#30324) Patice válasza #75912448 (#30321) üzenetére


Patice
Topikgazda

Első megvolt többször is, de újra előjön a probléma.

Gyári visszaállítás is megvolt, amikor a belső HDD-t kivettem, mert annak az egyik partíciója volt a rendszermeghajtó. Most egy 2 GB-os SD kártyát tettem bele erre a célra.

(Gyanús nekem, hogy eljött az idő, amikor intenzívebben kell majd foglalkozzak a HTPC témával, ugyanis a hardwer már adott hozzá. :DDD )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30325) q13579 válasza krealon (#30323) üzenetére


q13579
senior tag

Ja értem. Tehát ehhez semmilyen tartozék nem jár.

Ezt a tudást, távirányítóval melyik eszköz és mennyiért tudná?

Mit ajánlanátok?

Zoli

(#30326) #75912448 válasza Patice (#30324) üzenetére


#75912448
törölt tag

Akkor sajna tényleg haldoklik :(((

(#30327) joey04 válasza joey04 (#30318) üzenetére


joey04
titán

Na a MED600X3D megrendelve. iPonon korrektek voltak, nem kell megvárnom a 30 napot hogy visszautalják a Dune árát, hanem elég a különbözetet fizetnem. :)
Remélem ezzel már minden menni fog.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30328) krealon válasza q13579 (#30325) üzenetére


krealon
veterán

Az OEM nem azt jelenti, hogy semmi nem jar hozza.
Azt jelenti, hogy egy nagybani gyarto egy termeket mas nevre matricaz at, de a motorhazteto alatt ugyanaz a "vas" dolgozik.

(#30329) vilga válasza joey04 (#30293) üzenetére


vilga
tag

Megnéztem Dune 101-el sztereoban: hang rendben, tán mintha kissé hangosabb lenne mint az egyéb mkv-k

(#30330) digikábeles válasza q13579 (#30325) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Ehhez van távirányító is:http://rendszerigeny.hu/overmax-homespot-teszt/2013/01/30/

(#30331) joey04 válasza vilga (#30329) üzenetére


joey04
titán

Köszi!

Akkor passz. Ahogy nézem a 101-ben és a 303d-ben sem pont az a sigma van ami a 102-ben. Másra nem tudok gondolni. Legújabb fw, tesztelve 2 tv-n, 2 féle kábellel, beállítások végigzongorázva. Külső vinyó és pendrive is tesztelve. Na sebaj, holnap megyek a MED-ért, remélem az jó lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30332) tonero


tonero
csendes tag

Helló!
Mi a véleményetek erről az LG dp432h dvd lejátszórol?Érdemes megvenni vagy milyen dvd lejátszót ajánlatok?Nekem nincsenek :( Bly-ray filmjeim csak dvd és és divx!
[link]

(#30333) BBéci válasza joey04 (#30331) üzenetére


BBéci
titán

Azokban pont, hogy három különböző Sigma chip dolgozik.
Ha most kellene vennem médialejátszót (gondolkozom rajta, mert néha előfordulhat, hogy 1-2 hétig nincs nálam tesztkészülék és az OPPO arra nem az igazi) kétség nem férhet hozzá, hogy TV-102 lenne a kiválasztott.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30334) joey04 válasza BBéci (#30333) üzenetére


joey04
titán

nekem is tökéletes lett volna, ha vitte volna a dts-t. így viszont kénytelen vagyok mást venni. max ha ez sem lesz jó akkor egy 303d. az a felső határ. onnantól htpc. az nem kérdez, csak lejátszik mindent.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30335) #75912448 válasza joey04 (#30334) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nem tudom nálad mi lelete azt a szerencsétlen lejátszót, de elvben működnie kellett volna :) A MED után kihagynám a 303D-t mert semmivel sem jobb, és egyből HTPC-t építenék ;]

(#30336) BBéci válasza joey04 (#30334) üzenetére


BBéci
titán

Valami egyedi hibajelenség lehet a Nálad jelentkező DTS probléma. Amiatt nem kellene egy halom pénzt kiadni a MED600-ra, bár kétségtelenül kiváló lejátszó az is.
A HTPC bizony kérdez, van vele molyolnivaló bőven. Magától semmit nem tud, ellentétben a médialejátszókkal, amit kicsomagolsz, csatlakoztatod és mehet a szórakozás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30337) joey04 válasza BBéci (#30336) üzenetére


joey04
titán

Eddig is PC-ről néztem filmet, minden hang és kép rendben volt, a 24p szintén. Kizárólag a kényelem miatt akartam lejátszót, de ezekkel csak nyűg van, a MED-ről is találtam most rosszakat. Lehet hagyom a fenébe, ennyit nem ér, szimplán visszaküldöm a 102-t.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30338) joey04 válasza BBéci (#30336) üzenetére


joey04
titán

Egyébként neked nincs tipped mi lehet az az egyedi hiba? Egyáltalán: elméletben mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30339) Viper26 válasza joey04 (#30334) üzenetére


Viper26
nagyúr

Nah így már én sem biztos, hogy a TV-102W mellett maradok... :F

iPhone 14 | FR955

(#30340) nfsu17 válasza Viper26 (#30339) üzenetére


nfsu17
veterán

Rendelj netről, 8 nap alatt csak kiderül viszi-e a dts-t.
De én sem értem mi lehet a baj azzal. Lehet túl új a fw és bugos. Valami nembéta, régebbi stabilat is kellett volna próbálni. Nem hiszem, hogy hw-esen lenne baja. Vagy kipróbálni mégegyet. Én nem netről szoktam rendelni, hanem bemegyek boltba, megbeszélem a dolgot, esetleg meg is nézzük a cuccot, majd döntök. Amint van valami baj, visszaviszem, megnézzük, esetleg megoldást is találunk rá, ha nem, akkor csere, ha az sem jó, megint csere. Nekem ez jobb a lelkemnek, de most nem is ez a lényeg, annak is működnie kellene.

