Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-03-19 12:57:36

LOGOUT.hu

Tisztelt topiclakók! Tudomásunkra jutott, hogy néhány fórumozó anyagi érdek(eltség)ei szerint tesz hozzászólásokat a topicban. Nyomatékosan kérem őket, hogy e tevékenységüket azonnal és végérvényesen hagyják abba, mert ahogy eddig, úgy ez után is független, érdekektől nem vezérelt és szakszerű hozzászólásokat szeretnénk látni a topicban, hiszen ez szolgálja a közösséget.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) #75912448 válasza nyurga82 (#30900) üzenetére


#75912448
törölt tag

A sokszor tárgyalt 24p/23,976Hz megjelenítésről van szó. BD tartalmak esetén a WD és a MED 23,976Hz-en játssza a filmeket, az Ópléj 24Hz-en, tehát az első kettő érzékenyebb szeműeknek egyértelműen jobb választás, mivel nem lesz időnkénti frame duplázás, amit esetleg minimális akadásként érzékelhetsz.

(#30902) nyurga82 válasza #75912448 (#30901) üzenetére


nyurga82
tag

És ha tévé nem támogatja a 24p-t (pl:SamES 6XXX), de a médilejátszó igen akkor mi a helyzet?

(#30903) #75912448 válasza nyurga82 (#30902) üzenetére


#75912448
törölt tag

A 2012-es ES Samu sorozatra gondolsz? Egészen biztos, hogy 24p képes a teljes 5-6-7-8 széria.

(#30904) nyurga82 válasza #75912448 (#30903) üzenetére


nyurga82
tag

Igen rágondoltam, de a samu oldalán nem láttam azt, hogy tudná.

(#30905) #75912448 válasza nyurga82 (#30904) üzenetére


#75912448
törölt tag

Megnyugodhatsz tudják, az aláírásodban szereplő masina is. Talán az utolsó Samsung mely köhögött a 24p-től a C650 volt, ennek ellenére népszerű típus volt. Az újabb lejátszók közül Dune 102, 303D, WD Live S. és a MED600 egyaránt OK lesz hozzá.

(#30906) golya87


golya87
őstag

Hello

Most kaptam egy Dune HD Max lejátszót. (2011.02.28-i)
Áram alá helyezem, de bekapcsolni nem tudom, se távirányítóval, se a fronton lévő gombokkal. Vinyó nincs benne. Tudnátok segíteni, hogy hol kezdjem a hibakeresést? Vagy ajánlani vki hozzáértőt?

Köszönöm a segítséget!

(#30907) robi-k válasza golya87 (#30906) üzenetére


robi-k
őstag

A kis piros LED kigyullad az elején azután, hogy bedugtad a konnektorba és hátul (a tápcsatlakozónál) felkapcsoltad a főkapcsolót?

(#30908) dh66e válasza Gulyopapa (#30894) üzenetére


dh66e
veterán

Ah :C a jó kis gen 2-t vettél a gyereknek?
Milyen Fw van rajta?

(#30909) liszi70 válasza robi-k (#30907) üzenetére


liszi70
nagyúr

"hátul (a tápcsatlakozónál) felkapcsoltad a főkapcsolót?"

Nekem is ez volt az első gondolatom, de nem mertem leírni, nehogy megsértsem ezzel az alapvetéssel a kérdezőt. :D

(#30910) golya87 válasza robi-k (#30907) üzenetére


golya87
őstag

Jogos a felvetés, én is így szoktam kezdeni a kérdést. De sajnos semmi.

(#30911) #75912448 válasza dh66e (#30908) üzenetére


#75912448
törölt tag

Azt hittem a Streaming-ről beszélünk :) , nem lehet, hogy a gen2 egyszerűen kevés a magas bitrátás BD ISO-khoz? Ha a video beállítások jók, akkor ez lehet a másik gond.

(#30912) dh66e válasza #75912448 (#30911) üzenetére


dh66e
veterán

Lehet hiszen elég öregecske gép így megvannak a korlátai hardveresen,de a legfőbb korlátja a gyári fw.