(#30341) #75912448 válasza joey04 (#30338) üzenetére


#75912448
törölt tag

Az ilyen esetek 99%-ban beállítási hibák, user errorból eredeztethetők, legalábbis ha feltételezzük, hogy a hardver nem hibás, a marad 1%-ban lehet hibás az eszköz. Mivel elmondásod szerint mindent kipróbáltál, több filmnél sincs hangod, így utóbbi eset forog(hat) fenn. A 102w képes sztereóra keverni a hangot, ezért a csere elvben megoldaná a helyzetet.

(#30342) joey04 válasza #75912448 (#30341) üzenetére


joey04
titán

Sőt, közben szereztem egy másik hdmi kábelt is, de azzal sem megy. Szóval azt is kihúzhatom a listáról. Egyébként igen, semelyik film alatt nem tudta lekezelni a DTS hangot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30343) Integra válasza BBéci (#30333) üzenetére


Integra
titán

hogy áll a bd50-ek menükezelésével?
vagy ugyanakkora szopó mint a max-nál? igaz, a max-ra még nem tettem fel a legújabb, nemrég megjelent fw-t.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30344) nfsu17


nfsu17
veterán

Légyszíves segítsetek, hogy a yadis-ban, a mappák hozzáadásánál milyen uuid-t kell megadnom, hogy a pc-n lévő filmeket tudjam indítani a dune-n lévő yadis-ből. Úgy megy a dolog, hogy a dune-re kötött hdd-n vannak a filmek, de fordítva nem találja.
Hálózaton szépen kitudom keresni a filmet, kedvencekhez adom, majd az info gombbal megnézem az elérést, és ilyet látok:
smb://guest@192......ez a PC-m IP címe lehet....és nem ír ki többet, hanem kipontozza. :( ....majd a sor végén....film.mkv

(#30345) Ejelhar válasza nfsu17 (#30344) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Szia,

a szintaxis a következő:
smb://[user[:password]@]host/share/path

Például:
- van egy "dds-desk" nevű gép, azon van egy "Filmek" mappa amit megosztottam ugyanilyen néven, és -ez az opcionális rész- "dune" nevű felhasználó fér hozzá, akinek "nagytitok" a jelszava.
A fenti esetben így fog kinézni:
smb://dune:nagytitok@dds-desk/Filmek

Esetedben úgy tűnik a a jelszó vagy akár a felhasználó is elhagyható, tehát ez is lehetne, mivel a PC-d nem követeli meg az azonosítást, a vendégként kapcsolódókat is kiszolgálja:
smb://dds-desk/Filmek

(#30346) nfsu17 válasza Ejelhar (#30345) üzenetére


nfsu17
veterán

Igen, nem kér jelszót, úgy állítottam be. Pontosabban inkább kikapcsoltam minden vackot. Amúgy ez jelent valami veszélyt, ha már itt tartunk? A netről jövő dolgok érdekelnek ebből a szempontból, itthon nincs kit tiltanom, vagy emiatt jelszavaznom.
Köszönöm a leírást, megpróbálom akkor a dolgot. :R

(#30347) Ejelhar válasza nfsu17 (#30346) üzenetére


Ejelhar
senior tag

Attól függ milyen környezetben használatos az a gép.

Ha otthon egy asztali gép, ami netre egy routeren keresztül és nem közvetlenül csatlakozik, akkor nem vész.
Ha viszont egy notebook, ami mint mobil eszköz számtalan hálózathoz csatlakozhat, méghozzá közvetlenül, akkor a névtelen és jelszó nélküli hozzáférés az egyik legrosszabb ötlet ami létezik.

(#30348) nfsu17 válasza Ejelhar (#30347) üzenetére


nfsu17
veterán

Ha otthon egy asztali gép, ami netre egy routeren keresztül és nem közvetlenül csatlakozik, akkor nem vész.

Pont ilyen. PC, router.

De ez a megosztás ez nagyon nem megy nekem. :W

(#30349) nfsu17 válasza nfsu17 (#30348) üzenetére


nfsu17
veterán

Végre csak összehoztam.
TC-ben kitallóztam hálózat részben a mappát és megjegyeztem az elérési útvonalat.
Mást írtam be, mint amire ő gondolt.
Így utólag nem is tűnik annyira bonyolultnak, de azért elvoltam vele egy ideig.
Köszi a segítséget.

(#30350) psg5


psg5
veterán

1080-as hd felbontású focimeccset keresek, tudnátok linket?

F.K.T.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.