(#30913) Gulyopapa válasza dh66e (#30908) üzenetére


Gulyopapa
addikt

1.01.77, úgy rémlik ...
Milyen nem gyárit lehet felrakni rá ami jó is ?
És hogyan .... ? :D

[ Szerkesztve ]

(#30914) robi-k válasza golya87 (#30910) üzenetére


robi-k
őstag

Tehát nem gyullad ki a LED dióda? Akkor nyisd fel a Dune HD Max tetejét, és a tápegység nyákján nézd meg a biztosíték épségét. 99%, hogy tápegység probléma lesz, nem vészes, bármelyik szakavatott TV vagy HIFI szerelő könnyen meg tudja javítani a Dune kapcsolóüzemű tápját.

(#30915) golya87 válasza robi-k (#30914) üzenetére


golya87
őstag

Nem, nem villan fel. (régen rossz lenne, ha kigyulladna :DDD ) Felnyitottam, de én itt nem találtam biztosítékot.

A rack alatt találtam egy ram foglalatot, annak van valami használható funkciója?

(#30916) robi-k válasza golya87 (#30915) üzenetére


robi-k
őstag

Emlékeim szerint ez egy önvisszaállító biztosíték a betáp áramkörben. Fordítsd fel a nyákot, és vezesd végig a huzalozást (biztos, hogy a bizti a dióda híd előtt van a nagy fekete kondi felett).

(#30917) jracz


jracz
tag

Sziasztok,
Tudtok olyan média lejátszót mondani, ami kezeli a külső HDDt, lejátssza : divx, xvid, 720p-mkv és ami fontos youtube elérés. (Full HD és 3d nem kell.)
És mindezt használtan, olcsón tudja?

Gyerekeknek kellene ilyen rajzfilmes mindenes lejátszó.

Előre is köszi.

(#30918) rgeorge válasza jracz (#30917) üzenetére


rgeorge
addikt

A Youtube-hoz egy ötlet: viszonylag egyszerűen lementhetők a youtube videók PC-n, és akkor nincs szükség arra, hogy a médialejátszó tudja a youtube-t. Azért javaslom ezt, mert a youtube-n nem örökre vannak fent a videók, bármikor eltávolíthatja az, aki feltette, vagy az üzemeltető, ha jogosan kifogásolják az adott videót.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#30919) jracz válasza rgeorge (#30918) üzenetére


jracz
tag

PC kiváltására kellene.
Az ötlet jó, de mindig találunk valami kis mesét vagy bármit rajta :-)

(#30920) Gulyopapa válasza jracz (#30917) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Szerintem ilyen nincs.
Olcsón legalábbis ...

[ Szerkesztve ]

(#30921) kiskacz


kiskacz
senior tag

TUDOM, hogy az Egreat (R500) olyan - amilyen, nem kritikát, hanem tippet szeretnék - erre volt pénzem, és mostanáig szépen muzsikált.

Az utóbbi kb. 1 hónapban kezdte el a gép, hogy (felbontástól függetlenül) film lejátszásnál "megakad" megáll a kép - a hang tovább megy, vagy átmegy akadozó hanggal lassssssíííítoóóóóótttt szakadozott :DD felvételbe, vagy - mittomén'.(időnként a pause rövidtávon segít - mintha "töltődne" a cache, de ez hülyeség.... lehet.)

Arra gondoltam, hogy tipikus USB táp gyengeség hiba (valószínű az is) legalábbis számítógép esetében, de ezt több (ebből 2 külső tápos 3,5-es HDD - tehát elvileg nem lehet, és a 2,5-es is osztott - 2 ágú) wincsinél is csinálja kivétel nélkül.

Szoftvert frissítettem,más ötletem nincs, beállításoknál nem tudom mit lehetne/kellene állítani.

Huawei Mate 8

(#30922) dh66e válasza Gulyopapa (#30913) üzenetére


dh66e
veterán

WDTV topic
Ezek közül én a Padavan féleLacie fw-t használom ami nem egy csicsa darab de a gyárihoz képest mérföldekkel nagyobb tudású.

[ Szerkesztve ]

(#30923) Mykl


Mykl
tag

Asus O!Play mobil app-nak mi a neve?

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#30924) Warter válasza Mykl (#30923) üzenetére


Warter
őstag

Opera mini vagy Chrome.

(#30925) Mykl válasza Warter (#30924) üzenetére


Mykl
tag

Nincs App hozzá, mint a WD-hez???

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#30926) angol


angol
tag

Dune tulajok,
hogyan lehet megoldani (HD 102), amíg pl. egy zeneszámot hallgatok, közben tudjak keresgélni más könyvtárakból, listákból (a zene leállítása nélkül).
Előre is köszönöm.

(#30927) alexadh


alexadh
tag

Sziasztok,

Tudnátok nekem egy olyan médialejátszót ajánlani ami LANon keresztül is hibátlanul lejátszik BDiso illetve magas bitrátájú videókat (30Mb+).A mostani lejátszóm egreat rs160 megbirkózik velük de csak ha usb-n vagy satán külső vinyóról olvassa. Lanon keresztül szaggat.

Létezhet hogy a nasom szolgálja ki lassan (10-11Mbyte olvasási sebesség)?
A 100Mbites interface a szük keresztmetszet vajon?

Köszi a helpet.

Üdv.

(#30928) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Dune tulajok: hogy tudom azt megoldani, hogy ha van egy rippelt BD lemezem egy 24 részes sorozattal, akkor minden részt le tudjak játszani egyben és ne kelljen minden rész után újraindítani a lejátszást?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#30929) Gulyopapa válasza alexadh (#30927) üzenetére


Gulyopapa
addikt

NFS szerveren keresztül nem fog szaggatni.
Samban keresztül igen ...

(#30930) alexadh válasza Gulyopapa (#30929) üzenetére


alexadh
tag

Hmm,akkor utánna kell nézzek hogy tudok openwrtre(wdr3600 router) nfs-t összehozni.
Kösz.

(#30931) Multibit válasza Gh0sT (#30928) üzenetére


Multibit
veterán

van egy rippelt BD lemezem egy 24 részes sorozattal
Ez konkrétan hogy néz ki HDD-n? Gondolom nem úgy kell elképzelni, hogy mind a 24 rész egy BD ISO-ban (vagy BD-video struktúrában) van, ugye? Azt írtad, hogy "van egy BD lemezem". Ha külön fájlokban vannak a részek (pl. mkv-ban), akkor automatikusan kéne egymás után játszania a Dune-nek ezeket. Nekem legalábbis a B1 így teszi.

[ Szerkesztve ]

(#30932) Gh0sT válasza Multibit (#30931) üzenetére


Gh0sT
addikt

Egy iso fájl-ról van szó, de hogy azon belül milyen a struktúra, azt nem tudom.
Amikor rálépek a lemezre, akkor feljön egy kis ablak, hogy válasszak lejátszási listát valami ilyesmivel:

Annyi a különbség, hogy az egyes részek után mindenhol 4 fejezet áll. Ha nyomok egy ok-t, akkor elindul a lejátszás, de a végével kiugrik újra az iso választó ablakhoz és kezdhetem az elejéről. Azokat a kis pipálhatónak látszó ikonokat nem lehet valahogyan kijelölni?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#30933) robi-k válasza Gh0sT (#30932) üzenetére


robi-k
őstag

Ez a BDLite lejátszási menü sajátossága.
A filmek kb. 95% jól működik, de azon filmeknél, ahol sok kicsi fájlból áll a lejátszási lista egy nagy méretű fájl helyett, vagy a filmek több verziója is van a lemezen (pl. mozis és rendezői változatok), akkor előfordulhat, hogy nem fogja korrektül kezelni (ez az összes korszerű médialejátszó tulajdonsága).

Megoldás: beletörődni, vagy venni egy olyan lejátszót, ami full menüs BD/BD3D BDMV könyvtár vagy ISO képfájl lejátszására képes.

(#30934) Multibit válasza Gh0sT (#30932) üzenetére


Multibit
veterán

Még egy megoldás: MakeMKV-val készítesz külön fájlokat részenként és ennél a sorozatnál elfelejted a BD ISO-t. A minőség nem fog változni.

(#30935) Gh0sT válasza robi-k (#30933) üzenetére


Gh0sT
addikt

Erre gondolsz ugye:
One of the biggest changes with the TV303D versus the previous Dunes (with the exception of the previous TV series) is the removal of full BD Menu support (thanks to Cinavia). This means that the TV303D relies on BD lite when playing back Blu ray folder rips.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#30936) Patice válasza alexadh (#30927) üzenetére


Patice
Topikgazda

100-as hálón is át tud menni a nagy bitrátájú film. 100 Mbit vs. 40-60 Mbit.

A NAS-ról az olvasási sebesség sem lehet szűk keresztmetszet, mert a 10-11 MB/s az kb pont a 100 Mbites hálózaton elérhető sebesség, tehát a NAS ki tudja használni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#30937) robi-k válasza Gh0sT (#30935) üzenetére


robi-k
őstag

Pontosan.

(#30938) CSorBA


CSorBA
őstag

Bejelentették a módosított A-400-at, A-410 Pro néven: [link]

(#30939) Gulyopapa válasza CSorBA (#30938) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Ja én is most olvasom...
300.000 Ft körül lesz ... most kihagyom :D

(#30940) CSorBA válasza Gulyopapa (#30939) üzenetére


CSorBA
őstag

Hát nem lesz tömegtermék, az biztos :D De biztos van az a réteg akit érdekelhet.

(#30941) robi-k válasza CSorBA (#30938) üzenetére


robi-k
őstag

BD optikai egység és full menüs BD támogatás nélkül nem lesz nagyon népszerű azok körében, akik ez idáig pl. OPPO-t vásároltak.
Értem én hogy Cinavia, de azért egy BD meghajtót beépíthettek volna, és x idő múlva kijöhetne pl. egy "kínai" FW, amivel lehetővé válik a full menüs BD mappák és képfájlok lejátszása is. Bár az A400-as FW körüli kálvária nem sok reményt hagy arra vonatkozóan, hogy az A410Pro azonnal tökéletes lesz FW oldalról...

(#30942) BBéci válasza robi-k (#30941) üzenetére


BBéci
titán

Az OPPO-k egyike sem helyettesít egy médialejátszót, ezt már sokszor leírtam. Még a MED600-at is szívesebben használtam, mint a BDP-105EU-t, az A-400-at meg pláne. Természetesen más a helyzet, ha optikai adathordozóról akarunk lejátszani.
Abban egyetértünk, hogy érdemes lenne egy BD-meghajtót is beletenni az A-410 PRO-ba. Esetleg olyan megoldással, hogy tudjon másolni a benne lévő merevlemezre, mint a CineMaster.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30943) robi-k válasza BBéci (#30942) üzenetére


robi-k
őstag

1000€ árával az A-410Pro nem lesz konkurense pl. a MED600-nak vagy a kis Dune-nek, annál is inkább, mivel úgy látom, az A-410-st a HiFi/HiEnd szektorba pozicionálnák a beépített toroid trafós lineáris táp, a minőségi DAC és a DSD támogatás miatt.

Más: kíváncsi vagyok, mit lép a Popcorn örök ellenfele - azaz a Dune? Már megkezdték szapulni a Dune-t más külföldi fórumokom, hogy bezzeg a Pro-t már 3 éve ígérgetik :DD

[ Szerkesztve ]

(#30944) JaniS válasza CSorBA (#30938) üzenetére


JaniS
senior tag

"...az új lejátszó tulajdonosai a kicsomagolás után már azonnal egy kiválóan használható készüléket kapcsolhatnak be..." - Persze ;] Ezt a marketinges ömlengést csak az hiszi el esetleg, akinek még nem volt popija.

(#30945) cekkk válasza robi-k (#30943) üzenetére


cekkk
veterán

Hajtogatnak egy új dobozt ;] :P

(#30946) #75912448 válasza robi-k (#30943) üzenetére


#75912448
törölt tag

Egyetértek, kötelező lett volna bele BD lejátszó, így ennek sok értelmét nem látom.

Más: kíváncsi vagyok, mit lép a Popcorn örök ellenfele - azaz a Dune? Hát mit, építik az első HTPC megoldásukat, amit majd újabb 3 év alatt nézhető és hallgathatóra konfigurálnak. ;]

(#30947) Mykl


Mykl
tag

Van olyan Mediaplayer ami a port.hu rol le tudja szedni a film tartalmakat mint az xbmc?

Jobb ma egy Alma, mint holnap egy sem!

(#30948) Znow


Znow
csendes tag

Sziasztok,

Dune 303D nem kap IP-t a routertől (wifin) , ha WPA2 AES jelszóval védett a wifi.
Jelszó nélkül kapcsolódik. A jelszót 42-szer megnéztem, hogy jól írtam be.

Van ötletetek mi lehet a gond?

(#30949) Gh0sT válasza Znow (#30948) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nincs speciális karakter a jelszóban? Próbáltad valami nagyon alappal is? 12345?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#30950) Poplacsek válasza robi-k (#30941) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Nekem az optikai egység nem hiányzik belőle, viszont annál inkább egy második HDMI kimenet és egy fejhallgató kimenet is nagyon jó lenne... :U

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen asztali médialejátszót? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.